Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45901) liszi70 válasza Locutus (#45898) üzenetére


liszi70
nagyúr

"GT60-on szerencsére közelről sem hallok semmi zúgást"

Nálam is megfordult már egy pár plazma, egyiknél sem volt zavaró a tápzúgás, max. akkor hallom, amikor fehér tesztkép és teljes csend esetén kb. 30-40 centire megyek a tévéhez. De ilyen eset a napi használat esetén aránylag ritkán fordul elő. :)

(#45902) Gabor970


Gabor970
addikt

én is hallottam már zizegni a PS50C430-at, szerencsére csak egy alkalommal. Valami tudományos filmben gammakitörést mutattak, ami két iszonyat világos csóva. Szóval létezik a mi samsungunknál is, és szerintem is lehetne olyan tápegységet készíteni, ami nem zizegne, de az plusz költség. Manapság minden termék gyártási folyamata alatt is folyamatos költségcsökkentés a cél, igyekeznek minden centet lefaragni, megpróbálják a minimális legkevesebbet adni ami még működik. Már rég nincsenek túlméretezett alkatrészek a "biztonság kedvéér"
Azzal nem értek egyet, hogy van aki 10 centiről, lehalkítva vizslatja a tévét, mert annak semmi értelme. Szerintem a jellemző nézési távolságról, és az általában használt hangerő mellett érdemes próbálni, és ha úgy nincs baj, akkor jó.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#45903) Whippet válasza liszi70 (#45872) üzenetére


Whippet
csendes tag

Monitornak nem használnám, költségérzékeny (ennyire) nem vagyok , a háttértévézés viszont annyiban játszik, hogy otthon, munka közben azért megyeget... Szóval háromból kettő kilőve! :D
Mindenesetre köszi a segítséget!

(#45904) hoolla válasza DM-Fan (#45889) üzenetére


hoolla
aktív tag

Akkor nem tudom miert nincs otthon szemuveg, itt tobb boltban is irtak hogy jar hozza, ezen a licitalos weboldalon meg tuti nem gratisz, nem ertem, de annyira nem is erdekes. A zugas meg valoban nem zavaro film nezes kozben illetve normal hasznalatnal, csak akkor hallatszik, ha eppen ket film kozott klikkelgetunk az intezoben, de akkor ez bizony hangosnak szamit mar nekem is, de ez boven az elviselheto kategoriaba esik csak orulne az ember ha valami hibatlant kapna a penzeert. :)

Koszonom a reszletes leirasotokat a gondunkal kapcsolatban, neked is Liszi70.

Ugyan ez van vga kartyakkal is. Nekem sosem volt cicergos van aki meg mar tobbet is kifogott. Ez van. :)

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#45905) rszp


rszp
aktív tag

Sziasztok!

A GT50 vagy az ST60 a jobb vétel? Képminőségben és szolgáltatásban melyik tud többet?

Köszi.

(#45906) DM-Fan válasza rszp (#45905) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szolgáltatásban egyértelműen a GT50 (hacsak nincs múlhatatlan szükséged az ST60 touchpen funkciójára és ha ezért hajlandó vagy lemondani a PVR funkcióról), képminőségben már szorosabb a helyzet, de az ST60 magasabb input-lag-ja szerintem ott is a GT50 felé billenti a mérleg nyelvét. Más kérdés, hogy GT50-et újonnan már nem nagyon kapsz.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#45907) rszp válasza DM-Fan (#45906) üzenetére


rszp
aktív tag

50GT50-ben már tavasszal sem találtam újat.
42" -ban még (elvileg) van új és most ebben a méretben kell vennem valamit.

Az ST60-ban(220e 2+1év) az 1db szemüveg vonzó és a GT50 (250e 2+1év) 30ezerrel drágább.
Ennyivel jobb a GT50 ha tisztán a képet nézem? Esetleg GT60 (Edigital 300e 2év) 2db szemüveggel?

[ Szerkesztve ]

(#45908) Dorian válasza rszp (#45907) üzenetére


Dorian
félisten

Ha van rá gempa, akkor természetesen GT60. De inkább a minőség legyen hangyányit rosszabb (lehet észre sem veszed) a méret sokkal többet számít.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#45909) rszp válasza Dorian (#45908) üzenetére


rszp
aktív tag

A méret most adott, 42". Ez is már nagyobb, mint kellene.

