Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14601) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Kijött a frissítés a Path of Buildinghez, lehet nézegetni az új passzív fát.

Kérdéses volt, hogy a Pathfinder átdolgozásával változik-e az Ascendant Pathfinder része, úgy tűnik, hogy nem.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#14602) TrollBalint válasza Har_melin (#14600) üzenetére


TrollBalint
addikt

Én azt tudom elképzelni, hogy valakik szeretnek együtt játszani, de az egyik jobban ráér és elhúz, akkor utána ne az legyen, hogy az egyik végigszalad a pályán, és nincs kihívás a másik meg csak szedi a cuccokat. Mi rendszeresen szoktunk így járni (bár erre azt találtuk ki, hogy 2 karakter, eggyel egyedül, a másikkal meg együtt, de hátha nem akar mindenki több karaktert :) )

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#14603) Badlof2k válasza Har_melin (#14600) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Kossz de attol meg mennyi plusz lehet ez az uj aura ehehe 🤔vagy megeros mondjuk 🤔 masreszt gondolom alt karikat egymasnak felhuzni haverokkal meg ugyis hamar van lvling uniq pool amibol oltozhetsz avagy uj fajta carry?🤨

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#14604) Har_melin válasza TrollBalint (#14602) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

nem ez a kérdés, hanem hogy a downscalinget hogyan lehet megvalósítani? a lvl különbségből számított szorzóval lineárisan csökkentik a statjait? mi lesz a szinthez, stathoz kötött cuccokkal?

Hangsúlyozom, nem a szándékot nem értem, hanem a megvalósítás tűnik nekem cinkesnek. Vagy használhatatlan lesz a magasabb szintű kari, vagy ugyanúgy OP lesz a többiekhez képest, csak mondjuk nem 200, hanem csak 100%-kal.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#14605) kristof123 válasza Nordic (#14598) üzenetére


kristof123
őstag

Most nagyon egy húron pendülünk, mert nekem is Caustic Arrow kari van tervben erre a ligára. : D

Miből tervezed csinálni? Shadow, Ranger, Witch, Scion? CI, Life?

[ Szerkesztve ]

(#14606) TrollBalint válasza Har_melin (#14604) üzenetére


TrollBalint
addikt

jaa... így már más.
Anno volt ilyen más free MMO-ba (most ha agyonütnek sem ugrik be melyikben) és ha jól emlékszem ott százalékosan csökkent mindent. Haladásra, érzésre kb. ugyanazt tudta, mint a másik karakter. Annyi, hogy a magasabb szintű képességei talán megvoltak, szintén visszaskálázva (de ez itt ugye nem játszik).
Mindenesetre elgondolkodtattál, és most már én is kíváncsi lettem :)

kristof123: Nekem valamelyik előző ligában egy caustic arrowos pathfinderem volt, és nagyon megtetszett. Most (ismét) nagyon várom ezt a ligát :) Legszívesebben már indítanám, vagy nézegetném a PoB-t :D

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#14607) Nordic válasza kristof123 (#14605) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Life base, Trickster vagy deadeye. A legjobb dmg occultist lenne, de első karinak SSF-CI-t húzni kb tökönszúrás :DDD

(#14608) kristof123 válasza TrollBalint (#14606) üzenetére


kristof123
őstag

Én már nézegetem a dolgokat, és machinálok POB-ben. : D

(#14607) Nordic:
SSF más tészta, ezt aláírom. Így mindenképpen mással indulnék és 2. karinak húznék egyet.

Én biztos, hogy CI karival fogok kezdeni, de kb 3-4 nap csúszással indulok a ligában.
Vagy Occultist, vagy Trickster lesz, még nem tudom. Remélem mire kezdek, kiforr melyikből érdemesebb kezdeni és lesz rá valami build, ahol a gem setupok és hasonlók már ki lesznek tesztelve.

(#14609) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

a summoner nem az én asztalom, de ZiggyD felrakott egy build koncepciót az új Guardian passzívokra és summon skillekre építve.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#14610) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Teljes lista az új és módosított gemekről. Nagyjából ami eddig is tudható volt, két meglepetéssel, legalább is számomra.

Az egyik a Herald of Agony crawlere, ami 20/l20-on 45-84 phys dmg-et tol per virulence. Abból pedig 40-et lehet stackelni..., Erre jön rá a 19% increased dmg (bármilyen, nem csak a phys!) szintén per virulence. Összességében full stacknél 2580 * 760% az átlag sebzése csak ebből, nem számolva a saját egyéb módosítóival és a supportokkal.

