Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44901) KergeK@csa válasza KergeK@csa (#44729) üzenetére


KergeK@csa
tag

Erre tenyleg nem tud senki tanacsot adni? :(

(#44902) DM-Fan válasza KergeK@csa (#44729) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A TV jó választás, rögzíteni viszont tényleg nem tud - nem is értem, miért kellett kivenni ezt a funkciót az ST-szériából, illetve értem: azért, hogy vedd a GT-t, ez bizony tudatos gerillamarketing.

Megoldás lehet az általad említett médialejátszóval történő kiváltás, de ezen modellek száma nem túl nagy és lehet, hogy más téren viszont kompromisszumot igényelne, ráadásul nem is tudom, hogy a UPC kártyájával összehozható-e valamelyik lejátszó. Egyébként a NAS-ról történő lejátszáshoz mindenképpen erősen ajánlott egy jobb médialejátszó.

A UPC-s mediabox-ot szerintem ne erőltesd, sokkal jobb, ha a TV saját tunerjét használod TV-nézésre: jobb a minőség, egy fogyasztóval/távirányítóval kevesebb, stb.

Én azt mondanám, hogy várj egy fél évet és az 50ST60 jelenlegi áránál picivel többért meg fogod kapni az 50GT60-at, ami minden tekintetben jobb TV.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#44903) Ispy válasza DM-Fan (#44902) üzenetére


Ispy
veterán

Egyrészről persze mindenki boldog, hogy a jobb képességű ST lett a belépő szint, de a japók tettek róla, hogy ez a szolgáltatásain a tévének meg is látszódjon (hozzáteszem halkan, hogy a mai napig nem használtam az ST50 felvevő funkcióját, de ettől még biztos jó dolog).

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#44904) DM-Fan válasza Ispy (#44903) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Igen, sajnos én is azt érzem, hogy kicsit azért vettek el belőle, mert ez a készülék került a termékpaletta aljára. Csakhát ugye ez így elég furcsán jön le, hogy a (jelölésileg) elődmodell még tudta ezt a funkciót, az utód meg nem. Én sem használtam ezt a funkciót sosem, pedig már a G20-am is tudja, de látom a létjogosultságát és megértem, akinek szüksége van rá.

Get Moded!

(#44905) Gabor970


Gabor970
addikt

[link]
Talán ez lehet megoldás rögzítésre. Persze, akkor már plusz az st60 ára, és ott a gt lassan. Bár a STB megoldással lehet mást felvenni, mint nézni, de az meg plusz készülékhez való előfizetést igényel. Upc asszem plusz egy ezres.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#44906) s7evcsenko válasza kovadika (#44899) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ne add alá a lovak kérlek, mert teljességgel nem jogos Gabor lehurrogása, TCr-é meg aztán végképp nem!
Lehet nem idevaló az oldal minősítése, de azért ez miatt bárkit is trollnak titulálni erős túlzás, bárki is teszi ezt!
Ha jól emlékszem mayday kollégát illették hasonló jelzővel, és azért ezen eset köszönő viszonyban sincs az Ő esetével...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#44907) Ispy válasza s7evcsenko (#44906) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem most már lapozzunk, ki lett tárgyalva, meleg van, mindenki tartalékolja az energiáit másra.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#44908) Mankó


Mankó
veterán

A melegedés szempontját alapul véve be tehető-e a Pana 50GT60 egy olyan kuckóba, ahol a berakott tv-től számítva felül 2.5 cm, két oldalt 25-25 cm hely marad csak és a kuckó mélysége 36 cm tv nélkül?
Ha erre a helyre kerülne a tv, gondom lehet belőle a későbbiekben, esetleg elég lehet ennyi szellőzés a tv-nek? Avagy ne kockáztassak és nagyobb teret illik adni a plazmáknak?