Magamnak 50GT60 Karácsonykor. Ez jó kompromisszum lehet majd.

(#45910) psg5


psg5
veterán

Ha nagyon fakónak találom a képet stb-s tv adásnál sportközvetítésnél (foci) mit és meddig vehetek fel a képbeállításoknál, amivel még nem okozok bajt így az elején?

F.K.T.

(#45911) s7evcsenko válasza psg5 (#45910) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Én is nagyon fakónak találom az összes tv adást, de nem tudtam vele csinálni semmit. :O
Viszont a külső lejátszóról küldött BD25-50 gyönyörű... nem igazán értem.
Ha a tv adást átállítom Trucinemaról dinamikusra, akkor megjönnek a színek, viszont akkor valami más bántja a szemem, amit nem igazán tudnék szavakkal megfogalmazni... mint ha elvesznének a kontúrok...

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#45912) psg5 válasza s7evcsenko (#45911) üzenetére


psg5
veterán

ugyanez...
értem mire gondolsz. Pedig több élesség, kontraszt valahogy jó lenne.

Milyen tv adásod van? Nekem parabolás sat tv tsb-n keresztül t-home.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#45913) s7evcsenko válasza psg5 (#45912) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nekem kábeles digi.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#45914) spiritex válasza psg5 (#45912) üzenetére


spiritex
veterán

Mivel van a tv-re kötve a stb? Hdmi-vel vagy scart-tal?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#45915) psg5 válasza spiritex (#45914) üzenetére


psg5
veterán

csak hdmi-vel

érdekes, hogy pl most is focimeccs alatt ha közeli képek vannak egész tiszta kontrasztos, de ha távoli totálba mutatják a meccset akkor már nem az igazi...

Most nézelődök utána, hogy t-home-nál milyen hd csomagok vannak...hátha akkor a tv-zés is élmény lesz

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#45916) spiritex válasza psg5 (#45915) üzenetére


spiritex
veterán

A tegnap esti M1 képemtől elmarad? Illetve a stb-ban nincs színbeállítási lehetőség? Mondjuk a focimeccseket tudják nagyon tré minőségben is adni azt meg kell hagyni. Hiába HD az M1, láttam én már ott olyan gagyi kamerával vett magyar foci közvetítést, hogy sírni tudtam volna. A Forma1 viszont mérvadó, bár ott sem minden kamera képe, pl. a versenyző sisakján levő egyértelműen nem HD kamera.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#45917) rgeorge válasza psg5 (#45915) üzenetére


rgeorge
addikt

Rossz a szolgáltató által adott adás, vagy az STB. Próbálj ott állítgatni valamit, illetve kipróbálhatod SCART-on is, hátha a HDMI beállíítások körül van valami elállítva. Ha médialejátszóról jó a kép, akkor nyilván a másik forrás a gond, még megpróbálhatod a HDMI kábeleket felcserélni (áramtalanítva minden eszközt előtte).

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#45918) gaborcsu


gaborcsu
csendes tag

Ma megnéztem egy PS60F5000 -et az MM-ben, és tuti abban is pentlie matrix kijelző van, ezután már áldom az eget, hogy nem rendeltem a kifutó E530-ból. Le is tettem a belépő kategóriáról, talán csak egy megmagyarázhatatlan spórolási gondolat húzott az olcsó kategória felé.
Így alternatívaként marad ugyanúgy a PS64E8000. (Amennyiben végre megállapodásra jutok az MM-al.)

Valamint hozzáértők szerint megéri most megvenni egy PS64F8500 -at ha mondjuk 600körül hozzá lehet jutni? (Durva, hogy itthon 1,1m a bolti ár, szlovák és cseh piacon 750e körül megy ugyanaz a készülék :F )
Vagy várjak karácsonyig, akkor talán tovább eshet határon túl is az F8500 ára?
Azért megnyugtató a korábban linkelt eredmény miszerint az év tv-je, és plazma sorozata lett az E8000.
(Továbbra is kitartok a Samsungnál :N )

[ Szerkesztve ]

Ha OAKLEY szemüveg érdekel, nézz be ide: http://o-planet.hu

(#45919) psg5 válasza spiritex (#45916) üzenetére


psg5
veterán

Persze elmarad, de nekem egyenlőre nincs hd csatornám, az M1 is simán jön.

