Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) la_cc válasza Sárpac (#13600) üzenetére


la_cc
addikt

2:40-nél az mi az? :)) Milyen build?

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#13602) tibee77 válasza la_cc (#13601) üzenetére


tibee77
őstag

Wild strike.claw-val szoktak tolni.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#13603) San398


San398
őstag

Már ebben a ligában is volt több írás redditen az Elder ringről és most megtaláltam Ghazzy videóját PoE - 3.3 Elder Ring Strategy
Mire és miért jó az Elder Ring?? Több map vagy item esik?

[ Szerkesztve ]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#13604) Har_melin válasza San398 (#13603) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

az elder/shaper cuccok (jó módosítóval) elég keresettek, tehát megéri őket farmolni. Ugyanakkor az emberek szeretnek általuk kedvelt mapokat futni, elder hatással együtt. is. Viszont ha futsz egy ilyen mapot, akkor azon megszűnik az elder hatás, ezért csinálják a "ringet". Ennek a lényege, hogy egyrészt ne engedje az eldert és a guardianjait megjelenni (ezért nem lehet benne több, mint 16-17 map), másrészt oda-vissza pingpongozva a kiválasztott mapokkal hol elder, hol shaper hatás lesz rajtuk

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13605) San398 válasza Har_melin (#13604) üzenetére


San398
őstag

"Ennek a lényege, hogy egyrészt ne engedje az eldert és a guardianjait megjelenni (ezért nem lehet benne több, mint 16-17 map), " Ezt most nem értem, vagy is értem amit írtál de akár hol nézek ringet mindig ott van benne elder meg a guardianok!! Sőt a poecraft oldalon is úgy kell a ringet tervezni, hogy beállítod hol van elder meg a guardianok. Előfordulhat akkor olyan hogy mindkét féleképpen meg lehet csinálni, csak elderrel könnyebb?

Egyébként elkezdtem csinálni de nem egyszerű. Nagyon oda kell figyelni mikor milyen mappot tolok és hogy ne telepedjen olyan mapra elder ami nem kell a ringhez.(bár nem tudom mi a logika a ringben lévő mapoknál)

Más:
Kikerült az oldalra a mai hírnél az Incursion rewards [link]

[ Szerkesztve ]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#13606) Plazmacucci válasza San398 (#13605) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ezzel az azték témával olyan fasza kínai mmo hangulata van :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13607) Har_melin válasza San398 (#13605) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Ghazzy is mondja a videóban, hogy a 3.2-ben módosítottak az elder és a guardianok megjelenésén. Pont azért, mert ha levered őket, akkor megszűnik az elder hatás, kezdheted nulláról építgetni a gyűrűt. Ezért régebben is sokan nem csinálták meg őket, mert ha egyszer beadta a gép, akkor ott is maradtak. Ez megszűnt, ha egy adott időn (map számon?) belül nem vered le őket, akkor ugyanúgy eltűnnek és viszik magukkal a szétesett gyűrűt is.

Ezért törekszenek most arra, hogy ne is adhassa be őket a játék.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13608) la_cc válasza Plazmacucci (#13606) üzenetére


la_cc
addikt

Aztéknak tényleg azték, de mi köze annak a kínai mmo-khoz? Abba teljesen más grafikai világ szokott lenni. (Pl. Black Desert is kínai, nem? :) )

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#13609) Plazmacucci válasza la_cc (#13608) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Akkor Crash Bandicoot :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13610) la_cc válasza Plazmacucci (#13609) üzenetére


la_cc
addikt

Akár. :DDD Határozott előrelépés a pokémon ligához képest.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#13611) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Lightning trap, Lightning Spire trap skillek

Egyértelműen a trapot szánják ebben a ligában a metának, mondjuk az incursion-ök gyors kipucolásához nem is rosszak.

Az új Impurity aura effekttel (Vaal Purity of Lightning) ezek a lightning-os trapok nagyon brutálisak lehetnek. Az ugye lenullázza az ellenfél resistjét, a PC generálással és a megnövelt crit chance-szel pedig akkora criteket lehet velük bevinni, mint a ház. Ráadásul az aura miatt nincs szükség az Explosive Expert ascendancy-ra, lehet a legoptimálisabb Perfect Crime, Chain Reaction, Pyromaniac, Born int the Shadows négyest használni

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13612) la_cc válasza Har_melin (#13611) üzenetére


la_cc
addikt

Nem lassú ez? Le kell rakni, külön robbantani stb.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#13613) la_cc


la_cc
addikt

Szóval ki milyen build-eket ajánl az új ligára? :)

