Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) Arhquis válasza Alg (#11000) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Néha pihenni is kell. Főleg ha betegeskedsz.

(#11002) sith7


sith7
nagyúr

Mai 2v2 - önk utolsó meccsének egyik ellenfele...

Pedig az első támadással majdnem kiszedtük teljesen , de a zerg társa, speedling - gel + roach - csal visszavert minket ... nem sokon múlt :W :W :W

(#11003) Alg válasza Arhquis (#11001) üzenetére


Alg
veterán

Ma betegesen visszahoztam a tegnapi vereségeket - tegnap -5 volt, ma +4 ha jól számoltam...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11004) Arhquis válasza Alg (#11003) üzenetére


Arhquis
aktív tag

Na tudod mit? Holnap kipróbálom, ha időben érek haza. :)

(#11005) föccer válasza sith7 (#11002) üzenetére


föccer
nagyúr

Ehh, nem rossz teljesítmény :)

No, mára eltettem magamat eludni. Holnap ismét fent az éterben.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11006) kovsol válasza sith7 (#11002) üzenetére


kovsol
titán

ilyet szerintem goldba úgy kaphattál be ha random teames ellenfél volt, mert ilyenkor gyengébbre értékeli, mert nem összeszokott a csapatuk, vagy a másik, hogy elrontották a placmentet az aktuális társával, mint pl mi is silverből indultunk

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#11007) kovsol válasza kovsol (#11006) üzenetére


kovsol
titán

vagy pedig már közel jártatok a rendszer szerint a liga váltáshoz és tesztelni akarja milyen erősek is vagytok valójában

May the Force be with you!

(#11008) emmm válasza sith7 (#11002) üzenetére


emmm
senior tag

Jesszusom! Kicsit sokat játszik a srác...:D Nekem egy hét kimaradt, aztán este nyomtam egy 2vs2-őt. Csapattársam Z, én T voltam, a két ellenfél meg P. Hála égnek egyik sem kezdett el rusholni, unom az olyan meccseket. Megfoghattuk volna őket, mert épp támadni készültek és a csapatunk erősebb volt...én egy jó nagy adag Thorral jöttem, csapattárs Ultrákkal, meg corruptorokkal. Csak nem figyelt oda, mikor megérkezett az ellen...életemben ennyi villámot nem láttam elszórva, mint amit ezek ketten műveltek...a társam meg állt egy helyben, a végén még az Ultrái is eldőltek a villámok alatt! 10 jó drága kifejlesztett Ultra hirtelen felfordult! Mire észbe kapott, már késő volt. Én még kikerültem a villám-áradatot (eskü, vagy 40-50 Templar szórta az áldást), de ezek után nem volt esélyünk. A csapattárs egyből ki is lépett, pedig az ellenfelek mass stalkerét simán elkaptuk volna.
Mérgemben gyorsan levertem két gépet. :D

[ Szerkesztve ]

(#11009) sith7 válasza kovsol (#11007) üzenetére


sith7
nagyúr

Nem tudom, papa, de nagyon ideges voltam, ha nem megyek Ghoosty után, hanem a zerg - re megyek, nem hagyunk neki 2-3 percet, hogy összekapja magát, mert ő is kapott a támadásból, akkor nyerhettünk volna ... talán Twilight pálya volt, ahol egy helyen vannak

Neki semmilye nem volt már, akkor kezdett újraépíteni barrack - ot, 1 marine - je volt, de a roach - ok csak jöttek ... :W

Erősek ? Nem tudom, tegnapo több volt a loss, mint a win, de a loss - ok 1 kivétellel, mind proxy volt, cannon, meg barrack :(((
A win - ek között voltak jó küzdősek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11010) kovsol válasza sith7 (#11009) üzenetére


kovsol
titán

nekem el is ment a kedvem ettől az 1v1 től ... hogy nekem csak olyanokat ad aki platina eleje és 500-600 (sőt ez a terran aki most vert el 700solo game) lejátszott 1v1 mérkőzések ! mondjuk reggel 9 kor nem csoda, hogy ilyet kapok be :(((

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#11011) aDM|RaL^ válasza kovsol (#11010) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

Az 500-600-700 az azért súlyos, ha jól emlékszem a legtöbbett játszott ember akivel összehozott a sors 350 körül volt. : D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#11012) Ghoosty válasza iSonic (#10981) üzenetére


Ghoosty
őstag

Max 2 napja beszéltük, hogy nem tudok hétvégén játszani, hanem legkorábban hétfőn este. Azt mondtad, nem gond. :) Amúgy felajánlottam én is a közvetítést, bár hétvégén az se fog menni.

