Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63051) BITBOYS válasza la_cc (#63048) üzenetére


BITBOYS
addikt

Sajnos nem vagyok már rajongó, viszont nem jó érzés olvasni, hogy ebbe is belenyúlnak a maximális izgalom elérése miatt.
Viszont elérték azt, hogy újra érdekeljen az F1. Ez azért nem rossz :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#63052) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

(#63053) grizlisandor válasza Maxxy10 (#63050) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nem volt kérdés! :B

(#63052) radi8tor:
Belekényelmesedtek a pozíciójukba, ontották a szemetet ránk.
Közben a konkurencia a nyakukra jött, most meg tele a gatya.

(#63054) radi8tor válasza grizlisandor (#63053) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Minden szavaddal egyetértek. Mostanában nehéz volt már nézhető filmet találni náluk.

⭐ Stella

(#63055) k-adi válasza radi8tor (#63054) üzenetére


k-adi
nagyúr

Azért akadt pár :) persze lehet ócsárolni őket, de még mindig elég nagy tényezők "valamiért"

(#63056) radi8tor válasza k-adi (#63055) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pár. Évente hány filmet is dobnak ki?
Nem azt mondtam, hogy nincs, hanem hogy nehéz jót találni a repertoárban.

⭐ Stella

(#63057) Maxxy10


Maxxy10
addikt

DOTA: Dragon's Blood 3. évad berendelve.

(#63058) F34R válasza radi8tor (#63056) üzenetére


F34R
nagyúr

Sok szemetet.... legalabbis nagyon keves jo Netflixes moviet lattam.

(#63059) k-adi válasza radi8tor (#63056) üzenetére


k-adi
nagyúr

Igen, de ezt most ők is felismerték és a cikk szerint tesznek ellene. Reméljük így is lesz és akkor mi nézők jól járunk :)

(#63060) Mik76 válasza radi8tor (#63052) üzenetére


Mik76
senior tag

Azert ebben a cikkben jo sok ostobasagot hordtak ossze.

Eloszor is a Netflix sosem allitotta hogy csak es kizarolag a legkivalobb filmeket fogja legyartani. Ezt valami megmagyarazhatatlan okbol nehany fogyaszto kezdte el szamonkerni rajtuk. Ez kb olyan mintha egy nagy kozert multihoz bemenne a vevo es elkezdene szentsegelni hogy miert nem csak a hat puttonyos aszuval, meg csak a 15K forint feletti borkategoriaval foglalkoznak... Nevetseges.

Lehet belatogatni a nagy konkurenciahoz, a la Disney. Ez lenne a minoseg?? Na ne rohogtessuk mar ki magunkat a tizenketto egy tucat marvel szemet kinalatukkal. Oke, felvasaroltak a Pixart, es az animacios studojuk is idonkent jo filmeket gyart, de a szar attol meg szar marad hogy extrem mennyisegu porcukrot meg csillamport szornak ra. A Marvel sorozatokrol mar inkabb ne is beszeljunk. Ennyi hulladekot....
Amit a SW filmekkel elkovettek azt szerintem senki nem fogja megbocsatani nekik aki 25 evesnel idosebb, az egy Mandalorian meg keves a merleg kiegyenlitesehez.

Vagy tegyuk oda a Warnert?
Amitol szar a Marvel 90%-a azt pepitaban hozza az osszes DC produktum. Es lehetne meg sorolni a szinten semmilyen vagy csak szimplan szar filmeket toluk is.

Azt meg mar nem is tudom hogy erolkodte ki magabol a cikkiro hogy osszehasonlitotta a Netflix 220m elofizetojet harom masik elofizetes osszesitesevel. Mert tevedesek elkerulese vegett a Disney+ elofizu legjobb tudomasom szerint nem hasznalhato a Hulu-hoz. Ha tevedek javitsatok ki plz.
Mondjuk nekem is elkezdene remegni a terdem ha 220 millio elofizetobol elvesztenek 200K-t. Az mar majdnem 0.1 %!!!!! :Y

Ez a cikk full ciki. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#63061) remi67 válasza Mik76 (#63060) üzenetére


remi67
tag

Disney+ elofizu legjobb tudomasom szerint nem hasznalhato a Hulu-hoz

Nem így működik, viszont használható. Valójában úgy működik, hogy a Hulus anyagok (bár asszem közel se mind, csak egy része) kikerül D+ra is.
(Nem ugrik be melyik volt az, de nemrég volt egy sori ami FX gyártású de kikerült előbb a Hulura aztán a D+ra.)
Egyébként ez a ki kivel van meg mikor meg minek annyira kusza, hogy már nem is próbálom követni. Volt előfizetésem is, de aztán megszabadultam tőle, hiába van 1-2 platformra előfizetésem ha úgyis kétszer annyit meg gyűjtőoldalakról szerzek be, amik meg amúgy jelenleg mind ingyen vannak.

