Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47201) Maxxy10 válasza Jumbozorz (#47191) üzenetére


Maxxy10
addikt

Próbáld ki az animéket ha eddig még nem tetted. Erősen ajánlott ;] Van anime topik:[anime]
A tokikban Nagymester synthwave ajánlásait keresd :K

(#47202) jonnyjoker01 válasza Maxxy10 (#47199) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Így igaz, köszi a pontosítást.:R Csak nem tudtam hogy nevezzem, mert nem spinoff se sequel:B

Üdv. Johnny

(#47203) Jumbozorz válasza Zizmand (#47200) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Köszönöm ezeket mind láttam. Az infinity traint még nem teljesen, mert a részekhez angol feliratot sem találok

(#47204) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Sziasztok!

A whatnext nem igazán akar visszajönni, mit ajánlanátok helyette?

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#47205) Enzolord


Enzolord
addikt

Ha már animáció, tudtok ajánlani jóféle sci-fi, űrös, űrhajós animét? Sorozat, film, mind1. Mint a Deadspace volt? vagy filmben az Event Horizon.

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#47206) Ellia válasza Enzolord (#47205) üzenetére


Ellia
addikt

A Godzilla egész kellemesre sikerült.

(#47207) bobalazs válasza SQX_Barto (#47204) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

tvtime.com

[ Szerkesztve ]

(#47208) Maxxy10 válasza bobalazs (#47207) üzenetére


Maxxy10
addikt

+1
Igazán jó kis app.

(#47209) RangerFox válasza bobalazs (#47207) üzenetére


RangerFox
veterán

A desktop felülete kicsit béna, de mobilon nagyon jó.

(#47210) SQX_Barto válasza bobalazs (#47207) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Köszönöm, jónak tűnik :R
Csak majd emlékeznem kell az összes sorozatomra.
#RangerFox: Épp 2000+ km-re vagyok a gépemtől, meg mobilra is jó nekem.

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#47211) parkr válasza SQX_Barto (#47204) üzenetére


parkr
őstag

én is csatlakoznék, de nekem olyan kellene ami hasonlóan működik (vízszintesen leosztva, bejelölhetők az epizódok) van ilyen?

(#47212) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

A hétvégén végeztem a The Spy-al.
Nem hibatlan, de ennek ellenére valamiért mégis tetszett.
Még ma is eszembe jutott, gondoltam az egész miliőre, ami a korból, a helyszínből átjött.
Én ajánlom.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#47213) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Egy leak( szóval nem biztos) szerint 97 nap múlva jön a Witcher sorozat.

[ Szerkesztve ]

(#47214) updog válasza updog (#47163) üzenetére


updog
senior tag

Időbevándorlók (Beforeigners) S01E04

Az eddigi leglaposabb rész volt, viszont a vízbe esett kiscsaj esete feldobta az eddigi legérdekesebb kérdést: mindkét irányban működnek a villanások? De akkor mi történt az eltűnés és a visszatérés között? Kíváncsi vagyok, átmegyünk-e scifibe...

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#47215) BITBOYS válasza BITBOYS (#47160) üzenetére


BITBOYS
addikt

Na, szóval ezt is ledaráltam. Nagyon de nagyon bejött, sajnálom, hogy várni kell egy keveset a köv. ep.-ra de legalább megy tovább gőzerővel :)
Akit érdekel a téma ne hagyja ki, eszméletlen jó a hangulata és szerethető. Egyik rész sem unalmas vagy vontatott.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#47216) nubreed válasza xy.zsolt (#46706) üzenetére


nubreed
veterán

Végeztem a Sneaky Pete első évaddal és nagyon tetszett. Hihetetlenül jól felépített a story és ez bebizonyította, hogy nem csak úgy lehet jó gengszter sorit csinálni, hogy mindenkit halálra gyilkolnak benne. Bryan Cranston nem csak színészként nagyon jó de forgatókönyvíróként és rendezőként is, de az összes többi színészi alakítás is jó a sorozatban. Csak azért nem kezdtem még bele a 2. évadba mert most van egy csomó más is amit meg kell nézni (pl Preacher S4, az új Peaky Blinders, a The 100 6. évadát most fogom befejezni és a 3. évad még hátra van nekem az Into the Badlands -ből).

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#47217) S e t h


S e t h
nagyúr

Az megvan amikor elkezdesz nézni egy sorozat folytatást és rájössz, hogy lemaradtál egy évaddal?
Most vagy kómában voltam egy ideig, vagy itt nem volt nagy forgalom a Peaky Blinders negyedik évadával kapcsolatban.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#47218) S e t h válasza S e t h (#47217) üzenetére


S e t h
nagyúr

Vagy ennyire gyenge volt Adrian Brody....

