Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44651) Ispy válasza Dorian (#44648) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, erre írtam, hogy nálam ez a határ már 2 méter után eljön, illetve én is írtam, hogy ettől függetlenül az általános képminőség azért jobb.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#44652) Viktor81 válasza Citroware (#44641) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !
Nem is akarom megerteni. ezt miert: "sokszor szoktam állóképet hagyni a TV-n (pl játék főmenü órákig)", de ilyen felhasznalas mellett felejtsd el a plazmat. Ilyen felhasznalas mellett nem evek, de honapok is elegendoek a beegetesehez. (foleg, ha ezt az az elejetol fogva rendszeresen elkoveted.)

Udv.: V.

(#44653) Locutus válasza DM-Fan (#44650) üzenetére


Locutus
veterán

Ez működik G20-on is?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#44654) Citroware válasza Viktor81 (#44652) üzenetére


Citroware
addikt

Amikor épp sok időm van játszani, szoktam 20perc-félórás evésszüneteket tartani, akkor ugye áll, arra a kevés időre nem fogok kilépni a játékból aztán kikapcsolni (főleg ha ott nem lehet elmenteni a játékot), aztán újra kapcsoljam be stb.... szóval úgy hagyom, aztán még közbejön valami néha és azon veszem észre magam hogy 1 vagy 2 órája úgy maradt a konzol. Sokszor előfordul.

[ Szerkesztve ]

(#44655) cintula187 válasza DM-Fan (#44650) üzenetére


cintula187
addikt

Hálám ismét a sírig :R

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#44656) FhRossi válasza Citroware (#44654) üzenetére


FhRossi
tag

Annyi időd azért csak van evés előtt, hogy EGY GOMBOT megnyomj a távirányitón amivel életet varázsolsz a kijelzőre. ( pl. Tv adás ) zabàlás után is ugyanez a megterhelő feladat vár, egy gomb, és már játszol is...

Panasonic 50G30, PS4 1TB CUH-1216, iPhone 11Pro 256GB, MacBook Pro 2020,  Watch 6 Series, PSN: FhRossi1908

(#44657) Citroware válasza FhRossi (#44656) üzenetére


Citroware
addikt

Erre gondolta én is, de sajnos még ígyis vannak ugye olyan objektumok, amik egy helyen vannak, amik beleéghetnek.

(#44658) DM-Fan válasza Locutus (#44653) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Igen, működik, nekem is G20-am van.

Get Moded!

(#44659) t-bali3 válasza FhRossi (#44656) üzenetére


t-bali3
senior tag

1 gombbal a Tv ki is kapcsolható akár. :U
Mondjuk én a képernyőt szoktam lekapcsolni ilyen helyzetekben.

(#44660) sad_Vamp válasza t-bali3 (#44659) üzenetére


sad_Vamp
őstag

én csak akkor ha kell a hang, ha nem akkor a TV-t. Elég sokáig tart csak a képernyőt kikapcsolni, nem is értem hogy miért nincs rá külön gomb, pl a tök fölösleges "N" helyett.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#44661) junkpod válasza sad_Vamp (#44633) üzenetére


junkpod
nagyúr

Na de a dvb-t mindenkinek elérhető ingyen aki új tv-t vesz és ott vannak 1080i tartalmak. Se kabeleseknek nem kell magyarázni sem nekem a "hd" "fullhd" különbséget...

Box's don't touch!

(#44662) MasterMark válasza sad_Vamp (#44660) üzenetére


MasterMark
titán

+1

Switch Tax

(#44663) DM-Fan válasza sad_Vamp (#44660) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Veszel egy Logitech Harmony távirányítót és meg van oldva a probléma. Olyan funkciót teszel és arra a gombra, ami csak tetszik.

Get Moded!

(#44664) sad_Vamp válasza DM-Fan (#44663) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Vennék én, de most hogy a logi eladta az egészet a francba hát nem is tudom... inkább kivárok.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#44665) junkpod válasza Dorian (#44646) üzenetére


junkpod
nagyúr

+1
De kisebbségben vagyunk.

