Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44051) Gabor970


Gabor970
addikt

az szerintem is valós, hogy a kadenciahelyes lejátszáshoz, még a pana árához lehet egy 25-30e Ft-os ejátszót illeszteni.

Ha valaki nem annyira kényes (ahogy sokszor leírtam, 3 éve elégedetten használjuk a PS50C430-at, ami nem kadenciahelyes) de szeretne jobb képet mint egy LCD, és a legolcsóbb megoldást keresi, akkor én is samsungot javasolnék, mert annak a lejátszója szinte mindent megeszik. Ha ma akarna családtagom olcsót, mindenképp megnézném neki a 100e Ft-os tescos 43E490-et.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#44052) aldebaran válasza liszi70 (#44050) üzenetére


aldebaran
őstag

Én az ilyen kötekedőket gyorsan leráznám a helyetekben: neked a samu a best buy és kész.

Csak a hsz-t gyűjti.

Unalmas már ezt olvasgatni a normális tesztek és ajánlások között.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#44053) psg5 válasza Gabor970 (#44051) üzenetére


psg5
veterán

A kadenciahelyes lejátszást ha egy tv nem tudja külső forrásból, akkor azt lehet orvosolni azzal, hogy egy médialejátszót használ és kész?

F.K.T.

(#44054) liszi70 válasza Gabor970 (#44051) üzenetére


liszi70
nagyúr

Unokaöcsémnek 43E450-et ajánlottam tavaly, jó szívvel tettem, a legfontosabb az ár-tényező volt. Akkor, ott, ez volt a legolcsóbb, és nem volt és nem is lesz médialejátszójuk. (Akkor a pana X50 valamivel drágább volt, azóta ez az árkülönbség eltűnt, tehát már X60-at ajánlanék neki.)

(#44055) mp54 válasza liszi70 (#44050) üzenetére


mp54
senior tag

Lehet hogy itt van "méjdéj00" No.2 Edition...?

(#44056) TCr válasza psg5 (#44053) üzenetére


TCr
veterán

Ezt a kérdést azért gondold át újra. :)
A médialejátszó az mi, ha nem külső forrás?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#44057) liszi70 válasza psg5 (#44053) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A kadenciahelyes lejátszást ha egy tv nem tudja külső forrásból, akkor azt lehet orvosolni azzal, hogy egy médialejátszót használ és kész?"

Nem. Ha külső forrásból nem tudja a kadenciahelyes lejátszást, akkor pont médialejátszóról sem tudja, mivel az a "külső forrás".

(#44058) Gabor970 válasza psg5 (#44053) üzenetére


Gabor970
addikt

egyik tévé sem kadenciahelyes a belső lejátszójával játszott 24p anyagok esetén. Van pár samsung alsó kategóriás modell ami külsővel sem tud kadenciahelyes lenni, de pl az összes panasonic tudja a kadenciahelyességet külső lejátszóval.

Vannak 50Hz és 60Hz-es sorozatok, amikkel semmi probléma sincs, ha a belső lejátszóval játszod le. Azok ugyanolyan kadenciahelyesek, mintha külső lejátszó lenne. Elég bonyi ez az egész, pl a 24p-t is bonyolitja, hogy van ami 23,976Hz, és ezt pl az új áron 25e Ft alatti külső playerek sem tudják.

Meg kell nézni kinek mi bántja a szemét, amennyiben nagyon szűk a keret. Ha van pénz jó tévére, ha nem lesz kevesebb attól, hogy 300e Ft-ig elmenjen az ember, akkor a fentieken nem szabad gondolkodni, kell egy ST vagy GT60 és egy 30e Ft-tól felfelé player, kihozza a legjobbat ami lehetséges.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#44059) Heffi válasza horvlas (#44048) üzenetére


Heffi
őstag

Azt írja a használati útmutató, hogy olyanokkal nem működik, amihez illesztő program kell. Úgyhogy szerintem a vezeték nélküliek felejthetők.

e-súgó 141. oldal

[ Szerkesztve ]

(#44060) DM-Fan válasza liszi70 (#44050) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hagyd, aki akarta, megértette és nem keresi azt, hogyan tud olyasmit belemagyarázni, ami nincs benne! Leírtam még egyszer, még egyértelműbben, ha ebből sem megy, arról már nem én tehetek. Bocsánat, hogy nem linkeltem árakat, csak beírtam őket, 10-ből egyszer megesik, nem hinném, hogy ettől kevésbé lenne érthető a mondandóm.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#44061) nightshadow


nightshadow
veterán

Nem akarok beszállni a vitába, csak azzal egészíteném ki, hogy idén a Samsung F4500 és F4900 is már tudja a kadenciahelyes lejátszást külső mediaplayerről. Ott van a speckók között, hogy Cinema smooth igen.

