Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) föccer válasza Alg (#40991) üzenetére


föccer
nagyúr

Sajnos akkor nem csak én vettem észre, hogy mostanában az SC2 nagyon nem a látványos mikróról, hanem a sajtolásról és az ecoról szól. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41002) Tuco Ramirez válasza Alg (#40991) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Huhh... hát ezt tényleg érdemes volt megnézni! Az egyik, ha ugyan nem a legjobb meccs amit eddig láttam! :C SjoW szerintem 1:1 után vérszagot kapott és extázisban nyomta végig a döntő meccset. Kíváncsi vagyok, hozza-e ezt a formát ezután is (remélem igen). :)

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#41003) icons válasza föccer (#41001) üzenetére


icons
addikt

Szerintem az is része a játéknak. Ha azzal sikerül nyerni, akkor teljesen elfogadható taktika (én még a 6 poolt is rendes taktikának tartom)

De mondjuk azon én is elgondolkodtam, hogy mi volt SjoW csele? Vajon úgy lehet megverni Life-ot, hogy nem bányászol sok ideig a 4. bázison? Esetleg, hogy sok esetben nem / rosszul microzod a marinjaidat, medivac-eidet, esetleg oda sem figyelsz rá? (a vége felé volt amikor 4 medivac-et csak úgy otthagyott az első 4. Zerg bázisnál, mert közben máshova koncentrált, picivel előtte kb 8-10 marine-t vesztett, mert egyszerűen belerohant egy banelingbe). Többször volt olyan, hogy nem ásta el a WMeket, és volt amikor azért kellett visszavonulnia, mert 20 marine éppen ott pihent, ahelyett hogy csatáztak volna.

A taktikája miatt lehet hogy megérdemelte azt, hogy nyert, de a microja miatt biztosan nem. (Btw az utánpótlás útvonalon elásott WMek szépek voltak)

[ Szerkesztve ]

(#41004) whitezo88 válasza icons (#41003) üzenetére


whitezo88
nagyúr

minden rendes taktika, ami nem csalás szerintem.

(#41005) oxox válasza föccer (#41001) üzenetére


oxox
addikt

apropo sajt...reggel jatszogattam kicsit.
1v1 unranked random faj....terran ellen...toss-t dobott (mer' miert ne)
csak gaz + 1 supply a terranal....egy probe egybol kikuldve...barakk csak keson lett meg, de utkozben talaltam a rampam aljaban egy bunkert....scv legyilkolva 3probe-al...meg is erkezett a reaper, 1 probe-t vesztettem, mire megjott a zea (meg nem volt cybernetik, hogy stalkert hozzak)...amivel lecsaptam a masodik scv-t (bunker meg mindig nem keszult el)...megjott a masodik reaper, szegeny zeanak amugy sem volt sok lehetosege...de legalabb idot nyert a stalkernak...probalt a ket reaperrel mikrozni, de nem jott ossze (en is mikroztam)...erre beszolt a gyerek, hogy kurva vagyok, meg utalja az idiota randomokat :D

masik
2v2 csapattarsam nem szol semmit...6pool (PP az ellen), scout nem mutat az egyik bazisan semmit...proxy a platformunkon (forge + zea boost), meg is ettuk oket, mire a proxy gyerek beirja, hogy 6 pool noob :C

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41006) Tuco Ramirez válasza icons (#41003) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Biztos ugyanazt a meccset néztük...? :) Szépen split-elte a marinokat, sokszor kifókuszálta a banelingeket még mielőtt kárt okozhattak volna, ha kellett felkapta a marinokat a medivacekbe mielőtt még lerohanták volna azokat, leásta jó helyeken az aknákat, boostal mentette a szorult helyzetbe került medivacokat... ilyen szintű terran mikrót eddig csak Taejatól láttam eddig. Na és azt a nyomást kibírni, amit Life gyakorolt rá a meccs közepe felé, azt se sokan tudták volna utána csinálni.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#41007) icons válasza Tuco Ramirez (#41006) üzenetére


icons
addikt

- Csak két medivac van kijelölve Combat
- Shield mindjárt készen: 16. perc
- Big engagement, az egységei fele mégis lejjebb várnak (nincsenek hotkeyen, és a rally point sem a legjobb -> cserébe biztonságos)
- csapat marine támogatás nékül elolvad
- két medivac felfele megy, mert ők sem voltak hotkeyen gondolom (vagy csak AI)

De igazad van, összességében nagyon, nagyon, nagyon jól játszott.
Mégis: a koreaiaktól nem nagyon láttam ilyen hibákat, pont ez az, amiben szerintem kiemelkednek. Amikor nagy volt a nyomás SjoW-on, akkor néha hibázott, nem vette észre, stbstb.

