Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13151) Melorin válasza Plazmacucci (#13140) üzenetére


Melorin
addikt

Van linked ehhez a summonerhez? Épp azon agyaltam, hogy indítok egyet.

(#13152) Rizseslescó válasza 0karmacoma0 (#13150) üzenetére


Rizseslescó
aktív tag

Sziasztok, azt szögezzük le, hogy nem vagyok egy tapasztalt jàtékos. Még csak most kezdtem el shaper mapokat fertőzgetni.. Átlag napi 3 órát játszok. Kb mindent egybevéve 40 ex és 1K C körül járok, piros mapokat chiselezem, de nem adom el inkább elcserélem és mindig van plusz. Nekem leginkább a jewelek craftolásából jött a pénz

(#13153) H_András


H_András
tag

A randomitás csodái.. Tegnap kb. két órát játszottam, csak a napi dolgokat és egy szintet szerettem volna lépni. Három chaos orb esett, egyik egy sima mezei ládából, csak pillogtam. a többségnek tudom ez nevetséges, de nekem kezdőnek ez volt a mennyország :DDD (összes játékidő alatt hétnél jártam összesen), a kis karakteremnek rögtön megvehettem egy-egy uniqe cuccot. ma kevesebb alvás lesz :D
Viszont, hogy ne csak örüljek, elkezdtem már pár napja gyűjtögetni a lvl 60 szint feletti sárga, unidentified itemeket, ha jól értettem akkor azokat teljes szettben eladva két chaos orb üti a markom. Már vettem prémium stash tabokat is, hogy elférjek, van dögivel, egyetlen kivételével: eszméletlen, de sárga öv nem akar esni. Mindenből van több mint egy lapnyi, de övből egy darab se, guta megüt :(( hihetetlen.
Végül, köszi a segítségeket ismét, a nagy karakterem elérte a 75-ös szintet, ami elképzelhetetlen lett volna ha a saját fejem után megyek. Már csak jobb cucc kell neki az érdemi továbbfejlődéshez...

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#13154) H_András válasza Plazmacucci (#13119) üzenetére


H_András
tag

Azok a karakternevek :C

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#13155) Plazmacucci válasza Melorin (#13151) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Beastality_Pumpkin
Ha megnézitek filléres a gear (se The Baron, se United in Dream), a gem setup sem egy nagy ördöngösség, de darál mindent. Ami nehezen megy: phys dam reflect mapok, itt a zombik pár percenként elhullanak, élesztgetni kell őket, valamint a map bossok között vannak olyanok akik gyorsak és nehéz kikerülni őket, pls Dig végén, és leütnek egyszer kétszer mielőtt elpatkolnának.
Amúgy a zombik halhatatlanok, nem kell élesztgetni őket, egy átokkal kell irányítani a csordát. Ahova szórod oda futnak, valamint még a convocation nélkülözhetetlen, amivel magad köré teleportálod őket ha gáz van.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13156) Melorin válasza Plazmacucci (#13155) üzenetére


Melorin
addikt

Fejlődni könnyű vele? Milyen tanácsot tudnál adni hozzá a fejlődéshez? Egyből mehetek zombikkal vagy az csak magas szinten kezd erős lenni?