[ Szerkesztve ]

(#44062) mhmpista


mhmpista
aktív tag

Ajanlanek egy plazma barat, nagyon jo jatekot, annak aki jatszik is a plazmajan.

Remember me.

Nagyon jo, hangulatos jatek + plazma barat mert nincs benne fix hud :DD
Orakat mehet a jatek beeges veszelye nelkul. :N
En PCrol xbox kontorlerrel teszteltem, es nagyon szep plazman.

(#44063) DM-Fan válasza s157 (#44039) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Mégegyszer, és már sokadjára: Senki nem vitatja a Panasonic minőséget, de kezeljük helyén, hogy nem mindenkinek telik a közép illetve csúcsmodellekre. A másik dolog, hogy lehetőség szerint egy összehasonlítás akkor fair, ha ugyanazt az évjáratot, ugyanazt a kategóriát és ugyanazt a méretet hasonlítjuk össze egy konkrét üzlet kínálatából."

Melyik általam említett TV-t tartod közép-, vagy csúcskategóriás modellnek? Az X60-at, az UT50-et, netán az F4500-at, F5000-ret vagy az E530-at?
Továbbá azt sem értem (bár korábbról tudom, hogy neked ez a fixaideálod), hogy miért nem lenne "fair" eltérő évjáratú TV-ket összehasonlítani (pláne úgy, hogy sok aspektusban még a 2 éves Pana jobb is, mint egy idei Samsung). Nem az volt a kérdező kérdése, hogy melyik az idei legolcsóbb plazma, ő a piacon levő készülékek között keresgél és mint magad is írtad, lehet, hogy egy teljesen alap, 2 éves TV-vel is boldog lesz. Amúgy meg max. 10 eFt-os difiről (többletről) beszélünk, amiért ráadásul jobb minőséget is kap.

Egyébként ha már ennyire az áron pörögsz, akkor az 51E550 és 50UT50 összevetése sem túl reális, mert az 50UT50-nel árban sokkal inkább az 51E530 volt pariban az idők nagy részében, ami kvázi mindenben (kadenciális képességekben, feketeszintben, kontrasztban, funkciókban) is elmaradt az UT50-től és még csak nem is 3D. Mindkét gyártónak ez volt a belépő fullHD modellje tavaly - ha már ennyire ragaszkodsz az éven belüli összehasonlításhoz. Az E550 párja az ST50 volt (árban is) és ugye mondanom se kell, hogy miben és mennyivel volt jobb a Pana.

Get Moded!

(#44064) mp54 válasza s157 (#44039) üzenetére


mp54
senior tag

A másik dolog, hogy lehetőség szerint egy összehasonlítás akkor fair, ha ugyanazt az évjáratot, ugyanazt a kategóriát és ugyanazt a méretet hasonlítjuk össze egy konkrét üzlet kínálatából.
Na, ha ezt te komolyan gondolod, akkor én nem kérek a te tanácsodból...
(Csak olvasok, de nehéz volt eddig csöndben maradnom...)

[ Szerkesztve ]

(#44065) s157 válasza DM-Fan (#44063) üzenetére


s157
csendes tag

A vitaindító kérdés ez volt:
"Sziasztok!

Segítségetek kérem legolcsóbb pana vagy samsung plazma tv érdekel újonnan.
Egy barátom vásárolna. Lebeszéltem az lcd-kről.
Előre is köszi.
"

Ez elég egyértelmű nem?

