Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48601) PhilBrick válasza V.Stryker (#48597) üzenetére


PhilBrick
őstag

A varazslo nem zavar de az idomeres meg a duplaoltes igen. :C
De miert hisszuk, hogy kozepkori? Vannak benne mutaciok is, lehet posztapokaliptikus is. Vannak benne sarkanyok es magia, akar masik univerzum is lehetne.

(#48602) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Mr Robot

Sam Esmail megcsinálta. Egy mesterművet hozott létre, nem hiszem, hogy a közeljövőben számomra lesz valami, ami felülmúlja ezt a sorozatot. Az elejétől a végéig egy végletekig átgondolt és gondosan létrehozott mű ez, ami újra definiálja, hogy mi is lehet egy TV-sorozatból.

Féltem a befejezéstől, nem gondoltam volna, hogy le lehet ezt két órában zárni, úgy, hogy ne maradjanak kérdések nyitva, de most így a finálé megnézése után minden kitisztult. Minden karakter fantasztikusan fel van építve. Tényleg nem a cél a fontos, nem a végkifejlet, hanem ezeknek a karaktereknek (főleg Elliotnak) az utazása.

Annyira hatott rám ez a lezárás, így a kép kitisztulás, hogy írni fogok róla egy logout posztot. Rengeteg dolog kitisztult most az egész sorozattal kapcsolatban, a sorozat üzenetével kapcsolatban, csak kéne egy "kis" idő, míg mindezt szavakba öntöm. :D

Nálam így ez a sorozat az első egész életemben, amire igazán őszintén, teljes szívből 10/10-et tudok adni. Felkerekedett a #1 helyre nekem ezzel most a sorozat és nem hiszem, hogy bármi is le fogja taszítani egy jódarabig onnan.

Köszi Sam :R

Üdv. Johnny

(#48603) Pitterix válasza V.Stryker (#48597) üzenetére


Pitterix
őstag

Mondjuk ott van:

Az ​Éj trilógiája

Na ebben van minden, varázslat, gépek, tankok, helikopterek, szörnyek, jó azt nem tudom, milyen ruhák, de ha megérne egy sorozatot biztos lenne karóra is.
Nekem az szokott rohadt zavaró lenni, ha vesznek egy kocsit-lovat-bármint, ahogy halad és porzik az út előtte, totál megöli a hangulatomat. És a mai hipermodern filmek még igenis roskadoznak ezen hibától.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#48604) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Project Blue Book-ról valakinek infója, esetleg láta már valaki?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#48605) gyuromoj válasza HUTCHDB (#48604) üzenetére


gyuromoj
veterán

Én végig néztem az első évadot.
Egynek elment, heti ügyes amit egy évadon átívelő szál köt össze.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#48606) HUTCHDB válasza gyuromoj (#48605) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

:R

A “heti ügyes” mit jelen?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#48607) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Az új Sabrina sorozat nem is olyan rossz. Emlékszem a régit néztem még régen, nagyon régen. Ez teljesen már liga. Nem rossz. :)

Live-Die-Respawn

(#48608) Laraxior válasza Pitterix (#48603) üzenetére


Laraxior
titán

Skandar Graun könyvek is nagyon jók :D
Anno milliót elolvastam ezekből. :C
Sőt a "Laraxior" név is pont ilyen könyvből való :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#48609) #11448832 válasza jonnyjoker01 (#48602) üzenetére


#11448832
törölt tag

Tehát akkor véleményed szerint jobb, mint a Breaking Bad, a Trónok Harca, esetleg a Black Mirror?

(#48610) drachoHUN


drachoHUN
senior tag

Mr. Robot finálé: 10/10

A sorozat végig hű maradt önmagához és szerencsére a befejezést sem rontották el. Sőt a befejezés emelte fel a legjobb sorozatok közé.
Szívből örülök, hogy a előző epizód után olvasott sok fan teória tévesnek bizonyult, és a sorozat nem ment át sci-fi-be, hanem hű maradt az eddigi értékeihez. Ebben bíztam, és reméltem, hogy igazam lesz, mert az nekem csalódás lett volna.

[ Szerkesztve ]

Forza JUVE!!!

(#48611) parkr válasza HUTCHDB (#48606) üzenetére


parkr
őstag

minden részben más téma

(#48612) vond válasza jonnyjoker01 (#48602) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ejjj, de lassan haladok az újranézéssel. :O Pedig mindenképp fel akarom frissíteni az emlékeket, mielőtt befejezem.

