Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62651) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Stranger things s04 part 1

Nagyon szuper lett, én élveztem :)

Janaboy

(#62652) LendvaiFeri1 válasza bagyulajuve (#62648) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Ő biztosan, ugye a BB miatt. Viszont Kimmel biztos, hogy valami turpisság lesz.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#62653) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Eredeti nyelven vagy szinkronnal nézitek az Obi-Wan Kenobi sorozatot? :)
A filmeket magyarul láttam, viszont utolsó SW élményem a kb heti 1 alkalom Battlefont II értelemszerűen angolul és ott kezdem megszokni a hangját.

(#62654) bagyulajuve válasza LendvaiFeri1 (#62652) üzenetére


bagyulajuve
addikt

pont erre gondoltam

Resistencia eterna

(#62655) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Kaszát kapott a The Good Fight. A már berendelt 6. évad lesz az utolsó.

Kaszát kapott az Avenue 5. A már berendelt 2. évad lesz az utolsó.

(#62656) paatrick válasza Grave_444 (#62653) üzenetére


paatrick
őstag

Én magyarul néztem, ezért szerintem ne magyarul nézd :D

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#62657) nubreed válasza paatrick (#62642) üzenetére


nubreed
veterán

Ha majd kint lesz egyben az egész, lepörgetem, nem árazom be előre, de azért ad némi indikációt, amiket írtok róla, majd figyelgetem ha lesz itt még hsz. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#62658) grizlisandor válasza Nordic (#62649) üzenetére


grizlisandor
addikt

Milyen főszereplőt?

(#62653) Grave444:
Eredeti nyelv!

Más:

Obi-Wan Kenobi E1-2

Nagy elvárásokkal megy neki az ember, de a Disney egy matinét csinált belőle.

(#62659) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Kaszát kapott Obi-Wan Kenobi ;]

⭐ Stella

(#62660) nubreed válasza radi8tor (#62659) üzenetére


nubreed
veterán

Az igen. :D Gratulálok!

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#62661) radi8tor válasza nubreed (#62660) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

#fakenews

⭐ Stella

(#62662) VágniValó válasza radi8tor (#62659) üzenetére


VágniValó
addikt

Elkenszelezték, mert mentálisan abuzálta a kisjódát :))

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#62663) Janaboy válasza radi8tor (#62659) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Ban pls :DDD

Janaboy

(#62664) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

rossz ezeket olvasni, akkor az Andar trailere is félrevezető lesz :(

Resistencia eterna

(#62665) k-adi válasza bagyulajuve (#62664) üzenetére


k-adi
nagyúr

ettől félek én is

(#62666) Sonja


Sonja
veterán

VFJ írása az Obi-Wan-ról :DDD

"Amit az Obi Wan sorozat első két részéből megtudhatunk:
- A Birodalom soraiban komoly előny a dehidratált arcbőr.
- A polkorrektség kedvéért mind a birodalmiak, mind pedig a lázadók törekednek a szerteágazó etnikai diverzitásra, de gondosan odafigyelnek arra is, hogy az így kiválasztott szereplők egytől egyig tehetségtelenek legyenek.
- Obi Wan Kenobi büdös, de ez csak a szintén karakteres levegőjű Jawákat zavarja.
- Obi Wan évekig kibírja tisztálkodás nélkül (vélhetőleg Yoda is), és markáns aurájával a tömegközlekedést sem restelli igénybe venni.
- Obi Wan és Vágó István ikrek. (De születésükkor bizonyára elválasztották őket, hogy két komisz lurkó a Birodalom élén ne lelje meg őket.)
- Egy évtizedeken át képzett, igen erős jedi pár év közmunka során kiesik a gyakorlatból, és majdnem fejre ejt egy tízévesnek hazudott hatéves gyereket.
- Egy egész bolygó homokjában seperc alatt megtalálja a hosszú esztendőkkel korábban elásott fénykardokat. (Hogy a sivatag-bolygón honnan van fadoboz, hatodrangú kérdés.)
- Az Aldreaan bolygón a Sithek bosszúja végén megismert Organáné ázsiaiból europiddá műttette magát. Nem elég a genderlobbi, most még ez is!
- Leia hercegnő tíz év alatt elfelejti a büdös bácsit, akitől jobban félt, mint az őt elrabló imposztoroktól.
- Az Aldreaan bolygón, ami láthatólag nem kicsi, pont ott száll le a BKK-űrbusz, ahol a tízévesnek hazudott, hiperaktív kislányt kell keresni.
- Galaxis-szerte unalmas temetői zene szól, ha kell, ha nem.
- Bail Organa láthatólag alkoholista. A kölök mellett ez talán érthető is."

