Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13701) simondr válasza Har_melin (#13700) üzenetére


simondr
senior tag

ez a Tarke gyerek csak engem idegesít annyira hogy nem tudom megnézni a videóit?

Ezt a Combustion gemet hogy gondolták a GGG-nél? Enyhén szólva túl lett tolva a dam amit ad...

(#13702) Har_melin válasza simondr (#13701) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

a beszédstílusa engem is idegesít, de értelmes dolgokat szokott mondani.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13703) Poctar


Poctar
senior tag

Sziasztok!

A flashback eventen létrehoztam egy Gladiátort (trigger/block).
Annyira megtetszett a kari, hogy az új Ligában is Gladiétorka lesz az első. :)

A megfelelő sebzés érdekében lekerült a fegyó és felkerült a facebraker. A fizikális sebzés alapból 33k. (És ezt még kevésnek találom...)
Az új ligában kiegészítem a karit a crit sebzéssel. (Ebben látom már csak a + dmg-t.)

A kari viszonylag jól bírja Tier11-12-ig.
És itt jönne is a kérdésem:

Hogy lehetséges az, hogy a channel és a káosz sebzések pillanat alatt elporlasztják a karit :F (a projektiva is tudd sebezni, de kevésbé)?
Resistem /káosszal/ 76% (...)
Armor 70%
Life: 3,3k

(#13704) Mirman válasza simondr (#13701) üzenetére


Mirman
őstag

Úgy vagyok vele mint a Puzsérral . A formát nem szabad nézni csak a tartalmat . :D

(#13705) Har_melin válasza Poctar (#13703) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

3,3k HP meleé karival még ha full block, akkor is lófütty.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13706) rumkola válasza Poctar (#13703) üzenetére


rumkola
veterán

6K körül kéne lennie a LIFE-nak, ez a 3.3K rettentő kevés.

(#13707) Badlof2k válasza Mirman (#13704) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Naja Ziggy is rohadtul idegesitet engem egy idobe aztan vegulis valahogy megbekeltem vele :D

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#13708) Poctar


Poctar
senior tag

Rumkola és Har_melin köszi a válaszokat. :R
Akkor Hp duplázás lesz és kiderül.
Remélem 6k life-nál már kevésbé porlad el a kari (channeles sebzés alatt).

(#13709) Badlof2k válasza Poctar (#13708) üzenetére


Badlof2k
senior tag

life leeched van?:) endur cry ?

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#13710) Poctar válasza Badlof2k (#13709) üzenetére


Poctar
senior tag

Life leechem akad bőven. Leech közben nem is nagyon van gondom (csak ha channel-t tolnak vagy projektívát :DDD ).
Cry jelenleg nincs és sztem nem is lesz. /nincs gem hely/

Infó még a kariról, hogy 88as szintű, utolsó ascendency nincs még... és 71% block...

(#13711) Har_melin válasza Poctar (#13710) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

a projectile-lal nem szabadna gondod legyen, mert az ugyanúgy hitnek számít, mint a meleé. A channel pedig spell vagy proj dmg (többnyire), szóval ha versatile combatant megvan, akkor az sem szabadna elérjen. Amit a blokk nem véd ki, az az area és a chaos dmg.

A life leeched pedig hiába van, ha kicsi a life pool, mert az ahhoz igazodik. A másodpercenkénti max leech a HP-t veszi alapul - hiába sebzel sokat, nyúlfarknyi HP-val nyúlfarknyi leeched lesz. Itt van egy elég alapos magyarázat a működéséről.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13712) 0karmacoma0 válasza Badlof2k (#13697) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Bleedre azért gondoltam, mert a double strike kapott egy szép kis buffot vérző ellenfelek ellen. Arra vagyok kíváncsi hogy a 10% max lifeos robbanás mennyire jó trash ellen, mert kicsit ettől tartok. Nem akarok support gemet pazarolni a tömegoszlatásra, így erre meg pár kiegészítő cuccra kéne hagyatkozni.

