Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) PistiSan válasza Neil Watts (#1250) üzenetére


PistiSan
addikt

Nézd meg a 29.-i hozzászólásokat, volt erről szó!

(#1252) Neil Watts válasza PistiSan (#1251) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ok, hát akkor enyém lehet ez:

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#1253) tupacamaru válasza Neil Watts (#1252) üzenetére


tupacamaru
veterán

Én is majdnem így jártam mert feliratkoztam, és valaki írta hogy most rendelt, akkor néztem meg a termékek között és meg is sikerült rendelni.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1254) Neil Watts válasza tupacamaru (#1253) üzenetére


Neil Watts
veterán

faja, majd akkor Oktober kornyeken mar csak lesz RPi-m :D

(#1255) moli.hu válasza Neil Watts (#1254) üzenetére


moli.hu
őstag

oktoberben nem valoszinu, mivel az oktatasi celu start 2012 harmadik negyedeveben lesz - hacsak be nem allitanak meg gyartokapacitast, de akkor is garantaltan prioritasos lesz az iskolak kiszolgalasa a mezei felhasznalokhoz kepest.

[ Szerkesztve ]

(#1256) tomzi1 válasza Csarlee (#1249) üzenetére


tomzi1
tag

nekem is az volt odaírva, de nem azzal jött. galád módon belegyömöszölték a postaládába, simán kiszedhette volna valaki...

(#1257) fo_di válasza tomzi1 (#1256) üzenetére


fo_di
őstag

bizony, farnell postával küld, rs electronics meg dhllel

(#1258) PistiSan válasza tomzi1 (#1256) üzenetére


PistiSan
addikt

Az kemény! Nekem pár hónapja volt, hogy egy ilyen postán küldött külföldről érkező küldeményt begyömöszöltek, el is tört szépen! Panaszt is tettem, kivizsgálták, megállapították hogy a kézbesítő hibázott, kártérítést nem adtak! Szóval óvatosan, az anyagi része is kellemetlen, de ha bele törnék a pi-t a ládába.... akkor este a hírekben benne lenne! Csak viccelek :).
Azóta viszont akármi jön a postás megkeres akár a munkahelyemen is, helyben dolgozom így nem nagy fáradság.

[ Szerkesztve ]

(#1259) tomzi1 válasza PistiSan (#1258) üzenetére


tomzi1
tag

ráadásul végig otthon voltam, szóval csak be kellett volna kopognia a postásnak (a postaláda közvetlen az ajtó mellett van), hogy haló ez értékesnek látszik gyere már

(#1260) joe357


joe357
tag

Helló

Teljesen láme bekérdezés de foglalkozik valaki android rápattintásával?

(#1261) ArchElf válasza joe357 (#1260) üzenetére


ArchElf
addikt

A keresőbezőbe kevesebb szöveget kellett volna írnod, mint az új hozzászóláséba, hogy megtudd a választ...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1262) joe357 válasza ArchElf (#1261) üzenetére


joe357
tag

Köszi a választ, ezt a keresővel én is kilistáztam de végigolvasva nem tudtam kibogarászni hogy lehet-e, van-e már rá android.

(#1263) ArchElf válasza joe357 (#1262) üzenetére


ArchElf
addikt

Pedig a tiéd után (előtt) a két hozzászólás a keresésben pont arról szól...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#1264) vegyszer


vegyszer
addikt

jó kis jószág. de én csak most figyeltem fel rá. valószínüleg soká tudok hozzájutmi. :-( de a fiam szeretett volna saját számítógépet. a tv-n pont jó lehet. pl skájpra, vagy más hangcsetelésre... :-)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1265) joe357 válasza ArchElf (#1263) üzenetére


joe357
tag

Helló. Azt olvastam másutt hogy kreálgattak valmit de az külföd. Az eredeti kérdésem arra irányult hogy itt foglalkozik-e valaki vele a fórumon. Itt a ph-n sok ügyes user van aki csinál romokat egyebeket más topikokban, reménykedtem hogy itt is. De azért köszi

(#1266) fo_di válasza joe357 (#1265) üzenetére


fo_di
őstag

itt senki sem dolgozik a portoláson
elvileg a hivatalos fórumon van néhány próbálkozás ezt illetően, akik kedvező helyzetjelentéseket adtak, de semmi kézzelfogható nincsen még

(#1267) joe357 válasza fo_di (#1266) üzenetére


joe357
tag

Nagyon köszi a választ.

