Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:35:44

LOGOUT.hu

A topik a PayPal használatához kapcsolódó kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27851) anorche1 válasza V/ (#27850) üzenetére


anorche1
őstag

Nagyon szépen köszönöm! :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#27852) Pzoli válasza V/ (#27820) üzenetére


Pzoli
újonc

Szia!
Légyszi mond meg, hogy mire kell felkészülni a hívónak, milyen azonosítási lehetőségek vannak?
Elvileg a nevemet, email címemet, jelszavamat, lakhelyemet adtam meg.
Rákérdezhet olyanra, hogy utoljára mit fizettem Paypal számlámról? stb...

Még valami: Viberen lehet hívni őket?

[ Szerkesztve ]

(#27853) aytukabozs válasza Pzoli (#27852) üzenetére


aytukabozs
addikt

viber

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27854) Pzoli válasza aytukabozs (#27853) üzenetére


Pzoli
újonc

Szia! Próbáltam Viberen, de nem ment, azért kérdeztem.
00353 1 436 9111 ezen a számon.

Van esetleg másik szám?

A beazonosításos kérdésben nem tudsz segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#27855) dani0113


dani0113
senior tag

Sziasztok.

Pénzt akartam tenni a paypal accomra a Trustly féle top up funkcióval,de ezt írja, miközben van rajta bőven elég fedezet. Valami tipp vagy ötlet? :R

iPhone 13 Pro 128GB

(#27856) V/ válasza dani0113 (#27855) üzenetére


V/
Topikgazda

OTP-s vagy? Amikor a beviteli adatokhoz érsz akkor azt az OTP számlaszámodat kell megadni, amiről szoktál máshová is utalni. Mit írtál be?

[ Szerkesztve ]

(#27857) dani0113 válasza V/ (#27856) üzenetére


dani0113
senior tag

OTP-s a számla igen és azt írtam be amit máshova is megadok. 117...stb 3x8 számjegy. 0000000 kell a végére? Kötőjellel és anélkül is próbáltam, valamint, biztos hogy jó, mert megjött a megerősítő sms a telefonra egyébként 2x is. Szóval nem értem.

iPhone 13 Pro 128GB

(#27858) V/ válasza dani0113 (#27857) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy értettem, hogy nem a virtuális kártya számla, hanem az amire a jövedelmed megy. ha az volt akkor passz.
Itt szerintem nem tudod hibásan bevinni:

(#27859) dani0113


dani0113
senior tag

Biztosan jól írtam be, mert ment az sms a belépéshez,szóval nem értem..

iPhone 13 Pro 128GB

(#27860) V/ válasza dani0113 (#27859) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem valami banki móka lehet. Nincs leállítva a bankon belüli utalás? Ha sima Top Up és mondjuk azt az OTP-nél reggel 7-8 közt indítod az 10-11 órára ott az egyenlegen egyébként.

(#27861) dani0113 válasza V/ (#27860) üzenetére


dani0113
senior tag

Így? Névhez kell a BoFa re: is?

iPhone 13 Pro 128GB

(#27862) V/ válasza dani0113 (#27861) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, az a kedvezményezett angol rövidítése. Ahogy az Összefoglaló, GYIK 13.pontjában látod.

(#27863) dani0113 válasza V/ (#27862) üzenetére


dani0113
senior tag

Ja, köszönöm szépen! :R

iPhone 13 Pro 128GB

(#27864) Pzoli


Pzoli
újonc

Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy még egyszer kérdezek!
De FONTOS!

Légyszives segítsetek!
Paypal ügyfélszolgálatopt szeretnénk felhívni egyik barátom segítségével, az én nevemben.

Mire kell felkészülni a hívónak, milyen azonosítási lehetőségek vannak?

Elvileg a nevemet, tel. számomat, email címemet, jelszavamat, lakhelyemet adtam meg.
Rákérdezhet olyanra, hogy utoljára mit fizettem Paypal számlámról?
stb...

Még valami: Viberen tényleg lehet hívni őket?
Mert próbáltam Viberen ezen a számon (00353 1 436 9111), de nem men.

Van esetleg másik szám?

Köszönöm.

