Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58601) mayday00 válasza Kalimiska (#58598) üzenetére


mayday00
őstag

ahogy gyerek van, oda nem való tv. :( vagy venni nekik külön egy tv-t egy olcsóbbat és azt tapogassák :(

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#58602) Dorian válasza MasterMark (#58599) üzenetére


Dorian
félisten

Miért, kordonozza körül a tévét? Az csak egy kib. használati tárgy, nem szentség. A gyerek meg gyerek, még jó, h nem a tévé van előbb a rangsorban... Még a tengerimalacomat se b.tam le, hogy elrágta a vinyó kábelét, ha egyszer rágcsáló, mi a francot csináljon?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58603) MasterMark válasza Dorian (#58602) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, akkor te voltál a hibás, nem a tengerimalac...

Igen, kerítse el.

Switch Tax

(#58604) Cha-b válasza MasterMark (#58603) üzenetére


Cha-b
senior tag

Szerintem is tulzás ez a felfogás. Persze itt a kisgyerekekről beszélünk, nem nagyobbakról. Nincs itt probléma le kell törölni. Elkerités egy hülyeség sztem, ennyi erővel mindent el kéne keríteni a házban/lakásban, nem csak a tvt.

CSAKAKISPEST!!!!

(#58605) MasterMark válasza Cha-b (#58604) üzenetére


MasterMark
titán

[link] by Peak

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#58606) Kalimiska válasza MasterMark (#58599) üzenetére


Kalimiska
csendes tag

Mire hazaértem már megtörtént a baj, a párom volt otthon. Nem lehet állandóan a gyerekek mellett lenni. Csak vendégségben voltak. A mi gyerekünk már 20 éves. Köszönöm a tanácsot a szemüveg tisztítót kipróbálom.

Üdv,
Kali.

(#58607) Cha-b válasza MasterMark (#58605) üzenetére


Cha-b
senior tag

láttam ilyet, de én ezt túlzásnak tartom, bár megértem ha vki így tesz. max radiátor elé raknék, hogy ne égesse meg magát. pár újjlenyomattól a tvnek nem lesz baja, a focilabda, építőkocka stb. meg ezen is átrepül, ami tényleg árthat. :)

CSAKAKISPEST!!!!

(#58608) liszi70 válasza Kalimiska (#58606) üzenetére


liszi70
nagyúr

Szemüvegtisztító folyadék választásnál figyelni kell, hogy semmiképp ne üveghez ajánlott, némi alkoholt tartalmazó folyadék legyen, mert az nem tesz jót a plazma kemény plexi felületének! Ha jól emlékszem, van műanyag lencséhez való szer is, azt kellene keresni.

(#58609) Z_A_P válasza MasterMark (#58605) üzenetére


Z_A_P
addikt

Amugy itt nincs tul lenn a center? Annak nem fejmagassaban kene lennie, egy vonalban a frontok ugyanolyan hangszoroival?

[ Szerkesztve ]

OK

(#58610) ricpet válasza Kalimiska (#58598) üzenetére


ricpet
tag

Ismerős a dolog :) Én sima puha szemüveg törlő kendővel szoktam tisztítani. A makacsabb újlenyomatokat is le lehet vele törölni, csak kicsit munkásabb. Nem használok tisztitó folyadékot, attól tartok.
Egyébként nálunk az volt a recept az új TV-nél, hogy betoltam a szekrényen a falig, így nagyon kellene nyújtózkodnia a gyerkőcnek, hogy elérje és inkább megkapta nyomkodni a TAB-ot, így már nem is érdekli a TV képernyője.

