Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27601) V/ válasza KaiotEch (#27600) üzenetére


V/
Topikgazda

Darabszámra gondoltam, Pl Erste napi 5 db az alap. A kártya MC,Visa vagy Maestro egyébként.
De holnap lesz kódod beírod és nem lesz limited, vagy sima kártyás vásárlás.

[ Szerkesztve ]

(#27602) Maotun


Maotun
őstag

Üdv!
Gazda segítség kéne!
a confirmálás nem sikerült már 3 digit kodom is van :) jelenleg a kártyánál nem aktiv a confirm card fül elvileg minden ok.
DE 21.000 ft os visszatöltési limitet kéne feloldanom.
Ujra adjam hozzá a kártyát várjak ujabb 400 ft-os levonást de 3 nap mig meglesz a kód, a confirmálásra meg 24 óra van? ha jól tudom
Hogyan tudom a limitet feloldani?
Segíts mester!

(#27603) V/ válasza Maotun (#27602) üzenetére


V/
Topikgazda

10-14 nap, de ment PÜ.

(#27604) Maotun válasza V/ (#27603) üzenetére


Maotun
őstag

ok látom a Pü.-t

(#27605) KaiotEch válasza V/ (#27601) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Megvan a kód, kibővítette újra. Köszönöm a segítséget!

(#27606) marcusa


marcusa
addikt

Sziasztok!
Tavaly elkezdtem vállalkozni és ezzel együtt üzletszerűen használni a paypal-t, ezért nyitottam egy business accountot. December végén kaptam a várva-várt üzenetet, hogy el fogom érni a limitet, igazoljam magam. Be is küldtem mindent még akkor, de azóta is ezt látom ha belépek:

Ha a Resolve-ra kattintok akkor pedig ezt:

Kérdésem hogy jól van e ez így, várhatom a reakciójukat, vagy valami hiba hogy az első képen még mindig az én válaszomra várnak?
Köszi! :R

:-)

(#27607) Maotun válasza V/ (#27603) üzenetére


Maotun
őstag

Mester megint ment Pü. továbbra is él a limit pedig a confirm fül sehol nem aktív....

(#27608) K1nG HuNp válasza K1nG HuNp (#27563) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Megérkezett a refund 2 banki nap után a kártyára. Van arra opció, hogy a refundot mindig a PPre kapjam, hogy ne kelljen várni a zótépére?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#27609) V/ válasza K1nG HuNp (#27608) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs, ha kártyával fizetsz.

(#27610) V/ válasza marcusa (#27606) üzenetére


V/
Topikgazda

Céges adatokat kellene küldeni, kell az adószám és a közösségi adószám is.

(#27611) marcusa válasza V/ (#27610) üzenetére


marcusa
addikt

Azokat még akkor megadtam amikor regisztráltam a business accountot, és arról dokumentumokat nem kértek.

A másik meg, hogy ha rákkatintok a resolve-ra akkor a második képet látom, semmit nem tudok még pluszban feltölteni...

[ Szerkesztve ]

:-)

(#27612) V/ válasza marcusa (#27611) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha még akarsz küldeni, akkor az üzenő falon kérhetsz lehetőséget, ha 10-15 napon belül nem lépnek az eredeti feltöltéseidre, akkor mindenképp fel kell ott vennünk velük a kapcsolatot és ha kell még valami ajánld fel hogy küldenéd, de nincs hely és küldjenek linket.

[ Szerkesztve ]

(#27613) marcusa válasza V/ (#27612) üzenetére


marcusa
addikt

Rendben, köszi, akkor várok még egy hetet, és ha nem reagálnak, akkor írok nekik.

:-)

(#27614) myckie2


myckie2
őstag

Gyors kérdés: Ha az ebay 712 eurós vásárlásnál 228.000 forintot vont le tőlem az normálisnak számít? (paypal ugye/erste bank) :R

[ Szerkesztve ]

(#27615) K1nG HuNp válasza myckie2 (#27614) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Ha megnezed a vasarlast akkor leirja, hogy milyen árfolyamon váltotta a pénzt illetve, hogy volt e + kiadás pl tranzakciós díj.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#27616) myckie2 válasza K1nG HuNp (#27615) üzenetére


myckie2
őstag

Exchange rate: 1 Hungarian Forint = 0.00311065 Euros
Csak én egy kicsit sokkalom a 228k-t a 712 euróért.

[ Szerkesztve ]

(#27617) myckie2 válasza myckie2 (#27616) üzenetére


myckie2
őstag

Mert ugye volt ez az ebay-es váltós probléma és arra lennék kíváncsi, hogy melyik konverziót is használta a Paypal, hogy írnom kellene nekem is nekik, vagy a banki konverzió is olyan rossz mint a Paypal.