(#27865) V/ válasza Pzoli (#27864) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor hívd Viber-n kívül, lehet hogy Írország tiltott valamiért.
A 00353- mehet +353-al is
Egy másik Ír szám: +353 1 436 9004
Ezek a számok amin még elérhető, de az szokott lenni a gond, hogy mi az EU-s PP-hez tartozunk azért adtam meg azt, az a hivatalos szám.

1-402-935-2050
és
1-866-528-3733

[ Szerkesztve ]

(#27866) Pzoli válasza V/ (#27865) üzenetére


Pzoli
újonc

Köszönöm a válaszodat!

Milyen azonosítást fognak kérni szerinted?

(#27867) twice


twice
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy eddig amikor ebayen vásároltam és kiválasztottam a Paypales fizetést be kellett lépni a paypalba, beírni a jelszavamat. Az elmúlt 2 rendelésemnél már nem kérte a bejelentkezést, se a jelszót csak levonta az összeget. Ezt valahogy vissza lehet állítani? Mégiscsak nagyobb biztonságban érzem magam ha ebayen és paypalen is be kell lépni a vásárláshoz.

(#27868) zseko


zseko
veterán

Üdv! Már régóta használom a pp-t, most viszont uk-ban dolgozom, így szerettem volna hozzáadni az itteni bankkártyát, de nem megy. A kártyát beveszi, viszont amikor a lakcímet akarom megadni a Postcode beírásnál elakad a folyamat, azt mondja 4db számjegyet vár. Itt viszont a postcode-ok eleve 4 betű és 2 szám. Hogyan tovább? :F
Másik, kell a bank is, vagy elég csak a kártyát beállítani?
Kipróbáltam, bank hozzáadásánál választhatok:
Country: Hungary vagy United States
Most ez vicc, vagy mit cseszhettem el anno 6 éve, hogy nincs más ország? :F

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#27869) V/ válasza zseko (#27868) üzenetére


V/
Topikgazda

Amelyik országba regisztráltál azokat a beállításokat tudod használni. Magyar fiók magyar lakcím.
Ha angol a dolog, akkor oda kell regisztrálni és azután tudsz olyan dolgokat felvinni. Nem keverhetőek az országok.
Bank nem igazán kell, de angol címet nem tudsz a magyar fiókhoz hozzáadni.
Ahol vásárolsz azon az oldalon meg tudod adni szállítás címnek az angolt, fizetni meg fizethetsz az angol kártyával a magyar fiókodból.
De csak egy személyes fiókod lehet hivatalosan.

[ Szerkesztve ]

(#27870) V/ válasza twice (#27867) üzenetére


V/
Topikgazda

A következő fizetésnél kapcsol ki a gyors fizetést, amit véletlenül bekapcsolódhatott amikor a megjegyzés pipa bejelölt maradt vagy lett.
Keress ilyesmit:

[ Szerkesztve ]

(#27871) zseko válasza V/ (#27869) üzenetére


zseko
veterán

Köszi. Közben kerestem én is a megoldást, és látom, hogy nem igazán van.

'fizetni meg fizethetsz az angol kártyával a magyar fiókodból.'

Ezt kifejtenéd kicsit bővebben? Csak adjam hozzá a kártyát, ne foglalkozzak új lakcímmel? (az tudom, hogy vásárlásnál lehet megadni mást, már rendeltem így otthon másnak, de angliait is enged?)

Megpróbáltam, ez jelent meg: card declined by issuer
Újabb próba, ezt kaptam: This card is not accepted. Please use a different card.

Akkor most hozzak létre ezért új pp fiókot új email címmel? Ami ugye már eleve nem lesz 'hivatalos'.
Vásárolni szeretnék (mi mást :D) és itt (vagyis uk) megvehetném paypal credit-el amit szeretnék, úgy ahogy szeretném. Nem tudom, hogy egy 'friss' reg befolyásolna-e a folyamaton valamit.

Melyik jobb? Lezárni a régit, és azzal a címmel/jelszóval újranyitni az angliaihoz, vagy új reg? Az, hogy mi a hivatalos álláspont, persze egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#27872) V/ válasza zseko (#27871) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt írtad hogy elfogadta, azért írtam hogy vásárolj vele. Nem tudom milyen kártya, de van amit nem enged meg.
Visa, Mastercard elméletileg mehet.
Legtöbb helyen eBay stb. adható meg másik ország cím, néhány webshop az, ami csak a PayPal-on megadott címet igényel
Ha angol regisztrációt készítesz, akkor ahhoz az angliai dolgaidat adhatod hozzá. Az új a regisztráció nem befolyásolja a vásárlási lehetőségeidet. Úgyis ott élsz most, a magyar fiókot meg nem használod emiatt.