Ispy: mitől jobb a hdready 1024x768 mint 1920x1080?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#44666) DM-Fan válasza sad_Vamp (#44664) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Miért, szerinted mi fog történni? Kiküldenek valakit és erővel elveszik a megvásárolt távirányítódat? A jelenlegi eszközeidet 10 év múlva is támogatni fogja, ha pedig a jövőbeliek miatt aggódsz, az is alaptalan, ugyanis a Harmony távok az eszközök eredeti távirányítóival taníthatók is, mivel van rajtuk érzékelő szenzor is. Sok-sok év múlva is nagyon hasznos és jól használható távirányítók lesznek. Ha kivársz, csak azt éred el, hogy az utolsó példányokat is elszalasztod, aztán használtban kapsz, amilyet kapsz, ha egyáltalán kapsz.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#44667) MasterMark válasza DM-Fan (#44666) üzenetére


MasterMark
titán

Hmm most elgondolkoztam ezen, de látom, hogy ebből több fajta is van, és vannak elég drágák is.

Switch Tax

(#44668) Ispy válasza junkpod (#44665) üzenetére


Ispy
veterán

Nem írtam, hogy jobb.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#44669) DM-Fan válasza MasterMark (#44667) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Vannak drágák, de a többünk által 10 eFt körüli összegért vett 600-asnál nemigen kell több: 5 eszközt stabilan kezel, LCD-kijelzős, makrózható, háttérvilágításos (mozgatásra kapcsolja be). Mindenre elég, a 20 évvel ezelőtti eszközeimet is ismeri már adatbázis szinten (nem kell tanítani, csak megadni az eszköz típusát, utána meg már úgy rendezed a gombkiosztást/makrókat, ahogy neked tetszik), ahogy a legújabbakat is. Még a klímámat is tudná kezelni. Sajnos ez a típus már nem kapható, de a 650-es még igen, igaz, az picit drágább.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#44670) kokobe válasza Mankó (#44162) üzenetére


kokobe
senior tag

A samsung nem éri meg 60"-ban mivel pentile mátrixos ezért jó lesz nekem az 51"-os az nem pentile mátrixal készült szerencsére...

<---AMD___ATi--->

(#44671) M_AND_Ms válasza DM-Fan (#44669) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ha már szóba jött.
A kijelző feletti gombok a 600-ason sem világítanak? Az 700-asomon nem.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#44672) kokobe


kokobe
senior tag

[samsung ps51f5500]

egy nagyon jó kis teszt az 51"-os f5500-asról ami nem pentile mátrixal készült elég best buy kis készülék...

<---AMD___ATi--->

(#44673) DM-Fan válasza M_AND_Ms (#44671) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem, azok a 600-ason sem. De az nem is gond, mivel úgyis tudom, hogy melyik mit csinál, tekintve, hogy arra vannak makrózva a fő teendők. De egyébként ugye azok az LCD-kijelzőn is megjelennek, ha rányomsz a More Activities gombra.

Get Moded!

(#44674) psg5 válasza kokobe (#44672) üzenetére


psg5
veterán

Hogy is van ? Ezen van tükröződésgátló?

F.K.T.

(#44675) DM-Fan válasza psg5 (#44674) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nincs, ott van a tesztben is:

"First, the screen is a little reflective, which makes ill-suited to any room where it's likely to face a window - unless it's completely blacked out, that is."

Get Moded!

(#44676) kovadika válasza psg5 (#44674) üzenetére


kovadika
őstag

"First, the screen is a little reflective, which makes ill-suited to any room where it's likely to face a window - unless it's completely blacked out, that is."

Ez alapjan nincs rajta szuro. Szerintem egyeltalan nem best buy az ST60-hoz kepest.

(#44675) DM-Fan

:)

[ Szerkesztve ]

(#44677) kokobe válasza kovadika (#44676) üzenetére


kokobe
senior tag

Szerintem meg de olcsóbb nincs akkora iput lagja , van majdnem olyan 2d-je 3-d-ben magasan jobb és többet is tud pedig én is pana párti vagyok de sajna nincs zs-m gt60-ra de ha most a ps51f5500 és az st60 között kéne választaton akkor a samsungot választanám...

<---AMD___ATi--->

(#44678) kovadika válasza kokobe (#44677) üzenetére


kovadika
őstag

Normalis boltbol 10 ezer forinttal olcsobb mint az ST60. Ez ekkora kiadasnal szerintem elhanyagolhato. Ha valakit nem vakit el a 2 magos proci meg a tapicskolos taviranyito, es nem akar rajta jatszani, akkor annak az ST60 a jobb valasztas, ami nappal is elvezheto kepet produkal es az altalanos kepminosege, feketeszintje is jobb.