Mármint általában tényleg szépen splitelt, és jól játszott, de ez ilyen szinten elvárható szerintem. Meg azért mégis Life ellen ment : DD. Tehát neki más mércét állítok, mint amit másnak :P

Amit korábban mondtam nem miningolásra: sajnos nem látni a baseket, de azt hiszem 5 vagy 6 OCC-e volt, tehát SCVje se volt túl sok (helyette annál több mule). Így nem csoda, hogy amikor a planetary-t mutatták a 4. bázison, akor nem volt ott egy SCV sem:)

(#41008) Tuco Ramirez válasza icons (#41007) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Na jó, ez egy félórás meccs volt, ami az első pár perc után egészen a legvégéig non-stop akció volt, az lett volna csoda, ha kisebb hibák nem csúsztak volna be (egyébként mindkét részről). Life szerintem ott hibázta a legnagyobbat, hogy túlfeszítette a húrt az ellentámadásnál. Már látszott hogy nem tudja beverni Sjow-t, mégis tovább erőltette a támadást és rossz cserearánnyal vesztett egységeket (meg az a két, Life hátországában "felejtett" wm ki tudja mennyi ingyen killt gyűjtött közben). Ha akkor Life expel egyet és rendezi a gazdaságát, nem kerül nyersanyaghiányba és talán más lett volna a vége. Persze ilyeneket marha könnyű beböfögni kívülálló nézőként. :B A lényeg, hogy ritka jó meccs volt, imádok ilyeneket nézni. ;)

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#41009) icons válasza Tuco Ramirez (#41008) üzenetére


icons
addikt

Kétségkívül emberfeletti képességekre vall, hogy valaki végig képes koncentrálni:)

Igen, akkor fordulhatott a kocka, pedig Life nagyon közel volt már... (ráadásul az SCV-k nagy részét is leszedte akkor szerintem. Legalábbis a mainen talán az összeset)

Ha jól emlékszem 3WM volt, kettő a bázis bejáratánál, egy pedig egy picit lejjebb, a páyla közepe felé. Egyszer Apollo megnézte, és ilyen 20-30 kill körül volt talán valamelyik (sajnos pontosan nem emlékszem). Én olyan 60-80 unitra saccolnám a végét:)
Ami még lingekben is alaphangon 1500 mineral.

[ Szerkesztve ]

(#41010) oxox válasza icons (#41009) üzenetére


oxox
addikt

1hete kb volt egy 45killes oracle-om ... :DDD

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41011) Tuco Ramirez válasza oxox (#41010) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

:Y
És megnyerted a meccset...? ;]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#41012) oxox válasza Tuco Ramirez (#41011) üzenetére


oxox
addikt

3v3 volt...1v1-ben megcifrabb lett volna....bar egy embert szivattam vele folyamatosan....42scv+3marine volt...szeretem mikor rakuldenek 2-3-4marine-t az oracle-re, hogy nahh majd biztos elriasztanak :D

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41013) föccer válasza oxox (#41012) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem velem játszottad? Valami mintha rémlene...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41014) oxox válasza föccer (#41013) üzenetére


oxox
addikt

:K :K

DPeti volt a harmadik ha jol emlekszem...mass reaperral talan

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41015) netpeti98 válasza oxox (#41014) üzenetére


netpeti98
addikt

Nekem is rémlik valami amikor becsatlakoztam azért, hogy meglegyen nektek is a portré, de WoL playerként leragadtam az Oracle próbálgatásnál. :D

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#41016) oxox válasza netpeti98 (#41015) üzenetére


oxox
addikt

tudtam en, hogy Peti volt..csak nem D :)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41017) netpeti98 válasza oxox (#41016) üzenetére


netpeti98
addikt

Én úgy emlékszem, hogy DPeti is ott volt. :)

Más: Mostanában honnan éri meg HotS-t beszerezni? Mindenhol 9000FT környékén látom a dobozost, sima kulcsot meg 7000 Forintért.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#41018) Tenken válasza netpeti98 (#41017) üzenetére


Tenken
őstag

Az a 7k jó. Ebay-en lehet US-t elcsípni kevesebbért, de ott meg kell egyezni az eladóval is, hogy ne postázzon, csak küldje el a kulcsot. Sokan belemennek. Utána meg a Blizzardnál kell egy sort könyörögni, ha a különböző régiók miatt nem enged upgradelni. Elvileg azonosnak kell lennie, de ma már global play van, úgyhogy ennek vége.

