Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Thome válasza bpx (#3000) üzenetére


Thome
addikt

-Zeratul- & sith7: Szerintem meg parasztság, mivel ezt úgy írja be, mintha már el lenne döntve, hogy ő nyeri meg. Nagyképűség.

-Zeratul-: Azért azt elmondhatnát valaki, hogy mi az a 6-8-10 Pool. Mindig hallom, sosem tudom mi az. :DDD

(#3002) bpx válasza Thome (#3001) üzenetére


bpx
őstag

a 6. drone-nal csinálta rögtön a spawning poolt
hasonlóan, pl. 9rax: 9. scv-vel barra(cks=x)

[ Szerkesztve ]

(#3003) sith7 válasza Thome (#3001) üzenetére


sith7
nagyúr

Akkor ezek szerint én is paraszt vagyok... mert én is be szoktam írni

Ez viszont nem azt jelenti, hogy nyerni fog, de inkább hagyjuk...

(#3004) kovsol


kovsol
titán

most jövök egy jó kis warctaft3-RoC 1vs1 mérközésről human vs undead én voltam ud :B jah igen én nyertem ;) a gyerek a végén beírja noob és kilép :U egy darab unitomat bírta megölni a végső csatában és én vagyok a noob -_-

jah ez másik topic most nézem :DDD

May the Force be with you!

(#3005) sith7 válasza kovsol (#3004) üzenetére


sith7
nagyúr

jó duma ... :DDD :D :DD

Amúgy grat, még mindig játszol vele ?
Sokan tolják még ?

(#3006) kovsol válasza sith7 (#3005) üzenetére


kovsol
titán

most csak azért toltam, mert ha nem játszik az ember sokáig kitörlik az accountot :( így jártam a main karimmal régebben és életem első karakterét nem szeretném elveszteni, mert érzelmi szálak fűznek hozzá

amúgy kb fél perc és talál játékot szóval nem vészes a dolog még lehet vele játszogatni, és az utolsó javításban egy rakat csalási módot javítottak ki végre így most már kicsit élvezetesebb is
TFT: 58094 users playing 2236 games
RoC: 7190 users playing 306 games
totál sc1, diablo, wc3 együtt? 152089 users playing 60328 games on Battle.net

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#3007) sith7 válasza kovsol (#3006) üzenetére


sith7
nagyúr

Az nem gyenge ...

Itt is van ilyen skill - es rendszer, vagy itt bárkivel összekerülhetsz ?

(#3008) kovsol válasza sith7 (#3007) üzenetére


kovsol
titán

itt a győzelmek utáni XP ből szintet lépsz így ez alapján volt régen a rangsorolás akkor csak +-6 szinten belül adott ellenfelet statisztikát nem nézve(ez azért volt rossz mert ha túl magas szinten voltál alig volt már ellenfél akit beadott), DE most már úgy van, hogy próbál statisztikában hozzád hasonlókat beadni, szóval tegyük fel nyertél egymás után 5 mérkőzést és vagy 5-0 akkor elkezd beadni durva ellenfeleket és kb ilyen 10. győzelem után beadja a szerver legerősebb emberét aki épp kerestet :DDD de amikor már játszottál több tucat mérkőzést akkor már ugye könnyebben belövi az ellenfeledet és itt úgy van, hogy adott játékstílusban solo, random team... külön ladder van és az első 1000 emberre ír rankot a többihez csak szintet és unrankednek írja

ilyen győzelmek utáni kis ikonok(portré) már van benne és minden fajjal külön ír statisztikát és nyerési % -t is mutatja, nekem volt pl elffel 500 győzelmes ikonom, de kitörölték, mert nem játszottam egy jó darabig amíg BF2 vel toltam, pedig azóta már szerintem az 1500 győzelmes ikon is meglenne :)

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#3009) sith7 válasza kovsol (#3008) üzenetére


sith7
nagyúr

Az jó lehet ...
Kedve lenne az embernek kipróbálni ... :DDD

(#3010) Djuree válasza kovsol (#3004) üzenetére


Djuree
félisten

jó az a wc3 :K én single-ben nyomtam csak...viszont wcg magyar selejtezőn szerettem nézni a profikat :)

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#3011) kovsol válasza Djuree (#3010) üzenetére


kovsol
titán

2v2 társam ki is jutott szingapúri wcg re! jól kente nagyon

May the Force be with you!