(#13157) Plazmacucci válasza Melorin (#13156) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én az elejétől fogva zombikkal megyek, kb 40-es szinten elhagytam minden spell-t, amivel még mentem (fireball vagy valami hasonló starter). Mire meglesz a Mon'tregul's Grasp addigra össze kell hozni 10 zombit, amihez 2 trial elég (Flash Binder). Két Violante Dead jewelt mindenképpen rakj ki, így a zombik egyfolytába slammel ütnek majd, s ezt a Flash Binder még tuningolja kb akkorára, hogy a negyed képernyő felrobban.
Ha ez megvan lesz 5 rohadt erős hatalmas zombi, ami ha elég speed van rajtuk bőven elég. Hatot is könnyen meg lehet csinálni Tha Baron nélkül, csak kell egy +1 zombis talizmán, meg a Bones of Ullr csizma. Szerintem 5 zombi is elég 2 specterrel meg golemmel, az a csizma úgy is rém gyenge...
Fontos még a Victario shield, ami mellé kirakod a Necromantic Aegis passzívot, így lesz a minionoknak frenzy és power caharge.
A zombiknak nem szabad brutality supportot rakni, mert az kinullázza a Mon'tregul's explode fire sebzését. Egy jó hartred + generosity csodákra képes.
A clear speed nagyon jó, mindent másodpercek alatt elpusztítanak, T14-en is csak a piros beast-eket tudom befogni mert azok tovább élnek 3 másodpercnél. A passzív fa is rém egyszerű, mert ha kirakod a minion passzívokat, már nem kell mással foglalkozni csak life vagy energy shield pontokkal. Nekem van most 4,2k life és 2,8k es, immortal's call-al együtt nem tudnak egyhitelni.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13158) Melorin válasza Plazmacucci (#13157) üzenetére


Melorin
addikt

Merjek spectréket idézni, csak mert intel procim van? :D

Szóval azt mondod, hogy 40 szint felett már elég ha csak szaladgálok a zombik körül, ők elintéznem mindent és nem kell besegítenem nekik az killben? Eleinte milyen haladós skillt ajánlasz? Fireballt?

(#13159) Plazmacucci válasza Melorin (#13158) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igazából az elején mindegy mit használsz, fire ball is jó, vagy valami nagyobb területre ható. Levelingre ilyen filléres unique itemeket érdemes használni, mint pl olyan lábbeli amin sok movement speed van, vagy két Lifesprig pálca, stb. Én a 6L páncélt is 13c-ért vettem kb 60-as szinten, ha van zseton lehet jobbat is venni, nekem elég. Szerintem 5L felállásban is életképes a build.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13160) rumkola válasza Rizseslescó (#13152) üzenetére


rumkola
veterán

40ex? Ez mennyi idő alatt jött össze napi 3 órával? :Y

(#13161) 0karmacoma0 válasza Rizseslescó (#13152) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Nekem pl a leírt módszerrel egyetlen ex se esett az utóbbi két hét során. De persze utóbbi is csak egy példa a varianciára. 50-100 exnyi cucc/craft/currency nekem is összejött, de főleg tervezhetetlen cuccokból, ráadásul inkább használom az értékesebbeket(A Juggom 2h axe-a, és a Champ offhandje pl együtt tuti 20-30 ex fölött lenne). Sokkal jobban szerettem amikor volt egy fix átlag bevételem currencyből és örültem mikor esett valami értékes extra. A craft az olyan hogy simán elnyomhatsz 700 alterationt meg 20 regalt, és nem jön össze semmi. Eladásra soha nem mertem belefogni, csak a saját cuccokat szoktam craftolgatni. Amúgy milyen jeweleket craftolgatsz, abyss?

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#13162) Rizseslescó válasza rumkola (#13160) üzenetére


Rizseslescó
aktív tag

Rosszul írtam, összesen 40 ex van. Rapszódikusan vok család, meló stb... Néha napokig nem vok, de ha van időm játazom. Jó pár jewelt eladtam 100 plusz C-ért, szerencsém volt. Amúgy mapokat érdemes alc-vaalozni, vagy fehéren adjàtok el? Remantot lehet csinálni?

(#13163) Melorin válasza Plazmacucci (#13159) üzenetére


Melorin
addikt

Tudnál linket adni a skill tree-hez? A karakterlapodon csak egy kép látható, se jobbra se balra nem lehet elnézni a skillek között.

(#13164) la_cc válasza Melorin (#13163) üzenetére


la_cc
addikt

Pathofexile.com-on tuti van zombi build, egyszerűbb lenne ott túrnod.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#13165) Melorin válasza la_cc (#13164) üzenetére


Melorin
addikt

Nem találtam meg ott azt amit ő csinált, a többibe meg nem merek belevágni.