(#27873) zseko válasza V/ (#27872) üzenetére


zseko
veterán

Azt írtad hogy elfogadta, azért írtam hogy vásárolj vele.

Bocs, igen, szokásom mostanában, hogy a felét csak gondolom és csak a másik felét mondom... Kártya hozzáadás után nem a mentésre mentem, hanem a címet is módosítani akartam egy menetben. Ezért volt az, hogy a kártyát 'elfogadta', persze, mert nem mentem rá a save-re rögtön. Egyébként Visa Debit card.

De csak egy személyes fiókod lehet hivatalosan.

Ezért volt az utolsó kérdésem. De ha működik, akkor nem babrálom a mostanit, max. átteszem a deezer+ kifizetéseit az újra. Vagy majd meglátom, most kiválasztom akkor egy másik email címemet...
Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#27874) TeeJay


TeeJay
félisten

Funds availability details
Because you have recently started to sell with PayPal, payments you receive will be temporarily placed in your pending balance for up to 21 days. The funds are kept to settle payments in case there's a problem with transactions.

Mi ez az új rendszer hogy 21napig vissza tartják a bejövő pénzemet?
illetve 60napig bent kell hagynom a paypal-on hogy levegyék ezt a tiltást?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#27875) V/ válasza TeeJay (#27874) üzenetére


V/
Topikgazda

Évek óta így van, a vásárlói védelem biztosítása miatt.

(#27876) Buuster


Buuster
tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Ma észrevettem ezt a fizetési előzményeimnél. Eléggé meglepett, mivel tudtommal nem rendeltem semmit, pláne nem Olaszországi címre. Ebay-en nem látszódik semmi megrendelt dolog, szóval más fiókról rendelhették de még csak e-mail sem jött csak a PP-tól hogy megtörtént a kifizetés. Így az Ebay Resolution Center-ben sem látszódik semmi.
Tudnátok segíteni, hogy hogyan tudnám visszakapni a pénzem?
A random.org-os jelszócsere természetesen azóta megtörtént PP-n és ebayen is.

Előre is köszönöm,
Kristóf. :R

[ Szerkesztve ]

(#27877) V/ válasza Buuster (#27876) üzenetére


V/
Topikgazda

Indíts egy nem engedélyezett tranzakció dispute-t. Összefoglaló segít.
Meg aktiváld a PayPal sms belépési védelmet.

Martinának ilyet vettél :O

Ez az item number: 332089300697

[ Szerkesztve ]

(#27878) nikos21


nikos21
aktív tag

Sziasztok tegnap történt velem egy olyan dolog ami után a családi unicr...bank kártyán lévő összeget teljesen leemelték a paypal on keresztül az összes tranzakció látszik és miután nem volt fedezet egy vásárláshoz így bukkantunk rá arra hogy ki lettünk rabolva. A mai napon találtam meg az e-mailt a tranzakciókról, Hogy tudnák a paypalnak írni egy ilyen levelet ami az adatlopást kivizsgálását kérem? Mivel nem tudok angolul így nem is tudom mit lehetne írni ezzel kapcsolatban. Előre is köszönöm a segítséget! :F

(#27879) V/ válasza nikos21 (#27878) üzenetére


V/
Topikgazda

Lásd előző hsz első mondatát.
Másrészt a bankodban kezdeményezd a kifizetések visszavonását, de gyorsan. Telefon nekik most. Hasonló mint ebben a leírásban

Az adatlopást nem tudják a PayPal részéről kivizsgálni, nem tőlük szerezték meg a belépési adatokat.
Van nekik az ingyenes sms belépési védelem célszerű lenne használni.

[ Szerkesztve ]

(#27880) nikos21 válasza V/ (#27879) üzenetére


nikos21
aktív tag

értem :Y akkor így jártam?