(#3012) sith7 válasza kovsol (#3011) üzenetére


sith7
nagyúr

Az nagyon szép teljesítmény :C

(#3013) Winner_hun válasza Thome (#2995) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor változtál mert pár napja még hót ideg voltál amikor elkapkodtam az egységeidet;]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3014) Thome válasza sith7 (#3003) üzenetére


Thome
addikt

Nem vagy az, de ezt a szöveget én bunkóságnak tartom. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy más nem biztos/valószínű, hogy bunkóságnak tartja, csak én vagyok ilyen különc... :))

(#3015) Thome válasza Winner_hun (#3013) üzenetére


Thome
addikt

Arra meg kitaláltam azt ebben a percben, hogy a burrow lehet hatásos ellene.
Egyébként igen. :)

(#3016) sith7 válasza Thome (#3014) üzenetére


sith7
nagyúr

ok :)

(#3017) sith7


sith7
nagyúr

Na ezt mondja meg nekem valaki, hogyan van ez ???

Volt egy meccsem egy szintén bronz ligás ellen : megnyertem
Utánna beadott egy gold ligásat, mint utólag kiderült .. : őt is megvertem

Erre bronze 58 - ból áttett cooper 25 - be :F :F :F

(#3018) Winner_hun válasza sith7 (#3017) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem te vagy az első akivel ilyen előfordult, én is hasonló okok miatt vagyok copper ligában:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3019) sith7 válasza Winner_hun (#3018) üzenetére


sith7
nagyúr

Szuper...
Most meg csak gold - osokkal rak össze ... :F

(#3020) föccer válasza sith7 (#3019) üzenetére


föccer
nagyúr

No para, Én kb az összes csatámat favorite ellenfelek ellen tolom. Néha sikerül felközdenem magamat cooper 10-15 közé, osztán akkor jön egy két terran, oszt jól legyaláz :)

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3021) Thome válasza Winner_hun (#3018) üzenetére


Thome
addikt

Ezaz, én is (hivatkozhatok erre)! :DDD

(#3022) sith7 válasza föccer (#3020) üzenetére


sith7
nagyúr

Ez tök jó..

Silverből kezdtem, aztán ott néhány meccs után lett zsinórban 3 loss, bronze liga; itt meg megverek egy gold - ost, és akkor meg cooper liga ??? :F

Valami nem gömbölyű ...

(#3023) kovsol válasza sith7 (#3022) üzenetére


kovsol
titán

egy győzelem után dobott le?

May the Force be with you!

(#3024) sith7 válasza kovsol (#3023) üzenetére


sith7
nagyúr

Igen, a gyerekeim életére esküszöm ....

Tegnapi nap 2 loss 4 win, abból az utolsó gold volt, és először volt a 1 loss 2 win, megint 1 loss , aztán megint 2 win

Valamit kiirt, meg adott egy csomó pontot, és ledobott cooper - be ...

Most a bronze 58 - nál a cooper 25 jobb ???
Nem hiszem...
Most meg csak cooper - eseket ad be :((

(#3025) kovsol válasza sith7 (#3024) üzenetére


kovsol
titán

néztem előbb profilodat és los volt az utolsó elszámolásod tegnapról, vagy játszottál utána még copperben? de felettébb érdekes a dolog, egy postot megérne beta forumon, lehet bug
amúgy természetesen szarabb a copper mint a bronz, de majd felküzdöd magad remélhetőleg

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#3026) sith7 válasza kovsol (#3025) üzenetére


sith7
nagyúr

Igen, az már cooper - es meccs volt, kicsit ideges voltam ;]
Simán nyerhettem volna, csak marine - t csinált, igaz abból van 50 - et...exp - je se volt, én meg terjeszkedtem, expeltem.. aztán nem figyeltem, 10 hydra - m volt csak, pénzem az volt ... csak tiszta ideg voltam már ... felderítése se vol, csak azt láttam, egy nagy pacni jön felfelé a térképen...

Annyira nem vagyok jó angolból, 10 nap múlva meg úgyis vége, talán a teljes jobb lesz...

