Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48251) #54715584 válasza oriic (#48233) üzenetére


#54715584
törölt tag

Imádtam az első évadot. Utálom a nyálas családi drámákat, de ez más volt, nem a szokásos elunt klisés sorozat. Persze volt benne már ismert húzás pár, de nagyon jók a szereplők egy része. :K A megvalósítás pedig 5*

(#48252) negyven2 válasza #48613632 (#48235) üzenetére


negyven2
veterán

The Boys Season 2 - Official Teaser

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#48253) Pitterix


Pitterix
őstag

Arrow 807:

Na ez a rész enyhén szólva ciki volt. Roy kézlevágása, ami után lehet látni, hogy oldalra van kötve, a gyatra harcok, az eddigiekhez képest sokkal gyengébb színészi játék.
De legalább kezdődik a krízis.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#48254) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Mandalorian-ban, mi alapján tudják követni BY-t? Nem lehet belőle kiszedni a "gps-t"?

[ Módosította: Intruder2k5 ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#48255) balazs025 válasza gyuromoj (#48254) üzenetére


balazs025
senior tag

Bár nekem nem volt az, de a spoiler-re igazán figyelhetnél.

(#48256) bobalazs válasza gyuromoj (#48254) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Biztos bemérték a mitokondriáját. :O

(#48257) #48613632 válasza gyuromoj (#48254) üzenetére


#48613632
törölt tag

biztosan konvergenciát észlelnek az erőben ;]

(#48258) Pitterix


Pitterix
őstag

Supergirl 508:

Egész tűrhető epizód lett a kivételesen nagyon gagyi CGI-t leszámítva.
Éééééés jöhet a Krízis.
Nézi még egyáltalán rajtam kívül valaki ezeket? :B

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#48259) Janaboy válasza Pitterix (#48258) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Supigirllel le vagyok maradva mert uncsi, de nézegetem.

Janaboy

(#48260) Pitterix válasza Janaboy (#48259) üzenetére


Pitterix
őstag

Jól van, akkor nem csak én vagyok fanatikus. :B

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#48261) oriic válasza Pitterix (#48258) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nope. Elengedtem már rég. Crisis előzményeket elolvastam, azt a pár részt azért megnézem.

Live-Die-Respawn

(#48262) Janaboy válasza Pitterix (#48260) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Azt azert sajnálom, hogy Lenabol Darth Vadert csinaltak. Komolyan nem lehet egy Luthor végre jó???

Bár olyan felgonosz hatású az egész.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#48263) negyven2


negyven2
veterán

Chilling Adventures of Sabrina - Part 3: Január 24

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#48264) Pitterix válasza Janaboy (#48262) üzenetére


Pitterix
őstag

Abból kiindulva, ahogy Lex a testvérét emlegette, lehet visszatér a jó oldalra.
Jó volna, mert az ő karakterét bírom, meg csini is. :B

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#48265) #48613632


#48613632
törölt tag

V Wars-t nézi valaki? Nekem nagyon adja, jó kis vámpíros téma, persze modern köntösben. Semmi ódon kastély, meg denevérbarlang, teljesen mai környezetben játszódik a sztori. Fokhagyma meg karó helyett van viszont ismeretlen vírus, genetikai átalakulás, új faj, és persze a hadsereg.
Netflix, szinkron, de eredeti nyelven is nézhető, ha valakinek az jön át. Nekem nincs bajom a szinkronnal sem, szerintem korrekt iparosmunka, de biztosan bele lehet kötni, ha valaki a hibákat keresi benne.

(#48266) Janaboy válasza #48613632 (#48265) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Pont ezzel a csávóval? :D
Amúgy nemtom, kezdem unni ezt a témakört.

Janaboy

(#48267) vittgen válasza #48613632 (#48265) üzenetére


vittgen
aktív tag

Adrian Holmes a 19-2-ben jól játszott.
A VW -ben nem tudom, hogy milyen lesz....
Nahh, majd meglessük!! :DD

(#48268) S e t h


S e t h
nagyúr

The mandalorian. :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#48269) #54715584 válasza S e t h (#48268) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem látszik a kép.