Konflikt:

Jó neked a hétfő este 7-8 fele? Ha nagyon muszáj, akkor fél 6-tól tudok már lenni.

DTG (#10979):

A ghost, az tényleg baromi jó ötlet, jelenleg még a ravennel együtt szintén hanyagolom, egyszerűen mindig elfelejtem, hogy létezik egyáltalán. Valószínüleg ezért vagyok még csak a platinában és nem feljebb. :(

Arhquis (#10999)

Bemelegítésnek én általában random sok v sokat játszom és én is sokszor tapasztalom, hogy összerak olyanokkal akik egy teljes játék során képesek max 20 parasztot gyártani, nem expelnek stb. Megértem, hogy pontszám ügyileg kb azonosak a csoportok, de elég szar úgy játszani, hogy egy ilyen társat az első pár linggel kicsinálnak, mert annyi esze sincs, hogy támadjon a parasztokal, csak félreküldi (ha küldi) és ott állnak és 2 db ling szépen lassan megeszi őket. Gyakorlatilag 2v3 meccsek. Sokkal jobbnak tartanám, ha a társakat is és ellenfeleket is csak a saját ligádból(vagy a környékéről) kapnád.

sith7

Azt a meccset a gyakori hibám miatt veszítettük el. Mindig aláméretezem a gyártókapacitást és nem tudtam elég utánpótlást biztosítani. :( A másik meg hogy az expemet lassan sikerült csak feltöltenem scv-kel.
Remélem emlékszel, hogy volt egypárszor, gyözelmi sorozataink.

Terran mivel tudja hatékonyan ölni a corruport? A help azt írja hogy a corruptor weak a viking ellen, de én nem így látom, sőt erősebbnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#11013) nofi


nofi
őstag

Tegnap végre letudtam a challengeket goldon. Meg kell mondjam volt pár elég izzadós... Az "opening gambit"-et vagy tucatszor játszottam újra, különböző mentésektől mire kijött a 4 perc előny. Másik nagy "kedvenc" volt a protoss féle "psionic assault" :C

Xbox GT: nozsolt

(#11014) sith7 válasza kovsol (#11010) üzenetére


sith7
nagyúr

Úhh, az kemény, de akkor a te szavaiddal élve, lehet téged is feljebb akar sorolni, azért ad erősebbet ... de ennyire, meg ilyet .. :((( :F

Rep -re visszatérve ... Skymouz mit csinál, hogy ilyen 150 - 200 között ugrál az APM - je, már az elején is :Y

Ghoosty
Nem felejtettem el, és lesznek is még ne félj :K
Múlt heti 8 -as win sorozat nem volt gyenge :))

Szerintem meg én toltam el, akkor amikor már a képen szereplő terran padlón volt, akkor kellett volna váltanom colo + zea + sentry - re, a sok speedling - et ette volna a colo force field mögül, csak már fáradt voltam nem is gondolkodtam, és stalker - t, meg immo - t küldtem kettesével... :W

Utánna meg már késő volt, ja meg én későn expeltem ki ... hát igen a macro + micro együtt ... még gyakorolnom kell :K

(#11015) iSonic válasza Alg (#11000) üzenetére


iSonic
addikt

ott a pont :)

(#11016) kovsol válasza sith7 (#11014) üzenetére


kovsol
titán

az elején kattintgat össze vissza direkt azért, hogy a végén nagyobb legyen az átlaga ;]

May the Force be with you!

(#11017) emmm válasza nofi (#11013) üzenetére


emmm
senior tag

Nekem még a kampányban volt olyan problémám, hogy az egyik első pályán, mikor menekülnek ki egy bolygóról (utána lehet a csatahajón mászkálni), meg kell semmisíteni Hardon 4 Hatchery-t. Mire elég katonát legyártok, meg medicet, és közben folyamatosan támadnak, max egy bázist tudok megsemmisíteni. Medium nehézségen az egész pályát simán be lehet darálni, mielőtt lejárna az idő. Ezt hogy csináltátok meg? Alig van már kipipálatlan achievment a kampányban, gyakorlatilag egy-egy hiányzik a teljestől. Pl. ebből a Mar Sara missziókból csak ez hiányzik, utána beadná azt is, hogy mindegyik kész...az már megint +20 pont.