(#63062) negyven2 válasza remi67 (#63061) üzenetére


negyven2
veterán

Pontosabban az USA-n kívüli Disney+-ban benne van a Star nevű szolgáltató ami lényegében tartalmazza a Hulu-t is (annak saját gyártású tartalmának nagy részét), meg még sok más csatorna tartalmát (FX, ABC, Fox...).

Viszont ő arra gondolt, hogy a linkelt cikkben a kedves cikkíró lényegében az összes Disney közeli streaming platform felhasználóit összeadtta, és az így kapott számot hasonlította össze a Netflix előfizetői táborával. Ami azért h*lyeség mert azok külön szolgáltatások, külön előfizetéssel míg a Netflix, az egy. Vagyis te az USA/Japánban (ahol elérhető a Hulu), nem fogod tudni használni a Disney+-os előfizetésed arra, hogy azzal nézd a Hulu-t is.

Mik76: az nagyon sok ilyen cikkből kimaradt, hogy önmagában nem a -200k felhasználó a probléma, hanem az, hogy 2 millió+-t várták még úgy is, hogy ez már tartalmazta a a -700k oroszt is. Illetve ami még nagyobb gond, hogy hiába eset ki az orosz piac, azért nemzetközi szinten pluszban zárt. Vagyis hazai piacon (North America) vesztett nagyon sok felhasználót a Netflix (leginkább azért mert végetért a karantén korszak).

[ Szerkesztve ]

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#63063) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Kaszát kapott a Made For Love.

(#63064) sherlock82


sherlock82
senior tag

Tegnap kezdtem el nézni az Ozark c sorozatot.
Első részen vagyok túl, kíváncsi vagyok a folytatásra, izgalmasnak ígérkezik.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#63065) S e t h válasza Mik76 (#63060) üzenetére


S e t h
nagyúr

Már maga a cím is ostoba clickbait.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#63066) sh4d0w válasza FollowTheORI (#63032) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

George Lucas szerint az, úgyhogy vitázhatunk rajta - feleslegesen ;)

https://www.coreinfinity.tech

(#63067) sh4d0w válasza BITBOYS (#63047) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Egy nagy kalap amerikai szar...
Csak egy érzékletes példa: amikor Hamilton a falba küldte Verstappent, a sorozatban szinte azonnal megkérdezi, hogy rendben van-e a holland - a valóság meg egész más volt...

https://www.coreinfinity.tech

(#63068) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Boys s03e04

Elég patent rész volt ez is :Y

Janaboy

(#63069) la_cc


la_cc
addikt

Mike | Teaser | Hulu

Vót má?

Jónak néz ki, a főszereplő is kellően tufának néz ki a szerepre, remélem nem basszák el. :)

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#63070) minek?:S válasza sh4d0w (#63066) üzenetére


minek?:S
őstag

"Stormtroopers wore a distinctive set of white armor that was intended to instill fear in the Empire's subjects, while also providing the soldiers with an extended range of survival equipment and temperature controls. It also gave limited protection against blaster fire; in certain cases, stormtroopers continued to breathe after being shot by an E-11 blaster rifle. Stormtrooper armor was not without its faults, however. The plates made running harder and offered little protection against large scale pulse detonations and blunt weapons."

forrás

Ez szerintem kielégítő választ ad mindenkinek, aki nem érti, hogy minek hordanak páncélt és az mi célt is szolgál.

(#63060) Mik76

Hát igen, a Disneynek akkor lehetne megbocsátani azt, amit a folytatással csinált, ha kiállnának a rajongók elé és egy "bocs" kíséretében semmissé tennék azt - soha. Viszont azért a másik oldalon ott van a RO, Solo, Mandalorian, TBoB, TCW 7. évad, Kenobi, valamilyen szinten a Rebels is. Vannak köztük jók és kevésbé jók, de egyik sem rossz, sőt, egyszer kötelező megnézni - szvsz mindegyikben vannak olyan jelenetek, amik minimum többször nézősek és a sequellel ellentétben nem rombolja az univerzumot, hanem építi.

Üdv.:M.

