Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14201) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

- 3.3.1 peccs a jövő héten, benne egy csomó bugfix és ha jól értem még kétszer ennyi féle templom szoba, Cold Snap rebalansz.
- 3.3.2 peccs valamikor júliusban, főleg party fejlesztés
- Augusztusban egy hónapos event a ligán belül/mellett, hasonlóan a korábbiakhoz
- 3.4 megjelenés és új liga: augusztus 31. Ebben turbózni fognak a PvP opciókon is.
Link

Védd a fákat - egyél hódot!

(#14202) H_András válasza Har_melin (#14201) üzenetére


H_András
tag

Valaki pvp-zett már egyáltalán ebben a játékban? :D

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#14203) Plazmacucci válasza H_András (#14202) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Egyszer az elején, mikor még A3-ból nyílt egy közös aréna. Bementem, de azt hittem mobok :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14204) la_cc válasza Har_melin (#14201) üzenetére


la_cc
addikt

"The 3.3.1 update is scheduled for next week and includes two new series of Incursion rooms (where all past and present variations of a room count as one series). We'll go into more detail about these in the news early next week. "

Ebből mire következtél, hogy 2-szer annyi szoba lesz? :DDD

+2 szoba és ennyi. "Series"-t arra érti, hogy 3 x 2 szoba az uppolással.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#14205) TrollBalint válasza Har_melin (#14201) üzenetére


TrollBalint
addikt

megint lesz 1 hónapos event? Akkor nagyon bele kell húznom, Incursion-ben is még csak Act 7-ben tartok az első karakterrel :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#14206) Genji válasza TrollBalint (#14205) üzenetére


Genji
őstag

Mi ez az egy hónapos event? Felhományosítotok egy újoncot? :U

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#14207) Har_melin válasza la_cc (#14204) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

jogos, az "a room"-on átugrottam és rooms-ként jött át.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#14208) Har_melin válasza Genji (#14206) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Külön "mini liga", amiben adott szintek elérésekor vagy automatikusan kapsz valami jutalmat vagy sorsolnak az azt elérők között. Általában valami extra nehezítés van benne, mindig új karakter(eke)t kell indítanod hozzá, de az ott teljesített küldetések (pl. az atlasz komplettírozása) néha beleszámítanak a ligába.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#14209) la_cc válasza Har_melin (#14208) üzenetére


la_cc
addikt

Nehezítés? :) Pont, hogy valami fun módosító szokott lenni legtöbbször, pl. szimulán több volt liga módosító van fixen minden pályán stb.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#14210) Har_melin válasza la_cc (#14209) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

a több, elkerülhetetlen módosító akkor is nehezítés, ha egyébként fun.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#14211) kristof123 válasza Genji (#14198) üzenetére


kristof123
őstag

A térképedre olyan opciókat rollolsz, amivel növeled a monster packsize, a magic és rare mobok számát. Ezek mellet még a mapon található quantity befolyásolja a dropot, minden más RNG.

Saját vélemény:
Érdemes chiselt használni a piros térképektől, esetleg manipulálhatod az atlasod, hogy csak olyan mapokat menj ahol alapból sok mob van, ugyanis az atlason megcsinált térképek száma nem befolyásolja a dropot és bizonyos % felett értelmetlen, így szvsz nem érdemes minden mapot kivenni.

(#14212) la_cc


la_cc
addikt

Azt, hogy tudom lecsekkolni, hogy egy fegyóra melyik craft-olt mod-dal érem el a legnagyobb sebzést? Ilyen lehetőségek vannak: spell dmg, fire/cold/light dmg to spells, cast speed.

Más, a GC totem-es a karim, "0.2% of Cold Damage Leeched as Life" ezzel a mod-dal heal-elődik a karim vagy csak a saját okozott sebzésre érti?

Valakinek nincs esetleg 7-es cata craft-ja? :DDD

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#14213) kristof123 válasza la_cc (#14212) üzenetére


kristof123
őstag

Path of Building.

Totemek fogják kapni a Leechet imo.

(#14214) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten


ez már többet ér mint egy alch? :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14215) kristof123 válasza Plazmacucci (#14214) üzenetére


kristof123
őstag

Nope. Van egy Vial ami értékes, más uniqe cuccra nem emlékszem ami érne valamit.

Szerk.:
Vial of Sacrifice ~40 ex környékén mozog.

[ Szerkesztve ]

(#14216) Har_melin válasza la_cc (#14212) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

a totemekből tudtommal csak a chieftain tud leechelni.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#14217) tibee77


tibee77
őstag

Trolltimber pajzzsal barki tud totemmel leechelni.De amugy igen csak a chieftain.az a leech ami van az csak a totemeket tartja eletben.