(#11018) DTG válasza emmm (#11017) üzenetére


DTG
csendes tag

A középső bázist kell letámadni, szedd le a két hacheryt, droneokat ne, aztán kicsi visszavonulás. Utána megint támadás és az éppen épülő két új hatcheryt is szedd le :)

Amúgy ha kicsit feljebb mész ennél a két bázisnál (hardon lehetetlen) akkor a sarokban vagy egy mobil budi + előtte egy level 80as WOW-os tauren marine :D

(#11019) Alg válasza emmm (#11017) üzenetére


Alg
veterán

+2 centi? ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#11020) Djuree válasza DTG (#11018) üzenetére


Djuree
félisten

na regeltél te is a jó öreg ph-ra? :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11021) Eagl3


Eagl3
veterán

Ennek az elején összevissza kattintgatásnak maximum akkor van értelme a játék elején, ha utána végig tartja azt az APM szintet. A profik nyomatják ezt a kattintgatást, de ők még gyorsabban játszanak mikor felpörög a játék mint ahogy a meccs elején összevissza kattintgatnak.

(#11022) Ghoosty válasza Eagl3 (#11021) üzenetére


Ghoosty
őstag

A mostani patchig volt értelme is kattingatni, ha jól kiadtad a parancsokat(szedj, gyere vissza, szedj...) a munkásoknak, akkor kb 7%-kal gyorsabban szedtek. Mondjuk én sose használtam ezt a trükköt, kevés vagyok még ehhez.

(#11023) emmm válasza DTG (#11018) üzenetére


emmm
senior tag

Köszi a tippet, este kipróbálom! Erre nem is gondoltam még. A még épülő félben lévő Hatchery-re is beadja az achievmentet?

Megtaláltam azt a taurent én is :D

Másik problémám az első dokicsajos pályán volt. Már vagy 15. alkalommal mentem neki. Hardon az a feladat, hogy egyetlen épület sem semmisülhet meg/nem lehet eladni. A pályán ugye útközben van két bunker, ezeket két-két SCV-vel folyamatosan javítom. Ezek mellé építettem egy csomót még, de egyik sem robbant fel. Hardon is simán megcsinálható a pálya, a végén vagy egy képernyőnyi sereg rohangál fel s alá, egyetlen menekülő lakó sem hal meg, még a szállítójármű sem. Mégsem adja be az achievmentet. Másnak is volt ezzel problémája?

(#11019) Alg

Csak alapos vagyok, na! :D (és akkor így már megvan a 8 centi! :DDD)

[ Szerkesztve ]

(#11024) kovsol válasza Eagl3 (#11021) üzenetére


kovsol
titán

arra jó, hogy az elején a stresszt azzal vezeted le és felveszed a játék ritmusát
én az elején is ilyen 50-100 között vagyok és ezt tartom végig néha felmegy mondjuk 200 fölé is ha olyan a szitu

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#11025) Djuree válasza emmm (#11023) üzenetére


Djuree
félisten

nekem beadta elsőre :K
biztos nem szedik ki valamelyik bunkit amíg nem figyelsz? nekem a felsőt kiszedték hamar ha nem figyeltem rá...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11026) rt06 válasza emmm (#11023) üzenetére


rt06
veterán

szinten szivtam ezzel (azota nem probaltam)
arra tudok gondolni, hogy nezi a rombolhato tereptargyeket is, mert epuletet en sem vesztettem

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#11027) emmm válasza Djuree (#11025) üzenetére


emmm
senior tag

Egyszer sem kellett újraépítenem őket, minden fő támadási ponthoz (ebből ugye három van) építettem hármat-hármat, mellettük scv-kel. Arra gondoltam, esetleg ezek az égből érkező, becsapódó tojások lerombolják valamelyik bunkert útközben.
Majd mentek minden támadás előtt, és megnézem, elhullott-e valami. Jobbat nem tudok már...Szerk.: Majd a fő támadási pontokon kívül nem teszek máshová bunkert.

[ Szerkesztve ]

(#11028) sith7 válasza kovsol (#11016) üzenetére


sith7
nagyúr

de gonosz ;] ;] ;]

(#11029) FefeeX


FefeeX
veterán

Ma este ha van valakinek kedve relatíve komolyabban ligázni 2-3-4v dologban, én rá fogok érni és szívesen mennék... :)

(#11030) iSonic


iSonic
addikt

Ma este remélem minden D-csoportba játszó játékos megjelenik, mert 20:00-tól kezdés :)

(#11031) goku_sama válasza iSonic (#11030) üzenetére


goku_sama
tag

Ma is lesz stream? :D

(#11032) iSonic válasza goku_sama (#11031) üzenetére


iSonic
addikt

természetesen :)

(#11033) goku_sama válasza iSonic (#11032) üzenetére


goku_sama
tag

Akkor sorozatnézés helyett megyek streamet nézni!

