Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13951) Plazmacucci válasza sith7 (#13950) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Üdv. Az az Arcane Surge Support, a másodig gem amit találsz a ládában. A Fireball spammelés triggereli.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13952) sith7 válasza Plazmacucci (#13951) üzenetére


sith7
nagyúr

köszi :R

(#13953) Har_melin válasza GICA666 (#13949) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

három hónap

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13954) sith7


sith7
nagyúr

pár tipp így a játék elején ? :R
mire figyeljek, mit gyűjtsek stb.

(#13955) Plazmacucci válasza sith7 (#13954) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Topikösszefoglalót rágd át.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13956) GICA666 válasza Har_melin (#13953) üzenetére


GICA666
tag

Köszi. :)

(#13957) TrollBalint válasza sith7 (#13950) üzenetére


TrollBalint
addikt

Hello,

én is Diabloról jöttem a kettővel ezelőtti liga végén, és nekem is ez volt az első, ami nagyon furcsa volt. Még most is kicsit nehéz megszoknom....
Tippként: nézegess vendor recipe-ket, az kicsit segít, hogy mivel mit tudsz kezdeni.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#13958) sith7 válasza TrollBalint (#13957) üzenetére


sith7
nagyúr

:R

(#13959) rumkola válasza sith7 (#13950) üzenetére


rumkola
veterán

Üdv!
Akármennyire is idegenkednél tőle, azonnal nézz utána a trade-nek, és használd. Anélkül ez a játék nem lesz szórakoztató, csak bosszantó. :K

(#13960) sith7 válasza rumkola (#13959) üzenetére


sith7
nagyúr

háááát egyelőre még nem nagyon van mit eladni, és miből venni :B

(#13961) Badlof2k válasza rumkola (#13959) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Erdekes en trade nelkul is nagyon szorakozok es nem idegeskedek ...

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#13962) rumkola válasza Badlof2k (#13961) üzenetére


rumkola
veterán

Akkor úgy fogalmazok, hogy kb. 3x gyorsabban haladsz és nem vagy ráutalva a dropra. Ha érzed, hogy kevés a dps veszel valamit. Ha kevés a védelem veszel valamit. Mellette pedig ömlik be az alchemy és a chaos az eladásokból.
Sokáig nyomtam trade nélkül, összehasonlíthatatlan.

A /820 -as channelt meg használjátok, 30 perc alatt lett meg a 6db Eternal Labyrinth.

[ Szerkesztve ]

(#13963) vvega30 válasza sith7 (#13960) üzenetére


vvega30
senior tag

2-3 éve POEzok de kezdőnek tekintem megam (szigorúcasual!). Szerintem a legfontosabb, hogy keress egyb buildet ami szimpatikus és kövesd azt szóról szóra:) Az első pár kari így is kuka lesz:)
A többi meg jönni fog ahogy játszol. Szépen lassan meg fogsz tanulni mindent.
Hajrá hajrá és üdv a klubban! :)

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#13964) sith7 válasza vvega30 (#13963) üzenetére


sith7
nagyúr

köszi :R

találtam egy youtube videót, amin megmutatja, mit tud játék közben a karakter, utána pedig mindent megmutat, ami rajta/nála van /fegyverek, felszerelés, gem - ek stb./, a skill fa - t, hogy mire tett pontokat.

ez alapján próbálok haladni :B

(#13965) rumkola válasza sith7 (#13964) üzenetére


rumkola
veterán

(#13966) sith7 válasza rumkola (#13965) üzenetére


sith7
nagyúr

:R

(#13967) TrollBalint válasza sith7 (#13966) üzenetére


TrollBalint
addikt

És még valami; életerő. Legyen életerőd. Sok :)
Az első karakteremnél kegyetlen sokat idegeskedtem a bossoknál, esett kelt, majd mondták itt a fórumban, hogy kb. harmada / negyede van csak a szükséges életerőnek :)
azóta erre már jobban rámegyek és valóban sokat számít.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#13968) sith7 válasza TrollBalint (#13967) üzenetére


sith7
nagyúr

köszönöm , ez hasznos infó volt, akkor eszerint próbálom majd összerakni a gear -t :R

(#13969) Delávégá


Delávégá
tag

Régebben még játszogattam a játékkal és van egy 57-es duelistem de azóta volt egy reset és nincsenek a passive skillpontok szétosztva. Nem is emlékszem már mit akartam kihozni belőle, de valami kezdőbarát build van? Nézegettem buildeket de kicsit bonyolultnak tűntek, szóval hátha van itt valaki aki tudna segíteni.

