Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27101) cof válasza V/ (#27099) üzenetére


cof
veterán

Mobillal lottem, majd talan valaki mas csinal pc-vel egyet. Nincs hozzaadva bankkartya.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#27102) V/ válasza p@gabi (#27100) üzenetére


V/
Topikgazda

Tűzfal, felugró ablak tiltás, addblocker, vírusvédelem is okozhatja ezt a problémát.
De azon a linken is próbáltad amit adtam?

(#27103) V/ válasza cof (#27101) üzenetére


V/
Topikgazda

Hálás köszönet, :R :R pont erre gondoltam, mert nálad ott vannak a dátumok is.
Ha megengeded, akkor a táblázatot betenném az Összefoglaló limites részéhez.

(#27104) V/


V/
Topikgazda

Egy érdekes hír, hogy miként tudnak bankkártya adatot szerezni és felhasználni, amit kamu PayPal fiókhoz rendelve komoly károkat okozhatnak.
Sajnálatos, hogy a hírből a bank neve kimaradt és az is ha be van kamerázva az automata és a helysége, mi a fenét csinál a bank biztonsági szolgálata. (ugyanabban a bankfiókban április és július között több alkalommal) :W

(#27105) cof válasza V/ (#27103) üzenetére


cof
veterán

Persze siman. En koszonom a segitseged. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#27106) p@gabi válasza V/ (#27102) üzenetére


p@gabi
tag

Igen,azon is próbáltam,ugyanoda vezetett.
Viszont igazad lehet,azt még kipróbálom nemsokára,erre nem is gondoltam,mert az asztali gépen meg a telefonon is van adblocker meg popup tiltás,megpróbálom azokat is kikapcsolni.Hiába,éjszakás vagyok,nem jár rendesen az agyam :-D
Majd jelentkezem az eredménnyel,ha gépközelben leszek,köszönöm az ötletet!

(#27107) aytukabozs válasza V/ (#27104) üzenetére


aytukabozs
addikt

"mi a fenét csinál a bank biztonsági szolgálata. "

asszisztál. :P ;]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27108) Myrtvedt válasza p@gabi (#27106) üzenetére


Myrtvedt
újonc

Sziasztok. Nekem ugyanez a gondom. Én 2 hónapja fizettem utoljára paypal-el, itt lehet valahol a gond? p@gabi megírnád, ha rájöttél hol a probléma? Köszi.

(#27109) V/ válasza Myrtvedt (#27108) üzenetére


V/
Topikgazda

A következőt javaslom hogy esetleg megjavuljon, persze ezek lehetnek csak ideiglenes intézkedések.
1. Ne Chrome.
2. PayPal sütik és tárolt könyvjelző törlése, böngészőt újra indítani.
3. A felugró ablak legyen engedélyezve, ez egyébként szükséges is, ha fizetni akarsz vele.
4. Addblock vagy ilyesmi ne.
5. A PayPal legyen kivétel a tűzfal vagy akármilyen védelem használatában.
6. Másik eszközről megpróbálni.
7. Böngészőt újra telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#27110) p@gabi válasza Myrtvedt (#27108) üzenetére


p@gabi
tag

Ha megtaláltam a megoldást mindenképpen írni fogok

(#27111) p@gabi válasza V/ (#27109) üzenetére


p@gabi
tag

Sajnos így sem sikerült,már mindent megpróbáltam ezek közül,nem értem mi lehet a probléma.
Firefoxot használok asztalin is meg mobilon is egyébként.Csökkentett módban is indítottam minden kiegészítő nélkül,töröltem minden paypalhoz kapcsolódó adatot,még a mentett jelszavakat is és semmi :((
Vírusírtó és tűzfal nélkül is próbáltam,az sem jött be.
Az utolsó remény estére maradt,akkor tudom másik gépen kipróbálni,de akkor legalább már tudni fogom h nálam van e a gond.

(#27112) Hintalow válasza V/ (#27104) üzenetére


Hintalow
senior tag

Nem tudom, hogy jött ide a paypal, a jóemberek un. "skimming" technikát használva a kártyák mágnescsík adatait szerezték meg (+pin), majd klónozott kártyákkal kp-t vettek fel a számlákról több kontinensen.