(#45917) rgeorge: Igen a médialejátszóról szerintem tökéletes a kép, Samsara is szépen mutatott, meg avatar is 25BD-s filmen.

Scarttal jobb lehet? STB-n talán már mindent beállítottam 1080i-n van a jelvevője (vagy micsodája)

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#45920) Locutus


Locutus
veterán

Valaki nem tudja, hogy win7-ben ha slide show-ra állítom a backgroundot, miért nem váltogat automatikusan? Csak manuálisan hozza be a következő háttérképet... Plazma szempontjából nem lenne rossz, ha működne...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#45921) liszi70 válasza psg5 (#45919) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hogy lenne már jobb scart-al? Csak HDMI-t használj!

(#45922) psg5 válasza rgeorge (#45917) üzenetére


psg5
veterán

scartosat kipróbáltam, de ekkor ugye az stb-t nem tudtam még 720-ra sem állítani így igen ócska kép lett.

#45921) liszi70: csodáloztam is volna...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#45923) stilo18


stilo18
addikt

Sziasztok!

Az LG 50PN6500-ról van valakinek véleménye? Ajánlott? Milyen képminőséget produkál?
Egy LG 42LV4500-as LED Tv-t váltana...

Megérné a csere?

Előre is köszönöm!

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#45924) DM-Fan válasza stilo18 (#45923) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az LCD-nél mindenképp jobb, de plazma viszonylatban nagyon low-range a PN6500. Nem igazán javallott, egyetlen előnye a rendkívül alacsony ára, de ez sajnos azt is magával hozza, hogy nem is igazán jó a TV. Talán még egy Samsung 51E530 is jobb vétel lenne, egy Panasonic 50UT50 pedig földbe döngöli. Ezeket már nehéz megkapni, de egy kört megér futni utánuk. Ha nem találsz, akkor egy Samsung 51F5000 vagy 51F5500 lehet még használható alternatíva, bár utóbbi már erősen drágább, akkor meg már nincs olyan messze a Panasonic 50ST60 - de ez így már egy százassal több, mint a PN6500. Sajnos 150 eFt-ból nem igazán lehet jó 50"-os fullHD plazmát venni újonnan, inkább 250 eFt körül kellene keresgélni, vagy picit fölötte, ellenkező esetben pedig engedni a méretből, vagy a felbontásból.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#45925) psg5 válasza liszi70 (#45921) üzenetére


psg5
veterán

stb-n olyant találtam csak, hogy 16:9-re rakja a képet, na ekkor van adás ahol oldalt lesz fekete csík.
Hogy szokták ezt használni? Maradjon stb-n 4:3 és a tv-n zoomoljak? Vagy fogadjam el egy-két csatornán az oldalsó fekete csíkot?

F.K.T.

(#45926) Heffi válasza Locutus (#45920) üzenetére


Heffi
őstag

Be kell állítani rövidebb időtartamot a váltásra itt.

(#45927) stilo18 válasza DM-Fan (#45924) üzenetére


stilo18
addikt

Akkor marad a led tv-m...
Előtte egy PX8-as plazmám volt, azt nagyon szerettem, pedig nem volt az se a csúcs plazma...
46-os méretben mit tudnál ajánlani! Lakás vásárlás kellős közepén vagyunk, páromat igy is az őrületbe kergetem, de szeretnék nagyobb tv-vel költözni...:)

Jah, fontos az ár, hogy ne kelljen sokat hozzá dobni, ha sikerül eladni a LED-et...! Max 160-170! Ha erre is azt mondod nem éri meg a csere, akkor tényleg marad!

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#45928) psg5


psg5
veterán

Mutterék annyira elájultak a tv-től, hogy záros határidőn belül vesznek ők is a crt helyett.

Kérdésem, amennyiben kizárólag tv- adások (egyenlőre analóg, de azért az valószínű, hogy sikerül rábeszélni őket, hogy legalább stb-s legyen később) 3-4m rről nézve lenne, semmi extra nem kell csak, hogy fater szuperűl tudja nézni a focimeccseket :) Melyiket ajánlanátok jelenleg? Árban 160 ezer a max. Jah igen és persze 50" az kell.