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#62667) Grave_444 válasza radi8tor (#62659) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Amúgy is csak 1 évados lesz vagy nem?

(#62668) VágniValó válasza Sonja (#62666) üzenetére


VágniValó
addikt

Köszi a 3. bulletpoint meggyőzött róla, hogy a büdös életben ne nézzem meg. :R

Ja, HALO 3 rész után: ehh nekem eddig bejön, !!üssetek!! :Đ

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#62669) dokee78 válasza erahurka (#62597) üzenetére


dokee78
félisten

Az Obi van Kenobi,minőségben,tartalomban hol áll a Mandalorianhoz és a Boba Fetthez képest?

(#62670) Kergeboci válasza Grave_444 (#62653) üzenetére


Kergeboci
tag

Semmilyen nyelven sem. Ez a penz mosas, amit a Disney csinal, engem mar nem tud erdekelni, barmilyen regi kedvenc karaktert is rancigalnak ujra elo. Sot, annal inkabb nem. Mando kozben nyomtam egy cancellt, ugy olvasom hogy azota sem maradtam le semmi erdekesrol.

Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

(#62671) eeXaa válasza Grave_444 (#62667) üzenetére


eeXaa
addikt

...ezekután tuti... last jedi méretű a felháborodás kb.

(#62672) BITBOYS válasza Sonja (#62666) üzenetére


BITBOYS
addikt

Sajnos ez mind igaz, de jót röhögtem rajta :D
Ezt pedig csak úgy.. [kép]

mod: Star ​Why – Szólítson csak Bandinak! (egész vicces) című könyvben pl. büdös, alkoholista vénembernek titulálták.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#62673) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Megnéztem az első részt a Jediból, túltoljátok, nem volt nézhetetlen. Talán az elvárásotok túl nagy volt.

(#62674) Ellia válasza dokee78 (#62669) üzenetére


Ellia
addikt

Szerintem valahol a Mando szintjén (de ugyanúgy tele van bugyutasággal az első két rész), de magasan a Boba felett.

A CGI néha elég gyengécske, a hangulata rendben van.

(#62675) grizlisandor válasza dokee78 (#62669) üzenetére


grizlisandor
addikt

Várjuk meg az évadot és utána lehet objektívebben nyilatkozni, de ha még is kell nyilatkozni, akkor van a Mandalóri és van a Bobával egy szinten van a Robi van K, a be nem teljesített magas elvárások miatt.

Te voltál a kiválasztott!!!444!!!négynégy ;]

[ Szerkesztve ]

(#62676) minek?:S


minek?:S
őstag

Obi-Wan Kenobi E1-2

Na, hát star wars fanként ki lehet jelenteni, hogy messze a legjobb dolog, ami történt a SW-zal A Sith-ek bosszúja óta(A TCW-vel egyetemben). Ha ilyen minőségű sorozatok jönnek, mint a Mando, Boba Fett és Obi-Wan, akkor rövid időn belül el tudják felejtetni azt a gyalázatot, amit a 7-8-9-cel követtek el. Szóval ja, ma reggel értem haza munkából, úgyhogy már tűkön ültem, de végre megnéztem(ráadásul többed magammal).

Először is le kell szögezni, hogy magyar szinkronnal néztem. Sokat vacilláltam, de úgy voltam vele, hogy hátha itt most sikerült és nem csalódtam, azért mégis csak így adja vissza a gyerekkori feelinget - bár azt egy kicsit sajnálom, hogy nem Anger Zsolt Obi-Wan szinkronja.. persze mindamellett, hogy Haagen Imrére sem lehet semmi panasz. Illetve akkor maradjunk még egy kicsit a negatív oldalon: Ami még kicsit furán hatott nekem, az Bail Organa(Jimmy Smits). Ugye időben YE 9-ben járunk, mégis idősebbnek hat nekem, mint a Rouge One-ban. Na de, ha az egész sorozattal ennyi lesz a baj, ez semmit nem fog levonni az érdemeiből.

