Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42051) Eyesis válasza Tuco Ramirez (#42050) üzenetére


Eyesis
őstag

WoL-ban nincs infestor nerf :) csak hotsban :)

Eyesis

(#42052) Tuco Ramirez válasza Eyesis (#42051) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Dehogy nincs. Fungal range-t levették 9-ről 8-ra, az infested terranok nem kapják meg az attack/defense fejlesztéseket és a inf. tojások HP-ja is 100-ról 70-re csökkent.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42053) BeLucZ válasza BeLucZ (#42048) üzenetére


BeLucZ
addikt

a másik agyrém, mikor nem tölti be a score screent és később berakja a historyban szintén lossként és persze ha rá akarnék menni a részletekre akkor error :D KA!!!!! blizzard

(#42054) Eyesis válasza Tuco Ramirez (#42052) üzenetére


Eyesis
őstag

ja, de az még kevés volt :) a golyó fungál csak HotS-ban jött

Eyesis

(#42055) BeLucZ


BeLucZ
addikt

nektek se tölti be 4 v 4 -ben játék végén azt a kibebaszott score screent?

(#42056) Tuco Ramirez válasza Eyesis (#42054) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Viszont 10-es range-t kapott. ;) A lövedékesítés nem lenne gond, engem speciel jobban zavar az, hogy a fungal armoured unitok elleni sebzését visszavették 40-ről 30-ra. Így már 75 energy-ért nem olyan nagy durranás. A HotS-ban már nincs "winfestor". :N

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42057) Formaster válasza Tuco Ramirez (#42056) üzenetére


Formaster
addikt

Szinte már csak light unitokra éri meg használni. Én nem is erőltetem mostanában. 1-2 azért szokott lenni, ha már úgyis hive felé techelek, na meg a sh-mellé is jól jöhet 1-2 darab, mert sokszor pár másodpercen múlik, hogy bukom-e őket.

(#42058) whitezo88


whitezo88
nagyúr

papírliga a javából [link] a kék mit akart csinálni? :U

(#42059) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Nem nagyon pörög a totyik. ma a season eleje óta ismét 1v1-eztem 3at (1 win besoroló és bronzba rakott), 3 win, alkalmazva a közelmúltban tanultakat (makró, hotkey és build tippek) igaz nehéz dolgom nem volt így bronzban, egy T ellen a storm miatt tudtam nyerni, mass raxos biosereggel nyomult először, de sokat nem ért. aztán később mikor épp letaroltam a bázisát, "storm is OP i'm gonna uninstall this game bb" -val köszönt el ;]
a harmadik kezdő volt, simán bevédte magát 2 basere, mivel nem támadt kicsit makrózgattam, aztán egy Stalker/Immo/HT/Zela deathballal végiggyalogoltam rajta mikor már a 4. expet vettem be :D

de még nem dobott fel.

[ Szerkesztve ]

(#42060) Alg válasza whitezo88 (#42059) üzenetére


Alg
veterán

Nekem manapság a hazaérek -> játszani kellene pár meccset -> áhh nézzünk inkább WCS-t a program :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#42061) Alg


Alg
veterán

ehh... WCS eu legjobb 8 között 6 Protoss, 1 Terran 1 Zerg...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#42062) zuzu000 válasza Alg (#42061) üzenetére


zuzu000
őstag

ehh season 1:
1 toss, 4 terran, 3 zerg.. ^^

(#42063) föccer válasza Alg (#42061) üzenetére


föccer
nagyúr

Akkor most lehet kiabálni, hogy OP toss? :F

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42064) föccer válasza Alg (#42061) üzenetére


föccer
nagyúr

Day[9] mennyire kikupálódott. Vagy csak kikupálták?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42065) Alg válasza föccer (#42063) üzenetére


Alg
veterán

Igen, az volt a hátsó gondolat, hogy a múltkor milyen gyengetoss-ozás ment, most ennyi erővel mehetne az OPtoss-ozás

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#42066) oxox válasza föccer (#42063) üzenetére


oxox
addikt

zerg nyeri meg tuti...szval nem :)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42067) Alg válasza oxox (#42066) üzenetére


Alg
veterán

Jah... ezek után a ZvT döntő lenne az igazi ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#42068) whitezo88


whitezo88
nagyúr

desrow troll kedvében streamel itt röhögök a melóban :DDD [link]

(#42069) Formaster válasza föccer (#42064) üzenetére


Formaster
addikt

day9 mindig is tudott jól kinézni, csak a home videóiben nem rittyentette ki magát.

(#42070) ÁdiBá válasza BeLucZ (#42055) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Szar a 4v4. Hanyagold...

ÁdiBá

(#42072) zuzu000 válasza B4 (#42071) üzenetére


zuzu000
őstag

oracle-envision a neve azt hiszem.

