Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27701) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok!Leöltötte a Gravitybox apk-t de indításkor azt írja ki hogy a keretrendszer nem válaszol.Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#27702) jeszi válasza stilo18 (#27698) üzenetére


jeszi
tag

Igen, bejönne. Bár ezután amoledet szeretnék, de nehéz választani.
Jó lenne csúcs közeli hardver, amoled 4,7-5,2 coll kijelző és legyen benne fm rádió. Na ezzel mindent kizártam :)

Kompromisszumokkal marad az s4 mini vagy a note2.

[ Szerkesztve ]

Nem félek a haláltól, majdcsak túlélem valahogy!

(#27703) stilo18 válasza jeszi (#27702) üzenetére


stilo18
addikt

Az majd lilulni fog oldalról...:)
Nah, de nem akarok beleszólni! :)

Azért a G2 után elég nagy kompromisszumot akarsz kötni...
Akkor én a helyedben inkább barátkoznèk ezzel a betekintési szöggel....

[ Szerkesztve ]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#27704) sefan67 válasza jeszi (#27702) üzenetére


sefan67
aktív tag

Javasolhatom esetleg a Mirasol kijelzőt... :DDD Azzal nem lesz ilyen gondod :D

(#27705) jeszi válasza sefan67 (#27704) üzenetére


jeszi
tag

Emlékszem, amikor először láttam valakinél SonyEricsson T610 telefont. Nem értettem mire kell az a színes kijelző egy telefonba. Ma meg...

Azért elmegyek a media marktba nyomkodni.

Nem félek a haláltól, majdcsak túlélem valahogy!

(#27706) gusthy válasza jeszi (#27705) üzenetére


gusthy
veterán

Nekem meg Új Péter egyik régi írása jut eszembe a mobil multimédia kapcsán, kb ebből az időből: "egy pixel a póló, egy pixel a pisztoly" :)

(#27707) Lecs@ válasza Misi1980 (#27701) üzenetére


Lecs@
addikt

Előtte telepítened kell az Xposed framework installert. Azt megnyitva telepítened a frameworkot, restart. Majd modulok, és ott gravity kiválaszt.

512 GB

(#27708) firemanus82


firemanus82
senior tag

Kitkat-hez van már root?

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#27709) vadászcsiga válasza firemanus82 (#27708) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Van

(#27710) Pongi1975 válasza szabyka95 (#27657) üzenetére


Pongi1975
tag

Telepitsd ezt fel:

[Universal ADB driver]

[ Szerkesztve ]

(#27711) vadászcsiga válasza Misi1980 (#27701) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Innen töltsd le és telepítsd

(#27712) Pongi1975 válasza reflxx (#27655) üzenetére


Pongi1975
tag

Nem próbáltad amit tegnap javasoltam?

(#27713) firemanus82 válasza vadászcsiga (#27709) üzenetére


firemanus82
senior tag

Köszönöm!

LG Optimus Black => LG Optimus 4X HD => LG G2 32Gb => LG G5 Titan => Samsung S8 => Huawei P20 Pro => Huawei P30 Pro => Huawei P40 Pro => Honor Magic 4 Pro=> A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél. John C. Maxwell

(#27714) Tybike81 válasza Azharel (#27673) üzenetére


Tybike81
őstag

Próbálta már valaki a linkelt új romot? Lehet tudni valamit az újításokról?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#27715) gusthy válasza Tybike81 (#27714) üzenetére


gusthy
veterán

Azért nem mondható, hogy lazsálnak az LG-nél.

(#27716) ReKzZz


ReKzZz
tag

Milyen eséllyel döglenek be a g2 kijelzők? :O (nem érzékeli az ujjadat, beakad (ilyenekre gondolok) Olvasgattam és sajnos vannak hibák, vagy nem? :R

És mennyibe fáj az LG javíttatása? gondolok itt bármire.. (pl kijelző csere ,akksi vagy bármi más)

[ Szerkesztve ]

(#27717) apaszka válasza jeszi (#27624) üzenetére


apaszka
veterán

Olvasom,hogy sokan Amoled-et ajánlanakneked inkább!.

Nekem az volt előtte,és most is van 2 S3 itthon,és egy Note.
Nagy előnye,hogy könnyen cseréltethetőek garanciában,mert beégethetőek.
Persze magától is beég elég hamar!

De találtam egy írást,idézek belőle! Pro-kontra!

