Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13801) TrollBalint válasza Har_melin (#13796) üzenetére


TrollBalint
addikt

Igen, van ilyen, az egyik szobában belefutottam egy ládában ami adott egy töltetet. Ezt az egyet találtam csak, de ki lehetett vele robbantani egy tetszőleges átjárót.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#13802) Har_melin válasza TrollBalint (#13801) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Köszi, akkor jól láttam. A wiki a magasabb szintű szobákban már többesszámban használja kifejezést, gondolom, hogy ha kettes vagy hármas szintű a szoba, akkor két vagy három töltetet szedhetünk fel.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13803) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

A flameblasttal mindig lehetett olyan gyorsan robbantgatni, ahogy az egeret nyomogatod? :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13804) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

kiegészítettem az összefoglalót, a végére beraktam a mostani ligára vonatkozó információkat. Ez a jövőben is mindig az aktuális ligát fogja bemutatni, hogy az újoncoknak (régi visszatérőknek) ne kelljen a fórumból összebogarászni.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13805) San398 válasza Har_melin (#13796) üzenetére


San398
őstag

Úgy van ahogy írtad, Nekem kettő ilyen kis bordó színű hordó esett amivel átjárót lehetett robbantani.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#13806) la_cc válasza Plazmacucci (#13794) üzenetére


la_cc
addikt

Magasabb szinten sokkal több mob lesz és könnyebb lesz időt gyűjteni.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#13807) Har_melin válasza San398 (#13805) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Köszi, beraktam az összefoglalóba!

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13808) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

vicces egyébként, hogy a trap skillek ilyen felturbózásával most ott tartok, hogy még az első labirintus után sem tudom biztosan, mi lesz a kariból, vagy négy különböző változathoz való gemet szintezek. Explosive trap, lightning trap, arc trap, bladefall trap, plusz a "segédcsapatok" (bear trap, lightning spire, siphoning trap)

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13809) Mirman


Mirman
őstag

Szóval , írnék pár gondolatot az új Arc-ról .

Liga kezdésnél nagyon gondolkodtam hogy trap vagy totem vagy milyen karaktert kezdjek, de utolsó 2 percben megszállt az ihlet így egy self cast elementalistal kezdtem. Ezt a guideot követtem és jelenleg így néz ki a karakterem.

A leveling elég simán ment, az arc által lefedett terület a chainel és forkal nagyon tetszetős , bossok nem mentek olyan pörgősen, ki kellett mozogni ütések elől de nem volt semmi gond. 5-ször haltam meg szintezés során ami mind elkerülhető ha valaki jobban játszik/figyel.

Na de a lényeg a mapozás , ami valami elképesztő . :Y Tény hogy rá van költve a karakteremre 5-8 exalted de ez valami félelmetes. Az egyik leggyorsabban clearelő karakter amivel csak dolgom volt , egyedül a Windripper raiderem volt hozzá mérhető , viszont az elég hamar elfogy DPS-ben , ez pedig (bár egyelőre csak Tier 10-es mapoknál járok) szinte megfoghatatlan.

Két dolog van amit kiemelnék hogy mindenképp próbáljon meg mindenki beszerezni. Az első az Inpulsa chest , a robbanások és a shock effectiveness elég sokat számít. A másik pedig egy Essence Worm , benne Wrath és egy Watchers Eye jewel ami mana leechet ad ha aktív a Wrath.

(#13810) Har_melin válasza Mirman (#13809) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

megnéztem twitchen is a buildet, érdekes, hogy a bossok valóban elég nehezen mennek. Mármint nem önmagában érdekes, hanem azért mert az arc trap úgy írtja le a bossokat (igaz, még csak A5-ben), mintha ciánozna.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13811) Mirman válasza Har_melin (#13810) üzenetére


Mirman
őstag

Igen , amíg nincs kellő gear alatta addig a single target nem egy nagy szám .

De azért nem kell félteni , atziri halál nélkül sima ügy , holnap Uber Labra is rá próbálok.