Én régóta ki akarok próbálni egy rendes zombie build-et vagy egyéb spectre-s summoner build-et. Kérdés, hogy elég lenne-e a clear speed az új ligára, illetve kezdő karinak elmennének-e. Jelentősen kevesebb időm lesz erre a ligára, így lehet a kezdő kari egyben, main kari is lenne nálam.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#13614) Plazmacucci válasza la_cc (#13613) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az újonnan bemutatott poverszifon elég beteg.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13615) Har_melin válasza la_cc (#13612) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

megszűnt a cooldown, tehát annyit dobálsz belőle, amennyit a mana enged, robbantani nem kell, az a mine. A chain reaction pedig eldurrantja az összes környező csapdát is, egy cluster trap-pal egy komplett szobát ki tudsz pucolni. (Nyilván nem lvl1-en...)

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13616) Mirman válasza Har_melin (#13611) üzenetére


Mirman
őstag

Na ebből a videóból a legérdekesebb az utolsó 2-3 mondat volt. Eddig számomra nem volt nyilvánvaló hogy a trap support gemnek leszedik e a cooldownját teljsen , de a válasz igen. Ezzel így Glacial Cascade , Arc , EK nova , bladefall megint irgalmatlan OP lesz. Ami nem baj.

Én egyelőre GC totem hierophan , EK nova trapper vagy Fire Trap+ Flamethrover trap közt vacilálok .

[ Szerkesztve ]

(#13617) la_cc válasza Har_melin (#13615) üzenetére


la_cc
addikt

Trap vs mine. OK, jó tudni... ;]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#13618) Har_melin válasza la_cc (#13617) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

érdemes azt is figyelembe venni, hogy az új liga spéci része kizárólag zárt, falakkal körülvett helyszíneken zajlik majd, tehát minden olyan skill, aminek van visszaverődő hatása gyorsítja a clearspeedet. (spark, kinetic blast, etc.)

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13619) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Tarke felrakott egy videót, hogy milyen karikkal és milyen skillekkel érdemes trappert csinálni a 3.3-ban.

Elég nagy a választék, nem csak a saboteur. A sabo-chieftain scion pl. nagyon erősnek néz ki a különféle fire buffokkal.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13620) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Kijött egy újabb skill változás lista, de most sajnos nincs idő lefordítani. Érintett skillek:
- Cold Snap és Vaal Cold Snap
- Vaal RF
- Vaal Earthquake
- Charged Dash
- Power Siphon (ez még jó eséllyel változni fog, a KB vetélytársának szánják)
- Ball lighting
- Storm Burst

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13621) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

néztem egy picit a módosított skilleket - a Power Siphon eddig önmagában csak egy lövedéket lőtt ki? Mert akkor a mostani 4-7 proj elég durva buff, még akkor is, ha ehhez biztosan társulni fog valami dmg csökkentés is.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13622) VWendigo válasza Har_melin (#13621) üzenetére


VWendigo
tag

Csak egy kérdés, liga indulásnál szokott tab sales lenni igaz? Vagy csak karakter hely?

The epic halo night: - "Jump in the tank!" - "We said no tanks!" - "There are no rules in hell!"

(#13623) vvega30 válasza VWendigo (#13622) üzenetére


vvega30
senior tag

Érdemes minden nap felnézni, mert éppen tegnap is volt tab akciósan.
Minden nap van 10-15 cucc amit akcióznak.

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#13624) la_cc válasza VWendigo (#13622) üzenetére


la_cc
addikt

Főleg a tab-oknál nagyon minimális szokott lenni az akció, kár várni miatta szvsz, de ha mégis, akkor szerintem max 2 hetente úgyis szokott lenni mindig.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#13625) Nordic


Nordic
Közösségépítő

- Kicsit nerfelték a base dmg-et, de összességében erősebb lett a projectilek száma miatt, valamit a sok crit chance/multi miatt, nem is kicsivel.