"IPS előnye:
- magasabb fényerő
- a fehér fehér
- a színek természetesebbek
- szélesebb látószög, a színek szinte sehol sem torzulnak

Hátrány:
- magasabb fogyasztás
- a fekete nem annyira fekete, mint AMOLED-nél

AMOLED előny:
- a fekete itt tényleg fekete
- ahol a kijelzőnek feketét kell megjeleníteni, ott "kikapcsolnak a pixelek" (ezért is fekete a fekete), így fekete háttérképnél, meg ha programokban feketét használsz akkor közel semmit sem fogyaszt a kijelző (az AMOLED kijelzők többsége egyébként nem kapcsol ki teljesen feketénél, de akkor is lényegesen kevesebbet fogyaszt)
- ha ezt a feketénél nem világít a képernyő jól kihasználják, akkor ügyes dolgokat lehet vele létrehozni, pl. a Moto X active notifications rendszere (de ilyen Nokia-nál nincs)

Hátrány:
- túlszaturált színek (sokaknak viszont ez tetszik)
- beéghet a kép könnyedén
- alacsonyabb fényerő (kültéren kevésbé látható)
- rosszabb betekintési szöget (szintén, Nokia ClearBlack telefonoknál nem akkora probléma)
- pentile matrixos elrendezésű AMOLED kijelző röviden mondva is hulladék
"

(#27716) ReKzZz
Nagyon kevés a hibás kijelző!
Egy-két példányról hallottunk!

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#27718) negroo válasza apaszka (#27717) üzenetére


negroo
aktív tag

Nem tudom, de a hátrányok amoled-nél nagy hátrány is főképen ezzek:- beéghet a kép könnyedén
- alacsonyabb fényerő (kültéren kevésbé látható) Akkor inkább glow

(#27719) madgie válasza negroo (#27718) üzenetére


madgie
titán

Volt neked egyáltalán amoled kijelzős telefonod?

A Moto X-em max fényereje nagyobb, mint az iPhone5-é volt. Mindemellett szinte nulla feketét tud, bármilyen fényerőbeállítás mellett.

Van hátránya, főleg a túlszaturáltság, de a fényerő nem hiszem, hogy az lenne.

(#27720) negroo válasza madgie (#27719) üzenetére


negroo
aktív tag

Soha nem volt amoledem, de kollega is szív S3 at adta el, hogy nexus 4 vegyen.:) A beégésről már nem is hebeget, de mikor egy szaros 4s Mutogattam akkor Ő is látni vélte a ricegéseket A sajátján.:) SŐT rányomot egy programmra és azt mondta, hoogy tetszik neki az IOS.:)

[ Szerkesztve ]

(#27721) madgie válasza negroo (#27720) üzenetére


madgie
titán

S3 az egyik legalja amoled, csúnya pentile, fehéret sem tud normálisan... S4-től sokat javult a dolog.

(#27722) DroiDMester válasza madgie (#27719) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

1ébként Szabad tudni hogy te minek jársz ebbe a fórumba kotnyeleskedni, ha Moto X -ed van! Nem sértésként írom, de már kezdem unni hogy állandóan előjössz a híres Moto X -el! :W Majd ha lesz saját LG G2 -esed akkor várunk ide vissza tapasztalatokkal! :R Addig sz.tem max olvasd a fórumot :R

***********************************************************************************************
negroo: de láttam hogy VIP, és akkor mi van??? :F Attól még nem jogosítja fel őt hogy így viselkedjen! :)

[ Szerkesztve ]

(#27723) negroo válasza madgie (#27721) üzenetére


negroo
aktív tag

S4 láttam , az marhára tetszik is.:) Csak nem tom lehet -e root-ni, mert a rendszert akkarom le menteni.

(#27724) ReKzZz válasza apaszka (#27717) üzenetére


ReKzZz
tag

És a javíttatásról tudtok valamit? Mennyibe fájnak a cserék?
vegyük hasonlatnak:
iphone 4s kijelző csere 15k- lg g2 kijelző csere...
köszi a segítséget :R

(#27725) negroo válasza DroiDMester (#27722) üzenetére


negroo
aktív tag

Nem olvasod el, hogy V.I.P. tagos?:) :C

(#27726) negroo válasza DroiDMester (#27722) üzenetére


negroo
aktív tag

Viszont nekem írta.:) És nem volt semmi sértő benne, ha figyelmeztett, hogy a másik jobb.:) :R

(#27727) DroiDMester válasza negroo (#27726) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Én nem is mondtam ilyet hogy sértőt írt volna!
Csak az ilyen embereket nagyon nem bírom elviselni, akik olyan dologról írnak véleményt amit még esetleg a kezükben sem fogtak, vagy max valamelyik plázában meg nyomkodták 2-3.percet, és egyből ódákat tudnak róla írni hogy ilyen meg olyan!
Aztán elkezdi fényezni a Moto X -ét hogy ilyen meg olyan jóó, én olyanról nem írok véleményt amit legalább 2-3.napig nem használok/tesztelek! De úgy látom mások nem így vannak ezzel!