(#13812) Win-T


Win-T
senior tag

No elértem olyan szintre, hogy van már komolyabb AoE meg damage, így már azért jóval barátibb ez a templomosdi... ötből kétszer más sikerül megölni/kinyitni amit szeretnék. :D
De ezzel a rohanósdival az én DNS-em továbbra sem kompatibilis, képtelen vagyok rá, nem a kari hanem az én skillem miatt. :(

(#13813) Har_melin válasza Win-T (#13812) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

nagyon skillfüggő a dolog, de pl. trapperrel most már rendszeresen van olyan, hogy 20s fölöt van a számláló, ami alatt azért át lehet érni a terem egyik végéből a másikba. Néha nem jön össze, de általában már igen (A5, lvl44). De végül is ez volt a fő panasz a bestiarynál, hogy nincs loot, nincs ellenfél, az ember egy piros beastet percekig terelgetett. Hát, most itt van az ellenkezője. Sok monszta, tisztes loot, villámgyors spec encounter.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13814) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

nem tudom, hogy már a tencentes üzlet előszelének volt köszönhető, vagy a bestiary indulási kudarca után nagyon rászálltak a minőség ellenőrzésre, de eddig ez a liga indult a legsimábban. Volt egy fél óra beloggolási kavarás az elején, de azóta semmi, még egy patchet sem kellett kiadniuk, csak menet közbeni hotfixek voltak. két nap alatt korábban legalább két nagyobb patch jött ki, ami az új dolgok összeakadásait, a megváltozott skillek op exploitjait javították.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13815) rumkola válasza Har_melin (#13814) üzenetére


rumkola
veterán

hát nemtom, nevetségesen "indult", minden lehalt pontban ligakezdéskor
:DDD

(#13816) Mirman válasza rumkola (#13815) üzenetére


Mirman
őstag

Hát nem csoda , Frankfurton 100 ezredik voltam a sorban. Ha nagyvonalúan számolok akkor is legalább negyed - félmillió embert kellett be ereszteni egymás után. Nem csoda hogy letérdelt a technika .

(#13817) Har_melin válasza rumkola (#13815) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

a liga indulása mindig ezzel jár. Hiába állít sorba, maga a rendszer nem arra van tervezve, hogy egyszerre ekkora tömegű bejelentkezést kezeljen, hanem időben eloszló forgalomra. Én is inkább csak megszokásból indítottam el a számlálót, egy fél óra semmit nem számít és akkor már kényelmesen be lehet logolni. (ha nem derül ki valami bug a játékban, de ezt most először sikerült elkerülni)

szerk: az első napon volt, hogy 140 ezernél többen voltak fenn egyszerre, ez új rekord. Sanszos, hogy a jó részük már az indulásnál ott kattogott, szóval nem csoda, hogy szenvedtek a szerverek.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13818) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Gondoltam megyek amíg tudok self found módban, de hamar rá kellett jönnöm, hogy nekem vásárolnom kell. 40-es szintig egy darab 4 link cucc esett, el sem akartam hinni... Sebzés is kaki volt.
2 chaos árban bevásároltam 170% spell damage-et, most már pusztulnak rendesen.
Am én sem tudom mit kezdjek még a karakterrel, flameblast/firestorm amikkel megyek, majd ezek mellé betolok egy righteous fire-t. Szerintem chieftant elementalist scion lesz.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13819) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

templom loot példák... Azt a Dusk Bite wandot 2:45-nél nagyon tudnám kedvelni... Szegény Mathil a Biscoval...

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13820) la_cc válasza Mirman (#13809) üzenetére


la_cc
addikt

Ezt mind péntek este óta? :)) :))

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#13821) Mirman válasza la_cc (#13820) üzenetére


Mirman
őstag

Szerencsém volt , esett egy Soul Mantle amit sikerült 6 linkelni és elment 8 ex-ert. :D

(#13822) Har_melin válasza la_cc (#13820) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

hát, ahol két headhunter is esik az első két napban, ott azért elég nagy a mozgás. Nekem sajnos eddig csak kuka spec dolgokat dobott a templom (két egyforma jewelt meg egy flaskát), de lesz ez még így se. Illetve nem igaz, egy Baron is esett.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13823) la_cc


la_cc
addikt

Beszarás, nekem lfsz se esett pedig 70-es a kari már. ;]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#13824) GICA666


GICA666
tag

Sziasztok.
A templomba az oltárnál csak olyan cuccot tegyetek bele ami nem kell.A jó kis nyilamat módosította v.mi sz@rrá. :U Eddig tök jó cuccokat dobott. :)

[ Szerkesztve ]

(#13825) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Nem tudom, mi marad meg majd ebből a ligából a vége után az alapjátékban, de ha a craftolós, egyedi modos részét kiveszik, akkor pár cuccnak olyan ára lesz majd standarden, hogy verni fogja a legacy Kaomokat és Facebreaker-eket. Az dupla corrupt modos Kaom chest pl. ...