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#47219) vond válasza S e t h (#47217) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én írtam róla. :D De ez alapján Te is láttad már a negyedik évadot. :DDD Most akkor hogy is van ez? ;]

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#47220) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

netflixes Aljas 8-as "minisorozat" miért nem elérhető itthon?

tud valaki hozzá feliratot?

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#47222) xy.zsolt válasza nubreed (#47216) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Hát, én nem tudnám megállni, hogy ne a Sneaky Pete-el folytassam....a 3.évad végéig :)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#47223) RangerFox válasza bobalazs (#47221) üzenetére


RangerFox
veterán

(#47224) S e t h válasza vond (#47219) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ez vmi Thanos csettintés méretű filmszakadás. Nálam még az maradt meg, hogy börtönbe kerülnek az évad végén.
Utána viszont ahogyan nézem a negyedik évad egyik epizódját, John Shelby él ? Wtf? Mondom lyézusom ,az olasz szál, Adrien Brody elképesztő akcentusával, ami ellen talán nekem is volt kirohanásom.
Szerintem azt agyam próbált szabadulni ettől az "élménytől".
Most viszont az ötödik évad első része után elismerően csettintek én is mint Thanos, mintha térnének vissza a helyes útra, mármint a sorozat és a Shelby fiúk is. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#47225) updog válasza updog (#47196) üzenetére


updog
senior tag

Befejeztem a Legharsányabb hang-ot. És most csak ülök és nézek magam elé. A véleményem csak erősödött, mint drámai sorozat, tökéletes, mint dokumentumfilm, durva.

Ha tökös lenne pl. az RTL Klub, megvennék, és a legelső idősávban amikor már 16-os karikával adhat valamit, leadná, és folyamatosan ismételné. A többi sajnos nem ide tartozik.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#47226) vond válasza updog (#47225) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Neki fogok ugrani én is hamarosan. :K

Én tegnap este a When They See Us-t pörgettem le. Meglepő, hogy előttem össze-vissza két ember írt róla a topikban, holott világszinten is elég nagyot ment, az USA-ban meg főleg.

Amitől féltem, az kicsit beigazolódott. Csöppet túltolták a rasszizmus témát. Politikai indíttatás is van az elkészültében, nem is kevés. Meg utánaolvasva az ügynek, elég sok minden máshogy is történhetett valójában. De ezt ugye senki nem tudja biztosan megmondani.

Szóval itt ért egy pici csalódás, viszont ha ezeket félretesszük, és az alkotás drámai részeire, az emberi sorsok, kapcsolatok, az élethelyzetek, társadalmi problémák bemutatására koncentrálunk, akkor egy nagy élményt kaphatunk. Főleg a harmadik rész volt nagyon erős.

A színészi játékra, a karakterek megformálására meg szinte szavakat sem találok. Elképesztően jól hozta szinte mindenki a szerepét. A gyerekszínészek hallatán mindig egy kicsit elhúzom a szám, mert sokszor ezen szokott megbukni egy-egy alkotás. Viszont itt nagyon rendben voltak ők is, sőt.

A fényképezés, a zenék, az 80s-90s hangulat, az NYC utcaképek is mind ott voltak a szeren. Ja, és szerintem nagyon jó volt ez a kicsit furcsa történetvezetés is.

Mindenképp megéri azt a nagyjából öt órát. :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#47227) volandy válasza vond (#47226) üzenetére


volandy
senior tag

Akkor most már én is nekiállok! Már meg van egy ideje, de tologattam! Most végzek az American Crime Story első évadával! Túltolták a rasszizmus témát? Akkor pont fog kapcsolódni fog a két sorozat!
De lehet, hogy pont emiatt jobb ha előtte megnézem A legharsányabb hang sorozatot!
Jókat írt róla (#47225) doeeg!

(#47228) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Live-Die-Respawn

(#47229) #33253120


#33253120
törölt tag

Sziasztok. Hülye kérdés, de Thúróczy Szabolcs melyik Aranyélet részben van atlétában, fegyverrel kint az utcán?

(#47230) k-adi válasza #33253120 (#47229) üzenetére


k-adi
nagyúr

az 2. évad lesz, mikor a fiát menti és felveszi a földön az AK-t

(#47231) #33253120 válasza k-adi (#47230) üzenetére


#33253120
törölt tag

Köszönöm.

