Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14051) 0karmacoma0 válasza la_cc (#14044) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Én soha nem játszottam partyban, de úgy tudom abnormális bónuszok vannak csapatban. Eleve nem kell csak egyvalakinek megcsinálni a map-et, aztán jönnek a haverok tökig magicfindban, és lehet aratni.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#14052) la_cc válasza TrollBalint (#14048) üzenetére


la_cc
addikt

Ez így elég igazságtalan megoldás azt ugye tudod... ;] Eleve a közelharcosok előnyben indulnak, mert közelebb vannak a mob-okhoz.

(#14051) 0karmacoma0

Milyen bónusz hol? :))

Szerintem ez max úgy lehet jó, ha mindenki MF gear-ben van, 1 killer-t leszámítva.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#14053) 0karmacoma0 válasza la_cc (#14052) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

"Each player after the first adds a bonus +10% increased item quantity and 40% increased item rarity to the party. For skill gems and currency items, party members add 50% increased item quantity and 0% increased item rarity. Bonuses to item rarity or quantity from modifiers on player gear are only counted from the player who lands the killing blow. This bonus is multiplicative with any player bonuses to rarity/quantity.[1] Any quantity bonus from a map is multiplicative with all other modifiers."

[ Szerkesztve ]

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#14054) TrollBalint válasza la_cc (#14052) üzenetére


TrollBalint
addikt

igen, tudom :DD és hogyhogynem én barbárral voltam :) De alapvetően aki távolsági volt, az előbb hagyta abba a gyepát és közelebb jött :)
nem voltunk túl hatékonyak mindig, de jókat nevettünk :)
Mondjuk csak bizonyos haveri körrel csináltuk ezt, de itt poe-ban nem tudom hogy lesz, néha olyan cucc eső van, hogy azt se tudom mi meg hol, vagy mi is kell. Persze nem baj, jobban kell figyelni, ha még "földetérés előtt" el akarom orozni a cuccot :)

ez a bonusz dolog tetszik :) és valahol jogos is, hogy több playernek több cucc essen

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#14055) AtHoS válasza Rizseslescó (#14040) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ezt a karit valami build alapján raktad össze?
Én nagyon amatőr vagyok a játékban, de feltűnt, hogy kesztyűn két átkot is odaraktál cwdt mellé, de sem cuccokon sem passzívban nem láttam olyat, amivel +1 átok lehetne a szörnyeken, tehát egyik átok fölösleges szvsz.

A pajzsban azért van blood rage, mert kézzel szoktad aktiválni?
A fegyóban lévő blood rage fölösleges, mert az 1-es szintű cwdt max lvl38-ig lövi el a spelleket, tehát cseréld fel a pajzsban lévővel, az a 7-es szintű pont jó mellé (bár, ha cwdt ellövi, akkor pajzsba fölös szerintem)

Többit, majd a szakértők análizélik :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#14056) Win-T


Win-T
senior tag

Van ez az amulet: https://pathofexile.gamepedia.com/Blood_of_Corruption

Itt a wikin az van, hogy kártyákból van vendor receptből készíthető el. Namost én hiába rakom be a vendornak a Tear of Purity amut meg egy Vaal Orbot nem történik semmi.

Mit értelmezek félre?

(#14057) Gol D. válasza Gol D. (#14013) üzenetére


Gol D.
újonc

Nagyon megkedveltem a játékot, de ez kezd elviselhetetlen lenni. Megint egy texture error fogadott teljesen random helyen, az elmúlt két napban már másodszor. Hiába futtatom le a PackCheck programot, az sem segít, egyedül a POE újratelepítése, de úgy látszik ez is csak két napig orvosolta a helyzetet.

Van erre valami végső megoldás?

(#14058) Har_melin válasza Win-T (#14056) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

ez nem vendor recipe, hanem meg kell próbálni rajta egy vaal orbot. Aztán vagy ezt adja ki, vagy mást.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#14059) la_cc válasza Har_melin (#14058) üzenetére


la_cc
addikt

Pedig a wiki vendor recipe-ként utal rá... :))

Party-s témához visszatérve: sokkal laggosabb is a játék, már akár 2 játékosnál is, ezzel lehetne kezdeni valamit szerver szinten.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#14060) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Tegnap talán ha egy órát játszottam a játékkal, de nem tudom mi történt, kb. 20 perc alatt esett 2 unique, előtte meg napokig semmi....

