Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45601) t-bali3 válasza Gabor970 (#45594) üzenetére


t-bali3
senior tag

IKEA-nál pontosan így működik a 0% THM-es Cetelem hitel.
Kapsz egy hitelkártyát, aminek a keretéből elkülönítenek egy összeget és azt x db részletben meghatározott fizetési időpontlista alapján kell megfizetned.
Megjegyzem én ilyennel soha nem találkoztam még azelőtt, nem is értettem meg abból, amit ott mondtak az ügyintézők...azt hittem csak rám akarnak sózni egy plusz hitelkártyát.

De megnézem még egyszer a szerződést nehogy hülyeséget mondjak.

Megnéztem:
1. Aláírsz egy hitelkártya szerződést
2. Majd aláírsz egy kiegészítő Megállapodást a hitelkártya keretének felhasználásáról.

[ Szerkesztve ]

(#45602) BBéci válasza psg5 (#45600) üzenetére


BBéci
titán

Az SBS és az OU sima mkv konténerben szokott lenni, azt bármelyik lejátszó kezeli. De minek?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45603) t-bali3 válasza t-bali3 (#45601) üzenetére


t-bali3
senior tag

Ebben az esetben viszont nem a kártyát húzták le, csak elkülönítettek egy részt a keretéből, ami kölcsönként jött, így valóban nem kártyás vásárlás. Elég zavaró megoldás szerintem, annyi hogy nekik könnyebb, mert tutira kapsz egy hitelkártyát és ha nem fizetsz, akkor az esedékes részt jogosultak a kártya terhére jóváírni. Kevesebb papír + lesz egy hitelkártya is.

Bocs a sokk OFFért.

(#45604) Chrys_ válasza lemmy9 (#45537) üzenetére


Chrys_
addikt

Haarmony 900 van nálam is, az eredetieket el is raktam, nincs rájuk szükség.

(#45605) psg5 válasza BBéci (#45602) üzenetére


psg5
veterán

Nem értek hozzá ezért a csodálkozásom...
Szóval ahogy a tv lejátszója lejátsza a 3d-s anyagot az semmire való?

F.K.T.

(#45606) BBéci válasza psg5 (#45605) üzenetére


BBéci
titán

Hagyjuk már a csudába felezett felbontású vackokat, mikor full HD tévékről beszélünk! A tévék lejátszójára inkább lehetne mondani, hogy semmire sem való.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45607) psg5 válasza BBéci (#45606) üzenetére


psg5
veterán

Jó-jó.:) Igazából a 3d nem volt egyáltalán szempont a tv vásárlásánál, azonban úgy gondoltuk ha már képes rá, akkor néha-néha kihasználnánk, de annyit egyenlőre nem ér, hogy még egy lejátszóba beruházzunk.

F.K.T.

(#45608) BBéci válasza psg5 (#45607) üzenetére


BBéci
titán

Akkor a Dunével játszasd le a felezett lomokat!
Szerintem a 3D nem ér annyit, hogy még új lejátszót is vegyél. Pláne ST60-hoz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45609) psg5 válasza BBéci (#45608) üzenetére


psg5
veterán

Dehogy játszatom le! Pont azt mondom, hogy addig ameddig normális lejátszóra nem tellik nem fogom használni ilyen felezett anyagokra. Csak azt hittem, hogy a belső elbírkózik vele.
Amúgy nem felezett hanem frame packed 3D anyagot milyen játszó játszik le, mely elérhető árban van? (Perzse ez már lehet másik topik.)

Nos akkor fiam csalódott lesz, hogy tudja a 3d-t és nem nézünk 3d-ben :) Idáig nem mondtam neki, hogy erre is képes a tv, de véletlenül elszóltam magam :)

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#45610) TCr válasza BBéci (#45608) üzenetére


TCr
veterán

Pláne semmihez, a jelenlegi "formájában".

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#45611) psg5 válasza TCr (#45610) üzenetére


psg5
veterán

De nem sokára meglesz mihez... :)

F.K.T.

