Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63901) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Ez a Loki sorozat nem egy nagy eresztés. Az 5. résznél tartok, de egyre kevésbé tudom értelmezni a látottakat. A többi MCU sori is ilyen agyf.sz?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#63902) radi8tor válasza Rigormortiis (#63901) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem neked valók akkor ezek a sorik...

⭐ Stella

(#63903) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Megnéztem két nap alatt a Jack Reacher-t a Prime-on. Pár apró dologtól eltekintve ez egy piszok jó első évad volt. Aki szereti a pofonokat, annak csak ajánlani tudom :DDD

Most már jöhetne a második évad

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#63904) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ha valakinek egy elfogadható CIA-s, titkosügynökös, Közel-Keletes thriller sorira fájna a foga, akkor a Disney + -on elérhető, pár éves "Háttérhatalom" sorit tudom ajánlani. Első évad tök jó volt.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#63905) F34R válasza Rigormortiis (#63901) üzenetére


F34R
nagyúr

Nem, a tobbi megroszabb. Mondjuk a WandaVision meg elmegy szodaval, meg a Falcon/Winter Soilder cameo is... de ezek sem nagy eresztesek. ugye ezek az uj phasebe tartozoak.. a regiek kozott azert van nagyon jo is.... Punisher, Daredevil stb...
[link]

(#63906) bobalazs válasza V.Stryker (#63904) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Én meg a Tehran tudom ajánlani.

(#63907) tibaimp válasza l.skywalker (#63903) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én úgy olvastam valahol, hogy be van rendelve.

szerk: amúgy tényleg nagyon jó lett a sorozat

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#63908) Farkassacred válasza Rigormortiis (#63901) üzenetére


Farkassacred
őstag

A Loki az még pedig a jobbik fajtából való, ha a marveles palettát nézzük.
A Wanda az rettenetes volt szerintem, a Falcon meg még említésre sem méltó..

(#63909) F34R válasza Farkassacred (#63908) üzenetére


F34R
nagyúr

Az attol fugg ki nezi, akinel mind1 csak Marvel legyen az a Ms Marvel-t is nezni fogja... A Loki az pedig nagyonjo olyan szempontbol hogy nem szokvanyos superheroes sorozat.

[ Szerkesztve ]

(#63910) spiky03


spiky03
veterán

Most végeztem az Iron Fist 1 evadaval, hamar felkerült a Disney+ra. ;)
Nem volt azért annyira rossz, mint ahogy rémett, hogy írták/írták.

Ha folytatólagosan akarom nézni akkor ez a sorrend jó lehet?

Daredevil 1. évad
Jessica Jones 1. évad
Daredevil 2. évad
Luke Cage 1. évad
Iron Fist 1. évad
The Defenders
The Punisher 1.évad
Jessica Jones 2. évad
Luke Cage 2. évad
Iron Fist 2. évad
Daredevil 3. évad

Az Iron Fist előtti evadokat láttam.
Ez jó sorrend? Mert ugye utalgatnak egymás sorozataira. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#63911) bobalazs válasza spiky03 (#63910) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem hiszem hogy valaki képes lett volna ilyen összevissza sorrendbe nézni őket.
Néztük úgy ahogy épp kijött.
Ha lehet szerintem nézd egybe az adott sori évadjait, többre mész vele.

(#63912) spiky03 válasza bobalazs (#63911) üzenetére


spiky03
veterán

Ha jól láttam akkor ez a sorrend kb a megjelenési sorrend.
De akkor ez így jó lehet.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#63913) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Új sorozat: Black Bird

Jó lesz ez. :K

⭐ Stella

(#63914) k-adi válasza Rigormortiis (#63901) üzenetére


k-adi
nagyúr

Nem, a többi kevésbé ilyen... Ha "hagyományos" kell amiben kevés a fantasy mese akkor a falcon vagy a hawkeye, ha kicsit mcu-s fantasy mehet akkor wandavision.