(#27618) V/ válasza myckie2 (#27614) üzenetére


V/
Topikgazda

Tényleg elfelejtetted, hogy a vásárlásnál át kell állítani az általad idézett szövegre kattintva (Exchange rate: 1 Hungarian Forint = 0.00311065 Euros) a konverziót?
Pár napja írtuk, hogy már állítható és csak úgy érdemes fizetni. Vagy a mobil klienseken keresztül.
Ha Erste Visa kártyád van akkor 712.00 Euro = 220173,34 Forint lenne a terhelésed. Mastercard, Maestro esetén pedig 226636,72 Ft

[ Szerkesztve ]

(#27619) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Nekem is ma hívták fel a figyelmem erre a cikkre. Anno beállítottam a PP fiókban, és használtam nagy büszkén.
Ez mióta van így?
Mert vagy 1 hónapja vettem észre, hogy mintha kicsit rosszabb lenne a váltás. Akkor a PP fiókban csekkoltam, ott jól volt beállítva.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#27620) KaiotEch válasza embe (#27619) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Régóta így van, nekem be is volt állítva, és közben valamikor átváltott megint a rosszabbra. Célszerű időszakosan ellenőrizni!

(#27621) embe válasza KaiotEch (#27620) üzenetére


embe
nagyúr

Én csekkoltam többször is a PP fiókom. Ennek ellenére a cikkben leírt metódus szerint, vagyis a PP akart váltani.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#27622) V/ válasza embe (#27619) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt a topikban is tartalmazza az Összefoglaló elég rég. A kezdetektől biztosította a PayPal a kártya kibocsájtó általi konverziót Visa és Mastercard kártyák esetén.
Annyit tudj, hogy az eBay vásárlásnál most nem veszi át az előre beállított konverziós állapotot, csak ha mobil klienseket használod. (Októbertől jelentkező gond) Folyamatosan téma volt a topikban.
Jelenleg ha böngészőn keresztül fizetsz az eBay-n minden vásárlásnál neked kell beállítani a bankodra a konverziót, leírás erről is az Összefoglaló Tippek röviden 3. pont

(#27623) embe válasza V/ (#27622) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi a választ!
Csak nem voltam benne napi szinten a fórumban, csak akkor amikor valami problémám volt. :B
Akkor jól vettem ezt észre, hogy vagy az utóbbi 1,- 1,5 hópapban jött elő ez a probléma.
De mint írtam, már rég átállítottam. Csekkoltam is többször, rendben volt. ezek szerint mégsem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#27624) nahunn


nahunn
tag

hát akkor a jelek szerint az Ebay - Paypal páros beszedte azt a pár millió dollárt ami
a boldogságukhoz hiányzott 2016-ra és visszaállították a kézi átállítás lehetőségét,
én azóta amit lehet alin veszek van ami megdöbbentően sokkal olcsóbb, ugyanannál a cégnél
15 USD / db vs. 29 USD /db, ez hogy lehet szerintetek?

(#27625) Maotun


Maotun
őstag

Gazduram!
Haza értem kiszerkesztettem mit látok a javasolt linkeden küldtem pü-t. :R

(#27626) V/ válasza Maotun (#27625) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor a legutolsó teljes kóddal próbáld meg.

(#27627) V/ válasza nahunn (#27624) üzenetére


V/
Topikgazda

December 18 és január 6-a közt nem működött a konverzió link a böngészős felületem, a mobil app-on akkor is működött, a konverzió beállítás átvétele. Akit ebben az időszakban a drágább váltás miatt ért kár és kérte, azt a kár duplájával kárpótolták.
Most meg tudomásul vesszük, ha nem mobillal fizetünk, hogy minden vásárlásnál van lehetőségünk átállítani ha az eBay- vásárolunk, máshol meg nem kell.
Nem lehet összehasonlítani a két helyet, mert a másik helyen árusítók államilag is támogatva vannak, de azonos üzletet én nem találtam. Bár kíváncsivá tettél, adnál linket?

[ Szerkesztve ]

(#27628) Maotun válasza V/ (#27626) üzenetére


Maotun
őstag

itt? előbb a 3 jegyű biztonsági kód majd folytat? vagy mindjárt a kód helyére a 4 jegyű kód? az a baj hogy mind a 3 egy nap jött nem tudom melyik az utólsó :Y

(#27629) V/ válasza Maotun (#27628) üzenetére


V/
Topikgazda

Az a kód kártyád CSC/CVC kódja, semmi köze a PayPal 4 jegyű kódjához, azt nem itt kell beírni.