Mivel konkrét típust megint nem írtál, ezért egyet kell értsek azzal a megállapításoddal, hogy "sok aspektusban még a 2 éves Pana jobb is, mint egy idei Samsung". Más aspektusban pedig a 2 évvel ezelőtti Samsungok jobbak mint egy idei Pana. Ugye így pontos méret és típusmegjelölés nélkül Te is egyetértesz ezzel? :D

Mint már írták előttem többen is, az idei Samsungoknál megoldották a kadenciahelyes lejátszást. Személyes tapasztalatom azonban az, hogy mint, pendrive-ról, mint médiaszerverről (Allshare, Serviio, Mezzmo amiket próbáltam) családom és ismerőseim egyike sem vett észre különbséget a kadenciahelyes Cinema Smooth, illetve a belső médialejátszó "Motion Blur Canceller" beállítása közt. Feltételezem, az átlagvásárló nem tud különbséget tenni, akkor sem ha megmondják, mikor melyik üzemmódot látja. Ennek ellenére én is egy Mede8er med600x3d lejátszót használok szívesebben, de mikor hazaérek és látom hogy megy a tv, akkor minden esetben a sokkal egyszerűbben kezelhető Mezzmo médiaszerverről nézik inkább a filmeket.

A szintén sokat emlegetett fekete szintről pedig csak annyit, hogy valóban számokkal kimutatható tulajdonság, viszont az imént említett családtagjaim és ismerőseim úgyszint nem látnak különbséget az előző tv-m 0.05 illetve a jelenlegi tv-m 0.006 cd/m2 fekete szintje közt. Azt mondják: ne már! az előző is nagyon fekete volt!

Nagyon dicséretes tehát hogy ezen a fórumon meg lehet vitatni ezeket a technikai adatokat és tulajdonságokat, de már olyan szintre fejlődtek a gyártók, hogy a vásárló legtöbb esetben úgyis az árat nézi. Vagy ha nem, akkor bemegy a M€Đi@M@rkt-ba, ahol megveszi az első útjába akadó LED tv-t mert annak jobb képe van az üzletben.

Egyébként mindenki vegyen olyat, ami a pénztárcájához, és/vagy személyes preferenciájához illik.

Peace! :R

(#44066) TCr


TCr
veterán

Szerintem itt le is zárhatnátok a témát, mert már baromira unalmas egész nap ezt olvasni.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#44067) MasterMark válasza s157 (#44065) üzenetére


MasterMark
titán

"bemegy a M€Đi@M@rkt-ba, ahol megveszi az első útjába akadó LED tv-t mert annak jobb képe van az üzletben"

Best-byte-ban Scart-ról ment egy DVD lejátszóról valami az UT50-en, a többi TV-n mindenhol HDMI volt a boltban. :)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#44068) Locutus válasza TCr (#44066) üzenetére


Locutus
veterán

Évek óta ez megy itt folyamatosan, már megszokhattad volna :DDD
Csak egy órát nem figyel ide az ember, már 127 hsz született olyasmiről, ami előző nap is ki lett tárgyalva...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#44069) s157 válasza TCr (#44066) üzenetére


s157
csendes tag

Részemről lezártnak tekintem a vitát, és elnézést azoktól akiket esetlegesen untattam! :)
:R

(#44070) liszi70


liszi70
nagyúr

Nagyon fárasztó és unalmas, folyton visszatérő probléma, hogy azt hiszik egyesek, egy "szakmai" fórumnak a legkevésbé hozzáértő, teljesen laikus user-ek igényei szerint kell működnie, és a fekete-szint, vagy kadenciahelyes lejátszás nem is számít, mert a szomszéd Béla bácsi nem is látja a különbséget. Röhej. Én viszont látom a különbséget, és még nagyon sokan, akiknek csak egy része van itt a fórumon.

Lehetőleg ne keverjük össze az ilyen topicokat a Nők Lapja, gyesen lévő anyáknak szóló, "Hogyan válasszunk lettévét amíg alszik a pici" tanácsadó fórumával.

Én már többször konfrontálódtam ilyen miatt, már nem vagyok hajlandó, be is fejeztem. :)

[ Szerkesztve ]

(#44071) rgeorge válasza MasterMark (#44067) üzenetére


rgeorge
addikt

De még úgy is az UT50 volt a jobb...

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#44072) psg5 válasza Gabor970 (#44058) üzenetére


psg5
veterán

Többieknek: az alábbi mondat miatt tettem fel a kérdést :)

"az szerintem is valós, hogy a kadenciahelyes lejátszáshoz, még a pana árához lehet egy 25-30e Ft-os ejátszót illeszteni."

válaszod egyértelmű volt köszi!

