Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41451) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sírok a nevetéstől.
Egyszerűen az új epizódot nem tudom megunni!
Ahogy a kiabál a zerg, az valami fenomenális. :DD
Wááááá

ÁdiBá

(#41452) netpeti98 válasza Formaster (#41450) üzenetére


netpeti98
addikt

Kösz a biztatást. :)
PvZ-ben sikerült kinyírni kezdésnek vagy 10 overlordot és 2queent, erre bever mass roach-al, aztán a mass marin dropot is bebuktam..
Alakítani kell még a bo-n, hogy legyen otthon is valami értelmes sereg.
Na mindegy szerintem a HotS-ban úgy is visszarak silverbe és még lesz egy kis idő edződni, bár a campagin is érdekel.

De, ha meg van a HotS bárkitől fogadok egy kis 1v1 tanítást.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#41453) föccer válasza netpeti98 (#41452) üzenetére


föccer
nagyúr

Ugye mass roach ellen nem mass rinnel mentél? :U

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41454) netpeti98 válasza föccer (#41453) üzenetére


netpeti98
addikt

Dehogy, tudtommal a Protoss nem rendelkezik marine nevű egységgel. :DDD
A mass marine nyírt ki engem.

Üdv netpeti98

(#41455) adrian360 válasza föccer (#41453) üzenetére


adrian360
őstag

Mivel PvZ volt gondolom nem marine-ozot :U

(#41456) zuzu000 válasza netpeti98 (#41454) üzenetére


zuzu000
őstag

a zerg hogy csinált marinet? infested?

[ Szerkesztve ]

(#41457) adrian360 válasza zuzu000 (#41456) üzenetére


adrian360
őstag

játszott egy PvZ-t ahol kikapott egy mass roach-tól AZTÁN játszott egy PvT-t ahol meg kidroppolták marine-al. úgylátszik a szöveg értelmezés ma nem megy senkinek :DD

(#41458) zuzu000 válasza adrian360 (#41457) üzenetére


zuzu000
őstag

a szövegírás nem megy senkinek.

(#41459) whitezo88


whitezo88
nagyúr

jön valaki 2v2?

(#41460) föccer válasza whitezo88 (#41459) üzenetére


föccer
nagyúr

:N

Itten van anyós. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41461) netpeti98 válasza zuzu000 (#41458) üzenetére


netpeti98
addikt

Bocsánat, az utolsó pillanatban szerkesztettem vele a másik felét, kijavítani meg már nem volt idő. :(

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#41462) whitezo88 válasza föccer (#41460) üzenetére


whitezo88
nagyúr

közbe toltunk párat ismivel (nem pro) de siralmas. volt 1 necces, de ilyen gyalulós taxokkal toltak. pl duál mass ling, mikor nekem volt 2 zelám. 6. perc se volt még. hiába voltak a kapuban, kb 30 linggel nem tudtam mit csinálni. esetleg FF lehetett volna de az is csak odázni tudta volna... uccsóba toss 3gatezett és úgy bevertek. mire kész lett warpja volt 3 egysége, letolt még 3at proxyhoz és támadtak, a másik a szokott mass ling. nem tudtunk felkészülni se, szintén ilyen 7. perc volt. épp jött volna az immo, a 3 warpolás közbe focusulták ki a pylonokat és gg... 3gate robora (chargelottal) próbáltam menni. most tényleg csak 4gate működne? semmi más? expelni se lehet mert már jönn az allin.

[ Szerkesztve ]

(#41463) adrian360 válasza whitezo88 (#41462) üzenetére


adrian360
őstag

1. derítés. az első partiban az a dupla ling allin biztos valami 6-8-10 pool volt, azt probe derítéssel ki lehet szúrni. ekkor ha nem vagy pró, csinálj teljes falat forge-al és pár canont, ezzel könnyű megfogni, persze figyelni kell ha elkezdik rágni a falat mielött még kész a cannon, oda egy probe-ot és pótolni gyorsan a falat pylonnal vagy gate-tel.
2. 4-gate fogása robóval : a kulcs hogy vigyázni kell az első immora és menni fog.
a másik meg próbálj meg úgy építkezni hogy ha kilőnek egy pylont, akkor ne száljon el mindennek az energiája, illetve frontvonalba soha ne warpolj, mert kilövik még mielött megérkeznének.
3. MSC sokat segít HotS-ban, kapcsold be a nexus cannont, és húzd magadra az ellent, hogy ott harcoljatok a nexusodnál.
4. 2v2-ben nagyon gyakori taktika a rush és egy base allin, ezekre mindig hatványozottan kell készülni, addig ne expelj míg nem vagy biztos benne hogy nem jön a rush.

