Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27151) rostiron válasza V/ (#27150) üzenetére


rostiron
őstag

Most láttam csak a net-bankomba, hogy már ott vannak az új kártya adatai.
Az új kártyának mindene más ( kártyaszám, cvc, lejárat )

Ilyenkor mi van ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#27152) V/ válasza rostiron (#27151) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor most milyet fogsz kapni Visa-t vagy Mastercardot? Nem értesített a bank arról hogy váltani fog?
De akkor a bejegyzés utolsó mondata.

(#27153) rostiron válasza V/ (#27152) üzenetére


rostiron
őstag

Mastercard mind az előző.

Az otp-nél ez úgy van, hogy van a számlám és hozzá egy kézzel fogható maestro kártya. Ugyan ehhez a számlához tartozik egy virtuális kártya is, ami kézzel nem fogható, de vásárlásra használható. A kártya adatait ( száma , tipusa, cvc, lejárat ) a netbankba belépve lekérhető.

Most mikor beléptem látom hogy már ott vannak az uj kártya adatai. Mastercard.
Az előző lejárata 2017 január.

A bankból értesítést nem kaptam még, de már aktív az új kártya is azt hiszem.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#27154) KamuMazsola válasza rostiron (#27153) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Szia!
Én is otp-s vagyok, mármint ügyfél. Én sms-ben és az on-line felületen is kaptam jó előre értesítést, hogy a címem ellenőrizzem. A képen látszik a dátum, a kártya januárban fog lejárni.

A webkártyám meg márciusban jár le, arról még valóban nem kaptam értesítést. Ha az új kártyát aktiválod, a régit már nem tudod használni.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#27155) V/ válasza rostiron (#27153) üzenetére


V/
Topikgazda

De teljesen más a 4*4 kártyaszám? Nem hosszabbították?
Érdekes, de meglepő lenne, ha már decemberben tudnád használni, mert akkor 2 érvényes kártyád lenne az aktiválás után a virtuális számlához, az pedig nem igazán szokott így lenni.

[ Szerkesztve ]

(#27156) TeeJay válasza V/ (#27148) üzenetére


TeeJay
félisten

igen csak párom fiókján kamu nevet adtunk meg kamu adatokkal mert nem volt lényeg
ám elérte a 2500euro limitet és nem tudom megerősíteni mivel nincs rá mód az igazolványaival
törölni nem tudom a vizsgálat miatt
ezért akartam újat, az övéről töröltem a számlát meg kártyát
az enyémet már rendesen kitöltöttem beregisztráltam a számlát kártyát erre most tiltottak
hogy egyenek makkot mindannyian

most fogalmam sincs mit lehet tenni mert ha jól olvasom ami már "limited" lett az soha többé nem lehet aktiválni...
csodás
mehetek csinálni új számlát kártyával meg új paypal-t hogy jó legyen

komolyan keresek más oldalt ahol nem szopatják ennyire a népet aki csak használni akarja külföldről pénz küldést
a végén fogok csináltatni vagy 5bankszámlát kártyával és amikor befuccsol az egyik a töketlen paypal miatt regisztrálhatom a másiakt
még szerencse hogy bankon belül számláim közt ingyenesen át tudom vezetni a pénzeket

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27157) rostiron válasza V/ (#27155) üzenetére


rostiron
őstag

Igen más a szám, az első 8 megegyezik. a másik 8 nem.

Lehet hogy még nem aktív, csak abból gondolom, hogy nincs mellette aktiválás gomb csak a letiltás.

Ez a szöveg van a kártyáknál "Az aktív bankkártyák letiltását a "Letiltás" funkcióval, a még nem aktív bankkártyák aktiválását az "Aktiválás" funkcióval kezdeményezheti."

Mivel mindkét virtuális kártyámnál a letiltás gomb van, ebből gondolom hogy aktív mindkettő.