(#48270) woodworm válasza #54715584 (#48269) üzenetére


woodworm
veterán

Egér jobb gomb, kép megjelenítése.

(#48271) #48613632 válasza vittgen (#48267) üzenetére


#48613632
törölt tag

+Janaboy

Adrian Holmes szerintem jó, viszont a főszereplő nem az igazi. AH nevéből először azt hittem, hogy az a fehér csávó, és épp kezdtem volna lehúzni. ;] Még jó, hogy rákattintottam a linkedre.
Vámpíros témában utoljára a The Straint néztem, nekem az is bejött. Előtte meg a True Bloodot, ami szintén. Bár, ez utóbbit nem fejeztem be.

Úgyhogy részemről ennek pont ideje volt.

(#48272) k-adi válasza #48613632 (#48265) üzenetére


k-adi
nagyúr

ahogy látom damon salvator örökbe beskatulyázta magát vámpírosdiba :D rip

(#48273) k-adi


k-adi
nagyúr

The Man in the High Castle Season 4 FINALE

Na ennek is vége. A sorozatot egyértelműen Kido (Joel de la Fuente) és Obgf. / R-Marshall JS (Rufus Sewell) viszik el, nélkülük már rég abbahagytam volna. Juliana Crain (Alexa D) nagyon béna és idegesítő még mindig sajnos és ez kitart a végéig.
Az utolsó évaddal kapcsolatban vegyesek az érzéseim, mert a végét sikerült jól elbaszarintaniuk ahogy azt kell.. viszont évad közben volt jó pár izgalmas rész (pl. az aukciós jelenet).
Ez is belesett abba a "gyorsan zárjuk le valahogy" csapdába pedig meg lett volna az esély egy jó fináléra. :U

(#48274) #48613632 válasza k-adi (#48272) üzenetére


#48613632
törölt tag

Jó, hát lassan összeáll a kép. Ám nekem ez a Vampire Diaries teljesen kimaradt. Nem tudom miért, de a címből indultam ki, és amolyan tinihorroros, sulis, kollektív pánikolásnak tűnt, így ha felbukkant, csak továbbgörgettem.
Szóval fogalmam sincs, hogy a főszereplő személye hozzáad e ehhez a sorihoz, avagy elvesz belőle, de én mosom kezeim, mert nem miatta nézem.

(#48275) k-adi válasza #48613632 (#48274) üzenetére


k-adi
nagyúr

Aha kb. olyasmi a VD.. tinivámpíros, romantikus-gimi végzős szenvedés.. :D

az 1-2 évad jó, talán még a 3. is, de a többi (4-7) fos sajnos. (van egy melléksorija is, Origins néven, azt már nem néztem, de elvileg az jobb mint a Vampire Diaries későbbi, 3. utáni évadjai)

(#48276) grizlisandor válasza negyven2 (#48252) üzenetére


grizlisandor
addikt

Várós! :B

Más:
Végignéztem a See-t:
Érdekes világ, jó story, izgalmas is volt, kb 6. részig, utána számomra meh. Vége meg tudható volt, hogy így alapozzák meg a folytatásokat...
Titans
Voltak izgalmas pillanatok, de nem tudom, hasonszőrű az első évaddal, de teli logikai hibákkal, ami siralmas.

DC univerzum Crisis on Infinite Earths-t csak én nem értem? ;]
Batwoman-t és a Black Lightning-ot nézem, arra gondoltam, hogy kihagynám a krízist.

[ Szerkesztve ]

(#48277) S e t h


S e t h
nagyúr

Spaghetti Western Trailer for "The Mandalorian"

[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#48278) S e t h


S e t h
nagyúr

Közben csendben megérkeztek ők is.
Talán már befejező évad? Hiányozni fog.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#48279) Ellia válasza S e t h (#48278) üzenetére


Ellia
addikt

Befejező évad hála égnek, bármennyire szeretem de már megfaradt (és nem Ragnar hiánya miatt).