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13826) GICA666


GICA666
tag

Az alapjátékban az összes karim skilljét újból meg kell csinálni.Nektek is volt ilyen probléma?

(#13827) Mirman válasza GICA666 (#13826) üzenetére


Mirman
őstag

Ez nem probléma hanem szándékos . Ha változik a skillfa akkor adnak egy ingyenes lehetőséget a respecre.

Más : currencyt pedig unitentified chaos receptel nagyon jól lehet farmolni liga elején. Én szinte semmit se identifieolok ami rare cucc . Minden megy receptnek .

(#13828) GICA666 válasza Mirman (#13827) üzenetére


GICA666
tag

Szia.Ertem.Ezt nem tudtam.
Köszi.

(#13829) rumkola


rumkola
veterán

Üdv!
5-6 templomot megcsináltam fullra, de az oltárral ahol uinque-t áldozok be, csak a legelsőnél találkoztam. Hol van az oltár? Melyik szoba? Nem mindig adja be?

LVL63

(#13830) Badlof2k válasza Mirman (#13827) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Naja akinek van penze gearre , de pl nekem kell identifizni mert kuka cuccok vannak es semmi eladhato ertelmes nem esik :D

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#13831) la_cc válasza rumkola (#13829) üzenetére


la_cc
addikt

Az a szoba csak akkor jelenik meg, ha "építési fázisban" azt a szobát szeded ki és fejleszted.

WIKI

Sacrificial Chamber (tier 1) -> Hall of Offerings (tier 2) -> Apex of Ascension / Altar of Sacrifice (tier 3)

(Change a unique item into another; At level 3, drops unique item of the same item class, including normally unobtainable ones, or upgrades Unique items found in Temple of Atzoatl)

Szerk.: most kicsit elbizonytalanodtam, mert magamnak mondok ellen, nekem volt, hogy claw lett gyűrűből. Azt vajon, hogy hoztam össze? :))

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#13832) Har_melin válasza rumkola (#13829) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

mivel 24 féle fejleszthető terem van és csak 13 szoba egy templomban (a bejárat és az apex mindig fix), teljesen véletlenszerű, hogy mit rak be és utána persze az is, hogy te eljutsz-e oda. Utána pedig, hogy fel tudod-e fejleszteni, hiszen a 11 próbálkozásból eleve max. 5 fullra fejlesztett termet tudsz csinálni, ha nagyon nagy mázlid van

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13833) Mirman válasza Badlof2k (#13830) üzenetére


Mirman
őstag

Pont ezért nem kellene ezt csinálnod . Ha identifieolod akkor vagy jó vagy nem , de inkább nem . Ha simán receptezel akkor az egy fix bevétel.

(#13834) la_cc válasza Mirman (#13833) üzenetére


la_cc
addikt

C recire gondolsz? Az elég keveset fizet... :)

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#13835) rumkola válasza la_cc (#13834) üzenetére


rumkola
veterán

nekem az óránként fix 20 chaos, /nem vagyok pro/

(#13836) la_cc válasza rumkola (#13835) üzenetére


la_cc
addikt

Azt, hogy hozod össze? Nincs folyamat gyűrű / amu hiányod?

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#13837) Badlof2k válasza Mirman (#13833) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Igen az, de mivel nincs gearem es nem szeretek botladozni inkabb magamat tapolom ami meg olyan hogy +life +allres az megy eladasra ha nekem nemkell vagy jobb van :) mert az annyira nem fain hogy ha mappon esel kelsz alulgeareltsegtol .. de hat ki hogy jatszik engem sose erdekelt a profit meg a trade minden aron ..