(#44909) DM-Fan válasza Mankó (#44908) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Inkább fordított eset volna jobb, magyarán hogy fölötte legyen több hely, mivel a hő felfelé igyekszik távozni. Én ne tenném olyan helyre a TV-t, ahol csak 2,5 cm van fölötte. Hosszútávon ezt biztos, hogy nem köszöni meg.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#44910) rgeorge válasza Mankó (#44908) üzenetére


rgeorge
addikt

Nézd meg a használatit, az ott leírtak legyenek a minimum távolságok. Ha azt betartod és baja lesz a TV-nek, akkor erről az oldalról védve vagy. Ha kevesebb helyet hagysz, akkor azt észreveszik, bármi baja lesz a TV-nek. És persze lehet is, ha nem lesz elég helye hűlni, és a ventik is hangosabbak lesznek, pláne idővel a sok túlóra miatt.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#44911) Mankó válasza rgeorge (#44910) üzenetére


Mankó
veterán

Hát ez a verzió így ebben az esetben akkor bukott.

(#44912) psg5


psg5
veterán

Érdekesség képpen:

Keresgettem, hogy a Video-Part (Panashop) mennyire megbízható, bevált cég.
Átlapozgattam a jótállásaimat (más okból) és az alábbira bukkantam: 1995-ben vettem egy RX-FT530-rádiót és na ki volt már akkor is a Panasonicnak a gari képviselője? Jótállási jegy-en látható Video Part :). A lényeg, hogy a rádió a mai napig működik, hibátlanul!

No ha st60 lesz, akkor tuti tőlük :)

F.K.T.

(#44913) Locutus válasza rgeorge (#44910) üzenetére


Locutus
veterán

GT60-on szerintem nincs venti... legalábbis én nem találtam.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#44914) Heffi válasza Locutus (#44913) üzenetére


Heffi
őstag

Jól tudod, mincs beépített szélkeverő, de nem is melegszik nagyon.

(#44915) DM-Fan válasza Heffi (#44914) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Feltéve, ha tud szellőzni rendesen. A használatik emlékeim szerint 10 centi ráhagyást írnak elő minden irányban. Ha oldalt nincs is annyi, az talán nem vészes, de legalább fölül illene ennyit meghagyni.

Get Moded!

(#44916) Heffi válasza DM-Fan (#44915) üzenetére


Heffi
őstag

Ezzel egyetértek természetesen. Emlékeid nem csalnak:

(#44917) Ispy válasza Heffi (#44914) üzenetére


Ispy
veterán

Hát nem tudom, az ST50 azért nem hideg 2-3 óra után, jön belőle a meleg rendesen. Most, hogy festettük a nappalit bekerült 1 hétre a 15m2-es hálóba és hát bemelegített azért rendesen.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#44918) MasterMark válasza spiky03 (#44889) üzenetére


MasterMark
titán

Az IMAX Rescue nekem nagyon tetszik. Baromira túl van húzva a 3D, vagy csak a két lencse nem fért elég közel egymáshoz, nem tudom, de jó kis 3D tesztelő. :))

más: Egyébként ezek az egymás melletti, és egymás alatti 3D-s filmek sem Full HD-sak már, nem?

Switch Tax

(#44919) janos666 válasza psg5 (#44912) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A magyarországi forgalmazó érdeme, hogy még működik egy készülék? :))
Szerintem ezt a Panasonic-nak és az Istenednek/karmádnak/szerencsédnek köszönd. :P

Itt az lett volna az érdekes, ha olyan papírokat találsz, hogy mindig gyorsan intézték el a garanciás javításokat/cseréket. Ez csak annyit mond, hogy régóta létezik a cég, ami önmagában még nem jelent sokat (sőt, '95 és 2005 közt lehettek jófejek, 2006-2010 közt faszfejek, 2011 és '13 közt pedig átlagosak, ahogy cserélődhetett a bagázs a cég mögött, de ez most persze csak légből kapott példa, semmi több).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#44920) psg5 válasza janos666 (#44919) üzenetére


psg5
veterán

Persze, a gyártó érdeme, de ők felvállalták az adott márka forgalmazását és azóta is tart ez a kapcsolat.
Ha több gond, szenvedés lett volna, mint "jóság" a cég életében ez idő alatt már rég kiszállt volna. De ez ugyanolyan teoretikus kijelentés, ahogy a te légből kapott példád is :)
Itt arra akartam rávilágítani, hogy nagyobb valószínűséggel egy jó márka jöhetett össze egy jó forgalmazóval, ami persze, hogy nem 100%, de nagyobb a valószínűsége, hogy megfelel a várakozásaimnak a tőlük vásárolt termék és annak jótállásra való hajlandósága, mint egy másik számomra semmit nem mondó helyről rendelt termék és annak jótállás intézése.