(#63915) k-adi


k-adi
nagyúr

pár nap és újabb zombis sorozat jön: [A Resident Evil fejlődése | Netflix]

fun fact (legalábbis nekem), van "magyar" netflix YT csatorna :D én valahogy mindig a simát találtam meg yt-n (vagyis adta ki az algoritmus)

(#63916) k-adi


k-adi
nagyúr

Próbálta már valaki a Moonhaven-t esetleg?

(#63917) Ragnar_ válasza k-adi (#63915) üzenetére


Ragnar_
addikt

Vizuálisan elég korrekt. Részemről jöhet.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#63918) Yodamest válasza VágniValó (#63880) üzenetére


Yodamest
addikt

Nyámnyilák voltak, vicces főleg annak fényében, amit SB mond Homelandernek, ott az irodai összetűzés elején, kicsit az a "nyámnyila/rinyáló kis punci vagy" (valami ilyesmi) beszólás, mintha a sorozat íróinak is egyfajta önirónia lenne... ők is puncik voltak.

[ Szerkesztve ]

(#63919) |AP|


|AP|
veterán

Mayans

A SOA nagy kedvenc volt, így voltak azért elvárások bőven a spinoffhoz.
Amiket aztán egyáltalán nem hozott, végig nagyon gyengének tűnt. De végül nem kaszáltam, filler sorozatként néha bele-belekezdtem, így lepörgettem mindig a részeket. Most a 4. évad vége felé kezd kicsit visszajönni a SOA-íz, végre meg mer húzni a sorozat olyan dolgokat amikkel eddig finomkodott.
Ha ez tudatos lépés és eddig csak lassú (nagyon lassú :) )építkezés folyt, akkor lehet ez még nagyon jó, ha csak véletlen/rövid távú fellángolás, akkor megy vissza a felejthető sorozatok közé.

(#63920) la_cc válasza k-adi (#63915) üzenetére


la_cc
addikt

Az óriás kukac mekkora már... :C Jöhet a sori.

Ez egyben jön ki Netflix-re vagy heti lebontásban?

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#63921) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Hát ez a Boys lezárás tényleg felemás lett.
Noir karaktere lement full nevetségesbe, nem lennék meglepve, ha szimplán elfelejtették volna az írók és ezért kapott ilyen lezárást. Maeve vicces, milyen tápos lett a sorozatban a képregényhez képest, az meg külön vicces, hogy Soldier Boi a levegőben robbant, tehát mire Maeve földet ért, már elvileg embernek kellett lennie, de valahogy mégis túlélte. :D Soldier Boi kihagyott ziccer volt az egész évadban, de legalább a bunyói látványosak lettek. A legnagyobb bajom, hogy ha már életben marad mindenki, legalább lenne egy kis karakterfejlődés, de mindenki ugyanolyan, mint az első évadban volt, most talán Homelander változik kicsit azzal, hogy apa lett.

Nem volt rossz amúgy az évad, de érezhetően fárad a sorozat, nem tudnak már ennyi karaktert érdemben kezelni és már zavaró üresjáratokkal is feltöltötték az értékes időt. Remélem a következő etapra összeszedik magukat, mert még mindig nagy potenciál van a sorozatban így, hogy nincs párja.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63922) k-adi válasza Bad Pritt (#63921) üzenetére


k-adi
nagyúr

Kevés idegesítőbb dolog van egy sorozatnál ha több évad után is ugyanott tartanak a karakterek mint az elsőben elindultak. :D Jó ez a boys, de kicsit nagyobb a hype mint érdemelne, kérdés meddig tudja még a vállán vinni Mr. Oi Butcher meg Homelander.

(#63923) Bad Pritt válasza k-adi (#63922) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Pont az a baj szerintem, hogy ők ketten viszik a vállukon, miközben annyi karaktert mozgat, mint a Trónok Harca az első évadaiban. :D Itt lett volna a lehetőség a ritkításra.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63924) HUTCHDB válasza V.Stryker (#63904) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

:R
Koszi az ajánlást, ránézek, a hasonló témájú sorozatok/ filmek tetszenek.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#63925) Yodamest válasza Bad Pritt (#63921) üzenetére


Yodamest
addikt

Maevet erősnek akarták mutatni, hiszen kellenek az erős nők. Valamilyen szinten egyébként érthető, hiszen az egyik korábbi részben mutatták, hogy komolyan készült erre a harcra, edzett, miközben mondhatjuk, hogy pl. Homelander egyáltalán nem fejlesztette a harci qualitásait.