Én cirka 5k-ért vettem HotS-ot, WoL-om viszont még mindig nincs. Nem gondoltam volna, hogy azt lesz a nehezebb akciósan beszerezni... :U

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#41019) netpeti98 válasza Tenken (#41018) üzenetére


netpeti98
addikt

Ott a probléma, hogy még magam sem tudom, hogy kell-e doboz vagy nem. A WoL-t dobozosan vettem anno egy nagy leárazáskor és valamennyire gondolkozok rajta ,hogy jó lenne a teljes sorozatot dobozosan beszeretni. A másik oldalról viszont van a kedvezőbb ár.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#41020) Formaster válasza netpeti98 (#41019) üzenetére


Formaster
addikt

Akkor én blőd vagyok, hogy megvettem a hotsot battle.net-ről 40 euróért :C

(#41021) DarthPeeter válasza oxox (#41016) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Ha már így emlegetsz, ma leszel-e? :D

(#41022) oxox válasza DarthPeeter (#41021) üzenetére


oxox
addikt

it is a very good question :DDD meglatjuk...elmeletileg otthon van ma a cenzura.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41023) DarthPeeter válasza oxox (#41022) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Értse meg, hogy már régen játszottunk együtt, ápolnod kell a netes kapcsolataidat! :D

(#41024) oxox válasza DarthPeeter (#41023) üzenetére


oxox
addikt

ez lassuk be a Te hibad nem az ove :K :K
akinek fontosabbak a bicepszek mint az apm....

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41025) DarthPeeter válasza oxox (#41024) üzenetére


DarthPeeter
aktív tag

Valamit valamiért, sajnos másképp nem működik ;)

(#41026) Alg válasza Formaster (#41020) üzenetére


Alg
veterán

Én is, igaz dio3 pénzből (azt azóta el sem indítottam...)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#41027) Formaster válasza Alg (#41026) üzenetére


Formaster
addikt

Nekem külföldön ez volt a legegyszerűbb és leggyorsabb. Másrészt itt majdnem ugyanennyi lett volna boltban is + ha elmegyek érte már több is.

(#41028) Formaster


Formaster
addikt

Hétvégén újra Prohardver Race? Szavazzunk kinek, melyik nap/napszak lenne megfelelő. Én szombat kora estére szavazok. Illetve a kérdés, hogy akkor liga szerinti legyen, továbbjutós, vagy random?

[ Szerkesztve ]

(#41029) AlyArkhon válasza Formaster (#41028) üzenetére


AlyArkhon
őstag

Csak liga szerint :DDD hátha nem Winter féle enemy lenne az első ellenfél :R

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#41030) #92888064


#92888064
törölt tag

kivagyok ettől a laddertől... előző seasonban kipróbáltam a terrant, amivel brozban bohóckodtam. nagyon béna voltam, még bénább taktikát alkalmazva. most az első meccset buktam, és berakott silverbe. másodikra kaptam egy mastert, akit elvertem, és már gold top10ben vagyok. én viszont jobban érezném magam bronz/silverben. ilyenkor mi van?
azért játszottam másik fajjal, hogy kisebb ligában bénázhassak, erre megint feldob... a legrosszabb az egészben, hogy tényleg béna vagyok terrannal... annyiban kimerült a taktikám, hogy beépítkeztem az ellenfélhez legközelebbi exp helyre, aztán valami kisült belőle.

(#41031) euzsolt
mindjárt küldöm a repet a mailcímedre.
szerk.: sikerült feltölteni.

[ Szerkesztve ]

(#41031) Formaster válasza #92888064 (#41030) üzenetére


Formaster
addikt

Szerintem, ha elvertél egy mastert, akkor itt egy tehetség (pro gamer) van kibontakozóban ;] Én megnézném a repet szívesen. :K

(#41032) netpeti98 válasza #92888064 (#41030) üzenetére


netpeti98
addikt

Az MMR miatt így is 50-50 százalékon fogja tartani a win-loss arányod, felesleges ezen a liga dolgon görcsölni.

euzsolt: Péntek-Szombat megfelel. Liga szerinti.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#41033) execute93


execute93
őstag

NoLiFE Hungary Vs. MiA Slovenia

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#41034) Formaster válasza netpeti98 (#41032) üzenetére


Formaster
addikt

Persze, de lehet, hogy 50 gamet kell bukjon mire újra a helyén lesz.

Én a szombatra szavazok, elég sokan dolgoznak szombaton, így a későbe menő pénteki játék felejtős. Szombat 6-7-8 órai kezdet, akinek jó az dobjon egy +1, csak hogy kb mennyien leszünk. Illetve, továbbra is várnám az időpont megjelölést, persze a késő esti játék felejtős, szóval aki 10 után érne rá, az szervezze át a programját ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#41035) BeLucZ


BeLucZ
addikt

pár napig nem olvastam a topikot és majd 100 hsz omg :Y

kövezzetek meg de én mikromanus kolléga helyében levédetném a takonylaszti kifejezést, én imádtam :D és mindvégig tudtam hogy az MS Core-ról beszél, elég egyértelmű volt a leírt szituációk alapján.