Ez se kutyaf*sza :Y A sima Arc szép min dmg buffot kapott+ fork az első chain-re, de a Vaal Arc-nak kornkrétak elszállt a dmg-e(a 3.3.3 előtti sebzése 49-938-ig ment)

[ Szerkesztve ]

(#13626) Har_melin válasza VWendigo (#13622) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

talán egy hete volt tab sales, szerintem most nem biztos, hogy a héten megint lesz, de ahogy írták is, egy hónapon belül biztosan lesz újra. Az új ligában pedig amúgy is üres tabokkal indulsz, standard-en meg bármeddig elállnak a "remove only" tabok.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13627) Badlof2k válasza Nordic (#13625) üzenetére


Badlof2k
senior tag

lesz itt par uj meta build rendesen :)

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#13628) TrollBalint


TrollBalint
addikt

létezik valami addon a játékhoz, amivel meg tudom nézni, hogy melyik küldetés mit ad, illetve mit hagytam ki? (igazából szeretnék minél gyorsabban végigszaladni, de nem szeretnék kihagyni passzív pontot adó questeket)
Vagy esetleg bármi mód, akár addon nélkül amivel könnyedén meg tudom ezt nézni?

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#13629) Mirman válasza TrollBalint (#13628) üzenetére


Mirman
őstag

Végig mész a városokon és ha nincs ott olyan karakter akinek a feje felett sárga felkiáltójel van , vagy pedig nincs aktív küldetésed akkor nem hagytál ki semmit.

Nem tudom van e erre addon, mert kb 3-4 karakter után kívülről tudod hogy melyik quest milyen sorrendben lesz és mi mit ad pontosan.

(#13630) TrollBalint válasza Mirman (#13629) üzenetére


TrollBalint
addikt

Olyan quest nincsen, ami a vadonban kezdődik? Mert nekem rémlik valami, ezért bizonytalanodtam el, hogy esetleg kihagytam valamit.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#13631) Plazmacucci válasza TrollBalint (#13630) üzenetére


Plazmacucci
félisten

https://pathofexile.gamepedia.com/Path_of_Exile_Wiki

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13632) la_cc válasza Plazmacucci (#13631) üzenetére


la_cc
addikt

trollolo

Sokszor visszatérő téma itt nálunk, hogy a nem topik-lakóknak a wiki bemásolása nem feltétlenül segítség. ;]

Amúgy én már kurvára várom ezt a ligát, asszem a hétvégére elveszt a világ. :DDD Különösen ez a power siphon és arc tetszik. Bár az előző mayhem alatt megfogadtam, hogy soha többet ARC, annyira szar volt single target ellen...

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#13633) Mirman válasza TrollBalint (#13630) üzenetére


Mirman
őstag

Most hirtelen 1 darab quest jut eszembe ami "vadonban" kezdődik és nem a main story része , Act 3-ban Siosa küldetése ami hozzáférést ad az összes skillgem vásárlásához ( ha eljutottál már Act 6-ig akkor ez már mind1 met ott alapból adott a lehetőség).

la_cc : Hát igen az Arc nagyon csábítóan hangzik szinte mindenhogy . Selfcast , Trap , mine , valahogy tuti meta build lesz belőle. Ez a guide elég szimpatikus .

[ Szerkesztve ]

(#13634) la_cc válasza Mirman (#13633) üzenetére


la_cc
addikt

Pont ezt csináltam mayhem-ben... Nagyon szar volt single target ellen, pedig max közeli volt a fegyóm. Visszavonom, teljesen más gear volt még akkor a build-ben.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#13635) VWendigo válasza la_cc (#13634) üzenetére


VWendigo
tag

Hogy is van most ez a Vaal Temple of Atzoatl? Valaki összefoglalná, ha megkérem. Érthetően :)

The epic halo night: - "Jump in the tank!" - "We said no tanks!" - "There are no rules in hell!"

(#13636) Badlof2k válasza la_cc (#13632) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Nekem is pentek estetol :"Dd en trapperen gondolkodok , de lehet elobb molten strike lesz aztan 1 honap utan mar meglesznek a kisebb nagyobb nerfek aztan lehet valasztani buildekbol mi legyen :D

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#13637) Har_melin válasza la_cc (#13632) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

hát pedig ilyen "nem tudom, kihagytam-e valamit" kérdésre csak a wiki marad.