(#27881) aytukabozs válasza nikos21 (#27880) üzenetére


aytukabozs
addikt

nem. nem érted. olvasd el újra.
"Indíts egy nem engedélyezett tranzakció dispute-t"
ez a hivatkozott HSZ első mondata.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27882) nikos21 válasza aytukabozs (#27881) üzenetére


nikos21
aktív tag

Nekem ez a leírás teljesen kínai mivel nem értek a pénzügyi dolgokhoz. :F

(#27883) aytukabozs válasza nikos21 (#27882) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ezt kövesd, ha valamit nem értesz, gyere vissza kérdezni.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27884) nikos21 válasza aytukabozs (#27883) üzenetére


nikos21
aktív tag

értem, elkezdtem a leírást követni és a z utolsó megjegyzési rovatba csak azt írtam a fordító segítségével hogy nem én fizettem a paypal adatlopás történt, ennyi elég?
és ez jött vissza elküldést követően:
Your message was sent on Saturday, 21 January 2017 to 刘超. Please allow time for the seller to respond. View message

(#27885) V/ válasza nikos21 (#27882) üzenetére


V/
Topikgazda

De azt remélem érted amit akkor leírok most.
Hívd fel most a bankod telefonos ügyfélszolgálatát és állíttasd le velük azokat a kártyás fizetéseket amelyeket a PayPal-ról kezdeményeztek, mivel még zárolt állapotúak., nem került ki a bankból.
Ha azzal jönne, hogy nem tudja, akkor említsd meg neki, hogy mivel te jelezted, hogy illetéktelenek fizettek a kártyáddal, ezért a további felelősség az övé ha a pénz kikerül a bankból.

(#27886) nikos21 válasza V/ (#27885) üzenetére


nikos21
aktív tag

értem természetesen ez a mai nap folyamán már megtörtént és le lett tiltva a kártya és el kezdték kivizsgálni ezt sajnos csak 800 forint maradt rajta de legalább nem ment mínuszba :O

(#27887) nikos21 válasza nikos21 (#27886) üzenetére


nikos21
aktív tag

illetve 2 tranzakciónál nem tudok semmit csinálni mert csak ezt írja:
We're sorry, but this transaction cannot be disputed because it is not a purchase of goods or services. Please contact the recipient directly.

(#27888) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Nem járok itt túl gyakran, de ez normális, hogy ennyien panaszkodnak jelszó és/vagy fiók lopásra, törlésre stb stb.?
:R

(#27889) KamuMazsola válasza ekrisztian (#27888) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Mennyien? Én elég sokat olvasom a topikot, de ilyet mint ez az eset, hogy minden pénzt lenyúltak meg nem hallottam. Meg amúgy sem sűrűn. Persze azt sem tudjuk, hogy most mekkora a kár és az sms belépést sem használjuk sokan, pedig az biztonságosabbá tenné a pp használatát.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#27890) nikos21 válasza KamuMazsola (#27889) üzenetére


nikos21
aktív tag

Egy tavalyi paypal fizetésnél valószínűleg összekötöttem a kártyánkat paypallal és nem voltam elég tájékozott a biztonság fontosságáról mivel csak pár alkalommal vásároltam pár kacatot az ebayröl, ez persze az én figyelmetlenségem és ha több időt szántam volna pl: az itteni fórum olvasgatása-tájékozodásában ez mind megelözehető lett volna. Így csak is magamat okolhatom mindezért! és az összefoglalóban is rengeteg nagyon fontos leírás van mindenről. [fontos] tájékozodni!!
:K :B

(#27891) aytukabozs válasza KamuMazsola (#27889) üzenetére


aytukabozs
addikt

az elmult héten 4 eset.
az szerintem is sok.
( de lehet persze véletlen is)
Az nem volt kitétel hogy minden pénz le legyen nyúlva, csak szimplán a tény hogy valami módon valaki-ha csak ideiglenesen is- átveszi az irányítást a PP fiókod felett.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27892) nikos21 válasza aytukabozs (#27891) üzenetére


nikos21
aktív tag

Így van nem az összeg a lényeg hanem az a tény, hogy bárki is tudja kezelni a saját pénzedet a tudtod nélkül.
:((

[ Szerkesztve ]