[ Szerkesztve ]

(#44679) psg5 válasza DM-Fan (#44675) üzenetére


psg5
veterán

Igen-igen közben rendesen elolvastam.

#44677) kokobe: Inkább egy árban van...

#44678) kovadika: Nálam is akkor játszana, ha jóval olcsóbb lenne.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#44680) DM-Fan válasza kokobe (#44677) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Eleve nem vennék bevonat nélküli TV-t és nem csak a tükröződés miatt. Pontosan az hiányzik ahhoz, hogy az F5500 2D-ben beérje a Panasonic-ot és ne maradjon el tőle, márpedig a felhasználás 98%-ban 2D tartalomból tevődik össze, még a rendszeresen 3D-anyagokat nézőknél is. Az árbeli különbség pedig gyakorlatilag elhanyagolható, mivel közel 300 eFt-os termékekről van szó és 10 eFt köztük a difi. Még játékosként is inkább kötnék kompromisszumot input-lag terén, semmint hogy állandó jelleggel gyengébb általános képminőségű képet kelljen néznem, magasabb feketeszinttel.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#44681) kokobe válasza kovadika (#44678) üzenetére


kokobe
senior tag

Én akarok játszani és nálam problem a hatalmas input lag ,plusz elhanyagolható az a kicsivel jobb fekete plusz szeretném a lehető legjobb minőségben élvezni a 3d-t is ha találok st50-est olcsón az lenne a legjobb ha nem samu lesz. Ph-n volt 180k-ért 51"-os f5570 az baromira megérte csak elvitték nekem csak pár hónap múlva lesz keretem addig eldől melyik tv lesz eddig samu a nyerő.

<---AMD___ATi--->

(#44682) kovadika válasza kokobe (#44681) üzenetére


kovadika
őstag

Bevallom fogalmam sincs, hogy miben jobb az F5500 3D-je, mint az ST60-e, de soha nem kotnek kompromisszumot 2D kepminoseg teren a 3D javara. Havonta egy-ketto 3D film ha kijon (es egyre kevesebb) es kb evente egy, amit erdemes igy megnezni. Ennel meg kevesebb az, ami otthon 50 colon elvezheto, de nem vagyunk egyformak. Gondolom te sem 3D tartalmat nezel tobbet, mint 2D-t, ezert nem ertem miert azt helyezed eloterbe. Persze ha fontos a jatek akkor lehet jobb valasztas a Samsung, de semmi mas miatt. Ja de, okosabb. Bar a Panat ossze lehet firkalni, ami szerintem hasonloan hasznos es egyenerteku opcio. :)

[ Szerkesztve ]

(#44683) kokobe válasza kovadika (#44682) üzenetére


kokobe
senior tag

Hát igen a játék fontos ezért is ha találnék st50-et akkor azt vennék az jó mind 2d-ben 3d-ben és nincs hatalmas input lagja sem...

<---AMD___ATi--->

(#44684) gaborcsu


gaborcsu
csendes tag

Sokat olvasgattam és kérdeztem is már a 64-65" ajánlásokat.
Nagyon itt az idő de nem tudom várjak-e, hogy a PS65F5000 lejjebb megy árban (most 450 MM webshopban), vagy legyen a régi vágyam a vadiúj PS64E8000 ami már tuti nem lesz olcsóbb (kerek 600 szintén MM webshopban)
Nem izgat a smart és a 3d, de semmi érdemleges infót nem találok a 64F5000 kijelzőjéről.
Esetleg megérhet 150-el többet az E8000?
(A pana 65ST50-et hagyjuk, samsungnál több segítségem van később, ha szükséges)

Ha OAKLEY szemüveg érdekel, nézz be ide: http://o-planet.hu

(#44685) MasterMark


MasterMark
titán

DM-Fan: Tetszik, de ennyit nekem nem ér meg, inkább keresgetem menüben a kijelzőlekapcsolást, meg a túlpásztázás kapcsolgatást. :)

Na megnéztem az IMAX-es Hubble űrtávcsöves dokumentumfilmet 3D-ben a Samsung szemüveggel. Úgy általában jó volt, viszont néha "áthallás" volt a másik képre aminek az eredménye, hogy mindenből 3-at láttam. Ez lehetséges amiatt volt, hogy egyelőre túl közel ülök hozzá, 140 cm, és az útmutatóban az van, hogy minimum 160 cm.
Úgy egyébként egyáltalán nem látszik a vibrálás, csak ha direkt fénybe nézek és nem a TV-re. Viszont a fekete nem lesz olyan fekete mint 2D-ben.