Tényleg csak érdekesség képen raktam be...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#44921) spiky03 válasza MasterMark (#44918) üzenetére


spiky03
veterán

Thx az infó. :R
Tegnap este elugrottam a kölcsönzőbe és ki is kölcsönöztem. :D

Én nem vagyok nagy guru, de szerintem azok nem azok.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#44922) gyuromoj válasza MasterMark (#44918) üzenetére


gyuromoj
veterán

Azok felezik a FHD képet. Ha FHD 3D érdekel, akkor BD lemez eredetiben vagy BD 3D ISO beszerzése javasolt.
Ezen az oldalon megtalálod hogy mely filmek valódi 3D-sek ill. melyek kamu 3D-k.
:R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#44923) spiritex


spiritex
veterán

Azt szeretném kérdezni, hogy miben kulonbozik a 42X50 és a 42X60?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#44924) Kajt válasza spiritex (#44923) üzenetére


Kajt
tag

Tudtommal az X60 a 2013-as verzió, de a lényeg (panel) ugyan az maradt. Az X60-ast több helyen láttam, hogy a jó fogyasztásával is reklámozzák, így talán azon javítottak egy kicsit. A kettő közül talán érdemesebb a frissebbet választani, ha egyáltalán lehet választani (mert mondjuk már nem lehet kapni az X50-et)
Az biztos, hogy ránézésre senki nem mondja meg a különbséget, de javítsatok ki ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#44925) drnet válasza DM-Fan (#44160) üzenetére


drnet
aktív tag

Én már 240-ért is találtam 55st60-at. Akkor ez már elég jó egy 55"-os panának. Mit jelent ez a "magas input-lag"?
Eddig csak 60"-osokat nézegettem a nagy nézési távolság miatt, de ez a 240 eFt egy 55"-os pana plazmáért nekem nagyon ok. Van valami, amiért nem ajánlott ez a tv?

(#44926) rgeorge válasza drnet (#44925) üzenetére


rgeorge
addikt

Ez mondjuk szlovák. Az oldal szerint "A garanciális feltételek minden tekintetben megegyeznek a Magyarországon érvényes jótállási feltételekkel (gyártónként eltérő).". Tehát rá kell kérdezni a Panasonic Magyarországnál, hogy mi a helyzet.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#44927) TCr válasza drnet (#44925) üzenetére


TCr
veterán

Van valami, amiért az általad linkelt helyről nem ajánlott.
Szürke import. 100%, hogy nincs rá hivatalos magyarországi, úgynevezett gyári Panasonic garancia.

Idézet az oldalról:

Ár: 239 900 Ft

mely 20% DPH-t
tartalmaz
(Szlovák Köztársaságban
alkalmazott ÁFA)

A magas input lag akkor lehet zavaró, ha játszol is a tévén, PS3, XBox360, PC...
A kontrollerhez képest picit késhet a kép.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#44928) Gicz válasza drnet (#44925) üzenetére


Gicz
addikt

hogy lehet hogy ugyanitt az 50st60 278? 40 ezerrel drágább mint az 55"... valami fura itt

(#44929) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Sziasztok!

Jártam már a topikban néhány hónappal ezelőtt. Akkor 300e Ft-os keretből szerettem volna plazmát venni, de végül úgy döntöttem, hogy inkább gyűjtögetek még egy kicsit. A felállás annyiban változott, hogy a keret 500e Ft, és a vásárlás október elejére tolódott.