Itt van az összes quest, meg kell nézni minden actban, hogy a "Book of Skill"-t adó questek megvannak-e? Ha a teljesítettek között vannak, akkor jó, ha valami hiányzik, akkor rá kell kattintani a listában a questre és az első sorban kiírja, hogy kitől és mikor kell megkapjuk.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13638) la_cc válasza VWendigo (#13635) üzenetére


la_cc
addikt

Topik lakónak érzem magam, de én se vágom, nyugi. :DD

Remélem mindenki bőszen linkelgeti majd a build-eket, hogy szemezgetni tudjunk belőlük. :N

(#13637) Har_melin

Mint helyi rendfenntartó, pont te basztál le. :R :)) Teljesen jogosan.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#13639) TrollBalint válasza Har_melin (#13637) üzenetére


TrollBalint
addikt

Ezt szerettem volna elkerülni, hogy egyesével végig kelljen néznem, mert ismerem magam, tuti inkább "leszarom" és játszok így (úgy is az új ligában új karaktert kezdek és majd ott figyelek rá. Persze nem fogok :) )

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#13640) Har_melin válasza VWendigo (#13635) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

- lesz egy új NPC (Alva), aki a Mud Flats-től kezdve minden egyes pályán és mapon megjelenik (pár kivétellel)
- beszélsz vele és ő visszavisz az időben a piramis valamelyik szobájába
- a szobában egyrészt le kell verni a két építész egyikét (csak az egyiket lehet), ez befolyásolja, hogy milyen szoba lesz belőle a későbbiekben
- másrészt meg kell találnod a más szobákba vezető átjáróket nyitó kulcsot és ki is kell vele nyitni az átjárót.
- erre csak nagyon rövid idő lesz (10+ másodperc!), a monszták leölése ad időbónuszt (a'la Atziri küldetései)
- 11 ilyen teleportálás után "megtalálhatod" a piramist a jelenben, azokkal a szobákkal és átjárókkal, amiket addig felfedeztél. Végigmész rajta mint egy nagy mapon, kifosztod és ezzel meg is szűnik, a következő találkozásnál kezdődik elölről a buli.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13641) Har_melin válasza la_cc (#13638) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Egyrészt én nem a wikit, hanem annak a pont erre vonatkozó pontját linkeltem - ennyire általános kérdésre csak általános választ lehet adni. Plusz leírtam, hogy azon belül is mit nézzen, hogyan használja. Ennél konkrétabb választ arra, hogy mi az amit az ő karaktere NEM csinált meg, nem lehet távsegítséggel adni.

Azt változatlanul fenntartom és jogos volt a te kommented is, hogy a wiki főoldala konkrét segítségkérésre nem segítség.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13642) Har_melin válasza TrollBalint (#13639) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

actonként van két quest, ami skillpontot ad, minden quest külön sorban van. Öt perc végig görgetni a listát, de hát te tudod.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13643) simondr válasza Har_melin (#13640) üzenetére


simondr
senior tag

"(a'la Atziri küldetései)"

Ez itt nem Zana küldetés akart volna lenni? :U

(#13644) Har_melin válasza simondr (#13643) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

de, csak időnként félrebeszélek ... :U

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13645) simondr válasza Har_melin (#13644) üzenetére


simondr
senior tag

a napközbeni kevesebb (/több) alkohol és drogfogyasztással lehet ezen javítani :DDD

(#13646) VWendigo válasza Har_melin (#13641) üzenetére


VWendigo
tag

Köszi a választ. Akkor már csak a szobák upgreadjével, kell tiszában lenni. Mármint ha jól értettem valamelyik videon, mindegyik szoba más-más féle lootot ad majd. Minél magasabbra fejlesztettük, annál jobbakat. Az Architect-ek mire valók? Úgyértem számít ha egyiket öljük meg a másik helyett?

The epic halo night: - "Jump in the tank!" - "We said no tanks!" - "There are no rules in hell!"

(#13647) Nordic válasza VWendigo (#13646) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Azok a bossok fejlesztik a szobákat, a kulcsok meg nyitják az ajtókat. Szóval arra kell majd törekedni, hogy legalább 1 kulcsot megtalálj, illetve megölj egy bosst.

(#13648) VWendigo válasza Nordic (#13647) üzenetére


VWendigo
tag

Okok, kezd tisztulni, gondolom 1-2 temple run :) után majd tiszta lesz.

The epic halo night: - "Jump in the tank!" - "We said no tanks!" - "There are no rules in hell!"

(#13649) Har_melin válasza VWendigo (#13646) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

mielőtt belépsz látni fogod, hogy milyen szobát kaptál és hol van benne nagyjából a két boss. Ha olyant kapsz, amilyent egyszer már megcsináltál, akkor ha ugyanazt a bosst ölöd meg, akkor lép szintet a szoba.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13650) San398 válasza TrollBalint (#13628) üzenetére


San398
őstag

Szerintem ez a legegyszerűbb: [link] Beírod a játékban /passives és összehasonlítod a kettőt!

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.