Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47301) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

Sziasztok!
Szombat délelőtt gondoltam megnézek egy részt a Stranger Things-ből, mert haverok nagyon dícsérték. Tegnap estére kivégeztem a 3 évadot.

Szerintetek érdemes lenne orvoshoz fordulnom, vagy ez teljesen rendben van? :DDD

Gipsz Jakab

(#47302) abridabri válasza Jakab66[hun] (#47301) üzenetére


abridabri
veterán

Nem kell orvos , csak remenykedj ,hogy senki nem kerdezi meg : "na es hogy telt a hetvege ?"
:DDD

(#47303) Jakab66[hun] válasza abridabri (#47302) üzenetére


Jakab66[hun]
senior tag

De a vicc az, hogy szombaton délután Sasfészeknél voltunk, aztán végig mentünk a Panorama Strasse-n, végül pedig Almbachklamm vízesésnél volt egy jó 2 órás túránk. Szóval ha megkérdezik, tudok mit mesélni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Gipsz Jakab

(#47304) volandy válasza Mik76 (#47282) üzenetére


volandy
senior tag

Unbelievable sorozat.
Igazad van! Le a kalappal sorozat a részemről! Piszkosul jól össze van rakva! Nem nyújtották mint a rétestésztát! Nekem egyedül a Karen Duvall karakter nem jött be!
Nem tudom mennyire hasonlít a Mindhunter-re? Én elkezdtem, de pár rész után abbahagytam!

(#47305) k-adi válasza #20749568 (#47295) üzenetére


k-adi
nagyúr

én is Chernobylnak adtam volna a díjat.. a got egy nagy fos volt!!

(#47306) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Chernobyl meg is nyerte a kategóriáját plusz író, rendező meg 7 különdíj.... :)

(#47307) Maxxy10


Maxxy10
addikt

GoT nem volt meglepő... Utolsó évad, rekord összeg ment a sorozatba biztos volt, hogy a háttérben cserélt abból nem is kicsi összeg ezért a díjèrt.

(#47308) Maxxy10


Maxxy10
addikt

(#47309) Janaboy válasza Maxxy10 (#47308) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Jajj ne :DDD

Janaboy

(#47310) Mik76 válasza volandy (#47304) üzenetére


Mik76
senior tag

Olyan bunozo(k)rol van szo akik kenyszeresen sorozatban kovetik el eroszakos buncselekmenyeiket. Plusz a nyomozas utanuk hasonlo modszereket igenyel. Ebben nincsenek interjuk az elkovetokkel de azon tul eleg sok a hasonlosag. Legalabbis szerintem.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#47311) vond válasza Maxxy10 (#47308) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na erre van aztán rohadt nagy szükség. Ahelyett, hogy folytatnák a Supernatural-t. :(((

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#47312) S e t h válasza Maxxy10 (#47308) üzenetére


S e t h
nagyúr

A srác annyira macho, mint egy őszi légy a ködös hajnalon, szerintem minden lövés elött elnézést kérne.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#47313) oriic válasza Maxxy10 (#47308) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Április 1. még odébb van. :D

Live-Die-Respawn

(#47314) vond válasza S e t h (#47312) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Egyelőre nem tudom máshol elképzelni, mint a SupNat-ben. És ugye ott sem villantotta igazán meg a színészi kvalitásait. Ha van olyan neki egyáltalán. :)

Emlékszem, még tinédzserként szerepelt a Gilmore Girls-ben is. Ezeken kívül volt valami említésre méltó alakítása?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#47315) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Dark S01-S02

Teljesen kész vagyok ettől a sorozattól! :) Ezt mint ha nekem írták volna megrendelésre. Imádom az ilyen "agyalós" cuccokat. És a témája is telitalálat. Ámulok néha, hogy hogyan tudják a készítők variálni, csavarni ezeket a szálakat. Nem akarok róla spoileresen írni, én is mindennemű előismeret nélkül kezdtem el. És de jól tettem. Nálam talán az év mozgófilmes élménye ez. És a Chernobyl-nál is jobban élveztem. A Chernobyl is egy mestermű ez nem kérdés. De mint élmény, nálam a Dark nyert.

És lesz rendes lezárása, ezért hálás vagyok a Netflix-nek, várom nagyon!