Az igaz hogy kimondottan nem a G2 volt a téma hanem az AMOLED de ezt most ne vegyük figyelembe! :K

[ Szerkesztve ]

(#27728) madgie válasza DroiDMester (#27727) üzenetére


madgie
titán

"Csak az ilyen embereket nagyon nem bírom elviselni, akik olyan dologról írnak véleményt amit még esetleg a kezükben sem fogtak, vagy max valamelyik plázában meg nyomkodták 2-3.percet, és egyből ódákat tudnak róla írni hogy ilyen meg olyan!"

Hellószia, úgy kezdődött, hogy itt szarozták olyanok az amoledet, akik max sgs3-at láttak. Most akkor kit nem bírsz, vagy mi van?

Ha nem tűnt volna fel, leírtam, hogy szar a színkezelése.

Csak egy kérdés, így, békés vasárnap délben: neked mi közöd van ahhoz, én hová járok? A drága jó Isten megadta az embereknek azt a képesseget, hogy ignorálja azt, amire nem szeretne reagálni... neked menni fog?

Ezt a hangnemet meg hagyd meg a családtagoknak!

[ Szerkesztve ]

(#27729) laca.1


laca.1
aktív tag

vélemény.
1.szerintem gyönyörű a G2 kijelzője
2.szerintem sokkal fontosabb a fehér szép előállítása mint a fekete é,
3.fényerőben oda b@sz a G2 elég 60-80%-on használni és akkor még van tartalék :C :C
4.színek gyönyörűek szép letisztultak
5.betekintés szög ki az a barom aki 180-fokban nézi a telefont én életemben nem néztem így csak szemből.
6.5.2" legkedvezőbb méret szerintem sem kisebb sem nagyobb ez így jó.
nagy vonalakban ez az igazság,lehet elfogultnak hangzik aki nem értene egyet várom a cáfolatokat :((

(#27730) DroiDMester válasza madgie (#27728) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Sajnos NEM TUDOM figyelmen kívül hagyni (eddig bírtam, ha nem vetted volna észre) de már nem az első és nem is a második eset, hogy fényezed a Moto X -ed!

Ha nem tűnt volna fel EZ EGY LG G2 FÓRUM és nem Moto X (én sem járok a Moto X fórumba beszólogatni, hogy ilyen meg olyan f@sza a G2)

Akkor megnyugvás ként mondom tegnap előtt vett a munkatársam egy Galaxy S5.öt (Speedshop ba potom ~230.e ért) És volt lehetőségem a G2 vel össze hasonlítani, a G2 nek fényévekkel szebbek a színei(feketét leszámítva) Szóval Nem kell(ene) ennyire isteníteni az AMOLED -et sem!

Mind 2.nek megvannak az előnyei-hátrányai! Aki ezekkel nincs tisztába az viselje a következményeket(beégés, szín torzulás) aki pedig tudja mit vesz az fogadja el hogy ez ilyen!

És még egyszer hangsúlyozom, NEM akartalak megsérteni semmivel, ha mégis így lenne akkor a szavaiddal élve ignorálja -d magad! :R

[ Szerkesztve ]

(#27731) Steelheart2


Steelheart2
senior tag

Nekem elötte S4 volt.Semmivel sem tünik rosszabbnak az IPS.Tetszenek a szinek.Söt a munkatársam akinek eladtam az S4 et csodálja a G2 esem szineit. :)

Iphone 13 pro,Xiaomi Mi 10 Pro 8/256,; Xbox Series X,Asus TUF Gaming FX 505 DT

(#27732) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Az (alap) időjárás alkalmazás csak nálam nem tud helyadatok alapján frissíteni? Tegnap óta nem hajlandó befrissíteni magát. Ha rányomok, akkor meg kiírja, hogy "Az aktuális helymeghatározó szolgáltatás nem érhető el."
Egészen idáig működött, de valamiért elcsesződött. (független kitkat, semmi mókolás) :F

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#27733) toto0569 válasza jaffa 2843 (#27732) üzenetére


toto0569
addikt

Indítsd újra a telót...

