Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44701) nightshadow


nightshadow
veterán

Panasonic TX-P55VT60 tévé: a 3D plazma etalon [link]

(#44702) vilga válasza M_AND_Ms (#44697) üzenetére


vilga
tag

"esetleg érdemes a médiatároló partíciót NTFS-re formázni, így a jövőben közvetlen Windows alól is eléred"
Nem tudom miért /valszeg mert nem értek linuxul/, de a totalcommander simán kezeli /látja/ a DUNE 101-re akasztott ext3-ra formázott külső HDD tartalmát.
Azóta jól működik a "kölcsönző" kliens is, főleg hogy leválasztottam egy ~4GB rendszermemóriának, viszont a vinyó végéről kell lecsípni, mert ha nem az 1/2 címet kapta a médiatárnak szánt partíció akkor a beépített kliens nem látja a tárolót

(#44703) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

SoC-ról futó Linux-hoz ext4-et érdemes használni, esetletleg kikapcsolt naplózással, ha a teljesítmény a fontosabb és ritka az áramszünet/fagyás. Az NTFS lasabb és megbízhatatlanabb. (Ami azt illeti még Windows alatt is, már ahhoz képest amit Linux alatt tud az ext4.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#44704) spitzelhauer


spitzelhauer
csendes tag

Sziasztok!
Vettem a Tescoban (tudom, hogy nem a legjobb hely tv vásárlásra, de így alakult) egy Panasonic UT50-et, elméletileg 2-év a jótállás, de nem a szokásos Pana papírt atták hozzá, hanem Tesco jótállást.
Az lenne a kérdésem, hogy így csak a Tescoban érvényesíthető a jótállás?

(#44705) DM-Fan válasza spitzelhauer (#44704) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Kapnod kellene a Tesco-ban is pán-európai garanciajegyet, azt ott le is kellene pecsételjék, bele kell írják a vásárlás dátumát. Anélkül ne vedd meg!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#44706) spitzelhauer válasza DM-Fan (#44705) üzenetére


spitzelhauer
csendes tag

Hát olyat nem adtak hozzá...

(#44707) rgeorge válasza spitzelhauer (#44706) üzenetére


rgeorge
addikt

Kérdezz rá a Panasonic-nál, mi kell a hivatalos garihoz. Lehet, hogy mást is elfogadnak, esetleg TESCO-val külön szerződésük van. A TESCO-ban milyen garanciával adták, azaz ők mit vállalnak? És mennyi volt?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#44708) zolikzolik


zolikzolik
csendes tag

Sziasztok!
Az normális, hogy az 55VT50-esem DVB-C automatikus hangolása több mint 20 percig tart? A szolgáltató a szuper HRW, mindig változtatják a frekiket..

PSN: pzolii

(#44709) MasterMark válasza spitzelhauer (#44706) üzenetére


MasterMark
titán

Az benne van a dobozában, vásárlásnál kiveszik, és érvényesítik.

Switch Tax

(#44710) junkpod válasza zolikzolik (#44708) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hrw nálam is, rakd át finn helsinkire a területet, így 15mp lesz és a musorinfo ékezetek is megjavulnak . (pana tv)

Box's don't touch!

(#44711) Ispy válasza junkpod (#44694) üzenetére


Ispy
veterán

, mint HD raeady-nél

Így szólt volna helyesen a mondat.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#44712) zolikzolik válasza junkpod (#44710) üzenetére


zolikzolik
csendes tag

köszi szépen! Már végignéztem mindent, de nincs meg. Hol találom?:)
KÖszi!!

PSN: pzolii

(#44713) t-bali3 válasza BBéci (#44601) üzenetére


t-bali3
senior tag

Ha esetleg egy VT60 is hozzád kerülne tesztelésre megtennéd, hogy kipróbálod a dual tuner azon funkcióját, hogy valamilyen mobileszközre (tablet, telefon) kiteszel egy műsort,miközben a TV-n egy másik megy?

Olvastam, hogy lehet ezt és kíváncsi vagyok mennyire életképes.

Eddig még egy teszten sem tértek ki erre....

