Hirdetés

2024. szeptember 17., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78501) Laraxior válasza mobilizmo (#78496) üzenetére


Laraxior
titán

Németországban 800<€ csekkel díjazzák a torrentezést, leginkább a feltöltést. 30$-ért viszont nem kell feltölteni semmit, így bünti sem jön :D (Tehát ingyenes amúgy, ha seedelsz)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#78502) bobalazs válasza Laraxior (#78501) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Genius :C

(#78503) Louro válasza Laraxior (#78488) üzenetére


Louro
őstag

Azért vicces az nkóros rész, mert ha mindenki arra fizet elő, akkor ki fog tartalmat gyártani? Az nkór?

Szerk.: később olvastam, hogy német honban laksz. Úgy már értem a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#78504) Lajmund válasza Louro (#78503) üzenetére


Lajmund
senior tag

Akik nèzik az rtl tv2 agyhalott müsorait is és előfizetnek mindenre is. Azok fizetnek majd vannak elegen és sose fognak elfogyni mivel egyre többen vannak.

[ Szerkesztve ]

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#78505) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Srácok nagyon túl ment ez a téma és nem ide való.
Kérlek ne görgessétek tovább!
Köszi!

Janaboy

(#78506) Major Lion válasza Bad Pritt (#78486) üzenetére


Major Lion
senior tag

Hm en evi 4500-at fizetek.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#78507) Essejó válasza mobilizmo (#78496) üzenetére


Essejó
veterán
LOGOUT blog

Gondolom akkor ha nem tudsz - akarsz vissza osztani.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#78508) volandy


volandy
senior tag

Why Her? (koreai dráma-krimisorozat)
Egy késő estén a testvérét keresve a sötét esős időben, de csak a holttestére talált rá. Ám abban a pillanatban, mikor segítségért kiáltott, leütötték, s mire felébredt, ő volt az ügy minden bizonyítékkal alátámasztott gyanúsítottja.
Az ügyészség és rendőrség erőszakkal kikényszerítette vallomását, és úgy folytatták le az egész eljárást, hogy nem vettek figyelembe hamis indokkal ujjlenyomatot, illetve az összes tanút hiteltelenné tették. Védőügyvédnő hitt egyedül a fiú ártatlanságában, ám családi körülményei miatt ő is lemondott a fiúról.
1 év múlva előkerült az "igazi" gyilkos, és így a fiút elengedték. Most újra találkozva az ügyvédnővel, felelevenednek a múlt árnyai, sőt, a jelen kínos dolgai is egyre sűrűsödnek.
A gonosztevők nagyon erősek, 3 nagyhatalommal bíró legfelsőbb körökbe tartozó férfi és fiaik, s akik felveszik a harcot ellenük, sem tapasztalattal, sem hatalommal nem bíró első éves egyetemisták az ügyvédnő vezetésével.

(#78510) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

His story is depicted in the television drama/series production For Life, which premiered in 2020 on ABC.

Na ezért érdemes lesz megnézni.

Ezt a fickót tévedésből börtönbe zárták 10 évre. De az ideje javát a könyvtárban jogot tanulva töltötte. Meglett az eredménye, ügyvéd lett, bizonyította ártatlanságát.

Sajnos nem sikerült elérnie, hogy a zsarukat vagy a bírót börtönbe zárják. Elmozdította a bírót a pozíciójukból, és vádat emelt a nyomozó ellen, de nem zárták be őket. Érdekes módon a bíró később börtönbe került, nem ehhez kapcsolódóan, hanem lopási vádak miatt. Az ügyész börtönbüntetést várt volna, de helyette a saját életét oltotta ki. Ez volt az egyetlen igazi igazság, ami ebből született.

Történetét a For Life című televíziós dráma mutatja be, amelyet 2020-ban mutattak be az ABC-n.