Viszont készül egy új vikinges sorozat szintén az amazon gondozasaban ami kicsit később (?) játszódna az időben.

(#48280) Maxxy10 válasza Ellia (#48279) üzenetére


Maxxy10
addikt

Így van, jön egy spinoff de most így hirtelen emlékezetből azt hiszem a Netflixre fog érkezni.

(#48281) brownus válasza S e t h (#48277) üzenetére


brownus
veterán

:D :C

(#48282) mepet


mepet
addikt

Mandalorian nagyon spoiler S01E05: Igen, az tényleg a legendás Mos Eisley! :C A kantinban szinte láttam magam előtt Hant, ahogy előbb lő. Csak így tovább, a gyengusz 4. rész után (a rebelsben minden második rész egy ilyen megvédjük az ártatlan lakosokat hülyeség volt, rohadtul unalmas volt szerintem a 4. rész), egy ilyen legendás helyszínnel kárpótolnak minket. Megérdemeltük, de azért köszönjük szépen!!! Csak így tovább!

Comparing A New Hope And The Mandalorian

(#48283) S e t h válasza Ellia (#48279) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ha nem fogok nézni, akkor essen le a szakállam!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#48284) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Akit érdekelnek az előzetes vélemények a Witcher sorozatról azoktól, akik zárt ajtón belül láthattak már pár részt a sorozatból, azoknak ajánlom Outstar új videóját. Összegyűjtötte azoknak az embereknek a közösségi média posztjait, akiknek már volt szerencséjük az első 5 rész megtekintéséhez.

Embargó még van, így nem mondhattak sokat, de én elég optimista lettem a tweetek és reddit posztok alapján.

Szerk.: természetesen spoiler mentes az embargó miatt.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#48285) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Na!
4-5 nap aztán The Expanse!
Ráadásul egyben!

(#48286) Janaboy válasza bobalazs (#48285) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

:Y :Y :Y

Janaboy

(#48287) OPiiPO válasza bobalazs (#48285) üzenetére


OPiiPO
addikt

:R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#48289) k-adi válasza gyuromoj (#48288) üzenetére


k-adi
nagyúr

őszinte leszek, ezek egész jó karakter előzetesek! én bizakodó vagyok a sorozattal szemben, remélem lealázza a got-ot (ha már mindenki ahhoz hasonítja?), van elég anyag hozzá.

Az biztos, hogy megvan mi lesz idén a karácsonyi műsor Kevin helyett :D

You need to find her Geralt, she is your destiny!
Geralt: - Yeah but how about a round of Gwent first?

[ Szerkesztve ]

(#48290) Maxxy10 válasza gyuromoj (#48288) üzenetére


Maxxy10
addikt

Hát ebből dara lesz..... :C

(#48291) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Kit Haringtont jelölték Golden Globe-ra a GoT-beli alakításáért.
Nem kommentelném inkább, mindenki a saját érzései szerint fogadja be ezt az információt. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#48292) nubreed válasza k-adi (#48273) üzenetére


nubreed
veterán

Sajnos én feladtam a 2. évad kb. közepe után. Annyira nem történt semmit, olyan unalmas volt, olyan lassan folytak az események, hogy nem birtam tovább. De ott pihen még a winyómon, mondván, hogy lehet, hogy egyszer még neki futok, de ez már több mint egy éve volt. Érdemes neki futni? Pl. a 3. évadban történnek izgalmas dolgok? Vagy marad végig ez a rendkívül lassú szenvedés?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#48293) nubreed válasza S e t h (#48278) üzenetére


nubreed
veterán

Igen befejező évad. :( Nagy kedvencem volt. Ez azon kevés sorozatok egyike, ami végig ugyanazt a színvonalat hozta a kezdetektől, nem cseszték el, nem ült le, végig érdekes és izgalmas maradt. Remélem a befejező évad is ilyen lesz.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#48294) k-adi válasza nubreed (#48292) üzenetére


k-adi
nagyúr

A 3. évadról nem is írtam ide, kb. annyira fogott meg :D
igazából egész végig lassú, ha nem jön be akkor nem biztos hogy érdemes erőltetni