Mas: vegre megtalaltam a karimat a ligara igy harmadjara.Op lett az ele hit nagyon.Igaz hogy költeni kellett ra de azt olvastam hogy joval budget-ebb gearrel is eleg jo mert maga a skill durva buffot kapott.mar 75ös szinttöl facerollolta t13+os mapokat.Igaz bossoknal vigyazni kell mert a tuleles nem az erössege a karinak.Föleg arra epül hogy iszonyatos dmget tol ki magabol igy nincs eselye visszatamadni senkinek de meg azert kell par szint hogy tenylegesen egyhiteljem a t15 bossokat is.

[ Szerkesztve ]

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#14218) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

a holnap élesedő patchban szereplő két új templom szoba egyike tormented spiriteket fog generálni (T3-on hét lesz belőlük a szobában) a másik pedig strongboxokat (akár unique-ot is).

Védd a fákat - egyél hódot!

(#14219) la_cc válasza Har_melin (#14218) üzenetére


la_cc
addikt

Jól hangzik. :))

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#14220) TrollBalint válasza Har_melin (#14218) üzenetére


TrollBalint
addikt

a templomban miért jó, ha a szoba tier-jét növelem? Mind a sacrifies chamber, meg az explosiver chamber (vagy mi a neve, ahol a robbanó anyag volt) Tier 2-es volt, de ugyanúgy 1 robbanó anyagot kaptam és ugyanúgy egyszer tudtam használni a unique feláldozást... (annyi, hogy mikor tier 1 volt, beraktam egy claw-t, kaptam helyette valami íjat. Most meg - gondolván, hogy úgyis random - beraktam egy quivert, erre kaptam egy másikat.... :U )

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#14221) Plazmacucci válasza TrollBalint (#14220) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én az egész lényegét nem értem. A boss is gagyi, és ahogy olvasom 1 darab értékes drop van.

Más. A fire trap tényleg gusztustalanul erős :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14222) TrollBalint válasza Plazmacucci (#14221) üzenetére


TrollBalint
addikt

a flamethrower trap, vagy van külön fire trap? (Ez utóbbival én még nem találkoztam, de ha van, be kell szereznem egyet :) )

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#14223) Plazmacucci válasza TrollBalint (#14222) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Fire. A lángszórót még nem próbáltam.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14224) TrollBalint válasza Plazmacucci (#14223) üzenetére


TrollBalint
addikt

francba... akkor kell szereznem még egy skill helyet... :)

Vannak ezek a support gemek, hogy physical to lightning / cold .... damage. Ez hogy működik? Mert ha jól emlékszem valami olyasmit írt első szinten, hogy +10% fizikai sebzést kapok, mint ligtning. Beraktam egy lightning trap mellé, de a szöveg szerint mintha semmit nem nőtt volna a sebzés.... ha ez egyáltalán trap-ekre?

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#14225) Genji válasza TrollBalint (#14224) üzenetére


Genji
őstag

Elsosorban fizikai sebzest alakit elementalisra, tehat ha a base dam elementalis akkor nemigen mukodik.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#14226) Har_melin válasza TrollBalint (#14224) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

ahogy a skill neve is írja, a fizikai sebzést alakítja át és a fizikai sebzés bizonyos százalékát kapod meg pluszban lightning dmg-ként. A lightning trap fizikai sebzése 0, na ennek megkaptad a 10%-át pluszban. ;]

A termek fejlesztésénél ki is írja, hogy melyik mit ad pluszban. Az explosive szoba 1-2-3 robbanó töltetet, a sacrifice-osnál a teljesen véletlentől az irányítottig megy a fejlesztéssel drop. a fegyvert/páncélt/ékszert/currencyt adó szobákban több láda van több loottal. A breachnél fragment - 1 breach - 3 breach a fejlesztés eredménye. A tempest-es szoba T3-on olyan tempestet ad, amelyik a dropot javítja, stb.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#14227) TrollBalint válasza Har_melin (#14226) üzenetére


TrollBalint
addikt

én azt hittem az én fizikai sebzésem 10%-át kapja meg a trap pluszba, nem a trap fizikai sebzésének a 10%-t :( Jó hír, hogy így legalább felszabadul egy slot :)

az explosive szobánál én is így emlékeztem, de tegnap 2x is végigfutottam rajta, de csak 1 töltetet találtam. Kihagytam valamit, vagy el kell használnom és utána tudok szerezni még egyet?