(#41464) hajsza válasza föccer (#41460) üzenetére


hajsza
aktív tag

Ő is játszik? Akkor 3v3-ra menjetek. :)

Bocsi, de ez magas labda volt, ki kellett használnom.

[ Szerkesztve ]

(#41465) oxox válasza whitezo88 (#41462) üzenetére


oxox
addikt

most ezek 2v2 party-k voltak?
te toss voltal az tiszta, de mi volt a csapattars?

1v1-ben 3gate roboval verheto a 4gate...a lenyeg, hogy az elejen sentry kell, mert a sereged kisebb mire megerkezik...ha kiekkeled ff-el, akkor onnan mar nem olyan nehez a dolog.

en 1v1ben toss ellen ugy kezdek, hogy a pylot ugy rakom le, hogy a hatosugara a feljarohoz essen, igyha cannon rushol az ellen akkor is betudod magad vedeni, ill. latod ha valaki felslisszol...ha sima gate-re megy, akkor ugy rakom a gate-t, hogy lentrol ne legyen loheto, ill. fent elferjek rendesen, pl splittelni a sereget.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41466) whitezo88 válasza oxox (#41465) üzenetére


whitezo88
nagyúr

terran volt. nem pró szóval még gyakorlatlan a rushok kivédésében.

legközelebb akkor ha rush számítható Z ellen cannon (nem is értem miért nem csináltam ezt mert amúgy szoktam) P ellen meg FFezés.

(#41467) oxox válasza whitezo88 (#41466) üzenetére


oxox
addikt

azert ez nem ilyen egyszerü, fugg attol is, hogy a masik mire megy, es milyen jellegu rushol van szo...
ami konnyu fogni, az a korai pool, proxy gate/barakk...ha mar vegyitik pl. reaperrel, cannonal az neheziti a dolgokat.

a legfontosabb, hogy 9-nel rakd a pylont, es ugyanaz a probe menjen scoutolni ez 1v1-re is celszeru

2v2
ha egy rampan vagytok, kell falazni, szokjatok meg, hogy mindig falaztok, abbol baj nem lesz a kesobbiekben sem!!!! lesz jopar lyukas falatok mire megszokjatok...szokni kell a mapokat is.

Terrannak ha kulon van akkor is kell falaznia, tossnak nem muszaj, de az elso pylont celszeru ugy rakni, hogy akar falazhass is (sose legyen a pylon a falnak a resze...tehat ling, marine, zea, ne uthesse! egyreszt a forge/gateway jobban birja az utest, masreszt nem oltja le a villanyt, es nem buksz supplyt.

ha nagyon korai pool van, vagy nem latsz a terrannal sem gazt, sem barakkot, ill. a tossnal pylont (tehat korai pool, proxy gate/barakk van), vagy a toss forge-al nyitott akkor celszeru forge-ot lerakni...(en ha a tossnal forge van, egybol rakom a forge-t..akar cancelezem a gate-t....ill. egybol nezz korbe a platformon, es annak az aljan.)

Ha egy plattformon vagytok, akkor is konnyebbe teszi a megfogast, ha te nem raksz, akkor a terran tegyen bunkert...vagy mindketten forge+bunker...bar ez kicsit hatraltat titeket, de meg igy is gazdasagi elonyotok van.

nincs tuti recept, mert tenyleg sok kombinacio van....volt nekunk is ugy DPetivel, hogy kozosen falaztunk, majd becanonnozot lentre a gyerek, kozben a masik massolt valamit, lebontottak a fel falat, mire fogtuk oket...az ember eleinte lehet besz.pja, de ha gyakoroltok egyutt, egyre tobbszor fogjatok meg....meghat sokszor a legobb vedekezes a tamadas...pl cannon rusherek rendszeresen becannonozhatok. :D

forge/bunker nagy segitseg...ha az ellenfel terran, es a probe korai gazt mutat (mar barakk elott), akkor valoszinu reaperre megy, de azt a probe-t hagyd is kint, lasd mivel mikor indulnak....meg pl. tosst celszeru vele scoutolni, hogy mire megy (4gate, 3gaterobo, stargate, dt)

4gate kulon rampan foghato 3gateroboval...nem mindig konnyu, de sentryvel foghato. stargate ellen nem szerencses (em tobbet bukok vele, mint nyerek), egy platformon a tank+marine a jatek elejen mindent megfog :DDD

amugy a rushokat tenyleg fontos megtanulni...Alyr peldaul gyuloli oket, es inkabb kilep, minthogy hallgassa az idegeskedesem ha valamit mashogy csinalt mint kellett volna. pedig ha megfogod a rusht, 70-80%-od van rá, hogy nyertel.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41468) execute93


execute93
őstag

Kell!!
[link]