De ami engem inkább bosszant, hogy Starlight valahogy mindig annyira űbergagyi gyenge. Persze persze, most volt egy pillanata a feltolt reflektorok miatt, de az is csak egy mi volt? Egy darab energialöket és így ennyi. Ott én valami konkrét harcra számítottam volna, hogy mondjuk energianyalábokkal arcon csapdossa SB-t vagy valami látványosabb. Kaptunk egy PUFF-ot és kifújt a karakter. Ehhez képest még az első évados A-train elleni harc is jobb volt, ott legalább igaz nem találta el, de durrogtatott a parkolóban rendesen, az badass jelenet volt. Nem azt mondom, hogy ilyen Maeve szintű erőt kapjon, de kicsit legyen már ő is erős néha, többet kilehetne hozni a képességéből.... gyakorlatilag ő azt tudja, amit a lolban Lux és Lux elég badass.

(#63926) Bad Pritt válasza Yodamest (#63925) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Oly mindegy, ki mennyit edz Homelander ellen, keress rá, hogy a képregényben mi lett Maeve sorsa. Elfogadom, hogy a sorozatban erősebb lett, csak vicces, ahogy részről részre változik az erősorrend. :D Starlight azért gyenge, mert amúgyis gyenge, egy eyecandy volt a Seven számára, semmi több, ezt tök jól át is adja a sorozat.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63927) gbors válasza Bad Pritt (#63926) üzenetére


gbors
nagyúr

Továbbra is Boys :)
Igazából a sorozatból is jól kiderült, hogy Homelander mennyire OP, komolyabb izzadás nélkül lenyomta volna a 7 további 6 tagját. Jó volt a koncepció, hogy Soldier Boy bejön ellene, mint lehetséges fegyver, aztán ezt is eldobták, meg a "Luke I'm your father" vonalat is, és egy in-the-moment marhaság lett a nagy harc a végén. Kellett volna Hong Kongból venni valami über koreográfus-teamet, olyan harcot lehetett volna csinálni a végére Homelander vs everyone felállásban, hogy kiszakad a képernyő. De sajna nem így lett...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#63928) F34R válasza Bad Pritt (#63926) üzenetére


F34R
nagyúr

Kb mint a One Punch Man-ben Saitama (tok mind1 ki all oda ugy sem nyerhet. :DDD )

(#63929) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Westworld s04e03

Oké, ez kezd egyre érdekesebb lenni.
Meg zavarosabb :DDD

Janaboy

(#63930) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Only Murders In The Building 3. évad berendelve.

(#63931) jonnyjoker01 válasza Janaboy (#63929) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Egyre jobban S01 feelingem van tőle, szerintem nagyon jó volt ez a rész :D Remélem ilyen erős marad a végéig bár nem hiszem, nagyjából megvan a kép: Haloresék feltaláltak valami fasza legyet amivel valami emberi füllel nem hallható frekvencián tudják az embereket irányítani és az a célja hogy megfordítsák a westworldös dolgot. Dolores/Christina storyline szerintem egy parkban van (vagy fizikai vagy metaverse szerű virtuális) és ő egy host vagy NPC aki backstory-t ír a többi hostnak vagy NPC-nek, az emberek rájöttek hogy lehet outsource-olni a munkát :D Vaagy már az egész a feje tetejére van állítva és igazából embereket irányít, de szerintem ez csak akkor lehet ha két külön idősíkot látunk, mert Maeve & Caleb kalandjai úgy mutatják mintha ez egy jelenbeli kutatás lenne, meg ugye amit William-féle Halores csinál, hogy aktívan most próbálnak hatalomhoz jutni. Bernard meg elment szimulátorosat játszani aztán ő tudja melyik végkimenetel nem vezet az emberiség pusztulásához, aztán azt a vonalat akarja végig RP-zni :D