KamuMazsola Biztos én is kaptam üzenetet, de valószínűleg töröltem, illetve a maestro kártyát is nemrég cserélték. Biztos nem olvastam figyelmesen.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#27158) rostiron válasza V/ (#27155) üzenetére


rostiron
őstag

Csináltam egy képet is.

De a lényeg még mindig, hogy a paypal-on hogy intézzem a dolgot ?
Amit most használok januárba lejár.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#27159) V/ válasza rostiron (#27158) üzenetére


V/
Topikgazda

Az új, aktivált kártyát töltsd fel 1000 Ft-al. Azután az, amire utaltam.
Ha új a kártyaszám, akkor hozzáadni és azt megtenni elsődlegesnek.
A régi kártyát csak akkor törölni, ha már nem várható a visszatérítés a vele történt vásárlásokból.

Leírás az kártya hozzáadásról Összefoglaló.

(#27160) V/ válasza TeeJay (#27156) üzenetére


V/
Topikgazda

A szabályos PayPal regisztráció esetén nincs ezzel semmi probléma, használható normálisan. 2009-óta semmi gondom, egy két apróbb hibát leszámítva, az csak októbertől.

(#27161) G@ben válasza G@ben (#27129) üzenetére


G@ben
addikt

Erre tudtok válaszolni?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#27162) rostiron válasza V/ (#27159) üzenetére


rostiron
őstag

Hozzáadtam az új kártyát, hol tudom megtenni elsődlegesnek ? Illetve nincs ott hogy Ready to be confirm, hogy tudom megerősíteni ??
A confirm credit card megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#27163) V/ válasza rostiron (#27162) üzenetére


V/
Topikgazda

Ready to be confirm = confirm credit card
3 napja itt írtam, hogy hol kell az elsődlegességet beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#27164) rostiron válasza V/ (#27163) üzenetére


rostiron
őstag

:R :R

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#27165) atala


atala
addikt

Üdv!

Az összefoglalóban lévő link alapján már több hónapja megcsináltam a konverzió beállítást, de az ebay-en mégis az egyenlegből akar levonni, nem pedig a bankkártyát használni. Át sem tudom állítani fizetéskor.
Mit ronthattam el?

[ Szerkesztve ]

(#27166) V/ válasza atala (#27165) üzenetére


V/
Topikgazda

Át lehet állítani Tippek röviden 3.pont és előtte olyan egyenleget tegyél meg elsődlegesnek, amin nincs pénz. De előtte töröld az eBay és PayPal sütiket a böngészőből, mert egész véletlenül előjöhet a kártya.

(#27167) szmyky


szmyky
aktív tag

Figyeljetek oda, mert minden egyes EBAY vásárlásnál át kell állítani a konverziót a saját bankra!
Hiába van megadva az alapnak a PayPal-en belül!
Legalábbis nálam ... be is buktam gyorsan 3ezer forintot egy 14ezer forintos tételnél!
:((

(#27168) madle válasza szmyky (#27167) üzenetére


madle
őstag

3 ezer Ft egy 14 ezres vásárlásból??? Azt a.... Az szép tarifa a Paypalnak. Erre nem is figyeltem. Mindig megnézem akkor.

(#27169) szmyky válasza madle (#27168) üzenetére


szmyky
aktív tag

Itt írja V/ úr, hogy mit kell tenni.Nálam sajnos minden vásárláskor végig kell játszani!

#27166

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#27170) madle válasza szmyky (#27169) üzenetére


madle
őstag

Persze, azt tudom hol kell beállítani, csak azzal nem voltam tisztában, hogy érdemes rápillantani minden vásárlást megelőzően.