és még mindig nem tudom igazán megszokni a saboteur-t, csomószor meghalok tömegbe. De a trapozás tetszik :) ugye jól sejtem, hogy az increased area effect megnöveli a flamethrower trap sugarát?
Ebből a csapdából 3-at tudok letenni, utána töltődnie kell, ezt a töltődési időt tudom csökkenteni? Mondjuk faster cast rate-tel? (vagy hogy hívják azt a gemet)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#14061) Mirman válasza TrollBalint (#14060) üzenetére


Mirman
őstag

Trap cooldown recovery speed csökkenti csak ezt az értéket . Saboteur ascendancynak van kettő ilyen nodeja ,skillfan is van egy kettő , valamint Advanced trap support gem megoldás erre.

(#14062) Badlof2k válasza TrollBalint (#14060) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Nem , trap cooldownt csak trap cooldown csokkentovel es itemeken levo trap cd csokkentovel lehet lejebb vinni tudtommal , faster cast rate csak a tuz gyosagat noveli ugy emlekszem

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#14063) Har_melin válasza la_cc (#14059) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

nem, a vendor recipe az a The Poet set, amit be tudsz cserélni a vendornál rá. A vaal orb az upgrade path.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#14064) Har_melin válasza TrollBalint (#14060) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

a faster casting csak a forgását gyorsítja a flamethrowernek.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#14065) TrollBalint válasza Mirman (#14061) üzenetére


TrollBalint
addikt

Affene... olyanom még nincsen, Trap and Mine dagame support-om van.

Har_melin: Akkor az is kell :) és ezzel lassan ki is csúszok a 6 socketből ( persze még 5 -ös sincsen linkelve, nem hogy 6... :) )

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#14066) Genji


Genji
őstag

Kb 2 év kihagyás után nagyon élvezem újra a játékot. Nekem rengeteg újdonság van, amikor még játszottam 4 act volt és három nehézségi szint. Soványmalacvágtában egy hét alatt 88asra rántottam egy BV witchet. :)

Jól gondolom, hogy 88-asként T9-10es mappon kéne XP-znem? Előbb találtam egy ilyet, nem tudom helytalló adatok vannak e benne, de eszerint már inkább 11-en kéne mennem.

Megnéznétek a karaktert és adnátok tanácsokat? Pl az előbb olvastam az egyik hozzászólásban, hogy egyszerre 2 átok nem érvényesül, szóval eszerint pl teljesen felesleges volt a blindot futtatnom warlords mark mellett. Ha így van ajánlotok valami 4 gemes kombót amit érdemes lenne futtatnom (kesztyűn megüresednének a helyek)? Bármi egyéb tanácsot szívesen elfogadok skill tree, gemek, felszerelés ügyben.

Az amuletet gondoltam, hogy vaal orbozom. Érdemes? Azon kívül, hogy később már nem lehet a corrupted tárgyat módosítani lehet bármi negatív kimenetele? Ahogy itt nézem igazából negatív módosítót nem is kaphat, de azért fosok. :) Vagy nem érdemes mert esetleg később (magasabb masterrel) lehet rá értelmesebb modot rakni? (Sajnos a suffix helyek foglaltak és ott vannak jó dolgok)

Resek amúgy most maxon vannak (chaoson kívül), de valahogy T10-12nél úgy érzem jó lenne még valami extra survivability. Berek's grip ring jó választás lehet Shaper of the Mark helyett erre a célra? Jól gondolom, hogy nálam jól működne a leech, mert elég sokszor shock-olom az enemyt critical és lightning dam miatt?

Az én buildem-nek a + physical damage modosító mennyire jó/működik (mivel át van alakítva a fele coldra a fele lightningra, de bocs ha baromságot kérdezek)?

Na egyelőre ennyi, bocs a hosszú posztért, ha nem baj lesznek még kérdéseim. :P

[ Szerkesztve ]

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#14067) la_cc válasza Genji (#14066) üzenetére


la_cc
addikt

88-asként már nem igen téma az xp-zés szerintem, mert már kvázi late game-be vagy. Map-ozásnál alapvetően az a jó, ha minél nagyobb szintűeket csinálsz a jobb loot reményében, illetve magasabb szintű lesz később a templomod is, ami szintén $$$. ;]

Amúgy üdv újra a nyeregben, a mostani liga elég jóra sikeredett, jókor térsz vissza. :)

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#14068) Mirman válasza TrollBalint (#14065) üzenetére


Mirman
őstag

Nem éri meg a faster cast gem szerintem. Azt gearre rakj inkább (pajzs , fegyver , amulet ).