Szóval vannak itt bőven kérdések, de remélem inkább S01-hez fog hasonlítani jobban mint az S03-hoz, hogy jobban írták meg a dolgokat és rendesen össze van rakva logikailag.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#63932) Janaboy válasza jonnyjoker01 (#63931) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Örülök hogy ezt írtad, mert engem is az első évadra emlékeztet.
Meglatjuk, várós.
Azert remélem a nagy HBO Max kaszanak WW nem lesz áldozata.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#63933) Yodamest válasza gbors (#63927) üzenetére


Yodamest
addikt

Igen a vége egy kihagyott ziccer lett, ott aztán tényleg valami brutál bunyót le lehetett volna tolni. Nekem ez a hirtelen megváltozott felállás sem jött be, hogy jóformán ilyen mindenki mindenki ellen formáció alakult ki. Egy ponton még Butcher és HL is így összenéznek, hogy "oké bro akkor én megyek SB ellen, te pedig Maeve ellen peace", nekem ettől olyan érzésem lett, hogy a készítők annyira váratlant és kiszámíthatatlant akartak húzni, hogy az már a koncepció kárára ment. Jó volt így is persze, de valahogy nekem ez katyvasz volt, elkapkodottnak éreztem a végét.

(#63934) Yodamest válasza Bad Pritt (#63926) üzenetére


Yodamest
addikt

Oké, hogy eyecandynak indult a karakter, de láttunk már karakterfejlődést. Én nagyon várnám, hogy ő is kilépjen végre ebből a szerepkörből, amiben S1 óta van és bekeményítsen. Nem kell túltolni, de legyen tényező azért.

Kicsit olyan dragon ball Z érzetem van, amikor is van 2-3 valóban erős, számításba vehető karakter és akkor így vannak a többiek akik csak állnak egy szikla mögött és izzadva, ökölbe szorított kézzel csak nézik és kommentálják a harcokat, miközben ők is harcművészek, meg erősek.... Kellenek szakadékok oké, de azért szuper és szuper között ne legyen ekkora, mert akkor gyakorlatilag ez olyan, mintha csak 2-3 szuper lenne, a többiek meg szerepüket tekintve voltaképp ugyanúgy emberek, csak a szövegkönyv alapján erősebbek.

(#63935) Bad Pritt válasza Yodamest (#63934) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem igazán értem, mit vársz tőle, Noir úgy összeverte, mint a szar, Homelander meg egy laza mozdulattal kinyírta Noirt, mit csináljon szerencsétlen csaj? :D Ilyen a világ, vannak az erősek, a többiek meg meghúzódnak mögöttük, ezt tök jól bemutatja a sorozat mindkét oldalon. Amúgy is a sztori jelentős része manipulációról, zsarolásról szól, pont azért, mert a karakterek fizikálisan gyengék Homelander mellett.
De amúgy Starlight szerintem pont nem stagnál, mert kilépett az eyecandy státuszból, sőt, akkora pofont adott Homelandernek az insta élőzéssel, ami jobban fájt neki, mint bármi más. Ebből a szempontból baromi jó a sorozat még mindig, mert azt is megmutatja, hogy hiába baromi erős valaki, ha mellé egy szerencsétlen.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63936) Yodamest válasza Bad Pritt (#63935) üzenetére


Yodamest
addikt

Azért kíváncsi leszek SB-t előveszik-e még vagy az ő szála így ennyi volt, altatásból jött, altatásba ment vissza... félek, hogy Jensen Ackles szerepeltetése csak egy tipikus egy évados cameo volt, meglepne ha részt venne a következő évadban is hasonló hangsúllyal. Szerintem őt így ennyiben is hagyják, pedig nagyon jól állt neki ez a szerep, megkockáztatom, hogy amikor ő volt a vásznon azt szívesebben néztem, mint amikor HL.