(#13970) Plazmacucci válasza Delávégá (#13969) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Kezd előröl mert minden 3 hónapban "ladder reset" van. Ha kell build tipp abban tudunk segíteni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13971) Delávégá válasza Plazmacucci (#13970) üzenetére


Delávégá
tag

Kezdtem újat szezonban, egy iceshot rangert néztem ki. Leírás alapján nem tűnt túl bonyolultnak meg talán nem lesz nehéz felépíteni. De ha van jobb ötlet szívesen fogadom.

(#13972) Plazmacucci válasza Delávégá (#13971) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Legtöbbször Google a leggyorsabb, én olyan szavakra szoktam keresni, poe, cheap, starter, build. Ilyeneket dob fel: [link]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13973) sith7 válasza Plazmacucci (#13970) üzenetére


sith7
nagyúr

3 havonta nullázzák a karaktereket ? :Y

(#13974) Plazmacucci válasza sith7 (#13973) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Átkerülnek egy standard ligába, mint Diabloban a non ladder. Itt nincsenek liga eventek, mint pl most az időutazós cucc.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13975) la_cc válasza sith7 (#13973) üzenetére


la_cc
addikt

Van itt minden kérem szépen! :DD

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#13976) Delávégá


Delávégá
tag

Valakivel nem lehet ezt partyban játszani? :) Vagy mindenki már magasabb szinten nyomja?

(#13977) kristof123 válasza sith7 (#13973) üzenetére


kristof123
őstag

Ezen ne aggódj, az elején még nagyon kevésnek tűnik, de ha belejössz és fogod tudni mit csinálsz, akkor 3 hónap bőven elegendő, hogy kijátszd a játékot (end game bossok leölése, challange-ek és stb..) és több karaktert magas szintre tudj levelezni.
Persze számít a beleölt idő, de szvsz kivitelezhető.

(#13976) Delávégá:
Én nemrég indítottam egy 2. karaktert, de már az is 80+. Ha még kezdő vagy, akkor ha nincs ismerősöd, haverod akivel tudj játszani, nehéz lesz partyt találnod. A régebbi játékosok nagyrésze eléggé gyorsan haladnak.

Szerk.: Körülbelül +-3 szint az a különbség amin belül lennetek kell partyban, különben a kisebb szintű xp büntetést fog kapni.

[ Szerkesztve ]

(#13978) Badlof2k válasza kristof123 (#13977) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Van ido boven ket 80+ karit felhuzni :C
Btw .: Nice avatar :)

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#13979) Har_melin válasza sith7 (#13964) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Ha egy kész buildet követsz, akkor abban jó eséllyel gondolnak arra, hogy kell HP, kell resist, kell valamilyen AoE skill a tömegekhez és valami hatásos a bossok ellen, legfeljebb az szintezés során kell rá figyelni külön, amíg még nem a videó által ajánlott gearben mégy.

Én nem játszottam nekróval, de itt a fórumon is többen vittek ilyen karaktert. Ha a saját karidra vonatkozó kérdésed, problémád van, akkor először a játék oldalán a karakterlapodon (baloldalt felül az accountnevedre kattintva jön föl) a privacy settingsnél szedd ki a pipát a "set profile as private" elől. Így utána be tudod linkelni a fórumba a karaktered (characters és kiválasztod), máskülönben nem látható, hogy milyen cuccal mégy és mit raktál ki a passzív fán.

A poetrade használatával azért célszerű kezdőként minél hamarabb megismerkedni, mert a build kiválasztásánál is célszerű ott ellenőrizni, hogy kb. mennyibe fog fájni, legalább a unique cuccok. A trade távolról sem kötelező, de kezdőnek SSF karit indítani szerintem komoly mazochizmust jelent.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13980) sith7 válasza Plazmacucci (#13974) üzenetére


sith7
nagyúr

Jó, akkor nem veszik el semmi ?

Diablo - ban sem szezonoztam soha, nekem nincs annyi időm játszani :(

köszi a válaszokat mindenkinek

[ Szerkesztve ]

(#13981) GICA666 válasza Delávégá (#13976) üzenetére


GICA666
tag

Szia.
Én soha nem játszottam partiban.Felhúztam a karimat rendesen.
Párszor meghaltam,de ki nem.Nagyon jó ez a játék.Nem nehéz.
Én csak ezt az adok veszek dolgot nem értem.Hogy tudok v.kivel cserélgetni.?
Esetleg ha tudnátok videót küldeni,azt megköszönném. :)

(#13982) Har_melin válasza GICA666 (#13981) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Cserélni gyakorlatilag sehogy, olyant nem nagyon fogsz találni, hogy adok egy csizmát a kesztyűdért.