[ Szerkesztve ]

(#58611) BBéci válasza Z_A_P (#58609) üzenetére


BBéci
titán

Lehetne magasabban, de megoldhatatlan, nem szerelheti a TV közepére. :N

(#58610) ricpet
Piros pecsenyét játszanék azzal a gyerekkel, felnőttel, aki megérinti a tévém paneljét. Elég jó vagyok abban a játékban. :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58612) MasterMark válasza Z_A_P (#58609) üzenetére


MasterMark
titán

7 fok eltérésnél kell kisebbnek lennie.
Egyébként nem akkora gond, nálam is lejjebb van mint kéne, és elfogadható. Néha észre se venni.

Switch Tax

(#58613) hunspikey válasza MasterMark (#58599) üzenetére


hunspikey
őstag

Azért felezi, mert a Panasonic inkább beáldozza a középtónus sorfelbontását, a helyes gamma tartás érdekében, míg egy Samsung nem dob el sort, cserébe kóvályog a gamma 3D-ben mint az a bizonyos gólya f0$ a levegőben...

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#58614) BBéci válasza hunspikey (#58613) üzenetére


BBéci
titán

A gólyatoll kóvályog, a fos zuhan. :K
Egyszer, horgászás közben bámultam az égre, egy felettem elszálló gólya éppen anyagcseréjét végezte, aminek darabjai úgy vágódtak a vízbe, mint a szőnyegbombázás. Hogyha eltalálja a csónakomat, biztosan átlyukasztja a fenekét és ott pusztulok el a nádasban. :DDD

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58615) Neszójábe


Neszójábe
senior tag

Link :DDD

[ Szerkesztve ]

Peace

(#58616) TCr válasza BBéci (#58614) üzenetére


TCr
veterán

Ezen nagyon jót nevettem, köszi! :D

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#58617) MasterMark válasza hunspikey (#58613) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi. :R

Switch Tax

(#58618) hunspikey válasza Neszójábe (#58615) üzenetére


hunspikey
őstag

Már csak VT maradt - érdekes. Külföldön is elfogytak az ST-k, GT-k és a VT-k is rohamosan fogynak. Szerintem a Pana a legjobb plazmás évét fogja zárni.... kár, hogy végleg.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#58619) hunspikey válasza BBéci (#58614) üzenetére


hunspikey
őstag

Hát ez szar ügy lett volna :))

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#58620) mayday00


mayday00
őstag

panasonicnak a mobiltelefonja milyen amúgy? van innen valakinek? :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#58621) erdoke válasza mayday00 (#58620) üzenetére


erdoke
titán

Szarabb, mint az LCD tévéjük, azért adják hozzá. Plazmához LCD-t, lettévéhez telefont. :P

A legjobb aláírás a héten

(#58622) mayday00 válasza erdoke (#58621) üzenetére


mayday00
őstag

Ezért kérdeztem :P lettévéhez telefont adnak láttam az akcióban :DDD

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#58623) Isual válasza hunspikey (#58618) üzenetére


Isual
veterán

Én e hó végén, február elején tudom megvenni a GT60-at, akkor lesz még egyáltalán, nem jön már semennyi belőlük a decemberi gyártásból? Csak mert én abban a hiszemben voltam, hogy a gyártás leállta után pár hónapig még kaphatóak lesznek a Pana plazmák és csak márciusban áll le az értékesítés.

Most akkor ki mit tud, van-e esély új, bontatlan GT60-ra hó végén, február elején?

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#58624) TCr válasza Isual (#58623) üzenetére


TCr
veterán

Szerintem erre senki nem tud érdemleges választ adni.
Próbálj meg minél előbb hozzájutni, biztos, ami biztos.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#58625) lemmy9 válasza Isual (#58623) üzenetére


lemmy9
őstag

Egyre kevesebb.

Szerintem!

(#58626) Isual válasza TCr (#58624) üzenetére


Isual
veterán

Sajnos nincs választásom, csak abban bízhatok, hogy 1 hónapon belül nem lesz oda az összes GT60. A vétel e hó utolsó vagy február első heténél hamarabb nem fog menni.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#58627) sinick válasza Isual (#58626) üzenetére


sinick
senior tag

Esetleg egyezz meg az eladóval, hogy előleg fejébe tegyen el neked egyet. Edigitalnál lehet, hogy ez nem megy, de a panashopnál szerintem menne.