(#45612) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok, eddig LG Led 3D-s tévében gondolkodtam, de most "megfertőzött" valaki pana plazmával( most is ilyenem van ( TH37 PV 7P )

Amire használnám:

tv nézés, torrent filmek nézése, internet, skype; sok foci mérközés...

nekem nem lenne fontos a 3d/ max a fiamnak, de most elmegyek 2-3 évre németekhez és lehet oda viszem ki magamnak.... és vagy ez lenne majd lecserélve amikor hazajöttem

Melyiket ajánlanátok?

Panasonic TX-P42GT60 3D SMART Plazma

LG 42LA690S 3D SMART CINEMA SCREEN LED

1. melyik jobb választás?
2. mit jelent ez?/ okos tv + web [okos tv + web]/ ez jár vagy benne van a panában?

:R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#45613) TCr válasza psg5 (#45611) üzenetére


TCr
veterán

Lehet én fogalmaztam rosszul, vagy csak Te értetted félre.
Arra akartam célozni, hogy a jelenlegi 3D technológia szvsz lófüttyöt sem ér.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#45614) psg5 válasza TCr (#45613) üzenetére


psg5
veterán

Valóban nem ezt értettem ki belőle :)

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#45615) Heffi válasza BBéci (#45599) üzenetére


Heffi
őstag

Szerintem a tvben lévő kezeli a szekvenciális 3D-t is. Legalábbis anno a GT50 lejátszójával néztem a BD50-ről kimásolt avatar m2ts fájlt. Persze a támogatás nem teljeskörű.

(#45616) BBéci válasza psg5 (#45609) üzenetére


BBéci
titán

Igen, van itt a PH!-n médialejátszós topik. Legolcsóbb az Egreat R6S (ha jól emlékszem a típusra), cirka 20000 forintból megvehető, de érdemes feljebb menni és Mede8er MED600-at választani.
Ismétlem, kezdetnek jó lesz az SBS, amit a Dunédről küldesz a tévére.

(#45615) Heffi
Passz! Nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45617) erdoke válasza padi68 (#45612) üzenetére


erdoke
titán

Az említett felhasználásra egy ST60 is elegendőnek tűnik. Persze kérdés a nézési távolság és a "kölcsönzött" filmek minősége. Talán egy 50ST60-nal járnál a legjobban, a 42-es kicsi. Alig látni a labdát focimeccs közben. :D

A legjobb aláírás a héten

(#45618) padi68 válasza erdoke (#45617) üzenetére


padi68
senior tag

:R

ST és GT között mi a különbség?

ezt ajánlottad? TX-P50ST60_3D_SMART_Plazma

ezt most 233.665 Ft-ért elvihető!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#45619) BBéci válasza padi68 (#45618) üzenetére


BBéci
titán

A GT jobb és a VT még jobb. :K Ez szemmel látható, hiszen tévékről van szó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45620) padi68 válasza BBéci (#45619) üzenetére


padi68
senior tag

akkor az st nem ajánlott?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#45621) BBéci válasza padi68 (#45620) üzenetére


BBéci
titán

Miért ne lenne ajánlott? Kiváló ár/érték arányú tévé, de nyilvánvalóan nem olyan minőségű, mint a sokkal drágábbak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#45622) spiritex válasza padi68 (#45620) üzenetére


spiritex
veterán

Jaj, ne már!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#45623) padi68 válasza spiritex (#45622) üzenetére


padi68
senior tag

?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#45624) spiritex válasza padi68 (#45623) üzenetére


spiritex
veterán

Hát hogy miből vontad le ezt a következtetést? Attól, hogy valaminél van jobb, meg még jobb, nem jelenti azt, hogy nem ajánlott..