Régebben nagyságrendekkel több ilyen bűncselekmény volt, de mióta európában teljes mértékben átálltak chipkártyákra, azóta az így megszerzett kártyaadatokat csak olyan távoli országokban lehet használni, ahol még a mágnescsíkon alapszik a kártyaelfogadás (azért sem csinálják már ezt sokan, mert sokkal nagyobb költségesebb projekt utána kiutazni valahová, ahol ez meg lehet tenni)

A bankok biztonsági szolgálata, pedig azért nem veszi észre ezeket, mert bitang nehéz észrevenni :)
Az olvasók felhelyezése úgy néz ki, hogy odaáll az emberke, ügyködik 1-2 percet, (semmivel sem többet, mint a többi atm használó), ezalatt felragasztja a kártyanyílásra a tökugyanolyan feltétet, ami olyan mintha az atm része lenne, majd elmegy. Pár nap mulva visszajön, ujabb 1-2 perc alatt leveszi a cuccot ami már teli van adattal, és elsétál. kb. ennyi.
A banki kamerák képet nem nézik 0-24-ben, csak utólag nézik meg a felvételeket, ha szükséges. Kinek tünne fel?

Két módon jönnek rá ilyen esetben, hogy ez megtörtént / történik:
- ha elkezdődnek a visszaélések, akkor már elég könnyű megmondani, hogy az adott kártyáknál melyik volt az az atm-m amit a megelőző időszakban minden érintett használt. (de ez ilyenkor már csak eső után köpönyeg)
- ha működés közben egy éles szemű ügyél kiszúrja, hogy valami nem stimmel, akkor van esély elkapni az elkövetőket, ilyenkor jellemzően a bankbiztonságiak a rendőrséggel karöltve figyelni kezdik az atm-et, és amikor megjelenik az elkövető, szépen begyűjtik. Valszeg a hírben is ez történt.

Ez a fajta adatszerzés nem online használatra irányul, a mágnescsíkból ehhez szükséges adatok nem nyerhetőek ki.

elnézést a kis kitérőért :)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#27113) V/ válasza Hintalow (#27112) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem nincs a kártyámon mágnescsík, mint ha az a chipes kártyáknál már nem lenne.
De nekem a cikkből nem derült ki a csíkozás. Ez jelenthet mást adatkinyerést is: elektronikai eszközök felszerelésével De a mágnescsík tartalmazza a CVC kódot is.

A CVC, CSC kód is visszafejthető, így már simán hozzá lehet adni a PP fiókhoz, erre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#27114) Jamcsabi válasza V/ (#27087) üzenetére


Jamcsabi
tag

Így sem stimmel. Ez szerepel bankom számlatörténetében: [link]
- 2016.10.24-ei és 11.02-ei tranzakció Paypal-on keresztül történt, a Paypal az eladó valutájában terhelt
- 2016.11.21-ei tranzakció Paypal-on keresztül történt, a Paypal forintra konvertálva terhelt
- 2016.12.07-ei 2 db tranzakció közvetlenül bankkártyával lett fizetve az ebay-en: "PayPal vendég mód" -ahogy fogalmaztál

Az utóbbi során rendre ezeket a termékeket vásároltam: [link] és [link]
Nekem még mindig úgy tűnik, hogy a Paypal konvertálta forintra azeket a valutákat.

[ Szerkesztve ]

(#27115) V/ válasza Jamcsabi (#27114) üzenetére


V/
Topikgazda

Akár hogy nézem az utolsó kettő jó, mert ha a PayPal vált akkor forint terhelés megy bank felé, ha a bank vált akkor deviza terhelés megy. Így működik.
A részletek a tételek mellett adhatnak + információt még, de a Raiffeisen az egyébként érdekesen számolja a vásárlásokat.
Gondolom ez a bankod.

[ Szerkesztve ]

(#27116) odrif


odrif
MODERÁTOR

Van 13 dollár a paypal számlámon .
Ezt szeretném a bankszámlámra visszakapni.
Hogyan tehetem ezt meg?