Har_melin:A Versatile Combatant nekem is nagyon vonzó. Papiron rohadt erős deffenzív node. Talán még a Rumi flaska helye is felszabadulna vele, és beférne egy Taste of hate vagy valami hasonló.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#13713) Badlof2k válasza 0karmacoma0 (#13712) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Nos fizikalis dmg bleed ellen hasznalhato mivel az megdobja a damaget de maga mint bleed dotra gondoltam elsonek szal sorry ^^ aza 10 meg hm herald of ashel szerintem jo kis pluszt ad szal akar normal kek pakkokat hamar ledaralja :)

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#13714) Poctar válasza Har_melin (#13711) üzenetére


Poctar
senior tag

Köszönöm az alapos leech magyarázatot. :R

A Versatile combatant megvan. 1%-al több a spell blockom, mint a sima. :DDD

A káoszban annyit nem értek, hogy mások (videókon) -60%-os káosz rezivel futnak . Én meg 76%-al és még is elég gyorsan káó.
Channelnél a legdurvább. Mindegy, hogy boss vagy pvp ha valaki rám "világít", akkor abban a pillanatban annyi, hiába a sok rez/block (pl scorching ray)

A hp-t feltornászom 6k-ra. Remélem, hogy változtat a helyzeten.
(Ez az első karim ami ilyen low life-ra sikerült.)

(#13715) Har_melin válasza 0karmacoma0 (#13712) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

a Haemophilia kesztyű ugyanúgy hozza a robbantást és nem kell elcseszni érte két ascendancy pontot.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13716) Badlof2k válasza Har_melin (#13715) üzenetére


Badlof2k
senior tag

naja plusz dmgt is ad bleed enemy ellen :)

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#13717) 0karmacoma0 válasza Har_melin (#13715) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Csak akkor nem lehet tombfist, ami ugye 2 abyss kő meg 10% more dmg. Na mindegy, van min gondolkodni holnapig. :D

[ Szerkesztve ]

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#13718) Har_melin válasza Poctar (#13714) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

az nem channelling miatt van (ezért nem értettem), hanem a Scorching Ray DoT dmg-e visz le, kombinálva a csökkenő fire resisttel. A 3,3k-s life mellett esélyed sincs kompenzálni. Plusz a SC nem is "hit"-nek számít tehát nem is védi a blokk. Ki kell mozogni és sokkal több HP kell, hogy a leeched fel tudja venni a versenyt a debuffal.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13719) Har_melin válasza 0karmacoma0 (#13717) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

én most már vagy a harmadik bleed-es karit csinálom, volt benne jugg, champion, gladiátor és soha nem hiányzott a Tombfist. Kell egy jó fegyver, oszt' jó napot, és "jó" alatt én egy 320-350 pdps kardot értek, nem valami megagodlike extremitást.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13720) Badlof2k válasza Har_melin (#13719) üzenetére


Badlof2k
senior tag

you mean "undisputed best axe in the game " :C :D :D .. na de komolyan azert 300+ se olyan occo szvsz de nemis lehetetlen talalni szerezni de pl foilok es tarsai eleg ritkak foleg jo ASel

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#13721) Har_melin válasza Badlof2k (#13720) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

én olyan 2-3 exa körül vettem eddig mindhárom kardot, egyszerűen azért, mert soha nem volt több pénzem, szóval nem a világvége. Most ráadásul szerintem annyira az ele dmg és a trap lesz a meta, hogy kevésbé is fogják keresni. Bleedes karihoz egyébként érdemes a dragoon swordok körül keresgélni, kevésbé népszerűek, mint a foilok

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13722) 0karmacoma0 válasza Badlof2k (#13720) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Én a swordöket/offhandeket craftolni szoktam. Valahogy soha nem találok a piacon olyat ami igazán jó. Van egy vékony határ, ami fölött abnormális ugrások vannak árban. Veszek egy jobbat 1 ex környékén aztán belenyomom az alterationokat egy jó basebe egy darabig. Néhány egész korrekt összejött már. Mondjuk phys alapút tényleg elég nagy szenvedés.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#13723) Rizseslescó válasza 0karmacoma0 (#13722) üzenetére


Rizseslescó
aktív tag

Sziasztok, esetleg a chaos sebzés nem kapott buffot? Nekem nagyon tetszik az ed-blight trickster és szvsz jó lenne Templom takarításra is, de nem akarok nagyon lemaradni az ele sebzés mellett.

(#13724) Mirman válasza Rizseslescó (#13723) üzenetére


Mirman
őstag

A Blight kapott egy Vaal verziót de ezen kívül semmi . Liga kezdésre amúgy nagyon jó az ED. Nekem előző ligában ez volt a fő karakterem és ezzel is kezdtem. Normális cuccokkal 100K ED sebzesem volt másodpercenként ami chaosbol elég jónak számít , bármit le lehetett volt ölni (Shapert nem próbáltam , guardianokat megölte ) Ehhez volt még egy 5link Blight kesztyűben.