(#1268) azbest válasza vegyszer (#1264) üzenetére


azbest
félisten

Hát az még odább van. Nem hiszem hogy jelenleg lenne rá olyan disztribúció amivel skype-olni lehetne. Ez inkább tanuláshoz, fejlesztéssel való ismerkedéshez egy eszköz, amit ha elront a gyerek, akkor sem kell megvonni tőleg a következő 20 évnyi zsebpénzét ;)

(#1265) joe357:
egyébként lehet, hogy a maemo5 / harmattan portolás sokkal érdemesebb lenne, mert a raspi hardvere nagyjából az ezeket futtató 2-3 éves csúcs telefonokéval vethető össze (N900). Az elég jól elboldogul 256MB rammal, a raspi pedig még hd videó jelátszást is támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#1269) vegyszer válasza azbest (#1268) üzenetére


vegyszer
addikt

Szerinted a webes gtalk is sok lenne neki?
:-(
Én bízom benne, majd kérek referencia felhasználót :-)
az teszteli.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#1270) fo_di válasza azbest (#1268) üzenetére


fo_di
őstag

a harmattan port engem is érdekelne azért
a qtonpi disztróhoz képest az mennyi munkát igényel pluszba? mert bevallom, meego téren nem állok jól, de érdekel a dolog, viszont mindenhol csak a qtonpi meg mer disztrókról esik szó, amiről annyit levettem, hogy rokonok, de hogy mennyire, az számomra rejtély :)

(#1271) azbest válasza fo_di (#1270) üzenetére


azbest
félisten

A maemo egy önálló oprendszer, egy spéci linux disztribúció. A qtopi meg fedora14, beállított Qt környezettel (már amennyire tudom, még nem néztem). Bár lehet a MeeGo CE (community edition) az ami elérhető [link], mert a telókon azért van sok más is.

(#1272) fo_di válasza azbest (#1271) üzenetére


fo_di
őstag

aha, ez nekem egyelőre túl szétágazó, hogy minden részébe belelássak, remélem, valaki nemsokára kihoz valami kézzel foghatót :)

(#1273) raidx válasza fo_di (#1272) üzenetére


raidx
őstag

Karton házikó terv Raspbry pi-hez

[letöltése]

[innen származik]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#1274) moli.hu válasza raidx (#1273) üzenetére


moli.hu
őstag

alfa verzio, a csavonak nincs is hardvere, mar tobben jeleztek, hogy nem jok a meretek.

(#1275) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

En marcius 4-n rendeltem meg, akkor egy polo is jart hozza, kivancsi vagyok megkapom-e. Nekem ma hajnalban vontak le 12.636 ft-ot a HITELKARTYAMROL. Nem a sima bankkartyamrol. Emailt nem kaptam arrol, hogy Farnell szinten tortent volna barmi is a megrendelessel.

Egyebkent:

Marcius 4-n rendeltem Farnellnel, ajandek poloval
Marcius 5-n visszaigazoltak a megrendelest
Marcius 19-en visszaigazoltak, hogy majus vegen megkapom
Aprilis 27-n ertesitettek, hogy junius 4 -i heten kapom meg, es a kovetkezo vasarlasnal ha 1900 ft felett leszek kapok 15% kedvezmenyt :)

En ket dologra hasznalnam.
1: torrentolni linuxos image-eket :)
2: 5 ghz-es wifit szolgaltatni a lakasban. Olcsobb lesz mint a minimum 25e-res dlink router, ami mar tudja ezt.

Esetleg meg meg filmezni, de ahhoz jo lenne valamilyen taviranyito tamogatas is bele, mert anlekul nem fogja szeretni az asszony :)

Laca

(#1276) moli.hu válasza vitezlejszlo (#1275) üzenetére


moli.hu
őstag

a wifinek es a lannak egyetlen usb2 keresztmetszeten kell atmennie.