A kereskedés legegyszerűbb módja ha csak vásárolni akarsz:

poetrade keresőben kitöltöd a lényeges mezőket (unique neve, rare cuccnál a típus és a keresett statok) bejelölöd a Has Buyout-nál a yes-t és keresés. Utána ami megfelel, annál a "whisper" gombra kattintasz és a játékban nyomsz egy entert és ctrl c-vel bekopizod, megint enter.

Ha szerencséd van válaszol, kapsz egy meghívást a partyba, elfogadod.
Kiveszed a ládából a szükséges currencyt, utána jobb klikk a tag ikonján és "visit hideout".
Várd meg, amíg ő kezdi a trade-et! Néha nem olyan könnyű megtalálni pont azt a cuccot.
Feljön a trade ablak, berakod a saját részbe a pénzt, ő berakja a cuccot, föléviszed az egeret mindkettőnek és Accept.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13983) GICA666 válasza Har_melin (#13982) üzenetére


GICA666
tag

Köszi. :)

(#13984) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Most 62-es szinten tudtam fullra kitisztítani egy templomot.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13985) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Elemental overload-ot, hogy a leg egyszerűbb triggerelni? Egyes ball lightning és cwdt mellett alig jön be.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13986) Egonyolc


Egonyolc
aktív tag

teljesen meg vagyok lőve ezekkel az új belt-ekkel.
ez vajon mit érhet?
Rarity: Unique
String of Servitude
Heavy Belt
--------
Item Level: 47
--------
24% increased Area of Effect
--------
Implicit Modifier magnitudes are tripled
--------
For the Vaal, the relationship between slave and master
was as intimate and volatile as that of lovers.
--------
Corrupted

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#13987) San398 válasza Egonyolc (#13986) üzenetére


San398
őstag

kb. 1 alchemy,(én a maxos 30%-os övet vettem ennyiért) de a poe.trade oldalon te is le tudod ellenőrizni bármilyen cucc körülbelüli árát. Vigyázni kell mert sokan vannak akik próbálják az árat manipulálni!

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#13988) Egonyolc válasza San398 (#13987) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

köszi, csak ezekből nincs olyan nagy kínálat, hogy be lehessen lőni

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#13989) Win-T válasza Egonyolc (#13988) üzenetére


Win-T
senior tag

Ha egy szoba a templomban két playerre nézve negatív hatást ad (pl. -resist vs. +monster speed), akkor csak magamat szopatom vele ha megcsinálom, vagy jár ezekkel valami combosabb loot a végelszámolásnál?

(#13990) Har_melin válasza Egonyolc (#13988) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

ezeket az új, változó módosítójú unique öveket a poetrade sem listázza jól, érdemesebb a játék weboldalán lévő Trade-et használni.

Egyébként nagyon sok van belőlük és sajnos még az egészen jól hangzók is alig érnek valamit :( (Mármint sajnos, ha el akarod adni - ha venni akarsz, akkor szerencsére.)

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13991) Har_melin válasza Win-T (#13989) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Itt a helyi miniboss szokott érdekes dolgokat dobni, azért érheti meg, de jellemzően csak T3 szobákban.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13992) Gol D.


Gol D.
újonc

Ha egyébként is csak a ládában heverne a sok alt (28-as szinten 110), mert nem használom craftra, akkor érdemes minél hamarabb átváltani chaosra?

https://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1147951 - ezt a buildet követem, de nem igazán ír lowlvl geart, tudnátok ajánlani? Ahogy látom megéri már korán is befektetni, mert a templomozás miatt hamar vissza jön az elköltött összeg. Pl. vettem egy Lifespriget két alchemyért, azóta van esélyem a templomban, így több item esik.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/xcap/characters - ez pedig a karakterem, melyik itemet lenne érdemes cserélni és mire a jobb templomozás végett?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#13993) Har_melin válasza Gol D. (#13992) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