20 éve a Prohardveren

(#27117) V/ válasza odrif (#27116) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló kinyitása, PayPal pénzküldés az egyenlegről saját bankszámlára a Withdraw funds menüponttal:

[ Szerkesztve ]

(#27118) p@gabi válasza V/ (#27109) üzenetére


p@gabi
tag

Adnék akkor egy kis helyzetjelentést.A munkahelyi gépen (szintén firefox böngésző) gond nélkül be tudtam lépni a fiókomba,úgyhogy az otthoni hálózattal vagy nettel lehet a gond.Aztán eszembe jutott,hogy a mobil alkalmazásról is az otthoni wifin keresztül próbáltam belépni sikertelenül.Most újra felraktam az androidos paypal alkalmazást,és most mobilnettel próbáltam belépni és láss csodát,azzal sikerült,nem kaptam semmiféle hibaüzenetet.
Nem tudom van e valami köze a dologhoz,de az elmúlt időszakban már többször kaptam a google-tól értesítést miközben beírtam valamit a keresőbe,hogy ilyen-olyan gyanús tevékenységet észleltek erről a címről...bla,bla,bla és csak a captcha kód beírása után tudom folytatni a keresést,holott semmit nem változtak a böngészési szokásaim.Mobilon is volt rá már példa a wifin keresztül,mobilnettel még nem.Nem tudom mi lehet,vírusírtóm,tűzfalam működik rendesen,időközönként más programokkal is átnézetem a gépet,eddig semmit nem jeleztek.
Szívesen vennék ötleteken ha esetleg van valakinek,hogy még mit kellene megpróbálnom.

(#27119) V/ válasza p@gabi (#27118) üzenetére


V/
Topikgazda

A Google szinkronizációja borult fel szerintem.
Én a Chrome-t használva nyáron amikor feltörték a Google rendszerét, hasonló baromságok történtek és egyszer csak 4 hónappal azelőtti állapotot raktak vissza, de az volt a gond, hogy szétgyepálták a szinkronizált eszközeim tartalmát, visszakerültek a telefonomra töröl számok, e-mailcímek stb. vackok az asztali gépre, nem tudtam a netbankomba belépni, majd ott is összekavarodtak a jelszavak, előkerült a régi PayPal jelszóm, szerencsére a második próbálkozásra beugrott, hogy azt írjam be, újra telepítéssel állt helyre a Chrome, de abba meg közben belenyúltak, szedtek ki funkciókat és tetű lassú lett, nem mindent tudtam rajta keresztül elérni.
A tabletet újra kellett telepítenem, mert az istenért nem akart a fiókba beengedni.
Így Chrome, Google száműzve. A kereső részt használom, de semmi tárolás, szinkron nincs.
Így meglepő módon nincs problémám a telefonnal sem meg a számítógépekkel sem. A sunyi róka jól müxik.
Nem azt mondom, hogy nálad is ugyanez van, de előfordulhat.

(#27120) Myrtvedt válasza p@gabi (#27118) üzenetére


Myrtvedt
újonc

Sziasztok, reggelre nekem is helyre állt a paypal, pedig én nem frissítettem semmit. Amúgy már a szolgáltatóra gyanakodtam én is.

(#27121) V/ válasza Myrtvedt (#27120) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor az ilyen hibának a javítását gy tudjuk leírni: ha a javasolt megoldások nem vezetnek eredményre, akkor az Internet szolgáltatód részéről lehet gond, próbáld később.

(#27122) G@ben


G@ben
addikt

Ismét itt vagyok a múltkori fióktörlés után. Valaki megint az én email címemmel regisztrált, de most New York-ból. Nem kattintottam a verifikációs linkre, ismét próbáltam az elfelejtett jelszót, amivel sikerült belépnem, meg is változtattam a jelszót, mert gondoltam, hogy akkor megtartom a fiókot, ne kelljen újra meg újra szenvedni vele. Viszont most nem enged be az új jelszóval és nem is tudok újra jelszóemlékeztetőt kérni. A kérdésem az, hogy kattintsak a verifikációs linkre, hátha akkor engedi? Vagy a regisztrált ember telefonon keresztül megváltoztatta a jelszót? Mit lehet ilyenkor tenni? A Paypalnak írt leveleimre sablon válasz érkezik olyan módszerekkel, amik nem működnek.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27123) V/ válasza G@ben (#27122) üzenetére


V/
Topikgazda

mert gondoltam, hogy akkor megtartom a fiókot,
Mivel M-on élsz nem igazán van értelme brazil meg usa fiókokat gyűjtögetni. Nem lehet használni.
Szerintem felejtsd el ezt az e-mail címet, töröltesd a szolgáltatóval és csinálj újat.
Ez nem PayPal probléma már, felesleges nyaggatni őket.