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#14228) Har_melin válasza TrollBalint (#14227) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

hacsak nem változtattak rajta, amit nem hiszek, akkor nem vettél észre egy ládát. Nekem eddig mindig annyi töltetet adott, amelyik szinten a szoba volt. Nem kell elhasználnod előtte, nálad lehet az összes.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#14229) TrollBalint válasza Har_melin (#14228) üzenetére


TrollBalint
addikt

Mert azt észrevettem, hogy a templomból nem lehet kivinni, legalábbis ha meghalok ott esik le, ahol meghaltam. De akkor valószínű, hogy a sok loot mellett elnéztem azt a ládát.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#14230) savior


savior
őstag

Érdemes a játékot ssd-re tenni?
Mi és mennyit változik tőle?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#14231) la_cc válasza savior (#14230) üzenetére


la_cc
addikt

Nekem sokkal több mikrolagg-om van SSD nélkül. Szerintem ez az a játék, amit kötelező SSD-re rakni, mert tényleg érezni a pozitív változást.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#14232) Mirman válasza savior (#14230) üzenetére


Mirman
őstag

Egyértelműen igen . Rettentően begyorsul a pálya betöltés és kevesebb a mikrolagg. (Bár véleményem szerint minden programot és játékot bűn HDD-n tárolni ha van lehetőséged SSDre is :D )

(#14233) la_cc válasza Mirman (#14232) üzenetére


la_cc
addikt

Szvsz túl van hype-olva az SSD a legtöbb multi játék esetén, mert általában nem igen lehet érezni változást.

Ami nekem probléma egyébként, hogy nem smooth a játék 150-200 körül fps-sel se, lehet a szerver v egyéb miatt, de ez sajnos egy hátrány a játék esetében... :o

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#14234) Mirman válasza la_cc (#14233) üzenetére


Mirman
őstag

Ebben nem tudok véleményt alkotni , az egyetlen játék ami kapcsolódik a multihoz nekem a Poe .

Mellesleg nekem már azért is megéri hogy nincs HDD hang a gépben és nem rázza be a házat (pedig masszív Fractal Design ház.)

(#14235) la_cc válasza Mirman (#14234) üzenetére


la_cc
addikt

Hanggal játszol és zavar a HDD hangja? :D Én azt se tom milyen hangja van az enyémnek, valszeg egyáltalán nem is figyelem + folyamat megy valami zaj a háttérben.

Hogy kicsit on topic is legyek, a hétvégén megnyomtam a poe-t, és még nem hevertem ki az 1008 fuse / no-6L fiaskót lelkileg, de legalább meglett a 15/15 memory fragment először! ;] Meglepően könnyen ment a red elder harc is. Ezen nem gyengítettek? Vagy csak működik a karim? (Mondjuk szintben csak visszafejlődök, folyamat belenézek valami 1 hit-es pofonba, de ezt már elkönyveltem. A hétvége rekordja 70%-ról 0%-ra visszaestem. :DDD )

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#14236) Badlof2k válasza la_cc (#14235) üzenetére


Badlof2k
senior tag

mert csak a rohanas es nem odafigyelees :D enchant megvan mar ? ;] egyebkent GZ :)

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#14237) TrollBalint válasza savior (#14230) üzenetére


TrollBalint
addikt

Nekem HDD-n van, és a játék elején eltart egy darabig, mire minden textúrát betölt, meg ahogy írták is, a pályabetöltés is eltart egy jó darabig 30-60 mp.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#14238) la_cc válasza Badlof2k (#14236) üzenetére


la_cc
addikt

Se ench, se 6L. :(((

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#14239) TrollBalint válasza la_cc (#14235) üzenetére


TrollBalint
addikt

1008 Fusingból nem lett meg a 6L? Honnan szereztél annyit? Nekem jó ha van 30
De akkor én lehet neki se állok, inkább csináltatok majd Voricivel, ha addig nem öli ki az idegeimet a hülye daily questjeivel :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#14240) la_cc válasza TrollBalint (#14239) üzenetére


la_cc
addikt

Ez nem nagy dolog, teljesen casual szinten nyomom a játékot. Vannak itt kollégák, akik 10-szer ennyit kiszedtek már az első 2 hétben tuti... :))

Vorici 1500 fuse-ért csinálja a 6L-t. ;)

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#14241) Edge válasza TrollBalint (#14239) üzenetére


Edge
veterán

gondolom tradelte, ez a baj ezzel a gaméval hogy van pár op build ami vmi eszméletlen drága, és van pár amivel el lehet lenni és ezért néhol szenvedős tud lenni.

igen poézok pár hete :) egy elég olcsó buildel megyek iceshot deadeye, kb 1 exa-ból kijön fullra, persze csak 5l-ig. Sajnos az 1 hit miatt elég nehéz fejlődni, a xp penalty nagyon tud fájni, így most megálltam 85ön, majd ha fejlődni akarok beállok egy leech partiba, de az iszonyat unalmas tud lenni.
Úgyhogy most mapozok jobb híjján, illetve ez ez endgame tartalom nemigaz? :)
Az utolsó trial-t meg az istenér se adja napok óta, pedig az a +2 ascendancy pont jól jönne... erre van vmi trükk hogy beadja a trialt vmelyik mapra vagy RNG úgyis és egyszercsak majd adja mi?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#14242) la_cc válasza Edge (#14241) üzenetére


la_cc
addikt

Üdv a topic-ban! :)

Trade, persze. 1 ex, mellett c-ért vettem az összeset asszem.