Valamint nyugtassatok már meg vagy keserítsetek el, hogy ha mondjuk az x60-at választom az st60 helyett, akkor a focimeccsek stb-s adással jobbak lennének vagy egyáltalán nem? S ha sikerül hd csatornákra előfizetni,(úgy látom sport1 is van hd-ben) akkor minőségi ugrást tapasztalok tv-nézésnél?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#45929) Locutus válasza Heffi (#45926) üzenetére


Locutus
veterán

1 percre van téve, de semmi sem történik...

Viszont most azt sem értem, hogy ha HDMI 1 és 2 között váltogatok, akkor megint nem állítja át a képi beállításokat, a két bemenetre függetlenül. Átváltok, és ugyanazok a beállítások vannak továbbra is...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#45930) Heffi válasza Locutus (#45929) üzenetére


Heffi
őstag

A windows-os problémát kérdezd meg a a topikjában, biztos tudják mi a hiba oka.

Nálam ha váltok 2 hdmi között, beáll a korábban a porthoz kiválasztott képmódra. A Dune-t prof 2-n használom, a PC meg THX Cinema-n volt használva utóljára és ezt nem is felejtette el a készülék.

(#45931) spiritex válasza psg5 (#45928) üzenetére


spiritex
veterán

"...(egyenlőre analóg, de azért az valószínű, hogy sikerül rábeszélni őket, hogy legalább stb-s legyen később)..."

Te tudsz róla, hogy megtörtént a Digitális átállás?!? Az ország 97%-a le van fedve digitális műsorszórással? Minek kéne nekik STB? A mai tévékben benne van a digitális mpeg4-es tuner! Tehát csak a régi antennát, ha volt, vagy egy szobaantennát bele kell dugni a tv hátuljába és ott a 7 db jó minőségű adás. Már írtam párszor, de nem reagáltál. Gondoltam most újra írok, mert a szülők általában megelégszenek a 7 adóval, tehát nem kell semmiféle STB, és csúcs lesz a kép. Érted?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#45932) psg5 válasza spiritex (#45931) üzenetére


psg5
veterán

Köszi.
Igen tudok az átállásról.
Nem nem elégszem meg 7 adóval és még egy antennát is be kellene szereznem.
Bocs ha nem válaszoltoltam még. Sorry.
Tényleg egy szoba antenna is elég lehet, azzal is ugyanúgy tudom fogni?
Stb-s t-home szolgáltatás mellett is tudom használni?

Amúgy érdekes, hogy az M1-en most megy a kicsi-kocsi és igen jó a kép...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#45933) psg5


psg5
veterán

Tv-adásnál, ha oldalt van fekete csík az nem tud beégni ugye?

F.K.T.

(#45934) DM-Fan válasza stilo18 (#45927) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"46-os méretben mit tudnál ajánlani"

Semmit, mivel már harmadik éve nincsenek 46"-os plazmák, csak 42-43"-osok, 50-51"-osok, 55", 60" és 65"-osok.

Én azt javaslom, hogy ha tényleg nagyobb, 50" körüli TV-t szeretnél, akkor célozd meg a 220-250 eFt-os keretet és halaszd el a vásárlást! Fél év múlva megkapod a Panasonic 50ST60-at 220 eFt-ért és kategóriákkal jobb TV-d lesz a jelenlegi LCD-dnél, illetve az említett LG plazmánál is. Az 50"-os méret alá pedig ne add, mert az alatt igazából csak 2 méteres nézési távolságnál kisebb távra szoktunk TV-t javasolni. Ha nagyon nem bírsz magaddal, akkor pedig nézelődj a használt modellek között! Úgy 180-200 eFt között már ki lehet fogni Panasonic 50G30-at is akár, ami már pazar TV.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#45935) DM-Fan válasza psg5 (#45932) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Tényleg egy szoba antenna is elég lehet, azzal is ugyanúgy tudom fogni?"

Akár egy coax-kábeldarab is elég lehet, ha van rálátás az adótoronyra. Ha van, akkor elég a szobaantenna, ha nem, akkor tetőantennára van szükség.

"Stb-s t-home szolgáltatás mellett is tudom használni?"

Miért ne tudnád? Az STB-t HDMI-n kötöd a TV-re, a szobaantennát meg coax-szal. Semmi köze a kettőnek egymáshoz.

"Tv-adásnál, ha oldalt van fekete csík az nem tud beégni ugye?"