Az kifejezetten tetszett, hogy kapunk egy kis emlékeztetőt, bár a tragédia végkifejletét meghagytam volna a trailerben is elhangzott "Like you trained his father?" utáni "sokkra", ahogy pár TikTok videóban van. A 66-os parancsot megint - egy ötödik szemszögből - látni hatalmas élmény volt. A karaktereket valami félelmetesen jól eltalálták a színészek, Vivien Lyra Blair is elkapta azt az idegesítő, de vicces jellemet, nem beszélve Owen mogorvaságáról, Ewan pedig elképesztő milyen átéléssel tudja hozni a szerepet, a megtört Jedi, aki "már nem az, aki 10 éve volt".. abszolút hihető. A Főinkvizítor is jobban néz ki, mint a trailerben és bár így sem hasonlít a 3. részben látott fajtársaihoz, de szerintem nem zavaró. Szintén nagyon jó volt végre látni Alderaant és nem csak pár percig. Nekem a hangok, zenékkel sem volt bajom, illetve a látványvilágra sem tudok panaszkodni. Kifejezetten tetszett a koldus veterán klón. Bár a második részben az meglepett, hogy Harmadik nővér leszúrja a Főinkvizítort, illetve akikkel néztem, vártak volna némi kis vívást Obi-Wannal, de szerintem így jobban hatott, hogy megtudta, hogy Anakin Vader nem halt meg. Összességében nagyon rendben van ez így.

Van egy videó YT-n, amiben egy állítólagos kiszivárgott forgatókönyvről van szó és eddig meg is felel az ott elhangzottaknak. E videó alatti kommentelő szerint, hogy hülyeség, ha Leiát azért rabolják el, mert azzal akarják előcsalogatni Kenobit, de ahogy a sorozatban is egyértelmű, nem azért rabolják el, mert közük van egymáshoz, hanem, mert Bailhez van köze.

Két olyan ember is volt velem, akik annyira nincsenek benne a SW világában és ennek ellenére azt mondták, hogy kifejezetten élvezetes volt nézni és így is teljesen érthető volt. Nyilván lehetne kritikusabban is nézni, de szvsz semmi szükség rá, ez nem az a sorozat és magas elvárásokat így is tudta hozni eddig. Remélem nem szúrják el. Csak legyen már szerda. :D

Üdv.:M.

(#62677) minek?:S válasza sh4d0w (#62646) üzenetére


minek?:S
őstag

Hol használta volna előbb? Owennél? Miért tette volna? Nem volt egyértelmű, hogy tudja, hogy hol van, nem mellesleg ott volt mögötte Ötödik fivér(ergo nyíltan nem kereshette Obi-Want), míg Haja Estreenél egyedül volt - ráadásul már nyíltan a Főinkvizítorral szembe menve - és ott egyértelműbb volt a helyzet.


A feminista klisé meg inkább szatirikus megközelítés, mintsem komolyan vehető(még akkor is, ha a Disney esetleg az utóbbit szándékozta). Mindenesetre szvsz beleillik Ötödik nővér meggondolatlan, megrögzött és megfelelési kényszeres jellemébe.

Üdv.:M.

(#62678) V.Stryker válasza minek?:S (#62676) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szerintem nem olyan vészes ez az Obi Wan Kenobi. Nem kell nagy dolgokat mögé látni, csak szórakozni rajta, aztán kész. Én csak egyszer b@sztam fel magam, amikor a gyereket hajkurászták az erdőbe. Az valami botrányosan bábszínházas fos lett.

Látom, hogy nagyon sokan ekézik, de vajon egyáltalán létezhetne-e manapság olyan SW tartalom, amit ne fikáznának le? Szerintem egyszerűen teljesen mindegy, minden le lenne fikázva.
Amúgy ettől a píszí dologtól, már én is hányok. Minden ezzel kapcsolatos fika jogos.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#62679) Dicker


Dicker
őstag

Stranger Things S4E01-E07

Végre egy kis magyar vonatkozás, is van pár részben.
Szerintem felismerhető volt a munkája, stílusa.:)

Amúgy egész jól indult, kicsit visszakomolyodott a történet, mert ezelőtt már elég bugyutává vált. Ez az évad sokkal inkább horror, műfajban.

Kíváncsi leszek hogy tart ki a végéig. Innen még lehet nagyon gyenge is az évad, és nagyon jó is.

(#62680) minek?:S válasza V.Stryker (#62678) üzenetére


minek?:S
őstag

+1

Annál a résznél mondjuk én is néztem, hogy nemár.