(#27171) szmyky válasza madle (#27170) üzenetére


szmyky
aktív tag

3 tételt vásároltam ma reggel egy kollégámnak és banki árfolyamon került volna 13.500,- Ft-ba.
Erre megnézem, hogy mit vonnak a bankszámlámról és látom, hogy 15990,- Ft-ot zároltak már!
Nézem vissza a PayPal kivonatokat és minden egyes vásárlást forintban hívtak le a kártyámról!
:((

(#27172) V/ válasza szmyky (#27167) üzenetére


V/
Topikgazda

No ez hogy jött ki mert legfeljebb 4,1 % az eltérés ami 14k-nál 560 Ft.
A kártyás vásárlásnál kell nézni az árfolyamot, hogy mivel számolja a bankod.
A mai PayPal árfolyam € = 327 Ft, $ = 312, Font = 390 Ft
Visa kártya esetén € = 313,86 Ft, $ = 299,63 Ft, Font = 374,92 Ft
Mastercard, Maesto esetén € = 312,8 Ft, $ = 299,7 Ft, Font = 372,57 Ft
A pontos összeg az utóbbiak esetén függ a banktól is.
De ha $-ban vásároltál akkor az 41,28 a 13500 Ft-ra, így 1130 Ft a különbség nem 3000 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#27173) szmyky válasza V/ (#27172) üzenetére


szmyky
aktív tag

Akkor előfordulhat, hogy a bank nem a végleges összeget zárolta, hanem hagyott egy kis biztonsági tartalékot is?
Na, majd okosabb leszek ha látom a végleges, tételes levonást.
Majd visszaírok ide akkor is, hogy mi a vége.
Köszi!

(#27174) V/ válasza szmyky (#27173) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindegyik bank különböző módon, akár kártya tipustól függően más árfolyammal zárol és von le. A kártya használati szabályaik tartalmazzák. Itt a fórumom volt már róla szó, az OTP, Erste, Raiffeisen és ha jól emlékszem a Budapest Bank szabályai megkereshetőek. Bár ha a PayPal váltott akkor forintban jött a terhelés a bankba.
Melyik a bank, milyen és mennyi deviza adja a 15990 Ft-ot?

[ Szerkesztve ]

(#27175) eszement24


eszement24
aktív tag

Sziasztok!

Hetek óta a paypal nem hajlandó pénz küldésekor a bank szerint váltani, csak saját maga akarja. Minden egyes alkalommal, belépek, bekattintom, hogy a bankom váltson, pörög a kör, majd visszadob és ugyanúgy azt írja, hogy ő váltja.

Mit lehet tenni? Találkozott ezzel már valaki? Több mint idegesítő a jelenség..

(#27176) Juditta_56 válasza eszement24 (#27175) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Én ma is vásároltam az ebayen, és simán átrakta a banki konverzióra. Úgy csinálod, ahogy itt, a 3. pontban van leírva?

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#27177) V/ válasza eszement24 (#27175) üzenetére


V/
Topikgazda

Az pénzküldés esetén ha van az egyenlegen pénz, akkor nem működik a kártyáról való küldésnél a konverzió.
Néhány napig én még a kártyát sem láttam, majd amikor az egyenlegen elfogyott a pénz előkerült a kártya, de nem választható a banki konverzió ha csak kártyáról menne. Nagy valószínűséggel ez lesz az új módi a pénz küldésre. Elküldtem nekik "hibaként" ezt, de még nem kaptam választ. illetve most kaptam, nem tudják meg mondani, hogy mikor lesz jó, de javítják.
Ez a válasz:
Due to the nature of the problem, we are unable to provide you with a specific timeframe for the resolution of this case but we would like to assure you that it will be solved as soon as this is possible.

De kipróbáltam.
Az alap -primary- netes kártyámnál a banki konverzió az alap, nem tudom átállítani PayPal-re, a másik kártyámnál is előre a banki váltás van beállítva, de pénzküldésnél Paypal váltást hoz fel, és csak a PayPal váltást tudom választani, úgy ahogy te.
Innentől már érthetetlen számomra a dolog. :F

A vásárlásnál működik a konverzió választás.