(#27893) KamuMazsola válasza aytukabozs (#27891) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Nem vagyok kárörvendő és kívánom hogy szerezze vissza a pénzét akinek lenyúlták! Minden forint azt illeti, aki megdolgozott érte.
Utólag nem hibáztatok senkit, de amikor írtam hogy a pp-hez is csak virtuális kártyát csatolod, voltak akik azt mondták felesleges tulbiztositás. Pedig arról nem tudják vinni a családi kasszát, csak amit ráteszek, illetve ami vásárlás után visszamaradt. Pp-re meg ugye nem lépünk be e-mailből, csak az általunk elmentett linkkel. Így mégha nincs is aktiválva az sms védelem máris tettünk azért, hogy anyagilag súlyosan ne tudjanak megkárosítani.
Sokat tanulhatunk azokból az esetekről is amik most történtek, ha az illetők megosztják velünk, nem csak azt hogy mi történt, hanem azt is, hogy hogyan sikerült visszaszerezni az elveszett pénzt és azt is, hogy hogyan kerülhettek idegen kézre a log in adatok.

Üdv.: KamuMazsola

(#27894) V/ válasza ekrisztian (#27888) üzenetére


V/
Topikgazda

Röviden, nem sok.
A legfontosabb amit javaslok, hogy ha már van egy ingyenes plusz védelmi rendszer, akkor miért nem használja az illető a PayPal SMS-s belépési védelmet. :W
Ha bedőlnék az adathalász oldalaknak, ha feltörnék a valahol tárolt jelszavaimat a telefonom nélkül akkor sem tudna belépni senki.

[ Szerkesztve ]

(#27895) V/ válasza nikos21 (#27887) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez a kettő meg olyan pénzküldés volt amelyre nincs védelem (barátnak, családtagnak való küldés)
Ha kinyomtatod ezeket az levonásokat (a Purchase history sorra kattintva és kinyomtatva) megteheted a rendőrségi feljelentést vannak olyan adatok ami alpaaján elindulhat a nyomozás, a banknál lehet -ha bankkártyáról ment a fizetés- visszavonását kezdeményezni.
A rendőrségi papírok alapján a PayPal is fog segíteni.

(#27896) aytukabozs válasza V/ (#27894) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ezt már nem először írod, de azt még sajnos sosem láttam hol van effektív az oldalon ez az opció.
a security fül alatt? Most végigkattintgattam de esküszüm nem találom...

(#27893) KamuMazsola
Teljesen jogos :R
Én magam is azok közt voltam akik ezt állították.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27897) V/ válasza aytukabozs (#27896) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglaló 2. bejegyzése: PayPal fiók belépési védelme SMS kóddal

(#27898) aytukabozs válasza V/ (#27897) üzenetére


aytukabozs
addikt

hmm, pedig én is mindig ugatok az ÖF miatt :D
mióta ven ez ott? létezik hogy mikor utójára néztem (dec?) akkor még nem volt?
Mellesleg elmehet a PP a 'csába hogy a szép új felületükről ez el van dugva :/

szerk.
Nah, aktiváltam. Ez minden paypal-os tevékenységre kiterjed (email változtatás, bankkártya, bankszámla), vagy csak vásárlások?

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#27899) V/ válasza aytukabozs (#27898) üzenetére


V/
Topikgazda

Mint ahogy nevezem belépési védelem. Minden belépésre. Azután nincs más "védelem". De ennek az lényege, hogy illetéktelen nem fér a fiók beltartalmához.
2016 február 25-től az Összefoglalóban, akkor ez volt az első bejegyzés.
Ezek meg az doksik amiben szerkesztettem, az új képek a júliusiban feldolgozva.

[ Szerkesztve ]

(#27900) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Leírhatnák a károsultak, milyen oldalakon használják a PP-t, és mentenek-e hozzáférést a PP-hez ezeken az oldalakon.
Illetve milyen appokat használnak esetleg mobilon.
Vagy mentenek-e jelszavakat a Chrome-ba és/vagy másik böngészőbe vagy fiókokba, pl: google..
Én mindenesetre töröltem a PP-k ből a kártyákat illetve számlát.
Majd használom a virtuális kártyákat ezentúl. Az OTP még ok is mert 7/24 megjelenik az egyenleg, de a német bankom "saját" kártyára 2-4 nap alatt vezet át összeget, röhejes.
Persze megadom a pin védelmet (is), ha tudom confirm-álni a számokat végre :)
:R

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  PayPal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.