Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42754) BeLucZ


BeLucZ
addikt

tudom, hogy már linkeltem ilyet, de egyszerűen megunhatatlan ez a kombó számomra, főleg zerg ellen, hát nem gyönyörű ? :D

(#42755) szilva01 válasza BeLucZ (#42754) üzenetére


szilva01
őstag

nem :(((

(#42756) Tuco Ramirez válasza BeLucZ (#42754) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Helyes, küldöm a broodlordokat. :P Amúgy kiszámoltad, mennyi gázba volna ez a sereg...? :D

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42757) BeLucZ válasza Tuco Ramirez (#42756) üzenetére


BeLucZ
addikt

nem, de biztosan kiba....ott sok :DD ez a tipikusan gázt alig igénylő seregösszeállítások egyike :D mass marinet elég jól countereli meg a mass linget.... ;]

(#42758) BeLucZ


BeLucZ
addikt

istenem, hogy mennyire gyűlölöm a laggereket, ki nem lépne a nyomorék, inkább végig laggolja a fa pcéjével az egész 4 v 4-et, mondom akkor nesztek, húztam a meccset ameddig csak tudtam, lift összes épületre azt ki a sarkokba, élvezkedjen csak a lagger baromja, hogy 1 fpssel játsza végig az egész játékot
úgy nyújtottam a meccset mint a rétest, hadd szopjanak csak a csapattársai is(klán volt mondanom sem kell), biztos ez a taktik :D laghack azt majd megnyerik, de ha nekik egy fél órás meccs megér 1,5et az életükből :D

[ Szerkesztve ]

(#42759) netpeti98


netpeti98
addikt

Próbálgattam a colo+zea+phoneix triót terran ellen. Az mmm+viking sereget simán verte.
Plusz meglett 250. win. :C

Üdv netpeti98

(#42760) BeLucZ válasza netpeti98 (#42759) üzenetére


BeLucZ
addikt

gondolom a ghost használatát nem vitte túlzásba az illető :D

(#42761) föccer


föccer
nagyúr

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42762) Ghoosty válasza föccer (#42761) üzenetére


Ghoosty
őstag

Na ez az utolsó 2 végre megint nagyon jó lett.

(#42763) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Aki esetleg nem olvas Blizzard honlapot, vagy SC2-t, annak szólok, hogy ha szeptember 30-ig nyer valaki 5 játékot (ladder, custom, vs ai, stb) az kap acsit, meg portrét.

(#42764) netpeti98 válasza BeLucZ (#42760) üzenetére


netpeti98
addikt

Hát nem nagyon hozott, de már a 3. PvT-t hozom vele. Könnyebb tartani a mapcontrolt, és a főnixekkel könnyebb védeni a droppokat. :K

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#42765) föccer válasza Ghoosty (#42762) üzenetére


föccer
nagyúr

:K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42766) Winner_hun válasza Winner_hun (#42746) üzenetére


Winner_hun
félisten

Weathered Storm

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#42767) föccer válasza BeLucZ (#42754) üzenetére


föccer
nagyúr

És akkor jön szembe 50 BL meg 10 viper. :) Vagy alatta egy full minefield. Ezt meg is nézem unit testeren, hogy elég-e hozzá.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42768) BeLucZ válasza föccer (#42767) üzenetére


BeLucZ
addikt

Nyilván ezt is lehet simán counterelni, csak én nagyon kedvelem ezt a kombót, látványos nah ahogy tudnak aprítani :) Most én is mondhatnám, hogy te általad felvázolt kombó ellen meg jön 100 VR de minek ? :D
Ez legalább egy viszonylag univerzális sereg, a mass bl nem túlzottan ha sok légi jön.

(#42769) föccer válasza BeLucZ (#42768) üzenetére


föccer
nagyúr

Egy ilyen kombó után nincs annyi gáz a pályán, hogy jöjjön még 100 VR ;p

Persze, theoricraft. Mondjuk az 50 VR-től jobban összecsinálnám magam játékba, mint egy ilyen kombótól.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42770) oxox válasza BeLucZ (#42768) üzenetére


oxox
addikt

olyan szempontbol nem hihetetlen az emlitett bl+viper combo, hogy mire a toss ilyet osszeszed (termeszetesen nem szabad hagyni), addig a zerg is maxolja magat 3x....amugy felesleges ennyi archon...fele megmarad ht-nak es sokkal utosebb...mondjuk ugyanaz a hibaja ugy is mint igy...lassu.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42771) szilva01 válasza oxox (#42770) üzenetére


szilva01
őstag

mér' a brúdlordok gyorsak? :DDD

(#42772) oxox válasza szilva01 (#42771) üzenetére


oxox
addikt

hat ezzel a komboval majdnem felveszi a versenyt....sot fel is veszi, mert a coloknak erdemes bevarnia a bl-ek ellen az archonokat....egy szint es az archonok kulon utakon jarnak. De konkretan arra gondoltam, hogy kozben egy drop/muta/nydus nullaza a bazist mialatt ezek a felpalyaig jutnak.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#42773) Eyesis