(#27124) G@ben válasza V/ (#27123) üzenetére


G@ben
addikt

Nem akarom használni, egyszerűen szeretném, ha az én címemmel nem más használná a fiókot. Ha az kell hozzá, hogy regisztráljak, akkor megteszem, de a továbbiakban hanyagolom.
És nem mondok le a mailcímemről, 12 éve ezt használom, mindenki ezt ismeri.
Miért ne lenne Paypal probléma? Regisztráltak egy emaillel, amiről nem ment vissza megerősítés, mégis létrehozta a fiókot. Ez elég komoly Paypal probléma!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27125) V/ válasza G@ben (#27124) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerinted a PayPal-tól szedték a címedet, amikor nem is volt fiókod? Ha valaki visszaél vele, azt ott kell rendezni ahol az e-mail regisztrációd történt. Onnan szerezték meg.
Bárki nyitogathat fiókot, mert az ellenőrzés az, amikor kimegy a megerősítő e-mail.
Mit kellene csinálni a PayPal-nak?
Csak letilthatná -de a szabályok szerint nem tesz ilyet- az e-mail címet, viszont akkor téged korlátoz abban, hogy esetleg használd.
B megoldás az, hogy beregisztrálod magad az e-mail címeden és nem használod, azután nem fogsz kapni reg e-maileket.
Döntsd el mit akarsz csinálni és tedd meg.
Szerintem már túltárgyaltuk a témát.

[ Szerkesztve ]

(#27126) G@ben válasza V/ (#27125) üzenetére


G@ben
addikt

Nem érted. Van egy emailem, amivel valaki úgy regisztrált, hogy megadta a címet regisztrációnál, majd nem kattintott a visszaigazoló linkre, a Paypal mégis beengedte. Nem hinném, hogy feltörték a fiókot, mivel nemrég változtattam jelszót (kétszer is) bonyolultról bonyolultra, illetve be van állítva a figyelés, azaz ha máshonnan akarnak bejelentkezni, akkor jön az e-mail, hogy ez biztos én voltam? Illetve be van állítva a telefonos azonosítás is. Tehát 99,9%, hogy a Paypal a hunyó.
Mit kellene csinálni a Paypalnak? Talán engedni a jelszómódosítást, vagy ha nem megy, akkor nem egy hülye sablonszöveget kéne írni a kérdésemre, hanem talán végig kéne olvasnia és arra válaszolni.
Nem tudom beregisztrálni magam az e-mailemmel, mert azzal már regisztráltak. Tehát teljesen ki vagyok zárva a "fiókomból".

Szerintem valaki vagy elírta az e-mail címet és úgy regisztrált vagy csak szórakozott. De egyik esetben sem szabadott volna engedni a Paypalnak, hogy megtörténjen a regisztráció, mivel nem ment visszaigazolás.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27127) winbox


winbox
senior tag

Sziasztok! Rendeltem egy magyar oldalról 10.31-én paypal segítségével cipőt, amit ők kínából rendelnek be az én címemre (Igen, én is csak a paypal miatt mentem bele, no meg azért, mert ebay, ali stb sehol sem találtam és nagyon kellene). Van TN, de abban csak annyit látok, hogy 11.16-án célországba elküldve. Tudom, hogy a karácsony miatt lassabb a posta, de november felénél kínából rendelt több termékem is simán megérkezett, volt, amelyik TN nélküli volt. Írtam az oldalnak, de csak annyit írtak, hogy várjak még, köszönik a türelmem stb.. Mikor rendeltem kb 30 napos szállítási időt írtak. Én meg félek, hogy kicsúszok a Buyer Protectionból. Így hát írtam nekik, hogy szeretném visszakapni a pénzem, de elérhetetlenek, nem válaszolnak. Paypalon a tranzakciónál van egy ilyen szöveg: "If there's an issue, make sure to contact the seller through PayPal by 29 April 2017. You may be eligible for Buyer Protection." Szóval, ha jól értem Április 29-ig vagyok védve? Mikor indítsak Disputet?

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#27128) V/ válasza G@ben (#27126) üzenetére


V/
Topikgazda

De értem és nem tudok segíteni. Már leírtam, hogy miként lehet megoldani.
Be is b...a, ha bárkinek engednék a jelszó módosítást, ha nem igazolja vissza, akkor nem tudja használni és törlődik a fiók.