[ Szerkesztve ]

(#27178) Médike


Médike
újonc

Sziasztok!

Segítsetek légyszíves!

Új Paypalos vagyok és szeretnék segítséget kérni.

Beregisztráltam, hozzá adtam a bankkártya adatait és a 4 jegyű ellenőrző kódót is megadtam
Ez után mi a teendőm ahhoz, hogy megkaphassam a bankkártyára a pénzt, ami majd érkezik a paypalos számlára?
Próbáltam utánaolvasni, de nem világos, hogy nekem kell utalni egy kis összeget a paypalos számlára, vagy már más teendőm nincs?
Fontos lenne, hogy viszonylag hamar megkaphassam a pénzt, mert sürgősen helye van.
Köszi előre is.

(#27179) KamuMazsola válasza Médike (#27178) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Add hozzá a bankszámlaszámod! Add bank account, azt hiszem.
Utána a witdraw fundsra kattintva tudod magadnak kiutalni a pénzed.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#27180) V/ válasza Médike (#27178) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha magyar a regisztrációd akkor ilyen nincs: hogy megkaphassam a bankkártyára a pénzt, ami majd érkezik a paypalos számlára?
Nem lehet kártyára küldeni azt pénzt amit a PayPal egyenlegre küldenek. Ha vételárként kapod, akkor meg 21 nap mire a bankszámládra kiküldheted, mivel kezdő "eladónak" számítasz.
Az Összefoglalóban vannak segítségek.

[ Szerkesztve ]

(#27181) Médike válasza V/ (#27180) üzenetére


Médike
újonc

Szia!
Köszi a választ!
A rendszer nem engedi hozzáadni a bankszámlaszámot. Azt írja próbáljam később...
Tudsz segíteni mi lehet a gond?
Köszi!

(#27182) V/ válasza Médike (#27181) üzenetére


V/
Topikgazda

Melyik bank lenne?
Én banki munkaidőben javaslom beírni, de megpróbálhatod nem az új felületen, hanem a normál My Profile-ban hozzáadni. (My money, Bank accounts, Add my bank) Tippek röviden elején ott a hozzáférése és a 2. bejegyzésnél ott a gyors linkje

[ Szerkesztve ]

(#27183) Juditta_56 válasza eszement24 (#27175) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Bocs, Te pénzküldésről beszéltél... Még jó, hogy nyolcszor elolvastam, mielőtt válaszoltam... :W

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#27184) atala válasza V/ (#27166) üzenetére


atala
addikt

Pont úgy szoktam átállítani, de nem jön elő a View conversion rate options felirat.

Töröltem a sütiket, de ugyan az.
Lehet, hogy azért nem engedi, mert van pénz a paypal számlán, de ezért most nem fogon átutalni, mert abból szoktam vásárolni magyarországon egy webáruházban.
Szemétség ez a paypal-től, hogy ha van pénz a számlán, akkor csak onnan enged fizetni.

(#27185) V/ válasza atala (#27184) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem is, mert csak a balance a fizetési eszköz.
Akkor olyat tegyél meg elsődlegesnek a Balance-n amin nincs pénz. Akkor kénytelen kártyát előszedni.
Ez mindig működik, ha nem akarom elkölteni $ egyenlegemet.

Írtam: Tippek röviden 3.pont és előtte olyan egyenleget tegyél meg elsődlegesnek, amin nincs pénz.

Ez nem igaz: Szemétség ez a paypal-től, hogy ha van pénz a számlán, akkor csak onnan enged fizetni.

De a szerződési feltételeket amit elfogadtál eleve tartalmazza, hogy az egyenleg az elsődleges fizető eszköz, de ami persze változtatható. (Nekem működik, gondolom neked is fog)
Ennek tudatában szerződtél.