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#48613) OPiiPO válasza V.Stryker (#48597) üzenetére


OPiiPO
addikt

Valamilyen szinte sajnállak - ha ennyire kritikus vagy azzal szemben amit nézel, nem sok minden lehet amit élvezettel végig is tolsz. Tényleg, no offense, mondanál pár sorozatot, ami átment a szűrődön? Köszi :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#48614) jonnyjoker01 válasza #11448832 (#48609) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Én ilyeneket nem szoktam mondani hogy egy sorozat "jobb"-e másiknál, de nekem ezeknél sokkal jobban tetszett a Mr Robot, egyszerűen teljesen más ligában van mint az eddigi összes sorozat amit láttam. Nem akarok spoilerezni, ezért csak annyit mondok hogy ennél jobban "összeálló"/ értelmesen megírt sorozatot nem láttam még.

Trónok harca tökéletes kontrasztja a Mr Robotnak egyébként. A lezárás teljesen elcseszte az egész sorozatot a szememben, míg Robinál pont ellenkezőleg.

Üdv. Johnny

(#48615) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Egy éve kb ilyenkor kérdeztem s most újra...

Idèn nektek mi volt a top 3 sorozat?

(#48616) k-adi


k-adi
nagyúr

Mr. Robot season 4 finale

Hát..... ettől leolvadt az agyam.

(#48617) jonnyjoker01 válasza Maxxy10 (#48615) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Idei top 3 számomra elég nehéz, mivel nagyrészt az általam eddig is kedvelt sorozatok új évadjait néztem és kevés újat raktam be a listámra. Az idei top3 is mind csak új évadok.

1. Mr Robot mindenképp:DDD
2. Lucifer
3. The Expanse

Üdv. Johnny

(#48618) PhilBrick válasza k-adi (#48616) üzenetére


PhilBrick
őstag

En kiszalltam az elso evad vegen, de annyi lelkes velemenyt latok mostanaban, hogy rateszem az egyszer-majd-megnezem listamra.

(#48619) Frici654


Frici654
kezdő

Hi.
Tudtok ajánlani kihagyhatatlan sorozatokat?
Mindig is untam az ncis grace klinika ezel Lost es társai féle vontatott vackokat, de most tul vagyok a csernobilon illetve most dobok hátast a stranger things tol..
Van e esetleg hasonló erdekfeszito, izgalmas még? Gondolom mr robot mehet. Nem szeretem a felesleges pofázást, olyan kellene ami tényleg marha jo es vétek kihagyni.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#48620) Laraxior válasza Frici654 (#48619) üzenetére


Laraxior
titán

Banshee. :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#48621) Aventador91 válasza Laraxior (#48620) üzenetére


Aventador91
őstag

+1 :D

(#48622) Laraxior


Laraxior
titán

The Witcher : Lassan a végére érek, éppenséggel el tudnám nézegetni még egy pár évadon keresztül.
Főleg a ciciket :D
A sárkány... jézusom, elsőre aszittem, hogy valami leguán. Gagyik. Hobbitban, vagy a GoT-ban azért jobban megcsinálták őket.
Cavillnek elég jó ez a szerep, de már az Acélemberben is bírtam. Remélem ő lesz a következő Bond :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#48623) bagyulajuve válasza Maxxy10 (#48615) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Top3 nagyon nem egyszerű, de talán

Legion s03
The boys
Chernobyl

Resistencia eterna

(#48624) Aventador91


Aventador91
őstag

top3

mindhunter
witcher
csernobil

(#48625) Ellia válasza Frici654 (#48619) üzenetére


Ellia
addikt

Ha szereted a meséket és a bábos megoldásokat akkor mindenképpen ajánlom a Dark Crystalt-t.

(#48626) grizlisandor válasza Maxxy10 (#48615) üzenetére


grizlisandor
addikt

1. Mr. Robot S04(3 rész híja).
2. The Man in the High Castle S04(3 rész híja).
3. 13 Reasons Why S01(nem rég szóltak, hát pár rész után azt mondom hatalmas sorozat)
+1 Seal Team

Idén megjelentek:
1. The Boys
2. Carnival Row
3. The Mandalorian
+1 Chernobyl

(#48627) Lauda válasza Maxxy10 (#48615) üzenetére


Lauda
félisten

Narcos S01, S02

Yellowstone S01/02

True Detective S01, S03

(#48628) Lauda válasza Laraxior (#48620) üzenetére


Lauda
félisten

Részemről +10. :D Brutál egy sorozat.

[ Szerkesztve ]

(#48629) grizlisandor válasza Laraxior (#48620) üzenetére


grizlisandor
addikt

+1

Frici654:
Seal Team, Warrior, Black Sails.

(#48630) V.Stryker válasza OPiiPO (#48613) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Black Spot, Peremvidék, Vikingek első 5 évada, lost in space, Ozark, Az izraeli kém, Punisher (az egyetlen marvell),...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#48631) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Lost in space s02 juppiiiii :C :Y :O

Janaboy

(#48632) oriic válasza Janaboy (#48631) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Rohanok haza épp hogy nézzem \o/

Live-Die-Respawn

(#48633) bobalazs válasza Maxxy10 (#48615) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Godfather of Harlem
Jack Ryan
Yellowstone
Jett
Catch 22
Chernobyl
Taboo
Origin
És még sokan mások,nehéz közülük választani.