Az viszont dühít, hogy a Netflix-szen csak az első évadhoz van magyar felirat. :(

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#47316) rétisün válasza .LnB (#47315) üzenetére


rétisün
veterán

na kb. én igy álltam fel a második évad végén :C mielőtt elkezdtem volna nézni a második évadot, amolyan emlékeztetőnek megnéztem az első évad utolsó 3 részét. aztán persze elkapott a hangulat, és meg kellett néznem még egyszer az első évad elejét is, de ha lesz 3. évad, tuti dara lesz mindhárom.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#47317) vond válasza .LnB (#47315) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nálam a második évad még várakozik. Egyben akarom letolni, csak annyi szabadidő meg nem akar összejönni. Ráadásul jó lenne előtte az elsőt is újra ledarálni, mert már sok mindenre nem emlékszem belőle.

Arra egyébként rájöttél, hogy a kutyus hogy ment át az "átjárón", valahol az első évad közepe felé?

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#47318) .LnB válasza vond (#47317) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Fehér ördög. ;) ő a válasz.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#47319) vond válasza .LnB (#47318) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Huhhh, ezt most gondolom, értenem kéne. :B Mondom én, hogy újra kell néznem az első évadot is. :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#47320) bajaki válasza Janaboy (#47300) üzenetére


bajaki
őstag

Na, szép. :D

(#47321) .LnB válasza vond (#47319) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ezt az első évadból nem tudod meg. ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#47322) vond válasza .LnB (#47321) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Akkor meg elspoilerezted. :DDD Dádá. ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#47323) .LnB válasza vond (#47322) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nyugi nem.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#47324) volandy


volandy
senior tag

One of Us sorozat! Aki szereti azokat a sorozatokat, ami még az utolsó másodpercben is tud meglepetést okozni, akkor ez az a sorozat! Lassan építkezik, de szerencsére csak 4x1óra. A végén már az a meglepi, hogy jé neki nincs semmi titka, bűne!

(#47325) hemaka válasza V.Stryker (#47291) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ledaráltam én is, tényleg nem rossz, nálam olyan 8/10 körül teljesített. :)

(#47326) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Bull S04E01
Tetszett ez a resz, bar a vege az eleg furcsa volt, a TVtime-on is sokan nem ertettek, mi a fene volt ez.
Valaki nezi meg rajtam kivul?
Termeszetesen az NCIS utan kezdtem el nezni, a foszereplo sokat nyomott a latban, de szeretem a karaktereket benne, meg jo az egesz koncepcio is (bar gondolom, aki ert ilyenekhez, az fogja a fejet, hogy ez mekkora baromsag es nem mukodne a valo eletben, foleg a mirror jury resz elegge santit meg laikuskent is)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#47327) Maxxy10 válasza SQX_Barto (#47326) üzenetére


Maxxy10
addikt

Nem is hallottam róla... De a pilot résznek mindenképpen adok egy esélyt.
Köszi :R

(#47328) PhilBrick


PhilBrick
őstag

Ma reggeli meglepetes:

Elindult nalunk(Hollandia) a Disney+ ! :C
Nov. 12-ig ingyenes, utana 70€ az eves dij. Talan bevallalom.

(#47329) Viszlát


Viszlát
addikt

Belekezdtem én is a Spy-ba, és rögtön az első részben mit látok? Időutazó MÁV szerelvényt a Nyugati Pályaudvaron, ami a 60-as években még Zürichben volt.... :D

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#47330) vond válasza Viszlát (#47329) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hoppacsek. :D Ez azért elég meh. Meg ott a villanymozdony is a háttérben. Na nem baj, azért valamikor majd nekiugrok én is. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#47331) .LnB válasza vond (#47330) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ha a feltételezésem helyes, és az egy V43-as mozdony, akkor az stimmel 63-tól gyártották.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#47332) Viszlát válasza .LnB (#47331) üzenetére


Viszlát
addikt

Akkor a svájciaknak kicsempésztek egy tesztpéldányt, merthogy a sorozat szerint ekkor 1961-et írtunk. :)

Én amúgy nem akadok fenn az ilyesmin, mert szerintem nem ilyeneken múlik, hogy jó vagy rossz egy sorozat, csak vicces volt látni az InterCity-t.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#47333) vond válasza .LnB (#47331) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Olyan koraiak ezek a mozdonyok? Nem gondoltam volna. Valahova a 70-es, 80-as évekbe raktam volna őket.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#47334) .LnB válasza Viszlát (#47332) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ha már Spy a sorozat címe. Ipari kémkedés. Tökre autentikus. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#47335) VágniValó válasza Viszlát (#47329) üzenetére


VágniValó
addikt

Pont tegnap fejeztem be a Netflix: The Spy-t ;)

Lement gyomorig, nem tökéletes, de a költségvetés brutál, a színészek szintén, kevés volt az igazi cliffhanger, zenés motívum, de a párbeszédek, a helyszínek adták és elvarázsoltak 10/laza-halvány 8, élveztem.