[ Szerkesztve ]

(#27186) #73959936


#73959936
törölt tag

Vettem paypalon keresztül. Vitát nyitottam, mert eladó nem küldte meg teljes egészében azt, amit reklámozott akciósan...
Most azt mondja a paypal, hogy még várjak január 14-ig a pénzemre, mert kivizsgálják a panaszt és bekérik az adatokat az eladótól.

Olyan jó volna tudni, hogy a paypalos felületen folytatott vitából egyértelműen megállapítható, hogy hiányosan kaptam azt, amit rendeltem (még screen-shotot is mellékelten, akkor mi a fa..ért kell várni nyavajás 10 euróra ?

(#27187) aytukabozs válasza #73959936 (#27186) üzenetére


aytukabozs
addikt

Azért, mert a dispute az nem más mint amit szó szerint jelent, beszélgetés az eladóval.

Arra szolgál hogy megegyezzetek egymással, a PP bevonása nélkül.

(Az más kérdés hogy mindezt a PP felületén teszitek, a dokumentáltság érdekében).

Onnantól hogy eszkaláltad az ügyet, na onnan folyik bele a PP, de akkor viszont szüksége van infókra.

És mivel naponta eladások többezreit kell átnyálazniuk, ezért ez nem megy egyik napról a másikra.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27188) #73959936 válasza aytukabozs (#27187) üzenetére


#73959936
törölt tag

ok..ok :R

(#27189) V/ válasza #73959936 (#27186) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt azért ne hagyd figyelmen kívül, hogy 20 napon belül követelésre -claim- kell emelned, ha nem egyeztek meg addig. A szövegrész erre utal: can escalate it to a PayPal claim before......

[ Szerkesztve ]

(#27190) #73959936 válasza V/ (#27189) üzenetére


#73959936
törölt tag

Azon már túl vagyunk, szakember vizsgálatára vár az ügy ;]

(#27191) eszement24 válasza V/ (#27177) üzenetére


eszement24
aktív tag

Köszönöm a válaszod, tehát meg kell tanulnom együtt élni vele, hogy a paypal sokkal több pénzt szed le a számlámról ilyenkor :/ Jó lenne találni valami alternatív megoldást amit mások is elfogadnak a pp meg tehet egy szívességet..az a baj, hogy nagyon nem vagyok meggyőződve arról, hogy ez nem tudatos "hiba"-e a rendszerben..

Steamen való fizetésnél ugyanez volt, potom 400Ft-al került többe a játék, mint kellett volna. Jó tudom, nem nagy pénz mit sírok, de sok kicsit sokra megy és volt már olyan napom, hogy 20-30 tranzakcióm is volt egy nap, ott már nagyon nem mindegy..

(#27192) V/ válasza eszement24 (#27191) üzenetére


V/
Topikgazda

Érthető a probléma, de az ő szemszögükből is célszerű nézni. Ha valaki kártyát ad hozzá és vásárol akkor nem az ő bevételüket növeli.
Az hogy pénzküldésre használod, de külső forrás igénybevételével akkor egy kis bevétel azért mehet nekik. Próbálj meg te utalni devizát a forintos bankszámládról, nem ennyi lesz a költsége és a bank sem ingyen végzi, ad neked devizát valamilyen árfolyamon, amiben van költség beállítva, elkéri a fix és %-os költséget az utalásért, a PayPal meg csinálja ingyen?

hogy 20-30 tranzakcióm is volt egy nap Ez nem tipikus magánszemély PayPal fiók forgalom, az üzleti fiók lehetőségei lehetnek olcsóbbak.

[ Szerkesztve ]

(#27193) norbi198255


norbi198255
csendes tag

Helló?Paypalon hogy lehet átváltani euróról forintra,Euróba kaptatam vissza a pénzt de lehet addig átutalni a számlámra míg nem váltón árt forintra.