(#27630) Faterkam


Faterkam
addikt

Szeretném kérdezni, ha a PayPalra érkezik refund, és visszamondott vásárlás vételára, arról kapok értesítést? E-mail stb. 2 napja elvileg utaltak, de még semmi. Persze várok türelemmel, csak, hogy mire készüljek :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#27631) V/ válasza Faterkam (#27630) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglalóban is van róla szó.
Belépsz a fiókodba és látod a számlatörténetben, hogy megérkezett. Kapsz e-mailt is, ha be van állítva az értesítőd erre is a service@intl.paypal.com címről Refund from X Y tárggyal.
Mivel fizettél?
Ha kártyával, akkor látni fogod hogy továbbítva az xxxx számú kártyára, ami azt jelenti, hogy a pénz 2-3 banki munkanap múlva megjelenik azon a számlán, ahova a kártya tartozik.
Ha az egyenlegről fizettél, akkor az egyenlegre kerül rögtön.
Ha refund címén, de sima pénz küldés, akkor az is az egyenlegeden jelenik meg.
Ha egy PayPal fiókból elküldenek valamit, az pár mp múlva a fogadó fiókban is látható.

[ Szerkesztve ]

(#27632) Faterkam válasza V/ (#27631) üzenetére


Faterkam
addikt

Az összefoglalóban annyit találtam, ha Paypalon keresztül... de nekem amikor fizettem, még nem volt még Paypal fiókom. Sima Webkártya (alin) De köszi, akkor várom az E-mailt!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#27633) V/ válasza Faterkam (#27632) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha azt írta neked, hogy a PayPal-ra küldi az Aliexpress eladó, akkor az az egyenlegeden lesz, már ott lenne. Azt ott kártyával vásárolt dolog utáni refund az megy simán a bankszámládra.

(#27634) Faterkam válasza V/ (#27633) üzenetére


Faterkam
addikt

Igen, csak ez miatt (és esetleg a későbbi) Refund miatt csináltam fiókot. (azért is vagyok ilyen láma :/)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#27635) Zola007


Zola007
veterán

Ez meg most mi a ...szom?

Paypalra be vagyok lépve
Continue gomb nem működik
megnyílik egy új ablak, majd mielőtt betöltődne, bezáródik
:F :Y :W

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#27636) kchryss


kchryss
addikt

Add funds using Trustly-val feltöltöttem volna a paypal számlám otp-ről. A 2 sms kódot megadtam viszont az utolsó lépésnél egy pillanatra felugrott egy üzenet amit elolvasni sem volt időm aztán azóta pörög és azt írja ne zárjam be a böngészőt és ne töltsem újra az oldalt.
Negyed órát vártam aztán bezártam. Ilyenkor vajon sikeres volt a feltöltés vagy elrontottam valamit?

(#27637) nahunn válasza V/ (#27627) üzenetére


nahunn
tag

Nem vagyok összeesküvés elmélet hívő, de szerintem az emberek 90%-a észre sem vette
a dolgot, így bőven megéri nekik kárpótolni aki igen. Sőt én nem is fogok nekiállni néhány 10 USD-ért
kigyűjtögetni a károkat...

A linkek amit kértél:

https://www.aliexpress.com/item/100-new-AMD-Radeon-IGP-216-0774007-216-0774007-2016-lead-free-BGA-chip-with-ball/32625767504.html?spm=2114.01010208.3.1.xmck9r&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10065_10068_10000009_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10062_10056_10055_10037_10054_10033_10059_10032_10099_10078_10079_10077_10000012_10103_10073_10102_10000015_10096_10052_10053_10107_10050_10106_10051-10033_10077,searchweb201603_9,afswitch_5,single_sort_0_default&btsid=646d4e48-dfdf-4975-837a-8d1d02a66a74

http://www.ebay.com/itm/DC-2016-NEW-Original-ATI-216-0774007-216-0774007-BGA-ic-chip-with-balls-/281085102097?hash=item4171fa4811:g:m5kAAOSwiDFYLrQp

Közben az Ebay-es ár kicsit lejjebb ment, de még így is nagy a különbség. (írtam nekik, hogy mi az ok
, azt írták, hogy az Ebay más kezelési ktg-el dolgozik, de 3,5 USD egy ilyen chipnél amit levonnak, szóval
ez nem indokolja... )

(#27638) V/ válasza nahunn (#27637) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi a linkeket, a különbség az mindenképp a két eltérő költség környezet miatt lehet. Mert az eBay+PayPal jutalék az legalább 15%, az AliExpressen ha nincs támogatva -elengedik egy bizonyos eladási szám után- akkor 5% a jutalék, ez már 10% különbség.