Dehogy létezne. Egyébként persze, ha valami rossz, akkor azt mondjuk ki, ekézzük. Élő példa erre a Sequel filmek(a könyvekről, képregényekről nem tudok nyilatkozni, mert olyan érdektelen hősöket és "jövő" írtak a filmekhez, hogy akkor sem néznék utána, ha ingyen lenne). Egyébként van hasonlóság a SW(vagy úgy amúgy bármi más jogtalan) fikázása és a "pc" dolgok között, mégpedig az, hogy divat lett.

Komolyabbra fordítva a szót, teljes mellszélességgel azok oldalán állok, akik ezektől az eltúlzott, groteszk, túlérzékeny és már beteges "dolgoktól" elhatárolódnak, de ezt most nem tudtam komolyan venni, pedig attól tényleg falra mászok.

Üdv.:M.

(#62681) bobalazs válasza V.Stryker (#62678) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

bábszínházas fos
Inkább matiné. :D
Ma megnéztem a 2. részt is, fasza volt. Jó lesz ez.

(#62682) erahurka válasza dokee78 (#62669) üzenetére


erahurka
félisten

Tőlem hiába kérdezed, egyiket se láttam :C

(#62683) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Star Trek - Strange New Worlds S01E04

Nagyon jó rész volt, a thriller vonalhoz gyakrabban is hozzányúlhatnának!
Van egy érzésem, hogy az évad gornok problémával foglalkozik, remélem nem rontják el a kinézetüket.
ST mozifilmet vagy sorozatot csinálhatának ilyen thriller - horror vonalon :B

[ Szerkesztve ]

(#62684) Janaboy válasza grizlisandor (#62683) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Azért Erica beszólogatasa kicsit bazárinak tűnt..

Janaboy

(#62685) grizlisandor válasza Janaboy (#62684) üzenetére


grizlisandor
addikt

Őt nem szeretem, így ignorálom a szövegeit. ;]
Ő lesz szerintem az ügyeletes meleg szál...

(#62686) WayneGace


WayneGace
őstag

Obi-Wan! Én is megnéztem a két részt. Jó lenne, ha jó lenne. Ugyanazon bukik el, mint a többi Star Wars film, sorozat. Nevezetesen, hogy nem tud elég komoly lenni. Pedig nem kellett volna sok itt sem, mert Ewan McGregor jól játsza el, kislánnyal sincs gond, de mint írtátok gagyi kergetőzés, nem éppen velős párbeszédek meg olyan apróság, mint a lézerkardozás. Most eldönthetnék, hogy az úgy működik, mint egy bot vagy úgy, mint egy szabja. Minden szikrázik még a teregetett ruha is talán. Ami azért megint gagyi faktort növeli. Én nem látom rosszabbnak egyébként, mint a Mandaloriant. Sőt. Több jeleneten érződik, hogy korhatár miatt nem mutatnak dolgokat vagy könnyebb verzióba, mint például az akasztott ember. Inkvizitor hölgy színészi játéka nem a legjobb szerintem. Jó is kisülhet belőle. Remléhetőleg a későbbi részek jobbak lesznek.

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#62687) sh4d0w válasza minek?:S (#62677) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Igen, például ott, a feminizmus meg nem szatíra a Disney-nél, hanem minden produkciójukban tetten érhető, de ugyanez igaz a píszíre is (lásd még: lázadásra buzdító robot a Soloban).

De egyszer már leírtam a sötét oldalt, meg a véleményemet, nem ismétlem meg. (Találhatsz egyébként nálam nagyobb SW-fant, de keveset - a Disney-t meg konkrétan porrá kéne bombázni azért, amit ezzel az univerzummal művelt, méltatlan kezekbe került a franchise.)

https://www.coreinfinity.tech

(#62688) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Yellowstone 4 évadot végignéztem.
Bravo az alkotóknak :C

⭐ Stella

(#62689) S e t h


S e t h
nagyúr

A Better call Saul aktuális epizódja maximális pontszám.

Obi One
Minden generációnak van legendája. Az enyémnek a Star Wars VOLT.
A maiaknak a Marvel.

Időnként elgondolkodom, hogy az SW ilyen intenzitású felélesztése ( sorozatok orrba szájba) a profiton kívül kit is céloz meg elsősorban? A régi fanokat, vagy újakat akar bevonni?