A másik a Vaal Ancestral Warchief, aminél azt már tudtuk, hogy oda is ugrál a targethez, de most kiderült, hogy +1 totemet is le lehet vele tenni. az pedig 100% more dmg a totemből, akárhogy nézem.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#14611) Har_melin válasza Har_melin (#14610) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

bocsánat, elszámoltam a crawler sebzését: a 760% incr. dmg a szorzásnál 2580 * 8,6 (860%), hiszen az alapsebzés maga 100%

Biztosan lesz olyan build, ami teljesen a crawlerre épít, de szerintem szimplán csak supportként használva, kiegészítve valamelyik poison skillt is nagyon erős lesz.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#14612) Nordic válasza Har_melin (#14611) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Én már csak egy valamit nem értek, aztán majd valaki felsötétít, hogy én vagyok-e a noob, vagy mindenki más. Egy csomó CA buildet láttam, ami DOT alapú, és mégis herald of agony-val megy. Értem én, hogy crawler meg minden, de poison illetve virulence-t nem nagyon kap a kari a felhő sebzéssel, hogy az nem on hit dmg. Most én nézek be valamit, vagy mindenki más?

Mellesleg igazán dobhatna a GGG egy videót az új Static Strike-ról...

[ Szerkesztve ]

(#14613) Har_melin válasza Nordic (#14612) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A HoAg azt írja, hogy "grants virulence when you poison an enemy". nem írja, hogy hogyan. Szintén ad egy +20% chance to poisont, bár ezt nem tudom megítélni, a CA mellé mennyire szükséges, soha nem csináltam ilyen buildet.

Én mondjuk még nem nagyon láttam buildeket, egyedül Octaviantól egy nagyon-nagyon alap trickster CA-t, de az kb. olyan szintű volt, amit én is össze tudnék rakni.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#14614) Har_melin válasza Nordic (#14612) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A másik lehetőség (nem tudom, mi van a buildekben), hogy egy Mirage Archerre rak poison gemet, esetleg Dendrobate páncélt használ. Vagy Cospri's Will-t.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#14615) Nordic válasza Har_melin (#14613) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Persze, csak sokan nem tudják, hogy a CA felhő nem poison alapból, hanem chaos dmg dot, mint az ED.

(#14616) Har_melin válasza Nordic (#14615) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

azért írtam, hogy nem tudom, mi van a buildekben. Én, ha rá tudom magam venni az íjászra, akkor valószínűleg valami olyasmit csinálok, hogy CA - Mirage Archer (alkalmasint egy Embalmer kesztyűben, vagy Toxic Rain vagy Tornado Shot skillel + poison) - Herald of Agony (minimális buffal) - Blasphemy+Despair. Vagy valami egészen más, ahogy írtam is, se a CA-val, se íjásszal nincs túl sok rutinom. Ráadásul a chaos íjász most annyira meta, hogy a hozzá kapcsolódó cuccok jó eséllyel baromi drágák lesznek.

Valószínűleg nem is azzal fogok kezdeni, hanem valami fire trapperrel, vagy Double Strike championnal, aztán majd ha kiforrja magát egy kicsit a dolog, akkor legfeljebb indítok egy íjászt is.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#14617) Badlof2k válasza Har_melin (#14616) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Ds amugyis jol lehet most majd mert azert eleg mozgekony low gear costos es a szuk hely miatt is jobb valasztas lesz nem? :) ezen gondolkodtam enis hogy ezt kezdek elsonek elozobe ugyis kiakartam probalni

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#14618) Nordic


Nordic
Közösségépítő

(#14619) Sárpac válasza Har_melin (#14616) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Arc witch tuti nyerő lesz! 1 durrantás és szana szét cikázva kinyír mindent, nem kell a lukakba belőni! :D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#14620) 0karmacoma0 válasza Nordic (#14615) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Én is egész tegnap ezt olvasgattam meg állítgattam pob-ban. Eddig a Lesser Poison support gem tűnik legjobbnak a CA mellé. Így 80% esély van poisonra Herald of Agony nélkül(40 passzívból 40 a gemből). Nem nagyon csináltam még DoT-os Bow karit, eddig ezt a treet okoskodtam össze.

Amúgy az új Zana funkciók nélkül nem biztos, hogy belefognék még egy ligába, de nagyon okosan változtattak ggg-ék.

[ Szerkesztve ]

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#14621) Badlof2k válasza 0karmacoma0 (#14620) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Hat rafert mar valami a map upkeepre mert hogy t12-13, T1-4 kozott dobott kicsit tikkelte a szemem mar .. 🙄

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#14622) Nordic válasza Sárpac (#14619) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Amúgy szerintem az SRS is... Viszont kíváncsi leszek, hogy hogyan fognak clearelni a BV-sek. :F

(#14623) tibee77


tibee77
őstag

Azt olvastatok redditen, hogy azok a mobok halhatatlanok lesznek amik tul.keppen offscreen vannak?