Nagyon várom rendelésünk napját! Már szinte semmi sem tud az 50st60-tól eltéríteni:)
Még egy kicsit az elkövetkezendő 4 hétben lejjebb mehetne az ára...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#44073) mp54 válasza s157 (#44065) üzenetére


mp54
senior tag

de már olyan szintre fejlődtek a gyártók, hogy a vásárló legtöbb esetben úgyis az árat nézi. Vagy ha nem, akkor bemegy a M€Đi@M@rkt-ba, ahol megveszi az első útjába akadó LED tv-t mert annak jobb képe van az üzletben.
Ezt csak így idelököd elénk? Adatok, linkek, melyek alátámasztják...? ;]
Hagyd már abba!

(#44074) tom_tol válasza liszi70 (#44070) üzenetére


tom_tol
addikt

Hát igen. Sokkal érdekesebb ha idetéved valaki a "milyen plazmát vegyek" kérdésével és sok ezredszer írjátok le a következőket:
- Hasonló árban Panasonic mert az mindenben jobb.
- Mindenképpen vegyél külső média lejátszót mert...
- Ha jelenleg nincs pénzed csak 42"-ra, akkor is várj és takarékoskodj mert az kicsi és nagyon megbánod.
(Félreértések elkerülése miatt, most nem ezen kijelentések igazát vitatom.)
Ha DM-Fan kiegészítené az 1.hsz.-t, akkor nem lenne mit kérdezni. Ebben az esetben lenne néhány link a tesztekről, pár hsz. janos666 részéről, tőle kapunk néha valódi információkat az általa vizsgált készülékekről, esetleg lenne néhány hsz. azoktól akik betévednek valahová és találnak valami kedvező, ajánlható árú készüléket, és talán azoktól akik vettek valamit és örömükben írnának ide. (Bánatukban nyilván nem mert a legjobbat vették az 1.hsz. alapján)
Halálra unnád magad ebben a topikban, nem beszélve arról, hogy alkalomadtán nem is segíthetnél minket a magyar nyelv értelmezésében.
Lehet, hogy az ilyen vagy olyan ellenkező, kétkedő szösszenetek fárasztóak és unalmasak, de ha nem lennének akkor lenne igazán unalmas az egész.

(#44075) Sifre


Sifre
senior tag

Nesztek, ST60 teszt :)

[link]

(#44076) adamssss válasza Sifre (#44075) üzenetére


adamssss
veterán

Engem meggyőzött.

Kérdés: Mit milyen értékekre érdemes állítani, ahhoz hogy a legjobb legyen a képminőség, abban az esetben ha az ember nem rendelkezik kalibrátorral.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#44077) liszi70 válasza tom_tol (#44074) üzenetére


liszi70
nagyúr

Amit most írtál, annak az ég világon semmi köze ahhoz, amiről én írtam.

(#44078) Pharaoh válasza adamssss (#44076) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1366730214

Ebben a tesztben van példa a beállításokra is.

(#44079) DM-Fan válasza tom_tol (#44074) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Sokkal érdekesebb ha idetéved valaki a "milyen plazmát vegyek" kérdésével és sok ezredszer írjátok le a következőket:
- Hasonló árban Panasonic mert az mindenben jobb.
- Mindenképpen vegyél külső média lejátszót mert...
- Ha jelenleg nincs pénzed csak 42"-ra, akkor is várj és takarékoskodj mert az kicsi és nagyon megbánod.
"

Most erre mondjam azt, hogy iskolában matematika órán is hosszú-hosszú évtizedek óta oktatják az algebrát, geometriát, a trigonometriát, mert alapvető dolgok. Odamész szülőként trollkodni és megkérdőjelezni a tanárt, hogy mi pöcsért tanítják már évtizedek óta ugyanazt minden évben?

Ez egy szakmai topic és nem fan-klub, épp ezért tényszerűen, tesztek, tapasztalatok, ehhez mérten aktuális árak alapján teszünk javaslatot. Az ide betérők nagy része azt sem tudja, hogy mi fán terem manapság a televízió üzletág, milyen készülékek vannak, azok mit tudnak, mi mire jó, mi mit jelent. Olyannyira nincsenek tisztában a legtöbben dolgokkal, hogy még a nézési távolsághoz választandó megfelelő méretet sem ismerik: lásd legutóbb 2 napja írta be valaki, hogy 2 méteres távolsághoz maximum 42"-t javasoltak neki a bolti eladók.

