Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48351) brownus válasza IreN!CuS (#48342) üzenetére


brownus
veterán

Dupla csillagos 5* :)

(#48352) brownus válasza #54715584 (#48347) üzenetére


brownus
veterán

Tényleg... a saját gyártású sorozatok jók, minden mást kb láttam. (Ami érdekes lehetne számomra)
Filmeket hagyjuk. De most csak 900 HUF körül van az előfizetés, ha letelt a 6 hónap sztem elmondom.

(#48353) #54715584 válasza brownus (#48352) üzenetére


#54715584
törölt tag

Mondd el nyugodtan, várok 6 hónapot. :P :D
Előfizettem én is, még a 7 napos ingyenesben vagyok benne.

[ Szerkesztve ]

(#48354) jonnyjoker01 válasza #54715584 (#48339) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nem javult meg a minőség, de nem baj, végignéztem az évadot így is :D

A The Expanse-t vártam idén a legjobban és fantasztikus lett. :C Nagyon tetszett, hogy továbbra is különös figyelmet fordítanak a politikára, minden esemény logikusan össze van kötve, következményekkel egyetemben. A karakterek továbbra sem fekete-fehérek, mindenkinek az álláspontját meg tudtam érteni (max a módszerekkel nem értettem egyet), ezáltal átérezhető amikor a karakterek nehéz döntések előtt állnak. Ezek mind (szerintem) hibátlanul vannak megírva.

Sok minden tetszett még az évadban, de a többségük már spoileres, úgyhogy arról majd akkor beszélnék ha többen is eljutottatok a végére.

Le a kalappal, nagyon hálás vagyok, hogy az Amazon felvette a kaszált sorozatot :R

Üdv. Johnny

(#48355) #54715584 válasza jonnyjoker01 (#48354) üzenetére


#54715584
törölt tag

3x07-nél járok most. Megdöbbentően sok benne az akció, legalábbis így darálva elég intenzív.

(#48356) #54715584


#54715584
törölt tag

Ha már itt vagyok, kérdés: a 3x06-ban még Fred Johnson kilőtte a földi rakétákat, hogy megsemmisítve a kapszulákat, majd fél év múlva a 3x07-ben az állomás romokban, Fred sehol. Mi történt? Kihagytam valamit?

[ Szerkesztve ]

(#48357) jozsi252


jozsi252
veterán

Ez a Batwoman nagyon nem jön be. Ugye nem fontos végignéznem az első 8 részt ha a crossover-re vagyok kíváncsi? Gondolom a 9. rész totál másról fog szólni a crossover miatt mint az első 8, így előzmény nem fontos (annyira)?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#48358) Janaboy válasza jozsi252 (#48357) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Nem kell.

Janaboy

(#48359) jonnyjoker01 válasza #54715584 (#48356) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Erre pont most nem emlékszem. A hatodik rész volt a második könyv vége és a hetedik rész volt a harmadik eleje. A könyvekben hatalmas ugrás van itt, a sorozatban próbálják befoltozni a lyukakat.

Üdv. Johnny

(#48360) Maxxy10 válasza jonnyjoker01 (#48354) üzenetére


Maxxy10
addikt

UHD mèg mindig nem elérhető primeon..... :W :W

[ Szerkesztve ]

(#48361) parkr válasza #48613632 (#48350) üzenetére


parkr
őstag

dehogy, ezitta a sztárvársz mandarin topik ;]

(#48362) k-adi válasza jozsi252 (#48357) üzenetére


k-adi
nagyúr

Most meglepően felment 3.3-ra imdb-n., de eddig még 2.0 pontot se érte el :D nem is értem mit gondoltak a tervezőasztalnál mikor ezt a...valamit..megálmodták

(#48363) sugarforce válasza k-adi (#48362) üzenetére


sugarforce
őstag

Nemtom szerintem az a pontozas eros tulzas. Oke, nem a sorozatkeszites, szineszkedes csucsa, de azert szerintem nem ennyire szar. Siman jobb a flash, supergirlnel, amik azert ennel jobb ertekelest kaptak.

(#48364) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Crisis on Infinite Earth

Flash

Egyedül Lucifer felbukkanása volt meglepetés. Erre nem számítottam. :C

Live-Die-Respawn

(#48365) jonnyjoker01 válasza Maxxy10 (#48360) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Igen én is néztem:( Majd ha kijön UHDn akkor újra nézem az évadot megint. A Best quality is olyan volt sok helyen, hogy nem tudtam elolvasni az apróbb szövegeket a kompresszió miatt. Úgy néz ki, mint egy 480p-s youtube videó.

