Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41501) Alg válasza föccer (#41500) üzenetére


Alg
veterán

Szeeegééény zergling :(

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#41502) Lokids


Lokids
addikt

Hi. Kéne nekem 1v1 partner. Minimum platina. Segítség kéne, mert most a saját szintemen is kikapok. 6 loss sorban, még a bénábbak ellen is.Képtelen vagyok felvenni a ritmust. Szóval help valaki.
Ha valaki segítene : lokids#595

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#41503) GeneraL_XTX válasza föccer (#41498) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

6-ból egyszer se dobott össze olyan ellenfelekkel, akiknél akár csak egy szemernyi esélyünk is lett volna, pedig az alapjátékkal is játszottunk nem keveset olyan hű de kezdők nem vagyunk azért :(

(#41504) föccer válasza GeneraL_XTX (#41503) üzenetére


föccer
nagyúr

6 játék az nem sok, ha egy kicsi hullámvölgyben vagy. Nekem nem egyszer volt már 8-10-es vesztés sorozataim is.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41505) Lokids válasza Lokids (#41502) üzenetére


Lokids
addikt

Főleg zerg kéne. Képtelen vagyok azonos szinten elverni.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#41506) föccer válasza Lokids (#41505) üzenetére


föccer
nagyúr

Milyen fajjal, milyen taktikákkal szoktál játszani?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41507) Lokids válasza föccer (#41506) üzenetére


Lokids
addikt

Protoss. Ált exp kezdés majd utána improvizálok. Főleg gate tech, majd robo. De a zerg simán lemakrózik.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#41508) adrian360 válasza Lokids (#41507) üzenetére


adrian360
őstag

zerg ellen a gate tech csak az nagyon az elején jó, utána macróból simán fogja roachokkal. expből egyből menj robóra vagy stargatere, és próbáld meg minnél inkább baszogatni, mert ha hagyod a zerget terjeszkedni, akkor esélyed se lesz soha.

(#41509) Lokids válasza adrian360 (#41508) üzenetére


Lokids
addikt

Tudom. De soha nem tudom eltalálni az időzítést, amikor a zerg drónozik, vagy unitot húz. :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#41510) netpeti98 válasza Lokids (#41509) üzenetére


netpeti98
addikt

Én zerg ellen FFE-vel kezdek, így a korai exp és a fal is megvan oldva a ling berohanások ellen. Érdemes lehet menni korán scoutolni és ha látod, hogy expelne akkor lerakni egy pylont. Ha közvetlenül ezután megy a 3. exp helyre, akkor meg lehet próbálni lerakni az exp mögé 1-2 cannont (bár ez vitatható, de már profi meccseken is láttam)
Amúgy nekem is problémáim vannak még a harassal, mert a multitask nálam még nem az igazi, bár igaz hogy csak silveres vagyok. :)

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#41511) execute93


execute93
őstag

Srácok, High Master vagyok 1v1ben protossal. Ha valakinek kell replay, akkor szóljatok és töltök fel párat.

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#41512) Vitocska


Vitocska
tag

keresek sc2 játékost aki csatlakozna egy multigaminghez és akár idővel offline versenyeken is megjelene

ha érdekel valakit pm

D3 BattleTag: ScArFaCee#2684

(#41513) nepszter1 válasza execute93 (#41511) üzenetére


nepszter1
addikt

engem érdekelne :)

(#41514) Lokids


Lokids
addikt

Ez a zerg egy vicc. P-vel képtelenség megverni.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#41515) föccer válasza Lokids (#41514) üzenetére


föccer
nagyúr

:C

:o

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41516) Winner_hun válasza Lokids (#41514) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez olyan mint "a szőke nő nem tudta hogy lehetetlen, ezért megcsinálta"szituáció?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41517) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok.
Az első részt sehogy se tudom megszerezni limitált kiadásban?
Annyira tetszik a THOR bitang kinézete...
Bánom hogy azt nem úgy vásároltam meg.

ÁdiBá

(#41518) föccer válasza Winner_hun (#41516) üzenetére


föccer
nagyúr

Ennek az eredetijét nem valamelyik nagy fizikus mondta a gyerekekről? Valami olyasmi volt, hogy a gyerekek nem ismerik a fizikai törvények határait, ezért megoldják a lehetetlent...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41519) Alg válasza ÁdiBá (#41517) üzenetére


Alg
veterán

Ez a limitált kiadás lényege...