(#63071) Beni2360 válasza wolf88 (#63007) üzenetére


Beni2360
félisten

Hat mi most tartunk(1883) 7. reszenel de ilyen melye athato remek munkat meg nem nagyon lattam. Zene, kep beszed ahogyan a leanyzo mesél fenomenalis.
Remek fotgatokönyv es a szoveg. Ezek az elharapott szavakat a 70-s evekben német orszagi munkam alatt hallottam.
Anno nem ertettem hogy ugy koszontek oda, hogy "tág" mondom mi a tág mire ra jottem, hogy guthen Tag akart lenni. Stb.
10* ajanlat reszünkről.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#63072) Pitterix válasza sherlock82 (#63064) üzenetére


Pitterix
őstag

No, meglátjuk.....
Az elején szerettem én is. :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#63073) VágniValó


VágniValó
addikt

The Boys Season 3 EP 4:
Szórakozás, sztori: 10/10
Queen Maeve teste: 10/10 😍 mééég

Szerk.: Ja és a hörcsög az új kedvenc karakterem, Jaime for president!

[ Módosította: radi8tor ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#63074) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Obi Wan Kenobi 3-4

Az első két rész elég vacak volt, de ez a kettő szerintem teljesen vállalható. A 3. az meg kifejezetten jó lett. Szerintem nincs ok fanyalgásra.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#63075) dellfanboy


dellfanboy
őstag

leporgettem a winning time-ot es bar sose voltam lakers kedvelo (bulls 4ever), nah meg a 80as evek helyett nekem inkabb a 90es jon be, de egesz kellemes csalodas volt. tetszett.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#63076) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Y: The Last Man S01

Érdekes egy sorozat, rengeteg genderérzékenyítéssel, de ha megnézzük, hogy a sorozat alapjául szolgáló képregény 2002-ben jelent meg más megvilágításba helyezi a dolgokat. Még akkor kivitelezik a sorozatot, akkor szerintem sikeres lehetett volna, de még nem volt divatja a képregény adaptációknak sorozatba, most meg a genderizé miatt kárhoztatva van. Kíváncsi lennék mit hoztak ki belőle, de a képregény nem az én világom; így nyitott kérdés marad. ;]

(#63077) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Végre Prime-on a Bosch hetedik évad és a Legacy első évad is teljes már, van mit nézni. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63078) Bad Pritt válasza Bad Pritt (#63077) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az mi kikacsintás, mikor valaki megkérdezi Jamie Hector karakterétől, hogy nézte-e a Drótot, erre a válasz, hogy darálta az egészet? :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63079) k-adi válasza VágniValó (#63073) üzenetére


k-adi
nagyúr

sose gondoltam, hogy lesz egy hörcsög is :D bár eléggé agyilag elborult a sorozat

[ Módosította: radi8tor ]

(#63080) bobalazs válasza Bad Pritt (#63078) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

LOL

(#63081) VágniValó válasza k-adi (#63079) üzenetére


VágniValó
addikt

Én se, de itt mindent lehet :C

Radi8tor: Bocs, elfelejtettem mennyire hópihe lett mindenki itt is a sok PG-13 mainstraim sorozatoktól, innentől kezdve odafogok figyelni a kommenjteimre, tényleg :R

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#63082) radi8tor válasza VágniValó (#63081) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mázlid van, hogy nem olvastam be a topikba mielőtt megnéztem ezt a részt. ;]

⭐ Stella

(#63083) VágniValó válasza radi8tor (#63082) üzenetére


VágniValó
addikt

Mégis moderálva lettem. Nekem ezzel nincs is bajom, csak furcsállom a szemüveget. Nem baj, a lényeg, hogy Benhans az F1 topikban csak komment törlést kap, de bárki aki hozzáér az bant-t vagy temporary ban-t. Bár elismerem, én húsevő heteró vagyok, aki senkit nem szopott le, és nem is fog ;)

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#63084) radi8tor válasza VágniValó (#63083) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

F1 topik az nem sorozatok topik. De nem kaptál te semmit, csak egy függönyt a spoilered elé. Ne szívd mellre, a legjobbakkal is megesik, hogy elárulnak valamit az új részekből. :R

⭐ Stella

(#63085) VágniValó válasza radi8tor (#63084) üzenetére


VágniValó
addikt

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#63086) sh4d0w válasza VágniValó (#63085) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Rázod a pofonfát, mi? :DDD

https://www.coreinfinity.tech

(#63087) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Ezzel az új The Boys évaddal egy közepesen komoly problémám van csak: Homelander karaktere teljesen elvesztette az esendőségét, nincs Madelyn Stillwell, nincs Becca és Ryan, akik eddig adtak a karakternek egy kis emberi hátteret, ami miatt talán megérdemelt egy minimális szimpátiát és megértést. Az új évadban csak a féktelen és embertelen szadizmus és brutalitás maradt belőle, ami mondjuk Antony Starr szolid játéka miatt annyira nem nagy gond, láthatóan lubickol ebben a szerepben, de hosszabb távon azért elég könnyen át lehet esni a ló túloldalára és a nézőben kialakulhat egy too much érzés, ahogy egyre több szadista szarságot csinál a karakter.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63088) radi8tor válasza Bad Pritt (#63087) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Háát, szerintem az előző évadokban sokkal többet trancsírozott mint most.