(#78511) mobilizmo válasza Dottorei (#78499) üzenetére


mobilizmo
addikt

Aki fizet érte az eléggé átverik.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#78512) radi8tor válasza mobilizmo (#78511) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem erről van szó, hanem ha előfizetsz (támogatod az oldalt) akkor nem kell visszaosztanod semmit. Erre gondolnak a kollégák amikor előfizetést említenek.
(by the way én is így használom)
De most már ne offoljunk tovább ilyenekről, ezeknek mind megvan a saját topikja. :R

⭐ Stella

(#78513) Komplikato válasza mobilizmo (#78511) üzenetére


Komplikato
veterán

Ilyen helyeken mindig is volt VIP tagság, nem a Google sense hirdetésekből fognak megélni. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#78514) Komplikato


Komplikato
veterán

Ennyit arról, hogy az Arcane S2 teljesen más szereplők más idővonala lesz:
Arcane: Season 2 | Official Trailer ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#78515) wolf88


wolf88
aktív tag

[link] Rise of the Raven

(#78516) oriic válasza Komplikato (#78514) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

De ezt ki állította amúgy? S1-et folytatják ezt régóta lehetett tudni, meg hát volt már trailer korábban is róla. Annyi volt korábban a hír, hogy lesz még LoL adaptáció más szereplőkkel.

Live-Die-Respawn

(#78517) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Slow horsesnél nem arról volt szó, hogy a mostani 4. lesz az utolsó évad?
Tv time appban látok még egy évadot... :U

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#78518) negyven2 válasza radi8tor (#78517) üzenetére


negyven2
veterán

Már januárban bejelentették az 5. évadot!

“I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

(#78519) radi8tor válasza negyven2 (#78518) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pedig már vártam a lezárást. :DD

⭐ Stella

(#78520) bobalazs válasza trialboj (#78454) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Megnéztem én is ezt a Endgamet.
Hát ez néha olyan zsé kategória, bakikkal, logikai bukfenc, na meg hát az évad záró!
Le kellett volna zárni mini seriesként, nem fejős tehénnek csinálni. Aztán kasza lett és be sincs fejezve. :(

[ Szerkesztve ]

(#78521) Louro válasza bobalazs (#78520) üzenetére


Louro
őstag

Ezért adtam fel az új sorozatokra való ráfüggést. Követem a topikot. Olvasom a sok törlést. Inkább újrázom a BSG-t vagy a Falling skies-t, mint elkezdjek valamit, amit már csak nyújtanak, mint a rétest vagy épp nem folytatják és ott marad lezáratlanul.

Persze legyenek sorozatok, de szerintem a mennyiség a minőség rovására megy szerintem. Persze kell a mennyiség, mert beszélni kell a sorozatról és kellenek a nézők.

Mess with the best / Die like the rest

(#78522) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

RoP S2E4?
Sok filler átpörgetős szégyen mellett vannak nekem érdekes fejlemények is.
Azért vicces mennyire nyúlja a sorozat a mozifilmeket, főleg a LotR a forrás, nyilván.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#78523) Frod válasza Komplikato (#78514) üzenetére


Frod
addikt

Sosem volt róla szó, hogy ebben más szereplők lesznek, arról viszont igen, hogy ennek itt most vége az s2-vel, és később jönnek majd kvázi spinoff-ok másokról, és nem feltétlenül a Netflix-en.

#78515 wolf88
Meglepődtem, de nem is néz ki rosszul.

[ Szerkesztve ]

Do you see the white shadow?

(#78524) HellGreg


HellGreg
őstag

Sokat gondolkodtam, mire emlékeztet a Rings of Power. És rájöttem! Olyan mint egy csapatépítő training egy multinacionális vállalatnál. 4. rész 05:09-nél pl.

Egyébként az "idegen" szerintem nem lehet Gandalf, mert ő nem tud elvileg forgószelet varázsolni, Szarumán viszont igen.