(#14069) Genji


Genji
őstag

Ja és még valami, tegnap két exalt esett este (egy ládából, egy meg valami nyikhaj monszából), gondolom ez viszonylag szerencsésnek mondható. ;] :DDD

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#14070) rumkola válasza Genji (#14066) üzenetére


rumkola
veterán

a blind nem átok

(#14071) Genji válasza rumkola (#14070) üzenetére


Genji
őstag

Ez azt jelenti, hogy működik egyszerre a kettő? Vagy ettől függetlenül csak egy működik egyszerre (aminek a jele a monsza feje felett van)?

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#14072) rumkola válasza Genji (#14071) üzenetére


rumkola
veterán

egy átok + a blind működik együtt, egyszerre
a blind nem átok, csillogás van a monsta feje körül amikor proccol

[ Szerkesztve ]

(#14073) Genji válasza rumkola (#14072) üzenetére


Genji
őstag

Köszönöm, akkor marad! A vaal orbozásra reflektálnál? Van értelme ill. nincs hátulütője? :R

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#14074) TrollBalint válasza Mirman (#14068) üzenetére


TrollBalint
addikt

nem sebez gyakrabban a flamethrower, ha gyorsabban forog a láng? Vagy csak azért nem éri meg, mert sok sebzést nem ad hozzá?

Ő lenne amúgy akit pátyolgatok, és meglepően túlélőképes (még).(karakter) A life regen mennyire hasznos? Gondolkodom a Growth and Decay-en, ami ad plusz DoT sebzést is emellett, csak nem tudom megéri-e.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#14075) Har_melin válasza TrollBalint (#14074) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

a charged traps szvsz fölösleges a flamethrowerre, mert az csak a csapda elsülésekor geneál charge-ot, ez meg pont nem olyan trap, amit spammolni lehet.

A faster casting azért nem éri meg, mert vannak más gemek, amelyek nagyobb bónuszt adnak. A FT trap amúgy is csak supportnak van, ne arra gyúrjál. Combustion, Ignite Prolif és Fire Penetration trióval jobban jársz, a fő skill meg akár az explosive trap, akár más.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#14076) la_cc válasza TrollBalint (#14074) üzenetére


la_cc
addikt

Szerintem egyszerűbb lenne, ha néznél egy szimpatikus leírást, ahol le vannak írva a miértek, hamarabb össze jönne a használható kari. 43-as, még bármi lehet belőle. ;)

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#14077) TrollBalint válasza Har_melin (#14075) üzenetére


TrollBalint
addikt

FT supportnak van? Hoppá... Én eddig azzal daráltam és az explosive trapot használtam amolyan másodlagosnak. (Meg a lightning spire-t, ha nem nagyon mozgott a boss) :)

la_cc: Megint ez a nézegetés / build követés :D tisztára odalesz a felfedezés öröme :P És félek az információ áradattól, ami rám dől :) de ártani biztos nem fog, megfogadom keresek valamit. Sőt most hogy mondod, keresek videót és le tudom angol tanulás gyanánt :P :)
ajánlani tudsz valakit, akit érdemes olvasni / nézni?

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#14078) la_cc válasza TrollBalint (#14077) üzenetére


la_cc
addikt

A hivatalos fórumon nézegesd a shadow build-eket és biztos találsz olyat, ami szimpi. Leginkább olyanokat keress, ami beginner friendly vagy league starter.

Nem értek a trapistákhoz, de ez pl. kb hasonlónak tűnik, mint amiket eddig elmondtál.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#14079) Har_melin válasza TrollBalint (#14077) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

ebben a játékban semmi nem szentírás, de alapból az a trap a main skill, amiből annyit raksz le, amennyit csak tudsz, nem az, amiből max három lehet, és még várnod is kell, hogy újra lepakolhasd.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#14080) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Melyik melee skillel lehet a legjobban onehand menni?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14081) Mirman válasza Plazmacucci (#14080) üzenetére