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#14624) Sárpac válasza tibee77 (#14623) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Akkor far shootnak nulla értelme van!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#14625) AtHoS válasza tibee77 (#14623) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ezt megjátszhatnák fordítva is, de jobban örülnék, ha nagyobb lenne a képernyőre kerülő látótér, így nem kellene ilyen hülyeségek megoldására pazarolni a fejlesztési időt :U

read-only mode on the forum

(#14626) tibee77


tibee77
őstag

Persze csak a mine-ban lenn.azok a mobok amik a darkness-ben vannak azokat nem lehet meölni.lol igy a ranged buildek eleg sokat veszitenek....

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#14627) Har_melin válasza Nordic (#14612) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Kicsit megcsúsztak vele, de itt a Static Strike videó.

Szerk: nem kaptam kedvet hozzá.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#14628) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Szent WTF, jönnek a csillió exás craftolt cuccok (mondjuk el tudnék viselni egy ilyet...)

Védd a fákat - egyél hódot!

(#14629) Badlof2k válasza Har_melin (#14628) üzenetére


Badlof2k
senior tag

ez milyen Ast ad mar joeg .. melee karkterterek olnenek ezert 😁😁

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#14630) simondr válasza Badlof2k (#14629) üzenetére


simondr
senior tag

mármint socketed gemnek... mondjuk egy warchiefnek. De a main attack skillednek csak a 15% inc AS....

(#14631) Badlof2k válasza simondr (#14630) üzenetére


Badlof2k
senior tag

... kicsit beneztem elnezest 😅 mondjuk akkor whirlwind blade socketelve plusz a supportoknak eleg kenyelmes lenne :)

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#14632) Har_melin válasza simondr (#14630) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

egy Mirror Archer is elég szépen profitálhat belőle szerintem, de még az új Herald of Agony crawlere is.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#14633) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

lehet, hogy csak mindenki lusta, de meglepően kevés előzetes build ötlet jelent meg eddig a 3.4-hez. Korábban liga indulás előtt már szinte az összes streamer összerakott egy 1-5 buildből álló listát, hogy mivel lenne érdemes kezdeni. Lehet, hogy kevés volt az info, nincs igazán vonzó újdonság vagy csak nagyon sokan kiszálltak.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#14634) 0karmacoma0 válasza Badlof2k (#14629) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Én movement skillt raknék bele. Lehet pörgetni szépen a WB-t, Leap Slamet ezzel az as bónusszal.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#14635) crazygamer75


crazygamer75
tag

Bár pont írtátok, hogy még alig van buildajánlás, de azért ha van valami alap kezdő build ami játszható, kérem ajánljátok.
A tavalyi Har_melin által ajánlott blight-os build nekem nagyon bejött.
Semmilyen komoly célt még nem értem el, semmilyen elder-shaper gyilkolásig nem jutottam, mappokon is általában 10-12-ig, tehát egy relatív olcsó, játszható, nem endgame build érdekelne.
Szívesen kipróbálnék egy íjász karaktert, a male karikat hanyagolnám. Olyan érdekelne, amire részletes leírás van, cuccokkal, gemösszeállítással, amatőrök részéről is érthető formában.

[ Szerkesztve ]

(#14636) Har_melin válasza crazygamer75 (#14635) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

LiftingNerdBro most felrakott egy szokásos ötös válogatást. Abból kiindulva, hogy a Delve sötétsége a minionokra és a totemekre nem hat(!!), az ilyen típusú buildek várhatóan biztonságosabbak lesznek még a ranged buildeknél is.

Én ebből a listából a warchief totemet választanám, mert a summoner nem az én stílusom. A Vaal Warcief Totem ráadásul ad egy plusz totemet is, szóval sanszos, hogy bosskillernek is durva lesz, még az Ancestral bond nélkül is.

Íjászból eddig csak egy kidolgozottabbat, Pohx Caustic Arrow Tricksterét találtam, de ez nem kipróbált build, csak terv.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#14637) Badlof2k válasza 0karmacoma0 (#14634) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Enis azt irtam :D de ja szinte az osszes melee movement skill profital belole nagyonis :)

Har.: nagyon vacilalok a mathil fele Ds es a warchief totem kozt , lehet totem lesz mert jo par liga ota szinte csak close melee buildeket toltam lehet mostmar valtok :D ha jol tudom azert a wc totem is eleg endgame viable es leginkabb lab farmba jeleskedik a high sustain es life pool vegett :)

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#14638) Har_melin válasza Badlof2k (#14637) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Nekem régen, még a double dip időszakban volt Atziri's Disfavour-os wc totemem, az már akkor is erős volt. Ez szerintem teljesen játszható lesz magasabb szinteken is.