(#13166) Plazmacucci válasza Melorin (#13165) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én magam sem értem miért nem megy a skillfa a hivatalos honlapon :U
Valamit kitalálok.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13167) H_András válasza Plazmacucci (#13166) üzenetére


H_András
tag

Ha új lapon nyitom meg a skillfát (lent jobbra a gomb), akkor Chrome alatt tökéletesen látszik. Most kezdek épp új karit ez alapján..

[ Szerkesztve ]

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#13168) Melorin válasza H_András (#13167) üzenetére


Melorin
addikt

Én is úgy próbálom, Chrome-om van de nem jó.

(#13169) Plazmacucci válasza H_András (#13167) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha jobbklikkelek rá, azt hiszi, hogy kép. Blokkolűkat kikapcsoltam, firefox.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13170) Mirman válasza Plazmacucci (#13166) üzenetére


Mirman
őstag

Én nem látom a jeweleidet a fádon , de elég fura hogy fent felveszed at a pár intet a jewel socket után . A Violent Deadhet nem kell felvenni az intet , elég ha radiuson belül van.

Amúgy alul rányomsz hogy open in new window és onnan ki tudod offline tree plannerbe másolni a linket.

[ Szerkesztve ]

(#13171) Plazmacucci válasza Mirman (#13170) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Igen de csak így van a rádiuszban 40 int.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13172) Mirman válasza Plazmacucci (#13171) üzenetére


Mirman
őstag

Nem nem . A rádiusban sokkal több int van most is . Nem kell felvenned az intet ahhoz hogy érzékelje. :DD

(#13173) AtHoS válasza Plazmacucci (#13171) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én úgy vettem észre, hogy nem kell aktiválni elég, ha azon a területen van megfelelő mennyiségű adott statot adó pont

read-only mode on the forum

(#13174) Plazmacucci válasza Mirman (#13172) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Lolci, pedig így logikus nekem leírás alapján. Így játszok mióta... De jobb hogy most derül ki mint ha sohasem :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13175) Mirman válasza Plazmacucci (#13174) üzenetére


Mirman
őstag

Amúgy még annyi hogy ha fent a life fölött kiteszel egy intet akor spórolsz balra melette 2-őt. Ezáltal ha vennél jobb geart amin több a STR és Dex akkor spórolnál még 3 pontot .

(#13176) Plazmacucci válasza Mirman (#13175) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13177) la_cc válasza Melorin (#13165) üzenetére


la_cc
addikt

Miért nem mersz? :(

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#13178) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Egész korrekt Ventort sikerült rollolni(Még nincs Blessedezve).

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#13179) Melorin válasza la_cc (#13177) üzenetére


Melorin
addikt

Mert egyszer már kezdtem azok alapján summonert de nagyon nem jött be, nagyon sokféle miniont kellett leidéznem amik folyton haltak. Ezt viszont elkezdtem ma és nagyon ritkán kell új zombit feltámasztani, és hamar kipucolok bármit questelés közben.

(#13180) la_cc válasza Melorin (#13179) üzenetére


la_cc
addikt

Ha te mondod... :)

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#13181) tibee77 válasza 0karmacoma0 (#13178) üzenetére


tibee77
őstag

Az a ventor sztem van vagy 20 ex ha nem több. Grat!

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#13182) 0karmacoma0 válasza tibee77 (#13181) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Thx! Nagy is a kísértés, hogy eladjam.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#13183) tibee77 válasza Sárpac (#13138) üzenetére


tibee77
őstag

2 Fiendböl csak az egyik esett konkretan shrine-on, a mäsikat a The Gamblerrel szedtem ki Navalibol. :D

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#13184) juhiimi


juhiimi
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a Multistrike hasznalatánál, a + 2x-es ütés hozzá adódik a DPS-hez? Vagy csak a az AS% meg -DMG%?