[ Szerkesztve ]

(#44714) spitzelhauer válasza rgeorge (#44707) üzenetére


spitzelhauer
csendes tag

Ilyen jótállást adtak hozzá, ehhez csatolták a blokkot is:



[ Szerkesztve ]

(#44715) mayday00 válasza spitzelhauer (#44714) üzenetére


mayday00
őstag

Panasonic 42" tv :DD :D típus, gyártási szám, semmi sincs a papírra ráírva? csak ez a 42" tv? :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#44716) rgeorge válasza spitzelhauer (#44714) üzenetére


rgeorge
addikt

Szóval nem most vetted, hanem 06.05-én. És a blokkon mi az a Kis Herceg?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#44717) mayday00 válasza rgeorge (#44716) üzenetére


mayday00
őstag

Kis Herceg nekem bélyegzőnek tűnik :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#44718) spitzelhauer válasza mayday00 (#44715) üzenetére


spitzelhauer
csendes tag

Így utólag nekem sem tűnik valami szakszerűnek...

(#44719) spitzelhauer válasza rgeorge (#44716) üzenetére


spitzelhauer
csendes tag

Igen, bélyegző.

(#44720) MasterMark válasza spitzelhauer (#44719) üzenetére


MasterMark
titán

A papírok között nincs ott az eredeti?

Switch Tax

(#44721) DM-Fan válasza spitzelhauer (#44714) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hát ez így kb. semmi. Ezzel a Video-Part Kft. (hivatalos Pana szerviz) szerintem körberöhög. De ne legyen igazam. Inkább engedj meg egy telefont feléjük.

Get Moded!

(#44722) spitzelhauer válasza MasterMark (#44720) üzenetére


spitzelhauer
csendes tag

Csak ez a papír van hozzá jótállással kapcsolatban.

(#44723) MasterMark válasza spitzelhauer (#44722) üzenetére


MasterMark
titán

Ilyennek kéne lennie.

Switch Tax

(#44724) edward2


edward2
addikt

Samsung PS64F5000-ről tud valaki valami infót szolgáltatni nekem sürgősen?

Mennyire jó képminőség, IR, fényerő ilyenek? Tapasztaltakra vagyok kiváncsi, mert neten olvastam hogy fényerő gyenge pl.

Másik kérdésem: ez a TV ugye nem pentile? Most erről az F5000es szériráról hallottam, hogy van amelyik pentile valamelyik meg nem.

(#44725) kokobe válasza edward2 (#44724) üzenetére


kokobe
senior tag

A 60"-ok elviekben pentileosak az f5500-asnál biztosan nézz körül fórumokon hogy mit írnak meg ha találnál tesztet az se lenne rossz...

<---AMD___ATi--->

(#44726) edward2 válasza kokobe (#44725) üzenetére


edward2
addikt

Elméletileg a 60 pentile az 51 és 64 meg nem de más forumon írtak már olyat hogy van piac ami kivétel ezalól. Most annyi a problémám van egy leárazás a 64esre és ezért kéne dönteni okosba.

Remélem van itt valami tapasztaltabb egyén. Közben azért nézelődöm.

(#44727) junkpod válasza zolikzolik (#44712) üzenetére


junkpod
nagyúr

Gyári adatok visszaállítása vagy valami ilyesmi és ott lehet régiót választani.

Box's don't touch!

(#44728) Ispy válasza junkpod (#44727) üzenetére


Ispy
veterán

Régiót csak az elején lehet választani, tehát ha módosítani akarod, akkor Gyári állapot visszaállítása, ott először kiválasztod, hogy otthoni mód, azután lehet régiót választani (én is vagy 100x megcsináltam az elején, jó kis móka).

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#44729) KergeK@csa


KergeK@csa
tag

Sziasztok!

Pár hónap múlva tervezek egy 50ST60-at venni (nézési távolság 4 méter TV-re, HD-nél 2,5-3 méter).
UPC mediacard-dal használnám legszívesebben.
Egy mediaplayer mindenképpen kéne hozzá NAS-ról lejátszani filmeket.
Viszont azt olvastam, hogy a TV semmire nem tud adást rögzíteni, még time-shift-elni sem.