[ Szerkesztve ]

(#78525) lezso6 válasza HellGreg (#78524) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA

Sajnos ez van, amikor a pénz és a tehetségtelenség találkozik. Mondjuk a CGI művészek megérdemelték a pénzüket. De a kosztümösök nem már nem igazán. Színészek meh. Bár persze valószínűleg leginkább a vezetés volt rossz, mivel ugye a színészek is csak azt csinálják, amit a rendező kér. Tehát hiába tehetséges az adott színész, ha a rendező igénytelen (lásd pl Ed Wood) vagy eleve hülyeséget akar. Mi csak azt látjuk, hogy borzalmas az eredmény.

Mondjuk sokat nem segít a sorozaton, hogy a készítők, színészek a megszólalásaik alapján gyakorlatilag mind woke aktivisták. Habár ennek nem kéne bajnak lennie, a színészek sem az eszükről híresek, hanem a játékukról. Nekem gyanús, hogy maguknak a színészeknek is rengeteg beleszólásuk lett volna a sorozat elkészítésébe, ami nagyon nagy hiba, hiszen ez az író/rendező feladata lenne, tehát a vízió hiányát jelzi.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#78526) gyuromoj


gyuromoj
veterán

SZÖRNYETEGEK: A Lyle és Erik Menendez-sztori | 1. hivatalos előzetes | Netflix

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#78527) Tasunkó válasza HellGreg (#78524) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Ez nekem is olyan már az első sorozattól, mintha az Amazon eredetmondája lenne, olyaktól akik láttak néhány random mainstream sikert életükben, persze a Lotr-ot, az Új Star Wars-t is. Nem tudom elfelejteni nézés közben, hogy meg fog jelenni Jeff Bezos, lehet hogy ő lesz a NemBoba Fett.

Kérek egy számot a jútútú

(#78528) attiati


attiati
veterán

Valaki elkezdte fordítgatni az American Crime Story 3. évadot!
Úgy 4 év után :D

[link]
Szép lassan komótosan a 8. résznél jár.

Méltatlanul mellőzött sorozat továbbra is :)

(#78529) attiati


attiati
veterán

SAS Rogue Heroes

+1
Szuper sorozat.
Habár az elején szokni kellett a hangulatát, de aztán néztem volna még a 6. rész után tovább.

(#78530) KISDUCK válasza bobalazs (#78510) üzenetére


KISDUCK
addikt

A hsz.-ed alapján rákerestem és ledurrantottam az első évadot, mikor befejeztem akkor jöttem rá hogy ez nem 1 szezonos sorozat, pedig lehet jobb lett volna úgy. A 2. évadnak hamar neki szeretnêk állni, hogy befejezhessem, remélem hozza azt amit az első, bár úgy érzem hogy kicsit túl tolták az lmbtq biciklit. Mondjuk volt egy meglepetés szereplő számomra a sorozatban, mert a szereplőket nem néztem meg előtte, bár nem vagyok oda érte de a szerepet jól hozta.

(#78531) bobalazs válasza KISDUCK (#78530) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi a visszajelzést, ezek szerint az első évad nem vészes. Ez is valami.

(#78532) volandy válasza KISDUCK (#78530) üzenetére


volandy
senior tag

Hogy, hogy "túltolták az lmbtq biciklit"? Kifejtenéd egy picit ha megkérlek! Mert akkor neki sem állok!

(#78533) KISDUCK válasza volandy (#78532) üzenetére


KISDUCK
addikt

Amit írok az spoileres lesz:
Hat ide tartozó személy vagy 3 pár van a sorozatban és mivel nem az lmbtq a fő témája ezért szerintem ez ekkora mértékben nem ide való. Az első a börtön igazgatónő és felesége, majd egy titkos szerető páros egy cellábból és az egyik karakter még árja is míg a másik ázsiai, majd kiderül az egyik nagyon fontos karakterről az évad végén hogy ő is meleg.
Ha leszorították volna 1 ilyen kapcsolatra akkor azt mondom hogy oké, 2 már necces és a cellatársas szerintem szarul is volt kivitelezve a 3. meg indokolatlan volt. Szerencsére nem volt lásztofász jellegű nézhetetlen erotika, sem csók emlékeim szerint.
Maga sorozat témája nagyon érdekes. Ha véleményt kell alkotnom az első évadról, akkor azt mondom hogy tetszett.