[ Szerkesztve ]

(#1277) fo_di válasza moli.hu (#1274) üzenetére


fo_di
őstag

mondjuk ezt sokkal könnyebb átszabni mint egy plexi tokot :)
egyébként végre valaki lemérte a végleges lap méreteit is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1278) vitezlejszlo válasza moli.hu (#1276) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Igen tudom, hogy egy buszon van. De ferjen mar bele :D BELE KELL FERNIE!!! :D

Laca

(#1279) szabi__memo válasza vitezlejszlo (#1278) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

450Mbit/s-nek azért elegnek kell lennie. Elvileg

(#1280) PistiSan


PistiSan
addikt

Valaki megkapta már az rp-t azok közül akinek erre a hétre volt ígérve? Nekem nem jött semmi, a nyomon követésnél az van hogy teljesítve.

(#1281) vitezlejszlo válasza szabi__memo (#1279) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Hat kerdes hogy a CPU ebbol mennyit bir el. Szerintem egy fullHD film legyen 50Mbit/sec, az 4Mbyte/sec. HDD-rol kiszolgal 8-10Mbyte/sec-et, elvileg ha ebbol indulunk ki, akkor amit felolvas azt ki is tudja tolni... ha meg nem akkor majd kitalalunk valamit :D

(#1282) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Na most jott meg a Farnelltol a level, hogy feladtak a csomagot, es UPS-sel jon. Jajj de izgi.. :)

Hetvegen van UPS csomagkihordas? :)

Laca

[ Szerkesztve ]

(#1283) fo_di válasza vitezlejszlo (#1282) üzenetére


fo_di
őstag

a farnell postával küldi a raspit
szerintem ezért is csúszott az eheti szállítás azoknak, akiknek ígérve lett (uk-ből 6-8 munkanap általában a posta)

(#1284) Komplikato


Komplikato
veterán

OFF:
Úgy látszik más is lát piacot ARM-os mikrogépekben: VIA Android PC 8750 - 50USD

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1285) szabi__memo válasza Komplikato (#1284) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

10-20%. És ez csak a notebook.

(#1286) azbest válasza Komplikato (#1284) üzenetére


azbest
félisten

Volt ph hír is róla [link]
Vannak előnyei, de bruttó árban úgy lesz 49 dolcsi, ahogy a pi 35 :( Valsz 1080p sem megy neki, mert kevés videó memóriát adtak neki. Mindennel felszerelve 20eFt+... emlékszem az atomos örület előtt 13 ezerért voltak celeron procis itx lapok. Igaz azok még szutyok sis chipsettel voltak, de utána volt pár jobb fajta is talán... majd felverték piszkosul az árakat.

(#1287) Komplikato válasza azbest (#1286) üzenetére


Komplikato
veterán

Nekem rémlik, hogy az első Atomos Intel deszka OEM verziója is valami 12.990-ről indult, aztán seperc alatt felkúszott 20.000 körülire.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1288) levi.hungary


levi.hungary
tag

Én is március 4. rendeltem meg. Nekem is tegnap este vonták le az összeget és ma jött az email, hogy szállítják. Kiváncsi vagyok mikorra fog megérkezni... Tényleg kapok ingyen pólót a Farnelltől? Valami távirányító is kéne hozzá vagy vez. nélküli bill. + egér. Meg USB áramforrás. Ezeket honnan érdemes venni (Miskolcon), sajnos elfelejtettem akkor ezeket is megrendelni... Láttam Lidlben pl USB töltőt. Bírják a szükséges kraftot azok?

[ Szerkesztve ]

(#1289) tupacamaru válasza Komplikato (#1284) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nekem jobban bejön mint az RPi, PC-sebb kinézete van. :B Ha az 1080p-t vinné...............

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1290) Komplikato válasza tupacamaru (#1289) üzenetére


Komplikato
veterán

Nesze te kis ínnyenc: Exynos4210 > ODROID-PC Full Package [ ODROID-PC Platform Developer Edition ]
Azért ilyen drága (350USD) mert ez egy fejlesztői cucc, mindenféle olyan csatlakozókkal amikre mezei usernek soha nem lesz szüksége. Picit azért erősebb vas van benne. ;]
Úgy látom 30"-os kijelzőn a multitouch nem túl hatékony. :D