[ Szerkesztve ]

(#13725) Badlof2k válasza 0karmacoma0 (#13722) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Nekem eddig axeokkal volt szerencsem tudtam ket db 300+ pdpst craftolni 16% asel eleg jot dobott a sunder gladin :D a piaci arak meg mindig nevetsegesek

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#13726) la_cc


la_cc
addikt

Itt a péntek és alig vannak a hivatalos fórumon a build-ek frissítve. :U

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#13727) Badlof2k


Badlof2k
senior tag

Poe wikin fent van a lista a Templom szobakrol es az orzoikrol es melyik mit ad :)

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#13728) Rizseslescó válasza Mirman (#13724) üzenetére


Rizseslescó
aktív tag

Egyedül a Vaal Temple-l szenvedtem meg, az nem is ment egyedül, hogyan hoztad össze a 100K sebzést,?nekem kb fele volt.. https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Brandon81/characters
Ez a linkelés nem megy még,bocsánat

[ Szerkesztve ]

(#13729) Egonyolc


Egonyolc
aktív tag

oké, fizetek egy sört, vagy egy tálca sört, ha valaki elárulja , hogy a francba tudom "egyszerűen" összevonni, legalább a gyűjtő tabokat, currency, essence, card. Valaki? BÁRKI?????

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#13730) la_cc válasza Egonyolc (#13729) üzenetére


la_cc
addikt

Összevonni? Egymás mellé rendezni őket vagy mire gondolsz?

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#13731) rumkola válasza Egonyolc (#13729) üzenetére


rumkola
veterán

Ez a játék legnagyobb szopatása. Én 1 hete pakolgatom, mert kb. 4-5 éve szezonouzom , azóta vásárolgatom a tabokat is, és most mondom rendet rakok Standardben. Hát beszartam, 1 hét alatt a felét sem bírtam rendbe tenni. Nem tudom mi a jkó b**ös k... életért nem von ja egybe azonnal legalább a gyűjtő tabokat.
A másik, hogy hiába ürítettem ki a remove onylkat is, ott éktelenkednek üresen és nem tűnnek el. Nagyon bosszant, hogy többet kell ezzel szórakozni mint magával a játékkal... :((( :((

(#13732) rumkola válasza la_cc (#13730) üzenetére


rumkola
veterán

Liga utáni remove only tabokra gondol.

(#13733) la_cc válasza rumkola (#13732) üzenetére


la_cc
addikt

Jaaaa... Hát az tényleg idegesítő. :DDD Nem kell standard-en bohóckodni és le kell szarni mi van ott. :P

Asszem nekem is van vagy 30 tabom, nem szeretem, ha ki vagyok számolva helyügyileg. ;] Bár nyilván sok szart is elrakok, mert "hátha jó lesz még" valamire.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#13734) Mirman válasza Rizseslescó (#13728) üzenetére


Mirman
őstag

Gem levellel lehet az egyik legjobban skálázni az ED-t. 21-es szintű az ED-m , 6link +1 to all gems Tabulában van még LVL 3 Empower is , tehát a végén összesen egy 25ös szintű ED jön ki ezzel.

A te karaktereden egy 18-as szintű van ami 914 dps. A 25-ös pedig 2076. Divinariusnál is sokkal jobb a Breath of the Council. De itt a karakterem , nézd át nyugodtan. Túlélése is elég durva mert Grand Spectrum mana jeweleket használok , így olyan 7-8k life+mana van összesen. Ebben a ligában játszottam eddig a legkevesebbet , de mégis ez a legerősebb caster buildem eddig.

(#13735) TrollBalint válasza rumkola (#13731) üzenetére


TrollBalint
addikt

mikor legközelebb belépsz el kell tüntetnie, de mintha tegnap nekem elég lett volna az is, hogy kimentem kergetőzni kicsit a vadonba (10-20 perc lehetett kb. ha egyáltalán számjt).