(#27129) G@ben válasza V/ (#27128) üzenetére


G@ben
addikt

Mennyi idő után törlődik a fiók, ha nem igazolom vissza? Illetve mi történik akkor, ha azóta már megváltoztatták az e-mail címet?

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27130) V/ válasza winbox (#27127) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd, most akár 50 nap is lehet a szállítás, a magyar részről is hatalmas csúszások vannak, mivel 180 nap a védelmed, mint ahogy írtad dátumilag, azt javaslom várjál, ha korán indítod és megjön akkor ki kellene fizetned újból.Azért függ attól is hogy milyen számon és honnan küldik,
Ma hozza a postás a 2016.11.02- vásárolt és 2016.11.09-n feladott küldeményem.

(#27131) winbox válasza V/ (#27130) üzenetére


winbox
senior tag

Köszönöm a választ! Megnyugodtam a 180 nap miatt. Igen, lehet, hogy 2 hónap is lesz a szállítás, most az előbb olvastam az ebayes topikban, hogy a magyar vámnál konténerhegyek vannak, amikhez még hozzá sem nyúltak, mert annyira tele vannak. Kínából jön, 11.16-án adták fel, de még az országba se ért be TN alapján, szóval kb január 16-ig várok vele. Ebayen is 2 hónap után kell elveszettnek tekinteni. Viszont volt mostanában több TN-es termékem, ami ugyanúgy csak a célországba elküldés dátumát írta, aztán egyszer csak hozta a postás. Ha addig nem ér ide, akkor tényleg elveszett. Köszönöm a segítséget!

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#27132) aytukabozs válasza winbox (#27131) üzenetére


aytukabozs
addikt

Olvasgathatsz itt is, szemlátomást az elmúlt évek legnagyobb káosza van, és nem csak a magyar postánál.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27133) gexona


gexona
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék a következőkben:
regisztráltam az ebay-re és a paypal-ra, a paypalhoz pedig hozzárendeltem a kártyám. Vásároltam már több terméket, minden rendben ment, de kb 3 napja leütöttem valamit,, ami az óta is a fizetett jelzés helyett egy homokórával szerepel az ebay oldalán, ha a paypalra belépek, akkor ez a vásárlás mellett egy felkiáltójel vanegy üzenettel, miszerint ezt a vásárlást az eladó még hagyta jóvá és egy cancel lehetőség. Mivel ez volt két nap után is, írtam egy levelet az eladónak, hogy nekem kell a terméke, de valami hozzájárulást vár az ebay, ezért nem megy át a fizetés. A levelem hatására - vagy nem - de mára az eladó minden termékét "eladta", nekem a fizetés továbbra is lóg a levegőben, viszont az ebaytől egy érdekes üzenetet kaptam, amit nem igazán tudok kibogozni.

Az ebayen a termék mellett ez jelent meg:
We had to remove this listing from the site and you're not required to complete the transaction. If you've already sent payment, the sale should process as normal and you don't have anything to worry about. If you have any questions about delivery, please check tracking or contact your seller. If you run into any trouble along the way eBay is here to help. Please visit the Resolution Center to help resolve any problems you may encounter.

Emailben pedig egy elég vészjósló szöveg jött:
We’re writing to let you know that an unauthorized third party may have accessed the seller’s account to list this item. The item has been removed from the site, and the transaction was cancelled. We ask that you take the following precautions:
- If you already paid for the item, you may be protected by eBay. Open a request with the Resolution Center and choose, "I bought an item. I haven't received it yet." You can access the Resolution Center by visiting:
http://resolutioncenter.ebay.com
- If the transaction doesn't qualify for eBay’s protection, please immediately contact the payment service used to request a refund.
- If you haven't paid for your item, consider this transaction canceled and do not send payment.
In this situation, your account wasn't accessed by the third party involved. At eBay, we take a number of steps to help ensure the security of your account. Learn more about protecting your account at:

Itt meg már valami 3. félről magyaráznak. Mi ilyenkor a teendő? Canceloljam a paypalt, amíg tehetem? (a bankszámlámon amúgy leterhelődött az összeg, gondolom most a paypalon lóg, az ebayre meg még nem ment át)

Köszönöm!

(#27134) V/ válasza gexona (#27133) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez elsődlegesen eBay dolog, ott kell rendezni és visszafordul pénzed

(#27135) gexona válasza V/ (#27134) üzenetére


gexona
csendes tag

Köszi!