Ha találnál is valahol (ebay) egyet, elég borsos ára lenne szerintem

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#41520) szilva01 válasza Vitocska (#41512) üzenetére


szilva01
őstag

En benne lennek csak elobb meg kene tanulnom jatszani :DDD

(#41521) föccer válasza ÁdiBá (#41517) üzenetére


föccer
nagyúr

Amazonon van 300 dolcsiért :D De van ebayen 400-ért is. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41522) Lokids válasza föccer (#41515) üzenetére


Lokids
addikt

De komolyan. 7 gate allin, és 3x akkora roach sereg fogad...

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#41523) ÁdiBá válasza föccer (#41521) üzenetére


ÁdiBá
addikt

De az zsír új?!
Nem is volt aktiválva?
Nehéz elképzelni... :U

ÁdiBá

(#41524) szilva01 válasza Lokids (#41522) üzenetére


szilva01
őstag

Talan deritette es nem dronolt hanem rocsokat csinalt.

(#41525) föccer válasza Lokids (#41522) üzenetére


föccer
nagyúr

Aham, tehát a Z meg tudja fogni a 7 gate all in-t. Fúú op egy faj, nerfet a roachokra. Kerüljön mindegyik 200 gázzal többe, hátha akkor meg lehet verni őket... ;]

Ádibá: Nézd meg, mondjuk nem írja, hogy origi, fóliás darab lenne....

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41526) Winner_hun válasza Lokids (#41522) üzenetére


Winner_hun
félisten

1 gate 1 robo 1 stargate - ha az utóbbi kettő megvan akkor 3 immo és 3 void chrono, majd ha kész van a warpgate akkor hozod a sentry-ket. Az immo-void gyártás közben leteszel még 5-6 gateway-t. Ha kijött a 3 immo akkor hozol még 1 warp prismet és mehetsz támadtni. Warp prismmel oda warpolsz ahova akarsz, indulás előtt azért nem árt a sentry-k mellé néhány zea/stalker is. Mothership Core nem kell, elviszi a gázt. ellenben kell sok forcefield. Ezzel elég jól fel sikerült húznom a Zerg elleni nyeréseket. Van aki védi, de egyelőre jóval kevesebben védik mint akik utána büntetnek. Van hogy indulásnál Colora továbbtekkelek, van hogy DT-re megyek közben, vegyítve egész jól lehet már nyerni:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#41527) Alg válasza Lokids (#41507) üzenetére


Alg
veterán

majd utána improvizálok.

Itt lehet a gond... legyen egy late-game terv, ahova el akarsz jutni - nem fog mindig menni ugyanúgy, de a végső célt meg kell határozni és tartani magad hozzá.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#41528) Lokids válasza Alg (#41527) üzenetére


Lokids
addikt

Na végre sikerült nyerni egyet a szokásos colo buildel. Colo stalker void egész jól használható.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#41529) Ghoosty válasza Lokids (#41514) üzenetére


Ghoosty
őstag

Pedig pont ma vertem meg egyet, random P-vel. Igaz, ez csak gold liga. Elég vegyes egy seregem lett a végére. Carrieren, meg tempesten kívül minden volt.

(#41530) 용 Bob válasza föccer (#41525) üzenetére


용 Bob
senior tag

Viccet félretéve a roach nem vészes, főleg, ha időben jön a colo. Viszont 200/200 roach max, na az tényleg OP.

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#41531) föccer válasza 용 Bob (#41530) üzenetére


föccer
nagyúr

200/200 VR viszi mint a vajat. Sőt a 200/200 immortal is.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#41532) Alg válasza 용 Bob (#41530) üzenetére


Alg
veterán

200/200 roach tökéletes mód arra, hogy elveszíts bármilyen meccset zergként...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#41533) adrian360 válasza 용 Bob (#41530) üzenetére


adrian360
őstag

roach ellen nem coló kell, hanem sok immortal, meg sentry és egy kis mikró. fel kell rakni a guardian shiledet, force fielddel megfelezni a zerget. nem verhetetlen a max roach, csak nagyon kellemetlen.

void megeszi a roachot mivel az nem lő levegőbe :) viszont a mass air protosst nagyon könnyű kijátszani földön, nagy kell figyelni a ling befutásokra. gyakorlatilag ki lehet játszani úgy a protosst, hogy nem ütközöl meg a légi seregével, hanem csak földön bedarálod. nem egy ilyen pró meccs volt a múltban....