(#27734) jaffa 2843 válasza toto0569 (#27733) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Megvolt már párszor...

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#27735) Viktor0610 válasza jaffa 2843 (#27732) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nézd meg, hogy a Helyhozzáférés engedélyezett-e (nálam -más készülék- Settings - Location services - Access to my location), illetve megpróbálhatod még az időjárás app adatainak törlését is. :)

Samsung Galaxy A54

(#27736) jaffa 2843 válasza Viktor0610 (#27735) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Adat törlés megvolt, a helymeghatározás pedig nyilván be van kapcsolva. :)

Hmm.. varázsütésre megjavult. :Y Pedig most még nem is csináltam vele semmit. :DDD

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#27737) dom1n0


dom1n0
aktív tag

Sziasztok!

Friss tulaja vagyok a telefonnak, eddig tetszik, de lenne 2 kérdésem:

- ha jól tudom gorila glass-es a telefon, mennyire szükséges fólia használata e mellé?
(nem hordanám tokban a telefont, simán a zsebemben...)
- gyári alap dolgokkal 800M szabad memória van, ez nekem a 2G összből kicsit kevésnek tűnik..., érdemes ezzel foglalkozni, vagy jó ez így?

Köszönöm, Andris

(#27738) Viktor0610 válasza dom1n0 (#27737) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A fóliát azt neked kell eldöntened, hogy kell-e.
Én szoktam fóliát tenni a készülékeimre, inkább az karcolódjon, mint a kijelző. (Láttam már karcos Gorilla Glass védelmes telefont.) Kisebb eséllyel kell rá, ha nem teszel semmit a készülék mellé a zsebedbe.

A memória bőven jó, lesz még kevesebb is programok telepítésével/futtatásával. :D

Samsung Galaxy A54

(#27739) madgie válasza DroiDMester (#27730) üzenetére


madgie
titán

Nézz már át légyszi a Moto G (nem X) topikba... ma reggel dumáltunk egy sráccal, kórbejártuk a témát, X-re akart váltani, aztán a vége az lett, hogy marad a G. Szerinted ha isteníteném a telefonom (ami eleve nonszensz, ez egy sz@ros tárgy), akkor ez a beszélgetés így zajlott volna le? Azt vltam volna neki, hogy nem biztos, hogy váltania kéne?

Sok hibája van ennek a készüléknek is, de vállalható kompromisszumként most ez maradt nálam. G2 nekem túl nagy, nem kezelhető egy kézzel, az LCD kijelzők gyerekbetegségeit meg szívesen elfelejtem egy eszközömnél. Van a Moto X mellett iPad itthon, egy Dell U2711 (amelyikben olyan panel van, ami kicsit túlmutatott a telefonokon már 2011-ben is), de volt régebben pentile AMOLED-em, azt utáltam (Samsung Omnia 7). Most ez lett, később majd lehet más lesz, nemtom. Ez csak egy telefon.

Kicsit túlbeszéltem a dolgot, annyi a lényeg, hogy az AMOLED tévhiteket eddig is megszóltam, ezután is meg fogom. Van itthon colorimeter, meg is tudom mérni, mennyi a fehér mondjuk max fényerőn, ha fontos. Az iPhone 5-öt csak azért vontam be a képletbe, mert két hétig megvolt ez a két telefon együtt, éjjel-nappal láttam, melyik milyen. Értelemszerűen nem a feleségem mostohatestvérétől háronszor elkunyerált G2-t hozom példának, mert nincs hosszú távú kapcsolatom vele. Ettől függetlenül az egy LCD, annak minden előnyével és hátrányával.

(#27740) szoja válasza jaffa 2843 (#27736) üzenetére


szoja
tag

Ezt nekem is eljátsza időnként. Az elején idegesített, most már leszarom, idővel mindig megjavul magától :)

(#27741) jilian válasza jaffa 2843 (#27732) üzenetére


jilian
addikt

Nekem is szarakodik. De tökre érdekes, hogy csak akkor akar frissíteni amikor ő akarja.
Szerintem ez is betudható lehet a KK-nak... :U

(Beautiful Widgets is ezt csinálja, van amikor kéri a hely adatokat utána meg nem)

De amióta ezt én is észrevettem azóta sz@rok az időjárásra, visszatértem a jó régi ablakon kinézőshöz. :D

(#27742) gusthy válasza ReKzZz (#27716) üzenetére


gusthy
veterán

Gondolom, ha bedöglik a kijelző, az garanciális hiba. Amúgy 35k a csere.