Eyesis
őstag

Kicsit játszottam bronz 2v2-ben, és hát meglepődve tapasztaltam, hogy elegge kemény lett a mezőny, ha ez a bronz :)

Eyesis

(#42774) föccer válasza Eyesis (#42773) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem nem a mezőnnyel van a gond ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42775) Eyesis válasza föccer (#42774) üzenetére


Eyesis
őstag

gonooooosz :)

Eyesis

(#42776) föccer válasza Eyesis (#42775) üzenetére


föccer
nagyúr

Magas labda volt ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42777) Tuco Ramirez válasza Eyesis (#42773) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Azért a becsület győzelem megvolt...? :))

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42778) Eyesis válasza Tuco Ramirez (#42777) üzenetére


Eyesis
őstag

Persze :) több is :) csak meglepett :)

Eyesis

(#42779) Eyesis


Eyesis
őstag

Üres a phCraft channel, és nincs benne az #1 hozzászólásban :(

Eyesis

(#42780) netpeti98 válasza Eyesis (#42779) üzenetére


netpeti98
addikt

Max 2-en szoktunk fenn lenni rajta, sajnos nem sokan használják. :(

Üdv netpeti98

(#42781) Eyesis válasza netpeti98 (#42780) üzenetére


Eyesis
őstag

Aggresszív berángattam Föccert és Winnerhunt a channelra :) Tegnap volt pár jó meccsünk :) volt 2v2 és 3v3 is :)
Azt kell mondjam, hogyleg megváltoztak az erőviszonyok.
Kb a bronz az a total kezdőtől egészen addig terjed, aki már so so vágja a játékot, mert silverben már konkrétan korrekt seregkompozíciók, korrekt BO-k, és korrekt mikró is látható...

Eyesis

(#42782) sh4d0w válasza Eyesis (#42781) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Sanszosan lecsengett a hype és már csak a fanatikusok maradtak a játékban, ők meg előbb-utóbb azért csak belejönnek.

https://www.coreinfinity.tech

(#42783) Zoz válasza sh4d0w (#42782) üzenetére


Zoz
őstag

Bronz/ezüstként én úgy tapasztaltam, hogy a HOTS megjelenésének napján, amikor módosították a liga rendszert, akkor lett elrontva minden. Azóta tele van a bronz/ezüst liga olyanokkal aki korábban többszörösen arany-platina-gyémánt fokozatot értek el, de még masterrel is többször találkoztam. Az ilyen játékosok tuti nem alacsony szintűek!
Aztán persze, hogy 20-as APM-mel 5-10 perc alatt lemosnak 50-100 APM-es ellenfelek. És baromi idegesítő sorban 5-10 ilyen értelmetlen meccset végig szenvedni, hogy végre egy saját kategóriás ellenfelet adjon.
Nem vagyok fanatikus, nem is leszek, heti 1-2-3 alkalommal van időnk játszani 2-3 órát. A WOL-ban remekül el voltunk a bronz ligában, így életemben először azt gondoltam, hogy igen ez a játék tényleg megérte az árát. Elő is rendeltem a HOTS-t. Már bánom :( (A kampány is gyengébbre sikerült mint a WOL)

Pár hónapig még reménykedtem, hogy az erős játékosokat eltakarítja a rendszer az alsóbb ligákból, de hiába :(
Nagyon jó lenne egy rozsdásvas liga az olyan nooboknak mint én, ahova mondjuk 30-as APM felett nem lehet bekerülni.

Egy érdekes dolgot még megfigyeltem: szezonok zárása és új szezon indulása közti napokban sokkal normálisabb ellenfeleket kapni. Gyanítom, hogy sok erős játékos miután kijátszotta a bonus pool-ját már nem játszik az új szezon indulásáig.