Köszönöm!

(#13185) Har_melin válasza juhiimi (#13184) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

a dps ahogy a neve is mutatja az adott idő alatt bevihető sebzést mutatja, azt nem nézi, hogy ebből mennyi a "kötelező" plusz. Ha az AS mondjuk 8 ütést tesz lehetővé másodpercenként (a MS buffjának és az összes többi AS módosítónak az eredményeként), akkor a -30%-kal csökkentett értéket veszi nyolcszor, függetlenül attól, hogy ebből 2x3 két MS-körből jön össze.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13186) San398


San398
őstag

Árulja már el nekem valaki hogy a hiányzó recepteket mikor adja a játék!!
Meg van már a Six-link armour (jelzi a receptek között) de egyik összetevője sincs meg és nem is volt!
Meg van a Modify Mods on an Item Add a Prefix, Remove a Random Suffix egyik összetevője de a recept még sehol! Hogy a fenébe is működik ez?? :F

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#13187) Remiel válasza San398 (#13186) üzenetére


Remiel
őstag

a receptet csak akkor kapod meg, ha a szükséges összetevő "fő" részét befogod, vagy megveszed

ha nincs ott, akkor felhasználtad egy másik recept craftolása közben és nem vetted észre

Meg van a Modify Mods on an Item Add a Prefix, Remove a Random Suffix egyik összetevője de a recept még sehol! Hogy a fenébe is működik ez??

ezt meg nem értem, ha nem látod a receptet, honnan tudod, hogy a hozzá való megvan? ha meg látod, akkor megvan a recept

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#13188) San398 válasza Remiel (#13187) üzenetére


San398
őstag

Megvolt a fő hozzávalót és a recept nem volt sehol!! Itt lehet kikeresni milyen recepthez mi kell Megvettem a Farric Taurust és nem volt még meg a recept! Megvettem a többit is és akkor már látszott a recept de még nem voltak aktívak a hozzávalók! Be kellett menni a Menagerie-be és akkor már minden ok volt.Szerintem valami zavar volt az bit erdőben! Nem ez lenne az első alkalom :)

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#13189) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

gondolom nem figyeltek eléggé oda a videó felvételekor - a legújabb Build of the Week videóban látható pár részlet az új passzív fából.

2.05-től kezdődik a pontkiosztást mutató rész és látszik két új, 4 passzívos keystone csoport. Az egyik a duelist mellett (a treshold jewel körében), a másik a shadow-tól balra-fölfelé, az Overcharged fölött. Az elrendezésük is új, a központi keystone-t csillag alakban veszi körül három kis node.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13190) 0karmacoma0 válasza Har_melin (#13189) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Nem is baj, ha lesz változtatás, mert az utolsó két patch során baromira elcsúszott a balance. 3.0 óta először csináltam 2h buildet és nagyon durván lemaradt a dw mögött, több okból is:

- A shaper offhandek szinte ajándékba adnak 40-80% more dmg-t, amivel még a két top 2h fegyó(Disfavour, Starforge) se tud versenyezni. És ott vannak a base implicitek, amik megadják a kegyelemdöfést is.
-Az abyss jewelek abnormális ele dmg-t tudnak, míg a 2h phys stackelős fegyóknak alig tudnak valmi hasznosat adni. Hiába szorzod jobban a phys dmg-t, plusz 5 avg phys dmg, nem lesz jobb mint 35 cold.
-Egyik top 2h fegyó se tud rendesen critelni, ha szerzel is valami crites, high dps fegyót, az RT melletti pár nodon kívül semmi esélyed a fán skálázni a crit dps-t. Talán a heartseeker a legközelebbi cucc, de azért már nagyon fájdalmas elmenni, míg a dw-hez 205% chance szinte ingyen van.
-Mondhatnánk, hogy ott van cserébe az RT, és nem kell crittel baszogni, de mióta a Jugg effort nélkül 95% körüli hit chanceon van, míg a champ alap 100%-al pörög, nincs okod nem critelni.
-A két 6 link se segít sokat, mert bármilyen conc effektes elder sisakkal lehet dw-vel is 5-6 link totemed, és nem kell hozzá 6-700c hogy linkeld.