[ Szerkesztve ]

(#63937) k-adi válasza Yodamest (#63933) üzenetére


k-adi
nagyúr

Azon a ponton azért néztek össze, mert B-nek fontosabb Ryan biztonsága, akire rátámadt SB, mint Homi elleni bosszúja. Majd Homi is sorrakerül nyilván, de fontossági sorrendben SB volt elől. Viszont ketten nem nyomulhattak SB ellen, ezért betettek átmeneti harcnak egy Maeve-t ellene.

(#63938) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Ezek a Marvel sorozatok lehet, hogy tényleg nem nekem valók, mert ez a Moonknight is... Szóval az első szó, ami eszembe jut róla a kretén. Egy szimpatikus szereplő nincs benne, a fantasy részek valami Zs kategóriás Egyiptom Isteneinek tűnnek, kusza, zavaros az egész (mint a Loki), egyszóval nagyon nem volt kedvemre.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#63939) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Better call Saul ma folytatódott.

Izgi rész volt. :K

⭐ Stella

(#63940) k-adi válasza radi8tor (#63939) üzenetére


k-adi
nagyúr

jaja valóban jó volt

(#63941) k-adi válasza Rigormortiis (#63938) üzenetére


k-adi
nagyúr

az összes marveles új sori közül a Moonknight az egyetlen ami nagyon kilóg és nem is tudom hova tenni.. ja de, a lomtárba

(#63942) Ellia válasza k-adi (#63941) üzenetére


Ellia
addikt

Nekem a sorozattal inkább az volt a problémám, hogy hol van/volt a rendes kapcsolódási pont az MCU-hoz? Kicsit lóg a levegőben szerintem.

(#63943) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a Ms Marvel a legszarabb pontozásról a legjobbra ment a Rotten Tomatoeson. 'szal valami bibi van ott az értékelési rendszerrel.

(#63944) k-adi válasza Ellia (#63942) üzenetére


k-adi
nagyúr

Nem emlékszem, hogy lett volna. Egész végig az egyiptomi mitológia volt (ja talán a multiverse watchmen a what if..? ből)

(#63945) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Most kezdtem el nézni a The Tudors sorozatot.
Kérdezném, hogy mennyire történelem hű? (tudok ezt-azt csak felületesen VIII. Henrik-ről, de már előbb a sorozatot nézném meg, majd utána akarok utána olvasni)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#63946) pècsimunkás válasza tibaimp (#63945) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Valamilyen szinten történelem hű.
Szerintem jó sorozat. Egyszer, régebben láttam, majd egyszer valamikor újra megnézem majd.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#63947) KISDUCK válasza bobalazs (#63943) üzenetére


KISDUCK
addikt


Hát ez finoman szólva elég gyanús, az első részt megnéztem és inkább dobtam.

(#63948) Komplikato válasza KISDUCK (#63947) üzenetére


Komplikato
veterán

Azzal a sorozattal nincs semmi baj, csak egyszerűen van egy célzott közönsége. Olyasmi vegyesfelvágott hibrid sorozat, mint a tinik között ma menő japán anime sorozatok. Van benne iskolai élet, szupererő, misztikum, tini problémák, bonyolított románc. Teljesen megértem, ha mondjuk a többi, főleg mozis Marvel univerzum rajongó lilát hány tőle és vagy lassúnak, unalmasnak tartja.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#63949) KISDUCK válasza Komplikato (#63948) üzenetére


KISDUCK
addikt

Értem én hogy az alacsonyabb korosztály a cél, de ez az értekelés valóban gyanús, mindegy bánja a kánya.

(#63950) Komplikato válasza KISDUCK (#63949) üzenetére


Komplikato
veterán

India és Pakisztán (+Bangladesh) lakossága kiteszi a földlakók negyedét és akkor az elszármazott emberkék benne sincsenek. Ha csak ők néznék és értékelnék tömegesen a sorozatot, már akkor sem lenne meglepő. Aztán ki tudja, lehet más csoportoknak is bejön.
Viccet félre téve egy egy sikeresebb bollywood-i mozit lehet 4-10x többen látnak, mint egy egy bevételi rekordot döntő hollywood-i mozit, akár pont Marvelt.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.