[ Szerkesztve ]

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#41469) ÁdiBá válasza execute93 (#41468) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Már én is találkoztam vele. De lövésem sincs hogyan lehet megszerezni. Nálam nem is mutatja. :U

ÁdiBá

(#41470) föccer válasza ÁdiBá (#41469) üzenetére


föccer
nagyúr

Nálam sem. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41471) Skillerz válasza ÁdiBá (#41469) üzenetére


Skillerz
tag

Azok kaptak ilyen képet, akik részt vettek a WCS-en Koreában. Ez egy exclusive kép :S
http://us.battle.net/sc2/en/forum/topic/9282218805

[ Szerkesztve ]

battletag: bArney#2866 PSN ID: Nigma911

(#41472) Sonja


Sonja
veterán

Free Name Change Now Available!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#41473) föccer


föccer
nagyúr

Teamplay valaki? Kb 2 órám van játszani.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41474) netpeti98


netpeti98
addikt

Most tartok kb a HotS kampány közepén (amikor a protoss hajót kell elfoglalni). Kerrigan jelenleg 21-es szintű. Erre megkapom a Kerrigan Power 70 acsit és a Ghost Kerrigan portrét. Ezt hogy? :F

Üdv netpeti98

(#41475) Alg


Alg
veterán

Hellbat&Banshee balance changes

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#41476) Tuco Ramirez válasza Alg (#41475) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Nagyon ideje volt már egy pici hellbat nerfnek. :R

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#41477) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sziasztok!

Nem olyan rég írtam ide, hogy a a SC2 nem indul mert checking for updates-nál megáll. Kipróbáltam vezetékes hálózattal és úgy tovább engedett, játszani is tudtam viszont amikor wifit használok nem működik. A starter editionnal nem volt ilyen probléma, és más alakalmazások gond nélkül használják a kapcsolatot. Van valakinek ötelete esetleg mit lehetne kipróbálni? Gondolom win reinstall segítene, de egy játék miatt egyenlőre nem teszem meg.

Válaszokat előre is köszönöm!

Ebben a pillanatban megpróbáltam elindítani és sikerült. Pedig volt, hogy órákra nyitvahagytam a kis abalakot hátha továbblép. :F Mindegy lényeg, hogy működik.

[ Szerkesztve ]

(#41478) Winner_hun válasza Tuco Ramirez (#41476) üzenetére


Winner_hun
félisten

Még mindig túl olcsó.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41479) Alg


Alg
veterán

Ti is kaptatok teszt-meghívót (desktop app)?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#41480) föccer válasza Alg (#41479) üzenetére


föccer
nagyúr

:(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41481) adrian360 válasza Alg (#41479) üzenetére


adrian360
őstag

én kaptam már vagy két hete. egész jó kis cucc látod hogy kik vannak fent a különböző játékokban. mondjuk nem tudom e miatt vagy csak sima sc2 bug miatt, de párszor crash-selt a játék alt-tabolások után, pedig korábban ilyen nem volt

(#41482) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Hello!

Jól érzékelem, hogy a játék csak két magot használ? Eléggé belassul nagyobb csaták közben, nem vészes de azért lehet érezni. Rossz a beállításom, vagy a játék van így írva?

(#41483) ÁdiBá válasza CsonkaImo (#41482) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Többnyire processzor limites a játék.
Úgy hogy értékeli a jól meghúzott CPU-kat.

ÁdiBá

(#41484) föccer


föccer
nagyúr

Valaki TeamPlay?

Nincs itthon a familia....

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41485) netpeti98 válasza föccer (#41484) üzenetére


netpeti98
addikt

Nemsokára tudok menni egy kicsit.

Üdv netpeti98

(#41486) whitezo88 válasza föccer (#41484) üzenetére


whitezo88
nagyúr

én is ráérek most.

mod: ha 1 órája írtad :D

[ Szerkesztve ]

(#41487) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Sziasztok!

szeretnék játszani haverral ezzel a spawn móddal vagy mi, nekem megvan az SC2 és HoTs is, havernak csak a starter edition, de kaptam egy e-mailt miszerint így együtt tudunk játszani, de nem látjuk egymást battle neten hiába van feljelentkezve

miért lehet ez?

(#41488) adrian360 válasza GeneraL_XTX (#41487) üzenetére


adrian360
őstag

egy régióban vagytok ? küldjétek el egymásnak a realid-t ( email-címet)

(#41489) GeneraL_XTX válasza adrian360 (#41488) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

próbáltam felvenni e-mail alapján, aztán kiderült, hogy már fent van a barátlistámon (Diablo3-aztunk is együtt) de ha meg akarom nézni a profilját azt írja nincs az én "realm"-omban ilyen nevű személy...