Üdv. Johnny

(#48366) bagyulajuve válasza IreN!CuS (#48342) üzenetére


bagyulajuve
addikt

ja, jó volt, csak annak a 20 percnek érdekesen telt a 2. fele (kicsit lassan :D )
X-wingek a végén, yeah baby

(#48360) Maxxy10 nálam UHD HDR

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#48367) Pitterix válasza sugarforce (#48363) üzenetére


Pitterix
őstag

Ezzel nem értek egyet. Azért még ebben a világban is hihetőbb a Flash és a szupercsaj, mint, hogy ez a gizda Kate lever mindenkit. Amúgy nézem még mindig, de hogy miért, azt nem tudnám megmondani. :B
Black Lightning amúgy milyen? Beleillik ezek közé?

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#48368) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Mandalorian 6. része nekem simán tetszett :)

Live-Die-Respawn

(#48369) Maxxy10 válasza bagyulajuve (#48366) üzenetére


Maxxy10
addikt

Az érdekes...nálam csak az első három évad elérhető. A negyedik "csak" 1080p.

[ Szerkesztve ]

(#48370) #54715584 válasza jonnyjoker01 (#48359) üzenetére


#54715584
törölt tag

The Expanse

Azt kell mondjam borzasztóan csalódott vagyok így a 3. évad végén.
Ha valamit borzasztóan gyűlölök, akkor az az emberi butaság, ebben meg van itt belőle bőven. Rákerestem a könyvekre, mert azt gondoltam valaki megírta ezt 100 évvel ezelőtt, ami még mindig a nonszensz értékek korában történt, és meglepődve láttam, hogy 2011 utáni dátumokat találok.
Az utolsó 2 részre már komolyan nem az emberiségnek drukkoltam. Megérte volna tényleg kaszálni az egészet a p-be egy sokkoló lezárással, ha már a könyv írója vagy a forgatókönyvírók ennyire bénák.
Ezek után nehezen hiszem el, hogy az Amazonos új évad jó lehet. A sztoriban hatalmas lehetőség van (egy darabig azt gondoltam, hogy jééé, StarGate Universe, de nem), remélem ezt nem úgy folytatják, ahogy abbahagyták és új gárda vette ezt a kezébe.
Eddig sem jött át a szereplők vergődése, remélem ezután sem szorulásos arccal és könnyes szemekkel fog mindenki a kamerába bámulni, mint STD esetében, mert abból már elég volt.
Tényleg csak a fejemet tudom csóválni. :(
Mégpedig azért, mert vagy nem veszem komolyan és akkor meg már teljesen érdektelen is, de a baj meg az, hogy a készítők ezt komolynak szánták, vagy ha meg komolyan veszem, akkor a minőség meg borzasztóan leromlott a 3. évad végére és eddig sem volt benne komoly és mély tartalom a felszínes párbeszédekben.
A kliséket már meg sem említem, mert ahogy visszaolvastam az nem tűnt fel az embereknek.
:( x10000000000000000000000000000

[ Szerkesztve ]

(#48371) Janaboy válasza #54715584 (#48370) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Gondolom izlesek es pofonok.
Szerintem nagyon jó, 4. evad is nagyon jó.

Janaboy

(#48372) sugarforce válasza Pitterix (#48367) üzenetére


sugarforce
őstag

Azert nem kell izomkolosszusnak lenni ahhoz, hogy leverj nalad nagyobbakat, rengeteg harcstilus erre epul.
Black Lightning elso par reszet lattam csak, az tetszett, azota nem folytattam, nagy lemaradasom van, folytatni kene.

[ Szerkesztve ]

(#48373) bagyulajuve válasza Maxxy10 (#48369) üzenetére


bagyulajuve
addikt

most nézem 10. részt az is UHD HDR

Resistencia eterna

(#48374) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

A falka (HBO Go)

Ahhoz képest, hogy egy lengyel sorozat, teljesen jó, izgalmas. Aki szereti ezt a fajta krimi műfaj t, annak nem lesz csalódás.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#48375) #54715584 válasza Janaboy (#48371) üzenetére