a vr főnix témára visszatérve sztem azonos supplynál esélytelen a főnix, bár hotsban még nem csaptam össze főnixekkel mert magát a voidot se használom túl sűrűn, rácuppantam mostanában a tempestre, mostanában elég sok olyan playerrel hozott össze a sors aki bezárkózott nagyon meg bevédte magát azokat szépen lehet aprítani tempesttel, mire kiér a sereggel elolvad a fele kb, nagyobb mennyiségben csak úgy falja a nehezebb unitokat, gondolok itt a BC-thor duóra vagy carrierre, ami ellen nagyon gyenge az a mass marine de azt meg lehet orvosolni egy kis kiegészítéssel

1 a lényeg gyerekek, a "takonylaszti" legyen veletek :D

(#41036) Tenken válasza netpeti98 (#41019) üzenetére


Tenken
őstag

Dobozt akármikor tudsz szerezni később. Némi szivesség fejében szerintem akár ingyen is...

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#41037) icons


icons
addikt

TROLL
Úgy hallottam, a Blizz új skint tervez az Immortalnak.
Day9 az egyik videójában be is mutatta.
/TROLL

(#41038) whitezo88 válasza icons (#41037) üzenetére


whitezo88
nagyúr

:Y :C

seems legit

(#41039) Winner_hun válasza Formaster (#41028) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ma is csak 9 után értem a géphez. Ha rossz idő lesz szombaton akkor felőlem lehet korábban is. De amúgy nem sok kedvem van bejönni, majd meglátom. Minden esetre mindegy nekem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41040) Winner_hun válasza AlyArkhon (#41029) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ő kicsoda?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41041) Winner_hun válasza #92888064 (#41030) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ebben a szezonban lejjebb már nem fogsz kerülni, nincs már liga visszasorolás. Illetve de, mégis van: veszíts el néhány meccset, ha úgyse az aranyba tartozol akkor a liga elhagyása után (valahol van liga elhagyására lehetőség) a már alacsonyabb ligába fogsz visszasorolni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41042) #92888064 válasza Winner_hun (#41041) üzenetére


#92888064
törölt tag

akkor kipróbálom a zerget is 4-5 játék erejéig, aztán leave league. köszönöm az infót:R
főleg vs ai-t nyomtam idáig, régebben csak protossal játszottam ranked játékot, és ott hamar meglett 4gate-tel a gold, de tovább nem is erőlködtem. előző season-ban kipróbáltam a terrant, és megtetszett, hogy hasonló tudású emberekkel pakol össze. de ez az ezüstként master ellenfelet ad dolog nem tetszik.

(#41043) Winner_hun válasza #92888064 (#41042) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem fogsz mindig master ellenfelet kapni. Ha tudja a rendszer hogy milyen erős vagy akkor már kb. minden rendben lesz. Bár így is rendben van, csak néhány meccsből honnan tudja a rendszer hogy mire is vagy képes?:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41044) mikromanus válasza icons (#41037) üzenetére


mikromanus
veterán

Azért a turbóhelion, meg a siegetank-bunker, meg az igazi-csapatszállító-medivac is nagyon ottvan. :DDD

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#41045) oxox


oxox
addikt

karbantartás ma délelőtt 11-ig... :O

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#41046) Ghoosty válasza BeLucZ (#41035) üzenetére


Ghoosty
őstag

VR (4 food) vs főnixet(2 food), próbáld ki mielőtt ilyet nyilatkozol, mert nemhogy azonos supply mellett, hanem azonos darabszám mellett is a főnix győz, de ott mikrózni is kell. HOTS-ban főnix ellen még gyengébb a void ray, mert nem számít a charge, mert a főnix nem armored egység.
Tegnap este ezért köztük ezért is kaptunk egy WP-t a játék végén.

(#41047) sith7 válasza Ghoosty (#41046) üzenetére


sith7
nagyúr

:K

(#41048) BeLucZ válasza Ghoosty (#41046) üzenetére


BeLucZ
addikt

pl: 40 void vs 40 főnixből szerintem aligha a főnix jönne ki nyertesen nyílt küzdelemben , de ha gondolod szivesem kiprobálom :) voiddal is lehet mikrózni meg ügyesen játszani

[ Szerkesztve ]

(#41049) BeLucZ


BeLucZ
addikt

amúgy elég OPnak van beállítva a főnix, ehhez képest a HOTS óta kb sosem látom a meccseken :) az oracle is népszerűbb nála, én speciel csak a gyorsaságát szeretem, erőben nem jeleskedik ez az egység

(#41050) Eyesis válasza BeLucZ (#41049) üzenetére


Eyesis
őstag

mert ez az egység tipikusan pro gamerek kezébe való, illetve muta counter

Eyesis

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.