(#41534) ÁdiBá válasza adrian360 (#41533) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Én már voltam szemtanúja ilyen csatának.
A zerg csak földi egységgel jött. Én terránként főlé szálltam olyan 10 darab hólóval és csak dobáltam rá az aknákat.
Na annál élvezetesebb partit nem láttam mikor csak menekülne, de nincs menekvés. Olyan szépen megtizedeltem az egységét hogy öröm volt nézni.
1 darab légvédelmet nem hozott magával.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#41535) whitezo88 válasza ÁdiBá (#41534) üzenetére


whitezo88
nagyúr

a zergnél sokszor tényleg az a könnyű pont hogy ling meg rocs massolnak, esetleg később muta. pár void ray megeszi az egészet fél perc alatt. Hydrát csak mutatóban szoktam látni az alsóbb ligában. ennek ellenére a low játékosok is már gyorsan terjeszkednek figyelni kell erre.

(#41536) Ghoosty válasza ÁdiBá (#41534) üzenetére


Ghoosty
őstag

Lehet, hogy velem van a baj, de ezt nem sikerült felfognom, mi történt.
Mi az a "hóló"? T-nek van viking, az nem lő földre, van a BattleCruiser (BC) az lézersugárral lő. Van a banshee, az rakétázik. Van a raven, annak a rakétáját még lehet nézni aknának, de azt nem nevezném dobálásnak. Ami még repül az a Medivac/dropship és az tud is dobni aknát, már ha a widow mine-ra gondolsz, de azt hogy a fenébe ásod le olyan hamar, hogy szét ne lőjék már azelőtt, mielőtt rákattintasz.

(#41537) ÁdiBá válasza Ghoosty (#41536) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Boom
Ez nem a hóló? Azt hittem, én úgy hívtam.
Amit meg dob inkább hasonlít aknára mint rakétára...
Azért mondtam azt amit mondtam... Bocsánat ha rosszul fejeztem ki magam.

Amúgy aknával is meglehet csinálni ezt, csak sok kell belőle.
Nem egy partit láttam már hogy csak aknát gyártott a srác, minden egységet a pályán megölt vele, és ezt mester ligába.

Mindent leamortizált vele ami élt és mozgott.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#41538) zuzu000 válasza ÁdiBá (#41537) üzenetére


zuzu000
őstag

holló, ha már magyarosítunk..

(#41539) Ghoosty válasza ÁdiBá (#41537) üzenetére


Ghoosty
őstag

Nem vagyok érzékeny a helyesírási hibákra, de ez fájt. Ahogy előttem írták, az holló alias raven.
Ez volt a másik tippem.Szerintem is hasonlít aknára (ahogy írtam is), de attól az még rakéta. (Seeker Missile magyarul "kereső rakéta".
Azzal tényleg lehet pusztítani ha betalál, de buta is volt akkor a zerg, mert gyorsak a földi egységei és pont jól el lehetett volna előle szaladni, aztán sebzés nélkül leesik a raven meg ott áll energia nélkül.

(#41540) ÁdiBá válasza Ghoosty (#41539) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Olyan gyorsan nem tud szaladni azért szerintem, hogy ha telibe az egység fölé repülsz, eleresztesz 5-6 rakétát, ráadásul kis is volt fejlesztve hogy gyorsabban célozzon be.
Utána elindultak a töltetek, és egyből csókolom volt a zergnek.
Meg, hiába szalad ha nincs egy darab légije sehol.
Csak késleltetni tudta volna halálát.

Bár én is játszottam zergel így hogy nem csináltam egy darab légi egységet sem, megcsináltam az Ultrákat, majd végig mentem egy két bázison.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#41541) Ghoosty válasza ÁdiBá (#41540) üzenetére


Ghoosty
őstag

Te HOTS-al vagy WOL-lal játszol? Csak azért kérdezem, mert a seeker missile pont meg lett változtatva. Én nagyon ritkán használom ezt a képességet, de sokszor simán elszaladtak én én is sikeresen kikerültem már.