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#13736) Badlof2k válasza la_cc (#13733) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Ez olyan magyaros lehet mert enis mindent elpakolok hogy na maj' jo lesz ez meg :D kinek es miert sose tudom meg :C liga vegen meg lehet pakolni meg eladni :DD

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#13737) rumkola válasza la_cc (#13733) üzenetére


rumkola
veterán

Mondjuk hülyének fogtok tartani, de nekem erre külön be van dugva egy vezeték nélküli 3x autofire-s egér. Masteres currency vásárlásnál és ilyen pakolásoknál jól jön, de még így is agyhalál. :O

(#13738) la_cc válasza Badlof2k (#13736) üzenetére


la_cc
addikt

Ja, berögződés és / vagy skill hiánya, hogy mit érdemes elrakni... ;]

Év elején dio-ztam egy pár hetet, hát agyfaszom is volt, hogy nincs hely a ládában, kurva szar volt poe-ból visszamenni.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#13739) Badlof2k válasza la_cc (#13738) üzenetére


Badlof2k
senior tag

hat en high ilvl itemeket vagy jo pdps axe/sword meg jeweleket pakolom el mint a horcsog hogy majd vagy eladom vagy masik karinak vagy csak foglalja a helyet , van ket quad tabom tele szokott lenni uniqal mindig mert hogy kis karinak ha kezdek , meg szokasos devoto starkonjak :D

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#13740) Mart1n


Mart1n
csendes tag

Tölthető a patch torrent formában. Majdnem 10Gb.

https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/2151026

[ Szerkesztve ]

(#13741) Poctar válasza Har_melin (#13718) üzenetére


Poctar
senior tag

Így már minden világos. :)
Köszönöm a segítséget! :R

4.5-k hp-ra sikerült feltornásznom a karit. Így már érezhetően jobb.

Most már jöhet az új liga. :K

(#13742) Plazmacucci válasza Poctar (#13741) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Klassz, kezdheted előröl :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13743) Poctar válasza Plazmacucci (#13742) üzenetére


Poctar
senior tag

Úgy valahogy. :DDD
A Gladiétorom csak event kari volt és 2 hét alatt jöt össze ami. Ez volt a tapasztalás... :DDD

(#13744) Har_melin válasza TrollBalint (#13735) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

nekem a map tabok kivételével szépen el is tűnnek, azok viszont maradnak - most már három tök üres remove only map tabom van standard-en. viszont ahogy látom ez egy elég stabilan megmaradó probléma, elég régen fent van a "sürgősen megoldandó" részben (2016 szeptembere óta...)

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13745) TrollBalint válasza Har_melin (#13744) üzenetére


TrollBalint
addikt

Hát most elbizonytalanodtam, de én úgy emlékszem, mintha az a 2-3 tab eltűnt volna nekem, amit tegnap kiürítettem. (Én viszont csak az Abyss liga óta játszom, lehet ami nagyon régen maradt ott, az megmarad, vagy tényleg én emlékszem rosszul :) )

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#13746) Zyrius válasza TrollBalint (#13745) üzenetére


Zyrius
aktív tag

az első logout után eltűnik

https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

(#13747) Badlof2k válasza Zyrius (#13746) üzenetére


Badlof2k
senior tag

ja ami nem Map tab abbol nekem 3 db is van es ures az egesz .. nem mintha zavarna csak fura bug

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#13748) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

nézem a buildeket és halvány gőzöm sincs mit indítsak :( Pontosabban, hogy mit válasszak.

Klasszikus meleé buildek most kiesnek, három ligát azokkal csináltam végig, nagyon jók, élvezet velük játszani, most a Lacerate-tel még jobb lehet, de nem akarom megint ugyanazt a játékot nyomni, ugyanazokat a cuccokat megvenni negyedszerre is.

Azt hiszem végül is valami lightning(os) trapper saboteurt indítok majd, azzal együtt, hogy az Impulsa ára nyilván valahol a Tejútrendszer határán túl lesz, aztán menet közben meglátom, hogy másodiknak egy blade vortex-es elementalistot vagy egy Infernal Blow chieftaint kezdek-e?

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13749) TrollBalint válasza Har_melin (#13748) üzenetére


TrollBalint
addikt

a passzív fán lévő + elemental damage bonusz hat a trapre is, vagy csak ha én támadok?

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#13750) Har_melin válasza TrollBalint (#13749) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

attól függ, hogyan fogalmaz. Ha csak szimplán incr. ele dmg, vagy spell dmg, akkor igen. Ha benne van, hogy "with attacks", akkor nem.

Védd a fákat - egyél hódot!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.