(#42074) whitezo88 válasza B4 (#42073) üzenetére


whitezo88
nagyúr

nem, hanem a zöld-szürke repülő.

mod: a P három módon lát rejtőzködőt: Observer (ami eleve láthatatlan), Oracle envisionja vagy a cannon. Nincs több.

[ Szerkesztve ]

(#42075) zuzu000 válasza B4 (#42073) üzenetére


zuzu000
őstag

huh te srác, olvasd el a help részlegét a játéknak ;)

(#42076) föccer válasza B4 (#42073) üzenetére


föccer
nagyúr

Töltsd fel a replayt, ez érdekesen hangzik :))

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42078) zuzu000 válasza B4 (#42077) üzenetére


zuzu000
őstag

az utolsó néhányat nem törli rögtön, szóval lementheted még ^^

(#42079) Alg


Alg
veterán

WCS EU: Top4-ből 3 koreai, MMA, MC, Duckdeok. Egy európai lesz, Grubby vs Vortix a negyedik meccs.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#42080) Alg


Alg
veterán

Hahaha, Dimaga interjú WCS extrában

- Why are you not in round of 16 here wit us?
- Because I drink not practice

... és így tovább, hatalmas, majd nézzétek meg :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#42081) whitezo88 válasza Alg (#42080) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ukrán, mit várunk? :D link? nem találom, melyik az.

[ Szerkesztve ]

(#42082) Alg válasza whitezo88 (#42081) üzenetére


Alg
veterán

[link] 6:10-nél kezdődik az extra, a végén van az interjú

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#42083) kovsol válasza Alg (#42082) üzenetére


kovsol
titán

Beteg :D

May the Force be with you!

(#42084) whitezo88


whitezo88
nagyúr

van valami leírás, hogy egy-egy egér miben jobb mint a másik? van ez [link] ahol látható hogy rengetegen, főleg az ázsiaiak g9x-et használnak, de az Abyssus is nagy számban van. miért? Úgy értem pl a Deathaddernek is ua. az érzékelője tudtommal, mégis az Abyssus elterjedt leginkább a többi tucatnyi Razerrel ellentétben.

ugyanez keyboardokkal. pl mi a lényegi különbség, előny abban ha brown switch, blue sw satöbbi.

(#42085) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az első résszel és annak kiegészítőjével sohasem játszottam, a Wings of Liberty-vel kezdtem a StarCraft-ot. A másodikról most spoileresen...

Most fejeztem be a Harth of the Swarm részt. Első hallásra nem tetszett az ötlet, hogy zerg kampány lesz, de végül sokkal jobban élveztem mint az előző terran kampányt. :)

Azt hittem kényelmetlenebb lesz átlátni a zerg épületek és egységek szisztémáját, de nagyon ügyesen beletanított engem a játék menet közben, és szerintem e tekintetben is jobbra sikerült, mint a terran rész. Nehézségre is kiegyensúlyozottabbnak érezem Normal-on. Szinte sohasem kellett mentést visszatöltenem, de az evolution mission-ökön kívül egyik sem volt túl bugyuta sem (de azok is szépen illeszkedtek a helyükre), míg a WoL-nél néhány küldetés szenvedős, míg pár túl egyszerűnek tűnő volt számomra.

De amivel nálam elvitte a pálmát, az az, hogy ennyire Karrigan központú, és hogy ő ilyen sokat szerepel benne. A kaland, RPG és TPS-akció-RGP játékok a kedvenceim, és ez, hogy végig egy "főhős" szemszögéből láttam mindent, aki ténylegesen is ott volt szinte minden helyen és "bemocskolta a kezét", ahogy egy ilyen karakternek kell... ezzel számomra sokkal befogadhatóbbá, átérezhetőbbé vált a story. Nem úgy, mint a Wings of Liberty, ahol a játék leggyengébb részének éreztem a közvetlenül Jim körüli eseményeket, amik ráadásul szinte mind csak a parancsnoki hajón zajlottak, teljesen egysíkúan és olyan stílusban, ami nekem nagyon nem jött be. A kardok királynőjét imádtam. :B

Bár... na az mégis kicsit fura volt, hogy egy nő, aki emberből kicsit sci-fi-varázs módon zerg, majd valami isteni-varázs módon ismét >=50% ember lett, most ismét valami misztikus-varázs módon izom-zerg lesz, és féltem, hogy a végén megint embert csinál belőle a kavics. De szerencsére nem, az már sokk lett volna.

Amit viszont sajnálok, hogy a második részt egy protoss kampány zárja majd le. :( A WoL alatt nem szerettem a protoss részeket. :((( És most így, hogy Karrigan-t imádtam, a WoL-ban pedig azt hinttették el nekünk a protoss jóslatok, hogy ő lesz a kulcs a világ megmentéséhez, így jobban örültem volna, ha vele záródik a story. Bár így, hogy belegondolok (akartam írni egy példát, hogy talán miként lehetett volna így ütemezni) nehéz lett volna összehozni, és talán nem is lehetett volna jóra.