(#41490) GeneraL_XTX válasza adrian360 (#41488) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

rágió mindkét esetben global, de egyszerűen nem találjuk egymást:(

(#41491) adrian360 válasza GeneraL_XTX (#41490) üzenetére


adrian360
őstag

azt nem tudom hogy állítottátok be globálra, legyen mindkét gépen a region : europe.

(#41492) CsonkaImo válasza ÁdiBá (#41483) üzenetére


CsonkaImo
addikt

4,5Ghz-en megy a 2500k de van, hogy 30fps alá is beesik. Nem használja ki a 4 magos cpu-kat igazából nem is értem miért. Mindegy rts-ben nem annyira zavaró ha leesik az fps.

zuzu000: Elhiszem. Úgy értettem, hogy engem nem zavar annyira mint mondjuk fps játékokban.

föccer: Ez érthető, remélem lesz majd patch ami javít ezen.

[ Szerkesztve ]

(#41493) zuzu000 válasza CsonkaImo (#41492) üzenetére


zuzu000
őstag

*rts-ben nagyon kurva zavaró ha leesik az fps.

[ Szerkesztve ]

(#41494) föccer válasza CsonkaImo (#41492) üzenetére


föccer
nagyúr

Valószínűleg azért van így, mert amikor elkezdték fejleszteni az SC2-t és megírták a játék kernelét, akkor még éppen csak a HT támogatottságú CPU-k voltak, még messze nem terveztek 4 magos, 8 szálon dolgozó cpukkal.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41495) GeneraL_XTX válasza adrian360 (#41491) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Már megoldódott, tényleg a régió volt a rossz, az övé america-ra volt állítva :W

Játszottunk pár meccset, viszont valami nagyon zavart: akár ranked akár unranked meccset toltunk folyamatosan igen magas szintű ellenfeleket dobált be a matchmaking, hiába voltunk lvl1-esek kaptunk ilyen lvl70+ szintű ellenfeleket is ami a skilljükön is eléggé meglátszott, mi kezdők ki is kaptunk szépen :( így eléggé elkedvetlenedtünk a további játéktól:(

Most tényleg ilyen sz@r a matchmaking, vagy csak ezek kivételes esetek voltak? Az alapjátékban elég jól ki volt ez egyensúlyozva, szóval nem ertem most miért ilyen :Y

(#41496) BeLucZ válasza CsonkaImo (#41492) üzenetére


BeLucZ
addikt

el kell, hogy keserítselek, de nálam a 4.8-ön pörgő 3570K is betérdel fullon 4 v 4 ben max grafon, az lenne a tuti ha 60 alá nem esne sose

annyit fűznék hozzá, hogy amennyire zsenális a játék tartalmi kivitelezése, olyannyira pocsék a technikai

ugye a wol 2010-ben jelent meg, illett volna egy csúcs rts-t quad core támogatással kiadni, de legalább a hotsra oldották volna meg vagy egy későbbi giga patchben, nem mondom hogy a grafika csúnya maxon sőt nekem a fizikai effektek is nagyon tetszenek, nagyon nagy kár érte hogy a mai csúcsprocik is 30 fps alá mennek nagyobb csatákban, ha supreme commander szintű kivitelezés lenne cpu támogatottság tekintetében akkor nem kéne 5 ghzen járatni a fullos cput hogy értékelhető eredményt kapjunk, de hát ez van, majd talán az sc3 támogatja a 4 magos cpukat :D 2020-ban

(#41497) CsonkaImo válasza BeLucZ (#41496) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Nekem is nagyon bejön a game grafikailag is és tényleg hozza a blizzard minőséget játékélményben. Ezt az egyet tudom csak negatívumként felhozni. Még lesz egy kiegészítő és vele együtt biztos, hogy egy nagyobb patch is amiben lehet orvosolják ezt a problémát.

(#41498) föccer válasza GeneraL_XTX (#41495) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem szar a machaking, csak még nagyon keveset játszottatok. Másrészt a lvl szintet ne nagyon vedd alapul, ha egy játékos tudását akarod megbecsülni. Az kb csak annyit mutat, hogy mennyit játszik, de semmiképen nem azt, hogy milyen tudással rendelkezik.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41499) BeLucZ válasza CsonkaImo (#41497) üzenetére


BeLucZ
addikt

ha ez ilyen egyszerű lenne már rég kiadtak volna egy quadcore patchet, vszínű az egész enginet át kéne dolgozni alapjaiban, ami viszont piszok nagy meló, csak hát picit szégyen hogy a legdurvább core processzoroknak is megfekszi a gyomrát a játék fullon nagy csatában

(#41500) föccer


föccer
nagyúr

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.