(#47232) gyuromoj válasza oriic (#47228) üzenetére


gyuromoj
veterán

Amikor majd felcsendül a Carry on az utolsó rész elején, meg fogom könnyezni.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#47233) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Jött a napokban/hetekben valami újonc sorozat amit érdemes figyelni?

(#47234) dellfanboy válasza Maxxy10 (#47233) üzenetére


dellfanboy
senior tag

[link]

szerintem ez bitang jo

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#47235) gyuromoj válasza oriic (#47228) üzenetére


gyuromoj
veterán

Supernatural Season 15 Promo (HD) Final Season

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#47236) Zizmand válasza dellfanboy (#47234) üzenetére


Zizmand
aktív tag

+1 tényleg az, tegnap fejeztem be, nagyon ajánlom én is. :K

(#47237) Komplikato válasza Maxxy10 (#47233) üzenetére


Komplikato
veterán

Undone? [link]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#47238) k-adi válasza updog (#47225) üzenetére


k-adi
nagyúr

A legharsányabb hang
The Loudest Voice 2019

Na így kell ezt csinálni. Kötelezően leadatnám még suliban is némelyik részét.
Remek színészi játék (és nem csak RC!), döbbenetes story, kiváló narratíva, szuper fényképezés, izgalmas párbeszédek. Mi kell még??

Úgy néz ki idén a rövid-sorozatok nagyon mennek, nemrég az HBO-s Chernobyl, most meg a The Loudest Voice... már kezdem magam elkényeztetve érezni. :)

(#47239) volandy válasza k-adi (#47238) üzenetére


volandy
senior tag

Csatlakozom! Nagyon jó ez a sorozat! Döbbenet az egész amit mondanak, tesznek!

A halottkém (Coroner) sorozatról van valakinek valamilyen infója?

[ Szerkesztve ]

(#47240) Enzolord válasza bagyulajuve (#47220) üzenetére


Enzolord
addikt

Ez nem csont ugyanaz, mint a film? BS Playerrel indítsd el, ha van felirat, az megkeresi. 😁

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#47241) bagyulajuve válasza Enzolord (#47240) üzenetére


bagyulajuve
addikt

bővített változata, kb 40 perc plusz, ha jól tudom

Resistencia eterna

(#47242) negyven2


negyven2
veterán

Daybreak - Official Teaser

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#47243) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Preacher meg mindig egy beteg sorozat.

Janaboy

(#47244) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

OZ (HBO)

Megint egy olyan sorozat amit már évek óta el akartam kezdeni, de valahogy egészen idáig nem vitt rá a lélek. Szarul indult, és sok benne a rossz casting döntés. Viszont mégis rajtamaradtam, pedig az első 3 részen vagy 4 nap alatt sikerült csak átvergődnöm. Negyedik évad közepén járok.
Ez valahol a Sopranos-nak és a The Wire-nek is az elődje bizonyos értelemben, a szereplőgárda igen nagy része szerepelt is e két sorozat valamelyikében (vagy mindkettőben) később.
Viszont a gyártás minősége még a negyedik évadban is inkább a '90-es évek elejét idézi, mintsem 2000 környékét.
Van pár érdekes karakter, de nincs köztük igazán kiemelkedő eddig, akinek úgy tényleg érdekelne a sorsa.
Mint pl. a Wire-ben Bubbles, vagy Omar.
Végignézem. Egyelőre nem hinném hogy kedvenc lesz belőle, de még kb. a fele hátravan, szóval változhat a véleményem.

(#47245) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Szeretném folytatnia a Agent of Shield sorozatot.
Pár éve abbahagytam kérlek segítsetek :R hol volt az ahol ott hagytam abban, hogy valamilyen barlangba voltak ami összeomlott plusz ha jól emlékszem akkor a csajnak apját megölték.

(#47246) GSP


GSP
aktív tag

Mindhunter és Seal Team, amiket tudok ajánlani.
Wu Assassins pedig teszteles alatt (Katheryn Winnick miatt).

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#47247) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hoppa most nezem indult Titans S2

Live-Die-Respawn

(#47248) dellfanboy válasza oriic (#47247) üzenetére


dellfanboy
senior tag

van is hozza mar felirat :K

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#47249) Janaboy válasza oriic (#47247) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Ja de az első rész eléggé csalódás lett :(

Janaboy

(#47250) oriic válasza Janaboy (#47249) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ne is mondd. Nagyon kivancsi vagyok hogy zarjak le az evadzaro cliffhangerjet

Live-Die-Respawn

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.