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#45625) rgeorge


rgeorge
addikt

Szombaton regisztráltam és ma már meg is jött a +1 év garancia a PanaShop-tól. Mondjuk egy word doksi, amiben csak a TV típusa, számlaszám és a vásárlás dátuma szerepel, aláírás, pecsét semmi. Kiállítás dátuma: 2013. július 15. Akkor még meg sem rendeltük a TV-t, sőt, el sem dőlt, hogy az lesz.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#45626) Heffi válasza rgeorge (#45625) üzenetére


Heffi
őstag

Én is hasonlót kaptam a 42ST60-ra, csak 07.02.-i volt a vásárlás, de csak 23.-n kaptam a levelet. Mondjuk az enyémben van gyári szám is, amit előzőleg én adtam meg. Érdekes amúgy, hogy a számla nem tartalmazza a gyári számot.

(#45627) erdoke válasza padi68 (#45620) üzenetére


erdoke
titán

Hasonló keretben gondolkodva próbáltam ajánlani jobb megoldást. Ha ki tudod tolni a keretet, nyilván az 50GT60 még jobb, se a te felhasználásodat figyelembe véve nem tűnt úgy, hogy megérné a különbséget.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#45628) MasterMark válasza erdoke (#45617) üzenetére


MasterMark
titán

42-es sem kicsi. :)

Switch Tax

(#45629) DM-Fan válasza MasterMark (#45628) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Pedig kicsi az! Maximum 1,5-2 méter közötti nézési távolságra szabad manapság 42"-os TV-t venni, de oda is bőven elfér a nagyobb. Általános tapasztalat: durván 10-ből 8 ember később rájön, hogy tényleg legalább 50"-ost kellett volna vegyen.

Get Moded!

(#45630) wiggen123 válasza Mittu88 (#45509) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Nekem Pana P50C3 van. Kb 1 generációval korábbi, mint az x60. Bármelyik FHD led tv-t kenterbe veri élvezhetőség terén. Nekem a legtöbb led tv képe mosott kaka. Nem véletlenül nyomják a rajzfilmeket rajtuk a legtöbb áruházban. Ott nem látszik annyira a különbség a led-lcd stb. és a plazmák között. Mozgásmegjelenítés csak a felső kategóriában ér fel bármelyik led a legolcsóbb plazmához. Engem borzasztóan zavarnak az olcsó ledes tv-k akadozó dinamikus jelenetei.
Ebben a témában már biztos megkaptad, hogy FHD és HD között hány méterről látod a különbséget. Én biztos nem ülök 2-3 méterre az 50"-os tv elé, mert kiégne a retinám :) Jó 4-5 méterről meg már tök mindegy, hogy HD vagy FHD. Remélem jó 4-5 évig jó lesz ez a TV. Utána eladom és veszek egy újabb pana plazmát! :D

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#45631) MasterMark válasza DM-Fan (#45629) üzenetére


MasterMark
titán

Kompromisszum. Én 2 méter alatti távolságról nézem. Erre a távolságra nem nagy, de nem is kicsi. Pont elég ezért az árért. :)

Switch Tax

(#45632) Mittu88 válasza wiggen123 (#45630) üzenetére


Mittu88
senior tag

köszi, jó érvelés :C

(#45633) psg5 válasza BBéci (#45616) üzenetére


psg5
veterán

Átmegyek majd a másik fórumba, de addig is: mit jelent a SBS?

(#45615) Heffi: Na akkor lehet mégis megnyugtathatom a gyerkőcöt, hogy tud nézni 3d-s filmet :)

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#45634) spitzelhauer válasza psg5 (#45633) üzenetére


spitzelhauer
csendes tag

Side by side
Két nyújtott képet rak egymás mellé amit aztán a tv átalakít 3d-s képpé

(#45635) MasterMark válasza psg5 (#45633) üzenetére


MasterMark
titán

Azért az a felezett is válalható. Demoworld-ön vannak fent Pana 3D demóklippek, a British múzemumos egész jó. Az is SBS.

Switch Tax

(#45636) psg5 válasza spitzelhauer (#45634) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

F.K.T.

(#45637) Litván Zongora


Litván Zongora
aktív tag

Sziasztok!

Az ominózus médialejátszó.probléma...