(#27743) reechyke


reechyke
tag

Tud valaki segíteni abban, hogy hogy tudnék frissíteni a G2re kitkatet? OTA-n keresztül nem megy.

(#27744) f(x)=exp(x) válasza reechyke (#27743) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Hogyha egyszerűen de nagyszerűen akarod akkor PC Suit. Azzal tudsz csinálni egy mentést is, HR előtte és utána, majd egy gyári visszaállítás. :)
Szerk.: úgy látom mindenki most megy szavazni, azért ilyen kihalt a topic. :DD

[ Szerkesztve ]

(#27745) gusthy válasza dom1n0 (#27737) üzenetére


gusthy
veterán

Ami a memória dolgot illeti, már sokszor esett róla szó : azért vetted, hogy használva legyen, nem dísznek. A modern Androidok remekül megoldják a memóriakezelést, úgyhogy ezen ne parázz.

(#27746) f(x)=exp(x) válasza gusthy (#27745) üzenetére


f(x)=exp(x)
őstag

Így van. Itt egy kis cokk. Link.

(#27747) P3Dr0


P3Dr0
senior tag

Amoled: nekem is volt. S2, S3. Jo kepe volt es a G2-nel szokatlan volt,hogy a fekete vilagit de hamar megszoktam.
Az S2 ben a status bar szepen bevolt egve (negyed fenyero mellett, sose hasznaltam ennel nagyobbon) aztan feltettem egy progit amivel meglejebb tudtam venni a fenyerot. Tok jo volt amoledes telot hasznalni aztan minimum fenyeron nezni (vakoskodni) felve a tovabbi beegestol. Aztan 2 ev alatt a keknek meg igy is sikerult szepen beegnie mig el nem adtam.
S3 nal mar a mernokok ugyesebbek voltak mondhatni impulzus uzemben hajtottak a kijelzot de sajnos ez is csak arra volt eleg,hogy kesleltesse a beegest szinten a kek szin volt a gyenge lancszem.
Lattam par telot amit normal feny mellett hasznaltak hat azok szepen neztek ki a beegett wifi jellel :)
Azonkivul ott az amoled aram zabalasa. Errol nem sokan beszelnek. Teherauto akksi kell,hogy kibirja egy napig az amoledes telefon normal fenyeronel :DDD
Szerintem tobb a negativ mint a pozitiv az amolednel.
Ez a beegestol valo felelem meg hajmereszto. Inkabb vilagitson a fekete de ne egjen be nekem....

(#27748) Janby válasza laca.1 (#27729) üzenetére


Janby
tag

Én például rendszeresen tekintek a telefon kijelzőjére közel 180 fokból,mikor nyomogatom a szundit :D Láthatóak a színek,ábrák akkor is.

I AM:D

(#27749) jeszi válasza laca.1 (#27729) üzenetére


jeszi
tag

"betekintés szög"

Ez nincs még 180 fok: glow

Simán nem szemből látom, ha csak az asztalon fekszik a telefon és egy riasztásra rányomok vagy ketten nézünk valamit rajta. Nagyon jól birja az aksija, piszok gyors, nem sorolom tovább a jó tulajdonságokat, egyedül ez a kijelző szomorít el. A fórum háttere is nagyon picit világosodik/sötétedik, ha csak picit is nem szemből nézek a kijelzőre. Ezt lehet észre sem veszem, ha nem HOX után fognám a kezemben, a régebbi htc-ről nem tudsz ilyen rossz képet készíteni. Így viszont vagy kell a páromnak vagy eladom. Jó ez, csak megszoktam a jobbat. A HOX-ban meg vacak volt a kamera meg a kihangosítás. Sehogy sem jó :)

Voltam a media maktban, ott is ilyen a g2, vagyis nincs baja az enyémnek. Mégis sokan írtak, hogy tuti hibás a telefon, mert ilyen rossz betekintési szöge nem lehet. De van, leginkább átlóban és sötét színeknél.

Nem félek a haláltól, majdcsak túlélem valahogy!

(#27750) gusthy


gusthy
veterán

Azért az XDA-n is tudnak nagyonhülyék lenni :D:D:D

Quote:
Originally Posted by bsglan View Post
do Koreans have ART?

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Korean_art

Koreans have lots of artsees

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.