Menet közben kiderült, hogy feltörték az eladó fiókját, és valami 3. fél próbált meg nyerészkedni. Továbbra sem értem, hogy a paypal miért állította meg a fizetést, de nekik köszönhetően szerencsém volt, mert így mindent visszakapok...remélem :)

(#27136) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!

Volt Ebayen egy "beragadt" rendelésem.
Kértem törlését Ebayen és ezt a választ kaptam:

"I have reviewed the item # 173303542217, and can see the payment is pending in PayPal. Since the payment hasn't completed to the seller, you will simply want to login to your PayPal account and cancel the payment to claim the funds. Once you cancel the payment in PayPal, the funds will be sent back to your original funding source. "

Tudnátok segíteni hol is kell törölnöm a Paypal-en belül mert nem találom.

Pending listában ott is van de nem lelem a törlés részét.

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#27137) V/ válasza hódmaci (#27136) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPa-nl "pending" listában?
Ha rákattintasz a vásárlási sorra, a megnyíló képernyőn mi látható? Nincs ott a Cancel link?

[ Szerkesztve ]

(#27138) hódmaci válasza V/ (#27137) üzenetére


hódmaci
senior tag

"Paid with
VISA x-8522
You'll see "PAYPAL *LIUDANDAN" on your card statement.

Exchange rate
6 072 HUF = 22,99 CAD
1 Hungarian Forint = 0 Canadian Dollar

Ship to
feri vágási
damjanics út 74 trafik mellett
Budapest

Transaction ID
wefertsetzertz3453

Seller info
刘丹丹 ‏(hujzgrr‏)

Your purchase
10000Lm CREE XM-L T6+4R5 LED Rechargeable Headlamp Headlight Torch +18650 Battery
23,99 CAD
Item #171334340677
Shipping
0,00 CAD
Tax
0,00 CAD
Purchase total
26,99 CAD
Fee
0,00 CAD
Total
22,99 CAD

Print details

Need help?
First contact the seller through eBay to try resolving the problem. If it's still not resolved, go to the eBay Resolution Center. You may be eligible for purchase protection."

pár adatot számot mósosítottam

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#27139) V/ válasza hódmaci (#27138) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha függőben van, akkor az előző képen látható linkkel érvénytelenítheted, Cancel. Rosszul emlékeztem, ahhoz nem kell megnyitni a sort.

[ Szerkesztve ]

(#27140) hódmaci válasza V/ (#27139) üzenetére


hódmaci
senior tag

".....hasn't accepted yet. cancel" nekem nincs ott mint az általad beillesztett képen

Az a sor hiányzik.

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#27141) V/ válasza hódmaci (#27140) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az előző adatok ennek a vásárlásnak az adatai ami a pending résznél van és nem írja hogy miért lenne függőben akkor nem értem miért van ott.
De azt sem értem hogy az eBay szövegnél ez van: item # 173303542217, a vásárlásnál meg Item #171334340677 nem egy dologról van szó, :F

[ Szerkesztve ]

(#27142) atoki válasza Flinter (#26819) üzenetére


atoki
újonc

helló, hasonló cipőben járok, van előrelépés nálad?

(#27143) hódmaci válasza V/ (#27141) üzenetére


hódmaci
senior tag

"De azt sem értem hogy az eBay szövegnél ez van: item # 173303542217, a vásárlásnál meg Item #171334340677 nem egy dologról van szó,"
Ezt hagyd figyelmen kívül!

"Ha az előző adatok ennek a vásárlásnak az adatai ami a pending résznél van és nem írja hogy miért lenne függőben akkor nem értem miért van ott."
Na ugye ez a furi benne sőt azt írja a végén hogy intézzem a lemondást az ebayel.

"Need help?
First contact the seller through eBay to try resolving the problem. If it's still not resolved, go to the eBay Resolution Center. You may be eligible for purchase protection."

Na de az ebey ügyfélszolgálat meg azt mondta(írta) intézzem a paypalen.
:U

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#27144) atoki


atoki
újonc

Helló, beszéljük meg kérlek ennek az értelmét:

"Dec 15, 2016: You have received €1,800 or more in total payments to your PayPal account in this calendar year and are therefore approaching our annual receiving limit of €2,500. PayPal is required by law to comply with European Union Anti-Money Laundering regulations by collecting information from customers when they reach this limit. Please go to the Resolution Centre for more information on what you need to do."