(#48295) brownus válasza Bad Pritt (#48291) üzenetére


brownus
veterán

muhaha, befogadni? röhögőgörcs közben?
offba teszem, ez a hsz nem érdemes az onra :d

(#48296) gyuromoj


gyuromoj
veterán

(#48297) paatrick válasza S e t h (#48278) üzenetére


paatrick
őstag

Valójában mostanra tökéletes kontraszelekció valósult meg ezzel az állítással szemben :P 3 szakállasból 2-nek köze nincs a férfihoz, csak azt hiszi magáról hogy ha szakálla van már férfi lesz belőle. Rendkívül igényesnek gondolja magát mert vett egy szakállolajat, és amúgy is a borotválkozás számára a gilette mach3 borotva+gilette borotvahab természetesen kézzel szétkenve... 20 fekvőtámasz után már meghal, a csavarhúzót, fúrót azt se tudja hogy kell használni. De pl tegnap egy csajtól olyat hallottam mikor veszekedett az urával hogy "már fél éve meg se tudtál dugni". Természetesen szakáll ott is van. Szóval kicsit messze került a többség a viking férfitól :DDD

De hogy ON is legyek:

SEE S1
Az első részt néztem végig utána már tekertem. Szerintem sok ez az 50-60 perc részenként. Főleg hogy a sorozat színei kb a szürke és árnyalatai, szikla, sár, fa, fakó, élettelen dolgok, így még csak nem is kellemes nézni.
Elsőre az ötlet jónak tűnik érdekes, de belegondolva utána már nem igazán tudom elképzelni hogy egy totál vak társadalom életben marad magát eltartva. Szerintem szárazföldi állat nincs is olyan amelyik teljesen vak, vagy nincs szeme.
De szerencsére egész nagy léptekben halad a történet előre, bár még így is túl sok lett a felesleges dialógus a karakterek között.
És ami nagyon nem tetszett hogy az emberiség már megint visszasüllyedt ilyen szektás új istenség baromságba. Ez nem lehetne már elengedni :F
Az utolsó 2 rész történése már nagyon kiszámítható volt, kb minden fordulatot lehetett tudni előre.
Így én a 2. évadot már biztos nem fogom nézni.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#48298) #48613632 válasza paatrick (#48297) üzenetére


#48613632
törölt tag

- Lesz ma este szex szivem?
- Hjah, majd ha térdig ér a szakállad. ;]

... és így kezdtek el a férfiak szakállat növeszteni ... :DDD

(#48299) abridabri válasza paatrick (#48297) üzenetére


abridabri
veterán

"borotválkozás számára a gilette mach3 borotva+gilette borotvahab természetesen kézzel szétkenve"
Ezzel mi a baj ? En pont a felsorolt termekeket +a felsorolt modszerrel hasznalom :Y

(#48300) paatrick válasza abridabri (#48299) üzenetére


paatrick
őstag

Semmi baj vele, csak már olyat olvastam több helyen hogy megveszik a most nagyon menő drága szakállolajat és akkor már igényesebb mint egy egyszerű borotválkozás. Mintha borotválkozó termékekből nem lenne csilliárd prémium márka is.

Egyébként akkor neked javaslom egy borotvapamacs beszerzését mondjuk karácsonyra, DM, Müller árul kb 2000Ft-tól. Hidd el sokkal jobb mint kézzel kenegetni :K jobban teríti a habot,gélt,szappant, a kezed se kell lemosni állandóan és újranedvesítve akár egy második kört is kibír új hab,gél,szappan hozzáadása nélkül.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.