#54715584
törölt tag

Pontosan, ez egy pofon volt az ízlésnek. :D
A bajom ezzel csak az, hogy a sorozatok nagy részében ez van, mert ez az egyik mentőöv az íróknak.
Ha kell vmi feszkó, akkor máris jön egy önjelölt önkényes seggfej, aki ostoba indokokkal megkavarja az állóvizet. Ez nagyon lehangoló tud lenni, amikor egyébként a sztori baromi jó és van benne lehetőség, vagy amikor századjára látod ezt.
Fred Jonhson is ilyen volt, csak ő áttért a jó oldalra és ezért megszerettük, majd 2 rész között eltűnt a süllyesztőben, azóta sincs hír róla, nem is tudjuk mi történt.
Dawse-t bedobták 2 részbe, azóta sincs róla infó.
Majd jött ez a papagájhajú mitugrász, akit legalább benne hagytak vagy 3-4 részben így volt idő kicsit kifejteni a karakterét, na de na, ez is pálfordult minden harmadik percben.
De ugyanez volt Mr. Mao meg a tudós, aki kísérletezett a gyerekeken.
4. évadot ma kezdem majd, így alvás után a szikrázó napsütésben van még egy kis reményem, hogy tényleg jó lesz. :D

(#48376) S e t h válasza #54715584 (#48370) üzenetére


S e t h
nagyúr

Évekkel ezelőtt leírtam mekkora csalódás számomra és nem a sorozat, hanem a könyvek miatt.
Hatalmas potenciál volt a történetben, de hamar kiderült, hogy a szerzők nem tudtak mit kezdeni vele, a könyvek színvonala meredeken zuhant.
Egyfajta csillagközi szappanopera, pedig úgy indult, mint az Űrodüsszeia.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#48377) #54715584 válasza S e t h (#48376) üzenetére


#54715584
törölt tag

Oh my, a könyveket nem olvastam, de akkor lehet a soriban még javítottak is rajta? :(
Vannak benne nagyon szépen megkomponált jelenetek, néha BSG jutott eszembe, de a 3. évadban ez már inkább egy jobb köntösbe bújtatott Stargate-re hasonlított, miközben a sztori még mindig a Killjoys-ra hajaz.

(#48378) jonnyjoker01 válasza #54715584 (#48370) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Emberi butaság lesz továbbra is, én úgy vettem le, hogy ez is egyfajta mutatója annak, hogy a szűk látómező mennyire meg tudja kavarni a dolgokat a mai világban és az üzenete szvsz, hogy nagyon fejlett emberiség, alien technológia ide vagy oda, emberek vagyunk és ugyanazokat a hibákat elkövetjük, mint az elődeink, csak más kontextusban.

Üdv. Johnny

(#48379) #54715584 válasza jonnyjoker01 (#48378) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, nem is ez volt kérdés / lényeg.
Azzal már inkább vitatkoznék, hogy az emberek vagyunk = emberi butaság. Az emberek vagyunk szöveg egy mindig előhúzható kimagyarázó hazugság az emberi gyengeségre és jellemtelenségre.
Nekem az a bajom, hogy mindenhol ez van. Filmekben, sorozatokban, többségében, általánosságban, mégsem tanulunk, mert az ostobája még azonosul is a gondolkozás és fejlődés helyett.
De ez a fejtegetés már nem ide tartozik, viszont továbbra sem értem miért a rossz példákat látjuk a jók helyett. Mutassunk irányt, ne a régi elavult dolgokat reklámozzuk.

(#48380) S e t h válasza #54715584 (#48377) üzenetére


S e t h
nagyúr

A bennünket foglalkoztató egyik legnagyobb kérdés, hogy mi van odakint, van-e élet rajtunk kívül, fogunk-e velük kapcsolatba kerülni és ha igen az milyen lesz, barátságos vagy ellenséges?
Nekem egyik kedvenc sorozatom volt a Mass Effect, mert igen mélyen boncolgatta ezeket a kérdéseket, főleg azon aspektusát, amikor egy mindenek felett álló szupercivilizációval találkozunk.
Nos számomra ezt adta az Expanse az elején, aztán egyre inkább elkerekedett a szemem, amikor csak az emberek gyarlóságait láttam folytatásról folytatásra, a külső fenyegetés, meg a háttérbe szorult.
Viszont ha csak ez marad, akkor űrhajózás ide vagy oda, ez is csak egy sorozat a több tucatból.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#48381) S e t h


S e t h
nagyúr

A Mandalorian aktuális epizódjában megvolt mindenkinek Kurgan alias Clancy Brown a Hegylakóból vagy csak én vagyok ilyen öreg? :)

[kép]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#48382) #54715584 válasza S e t h (#48380) üzenetére


#54715584
törölt tag

Egyetértek sajnos.
A 3. évad végéig folyton ez van.
És a 4. évad első 5 perce is erről szól. Ott kis kapcsoltam és eltettem egy kicsit későbbi időpontra, amikor majd kifogyok a scifikből megint.