(#48634) Frici654


Frici654
kezdő

Koszi. Olyan sorozat van amit egyöntetűen mindenki ajanlana? Mert elegge megoszlanak a dolgok ahogy latom es rakeresve a kritikak is vegyesek. Biztosan van par kiemelkedo amit a sorozat fanok kerdes nelkul ajánlanának. Euforiat nezegette pl hatha jo.

(#48635) Aventador91 válasza Frici654 (#48634) üzenetére


Aventador91
őstag

banshee :DDD

(#48636) drachoHUN válasza Frici654 (#48634) üzenetére


drachoHUN
senior tag

Breaking Bad

De amúgy, nincs olyan sorozat, ami mindenkinek bejön.

[ Szerkesztve ]

Forza JUVE!!!

(#48637) junkhead válasza drachoHUN (#48636) üzenetére


junkhead
aktív tag

Most néztem az Elit Alakulatot, sok listán Top 1 sorozat, hát nem tudom, kétségkivül nem a szokásos szemszögből meséli el a háborút, de vannak jobbak.

(#48638) PhilBrick


PhilBrick
őstag

Akinek nagyon tetszett a Lost in space, annak miert?
Megneztem az S1-et, de semmi sem fogott meg benne igazan. Olyan rendes iparosmunkanak tunt, de semmi kiemelkedo szerintem.

(#48639) WayneGace


WayneGace
őstag

Megnéztem a Witchert. Nekem tetszett. Szépen bontakozik ki a történet és az epizódokban voltak rövidebb lezárt történetel. Egyértelmű, hogy sok évados sikersorozatot szeretnének. Remélem valóban folytatják majd. Szerintem a látvánnyal sem volt gond. Persze mindig lehet még többet költeni rá. Megjegyzem azért a statisztákon és a díszleten látszik, hogy nem alacsony költségvetésű sorozat. Karakterek és a törtánet szmomra érdekesek.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#48640) rétisün válasza Aventador91 (#48635) üzenetére


rétisün
veterán

+1 :K

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#48641) HUTCHDB válasza parkr (#48611) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#48642) Janaboy válasza PhilBrick (#48638) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Nem volt olyan erős, de kis családi sori.
Azert csak űrös scifi, nekem kb ennyi elég :D

Janaboy

(#48643) paatrick válasza PhilBrick (#48638) üzenetére


paatrick
őstag

Mert van egyáltalán valami értelmes kalandos űrsorozat :DDD
Bár eléggé meredek volt az első évad eleje az ultrafeminista szemszöggel, a végére már kiegyenlítődött.
És én várom mi lesz ott ahova kerültek. Ma-holnap le is tudom.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#48644) jonnyjoker01 válasza bagyulajuve (#48623) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Oh a legiont is be kéne tuszkolnom abba a top3-ba az eddigiek mellé :(

Üdv. Johnny

(#48645) Gsx-rr válasza PhilBrick (#48638) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nalam is kb az a szint ,mint a Stranger Things.
Gyereksorozat ,semmi kiemelkedo nem volt benne.

Witchert elkezdtem, sokan kritizaltak, nekem tetszik

(#48646) #11448832


#11448832
törölt tag

Milyen sorozatokat tudnátok javasolni, amik kihagyhatatlan kategóriába tartoznak (műfaji megkötés nélkül), és az ünnepi időszak alatt letudnám nyomni őket?
Tehát maximum két évadja legyen eddig.
Nem érdekel: Mandalorian, Witcher, His Dark Materials - bár ezek nem a kihagyhatatlan kategória versenyzői szerintem). Illetve a mini-sorozatok sem érdekelnek, mert azokat láttam.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#48647) jonnyjoker01 válasza #11448832 (#48646) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

The dragon prince, gyorsan le lehet darálni.

Üdv. Johnny

(#48648) Janaboy válasza #11448832 (#48646) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Szerintem most írtak fentebb pár top sorit :)

Janaboy

(#48649) #11448832 válasza Janaboy (#48648) üzenetére


#11448832
törölt tag

Amik azok közül felkeltették az érdeklődésemet:
Black Spot, Lost in Space, Carnival Row, The Boys

Képtelen vagyok választani... :(

(junkhead > mik azok, amik jobbak az Elit Alakulatnál?)

(#48650) Jaded válasza #11448832 (#48649) üzenetére


Jaded
senior tag

Jó kérdés, én olyat még nem láttam :)

Én egyelőre hozom be a lemaradásomat: The Man In The High Castle S4, Mr Robot S4, Billions S3, Witcher S1. De egy rakás van, ami listán van még csak..

Renault Megane IV Limited

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.