egyrészt később flaska craftoláshoz jó eséllyel kelleni fog, szóval nem fölösleges. Elreontól pedig lvl6 szintje fölött 20% kedvezménnyel tudsz venni jewelers orbot, ami az 5S, 6S páncélokhoz kell. Én soha nem szoktam eladni alsó kategóriás currencyt.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13994) Har_melin válasza Gol D. (#13992) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

egy Wanderlust cipő még jól jöhet, mert egyszerre ad plusz mozgást és freeze immunitást. Mást venni ennyire alacsony szinten igazából nem érdemes, főleg kezdőként. Ilyenkor az ember eleve még lassan halad, hiszen ismerkedik a játékkal, még nem tudja, mit érdemes megtartani, mi az amit már fel sem vesz (akár sárga cuccot sem), vagyis azt a sebesség többletet, amit a vásárlással szereznél elveszted a játékon belül.

lvl 28 fölött már kék cuccokat ne vegyél fel, esetleg 4L dropot, ha pont azt a színösszeállítást használni tudod, meg még a chrome vendornak való dolgokat. Ha valamelyik sárga jobb statot ad, mint amid van, cseréld le, különben add el vendornak.

A követett build leírása ráadásul actonként részletezi, mire célszerű figyelni, mit tanácsos fejleszteni, ha azt követed, nem hibázol nagyot.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13995) Gol D. válasza Har_melin (#13994) üzenetére


Gol D.
újonc

Értem, arra nem gondoltam, hogy később flaskához, armorhoz kelleni fog alapanyag, csak az járt a fejemben, hogy majd megveszem a végső itemet fix áron chaosért, exalted orbért. Ezért gondoltam, hogy beváltom a kisebb orbokat, de ha jól értem, akkor így sokkal olcsóbban megtudom venni vagy kiesik az adott item, aztán majd én craftolgatom rá a kívánt statokat.

Egyébként aki ezt vagy hasonló buildet követ, eleinte használja/használta az Orb of Storms skillt? Nekem az a tapasztalatom, hogy bossokon kívül nem érdemes castolni, mert Arc-al előbb végzek, ez pedig csak lassít benne. Gondolom ez később változik, amikor az Arc sebzése önmagában már nem lesz elegendő és a cast speed is növekszik, de egyelőre feleslegesnek tűnik.

(#13996) Mirman válasza Gol D. (#13995) üzenetére


Mirman
őstag

Az arc sebzése önmagában elegendő szinte mindenre. Én csak combosabb rare / boss , nagyon nagyon packok ellen használom az Orbot. Jó a build amit követsz , mindent le lehet vele tolni jó gearrel Shaperig (szerintem azt is ha nagyon jó a gear és jó a mozgásod).

Reverberation rod vagy Tabula rasa jó leveling cuccok.

(#13997) sith7


sith7
nagyúr

Ti mindent felszedtetek a játék elején ?
Én úgy gondoltam, mivel semmim nincs, ezért mindent fel kell szedni, csak így 2 percenként mehetek vissza a városba eladni

A nálam lévő öv az mindig csak ekkora lesz ?
Később nem bővíthető ?

Találkoztam valakivel, aki nyitott egy portált, ls bementem, talán ez volt a piramis, ami az összefoglalóban van, és ott 20 mp - ről számol vissza az idő, majd kidobott

Ennek mi a lényege ?

(#13998) Har_melin válasza sith7 (#13997) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

- ha azt mondom, hogy nem, akkor azzal gondolom nem mondok újat. Viszont azt, hogy mit érdemes felszedni, csak tapasztalatból tudod megtanulni, függ a játékstílusodtól, a buildtől, attól, hogy hol vannak lyukak a cuccodon, stb. Van a játékban itemfilter, a leggyakrabban használt Neversink-é, ez ahogy haladsz előre elkezdni nem mutatni az értéktelen cuccokat. Be lehet állítani, hogy mennyire szűrjön (normál= sokat mutat, very strict = csak a potenciálisan leghasználhatóbbakat)

- az inventoryd fix, nem bővíthető, cserébe a ládád igen

- az a "valaki" Alva, a mostani liga kulcs NPC-je. Az összefoglaló végén elég alaposan leírtam, hogy mit csinál, mire kell figyelni, mi a menete a dolognak.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13999) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

RF-re miért köt mindenki controlled destructiont, ha az nem is hat rá?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14000) kristof123 válasza Badlof2k (#13978) üzenetére


kristof123
őstag

A második karival pár óra volt eljutni kitaváig és megölni, szóval szerintem nem egy ördöngősség.

"Btw .: Nice avatar :)"
Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.