Tudnátok nekem 2-3 típust ajánlani, ami várhatóan belefér a fenti összegbe? A cél a minél tökéletesebb házimozi élmény. 3 méteres távolságból fogom nézni, elsősorban a full HD tartalom dominál. Számítógép nem lesz rákötve, esetleg minimális játék konzollal. Ha jól sejtem drágább nem lesz már egyik készülék sem, szóval ami most 550-600e Ft, akár még az is beleférhet.

Köszönöm!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#44930) Heffi válasza drnet (#44925) üzenetére


Heffi
őstag

Az kizárt, hogy annyi legyen, valami el van írva. Meg kell rendelni és, ha ennyiért hozzák, akkor baromi jó üzelet (de nem fogják, mert rájönnek a tévedésükre).

(#44931) erdoke válasza Gh0sT (#44929) üzenetére


erdoke
titán

Január 31-től a Google nem támogatja az Exchange szinkronizálást iOS-en. Ill

A legjobb aláírás a héten

(#44932) Gh0sT válasza erdoke (#44931) üzenetére


Gh0sT
addikt

Próbálom felfedezni az összefüggést a kérdésem és a válaszod között, de bevallom nem sikerül. :F Biztos, hogy ezt nekem szántad?

Szerk.:
Gicz: lehet hogy ez is valami olyan kódolt üzenet, mint a "Kék virág szereti..." :)

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#44933) Gicz válasza Gh0sT (#44932) üzenetére


Gicz
addikt

én is ezen gondolkodtam...

(#44934) TCr válasza Gh0sT (#44932) üzenetére


TCr
veterán

Valakiben felébredt egy alvó ügynök. :D

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#44935) erdoke válasza Gh0sT (#44932) üzenetére


erdoke
titán

Hát ez igen érdekes hozzászólás lett. :Y
Megpróbálom még egyszer, amit elküldtem. Számodra a napokban itt is tesztelt 55VT60 lenne ideális, de szinte kizárt, hogy október-novemberre leesik az ára 500e környékére. Takács február-márciusra. Az 55ST60, ill. az 50GT60 pedig már most is vihető 400-ért.
Kitettem vágólapra, ha megint ekkorát trükközne a PH motor…

A legjobb aláírás a héten

(#44936) Gh0sT válasza erdoke (#44935) üzenetére


Gh0sT
addikt

65-ös képátmérőt felejtsem el ebben az árkategóriában?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#44937) Heffi válasza Gh0sT (#44936) üzenetére


Heffi
őstag

Még előfordulhat, hogy a kifutó ST60-ak leszállnak erre az árra, de nem valószínű, hogy ősszel, inkább tavasszal van rá sansz.

Vagy nézelődj a Samsungok körül, de azokat én nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#44938) DM-Fan válasza Gh0sT (#44936) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem feltétlen. Pár hónapja - bizonyos extra kondíciókkal - az E-Digital-nál ennyiért (500 eFt környéke) haza lehetett vinni a Panasonic 65ST50-et, ami brutálisan jó vétel volt annyiért. Szerintem jövő március-április környékén erre van esély a 65ST60 vonatkozásában is.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#44939) Gh0sT válasza DM-Fan (#44938) üzenetére


Gh0sT
addikt

Szavaidból úgy olvasom ki, hogy a 65ST50 már nem kapható. Vagy nem ennyiért kapható.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#44940) TCr válasza Gh0sT (#44939) üzenetére


TCr
veterán

Tavalyi kifutó (kifutott) modell.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#44941) drnet válasza TCr (#44927) üzenetére


drnet
aktív tag

Akkor innen. Ez tuti magyar, és a netto ár ugyanúgy 200 eFt. Nekem úgyis az számít.
A magas input lag, akkor nem érdekel, mert nem játszom.
Ha más nem szól ezen típus ellen, akkor én megtaláltam amit akarok.