(#48383) Janaboy válasza S e t h (#48380) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

4. evadban mar kevesebb a politika, de persze nem tűnt el..
Sztem jobb volt mint a 3.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#48384) parkr válasza S e t h (#48380) üzenetére


parkr
őstag

én amúgy reménykedeket, hátha a netflix (vagy más) egyszer összehoz egy ME sorozatot. mozifilm már úgyse lesz.
...addig maradok a Babylon5-nál. még van pár évadom eltéve. ;)

(#48385) oriic válasza S e t h (#48381) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nekem a The Shawshank Redemption jutott eszembe, el is felejtettem hogy Hegylakóban is szerepelt. Rég volt...

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#48386) bagyulajuve válasza S e t h (#48381) üzenetére


bagyulajuve
addikt

le se esett pedig nagy kedvencem a színész :B

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#48387) bagyulajuve válasza #54715584 (#48382) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nekem ez a 4. Expanse évad elég nagy csalódás volt...
1-3 évadig nagyon elégedett voltam a történet folyásával, még az idegesítő karaktereket is elviseltem, de most annyira egy helyben toporgott minden esemény sor, hogy a főkarakterek közül háromtól a falat tudtam kaparni, mert rájuk koncentráltam és nem az eseményekre

Resistencia eterna

(#48388) koxx válasza Pierre75 (#48307) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ma fejeztem be.
Vegyesek az érzéseim, nekem nem tetszett, hogy a 6 év PP meló a levesbe ment. Laurie miért került sittre? azt hittem kiderül. Bachmannál se tudtuk meg mi lett vele, YinJang lenyúlta valszeg a 20m dolcsit aztán behazudta, hogy meghalt. Nagy kár a kaszáért, én nagyon bírtam a sorozatot, bár kétségtelenül hc geekek jobban élvezték mint az átlag néző. Richard bénasága már már sok volt nekem a régebbi részekben, ennyire nem lehet valaki balfasz :D Dinesh és Gilfoyle kis vitáin/szivatásain mindig jókat röhögtem.

(#48389) Viszlát válasza #54715584 (#48382) üzenetére


Viszlát
addikt

Nagyon ne kapkodd el, én az 5. részig jutottam, de a cselekmény 90%-t az teszi ki amire panaszkodsz, úgyhogy hiába érdekelne mi lesz a mellékszállá csökevényesedett Építőkkel, ez részemről kasza.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#48390) #54715584 válasza Viszlát (#48389) üzenetére


#54715584
törölt tag

Akkor azt hiszem fel kellene éleszteni a Stargate Universe-t egy újabb petícióval. :D
Köszi az infót.

(#48391) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ugy csinaltok mintha az Expanse-ben nem mindig a politika lett volna a fo vonal. :D (konyveket nem ismerem, szoval nem tudom ott mennyire az akcion es az ismeretlenen van a hangsuly)
Nekem az Expanse pont azert tetszik mert nem az akciora helyezi a legfobb hangsulyt, igy ha abbol kapink valamennyit az meg jobban ut.

Politika/intrika temat sehol mashol nem szeretem, itt viszont siman elvagyok vele, sot...

Live-Die-Respawn

(#48392) Louro válasza #54715584 (#48390) üzenetére


Louro
őstag

Szerintem az SGU-t egész korrekten zárták le. Nem volt rossz, de tovább nyújtani, mint a rétes tésztát, unalomba fulladt volna. Az SG szerencséje az időzítés volt. Akkor még le lehetett nyomni 8 éven keresztül ugyanazt (az alapok tekintetében).

Ma már az ingerküszöb alacsonyabb. Évről évre valami újat kell tenni a sorozatba, hogy ne fulladjon unalomba.

oricc-kal egyetértek. Az Expanse lényege a politika. Nem a folyamatos ádáz űrharcok. Ettől a sorozattól nem szabad elvárni, hogy mindig pew-pew-pew legyen.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#48393) mepet válasza Viszlát (#48389) üzenetére


mepet
addikt

Én is a feléig jutottam az új évadnak, viszont nekem nagyon adja, főleg, hogy egész sok az akció eddig. Na jó, pl. a szerelősrác bunyója tiszta nevetséges volt, arra tényleg nincs jobb szó, mint a vergődés...