(#42784) kovsol válasza Zoz (#42783) üzenetére


kovsol
titán

Aki keveset játszik az tuti bronz és silverben végzi hiába volt korábban diamond, master.
Én is így vagyok ezzel. Hiába vagyok egyik szezonban jó helyen, alig játszóm és a következőben berak egy nyertes besoroló után megint bronzba és kezdhetem újra magamat feljebb tornászni és ez így megy újra és újra. Így akik viszonylag jól játszanak, de keveset azok sokszor vannak alsó ligában.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#42785) Eyesis válasza Zoz (#42783) üzenetére


Eyesis
őstag

Alapvetően két dolgot szeretnék mondani.
1. azért van "értelme" bronzban játszani, mert hamar össze tudod farmolni az 1000 wint
2. ha silveres vagy, és leesel bronzba, ott tudsz csinalni top1et :)
+1 lehet hogy platina diamond master volt regebben, de lehet, hogy túl rég, az is lehet hogy másik fajjal
alapvetően mindig hozzád valót ad a rendszer, ha megnezes a statisztikakat, akkor kb 50%kene legyen
nezd már meg, kiváncsi vagyok!

Eyesis

(#42786) 용 Bob válasza Zoz (#42783) üzenetére


용 Bob
senior tag

Vagy 5 hónapig rá sem néztem a játékra (imba zerg felbaszott), előtte viszont low platina voltam. Most, hogy újra elkezdtem játszani, ezüstbe rakott.
Szóval hiába nézi a ladder, hogy mennyire rég játszottam, azt nem tudja kalkulálni, hogy milyen gyorsan szerzem vissza a rutint, gyorsaságot. Eredmény, 8-10-es win streak, ilyenkor viszont szenvednek az alsóbb ligások.
gold-plat időszakban kaptam én is dia, master embereket, szóval átérzem a problémádat. Nem az igazi még ez a ladder-rendszer..

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#42787) BeLucZ válasza 용 Bob (#42786) üzenetére


BeLucZ
addikt

Az egy finom kifejezés, rakás sz@r az egész :D és akkor még meg vagyunk áldva a laggerekkel-trollokkal.
de én annyira szeretem ezt a játékot, hogy ez sem érdekel, pedig szerintem kb 10 milliószor anyáztam, amióta tolom vele.
amúgy én valamit kezdenék a direkt laggerek ellen, hatékonyan fellépnék, mert pl egy 4 v 4 partyban elbassza a másik 7 ember játékát, csinálnék egy vote rendszert( nem megvárni mire végiglaggolja az 1 percet, mert lehet néha visszatér rendesen aztán mikrolagg ujra) és kiszavazni a picsbe, ugyanígy a noobozó trollokat is, de legjobb ilyenkor szénné alázni őket, szoktam olyat csinálni hogy már majdnem nyertünk és akkor az utolsó épületet 1 db probeal gyakom le :D csak a hecc kedvéért. de megmondom őszintén kegyetlen ritka a normális játékos, akik tényleg fair play módon játszanak és nem parasztok

(#42788) Eyesis válasza 용 Bob (#42786) üzenetére


Eyesis
őstag

Nézd, lehet, hogy 3-4 meccset úgy letoltál, hogy jól toltad, aztán jött 10, hogy Te magad is tudod, hogy elbasztad ezt azt amazt.. aztan kapod a gyengebb elenfeleket. na de ki is a gyengebb ellenfél? Lehet, egy feltörekbő bronzos is akár.. sőt az is lehet, hogy ellene is elbénázod, és megver...
Ez egy ilyen játék.. nem kell foglalkozni ezzel a hülye ligával. Az számít, hogy játsz...

Eyesis

(#42789) Winner_hun válasza Eyesis (#42788) üzenetére


Winner_hun
félisten

(#42790) Eyesis válasza Winner_hun (#42789) üzenetére


Eyesis
őstag

:) ettől még nem kell :) :D

Eyesis

(#42791) Tuco Ramirez válasza Zoz (#42783) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