(#27194) V/ válasza norbi198255 (#27193) üzenetére


V/
Topikgazda

Automatikusan forintra váltva megy ki. Ha nem adná fel az € egyenleget akkor azt tedd meg elsődlegesnek.
Az Összefoglalóban erről is van segítség a kiküldésről és a kérdésedre a válasz Összefoglaló Gyakran Ismételt Kérdések PayPal-el kapcsolatosan 4. kérdés

(#27195) Dzsiszke


Dzsiszke
csendes tag

Sziasztok! Segítségeteket kérem abban, hogy a PP-hez rendelt K&H Maestro bankkártyával, miért nem tudok 5000 forintnál nagyobb összeget fizetni. A 5000 Ft-nál kisebb vásárlások kifizetése minden további nélkül működik. Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#27196) V/ válasza Dzsiszke (#27195) üzenetére


V/
Topikgazda

Kártya limit mennyi? Illetve a Maestro kártyával nem mindig és mindenhol lehet fizetni.

(#27197) norbi198255 válasza V/ (#27194) üzenetére


norbi198255
csendes tag

Köszi a választ.

(#27198) X-metal


X-metal
csendes tag

Sziasztok,
nagy gondban vagyok...
Eladtam valamit egy Angol embernek. Az összeg 420.000 Ft volt.
A termék amit küldtem, teljesen hibátlan volt, illetve a leírásnak is pontosan megfelelt.
Viszont az ember mondvacsinált indokokkal vissza akarja kérni a pénzt, illetve elindított egy vizsgálatot a Paypalnél, akik megterhelték a számlámat a kérdéses összeggel.
Viszont ez az összeg már nem volt a számlámon. Tehát mínusz 430.000Ft-ot mutat pirossal.
Tanács kellene,mielőtt elkezdenék levelezni a Paypal oldalán keresztül.
Jó esélyem van, hogy be tudom bizonyítani az igazamat, mert több levélváltásunk is van, amiben 4 alkalommal is kértem fotót a kérdéses hibákról, de minden esetben Flickr képeket küldött, más termékekről, soha sem arról, amit én küldtem neki...
Arra lennék kíváncsi, hogy mi van akkor, ha mindezek ellenére mégsem én jövők ki pozitívan a dologból.
Egyáltalán minek az alapján döntenek és ki?
Be tudják hajtani rajtam ezt az összeget?
Esetleg szüntessem meg a bankszámlámat,és nyissak egy másikat?
10 éve használom a Paypal-t, és még soha nem volt velem szemben ilyen vizsgálat indítva.
2003 óta 100% os feedback-em van az Ebay-en, illetve azokon a fórumokon is, ahol jelen vagyok...
Nagyon hálás lennék egy gyors válaszért!
Előre is köszi a segítséget!
X-metal

Bármilyen X-Metal szemüveged van eladó (egész szemüveg, keret, törött, hibás, hiányos...) engem keress először!!!

(#27199) V/ válasza X-metal (#27198) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal-n hogy áll az ezzel kapcsolatos dispute? Mit írtál válaszul az első megkeresésre?
Az eBay-n indított ellened case-t?
Nem az van, hogy a bankján keresztül indított egy nem engedélyezett tranzakciót bejelentést?
Használd mindkét helyen az eladói védelmet, ilyen esetekre van kitalálva.

[ Szerkesztve ]

(#27200) Dzsiszke válasza V/ (#27196) üzenetére


Dzsiszke
csendes tag

Köszönöm a gyors reakciót! :R Internetes vásárláskor 200 ezer Ft limit van beállítva, az EA Origin oldalán próbálok fizetni, 5000 Ft-nál kisebb összegnél működik is. Én arra gondolok, hogy mint a boltban - 5000 Ft feletti vásárláskor - PIN kódot kér a kártya. Ennek a limitnek a beállítását nem találtam a K&H weboldalán. De persze, mikor a PP húzza le az összeget a kártyáról akkor semmiféle kódkérés nincs ellenben azzal, amikor közvetlen fizetek a a Maestro kártyával egy weboldalon.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.