Amúgy nem kell légi egység, bőven jó a hydra is, ami jól kiegészíti a roach-okat.
Én már jártam úgy, hogy legyőztek földön, de maradt 2-3 banshee-m. Gondoltam, most jól lelövök mindenkit, mert nem volt anti air-ja, de mire végeztem velük, nem maradt épületem. :(

(#41542) Tuco Ramirez válasza Ghoosty (#41541) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Miért nem reptetted fel az épületeket...?

#41522 Lokids: immo + sentry, némi zela és stalker kísérettel, jól helyezett FF-ekkel 2x nagyobb roach-ling sereget is simán leversz.

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#41543) Ghoosty válasza Tuco Ramirez (#41542) üzenetére


Ghoosty
őstag

Párat felreptettem, de nem lehetett mindent, mert gyártani is kellett utánpótlást, a supply nem repül, az SCV-k közül is sok odaveszett. Nem ezen múlott igazából a meccs, lemakrózott a z, csak meglepő módon nagyon lassan fogytak, hiába nem tudtak visszalőni.

(#41544) whitezo88


whitezo88
nagyúr

így kell protossal megverni egy 800-1200 APM-es (nem elírás) Zerget [link] csak ground! :DDD ;]

(#41545) BeLucZ válasza whitezo88 (#41544) üzenetére


BeLucZ
addikt

nem is értem a zerg miért erőltette a roach hydrát pár infestorral megfűszerezve, esélytelen a ground protoss ellen, ide BL tech kellett volna támogatásnak, mondjuk jó meccs volt meg látványos, de rendesen elpáholta a zerget a p

(#41546) Tuco Ramirez válasza whitezo88 (#41544) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Két AI player közötti meccset közvetíteni, ez milyen beteg már...! :C

BeLucZ: Akkor már inkább SH, a BL a WoL-os ZvP-ben büntetett. A creepterjesztés meg elég gyenge volt zerg részről. De hát az AI nem erről híres.

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#41547) BeLucZ válasza Tuco Ramirez (#41546) üzenetére


BeLucZ
addikt

pedig egész élethű volt :P kár hogy a valóságban nem ilyen egyszerű a történet :(

[ Szerkesztve ]

(#41548) Eyesis


Eyesis
őstag

Na ma este már meglesz a top 16 HMC
http://starcraft2.hu/2013/07/05/hungarian-masters-championship-ro32-group-stage/

Illetve ez a verseny érdekel itt valakit?
http://starcraft2.hu/2013/07/12/tryout-hu-starcraft-ii-versenysorozat/ én neveztem :) bár valszeg nyerni nem fogok :D Winnerhun?

[ Szerkesztve ]

Eyesis

(#41549) BeLucZ


BeLucZ
addikt

van egy k*rva idegesítő dolog amit mostanában észrevettem, nem tudom, hogy csak nálam jelentkezik e de azért megkérdezem: olyat szokott csinálni a battlenet, hogy 4 v 4 unrankedben a végén mikor nyerne a csapatod, kiírná hogy victorius, ledroppol mindenkit a csapatodból a blizz, beleértve téged is, végig kell nézni azt az 1 perces szart, majd utána kiírja hogy dropped és hibás eredményt ír ki a végén, majd reconnect után a match historyban loss ként van jegyezve az amúgy a full nyertes meccs

ezt már vagy 10edszerre csinálja és a méreg szétvet baszki, hogy egy tök jó meccsen ahol nyertem lossként van jegyezve, kizárt hogy nethiba, mert akkor csak nálam jelentkezne, nem jelezné a csapattársaimat is mellém, illetve egész meccsen jó volt, mondjuk néha a tököm ki van hogy valaki a 8 ember közül mindig laggol és csomószer van waiting for server felirat meg meg akadásokkal, kiba idegesítő.... de ezt már megszoktam, na de ezek a ledroppolások a végén ez valami rossz vicc, gondoltam megkérdezlek titeket hogy jártatok e már így

(#41550) Alg válasza BeLucZ (#41549) üzenetére


Alg
veterán

ellenfél csapatában lehetett egy drop/laghacker...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.