+1 egy szavazat a "rozsdásvas" ligára. Van egy haverom, nem jó játékos, de szereti az SC2-t. Hobbijátékos abban az értelemben, hogy nem erről szól az élete, nem is játszik túl sokat. A WoL-ban még teljesen elvolt a bronz ligában, de a HotS megjelenése óta semmi sikerélménye nincs 1v1-ben, csak szenved, pedig pedig most is bronzban játszik. A WoL-ban a bronz tényleg a "kezdők" ligája volt, pár hét rendszeres játékkal szerintem szinte mindenki feljuthatott silverbe. A Blizz a HotS-ban elvileg leszűkítette a játékosok 8%-ára a legalsó ligát, mégis sokkal erősebb ellenfeleket kapott. Valami tényleg nincs itt rendjén a matchmaking-el. A srác már nem is játszik 1v1-et, csak velem 2v2-zik. Ha lenne egy tényleg "noob" liga (ahová mondjuk eleve nem kerülhetnének be korábbi felsőbb ligások), simán 1v1-ezne újra, de nincs, csak ez az ál-bronzliga, ahol a hozzá hasonlóknak csak a szívás terem. Jó lenne, ha tényleg kezdene ezzel valamit a blizz, mert szerintem sok lelkes amatőr/kezdő SC2 játékost veszít így el.

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42792) Eyesis válasza Tuco Ramirez (#42791) üzenetére


Eyesis
őstag

Mégis mit értesz az alatt, hogy jól elvan.. mert meglepne ha a statisztikak alapjan nem 50%korul lenne a win rate-je.. nézesd meg vele. kiváncsi vagyok erre is...

Eyesis

(#42793) Tuco Ramirez válasza Eyesis (#42792) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Fogalmam sincs milyen win rate-je van, majd alkalmasint megnézem. A száraz statisztikában egyébként benne vannak az olyan "győzelmek" is ahol az ellenfél 2 másodperc "játék" után kilép... A "jól elvan" nálam azt jelenti, hogy nyer is, veszít is, de nincs az érzése, hogy eleve esélytelen nem hogy győzelemre, de még akár csak egy szoros vereségre is.

A legalsó és a legfelső ligában (értelemszerűen) amúgy sem törvényszerű az 50% körüli W/L rate. De a többi ligában elvileg ilyesminek kellene lennie. Mégis az én 100-as (gold) csoportomban van több olyan player is, akinek irreálisan aránytalan W/L rate-je pl (60/15 és hasonlók) van, ami azért érdekes... :U

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42794) Eyesis válasza Tuco Ramirez (#42793) üzenetére


Eyesis
őstag

De, mindenütt, minden ligában, minden játékosnál, még Flashnél is olyan a ladder, hogy egyre erősebbeket ad, ha nyersz és egyre gyengébbet, ha vesztesz..

Eyesis

(#42795) Tuco Ramirez válasza Eyesis (#42794) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Hogyne, ezek szerint ha Flash GM rank 10 (vagy ugyanez mmr-re vonatkoztatva) és nyerő szériában van, akkor már csak az adott régió legjobb 9 GM-jét adja be ellenfélnek neki... na ne már. :N

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#42796) 용 Bob válasza Tuco Ramirez (#42795) üzenetére


용 Bob
senior tag

Flash féle God mode-ban azt adja aki éppen elérhető :D. Vicces nézni a pro streameket, amikor 3-5 percig malmoznak, mert nincs ellenfél.

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

(#42797) Zoz válasza Eyesis (#42785) üzenetére


Zoz
őstag

WOL ezüstben 45%, HOTS bronzban 37% (mindkettőben az első 10-ben szoktuk zárni a szezont)

(#42798) Eyesis válasza Tuco Ramirez (#42795) üzenetére


Eyesis
őstag

Pedig de, illetve nem mert ha nem online egy nála jobb játékos sem, akkor ad nala rosszabbat, amiert ha nyer alig kap pontot (MMR-ben) ám ha veszít akkor többet von le (MMR-ben)...
Annyira nem szar a ladder, mint amennyire beállítottad. Egyszerűen nem 3 meccsre van optimalizálva hanem 300-ra...

ZoZ: és mennyi meccsből?

[ Szerkesztve ]

Eyesis

(#42799) Zoz válasza Eyesis (#42798) üzenetére


Zoz
őstag

WOL kb 400, HOTS kb 200 Érdekes ez a nagy különbség. Mindig úgy játszunk, hogy a 0 bonus pool utáni első vesztésig, és amikor az egyikben elfogyott megyünk a másikba.

(#42800) Tuco Ramirez válasza Eyesis (#42798) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Lehet, de ha valaki zsinórban csak szív 20-30 meccsen át, azt nem fogja vigasztalni, hogy még párszáz meccs és beáll az mmr. Nekem személy szerint csak egy bajom van a ladderral, az hogy nincs fajonkénti ligabesorolás. Pedig szívesen játszanék néha nosztalgiából terrannal és kipróbálnám a protosst is, de nem azon az áron hogy garantáltan szopórollerre kerülök...

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.