Hirdetés

2024. szeptember 10., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77701) Yodamest válasza Nordic (#77666) üzenetére


Yodamest
veterán

Ugyan ez az összes agyatlan Halálos iramban és társai X. epizód is, mindig kasszát robbant, aztán ott a mafab 40%-os visszajelzés, meg a kár volt az időért kommentek... Vannak franchisek, amiket nem tudnak az emberek levetkőzni, bármi van profitot fognak termelni. A legtöbb űrös játék is ilyen, ha egy játékban bolygókra lehet elrepülni űrhajóval vagy a jövőben játszódik és lézerpisztolyok vannak benne, tuti siker lesz anyagilag, az emberek valamiért ezt nagyon szeretik.

Én inkább több őskori, természetben játszódó filmet néznék, pl. a legutóbbi predátor mozi a Préda egy nagyon kellemesmeglepetés volt ilyen téren. Ott az az indiános szetting számomra nagyon megnyerő volt, természet, állatok, survival of the fittest stb. végre nem valami lsd parádé nagyváros... persze sokan meg szidták emiatt...

[ Szerkesztve ]

(#77702) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA

Sárkányos feminizmus S02E04

Na, hát ez az egyik legjobb rész volt szerintem. Utolsó 10 perce elég intenzív, szóval akciófanok örülhetnek.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#77703) stellaz válasza Yodamest (#77701) üzenetére


stellaz
addikt

Az eredeti Predátor is a természetben játszódott :D

(#77704) Yodamest válasza stellaz (#77703) üzenetére


Yodamest
veterán

Jó igen, az is jó volt, de utána jött a nagyváros. Meg úgy általánosságban is, most legyen az akciófilm, horror, akármi, én inkább erdő, hegyvidék, sziget, sivatag párti vagyok mint betondzsungel.

(#77705) stellaz válasza Yodamest (#77704) üzenetére


stellaz
addikt

jaja, általában jót tesz egy filmnek, ha valami természetes közegben játszódik, bár ősközösségi történetekre én azért annyira nem vágyok

(#77706) markknight


markknight
veterán

A mostani sárkányok háza elég szépen odavágott, nagyon szép íve volt az egész résznek, egy percig nem untam. Így kéne mindet :D (alapból egy nagyon jó sorozat mondjuk)

(#77707) Essejó válasza Yodamest (#77701) üzenetére


Essejó
veterán
LOGOUT blog (1)

A Prédának jön a következő része. De ha szereted az őskori állatos emberes filmeket (nagyon állat :D) Akkor nézd meg a Rrrrr-t.:DDD

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#77708) Yodamest válasza Essejó (#77707) üzenetére


Yodamest
veterán

Neeem, az ilyen poén filmeket nem csipázom már, de ha lesz Préda 2. az tuti nézős.

(#77709) Nordic válasza Yodamest (#77704) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Azért a predator filmek nem rosszak, a 2 is jó volt, jót tett neki, hogy nem megint dzsungelben játszódott. A Nimród féle is jó volt.meg persze az indiános is, amiben külön tetszett, hogy ugyan nő volt a főszereplő, de értelmes karaktert írtak neki, nem csak a woke miatt volt benne.

(#77710) Yodamest válasza Nordic (#77709) üzenetére


Yodamest
veterán

Itt a legutóbbiban nagyon szép volt a helyszín, nálam az már fél siker. A csaj is abszolút autentikus volt, egy percig nem éreztem azt, amit páran próbálnak belemagyarázni, hogy ez is csak girl power. A táplálékláncon végighaladás is jó ötlet volt, elfért volna kicsit jobban kibontva, néztem volna még több ilyen állat vs predi harcot, de így is jó volt. Jöhet a 2. rész, jah most jut eszembe tényleg valahogy úgy ért véget, hogy érkezett egy űrhajó.

(#77711) stellaz válasza Nordic (#77709) üzenetére


stellaz
addikt

A kettőben nekem is csalódás volt annó a városi környezet.