(#58628) Isual válasza sinick (#58627) üzenetére


Isual
veterán

Köszi, ez jó ötlet, utánaérdeklődöm! :K

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#58629) oncsi válasza erdoke (#58593) üzenetére


oncsi
őstag

"Rádiós billentyűzetet nem kezel, nem fog tudni mit kezdeni a vevőjével."

Próbából most rádugtam egy Logitech vezeték nélküli bill-egér párost a G20-ra, és rögtön felismerte rendesen.
De ezeket már a WD Live is felismeri, meg az összes OTG képes Androidos kűtyű is ami itthon van.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#58630) erdoke válasza oncsi (#58629) üzenetére


erdoke
titán

Ez esetben elnézést, valamiért meg voltam győződve, hogy nem kezelik HW/driver szinten. :F

(#58631) MasterMark
Nem hiszem, hogy van közvetlen összefüggés a tévé rendszere és a Windows között. Ha utóbbiban nem kell egy eszközhöz driver, mert van beépített, az önmagában nem jelent semmit egy tévé esetén.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#58631) MasterMark válasza erdoke (#58630) üzenetére


MasterMark
titán

Ha sima USB-n működik a vevő, vagyis bedugod és nem kell driver meg semmi, akkor a TV-vel is megy. Hiszen olyan mintha egy sima kábeles bill.-t dugtak volna bele.

Viszont BT-n nem tudom megy-e billentyűzet.

Switch Tax

(#58632) Thomyyyyy válasza hunspikey (#58618) üzenetére


Thomyyyyy
tag

Az azért nagy trükk lenne a Panától, ha az egész csak egy nagy reklámfogás, beijesztés lett volna, hogy kiürítsék a rég bent álló készletet és ugyanúgy folytatná a gyártást a továbbiakban! :)

Jó ez persze elég esélytelen feltételezés :( ...

Tamás

(#58633) MasterMark válasza erdoke (#58630) üzenetére


MasterMark
titán

Úgy értem sima USB driver kell hozzá, ezért kezeli BIOS is meg minden más is, ami USB-s bill-t kezel. Gyakorlatilag olyan mint egy sima kábeles USB-s bill. Az hogy hogyan oldja meg az összeköttetést, az nem számít.

Switch Tax

(#58634) Heffi válasza MasterMark (#58631) üzenetére


Heffi
őstag

BT-n megy a billentyűzet.

(#58635) nemisfontos válasza erdoke (#58593) üzenetére


nemisfontos
csendes tag

Esetleg rakhatna androidos oprendszert a HD2-re (pl. HyperDroid-ot) és akkor mehetne rá a kívánt app is.
Bár nem biztos hogy megéri vesződni a moddolással.

(#58636) nightshadow


nightshadow
veterán

(#58637) b.lajos válasza Thomyyyyy (#58632) üzenetére


b.lajos
tag

Látva a nagy vásárlási lavinát nem lenne meglepő, viszont ilyen eladásokat plazma téren nemigen produkálna a pana mostanában.

b.lajos

(#58638) katalin888 válasza BBéci (#58573) üzenetére


katalin888
aktív tag

Es 400 000 forintot mar megerne szerinted az 50VT60?

(#58639) BBéci válasza katalin888 (#58638) üzenetére


BBéci
titán

Azt reálisnak tartom. vagy tartanám.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58640) lemmy9 válasza Thomyyyyy (#58632) üzenetére


lemmy9
őstag

Mi áll bent rég? A 2013 as modellek fogynak!