[ Szerkesztve ]

(#44942) TCr válasza drnet (#44941) üzenetére


TCr
veterán

Azért a hivatalos, nem bolti garanciára kérdezz rá vásárlás előtt.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#44943) rgeorge válasza drnet (#44941) üzenetére


rgeorge
addikt

Ez dettó ugyanannak tűnik. Már az oldal megjelenése is nagyon hasonló, a termékleírás is, az alján, a garanciára vonatkozó rész is, csak címek változnak.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#44944) Heffi válasza Gh0sT (#44939) üzenetére


Heffi
őstag

DM-Fan előtti hozzászólásomban ott van a link, hogy az ST50 ebben a méretben "elméletileg" még kapható a PanaShop-ban 2+1 év garanciával félmilla alatt. Mondjuk azt nem árt tisztázni, hogy bemutató darabokról van-e szó vagy bontatlan készülékről.

(#44945) DM-Fan válasza Heffi (#44944) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Úgy tudom, hogy már csak bemutatópéldányok vannak a 65ST50-ből, de egy telefont azért mindenképpen megér a dolog.

drnet: biztosra veheted, hogy a Bemutatóterem nem ad hivatalos Panasonic garanciát. Ami túl szép, hogy igaz legyen, az nem is az: 254 eFt-ért adják azt, ami a hivatalos kereskedőnél 460 eFt. Azért sejtheted, hogy ott valami nem kerek.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#44946) Heffi válasza DM-Fan (#44945) üzenetére


Heffi
őstag

Persze az is lehet, hogy Liszi70 pixelhibás készüléke vár új gazdára, sosem tudhatjuk hol tévesztenek meg bennünk.

(#44947) mhmpista válasza DM-Fan (#44945) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Hat nem tudom nekem lehet megerne 200kilot a cseh garancia.
Egyszer mar neki futottam ennek a szurke import, hivatalos gari temakornek.
Es azt szurtem le, hogy vegulis arra is van garancia, csak nem a magyar hivatalos distributor alltal behozott keszulek.
Tehat a garancias ugyintezes joval nehezkesebb ido igenyesebb, de attol meg alltalaban megcsinaljak.
Szoval a semmi garancianal valamivel tobb, persze osszehasonlithatatlanul nehezkesebb a magyar hivatalosnal.
Viszont fele arert hat kitudja, van akinek megerheti.

(#44948) TCr válasza mhmpista (#44947) üzenetére


TCr
veterán

Még ha szürkeimport is, akkor is túl olcsó.
De ha valakinek jó ez így és van elég "bátorsága", próbálja meg.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#44949) DM-Fan válasza mhmpista (#44947) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Onnantól kezdve, hogy Magyarországról beszélünk és tudva azt, hogy itthon sajnos még a hivatalos garanciális procedúrák (ahol gyártói garanciával, jótállási jeggyel és jogszabályoknak megfelelő számlával tudod igazolni a jogosultságodat) is felérnek egy-egy verejtékes rémálommal, így én azt mondom, hogy meghagynám ezt a mókát a fiatal, vakmerő, kalandvágyó rétegnek. Túl sok tékozló homárt olvastam már ahhoz, hogy tudjam: az ilyenekbe csak akkor vágj bele, ha nem sajnálod elbukni a termékért kifizetett vételárat. Mondom ezt úgy, hogy jártam már más kérésére a szóbanforgó üzletben és vásároltam is neki kis értékű műszaki cikket ott, amit eddig nem kellett garanciáztatni.

Nem azt mondom, hogy nem csábító az ár, de pont ez kell lerángasson a földre: messziről bűzlik. Lebeszélni senkit nem fogok, mindenki azt csinál a pénzével, amit akar, csak egy dolgot ne felejtsen el: műszaki cikket vásárol és ugye ennél az árukategóriánál tudjuk, mi a hibahányad.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#44950) psg5 válasza mhmpista (#44947) üzenetére


psg5
veterán

Ráadásul az esetleges jótállási igény (nem)érvényesítése körül kialakulható panaszokkal nehezebben tud fordulni magyar hatóságokhoz...

F.K.T.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.