Megtört Ben önmagában még meg is állta volna a helyét, de a baby Yoda feeling Benny Hillbe csomagolva nekem nem jött be annyira, az aktuális gonoszról nem is beszélve, ami omnipotens helyett inkább csak impotens volt.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#62690) totron


totron
addikt

Ajánlom nézési figyelmetekbe ezt a szegény ember Black Mirrorját, aktuális szatírákat sorakoztat fel. Ez a minisorozat. Jószorakozást. The Moth Effect

(#62691) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Mit gondoltok az inkvizítor "haláláról"?
A Star Wars Rebelsben szerepel, ami időrend szerint az Obi-Wan sorozat után játszódik. Figyelmen kívül hagyják a kánont? :U Szerintem túlélte, ahogy Fennec Shand is a Mandaloriban.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#62692) paatrick válasza V.Stryker (#62678) üzenetére


paatrick
őstag

"Látom, hogy nagyon sokan ekézik, de vajon egyáltalán létezhetne-e manapság olyan SW tartalom, amit ne fikáznának le?"

2 éve jött ki a SW Jedi: Fallen Order játék, a kritikusok meg a nép is kajálta. Ott van egy csomó képregény, fanfiction könyv, amit megint imádnak.
Szóval simán lehetne, de a Disney nem tud. Mert csak a saját előre elkészített receptben tudnak gondolkozni. A Mandalorian is baromi hatásvadász amúgy.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#62693) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Kérlek figyeljetek jobban a spoilerekre!
Csak azért mert a Mandalorian és a Rebels nem idei vagy aktuális, még van aki nem látta.

Köszi!

Janaboy

(#62694) grizlisandor válasza Grave_444 (#62691) üzenetére


grizlisandor
addikt

Szerintem nem, a kánon csak szent a Disneynek. ;]
A következmények érdekesek lehetnek.

(#62695) Maxxy10 válasza Dicker (#62679) üzenetére


Maxxy10
addikt

(#62696) Komplikato válasza Dicker (#62679) üzenetére


Komplikato
veterán

Azért kíváncsi voltam, hogy elég bátrak egy Elfen Lied szintű sztorira, de persze nem.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#62697) la_cc válasza dokee78 (#62669) üzenetére


la_cc
addikt

Tök mind1. SW MEG KELL NÉZNI!!!!444neeegy

Ha a Bobo Fett szarkupac szintjét megütik, akkor már nem lehet nagy para. :D

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#62698) drachoHUN


drachoHUN
senior tag

Stranger Things 4. évad 1-7. rész. Eddigi legjobb ST évad... Remélem a maradék két rész sem fog csalódást okozni. Volt egy két dolog ami felcseszett, és jobban is meg lehetett volna oldani... De ezeket hajlandó vagyok megbocsátani.

[ Szerkesztve ]

Forza JUVE!!!

(#62699) basaharc502


basaharc502
aktív tag

Én teljesen elégedett vagyok az Obi-Wannal. Nem tudom mit vártatok ettől a korszaktól, ahol Kenobi inkognitóban próbál rejtőzni és ha őszinték arakunk lenni igen nehéz belepaszírozni bármit is ebbe az időszakba, ami érdekes és nem ütközik az Új reménnyben látotakkal.

Ha ilyen alapból indulok ki, akkor bőven nézhető. Akit az érdekel, hogy az Ep. III. és IV. közötti történetvonalat hogyan lehet kiegészíteni azok nem fognak csalódni. Tegyük hozzá azt is, hogy még csak az első 2 rész "ment le", sokminden történhet és valószínű történni fog a hátralévő epizódokban. Abban biztos voltam, hogy az első 10 perc után nem fog Vader előugrani és mindenkit szétkaszabolni, hanem fel lesz vezetve rendesen a megjelenése.

(#62700) minek?:S válasza Grave_444 (#62691) üzenetére


minek?:S
őstag

Hát azt én sem tudom elképzelni, hogy meghalt, mert az már túl nagy felülírás lenne, viszont így meg kíváncsi vagyok a következményekre, hogy mit fog "szólni" hozzá Vader.

basaharc502

+1

Én nem is tudom elképzelni mire számítottak az emberek. Persze, voltak benne szemöldök felhúzós részek amikor Leiát nem tudták elkapni, sem az emberrablók, sem Obi-Wan Ben, de a saját karakterét mindenki nagyon jól hozza, ráadásul Ewan félelmetes, minden arcrezzenésével érzékelteti, hogy mit érez a karakter, főleg a második rész végén. Azért epikus harc jeleneteket meg ne várjunk már tőle :U

Üdv.:M.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.