Mi a megoldás akkor?
Olyan mediaplayer, ami képes CI-kártyát fogadni, és ami képes rögzíteni/time-shiftelni?
UPC-s mediabox, onnan a jel a mediaplayerbe, onnan TV-be?

Távirányítónak valamelyik alap Logitech-et gondoltam volna, tehát ha összelőhető a cucc, hogy csak 1 gombnyomás legyen minden, akkor nem probléma a 2-3 doboz.

Előre is köszönöm a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

(#44730) blakey válasza DM-Fan (#44721) üzenetére


blakey
titán

Főleg, hogy ott van a számlán, hogy külföldről beszerzett termék, ez nem a Video-Part-on keresztül került forgalomba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#44731) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Bocs a kérdésért, tudom hogy ez nem az a topic,de itt sokan használnak multimédiás lejátszót így talán ide vág: Történt ugyanis hogy a mai nap frissitettem a Dune HD TV-303D-t lejátszót és az új firmware óta nem játssza le a 3D-s iso filmet...Hang van, de kép nincs ...Tegnap még jó volt (frissítés előtt) :W
Csináltam már downgrade-t is,de nem változott semmi..Valaki járt már így?

[ Szerkesztve ]

(#44732) Heffi válasza WhiteWalker (#44731) üzenetére


Heffi
őstag

Nálam is ez a helyzet bármelyik firmware-t használva, ha a képi beállítások extra részén a HDMI színmélységet 12bit-re állítom. (GT50 és GT60 esetében, gyári és Audioquest kábelt használva is).

(#44733) overland


overland
aktív tag

sziasztok,
az új 42x60e Panasonicnál nem sikerült előhívni a szervizmenüt?
segítene valaki?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#44734) Heffi válasza overland (#44733) üzenetére


Heffi
őstag

Volt változás a korábbi évekhez képest. 0 helyett a piros gomb 3x a távirányítón (nem a bekapcsoló), a többit úgy csináld, ahogy már párszor le volt írva.

[ Szerkesztve ]

(#44735) WhiteWalker válasza Heffi (#44732) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Köszi :R , átraktam 10 bitre (a 8 jobb lenne?) , most " megjavult"... eddig automatikusra volt állítva és nem volt gond , csak a frissítés óta... :U

(#44736) Heffi válasza WhiteWalker (#44735) üzenetére


Heffi
őstag

Én is 10 biten használom.

(#44737) Digital


Digital
addikt

Hali!

Párom tv-t szeretne vásárolni.
Nincs szükség semmi különlegességre, 40-42" méret, és full HD felbontás legyen.
Világ életemben Panasonic plazmáim voltak, de mivel az ár fontos tényező, így képbe került egy led tv is, a Sony KDL40R470ABAEP személyében. Az ára 135k.
Ma láttam a Tesco-ban egy TX-P42UT50E Panát, ez 150k-volt.
A Sony-hoz még élőben nem volt szerencsém, a Panasonic-hoz igen, de állítgatni nem volt időm. A Panasonic javára billen a mérleg a +2" nagyság miatt, van 3D, bár szemüveget úgy tudom nem adnak hozzá. Ja meg persze az hogy Panasonic, és plazma :D
Jelen pillanatban kábeltv a jelforrás, de van egy 3D-s Blu-ray lejátszóm, ezt nálam sokat szoktuk nézni.
Mi a véleményetek a tévékről? Holnap megyünk egy kört, akkor megnézem mindkét játékost, alaposan megnyomkodom őket!
:R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#44738) WhiteWalker válasza Heffi (#44736) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Marad azon...igazából a gyakorlatban nem tudom milyen hatása van...de lényegtelen ha nem venni észre különbséget.

(#44739) sad_Vamp válasza Digital (#44737) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Ha van redőny/sötétítő függöny és nem az ablakokkal szemben, vagy az ablakos fal mellett van a TV akkor szerintem az UT jó választás lesz.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#44740) DM-Fan válasza Digital (#44737) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem is kérdés: a két TV közül egyértelműen a Pana plazma alkalmasabb TV- és filmnézésre. Az a belépő Sony LCD messziről integethet csak neki. Gondolom a plazmás témákra (pl. statikus képtartalom elkerülése) nem kell felhívni a figyelmet. Egyetlen komolyabb hátránya az UT50-nek, hogy nincs rajta tükröződésgátló bevonat, ezért nappali fényviszonyok mellett korlátozottan használható. Ezen felül kell alá egy jobb külső lejátszó, de ahogy nézem ez is megvan.