Switch Tax

(#44686) janos666 válasza Citroware (#44641) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A beégésre azt mondtam "kezelhető", nem azt, hogy nem létezik.

Én is szoktam 100+ órás kampányú RPG és advanture stílusú játékokat játszani, és velem is megesik hogy akár szinte egész nap (mármint azért nem megszakítások nélkül, de úgy értve, hogy más hasznos képtartalom aznap nem nagyon megy a TV-n, mert ha leülök elé, akkor a játékot folytatom).

Mikor így kínzom a TV-t akár a kvázi-statikus játék HUD-okkal, vagy épp azzal, hogy nem is játszom, nem is filmezek pár napon át, hanem netezgetek, szöveget szerkesztek, stb, olyankor a TV is aktív pihenőt tart velem együtt: ha nem elmegyek a házból, vagy lefekszem aludni, hanem a házban vagy a környékén mászkálok 10-30 perceket, akkor berakok a TV-re egy teljes képernyős 100% fényességű fehér képet, hogy homogenizálja a kijelzőt.

Ez nálam jól bevált az 51D550-en és a 42G30-on is. Gyakorlatilag folyamatosan azt csinálok, amit szeretnék, korlátozások nélkül. Eddig egyetlen hátránya az "elpazarolt" áram. De én ezt sem feltétlenül nevezném így, inkább járulékos költség. Ha LCD-t vettem volna, amit nem kell így homogenizálnom, és amúgy is kevesebbet fogyaszt benne a LED háttérfény, akkor mindenképp high-end LCD-t kellett volna vennem és sohasem jött volna vissza a villanyszámla különbözet az árból, de még akkor sem lennék elégedett, és akkor is plazmát akarnék, ha ugyan az az induló ér és még arra jön a villanyszámla.

A G30 bár kiszolgál, azért nem vagyok maximálisan elégedett, de már az ST50-re is nehéz lenne bármi rosszat mondani, egy GT60-ra pedig nem is igazán tudok. LCD-ből még nem láttam olyat, amit szívesen hoztam volna haza a G30 helyére. De még a D550-et is nehéz lenne leváltani akár egy mai high-end LCD-vel is.

Tömören: Az LCD álló, a PDP mozgóképre való. Mindkettőn lehet a másikat is, de csak kompromisszumokkal. Mivel nálam >=50% mozgókép (PC játékok, filmek, sorozatok), így a PDP-t választottam. A kompromisszumokat pedig mondhatjuk, hogy a szőnyeg alá söpörtem (bele lehet kötni a megoldásomba, de szerintem a lényeg az, hogy nálam bevált). Az LCD mozgásmegjelenítésének és képernyő-homogenitásának problémát én nem tudtam volna magamban pszichésen elkendőzni (meggyőzni magam róla, hogy ez a jó megoldás még akkor is ha logikusan mégsem).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#44687) M_AND_Ms válasza DM-Fan (#44673) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Azért, ha már 30 gombot bevilágítottak és megcsinálták a mozgásérzékelőt, akkor az négy gomb miért maradt ki? :F Miért nem lehet valamit kerekre csinálni, miért kell mindig egy kis hézagot hagyni? Sohasem értetem ezt...

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#44688) DM-Fan válasza M_AND_Ms (#44687) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Én is tűnődtem már ezen, de aztán rájöttem, hogy igazából nincs is jelentősége. De amúgy azért nincsenek bevilágítva, mert az a 4-5 gomb a többivel szemben nem is áttetsző.

Get Moded!

(#44689) M_AND_Ms válasza DM-Fan (#44688) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

... és ha áttetszőek lennének...? Esetleg. Tehát, a mérnökök úgy tervezték, hogy világítanak, de sajnos azok a gombok nem áttetszőek. ;] ;)

Jelentősége, hogyne volna! Sötétben felkapom a távirányítót és hiába világítós, csak a régi módszerrel tapogatva találom meg a kívánt activity gombot. Szerintem hasznos volna. Ha nem volna az egész világítós, nem zavarna, elfogadnám. De ha már kitalálták és dolgoztak rajta, akkor miért maradtak ki azok a gombok. Ezt nem értem.