(#3027) Thome válasza sith7 (#3026) üzenetére


Thome
addikt

Azért az már kész vicc, hogy téged akaratlanul ledob copperba, én és Ghoosty meg nem tudunk lejutni silverbe 2v2-ből, akárhogy bukjuk a meccseket (még ha próbálunk nyerni is), mindig előre (vissza) jutunk... 78. voltunk tegnap előtt délelőtt, este játszottunk 3-at, visszakerültünk 81. helyre, majd most nézem megint, és 79. helyen vagyunk... :DDD

(#3028) kovsol válasza Thome (#3027) üzenetére


kovsol
titán

nem visszaesni kell, hanem örüljetek, hogy tartani bírjátok a gold ligát úgy ahogy
ahogy nézem így is hátulról a 3. helyen vagytok a divisioban, szóval ami késik nem múlik egy 4-5 vereség egyhuzamban és ledob ha ez a vágyatok

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#3029) Thome válasza kovsol (#3028) üzenetére


Thome
addikt

És valóban, hál' égnek. :D
Tökre azt hittem hogy 90-100 -an vagyunk, mert lefele nem próbáltam görgetni... De igazából már teljesen mindegy, 10 nap azt viszonthallás.

Szerk: Nem ez a vágyunk, de a Gold és platina ligás ellenfelek ellen aligha tudunk nyerni, így talán a silverben lesz esélyünk.

[ Szerkesztve ]

(#3030) sith7 válasza Thome (#3027) üzenetére


sith7
nagyúr

Nem tudom mi van velem, mikor silver - ben voltam 56.; 2 los után dobott a bronzba ...
Itt meg ...

Nem értem a logikádat... túl erősnek találjátok a gold - ot , mondjuk lekerültök silver - be, ott megvertek 3 csapatot, megint felmentek gold - ba ... :F

Most akkor ?

(#3031) whitezo88


whitezo88
nagyúr

ma végre sikerült nyerni TvT 1v1ben, ugyanazt csináltuk, pár reaper aztán hajrá, előtt ő támadott, de azért nyertem mert én is közben kiírtottam a bázisát amíg távol volt, a bázist meg elreptettem, aztán kilépett.

kérdés: rush ellen nem érdemes ágyút szerelni a centerre? ha 2-3 reaperrel jön pl vagy pár zerglinggel, akkor azokat eléggé ledarálja.

(#3032) Thome válasza whitezo88 (#3031) üzenetére


Thome
addikt

Amennyiben terran vagy, a Reaper sokat nem ér, mivel te is kitudod annyi idő alatt fejleszteni mint ő, vagy épp marine-t csinálsz, a zerg nem tud bejönni, ha feljáróba építesz, ahogy a Zealot se. Innentől kezdve az ágyú helyett inkább radart tegyél, hasznosabb a fő épületre. Maximum az expekre tegyél ágyút.

sith7: Ha ledob silverbe, akkor onnét egyhamar nem jutunk vissza.

(#3033) Dark Archon válasza sith7 (#2958) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nekem a legdurvább az volt, hogy még az elején bejött probe-bal a bázisra és elindított mindkét gázlelőhelyen építkezést... probe-okkal nem tudtam leszedni, mire meg kész lett pár zealot, annyi hátrányom lett emiatt, hogy buktam, főleg, mivel aztán Void Ray-jel jött, légvédelemre meg semmi esélyem nem volt... fel is dühödtem és elküldtem a picsába :D

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#3034) Alg válasza whitezo88 (#3031) üzenetére


Alg
veterán

mire megépül a fortress addigra simán kijön pár marine...
Ráadásul a MULEhatalmas előny, most néztük kovsol-al, leírtottam vagy 15-20 scv-t tőle, ő meg lehozott utána 3-4 MULE-t, és nem változott az income (1 MULE annyit ér, mit 6 SCV - 30at hoz, sárgából 42-t)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3035) Gabás válasza Dark Archon (#3033) üzenetére


Gabás
addikt

az 150 mínusz a játék elején... azt kellett volna csináld, hogy azonnal letámadod a bázisát, mivel vélhetően nem volt még semmi katonája

(#3036) sith7 válasza Thome (#3032) üzenetére


sith7
nagyúr

Értem

Dark Archon
Az nem gyenge, nekem ez a cannon rush tett be nagyon :DDD

(#3037) kovsol válasza sith7 (#3030) üzenetére


kovsol
titán

felfelé nem rak így ne azt hidd :N rank5-10 között voltam silverben kb 20 mérkőzésen át, felmentünk rank1 re és ott nyertünk először egy szintén silver rank1 ellen, majd egy gold közepe ellen, majd adott egy platina rank4 -t és azt becumiztuk, majd megint adott egy gold közepét és utána felrakott goldba és ott azonnal rank9 lett, és ugye ez a 4 mérkőzés mind silver rank1 ként volt

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#3038) Thome


Thome
addikt

Az mitől van hogy ha a "Match history"-ra megyek, akkor soha nem tölti be?
Azaz, van hogy betölti, de már vagy 10 perce pörög körbe-körbe az a vonal, de nem történik semmi.