Ezek mellé jön dw-nek az ajándék more attack speed és blokk. Nem is tudom mi marad a 2h-nak, talán a bleed, de a bleed nodokat se mondanám túl erősnek.

[ Szerkesztve ]

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#13191) Har_melin válasza 0karmacoma0 (#13190) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

ha már említetted a shaper offhandet - melyik modok jönnek át statsticknél? A "gain x% phys dmg as Y dmg" tudom, hogy működik. Mivel a scepterek a legkeresettebbek, gondolom az alap incr. ele dmg szintén. De pl. egy flat add xy ele dmg mod bejön akkor is ha a skillhez nem használható a fegyver?

Most van két meglehetősen jó 1H kardom a reave-hez, viszont a két "gain..." módosítós scepterek messze a vagyonom határán túl kezdődnek. Az egy módosítósok még talán beleférnének, de akkor valami olyat keresnék, ami minél hasznosabb. A Soultaker kivételével még soha nem csináltam statstick-es buildet (négy év alatt, vicces...), nincs tapasztalatom.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13192) 0karmacoma0 válasza Har_melin (#13191) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

A gain dmg, a statok, a crit multi, és a sceptre/sword implicit ér, néhány inc crit after kill szerű stat is működik, de pl az inc as, inc chc, mana steal, és a flat dmg módosítók csak akkor élnek ha használod is a fegyót a támadáshoz. Az as meglepett, de pár hete csekkoltam pob-ban és nem adott semmit. érdemes megnézegetni mindet, mert nem feltétlenül logikus a dolog.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#13193) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Ja igen és a sceptreket azért is keresik jobban, mert 2+1 prefix és 1 suffix gain more dmg statja van, míg a thrusting swordöknek csak két prefix. Én a crit multi miatt swordöt craftoltam, de sceptren extrém esetben 100-110 more dmg is lehet.

[ Szerkesztve ]

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#13194) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Most tényleg ekkora az infláció, vagy a unique itemek tényleg szart sem érnek egy két kivétellel?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13195) AtHoS válasza Plazmacucci (#13155) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Indítottam egy necrot az ajánlásod alapján. Nézegettem a necro buildeket, de ilyet nem igazán találtam, legalábbis passzív fánál eléggé eltértek. Viszont Banditáknál azt írták öljük le mindet a skillek miatt. Gondolom a felépített buildedben is ugyanez a teendő.

read-only mode on the forum

(#13196) Melorin


Melorin
addikt

Life Flaskeket hogy is kell tuningolni? Sima fehér Divine Flask-kel kell elkezdeni, aztán orb of transmutation-t neki?
Ha nem azt kapja ami nekem kell, akkor másik fehér flask-el nulláról kell kezdeni vagy valamivel átrollolni?

AtHos: [link]
Nekem ugyanez volt a bajom, de ez a linkelt build áll kb a legközelebb hozzá azok közül amik fent vannak a poe fórumon.

[ Szerkesztve ]

(#13197) 0karmacoma0 válasza Melorin (#13196) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

A fehér üvegre nyomsz 4 Glassblowers Bauble-t(Kékre már többet kéne), transmutational bekékíted, ha csak 1 affixet kapott akkor orb of augmentationnal rárakod a másodikat, ha nem tetszik amit kaptál, akkor orb of alterationnal rollolod tovább.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#13198) Plazmacucci válasza AtHoS (#13195) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Így van, resistre, as-re, regenre nincs szükség, ami kell gear-ből jön.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13199) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Eltüntettem minden elder mapot a térképről. Ilyenkor mi van?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13200) Har_melin válasza Plazmacucci (#13199) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

idővel elkezdi beadni újra.

Védd a fákat - egyél hódot!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.