Ezek után kissé trollkodónak tűnik (ismét) a hozzáállásod, amelyben leoltod a napjában több tíz segítő HSZ-t írókat, akik - igen: írd és mondd - képesek akár huszonötödször is leírni ugyanazt a mezei kérdezőnek, aki lusta beleolvasni a topicba (pedig tényleg nem kéne sokat, mert kb. pár napos periodicitással ugyanazon kérdések kerülnek feltételre és megválaszolásra - ezt vetheted az aktívan válaszolók szemére, csakhogy ez a kérdezők sara), lusta használni a keresőt. Toldozgathatom még tovább az amúgy sem rövid #1. HSZ-t, de a feltett kérdések alapján mindennapos általános tapasztalat, hogy a kérdezők tizede olvassa csak el.
Pont az ilyen, a hozzászólásodhoz hasonló értelmetlen, gunyoros HSZ-ek miatt írok ide egyre kevesebbet, mert beleuntam, hogy mindig jön egy okos, aki megmondja a frankót az aktív közösségi tagoknak, hogy mit miért csinálnak szarul és hogy mennyire belterjesek. Persze érdemi hozzászólásuk igen ritkán van. Lehet jönni ide bátran írogatni, napi több órát feláldozva rá a szabadidőből és megválaszolni ugyanazt a kérdést igen sokadszor, meg lehet mutatni, hogy is kell ezt csinálni!

De hogy érdemben is reflektáljak:

"Hasonló árban Panasonic mert az mindenben jobb."

Ha nem is mindenben, de 95%-ban ténylegesen jobbak az utóbbi 2 évben a Panasonic TV-i, szinte bármelyik kategóriában és ezt egyikünkkel sem a márkahűség mondatja, hanem a tapasztalat, a tesztek. Ráadásul árban sem feltétlenül drágábbak a TV-ik, vagy nem annyival, mint amennyivel többet érnek. De egyébként annyira imádom, hogy annak ellenére is le vagyunk márkabuzizva, hogy bőszen ajánlunk a Samsung-tól is TV-t - már amennyiben az a kevés szitu előfordul, amikor van is alapja a dolognak.

"- Mindenképpen vegyél külső média lejátszót mert..."

Tekintettel arra, hogy a gusztustalan marketinggépezet belenyomja a vevő pofájába a sok smart f*szságot és elhiteti, hogy ez a készülék aztán már mindent tud, ezért a mezei user azt képzeli, hogy megveszi a TV-t és minden smakkol. Aztán szembesül vele, hogy tulajdonképpen csak arra nem tudja kompromisszummentesen használni, amire vette: minőségi filmnézésre. Urambocsá igen, felhívjuk rá a figyelmet. Aztán vagy megfogadja, vagy nem, de ne várd már el azt egy szakmai topicban, hogy ez ne kerüljön felszínre. Elmondjuk azt is, hogy mire használható egy belső lejátszó, illetve azt is, hogy mire nem. Kész. Ha fáj, ne olvasd, megkaptad a számodra fontos infót, ennyi.

"Ha jelenleg nincs pénzed csak 42"-ra, akkor is várj és takarékoskodj mert az kicsi és nagyon megbánod."

Az imént kifejtettem, hogy az emberek mennyire nincsenek tisztában az adott nézési távolsághoz tartozó korrekt méretekkel. Ha gondolod, kiegészítem az #1. HSZ-t egy olyan statisztikával, hogy az elmúlt 5 évben a topicba látogatók közül hányan vettek 42"-os TV-t, azt hányan mennyi idő alatt kezdték el kicsinek érezni és hogy hányan cserélték le 50"-os, vagy nagyobb méretű TV-re. Meglepődnél, de asszem nem árulok el titkot, ha azt mondom, hogy 90% körüli az arány.