Közben Mathil is kijött egy kezdő build sorozattal, kicsit jobban az újdonságokra koncentrálva. Ő pathfindert indít CA-val, nem trickstert és berakott két smite buildet is, de igazából ami tesztelt és kipróbált az az Arc totem és az Ele Blade Vortex. A Delve degen miatt szerintem itt is a totemes lesz a simábban játszható.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#14639) Badlof2k válasza Har_melin (#14638) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Atziri axe totem buildbe ugy tudom hogy ancestral bondal ha van akkor a karakter nem dealel dmget vagy pedig csak a plus melee rang es dmg miatt volt ? meg azert ez elev high end exa aras cucc 😁ha jol emlekszem , na de akkor jol gondoltam hogy megerett az ido ujra totemes buildet jatszanom :D

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#14640) Har_melin válasza Badlof2k (#14639) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

de +2 lvl support gem és a 25% bleed chance nagyon is számított. egyébként persze, high end, de működött bármilyen nagy phys dmg kétkezes fegyverrel is.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#14641) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

első benyomás: a delvenél az új wp elérésekor az azurite "kiszabadításával" felbukkanó monszták jóval erősebbek a vártnál. Nekem lvl3-at írt ki a gép, de lvl 5-ön is levertek, szóval érdemes legalább is első, nulla cuccos karival legalább lvl7-8-on nekimenni.

Már csak azért is, mert minden wp elérése sulphite-ba kerül, és eleinte legalább is nincs sok belőle. A wp pedig csak akkor számít "elértnek", ha a megjelenő monsztákat is levertük, különben hiába értük el, lehet újra befizetni az útra.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#14642) savior


savior
őstag

Nem mennek a szerverek?
Patchelésnél disconnect server hibát ír.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#14643) Har_melin válasza savior (#14642) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

a bányában voltak összeomlások, kijött közben két javító patch is, hamarosan jön a harmadik, azért álltak néha a szerverek.

Változtatni akarnak a flare és dinamit dobás módján, hogy ne akassza meg folyamatosan a játékot, még dolgoznak rajta.

Végül mégis egy CA tricksterrel kezdtem, ezzel egyelőre a bánya is simán megy, persze majd a mélyebb szinteken meglátjuk hogyan muzsikál.

A Herald of Agony kihasználásához azt találtam ki, hogy maradok a Cospri's Will-nél, az az egyéb passzívokkal 100% poisont ad. A gemek: CA, Vicious Proj, Volley, Withering Touch, Swift Affliction és Void Manip. A HoAg pedig megy egy Allelopathy kesztyűbe, ami utána használhatóvá tesz egy Spreading Rot gemet. Shaperre 260k sebzést ír ki a PoB úgy, hogy a HoAg crawlerét még nem tudja számolni.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#14644) GICA666


GICA666
tag

Sziasztok.
Mikor tegnap elkezdtem játszani,a microtransaction lisában ott volt egy világítós koponya.Az even-el kezdtem.
Érdekes.Ti is kaptatok v.mi hasonlót? :)

(#14645) Ellia


Ellia
addikt

Brutusig elvittem, kezdésnek egy arcos witchet választottam, majd később rátérek a komolyabb karakterre is.

A bánya jópofa, lassú karakterrel kimondottan nehéz is tud lenni még az elején is. Eddig bejön :)

Ja csak egyszer fagytam ki, valszeg olyan opción amit patcheltek időközben.

(#14646) rumkola


rumkola
veterán

Az új grafikai beállítások, árnyék, ambient stb. (vagy csak én nem vettem észre eddig őket), csont nélkül megfektetnek egy 1060-at FULLHD-ben AA nélkül is.... :U

(#14647) crazygamer75 válasza Har_melin (#14643) üzenetére


crazygamer75
tag

Tudnál adni linket a karakteredhez??

(#14648) 0karmacoma0 válasza Har_melin (#14643) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

260k DoT vagy 260k Total DMG inc poison? Egyiknek se rossz szám(DoTnak már-már beteg) csak kíváncsi vagyok melyik irány felé indítottad a karit. CA-t elvileg lehet a felhő meg a becsapódás irányába is erősíteni.

Amúgy Lev 10-en esett egy Tabula a bányában, szóval végre nem lesz fél napos farmolás act 9 előtt. :D

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#14649) Har_melin válasza 0karmacoma0 (#14648) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

total inc poison. Nagyon skicc a dolog, íjnál pl. szimplán csak egy silverbough-t raktam be, mert a kipróbált pár opcióból azzal jött ki a legnagyobb érték, de könnyen lehet, hogy van annál jobb.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#14650) Har_melin válasza crazygamer75 (#14647) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

remélem így működni fog, ez a pastebin fájl a PoB-hoz. csizam, gyűrűk, sisak még be sincs állítva, mindegyik life+res, semmi extra, lehetőleg minél nagyobb HP-val.

Védd a fákat - egyél hódot!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.