La_cc: templom most elegge szorja amukat ringeket amugy

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#13838) 0karmacoma0 válasza Plazmacucci (#13818) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Ha nem akarsz túl hamar vásárolgatni, mindig csekkold az árusokat, szinte mindig jönnek tőlük 4 linkek. Használd az orbokat is. Sokkal gyorsabban lehet így haladni. Most a vaal zónák is iszonyú jók lettek. Esnek belőle a corrupted rare-ek. Nagyon jó szintezős fegyókat dobált nekem. Én mapezés előtt szinte soha nem szoktam vásárolgatni az első karival.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#13839) Har_melin válasza la_cc (#13836) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

fehér gyűrűt és amut lehet vásárolni A9-től kezdve garantáltan lvl60 fölöttit a vendoroktól. A szemét (1-3) szintű essence-eket használom el rájuk, de ha nagyon kell, akkor akár alch-ot is. A templom elég szépen potyogtatja a currencyt is, szerintem itt most nem lesz olyan, mint az előző ligában, hogy jobban spóroltam az alch-okkal, mint a chaosszal

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13840) la_cc válasza Har_melin (#13839) üzenetére


la_cc
addikt

De a recihez unidentified-nak kell lennie, nem?

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#13841) rumkola válasza la_cc (#13840) üzenetére


rumkola
veterán

1 ha ident, 2 ha unident
75 felett meg regal

(#13842) la_cc válasza rumkola (#13841) üzenetére


la_cc
addikt

Ja igen, most néztem vissza wiki-n. :U Óránként összeraksz 20 szettet? 3 percenként 1-et? Ez komoly? ;]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#13843) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Elkeféltem a bandit rewardot, nem a jót öltem le. Mennyi lehet 20 regret?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13844) simondr válasza Plazmacucci (#13843) üzenetére


simondr
senior tag

10 chaosért kapsz 12darabot

mod: most nézem, az Ex ára szépen megy fel. Tegnap este 57-58c volt egy, most már 62c körül kell fizetni érte és eltelt kb fél nap :F

[ Szerkesztve ]

(#13845) rumkola válasza simondr (#13844) üzenetére


rumkola
veterán

lesz az még 90+ is :)

(#13846) simondr válasza rumkola (#13845) üzenetére


simondr
senior tag

az biztos, csak az a kérdés mikor. Ennyire a liga elején azért nem szokott így elszállni az arány, de lehet hogy most a kevesebb chaos spam miatt értéktelenebb lesz mint korábban volt bármikor.

chaos recept ügyben meg az az egyértelmű állásfoglalásom, hogy liga elején a nagyon trash baseken kívül érdemes mindent ID-zni mivel könnyen tudsz találni 5-8chaosért eladható jewelryt, arról nem is beszélve hogy mi van ha szerencsés vagy és esik egy 40-50 chaosos amu vagy gyürü.

(#13847) la_cc válasza simondr (#13846) üzenetére


la_cc
addikt

Elvileg pont, hogy a liga elején érné meg egy kis currency alapot képezve szerintem.

Én is nyomattam aby alatt, de kurvára utáltam pöcsölni vele, ugyanúgy mint a master daily-ket lenyomni.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#13848) Genji


Genji
őstag

Sziasztok! 1-2 év kihagyás után lett újra kedvem hentelni, EQ Jugg buildet néztem az ajánlott oldalakon. Vélemény? Cél a gyors mapclear lenne. :R

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#13849) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Én IDzni szoktam aztán mehet vendornak, alteration-ra gyúrok inkább, mivel sokszor hibádzott egy öv, vagy gyűrű/amu, aztán a hely fogy gyorsan...viszont chaos ára is elszabadult, mert 18 alt / chaos környékét láttam trade-en

Amúgy Vorici van még? Zanán kívül minden Masterrel összefutottam már (Kitava-t öltem éppen le lvl49-en), de Vorici még sehol :F (na ezt jól megaszondtam :DDD )

Templomos dolognál egyelőre nem izgatom magam, volt mikor 3/4-ig elment a csúszka, de stone nem esett vagy többedjére is úgy dobta be a termeket, hogy nem lehetett összenyitni a bejárati résszel. Volt olyan is mikor az első monsztához értem, már csak 6 sec volt hátra...fegyót cserélni kellene, de már megvárom vele lvl58-at, aztán jöhet a végleges belőle, addig meg bohóckodásnak jó a templomos rész

read-only mode on the forum

(#13850) GICA666


GICA666
tag

Eddig még nem használtam corrupt gemeket.Rengeteget dobott a játék során.Nagyobb a hatásuk?Úgy vettem észre,hogy fel kell tőltödniük,vagy ilyesmi.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.