Még egyszer: senki fejéhez nem tart senki fegyvert, hogy olvassa ezt a topicot, vagy hogy ide írjon. Hosszú évek alatt sok troll megfordult itt, aztán kikoptak, ugyanakkor a topic igen sokaknak nyújtott már hasznos infókat és ez legalább 5-10 ember érdeme, akik többé-kevésbé azóta is jelen vannak. Akinek nem tetszik, az mehet az index fórumra, a hwsw-re, az avx-re, sorolhatnám, de hadd ne tegyem.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#44080) BBéci válasza Pharaoh (#44078) üzenetére


BBéci
titán

Az egyik tévén műszerrel beállított értékeket egy másik ugyanolyanra átmásolni teljesen értelmetlen, sőt tilos, mert csak becsapja velük magát az ember!
Kérlek, ne javasolj ilyesmit!

(#44076) adamssss
Kalibrálni kell és pont!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44081) liszi70 válasza DM-Fan (#44079) üzenetére


liszi70
nagyúr

+1 +1 +1

(#44082) tom_tol válasza DM-Fan (#44079) üzenetére


tom_tol
addikt

Sajnálom, hogy miattam elgurult a gyógyszered, de tényleg.
Hsz.-el kapcsolatban csak annyit, ha veled nem értek egyet akkor nyilván nemkívánatos troll vagyok. De nem csak én, bárki aki valamennyire is megmeri kérdőjelezni a hozzászólásaid tartalmát. Talán szólj valakinek hogy nevezze át a topikot. Ha ez megnyugtat, ígérem, a továbbiakban hallgatag szemlélője leszek ennek a fórum témának.

(#44083) Ispy válasza tom_tol (#44082) üzenetére


Ispy
veterán

Nem azért vagy troll (meg a többi hozzád hasonló), mert kritizálód a tanácsokat, hanem azért mert ezen kívül érdemben semmilyen más dolgot nem teszel, azaz nem tanácsolsz a kérdezőknek, nem válaszolsz szakmai alapon (de inkább sehogy sem).

Csak jöttök és kritizáltok, kötekedtek, ennyi.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#44084) DM-Fan válasza tom_tol (#44082) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Vedd észre, hogy nem is nekem szóltál be (maximum részben), hanem másnak és a legcsekélyebb mértékben sem volt szakmai a hozzászólásod - ahogy igen sok esetben sem az - ennek ellenére én írtam vissza neked, szerintem teljesen jogos észrevételeket, erre trollkodva kontrázol - megintcsak érvek nélkül, személyeskedve. Arról meg nem tehetek, hogy kiállok az igazamért, ha valaki belemagyaráz valami olyan nyilvánvaló sületlenséget a mondandómba, ami nincs benne - amit eddig elértem szakmailag életem során itt is, máshol is, azt ennek köszönhetem. Tudod bizonyos időközönként mindig akad valaki, aki megpróbálja megmagyarázni, hogy miért belterjes a topic (ennek négyen-öten mindig rendszeres céltáblái vagyunk), de szerencsére a köszönetnyilvánításokból sokszor ennyi van, így igazából totálisan hidegen hagy a dolog, hogy időnként betéved egy-egy troll, akikre fél év után már senki nem emlékszik, mi viszont többen évek múltán is próbálunk segíteni - ami nyilván csípi egyesek szemét - jó magyar irigy mentalitásnak megfelelően. Nem tudom, miért kéne átnevezni a topicot - még egyszer írom: ha ennyire irritál, ignoráld és kész. Boldogabb leszel, hidd el és ez az általad belterjesnek hirdetett közösség sem feltétlen fogja bánni.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#44085) liszi70 válasza tom_tol (#44082) üzenetére


liszi70
nagyúr

"...ha veled nem értek egyet akkor nyilván nemkívánatos troll vagyok. De nem csak én, bárki aki valamennyire is megmeri kérdőjelezni a hozzászólásaid tartalmát."

Nem kötelező itt egyetérteni senkivel. De az alap lenne, hogy ha valaki egy leírt véleménnyel vagy ajánlással nem ért egyet, az ne az ajánlattevőt kezdje szapulni, hogy "miért ezt ajánlja micsoda dolog", hanem írjon a kérdezőnek egy más javaslatot, hogy márpedig szerinte ez jobb lenne, ezért meg azért. Ezzel senkinek nincs, nem is volt, nem is lesz baja. Soha nem láttam még jelét annak, hogy bárkinek szúrta volna a szemét a vélemények ütközése. De amikor nincs megfogalmazott vélemény, ellenérv, csak az offenzív ellenkezés, akkor jogosan gurul el a gyógyszer egyszer-egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#44086) psg5 válasza Gabor970 (#44058) üzenetére


psg5
veterán

dune hdtv 101--em van, ezzel a 3d-n kívül ki tudom használni a lehetőségeket?