(#78534) volandy válasza KISDUCK (#78533) üzenetére


volandy
senior tag

:R
Okkés!
Köszi!
Akkor elkezdem.

(#78535) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Star Trek Discovery második évad:

Habár a két évad közé nálam az elmúlt hónapban beékelődött a Tokyo Vice és az Euphoria, csak folytattam és milyen jól tettem :C

Igazából egy másodpercnyi üresjárat sincs, folyamatosan történik valami és nálam ez az időutazós szál is betalált. A dupla évadzáró részek pedig a Csillagkaput idézik nálam, ez is plusz pont. A legénység nagy része szimpatikus nekem, ezt csípem a SNW-ben is. Sorozathoz képest a látvány/hang is okés. Fut egyáltalán mostanában bármi más scifi sorozat? :F

Mindenesetre folytatom tovább, kíváncsi vagyok, milyen irányba viszik ezt a történetet...

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 6 Classic, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#78536) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA

Rings of Power S02E04 (Hatalom Gyűrűi)

Hát, ez valami hihetetlenül érdektelen. Bombadil személyisége nyomokban oké lenne, de amúgy gyenge megvalósítás. Az elfcsapatnál érdekes módon nagyon precízen kiszámolták a rasszkvótát, van afro, ázsiai és természetesen zsidó elf is. Amire magasról tennék, ha minden mást is pont ilyen igényességgel csinálnának, de ugye nagyon nem. :D
Különösen vicces az elf szál horror próbálkozása, ahol természetesen a klisé szerint a fekete karakter elég hamar megmurdál, hát ebben már nem sikerült "progresszívnek" lenni. Az entek CGI-ja nagyon szép, s ez minden jó amit el tudtam róluk mondani. Különösen röhejes, a tüsihajú fekaelfünk egy fából készült mellvérttel állít oda eléjük. :DDD

Ebben a részben is kaptunk egy csomó átvett szöveget a Gyűrűk Urából, mert miért ne. Mondjuk egy átvezető jelenetnél kapunk egy tipikus gyűrűkurás hegygerincen futkorászást, amin meglepődtem.

Nézzétek inkább ezt, ijesztőbb, viccesebb és sokkal jobban megírták: [link]

[ Módosította: radi8tor ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#78537) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Még régebben elkezdtem nézni a Kiút c. sorozatot. Emlékszem rá, mert nagyon ígéretesen indult, aztán az első évad közepén már szinte nem is emlékeztünk a kiindulási problémára, egy sima n+1. kisvárosi drámává silányult. Van értelme tovább nézni, fog haladni a rejtélyes szál vagy ugyanaz a gané figyelemhajhász indítás volt, mint a Leftovers-ban, ahol két évad után sem került szóba többet az indítás? Ha sorozatnál éreztem, hogy átb.szott, na az az volt. Egy utolsó szar érdektelen tizenkettőegytucat dráma lett csak.... Ennél még Shyamalan is jobban meg tudja magyarázni a saját rejtélyeit...

Na a lényeg, hogy a Kiút csak egy sima kis dráma marad vagy a kezdeti lendület is vissza fog-e térni?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 6 Classic, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#78538) Phoen|x válasza lezso6 (#78536) üzenetére


Phoen|x
őstag

Kipcsak ninja me' nincs benne? :(( :DDD
Köszi a vidit! Eddig csak képanyag nélküli verziót ismertem. :R

Go Gunners!

(#78539) radi8tor válasza lezso6 (#78536) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Értem én hogy nagyon el akarod mondani a véleményed, de azért ne spoilerezd el a komplett epizódot. :R

⭐ Stella

(#78540) junkhead válasza attiati (#78528) üzenetére


junkhead
aktív tag

Igen, nekem is tetszett.