Get Moded!

(#44741) Digital válasza DM-Fan (#44740) üzenetére


Digital
addikt

Egy TX-P42G20E-hez viszonyítva milyen az UT50?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#44742) Gijon válasza WhiteWalker (#44738) üzenetére


Gijon
senior tag

Megy 12 bit-en is, csak akkor a videó módot át kell állítani 24Hz-re. A képfrekvencia 24/50/60hz. Ha a videó mód át van állítva 24hz-re, akkor valamivel lassabb a menü, de így lejátszik mindent.

(#44743) overland válasza Heffi (#44734) üzenetére


overland
aktív tag

köszönöm, sikerült :)

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#44744) zolikzolik válasza Ispy (#44728) üzenetére


zolikzolik
csendes tag

köszönöm szépen, sikerült:)

PSN: pzolii

(#44745) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sziasztok!

Most hozott a futár egy fix tv konzolt nekem. 50 colos tv-t tennék rá, de 8-as 6db tipli van a csomagba. Ti a hozzá kapott tiplivel szereltétek? Ha van ne rakjak inkább 10-et? Bár csak tiplim van állványcsavarom nincs hozzá.

(#44746) erdoke válasza kisgyerek85 (#44745) üzenetére


erdoke
titán

Én egy 9e Ft-os fix Vogels konzolra tettem a 65-ös tévét, és a hozzá adott 5 db 10-es tiplivel raktam fel. A tévé ráakasztása előtt rácsimpaszkodtam a 100+ kilómmal... :K
Nem hiszem, hogy átlagos falszerkezet esetén tartanod kellene a 6 db 8-as méretű erejétől. :N

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#44747) kisgyerek85 válasza erdoke (#44746) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ok, ez 40kg-ig írja. Azért gondoltam, hogy 10-es jár hozzá, mert a 37"os tv konzoljához az járt. Bár az forgatható és két karja van. Szóval ott azért van teher bőven.

(#44748) savini


savini
csendes tag

Sziasztok,
Tudom, anno már kérdeztem ezzel kapcsolatban, de azóta sem történt nagyobb változás, miszerint az x50-esemen igen sokáig megmarad a szélesvásznú film után a csík ghostingja. Jó, ha heti egy mozifilm lemegy rajta, a többi időben teljes kép, mégis van, hogy csak sok-sok óra alatt homogenizálódik a képernyő. Normális, hogy így viselkedjen egy plazma? Pedig teljesen visszafogottak a beállítások.

(#44749) spitzelhauer


spitzelhauer
csendes tag

Utánaérkedlőttem, ezt a jó kis Tesco jótállást csak ott lehet érvényesíteni. Aztán az is lehet, hogy a Tesconál is korrekten járnak el, de inkább ne derüljön ki.

[ Szerkesztve ]

(#44750) Heffi


Heffi
őstag

Video-Part 2+1 éves garancia regisztrálása nem egyszerű feledat :N

A vásárlás az nagyon gyors, rendelés leadás után 2 órával már jött az igazolás, hogy másnap hozza a futár a készüléket (42ST60). Ez gyorsan működik, mert haszon van rajta.

No de a garancia kiterjesztés visszaigazolása több mint 2 hétig tartott. Először én voltam a hunyó, mert elszúrtam a számlaszámot, de másnap korrigáltam. Megadtam a levélben az itt leírt adatokat. Semmi reagálás. Telefonáltam, mondták nyugi több nap, amire a megírják a válsz. Vártam majd 2 hetet megint, de semmi, ekkor írtam egy újabb levelet, hogy "miért nem kapok igazolást?" Ezután bekérték a készülék gyári számát, mert ugye nem tudni mit adtak el azon a számlán. Miután ezt megadtam, 2 munkanap múlva megjött az igazolás.

Szóval nem egy egyszerű történet.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.