(#77712) Grave_444 válasza lezso6 (#77702) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Izgalmas volt tényleg. Kár, hogy a király túléli, a kedvenc karakterem ugyanazt az esést nem. :(

[ Szerkesztve ]

(#77713) stoon válasza Grave_444 (#77712) üzenetére


stoon
őstag

megnézem még1szer dea csóri király nem halt meg?WTF az öreglányt sajnálom...pedig pontot tehetett volna a mondat végére rögtön az elején, ráadásul egy igazán "szerethető" szimpatikus karakter volt....

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#77714) lezso6 válasza Grave_444 (#77712) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA

A GoT erőssége mindig is az volt, hogy megölik a kedvenc karaktere(i)d, ettől jó, hogy nem gyerekmese. :D Egyébként mindketten meghaltak, a királyt az öccse szépen beigazította a megfelelő pózba. Inkább az a kérdés, hogy kellett-e neki segíteni neki meghalni a zuhanás után, hisz már akkor se törődött a bátyja életével, amikor minketten sárkányháton voltak, ontotta a tüzet.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#77715) Grave_444 válasza lezso6 (#77714) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Pontosan ezért merem remélni, hogy mindketten meghaltak. :) Számomra ez nem volt ilyen egyértelmű. Persze, a felszállást sem kapkodta el nyilván szándékosan. Aemondot bírom csak a rossz oldalon van, ezért mégis csak negatív karakter (még) :D.

(#77716) lezso6 válasza Grave_444 (#77715) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA

Szerintem Aemond a legjobb karakter. :B Most elvileg ő kerülne trónra, ami szerintem nagyon durván kiélezi a harcot, egy balfék király után jön egy látszólag nagyon rátermett.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#77717) WayneGace válasza lezso6 (#77716) üzenetére


WayneGace
őstag

Az előzetes alapján a király nem halt meg.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#77718) stoon válasza lezso6 (#77716) üzenetére


stoon
őstag

nem emlékezem rá de Jofry anno mondta ,hogy Remirát a sárkánnyal etették meg anno...

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#77719) Tasunkó válasza Yodamest (#77701) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Úgy vagyok vele, hogy Bruce Willist nem nézek, amióta van Far Cry, és én vagyok benne Bruce Willis, sokkal jobban persze. Természetet , survivalt nem nézek mert ott a Valheim. Indiana Jones nem érdekel, mert arra ott az Uncharted. A technológia előrehaladtával kimennek bizonyos filmek az étlapról. Alien helyett ott pl. a Soma, stb. Momentumra nem szavazok, mert arra ott a Fortnite.

Kérek egy számot a jútútú

(#77720) lezso6 válasza WayneGace (#77717) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA

Előzetest sose szoktam nézni, mert Spoiler! Spoiler! Spoi

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#77721) radi8tor válasza lezso6 (#77720) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Dög vagy :DD

⭐ Stella

(#77722) lezso6 válasza radi8tor (#77721) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA

Ha dög lennék, akkor formázásba tettem volna. ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#77723) bobalazs válasza lezso6 (#77722) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

LoL bmeg te egy néphülyítő-művelő vagy.

[ Szerkesztve ]

(#77724) Nordic válasza lezso6 (#77720) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Meg kellene tanulnom, hogy éjfél körül hulla fáradtan, már ne akarjak minden sz*rra rákattintani. 2 percig próbálkoztam mire leesett :W :W :W

Szerintem még a szomszédaim is hallották, amikor koppant a fejem az asztalon:DDD

[ Szerkesztve ]

(#77725) Lajmund


Lajmund
senior tag

Ezt én is benèztem így reggel komásan :D

Amúgy tényleg nagyon rendben volt a sárkányok háza ezen része. Szerintem meghalt a kiràly és a sàrkànya is az utolsokat fujta.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#77726) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Agatha all along elozetes

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#77727) radi8tor válasza gyuromoj (#77726) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez jóval sötétebb, mint a korábbi teaser volt.