(#78541) lezso6 válasza radi8tor (#78539) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA

Szerintem ezek nem spoilerek, s nem azért mert rossz a sorozat, hanem mert nem a cselekményről írtam, még a horroros spoiler sem mond el semmi lényegeset. De oké, legyen így, legközelebb akkor spoilerbe teszem az ilyesmit. :R Ez is csak a sorozatot minősíti, hogy már az ilyen metaadatok is spoilernek számítanak. ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#78542) Phoen|x válasza lezso6 (#78541) üzenetére


Phoen|x
őstag

Nekem, am élvezetesebbek az írásaid, mint a sorozat maga. :DDD :DDD

Go Gunners!

(#78543) Janaboy válasza Rigormortiis (#78537) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Hogy hova fog kifutni azt még nem tudni, de valóban nagyon lassan zajlik az egész, több a kérdés mint a válasz..
Szóval az alapján amit írtál, nem neked való sorozat.

Janaboy

(#78544) TomDeNemm


TomDeNemm
csendes tag

Woke of the Rings S2E4
a 4. rész inkább Witcher-re hasonlított ,mint gyűrűk ura előzmény, számomra kissé túlfeszítik a húrt, eltér a filmben megszokottaktól, de ennek ellenére várom a következő részt..

[ Szerkesztve ]

(#78545) lezso6 válasza TomDeNemm (#78544) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA

Arra a horror jellegű részre gondolsz? Az nekem nagyon furcsa volt, vagy legalábbis valahogy idegen megvalósítású a gyűrűkura világától. Pedig a Gyűrűk Ura harmadik részében pont hogy volt ilyensmi (az elátkozott szellem harcosok), habár annak volt jó háttérsztorija, szerepe, stb. Ezek a világító szemű élőhalottak meg csak úgy ott voltak, egyszerhasználatos parasztvakításnak. Legalábbis eddig így néz ki.

A másik a sötét varázsló vasállarcos harcosai vagy mik. Számomra ez is nagyon elüt stílusban, én amikor először láttam, akkor csak röhögni tudtam, hogy mi ez. De majd a következő részben elvileg megtudjuk, hogy miért van állarcuk, mert az egyik már elmondta, hogy megmondja ha... :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#78546) WayneGace válasza lezso6 (#78545) üzenetére


WayneGace
őstag

Mivel azt szeretné, hogy gyógyítsa meg őket, gyanyítom valami betegség, átok miatt nem túl szép látványt nyújtanak.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#78547) lezso6 válasza WayneGace (#78546) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA

Ja értem, akkor ez egyfajta permanens wellness arcpakolás. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#78548) fecaga21 válasza Louro (#78355) üzenetére


fecaga21
senior tag

A Lost befejezése lehet sokaknál kiverte a biztosítékot, de amúgy tök logikus, így sok mindent megmagyaráz az egész sorozatról, szerintem logikus befejezése volt

(#78549) TomDeNemm válasza lezso6 (#78545) üzenetére


TomDeNemm
csendes tag

Igen, jól összefoglaltad. Nekem a sötét bőrű elf sem para, mert szerintem a színészi alakítás jó, de bah... lehetne a filmbe illő a karakter

(#78550) lezso6 válasza TomDeNemm (#78549) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA

Nincs semmi baj a mindeféle színű elfekkel. Főleg, hogy egyébként az Gyűrűk Urában az elfek nem egy homogén faj, hanem sokféle van. Viszont magával a elfséggel van baj, mármint azzal ahogy a Hatalom Gyűrűiben elő van adva. Egyszerű túl emberiek, nem igazán viselkednek elfként. Mondjuk az is igaz, hogy a Hobbit filmekben maga Peter Jackson is elkövette ezt a hibát, bár messze nem ilyen mértékben.

Az alakításokkal van nekem talán a legnagyobb bajom, legalábbis emiatt nehezen nézhető. Szvsz Galadriel a legrosszabb, valamelyik mostani részben volt az a rossz álmos sikongatása, de ilyen Zs kategóriás budget horror jelleggel. Persze aztán lehet jó színész, s a rendező szerint ez a "jó". :D Meg hát ugye én eredeti hanggal nézem, a magyar szinkronba belehallgattam, azzal még rosszabb. :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Hirdetés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.