Mindegy!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#44690) DM-Fan válasza M_AND_Ms (#44689) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha áttetszőek lennének, akkor a színkompozíció borulna. :P

Szerintem azért nincs jelentősége, mert a kijelzőn úgyis ott vannak az Activity-k, plusz egyébként a kijelző fénye meg is világítja a sziluettjüket, azt meg úgyis kívülről fújod, hogy melyik főgombra melyik Activity-t programoztad. Persze, világíthatna is ilyen erővel, de ilyeneken már nem igazán akadok fenn, a hétköznapi használatban egyáltalán nem korlátoz semmiben, így nem idegesítem magam rajta.

Más: amúgy az A-210 szerintem stabilabb is lett az új firmware által, plusz egy minimálisat gyorsult is.

Get Moded!

(#44691) sad_Vamp válasza DM-Fan (#44690) üzenetére


sad_Vamp
őstag

a210ről jut eszembe, nem cseréltél még benne véletlenül HDD-t? Én most készülök, csak nincs helyem bemásolni a régit, remélem nem roppan össze ha régi belsőt rákötöm USB-n keresztül míg rászedem az új HDDre a cuccokat. Vélemények esetleg?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#44692) DM-Fan válasza sad_Vamp (#44691) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem cseréltem benne, de nem lehet gond. Annyi, hogy ha kiveszed a régi HDD-t és beteszed az újat, akkor az újat formáztasd meg a Popcorn-nal és telepítsd fel arra is az NMT-applikációkat. Ezt követően fel tud állni a Popcorn rendszere és így már rádughatod USB-n keresztül a régi HDD-t és átrámolhatod a frissen installáltra a cuccokat, amiket akarsz.

De egyébként ennek mi értelme? Nagyobb HDD-t teszel bele? Vagy csendesebbet/halkabbat? Miért nem inkább NAS?

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#44693) sad_Vamp válasza DM-Fan (#44692) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Én is így képzelem el :) Csak kérdés, hogy a régi belső HDDjét majd kezeli e simán mint a többi USB-s HDDt (ami ugy NTFS meg FAT és nem linux fájlrendszerű). Elméletileg kéne, de igazából azon sem lepődnék meg, ha nem.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#44694) junkpod válasza Ispy (#44668) üzenetére


junkpod
nagyúr

"Ettől függetlenül az általános képminőség mindig érezhetően jobb a hd ready-nél."

Box's don't touch!

(#44695) M_AND_Ms válasza sad_Vamp (#44691) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én cseréltem - úgy, ahogy Dm-Fan leírta

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#44696) sad_Vamp válasza M_AND_Ms (#44695) üzenetére


sad_Vamp
őstag

super, akkor ezekszerint nem lesz probléma. :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#44697) M_AND_Ms válasza sad_Vamp (#44696) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Amúgy, majd a filmek, zenék átmásolását gyorsabban megoldhatod, ha beszerzel egy Linux Live cd-t (netről letölthető. Pl GParted (ez tk. egy jó kis partíciókezelő, de másolgatásra is jó)), arról bebootolsz és ott szépen átmásolod. De ha már dolgozol rajta, esetleg érdemes a médiatároló partíciót NTFS-re formázni, így a jövőben közvetlen Windows alól is eléred: How-To Format NMT Apps HDD Data Partition to NTFS & use CSI Apps

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#44698) sad_Vamp válasza M_AND_Ms (#44697) üzenetére


sad_Vamp
őstag

A beépített torrentet használom, az FTPről meg mindent elérek.... így nem látom az előnyét az NTFSnek a popiban.... meg linuxom is van, csak ritkán bootolok bele. :)

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#44699) TCr válasza sad_Vamp (#44698) üzenetére


TCr
veterán

Ráadásul a beépített torrent + NTFS páros nálam csúnyán össze is fsta magát.
Ext3-al viszont kifogástalanul működik.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#44700) M_AND_Ms válasza TCr (#44699) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ebben az esetben nem ajánlott az NTFS!
Én sem álltam rá (emiatt nincsenek működésbeli tapasztalataim). Az esetleges költözéskor majd a GParted-del bootolok és ott végzem el a nagyméretű másolást, ahogy eddig tettem (egyszer, amikor hdd-t cseréltem)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.