⭐ Stella

(#63089) Bad Pritt válasza radi8tor (#63088) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem ez a lényeg, hanem hogy ebben az évadban eddig nincs semmi, ami miatt több lenne, mint egy generic gonosz. Az előző két évadban volt benne némi redeeming factor, még ha csekély is, volt érthető kapcsolata több másik karakterrel. Most gyakorlatilag bármikor feltűnik, akkor valakit kínoz vagy gyilkol, ez hosszútávon nem lesz elég.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63090) Aventador91 válasza Bad Pritt (#63087) üzenetére


Aventador91
őstag

szerintem most hogy kiszabadult az a régi szupi(elhangzik hogy sokkal erősebb mint volt), szerintem be lesz csicskítva

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#63091) nubreed válasza Bad Pritt (#63077) üzenetére


nubreed
veterán

Oh kijött a Bosch Legacy is? Jó tudni! :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#63092) volandy


volandy
senior tag

Blackout német sorozat.
Ajánlanám. Nekem nagyon tetszett. Egész Európában elmegy az áram. Próbálják a németek helyreállítani. Utcákon káosz, atomerőmű problémák stb. Akár velünk is megtörténhet amilyen a .............!

(#63093) KISDUCK válasza Aventador91 (#63090) üzenetére


KISDUCK
addikt

spoiler gombot érdemes használni

(#63094) VágniValó válasza Bad Pritt (#63089) üzenetére


VágniValó
addikt

Nem lefutott kör még ezaz évad, szerintem a készítők eddig következetesek voltak tény hogy Homelander kezd elmenni az egydimenziós irányba, de nem szólhat minden évad ugyanarról a körforgásról, szóval a mostaniban pár szereplőnek padlót kell fognia. Gondolok itt pl Homelander-re, Queen Maeve-re, akár a fejrobbangatós csajra. Egyik favorit jelenleg futó sorozatom, de ha a sztoriban nem jön drasztikus fordulat simán elengedem. Örülök a 4. évad hírének, de nem akarom ismét ugyanazt az alapproblémát nézni sokadjára, mint pl a Billions-ban.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#63095) k-adi válasza VágniValó (#63094) üzenetére


k-adi
nagyúr

boys s3 spoiler

QM valószínűleg elhal (eddig se kapott sok jelenetet), talán Deep/ATrain is, de Homi nem hiszem, hisz egyik főkarakter, nélkül unalmas lenne a sorozat. Homi és Butcher tartja össze az egész sorozatot, rájuk épül minden szinte, egyikőjük is kiesne, mehetne a levesbe a sorozat. Ha pedig mégis padlót fog H akkor SB átveszi a helyét és ő lesz a köv. OP gonosz.

(#63096) Aventador91


Aventador91
őstag

boys-ban az fog következni (szerintem) hogy most felbukkant soldierboy, erősebb mint valaha, és le fogja törni homelander szarvacskáját. logikus hogy ezért vezették fel most hogy homelandernek senkitől nem kell tartania, aztán butchék kiengedik a megöltnek hitt soldierboyt

(#63097) VágniValó válasza k-adi (#63095) üzenetére


VágniValó
addikt

+ Aventador91

Igen, sanszos hogy Queen Maeve-t és Solder Boy-t leszámítva mindenki érintetlen marad. Az azért megfigyelhető, hogy akiket behoztak új szereplőket, rendre ki is nyírták őket, nem lepne meg ha Solder Boy most köv 2 részben nagy szerepet kapna, majd az évadzáróban REKT.

De persze lehet alábecsüljük Jamie erejét, kinyír Homelander-el kezdve mindenkit. Én hiszek Jamie-ben :))

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#63098) Maxxy10


Maxxy10
addikt

For All Mankind új évad első része hozza a kötelezőt :K

(#63099) k-adi válasza Maxxy10 (#63098) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen, nekem is tetszett

(#63100) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Stranger Things s04 volume 1 ledaráltam tegnap.
Nekem bejött, hozza a korai évadok színvonalát szerintem. :K

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.