Sacha Baron Cohen meg príma volt :R

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#47336) hemaka válasza Viszlát (#47329) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ismeros is volt a helyszin, nameg a mozdony is😂

(#47337) koxx válasza VágniValó (#47335) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Azt hiszem én vagyok itt az egyedüli aki az 1. rész után skippeltem a sorozatot. Elképesztően untam :o Valszeg nem az én világom, annyi jó sorozat van helyette.

[ Szerkesztve ]

(#47338) k-adi válasza koxx (#47337) üzenetére


k-adi
nagyúr

ne skippeld !!! jó sori ez, adjááá mán neki még 1 esélyt

szerk: ha másért nem is, Sacha Baron Cohen megérdemli, ebbe nagyot alakít

[ Szerkesztve ]

(#47339) koxx válasza k-adi (#47338) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A 2. részt még hajlandó vagyok megnézni, de aztán jó legyen ám :))

(#47340) k-adi válasza koxx (#47339) üzenetére


k-adi
nagyúr

hát.. akkor már csak 4 van hátra és vége :DD

(#47341) updog válasza updog (#47274) üzenetére


updog
senior tag

Időbevándorlók (Beforeigners) S01E06

Ismét ugyanaz volt a problémám, mint az előző részekkel, hogy néha túlságosan kiszámítható volt, még ha nem is nagyon előre, de az adott jelenet elején kb. csak a tündéri jellemem miatt nem súgtam oda feleségemnek a gondolataim, amik általában be is jöttek (a térítő csak képzelet, Urd áldozata, Olaf felfedése, +azt hogy az utazás nem egyirányú, már konkrétan Madde-val lelőtték jóval korábban), a nyomozós részek is megint túl könnyen mentek (nyilván az "ügyvédnő" aki bement a rendőrhöz, nyakig benne van és ott van valami a háttérben).

A scifi rész még mindig nem lett kibontva, a duci gyilkos motivációja sem igazán lett felvezetve, az előző részben és most is csak nézett ki a fejéből.

Viszont kicsit visszatért Lars és Alfhildr párosának varázsa, és Alfhildr származása azért keményen odavágott :Y Top3 pillanat között van a hat epizódból.

Úgyhogy jöhet a második évad, mert most már magyarázatokra van szükségem :D

Ha valaki elkezdené, abszolút tudom javasolni, ha nem is a folyamatos feszültség vagy a nagyon érdekfeszítő sztori miatt, de a hangulata, és minden részben az az 1-2 libabőrözősen jól megcsinált jelenet megérte ezt a 6x45 percet.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#47342) Ellia válasza .LnB (#47331) üzenetére


Ellia
addikt

Igen az egy Szili:) igaz azóta ki lett pofozva (vagy inkább osszetakolva :p)

(#47343) bbdzyx válasza .LnB (#47315) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Még nem végeztem a második évaddal, de kíváncsi voltam innen nézi-e valaki. Nem tudom miért halogattam idáig, de végül csak ezért megérte regelni a Netflixre.
Zseniális sorozat, nem is tudom mikor szórakoztam és kattogott egész nap egy sorozaton utoljára így az agyam. Talán a Leftovers vagy a Lost volt ilyen hasonlóan mindfuck kategória, de utóbbival ellentétben úgy érzem a Dark következetesen épül és bonyolódik és kerek lezárást fog kapni.
A sztori mellett a zeneválasztás is tökéletes, a fényképezés ipedig hollywoodi kategória. Valahogy a The Revenant-ot juttatja eszembe, mintha sokszor itt is csak természetes fényforrásokkal operálnának.

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#47345) vond válasza brownus (#47344) üzenetére


vond
MODERÁTOR

:DDD

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#47346) jonnyjoker01 válasza brownus (#47344) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Fantasztikus ez a reakció:DDD

Üdv. Johnny

(#47347) volandy


volandy
senior tag

Mammon sorozat első évad egy kiváló sorozat! Akinek bejött a Tetovált lány három része akkor ezt is nézze meg, mert nem fog csalódni! Egy biztos, hogy nagyon oda kell figyelni mert, elveszti az ember a fonalat!

(#47348) k-adi válasza brownus (#47344) üzenetére


k-adi
nagyúr

Bateman filmekbe is ilyen fejet vág :D

(#47349) Maxxy10


Maxxy10
addikt

‪Absentia 3. évad berendelve.‬

:C :C :C

(#47350) demerion


demerion
tag

Tudnátok valamit ajánlani darálásra? Kezdek vészesen kifogyni. Amiket láttam eddig: Tvtime profil
Gyakrolatilag bármit megnézek, a szuperhősös sorozatokkal szemben van némi fenttartásom.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.