Kell regisztrálni valahol, vagy csak a korábban megadott stream linkre kell felcsattanni? :D

(#11034) iSonic válasza goku_sama (#11033) üzenetére


iSonic
addikt

ott tudod nézni nyugodt szívvel, csak írd be a linket és máris nézheted :)

(#11035) aDM|RaL^ válasza FefeeX (#11029) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

6-tól onlány vagyok

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#11036) pumesz83


pumesz83
csendes tag

üdv!

nem tud valaki olyan skirmish runnert amiben van már gólát meg a többi?
mert igy rohadt unalmas....

"minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat!" a Witcher kupon már elment.... sorry!

(#11037) sith7 válasza pumesz83 (#11036) üzenetére


sith7
nagyúr

"mert igy rohadt unalmas...."

:F :F :F
Te melyik játékkal játszol ? ;]

(#11038) Eagl3 válasza pumesz83 (#11036) üzenetére


Eagl3
veterán

Mi az a gólát?

(#11039) emmm válasza Eagl3 (#11038) üzenetére


emmm
senior tag

Gondolom a góliátra gondolt... :U

(#11040) goku_sama válasza pumesz83 (#11036) üzenetére


goku_sama
tag

:C

(#11041) iSonic


iSonic
addikt

Gólát az új epic protoss egység nem összekeverni a goliath-al, mert ez tuti protoss :D és egyszerre nyom stromot és láthatatlan és vodi ray felcharegolt erejével rendelkezik.. ez i csak a lingek és a marineok balanace miatt van..

(#11042) WayneGace válasza iSonic (#11041) üzenetére


WayneGace
őstag

Nem, nem! A gólát, a thor unokatestvére. Valamivel kisebb és tud repülni, önálló sebzése nincs, nem akcentussal, hanem tisztán németül beszél. Leszáll az ellenséges bázisra és felváltva szaval német vereseket és gyermek mondókátat, ezzel öngyilkosságba kergetve az ellenséges harvestereket. Állítólag OP egység, nerfelni kell majd.

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#11043) iSonic válasza WayneGace (#11042) üzenetére


iSonic
addikt

lehetséges, hogy a gestapo tagja? ;) Wayne te milyen infokat tudsz még?

[ Szerkesztve ]

(#11044) Djuree


Djuree
félisten

gólát :DDD :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11045) WayneGace válasza iSonic (#11043) üzenetére


WayneGace
őstag

Nem sokat tudok, csak, amit a http://www.teamliquid.net/sc2/-on olvastam. Már az alapjátékba be akarták tenni, de végül kimaradt. Egy patch-el fog megérkezni. Mint mondtam önálló sebzése nincs, de ugyanúgy repül, mint a viking, csak nem tud azonnal fel-leszállni, van pár másodperc várakozás. A lényeg, hogy 7 ms mire beviszi a támadást és csak harvesterekre hat. Ha időben észre tudod venni és reagálsz, akkor ki lehet iktatni elég könnyedén, mert nem tud hamar felrepülni. Ráadásul drága egység 350 mineral/250 gas. A baj az vele, ha nem veszed észre, akkor nagy területre ható támadásával megöl egyszerre, akár 20-25 harvestert, amivel könnyen romokba döntheted az ellenséges gazdaságot. Szóval nem tudom milyen lesz, ha bevezetik.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#11046) iSonic válasza WayneGace (#11045) üzenetére


iSonic
addikt

hát igen és mindenki ezt fogja használni jajj.. és ugye van counterje?

(#11047) WayneGace válasza iSonic (#11046) üzenetére


WayneGace
őstag

Levegőben nem tud támadni, le kell szállnia és csak harvestert tud támadni, szóval minden egység jó ellene, csak időben észre kell veni.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#11048) aDM|RaL^ válasza Djuree (#11044) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

Kérek egy gólát!
Mit?
Egy gólát!!!!!
Elnézést uram nem értem! Mit kér?
Jólvan, jó lesz a traubi is...

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#11049) aDM|RaL^ válasza WayneGace (#11042) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

Das ist wunderschön. Ich liebe das neue egység.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#11050) iSonic válasza WayneGace (#11047) üzenetére


iSonic
addikt

akkor ezt megbeszéltük :D majd szombaton hasznosítom ellened ^^.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.