Amennyire én látom elég sok end-game legit build van, nem csak egy pár.

Ha már 85-ön folyamat 1 hit-elnek akkor valami változtatás kell, mert később még rosszabb lesz, főleg a piros map-ok vége fele + red elder + atziri stb stb. :D

Az utsó trial-okhoz nem árt inkább a /global 820-on nézelődni és elég hamar össze lehet kapni a trial-okat, 85-ösön már nem lesz vészes megcsinálni a lab-ot sem, annyi, hogy kite-olni kell 1000-el Izaro-t az íjjászoddal. :)

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#14243) tibee77


tibee77
őstag

Lol Edge is itt van. 😮 mar csak czpitti-t varom h feltünjön. XD Üdv. Klubban.En lassan 2 eve jöttem at diobol es nem bantam meg.Bowos karit kezdtel?azt hittem vmi witch leszel. 😄 am ne szarj be az araktol.en is mikor kezdtem a jatekot csak lestem hogy a jo cuccok milyen dragak.aztan mar a masodik ligatol beindult a penzkereses ott mar volt fullos cucca a karimnak.amint rajössz,h mi mennyit erhet mar nyert ügyed van,döl a lè.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#14244) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Van valakinek trap tapasztalta? Fire trap mellé betenni cold meg lightning supportot mint flat damage mennyire elveszett ötlet? Mellette van még elemental focus meg trap and mine damage support. Most jutottam el mapozásig, nem rossz a sebzés (~20k) per trap, de nem látom nagyon, hogy ez így kitartana sokáig.
A buildek között mindenki clustert nyom rá meg concentrated effect és vagy controlled dest supportokat. Szeretném ha sok plusz % elemental sebzéssel tudnám tartani ezt a három elemntal ötletet, de most kételkedek :D Theory craft ezerrel.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14245) Mirman


Mirman
őstag

Azért jó látni hogy a fél fórummal innen voltam közös diablo klanban . Edge az örök wiz , czipitti a wd es tibe a Cruz ha emlékeim nem csalnak :D .

(#14246) TrollBalint válasza Plazmacucci (#14244) üzenetére


TrollBalint
addikt

Én is arra probálok rámenni, hogy legyenek különböző elemental trapjeim. Kipróbáltam tegnap a fire trapet, annyira (egyelőre) nem győzött meg, a lightning trap még mindig jobban tetszik, igaz magasabb szintű is. A concentrated effect nem az, hogy csökkenti az area-t de növeli a sebzést? Mert szerintem azért nem használom.
A cluster supportot meg nem is tudom miért jó, a multiple trap mintha többet sebezne és ugyanúgy 3-at dob le egyszerre

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#14247) la_cc válasza Mirman (#14245) üzenetére


la_cc
addikt

Lassan lehetne PH! poe "klán" is... :))

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#14248) Edge válasza la_cc (#14242) üzenetére


Edge
veterán

thx :)

hát igazából utálok dpst csökkenteni a védelem javára, így glasscannon mód megyek még semmi sincs a képernyőn de már megölöm őket, a szűk helyeket rühellem, meg a bossharcokat és a ranged mobokat, ott előfordul az 1 hit de ez sztem evasionra épülő karinál előfordul.

tibee:
thx :) régen már poeztam de az akkori poe nem jött be azóta már rengeteg változás történt a játékmenetben is amit páran már mondtatok és most ez bejön.
Amikor nézelődtem a lehetséges witch buildek egyike sem teszett nem akartam necro-t, sem közelharcost mert a blade barrieres az az kb. Így maradt a ranger mert a többi kaszt az kb wtf volt első olvasattra.

nagyon más a poe teljesen más adja meg a siker élményt itt, illetve sokkal nehezebb is elérni sztem.
Fura de a champaign-ot jobban élveztem mint az endgame mapozást, lehet indítok még egy karit. Akár ajánlhatnátok is vmit ami olcsó és faceroll :DDD
BTW nekem még az 5L sem sikerül összerakni pedig pár 100 fuse ráment már, mondjuk eddig is inkább megvettem, de most van egy itemem amin próbálkozok.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#14249) la_cc válasza Edge (#14248) üzenetére


la_cc
addikt

A legtöbb nehéz boss arena-ban van, ott meg nem igen van lehetőség kite-olni vagy csak nagyon nehezen. Ez rá fogja nyomni az end-game-edre a bélyeget tuti. ;]

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#14250) Edge válasza la_cc (#14249) üzenetére


Edge
veterán

leszarom majd hívok hlpet azt bemegyek lootért :DDD

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.