Logikusan érzel különbséget az alsó-felső és az oldalsó sávok panelre gyakorolt hatása között? Na, ha nem érzel, akkor jó érzed. Csak annyi a hatása, mint a szélesvásznú filmek csíkjainak: aktuálisan inhomogénné teszik a panelt, ami némi teljesképernyős anyag hatására újra homogén lesz. Ehhez átlagosan pár percnyi teljes képernyős TV-adás is elég. Nem olyan ez, mint amikor egy kontrasztos, fehér logó van jelen, ami tartós ghost-ot is képes okozni. A lényeg, hogy ne csak kitzárólag szélesvásznú, vagy csak kizárólag 4:3-as tartalom menjen a TV. Vegyes felhasználásnál nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#45936) psg5 válasza DM-Fan (#45935) üzenetére


psg5
veterán

Köszi![link] erre?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#45937) MasterMark válasza spiritex (#45931) üzenetére


MasterMark
titán

Kábelen ugyanúgy jön az analóg adás. Csak a földfelszíni sugárzást kapcsolták le.

psg5: 50X60?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#45938) liszi70 válasza psg5 (#45928) üzenetére


liszi70
nagyúr

Szüleidnek (ahogy te írtad "mutteréknek" :(( ) biztosan jó lesz az 50X60, a 160 ezres kerethez. A további "vajon jól választottam-e" hülyeségre inkább nem válaszolok.

(#45939) spiritex válasza MasterMark (#45937) üzenetére


spiritex
veterán

Tudok róla, csak a jobb képminőség miatt mondtam a kollégának, hogy vegye számításba, mert sok esetben nem tart semmiből kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#45940) kokobe válasza MasterMark (#45937) üzenetére


kokobe
senior tag

Vettem egy panasonic 50st50-es ezelött nem volt plazmám de rászántam magam és nem okozott csalódást, fenomenális! 185k-ért 1 év garival refurbish de ennyiért szinte ingyen volt alig győzök elszkadni a tv elől persze faszán be is lett kalibrálva isten! Mindenki aki lcd-led-et akar venni felejtse el és vegyen pana plazmát megéri az egyzser biztos, remélem a panasonic nem veti el teljesen a feljesztés vagy újra előveszik csinálhatnának 4k-s plazmát is akár :D

<---AMD___ATi--->

(#45941) kokobe válasza stilo18 (#45927) üzenetére


kokobe
senior tag

Használtan keress plazmát én 185k-ért vettem 50st50et 1 év garival mindennel együtt dobozosan becsomagolva még a hülyének is megéri plusz azt a 15k-t megérné rádobni! Expressz.hu-n találtam rá van sok jó plazma jó áron akár még samsungot is vehetnél...

<---AMD___ATi--->

(#45942) psg5 válasza liszi70 (#45938) üzenetére


psg5
veterán

Köszi :) ( jogos: szüleimnek, csak gyorsan írtam)

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#45943) psg5 válasza spiritex (#45939) üzenetére


psg5
veterán

s köszönöm is.

F.K.T.

(#45944) psg5


psg5
veterán

Az m1 eb most be van kiírva, ez valóban az?

F.K.T.

(#45945) rszp


rszp
aktív tag

42GT60 lett. Szép képe van, a hangja viszont elég hulladék de ez sajnos ilyen a laposoknál.

(#45946) spiritex válasza psg5 (#45944) üzenetére


spiritex
veterán

Mármint hd-t akartál írni? Csak akkor hd, ha földi digitális vagy előfizetett hd csomag kábelszolgáltatónál.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#45947) MasterMark válasza rszp (#45945) üzenetére


MasterMark
titán

Mert a nem laposoknál jobb? :N

Switch Tax

(#45948) rszp válasza MasterMark (#45947) üzenetére


rszp
aktív tag

Ami van crt annak nagyon jó hangja van.
Nem házi mozi de tényleg tuti hangja van.

(#45949) liszi70 válasza MasterMark (#45947) üzenetére


liszi70
nagyúr

Bizony jobb volt! Nekem olyan crt-m volt, amiben még beépített, dupla mélynyomó is volt. Szólt mint az állat! (Tévés viszonylatban.)

[ Szerkesztve ]

(#45950) MasterMark válasza liszi70 (#45949) üzenetére


MasterMark
titán

Nekünk is olyan CRT van édesanyámnál amiben van "mélynyomó" csodálkoztam is amikor szétszedtem, mert ilyet még nem láttam. :))

Ettől függetlenül a "jó"-tól elég messze van.

Switch Tax

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.