F.K.T.

(#44087) BBéci válasza psg5 (#44086) üzenetére


BBéci
titán

Az egy nagyon jó kis lejátszó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44088) psg5 válasza BBéci (#44087) üzenetére


psg5
veterán

Na akkor ez is pipa :)

Dm-fan: Olvasom a tesztet st60--ról. Elég meggyőző, valóban. A mozgásmegjelenítést melyik hasonló kategóriájú plazma tudja "jobban"?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#44089) s157 válasza psg5 (#44088) üzenetére


s157
csendes tag

Fujjjj, troll vagy! Hogy mersz itt ilyet kérdezni? ;]
Egyébként nyilvánvalóan a Samsungról van szó.

A másik dolog, amin jót mosolyogtam:
" A jövőben igyekszünk majd minél több Panasonic TV-n elvégzett mérésekkel feltérképezni ezt a kis kontraszt anomáliát. Ugyanakkor addig se feledjük, hogy egyelőre semelyik másik gyártó, egyetlen terméke sem szárnyalta még túl azt az értéket sem, amit itt, ebben a tesztben ezen a 42ST60E készüléken mértünk. Kivéve a már évek óta nem kapható, de a maguk idejében jóval drágább Pioneer Kuro plazmákat, és a ma még igen korlátozottan és nagyon drágán beszerezhető OLED TV-ket. Tehát, ha vannak is idén apró különbségek (például véletlen gyártási szórásból), akkor is csak házon belüli "versenyről" beszélhetünk, ismét kiemelve, hogy szabad szemmel egymagában nézve igen apró eltérésekről van szó. "

Tehát
42ST60E:
A gyári alapbeállításokkal True Cinema módban mért kontrasztarány 111 cd/m2 fehér és 0,009 cd/m2 fekete fényerők hányadosaként kb. 12000:1 értéken áll, ami meglepő, mert ennél alacsonyabbra, 0,006 cd/m2 körüli feketére számítottunk.

PS64F8500:
fekete: 0.006 cd/m2
fehér: 197 cd/m2 NORMAL mode, 120 cd/m2 MOVIE mode.

Ezek szerint mégis van "másik gyártó egyetlen terméke" ami túlszárnyalja ezeket az értékeket? Igen, vagy nem?

Ettől függetlenül tényleg jó tv.

(#44090) Dorian


Dorian
félisten

Ha mindenki kiveszekedte magát, elmondom:
Néhány napja próbáltam ki / vettem észre, h jó dolog nappal ez a max kontraszt + öko mód, így szabályozza a kontrasztot magának a tévé a környezeti fény függvényében, de este, sötétben filmezéshez csak jobb kicsit a kép, ha kikapcsolom az öko-t és a kalibrált kontraszt értéket állítom be.
János, DM, Béci: Pontosan mi nem működik ilyenkor ugyanúgy?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#44091) BBéci válasza s157 (#44089) üzenetére


BBéci
titán

Majd akkor nyilatkozunk az F8500-ról, ha megérkezik hozzánk és megmérjük azt is. Rövidesen sor kerül rá.

Addig csak mosolyogj nyugodtan magadban, senkit nem érdekel. ;]

(#44090) Dorian
Nézd meg, változnak-e az adott profil kalibrált értékei az ECO ki-be kapcsolgatása során.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44092) s157 válasza BBéci (#44091) üzenetére


s157
csendes tag

Már megmérték néhányan. Attól hogy ti is megméritek, nem lesz se jobb, se rosszabb.
De most komolyan! Megint felhívom a figyelmet egy nyilvánvalóan téves kijelentésre, erre megkapom, hogy mosolyogjak nyugodtan, senkit sem érdekel! :(

(#44093) psg5 válasza s157 (#44089) üzenetére


psg5
veterán

Melyik Samsungról, amelyik ugyanez a kategória és árban is kb hasonló?

F.K.T.