Azért néztem fel az oldalukra, hogy van e Tegra3 fejlesztői motyó, de eszembe jutott, hogy ezek koreaiak akik képesek arra, hogy egy LG vagy Samsung termékből is CSAK a koreai gyártásút vegyék meg bárhol a világon, ergo sosem fognak külhoni procira építkezni.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1291) raidx válasza Komplikato (#1287) üzenetére


raidx
őstag

Úgy igaz! Az első Atomos lapot szállítással együtt 13 900 Ft-ért vettem. Kb. fél évvel később már huszonxx volt az ára. Olvasgattam a VIA Android PC 8750 - ról szólókat de az 50$ + szállítás azért kicsit soknak tűnik az RP-hez képest.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#1292) levi.hungary


levi.hungary
tag

Remélem a héten megérkezik a cucc. Van valaki aki már megkapta egyébként? Szoftvert mit érdemes rátenni? Mediacenternek, torrent, nyomtató és fileservernek szánnám. Működő XBMC vagy Openelec van már hozzá? Lényeg, hogy mindenevő mediaplayer legyen meg ez említett többi funkció menjen. :D

(#1293) levi.hungary válasza levi.hungary (#1292) üzenetére


levi.hungary
tag

Bocs a hülye kérdésért, elkezdtem olvasni a fórumot, persze vannak akik megkapták már. Táp és egyéb szoftveres kérdésekre, azért még írhattok :D

[ Szerkesztve ]

(#1294) vamzi válasza levi.hungary (#1293) üzenetére


vamzi
őstag

Kezdésnek majd jó lesz neked a zte fali töltője a maga 700mA-ével. Szoftveres kérdésre meg igazából az elmúlt néhány oldalnyi hsz adhat választ.

(#1295) levi.hungary válasza vamzi (#1294) üzenetére


levi.hungary
tag

Pont ZTE Bladem van, akkor ez pipa. Illetve egy USB Hubom is van ami elvileg 5V 2 A-es. Az is jó lehet egy ilyen megoldásban mint ez? [link]
Annyi hogy a billentyű, egér vezetéknélküli lenne, illetve esetleg egy DVB-t tuner is lenne hozzákapcsolva a távirányító miatt. Plusz egy 1TB-os külső saját tápos HDD. Ez mehet mind? :D

[ Szerkesztve ]

(#1296) azbest válasza levi.hungary (#1295) üzenetére


azbest
félisten

Hát, szépen összeadod a fogyasztást és ha bírja a táp, akkor ok. Nekem is úton van az aktív hub-om, és hozzá micro usb - usb kábel a pi tápolásához.

(#1297) vamzi válasza levi.hungary (#1295) üzenetére


vamzi
őstag

az aláírásod egészen árulkodó ;)

Mivel aktív hubod van, így kell majd, hogy birja azt, amit leírtál.

(#1298) fo_di válasza vamzi (#1297) üzenetére


fo_di
őstag

az aktív hubokról jutott eszembe: ez a típus nem az igazi, nem jó a tápellátása, egy wifi adapter meg egy billentyűzet lecsapja már az 1A-es mobiltöltőnél az usb buszt (mintha a raspiból akarna tápot kivenni a hub külön adaptere ellenére, meg kéne próbálnom egy preparált usb kábellel, amin csak az adaterek vannak bekötve)
(ebay 3 dollárs csoda, egyébként talán 1 amperesnek hirdetik az adapterét)

[ Szerkesztve ]

(#1299) azbest válasza fo_di (#1298) üzenetére


azbest
félisten

A tápja valsz túl gyenge és nem 1A. Egy más kinézetű nagyon gagyi van most nekem, annyira gyenge a saját tápja hogy nem bír töltődni róla az mp4 lejátszóm sem. annak a töltőjével használom amíg megjön a másik hub. Annak más baja is van: csak akkor működik ha előbb beledugom az eszközöket és csak utána csatlakoztatom géphez.
Amit rendeltem az hasonlít a tiedre, de dicsérték az értékelésnél, majd beszámolok ha megjön.

[ Szerkesztve ]

(#1300) fo_di válasza azbest (#1299) üzenetére


fo_di
őstag

hát igen, valószínűleg ez a baja neki
most azt tervezem, hogy a doboz, amit 200! forintért vettem neki (egy ilyen set top box, és jó állpotban, működőképesen), annak a tápját akarom felhasználni a raspi és a hub táplálására, első tippem szerint pont a határon lehet, a raspit magát biztos vinné, de kéne még másik 1-2A azért az összes perifériának biztos, ami biztos (a jövőre is gondolva)

mondjuk az árukban azért van egy kis különbség a két hub között, valószínű ez teszi a pozitív értékeléseket

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.