[ Szerkesztve ]

(#3039) kovsol válasza Thome (#3038) üzenetére


kovsol
titán

az is valami bug, mert pl nekem bejön instant, míg havernak nem jön be hiába nézem én vagy ő akkor se

May the Force be with you!

(#3040) sith7 válasza kovsol (#3037) üzenetére


sith7
nagyúr

Az nem gyenge ..

Hát akkor én már itt maradok, cooper - be, napi 2-3 meccsel ...

(#3041) Alg válasza Thome (#3038) üzenetére


Alg
veterán

Olyan nekem is volt, sőt olyan is hogy nem időrendben, hanem össze-vissza mutatta

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3042) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Ezzel a ranking rendszerrel azért van probléma. Én valahogy mindig favoured or slightly favoured ellenfeleket kapok, de múltkor meglepő módon azt írta, hogy favoured aztán utána megnéztem és alattam volt csak másik divízióban. Míg játszottam olyan meccset is, hogy even match volt, de az ellen meg silver tizenvalahányadik volt. Valamit mindig elcseszek, így nem sikerül fellépnem silvebe. :(

Thomával meg véletlenűl kerültünk gold ligába, ugyanis az egyik meccsen bepróbálkoztak cannon rushsal és megfogtam azt ki is lépett, majd hamarosan a másik is tehát volt egy ingyen meccs ami a 4. placement meccs volt. Ha lekerülünk silverbe, akkor talán egyenlő szintű ellefeleket kapunk így hozhatjuk az 50% win loss arányt és csak akkor kerülünk feljebb, ha tényleg jobbak leszünk.

(#3043) Thome válasza Ghoosty (#3042) üzenetére


Thome
addikt

A favoured a pályákra vonatkozik nem? Mert nekem még soha nem voltam a kedvencnek bejelölt pályámon. Vagy azok az x-ek pont azt jelzik, hogy azokat soha ne kapjam meg?

Nembaj, majd ma este, ha leszel, akkor szétcsapjuk a platina liga elsőket... :DDD

(#3044) Alg válasza Thome (#3043) üzenetére


Alg
veterán

Nem

És amit ki-x-elsz, azt nem adja :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#3045) Ghoosty válasza Thome (#3043) üzenetére


Ghoosty
őstag

Én úgy emlékszem, hogy azzal azt jelölöd, hogy kisebb esélyel kapjad azt a pályát, de ha gép előtt leszek, akkor újra megnézem. Ha dobsz egy print screent akkor akár most is meg tudom mondani.

Valamennyit leszek ma este is, de ma raid nap van (8 tól), így az az elsődleges. Csak a raidplanner oldal is le van tiltva a cégnél, így még nem tudom kapok-e spotot.

(#3046) kovsol válasza Ghoosty (#3042) üzenetére


kovsol
titán

most sry ha hülyének nézlek, de hátha: mindig az ellenfél neve alá írja hogy favored? mert ha te vagy az akkor is azt írja csak a te oldaladra

May the Force be with you!

(#3047) Ghoosty válasza kovsol (#3046) üzenetére


Ghoosty
őstag

Lehet, hogy jogosan nézel hülyének. Most nem tudom megmondani, majd legközelebb jobban figyelek. Bár én inkább utólag szoktam nézni a pontoknál, hogy milyen volt a meccs.

(#3048) Thome válasza Alg (#3044) üzenetére


Thome
addikt

B*sszameg, akkor azé nem akart összejönni... :DDD

Akkor hogyan tudom elérni, hogy legyenek favored mapjaim?

[ Szerkesztve ]

(#3049) bpx válasza Ghoosty (#3042) üzenetére


bpx
őstag

nekem a kedvencem az, amikor pl. betöltésnél írja az ellenfélre hogy, slightly favored, aztán játék végén a score screenen meg even match...

(#3050) kovsol válasza Thome (#3048) üzenetére


kovsol
titán

kezdésnek amit nem szeretsz azt pipáld be ;)

May the Force be with you!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.