⭐ Stella

(#77728) Laraxior válasza Lajmund (#77725) üzenetére


Laraxior
titán

Mivel tudjuk, hogy milyen sorsa jut a Targaryen család, ezért kb borítékolható, hogy szépen lassan redukálódik a létszám. Bár azt nem tudjuk, hogy hány évadon keresztül :D
Asszem talán a fősorozatból (GoT) tudjuk mi lesz a királyné sorsa, ha esetleg nem olvastuk a könyvet. :D
Mindenesetre én elkezdtem megint a Trónok harcát :B

Szerintem nem spoiler, de ha igen, akkor nyugodtan módosítható. :R

[ Módosította: radi8tor ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#77729) Ijk


Ijk
nagyúr

Sárkányos ház ep4,
Rhaenys miért nem lépett le, kétszer is lett volna alkalma (amikor Aegon lezuhant, ill. amikor földre tette Vhagart, bár itt már lehet túl sérült volt hozzá a sárkánya)? Mintha eleve meghalni ment volna oda, vagy csak én érzem így? Csapda helyett előnyére fordíthatta volna Aemond hatalom és Aegon bizonyítási vágyát.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#77730) Lajmund válasza Ijk (#77729) üzenetére


Lajmund
senior tag

Nekem úgy tűnt hogy egyszerűen nem tehette meg hogy elmenekül. Tudta hogy megfog halni mivel sàrkànyoknál számít a méret és hogy ki az erősebb az meg kètszer akkora volt de büszkeségből és a véréből adodoan ezt meg kellett tenni hogy elmegy a vègsőkig.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#77731) Narxis válasza Ijk (#77729) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nekem is úgy tűnt. Amúgy meg úgy érzem ez a sorozat nem annyira próbál minden főszereplőt vétkesnek beállítani, gyakorlatilag simán Rhaenyra-ra szavaznék mint alkalmas királynéra, a másik csapatban idióták, pszichopaták és alkoholisták vannak. Jó Rhaenyra-nak meg ott van Daemon de na, akkor is...

Betettem spoiler-ba bár szerintem semmi spoiler nincs benne.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#77732) Major Lion válasza Ijk (#77729) üzenetére


Major Lion
senior tag

Mert nem akart.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#77733) lezso6 válasza Ijk (#77729) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA

Azért, mert nem egy gyáva kaki. :D Sokkal fontosabb a saját rongy életénél a királynője, megtesz érte mindent, amit csak tud. Illetve azért Rhaenysben azért két dolog is benne van:
1. Nem élt a lehetőségével anno, amikor a sárkányával megölhette volna a trónbitorlókat.
2. Ő a királynő aki sosem volt, így hogy ha ő nem, akkor Rhaenyra legyen már az.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#77734) Ijk válasza lezso6 (#77733) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem végül csak az a logikus magyarázat hogy tudta nincs esélye meglépni Vhagar elől, így nem volt más választása mint szembeszállni. Szvsz ha lett volna esélye lelépni akkor menekül, mert hősi halállal kevésbé segít mintha vissza tud menekülni és újra hadra fogható. Abban a pillanatban hogy meglátta Vhagart tudta hogy vége.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#77735) lezso6 válasza Ijk (#77734) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA

Az is benne lehet, csak hát a végén ugye mintha már menni készülne, aztán lesből támad a megasárkány, s vége a dalnak.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#77736) Rigormortiis válasza Ijk (#77729) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Szerintem ezzel is csak a nézőket akarták fehúzni.

De legalabb már voltvegy kis esemény.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 6 Classic, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#77737) Ijk válasza lezso6 (#77735) üzenetére


Ijk
nagyúr

Igen és pont ott a plot hole, Rhaenys tovább repült amíg Vhagar padlót fogott, ebben a pillanatban vagy menekülést kellett volna választani, vagy fordulóból megpróbálni lecsapni. Ennek ellenére a hatalmas méretű öreg sárkánynak volt ideje feltápászkodni, elrepülni és még el is bújni a vár mögé, amíg Rhaenys csinált egy 180 fokos fordulót lendületből és még el is vesztette szem elől.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#77738) negyven2


negyven2
veterán

Time Bandits - Official Trailer

Július 24 | Apple TV+

The Umbrella Academy Final Season - Official Trailer
Augusztus 8 | Netflix

“I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

(#77739) lezso6 válasza Ijk (#77737) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA

Ez nem plothole. :D Csak annyi történt, hogy szereplőnk benézte, de abszolút érthető a karakter szempontjából, hogy miért csinálta azt amit. Legfeljebb az lett volna plothole, ha azonnal menekülőre fogja, hiszen ez a szereplő sose volt gyáva szar.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#77740) lezso6 válasza Rigormortiis (#77736) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA

Ha a nézőket fel akarták volna húzni, akkor tesznek bele 3x annyi péniszvillantást, mint az előző részbe.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#77741) Lajmund válasza lezso6 (#77739) üzenetére


Lajmund
senior tag

Amikor visszafordult akkor már tudta nem lesz ennek jó vége az hogy meglepetésből vagy direkt harcba lesz vagy lett game over mindegy.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#77742) Bad Pritt válasza Ijk (#77734) üzenetére


Bad Pritt
félisten

HotD S2E4

Megléphetett volna, Meleys a leggyorsabb sárkány ekkoriban, ezt szerintem a sorozatban is mondták valamikor (a könyv írta). Azért nem ment el, mert ha ő nem szedi le Aemondot akkor ki? Daemon megbízhatatlan és messze van, Meleys volt a feketék legnagyobb és legtapasztaltabb sárkánya, az összes többi összesen nincs akkora, mint ő egyedül. Amúgy tök jól bemutatták a 2v1 résznél, hogy nem a sárkány leszedése a cél, hanem a lovas megpörkölése és ez lett volna a célja, nem jött össze.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#77743) Ijk válasza Bad Pritt (#77742) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha el tudott volna szökni akkor ostoba volt. Vhagart nem lehet 1-1-ben legyőzni, így viszont már nem is nagyon fogják, kvázi semmissé lett a légi fölényuk.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#77744) Bad Pritt válasza Ijk (#77743) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Mint írtam nem Vhagart akarta legyőzni, hanem Aemondot.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#77745) Nordic válasza negyven2 (#77738) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Megláttam Taika Waititi nevét ennél a Time Bandits trailernél, el is engedtem. Annyira nem jön be annak a csávónak a humora, hogy azt el se tudom mondani. Amit a Thor filmekkel is művelt ,az valami borzalom. Amúgy se voltak jók a Thor filmek, de ő még tudott rajta rontani.

(#77746) lezso6 válasza Bad Pritt (#77744) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA

Ráadásul ez is egy ritka alkalom volt, hogy ott volt mindkét tesó, szóval nem szalaszthatta el a lehetőséget, mint anno, meg kellett próbálnia.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#77747) Pro Koryak válasza Bad Pritt (#77744) üzenetére


Pro Koryak
addikt

+1 csak Aemond-ot kellett volna leégetni róla.

(#77748) Bad Pritt válasza lezso6 (#77746) üzenetére


Bad Pritt
félisten

Az meg a másik igen, az orra előtt halt meg a másik oldal legfontosabb embere, majd nem sokkal később sikerült belekapnia és földre kényszeríteni a legnagyobb sárkányt (bokszoló hasonlattal élve mintha valaki a prime Tysont padlóztatná), hülye lett volna nem megpróbálni rövidre zárni az egész konfliktust, akár a saját élete árán. Nem volt ebben semmi plot hole meg érthetetlenség, ennél ezerszer érthetetlenebb harcokba is beleálltak emberek a valós történelmünk során.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#77749) lezso6 válasza Bad Pritt (#77748) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA

Na igen, ezen én konkrétan meglepődtem, hogy a megsárkány ellen milyen jól harcolt, ezzel megmutatva, hogy Rhaenys tapasztalata milyen sokat nyom a latban, nem minden az erő. Csak persze Aemond habár nem annyira tapasztalt, de nem is hülye, így megnyerte a csatát.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#77750) negyven2 válasza Nordic (#77745) üzenetére


negyven2
veterán

Igazából, az ő neve csak azért van feltüntetve mint co-creator mert, ő a 3 közül a legismertebb mainstream médiában. De a sorozatért főleg Jemaine Clement felelt. Ő pl. a Flight of the Conchords-t csinálta, illetve a What We Do In The Shadows sorozatot (illetve az eredeti filmnek is ő volt a társszerzője).

“I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.