Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71058) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Locke & Key S1
A Locke & Key első évadát elkezdtük megnézni, de egyszerűen a 6. résznél szóltam a páromnak, hogy ezt kapcsoljuk ki, mert konkrétan kezd felhúzni a gyerekek viselkedése. Buta ripacskodás főleg a csaj részéről, az anyuka olyan mintha egy teljesen másik házban lakna és csak néha nézne rá a gyerekeire. Senki nem érzi át a kulcsok okozta felelősség súlyát, hanem csak játszadoznak. Most gyorsan visszapörgettem az itteni értékeléseket, és meglepődtem, hogy a legtöbbőtöknek mégha szódával is, de tetszett.
Értem, hogy ez csak egy tini sorozat, és ott is az alsóbb korcsoportot célozza, de ilyet nagyon kevés dolog tud belőlem kiváltani, hogy most azonnal kapcsoljuk ki, mert kész vagyok tőle. De végülis, nyomot hagyott bennem, ami már valami. 3/10

A kézbesítő
B kategóriás kis sorozat, nem különösebben jó, de a rossztól is nagyon messze áll. Szerintem 2 hét múlva azt is elfelejtem, hogy megnéztem. Elég nagy logikai bukfenc szerintem, hogy a GLS-es srácok szabadon mehetnek a céges géppel ahová csak szeretnének, mintha nem is lenne időbeosztásuk, vagy felügyeletük. 5/10

Mölang:
Imádom, és nem is szégyenlem :D Aranyos szereplők, ötletes történetek. Nem ebből fogja az ember megtanulni az emberi civilizáció történetét, és a 8 általános elvégzésében se fog segíteni, de nem is ez a célja. Pár perc cukiság ami engem pl. egész fel tud dobni. 8/10

Star Trek: Strange New World
Gyerekkoromban nagy fan voltam, de azóta jópár év eltelt, és ennek a sorozatnak sikerült visszahoznia a régi gyerekkori hangulatot. A TOS-t nem néztem, a TNG-vel léptem be az univerzumba, de szerintem ezt az új sorozatot lehet egy lapon említeni az elődökkel. Minden rész picit más, mernek néha komolyabb vizekre evezni, de emellett néha full lazára veszik. Van némi morális mondanivaló, nem csak akció, és lövöldözés. Ezt is tini sorozatnak érzem (mint ahogy a TNG-t is), a témaválasztások is inkább olyanok, amik egy gyereknek tetszhetnek, de mégse bugyuta. A hajó retro kinézetével sajnos nem tudok kibékülni, léphetnének már picit az idősíkban picit előébb vagy hátrébb, nem kéne megragadni a Kirk kapitánynál. Júni 15-én jön az új évad, és várom! 8/10

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.