(#44094) s157 válasza BBéci (#44091) üzenetére


s157
csendes tag

Egyébként a mai nap során linkelt PS51E550 és PS51E530 teszttel összevetve feltűnt, hogy mindkét esetben ugyanazon külső lejátszót és HDMI kábelt használták a tesztelők (kiknek nevét az AV-Online sajnos nem említi meg egyik esetben sem). Azt a tesztet is ti írtátok?

(#44095) BBéci válasza s157 (#44092) üzenetére


BBéci
titán

Nyilvánvalóan téves? Milyen alapon mered ezt kijelenteni?

Idézet az avforums tesztjéből:

"Where the PS64F8500 didn’t perform as well was in terms of black levels, which we measured at 0.013 cd/m2. This is slightly better than last year but far higher than this year’s Panasonic plasmas and robs the PS64F8500 of some of its dynamic range, giving it an on/off contrast ratio of 9,231:1."
"ANSI contrast ratio of 7,821:1. "

[link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#44096) psg5


psg5
veterán

Olvasgatom a teszteket.
Mennyivel nyomhat a latba az, hogy a PS51E550 "A drágább Samsung plazmatévékre is jellemző, és bizonyos tekintetben a konkurenciát leköröző mozgókép-élményt képesek nyújtani." az ST60-al szemben?
Ez mennyire látványos? Mennyire látható a különbség ebben a tekintetben az e550 és az st60 között?
Ahogy olvasgatom lehet mégis megfelelő lehet az 51E550, főként, hogy sok sportot nézünk, így a gyors mozgások sokat számítanak. S talán olcsóbb is.

F.K.T.

(#44097) Dorian válasza psg5 (#44096) üzenetére


Dorian
félisten

Mi lenne, ha megnéznéd mindkettőt és az alapján döntenél?

Már sokszor elmondtuk, hogy nagyon minimális problémák vannak a mozgásmegjelenítéssel, szinte észrevehetetlen. Viszont kontrasztban, feketében, tükrözésgátlásban látványosan jobb a Panaszkodik.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#44098) s157 válasza BBéci (#44095) üzenetére


s157
csendes tag

Kérlek olvasd tovább azt a cikket.
As you can see on the chart above, the spread of measurements is reasonably consistent and the PS64F8500 can maintain an impressive level of brightness even whilst showing black in the same scene. This was also true when it came to shadows, not only could the PS64F8500 maintain detail in dark scenes but it could also deliver shadow detail when other parts of the image were very bright. The Black Optimiser promises deeper blacks and on a completely black screen in Dark Room mode we got that with a measurement of 0.007

De gondolom elfogadod a HDTVTest.co.uk tesztjét is:

Have a look at the overall contrast performance of one, and we think you’ll agree that this is really not a crazy remark. The PS-64F8500′s best black level, which we measured from a nearly-black screen at 0.006 cd/m2, is neck and neck with this year’s Panasonics. The F8500 dims to near-black if an entirely black screen is input; we defeated this behaviour by keeping a small patch on screen (far away from the measurement area). Just for the record, we achieved these results by using the [Black Optimiser] feature. Setting this to “Dark Room” results in the 0.006 cd/m2 black level. By default, it’s at 0.018 cd/m2, which is still extremely good, but the extra depth of the “Dark Room” setting will be visible and appreciable in… well, a dark room. The menu blurb for this control promises that it will “get deeper blacks and magnify the contrast of low gradation by using PDP waveform and signal compensation”.

Hát innen "merészeltem" kijelenteni...

(#44099) psg5 válasza Dorian (#44097) üzenetére


psg5
veterán

Előzmény

Odáig eljutottam, hogy (bár úgy néz ki nem csak a tv miatt végre) eljutok 120km-re, ahol meg tudom nézni egymás mellett az st60-at és az x60-at (Ferenc Körút Panashop), de hol tudnám az 51e550 és st60-at hasonlítani?

De lehet már tényleg túlrugózom :)

F.K.T.

(#44100) Dorian válasza psg5 (#44099) üzenetére


Dorian
félisten

Mielőtt mész Bp-re, hívd körbe a MM és hasonló boltokat, hol van kiállítva mindkettő.
De mintha a Westendben lenne (régen jártam már ott) Pana és Samu mintabolt is, így ha nem is egymás mellett, de megnézheted mindkettőt

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.