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#58641) erdoke válasza nightshadow (#58636) üzenetére


erdoke
titán

Azt hiszem, erre a helyzetre kiválóan illik a "halottnak a csók" szólás. :(

A legjobb aláírás a héten

(#58642) Isual válasza erdoke (#58641) üzenetére


Isual
veterán

LG termékeit globálisan kerülöm, az egyik utolsó dolog lenne plazmatévét venni tőlük. Ha Pana plazma mellé adná ajándékba az ED, akkor mondjuk elfogadnám! :D

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#58643) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Én is belefutottam az ST60-nál, hogy a szolgáltató elkeverte a csatornákat. Most megszerkesztettem a kedvenc csatornalistát, de nem jövök rá, hogy azt hol kell aktiválni? :F
Segítsetek ki légyszi ezzel az infóval! :R

Amúgy pont ma 1 hónapos a készülék, 250 üzemóra van benne. :) Ennek legalább a fele film, 30%-a ismeretterjesztő csatorna :)

(#58644) nordius333 válasza zsoltee10 (#58643) üzenetére


nordius333
csendes tag

Szia!
Amikor nézed valamelyik csatornát nyomd meg az OK gombot. A listák között a kék gombbal tudsz majd választani, utána az lesz az aktív.

(#58645) daniel2121 válasza Thomyyyyy (#58632) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ha esélytelen ha nem nekem is megfordult a fejemben.

(#58646) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Errol a boltrol: washingtonglobal.hu hallott mar valaki? Tapasztalat esetleg?
Azzal arulja Samsung tv-t hogy "Magyar gyártói garanciával" - ez valami speckó dolog, vagy a normál gari?

OK

(#58647) hunspikey válasza nightshadow (#58636) üzenetére


hunspikey
őstag

Ezt frankón nem hiszem el.... nekik megéri, a csúcs minőséget nyújtó Panasonicnak meg nem? Nem is kéne már mit fejleszteni magán a hardware-en - egy VT60 tényleg szerintem makulátlanul állná a sarat az LCD dömpinggel szemben, max szoftveresen toldozgatnák néha modellévről modellévre. Kit érdekel, hogy nem lesz 4k. Az LCD se lesz az még évekig ilyen áron. Meg szerintem tök hamar pukkadni fog a lufi 4k ügyben a tartalomhiány, a élő adás hiány, meg a sasszem hiány miatt :) Az oled is szopóágon van... simán mehetne tovább a plazma piac így ahogy van.... :W :W kicsit nyomnának egy kis LCD lejárató kampányt és kész. Úgy hogy évek óta nem láttam egy reklámot se tőlük nehéz lesz. Meg kell igenis dolgozni a birka tömeget. Fejbe kell verni, hogy nem az a jó ami a legjobban fénylik. Ha egy BMW el tudta pár éve hitetni az emberekkel, hogy csak a farhajtás a tutti, akkor nehogy már ne lehessen egy kis piaci részesedést vissza szerezni az LCD-től... Csak a Pana marketingesek impotensek, illetve sok évig pökhendik voltak - ez a baj.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#58648) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

Próbáltam rákeresni itt a fórumban, de nem sok infót találtam.

Samsung PS51F5000AWXXH Full HD tv-ről lenne szó.

Van ezzel tapasztalata valakinek?
Átlagosan mennyi egy ilyen tv fogyasztása? (Egy adatlapon 128w-ot olvastam, de egy tesztben 240-380 között mérték.)

Köszi.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#58649) hunspikey válasza Isual (#58628) üzenetére


hunspikey
őstag

Ha adhatok egy bennfentes tippet, akkor rohadtul igyekezzél. ST elfogyott, GT is gyakorlatilag, VT még van egy-két darab. Ez az EU központi raktárra vonatkozik...

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#58650) Ispy válasza hunspikey (#58649) üzenetére


Ispy
veterán

Rohadtul nem értem, hogyha ennyire gáz a plazmák eladása, akkor nem kéne hegyekben állnia még a tavalyi meg az előtti modelleknek is a boltokban? Ehhez képest minden évben év végén már úgy kell vadászni minden egyes példányra :F

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.