Ui.: A végén miért repül el ilyen sietve, ha már ennyi év és nyakatekerés után ilyen jól kibékültek Jim-el? Azt se tudják hol keressék ezt az Amon-t, és a királynő távolról is elrendelheti a keresés megkezdését, szóval "egy kávé" szerintem beleférhetett volna. :U

Bár persze ha ennyire bele akarok menni az utolsó videóba, akkor az se volt túl értelmes dolog, hogy Mengs engedte kitépni az utolsó ajtót is, mielőtt bekapcsolta a kavicsot és még egy pisztolyos őr sem volt mellette. Erre azért gondolhatott volna, hogy akkor túl védtelen lesz, és bárki besétálhat megölni, akire nem hat az az isteni kavics. :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#42086) Lokids válasza janos666 (#42085) üzenetére


Lokids
addikt

Pengék... Queen of blades a neve... Nem kardok.
Bocs, de ezt muszáj volt. :D

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#42087) netpeti98 válasza janos666 (#42085) üzenetére


netpeti98
addikt

Amon=Dark Voice, akiről a WoL-os minikampány szólt, szóval valószínűleg az utlsó részben is fel fog tűnni. Nekem például a minikampány kifejezetten tetszett, bár az is igaz, hogy a protoss a kedvenc fajom. :)

Üdv netpeti98

(#42088) Formaster válasza whitezo88 (#42084) üzenetére


Formaster
addikt

Egérnél sok minden játszik. Pl súly, fogási ergonómia, pontosság stb. A meches billeknél a színek jelölik a lenyomáskor visszaható erőt. Fejből nem tudom de valahogy úgy néz ki hogy brown sw Xgramm, blue sw Y gramm és stb.

(#42089) janos666 válasza Lokids (#42086) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Elnézést. Angolul játszottam és most szándékosan csak hanyagul vadfordítottam, hogy ne legyen túl analitikus íze egy élménybeszámoló jellegű szösszenetnek, de ezt tényleg illett volna végiggondolni, nem csak zsigerből betolni, elvégre egyelőre a kedvenc SCII karakterem. :)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#42090) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok.
Tudnátok segíteni nekem? Egyetlen egy kitüntetés hiányzik a kampány sorozatomból Swarm-ban.
Az pedig a FINAL missions azon belül a BONUS OBJECTIVES:FINAL
- ott a Death from above.
Nem tudom mit szurok el. Nagyon sokszor megpróbáltam végig játszani de nem kapom meg.
Pedig megtámogatok, és elpusztítok 20 ellenséges épületet a 2. reaktor megsemmisítése előtt.
Életben marad a DEHAKA szörnyeteg is egész parti alatt.

Még ezen a pályán mit kell csinálnom?! :U

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#42091) föccer


föccer
nagyúr

Grubby 0-1re vezet Duck ellen. Szurkolunk neki. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42092) kovsol válasza föccer (#42091) üzenetére


kovsol
titán

Kicsit lehangolt, hogy nem jutott be a döntőbe. Kedvenc játékosom volt WC3 -ben és SC2 ben is szimpatikus.
Na meg az európai versenyen két ázsiai versenyző van a döntőben. :(

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#42093) whitezo88


whitezo88
nagyúr

via LAGtv :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#42094) föccer válasza kovsol (#42092) üzenetére


föccer
nagyúr

Egy kicsit elszámolta magát a 3. és az 5. meccsen, de ezt leszámítva derekasan helyt állt. Grat neki :K

Whitezoo: XD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42095) Eyesis


Eyesis
őstag

lehet maradhato ka diamondban? reggel megvertem egy top diamond zerget, persze lehet ő is 2 hónap után előszőr 1v1ezett :)

Eyesis

(#42096) sikalisk válasza Eyesis (#42095) üzenetére


sikalisk
tag

Ha top diamond volt, akkor vagy most dobta fel egy új csoportba, ahol még kevesen vannak és ezért van az elején, vagy rendszeresen játszott az utóbbi időben.

univerzum < emberi hülyeség

(#42097) Tuco Ramirez válasza Eyesis (#42095) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Vagy egész éjjel tolta és már alig volt magánál. :P :D

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42098) Eyesis válasza Tuco Ramirez (#42097) üzenetére


Eyesis
őstag

inkább ez lehet :)
Na mindegy nekem jól kezdődött a napom :)

Eyesis

(#42099) execute93


execute93
őstag

Ezt is elértem ^^

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#42100) xavix13 válasza execute93 (#42099) üzenetére


xavix13
senior tag

Grat. ;) Apropó, Breachel mi lett? :F

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.