- nem is a lépések érdekelnek elsősorban, hanem, h ez valójában miről szól?
- mi történik, ha átléped a limitet?
- ugyanúgy adóbevalláskor beírod, amit átutaltál a bankkártyádra, nem?
- nyilván vannak itt olyanok, akik többet forgalmaznak paypalon, működik után, vagy folyamatosan kérdések érkeznek?

Nagy köszönöm, hasznos lenne ezt tisztázni!
hejhó

(#27145) V/ válasza atoki (#27144) üzenetére


V/
Topikgazda

A pénzmosás elleni törvény alapján igazolni kell a személyazonosságodat a Paypal egyenlegeden történő pénzmozgások tekintetében. Bővebben a törvényben.
Ha nem igazolod, korlátozniuk kell a PP fiók pénzmozgásaihoz a hozzáférésed.
Nincs köze adóbevalláshoz, ez más.
Ez minden pénzügyi szolgáltatóra vonatkozik, a bankodra is, nem csak a PP-re.

[ Szerkesztve ]

(#27146) V/ válasza hódmaci (#27143) üzenetére


V/
Topikgazda

Figyelmen kívül hagyom.
az kérdeztem mi van beírva a "pendig" sorba, erre te egy más vásárlás tartalmát adod meg, de nem konkrét adatok kellettek volna, hanem az, hogy van-e valami ami írja hogy miért függő. Nekem ha ilyen került elő, mindig volt valami információ ami utalt az okára.
Ha függő, akkor Cancel.
Ha kifizetett, akkor dispute indítással lehet visszakérni a pénzt.
Ennyit tudok általánosságban segíteni.
Az eBay meg félrebeszél, ott is kérhető a vásárlás törlése az eladótól ha nem megy végig a kifizetés.

(#27147) TeeJay


TeeJay
félisten

na ez kafa
volt párom nevén egy paypal de az én bankkártyámat és számlámat használtuk rá
töröltem a kártyát és számlát is magát az accountot nem tudtam

csináltam pár napja újat
faszán kitöltöttem az adataimmal beadtam a számlát kártyát
minden meg volt erősítve
kaptam is pár egy kis pénzt külföldről
erre ma látom limitálták...
hogy pumpáljon ki hátulról mindegyik sünt
persze találjam ki mi a limitálás oka és mi a fenét tudok tenni ellene?
végén az lesz bemegyek valamelyik bankba nyitok új számlát kártyával
és elkezdem azt használni vagy keresek valami más módot amivel azonnal lehet pénzt küldeni mert tököm tele van már a paypal szívatásaival
mit tudok tenni?

Why is my account access limited?

Your account access has been limited for the following reason(s):

Dec 17, 2016: You're only allowed to have one personal and one business account. In addition, we noticed one or more of the following problems:

You provided information that we believe was false, inaccurate, or misleading; or
You sent or received payment that was potentially related to fraudulent activity; or
You have more than one account with a negative balance; or
You are in violation of the User Agreement, the Commercial Entity Agreement, the Acceptable Use Policy, or another agreement you have with PayPal.

Our decision was based on terms outlined in these agreements.

Because of this, we've limited your accounts and can no longer offer our services to you. You'll still be able to log in to view your transaction history, but you won't be able to send or receive payment.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27148) V/ válasza TeeJay (#27147) üzenetére


V/
Topikgazda

A párod fiókjánál a Close Acount megvolt?
Ha igen, akkor csak azt kell nekik megírnod, hogy az le lett zárva és ezért szeretnél egy másikat használni.
Bár még az gond, hogy az adott fiókhoz tartósan csak a saját kártya és saját bankszámla tartozhat és ez a szabály meg lett sértve az előzőnél, ezért van a korlátozás. Relatív a nézőpont szívatás tekintetében.

[ Szerkesztve ]

(#27149) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Januárban lejár az otp- netkártyám amit használok. Mi a folyamat ilyenkor ??

Várjam meg míg lejár, vagy töröljem még a lejárat előtt ?? Gondolom az ujjat mindegy mikor adom hozzá.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#27150) V/ válasza rostiron (#27149) üzenetére


V/
Topikgazda

Nehogy töröld! Lásd az Összefoglaló-t. Gyakran ismételt kérdések PayPal-el kapcsolatosan 5. kérdés

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.