Megnéztem ezúttal Y-kábellel is mindkét TV médialejátszóját. Mindkettő észleli a vinyót a beállítások menüben (ki is írják a nevét: Samsung S2 Portable), ám a médialejátszóra kapcsolva továbbra is az az üzenet, hogy nincs eszköz csatlakoztatva.
Most már szerintem csak az lehet, hogy ezeken a TV-ken ki van kapcsolva a médialejátszó valami szervíz-menüpontban. Nem tudok elképzelni más magyarázatot arra, hogy mindkét készülék ugyanolyan egyöntetűen, egyszersmind elfogadhatatlan módon működjön.
Írtam a szervíznek egy emailt a problémáról - természetesen csesznek válaszolni, de hát hová tettem az eszem, ez itt Magyarország. Nem tudom, mit lehetne még tenni... Valami ötlet?

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#45638) Gabor970 válasza Litván Zongora (#45637) üzenetére


Gabor970
addikt

nna, ha ez it Magyarország, és neked így nem ok, akkor írj egy angol nyelvű levelet valami központba, lássuk onnét milyen válasz jön!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#45639) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

üdv!Itt találtok demó anyagokat a számra katt letölt kitömörít néz.[link]

(#45640) MasterMark válasza Hsanyika1 (#45639) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt írtam én is, ezen az oldalon vannak SBS 3D anyagok is.

Switch Tax

(#45641) Hsanyika1 válasza MasterMark (#45640) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Nem figyeltem bocsi köszönjük!

(#45642) Heffi válasza Litván Zongora (#45637) üzenetére


Heffi
őstag

Annyit még megpróbálhatnál, hogy win kezelésben töröld az egész partícíót a HDD-ről, majd hozz létre újat és formázd meg ntfs-re. Ha kész tegyél rá egy jpeg képet meg egy mkv fájlt és próbáld a tévét.

(#45643) liszi70 válasza Litván Zongora (#45637) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem tudom mennyi a statisztikai valószínűsége, hogy mindkét tévé egyformán hibás, de szerintem minimális. Az adathordozók, azok fájlrendszere, kompatibilitása stb. környékén kéne még kutakodni szerintem is.

[ Szerkesztve ]

(#45644) Litván Zongora válasza Gabor970 (#45638) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Á, ők eleve abból indulnak ki, hogy van helyi képviselet, forduljak ahhoz. Van már tapasztalatom ilyesmiben...

[ Szerkesztve ]

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#45645) psg5


psg5
veterán

Az alábbi válasz megállja a helyét, melyet a bontatlan csomagolás igényemre írtam meg rendeléskor?
Ettől még lehet "0 km"-es a tv? Úgy rémlett, hogy a garancialevél kivülre szokott ragasztva kerülni, hogy ne kelljen felbontani, de lehet rosszul emlékszem...

"A készülék garancialevele a csomagoláson belül található, ezért fel kell bontsuk azt."

F.K.T.

(#45646) Litván Zongora válasza liszi70 (#45643) üzenetére


Litván Zongora
aktív tag

Ez logikus, valóban. Csak az zavar, hogy más TV-vel nincs gond.

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#45647) liszi70 válasza psg5 (#45645) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem, tényleg belül van a páneurópai garancialevél.

(#45648) psg5 válasza liszi70 (#45647) üzenetére


psg5
veterán

Akkor ok, köszi :)

F.K.T.

(#45649) liszi70 válasza Litván Zongora (#45646) üzenetére


liszi70
nagyúr

Én elhiszem, bosszantó hogy más tévével meg működik a vinyó és pendrive. Nem tudok másra gondolni, csak valami inkompatibilitásra a szóban forgó tévékkel. (Már amennyiben a beállítások is tutira stimmelnek. Néha a legbanálisabb beállítás-problémák okoznak hetekig tartó fórum-témát.) :)

[ Szerkesztve ]

(#45650) MasterMark válasza psg5 (#45648) üzenetére


MasterMark
titán

Belül volt nekem is a garancialevél.
Szervizmenüből úgyis látszik, ha nem te kapcsoltad be először.

Switch Tax

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.