Én egyáltalán nem várok magyarázatot arra, hogy mi és hogyan került a New Terrára több, mint egymilliárd évvel ezelőtt. Tiszta gagyi lenne, ha mutatnák a végén, mint a Prometheusban. Ha még lesznek olyan über-epic idegen cuccok, mint az izék pörgése volt eddig ebben az évadban, vagy a korábbiakban ahogy a kapu kialakult meg ahogy működésbe lépett, az bőven elég lesz a további áll leeséshez számomra.

(#48394) #54715584 válasza oriic (#48391) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem a politikával van a gond. Azokat a részeket nagyon szerettem Avasaralaval meg Errinwrighttal.
Sőt, a 3. évadban már nem is volt sok politika, mert az akció volt túlsúlyban.
De nem erről beszéltünk hanem a fantáziátlanul megírt és már unásig ismert és ismételt emberi idiótaságról volt szó.
Egy scifi sorozatban nem azt szeretném látni már századszorra, amit egy sima gagyi nyomozós sorozatból is megismertem már 20 évvel ezelőtt.
Attól meg nem lesz valami scifi, hogy egy űrhajóra tesszük és közben meg fullba nyomjuk a kretént. :D

(#48392) Louro
Lezárták az SGU-t? :D Nem emlékszem, ott volt egy csonka évad, amit hirtelen kaszáltak és kellett vmi BS, hogy vége legyen.
Engem pont az ismeretlen vonzott benne, hogy új világok voltak és nem a szokásos epizodikus SG gagyit kaptuk végre. És a hajó meg a vezérlése volt nálam a mindblowing. Sajnáltam nagyon, hogy vége volt, jó kis misztikus sorozat volt.

[ Szerkesztve ]

(#48395) bagyulajuve válasza oriic (#48391) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nekem is tetszik a politikai szál, csak most azt éreztem, hogy ezen a téren (is) egy helyben topogás van

Resistencia eterna

(#48396) Louro válasza #54715584 (#48394) üzenetére


Louro
őstag

Az SGU-t igen, gyorsan kellett lezárni. Aranyos volt a pufi kocka is. Azért elég beteg, hogy egy játékhoz kötötték a HR-es munkát az elején, de azon át lehetett lendülni.

Azzal, hogy lefagyasztották az embereket és hősi tettet hajtott végre a pufi, szerintem elég jó ending. Így nyitva hagyták a folytatás lehetőségét.
A hajó tényleg jó volt. Jó volt, hogy át akarták venni az uralmat, ahogy próbáltak a "hajóval eggyé válni".

De itt is igazából egyik bolygótól a másikig mentek. Csak nem a SG bázis volt a kiindulási pont, hanem az űrhajó.

Mess with the best / Die like the rest

(#48397) #54715584 válasza Louro (#48396) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jah, tényleg, így már megvan.
Teljesen más volt a hangulata meg az atmoszférája a sorozatnak, mint a sima SG-nek meg az SGA-nak. Nyugodtabb volt, kicsit jobban kidolgozott, nekem élmény volt akkoriban.
És itt is voltak Építők, ami nekem a legizgalmasabb dolog volt az egészben. Hiányzik a sorozat. :D

(#48398) S e t h válasza oriic (#48391) üzenetére


S e t h
nagyúr

Politika?
House of cards.
Azért mert B kategóriás színészek segge alá űrhajót cégéiznek attól még nem lesz dráma, csak annak halvány utánérzése.
Ha bedobták az elején az "ismeretlent", akkor kicsit csalódást keltő, amikor kiderül, hogy ez csak a csali volt.
A sci-fi erősen szorul ki a sorozatból, marad az intrika, de vajon abban is erős a sorozat?

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#48399) Viszlát válasza oriic (#48391) üzenetére


Viszlát
addikt

Azzal nem is lenne baj, de azon a fronton is alig-alig történik valami. Helyette viszont megy az ökölődés az alig pár hónapja felfedezett új bolygón, egy pitiáner senkiházi biztonsági őr zéró karaktere miatt, mert egyszerűen nincs más konfliktus forrás. Rém unalmas és erőltetett, ahogy elkezd terroristázni és öldökölni, annyira abszurd az egész, hogy nincs rá szó.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#48400) #54715584 válasza Viszlát (#48399) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ökölődés azmiaz? Egy iskolázatlan gyökér vagyok és nem ismerem ezt a szót. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.