(#27639) V/ válasza kchryss (#27636) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha belépsz a PP fiókba akkor kiderül, ott a pénz vagy nincs.

(#27640) V/ válasza Zola007 (#27635) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez böngészőre vonatkozó üzenet Don't see the secure PayPal browser? és felugró ablak és/vagy ablak kicsinyités-nagyítás (méretváltoztatás) miatti üzenet. Az add-blocker is bekavar.
Hasonló mint ez:
.....On GOOGLE Chrome, when user initiates the payment procedure, a light box gets opened with a login button inside it, but once user clicks on that login button, user comes across with following message

"Please continue with your purchase in the secure browser we launched. If you don't see it, click on Go."

The reason for this is that Chrome blocks the paypal login pop-up window. End user would not be able to figure out that what happened. Most of end users would not be aware about that paypal login pop-up window being blocked. Can we do something here so that we can avoid that pop-up window and can perform whole operation inside the Iframe only ?

[ Szerkesztve ]

(#27641) kchryss válasza V/ (#27639) üzenetére


kchryss
addikt

Sikeres volt, megérkezett. :)

(#27642) Faterkam válasza V/ (#27633) üzenetére


Faterkam
addikt

Ma hajnalban megérkezett a refund a Paypalra! :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#27643) Black Phone


Black Phone
senior tag

multhét szerdán kaptam két visszatérítést paypalon az egyik erste a másik k&h bankkártyára, sajnos a k&h ra még ezidáig nem érkezett meg, várjak még vagy mennyi idő az átfutás, illetve hol tudom ezt paypalon jelezni... köszönöm :R

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#27644) Black Phone válasza Black Phone (#27643) üzenetére


Black Phone
senior tag

Megoldódott :)

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#27645) hevizms


hevizms
addikt

Üdv mindenkinek.
Hozzárendeltem egy Virtuális kártyát a paypal fiókomhoz.
A 4 jegyű kóddal kapcsolatos terhelést mennyi idő alatt szokták megtenni?
A virtuális bankkártyán csak 48 óráig lesz rajt a pénz amit rátettem.
Ha jól értem,akkor a kód nem a paypal fiókomban találom majd a tranzakciók közt,hanem a kártyához tartozó folyószámla történetben ugye?Magyarul a netbankomban keressem majd a számot ne a paypal fiókban

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#27646) V/ válasza hevizms (#27645) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló Kártyahozzáadás leírás segít.
Ha megerősítés gombra kattintottál, abban a mp-ben leszedték a kártyáról a 400 Ft-ot, mint amikor vásárolsz a kártyával, ott sem napokig van függőben. Ez is vásárlás volt.
Igen a netbankban, mivel csak az egyenlegről a bankszámládra történő pénz kiküldési havi, éves limit eltörlése miatt van rá szükség, nem a vásárlás miatt, azt az 1-3 napot nyugodtan megvárhatod.

[ Szerkesztve ]

(#27647) V/ válasza Black Phone (#27644) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha megnézed a PayPal fiókban a refund sorát kibontva, lehet látni, hogy rögtön továbbította az adott bankkártya irányába -a bankod felé- így a PayPal-t kérdezni a meg nem érkezésről, nem igazán célszerű. A bankok nem azonos idő alatt könyvelnek, van amelyik lassú.

(#27648) Black Phone válasza V/ (#27647) üzenetére


Black Phone
senior tag

Igen azt tudom, erste re megérkezett 2 nap alatt a másikra meg most 6 nap után...köszi a válaszodat.

Black Phone (Hellas Tel) Mobiltelefon és Számítástechnikai Szaküzlet és Szerviz, Tatabánya, Sárberekben (Vegas Burger mellett) közel 22 éve működünk! Értékeléseim, visszajelzéseim: https://hardverapro.hu/tag/inferno81.html#elado

(#27649) hevizms válasza V/ (#27646) üzenetére


hevizms
addikt

Kösz.
Elolvastam az összefoglalót előtte,de ott nincs szó arról hogy időben ez kb mennyi.

A második mozzanat a kártya konfirmálása, ez 400 Ft levonással jár, amit majd visszakapunk, de ez csak a pénz küldési és fogadási alap limitek eltörlése miatt szükséges, ha nem történik meg, az nem befolyásolja a kártyával való vásárlást

Most ránéztem a számlámra és ott a 400 ft ZÁROLVA,de sehol nem látok 4 jegyű számot.
Mikor nézzem meg újra vagy hogy a fenébe lesz ez?
Vagy megkell várjam a hó végi elszámolást?

(#27650) topjoyy


topjoyy
tag

Sziasztok!

Ha küldök pénzt egy másik PP fiókra, az mikor érkezik meg neki?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.