Mirman
őstag

Szerintem Sunder

(#14082) vvega30 válasza Mirman (#14081) üzenetére


vvega30
senior tag

+1

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#14083) tibee77


tibee77
őstag

Levelingre mindenki sundert mond en viszont frostbladet ajanlanam.azzal nagyon gyorsan lehet haladni.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#14084) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Köszi. Vigilant strike build még érdekes lehet. Még cyclone az amit sosem indítottam. Nem tudom ezek ilyen médium sebzéséű egykezes fegyverrel működnek e.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14085) TrollBalint


TrollBalint
addikt

ebben a játékban is van hit recovery, mint a diablo 2-ben? Eddig, mikor rangerrel játszottam, nem mindig tudtam a menekülő skillemet elnyomni, gyakran 3-4x is meg kellett nyomni a gombot, mire elsütötte. (többször nem kellett, mert addigra meghaltam :D ) Gondoltam a billentyűzet rossz, de mikor átraktam másik gombra, ott is ez. Betudtam, hogy a skill ilyen. De most a shadow-nál is a whirling blade meg a lightning warppal is hasonlóan vagyok.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#14086) Badlof2k válasza Plazmacucci (#14084) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Deadeye one hand foil cyclonistott lattam buildekbe erdekesnek tunt es eleg jo sebzese is volt de ugye a nepszeru a Disfav axe es Nghamu :) ha jol tudom de ezek two hand , egyebkent meleebe most a double strike es lacerate buildek mennek nagyot :)

Balint ha jol emlekszem stun es block recovery van :) akarmelyik is talal be ugye ha nagyobb a reco hamarabb tud reagalni a karakter is valszeg ugye be stunnoltak es azert nem tudtal hirtelen menekulni :)

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#14087) TrollBalint válasza Badlof2k (#14086) üzenetére


TrollBalint
addikt

"Balint ha jol emlekszem stun es block recovery van"

Ez megmagyarázza, hogy bár mindig ütöttek, volt amikor egyből el tudtam sütni. Köszi.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#14088) Genji


Genji
őstag

Van egy 3 gem slotom ahol van egy fix Herald of Ice és egy Herald of Ash. Mit érné meg harmadiknak linkelni hozzá? Ice bite-ra gondoltam, amennyiben működik a Herald of Ice-al. Szerintem kellene a másodlagos on kill effect miatt, de nem vagyok biztos benne.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#14089) rumkola válasza Genji (#14088) üzenetére


rumkola
veterán

Onslaught?

(#14090) Mirman válasza rumkola (#14089) üzenetére


Mirman
őstag

Vagy esetleg magas szintű enlighten.

(#14091) Badlof2k válasza Mirman (#14090) üzenetére


Badlof2k
senior tag

curse + curse on hit + herald of ice is lehet egy opcio :)

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#14092) la_cc


la_cc
addikt

119% quantity, vicc :))

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#14093) Win-T


Win-T
senior tag

Kiesett tegnap este egy chest aminek megörültem jól, mert a trade macro olyan 80-90 chaosra taksálta, ez eddigi pályafutásom legnagyobb fogása.
De ma már sajnos csak 50-ért ment el, viszont pont annyiba került a buildembe passzoló shield is szóval öröm, boldogság. :)

(Ezt csak úgy jól esett kiírni magamból.)

(#14094) Badlof2k válasza la_cc (#14092) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Fhuj ez a map >_> aza zold slejm mindnehol majdnem kinyirt :D

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#14095) la_cc válasza Badlof2k (#14094) üzenetére


la_cc
addikt

Csak akkor lehetett volna rosszabb, ha teljes no regen a map. :DDD

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#14096) Sárpac válasza la_cc (#14092) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Jaja 119% és esett egy chromatic! : :DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#14097) la_cc válasza Sárpac (#14096) üzenetére


la_cc
addikt

Nekem csak a szemét esik... :o ;]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#14098) Genji válasza Win-T (#14093) üzenetére


Genji
őstag

Grat, bocs a tudatlanságomért de, hogy érted, hogy 90re becsülte a trade macro?

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#14099) Mirman válasza Genji (#14098) üzenetére


Mirman
őstag

Le lehet tölteni egy trade macro nevű programot ami egy gomb kombináció (macro) hatására megmondja hogy a kurzoron lévő itemet mások mennyiért árulják Poe.traden. Unique , currencyt és mapok arazasara tökéletes , a rare cuccokkal mindig félre visz .

(#14100) la_cc válasza Mirman (#14099) üzenetére


la_cc
addikt

Illetve roll-okat is tudsz vele csekkolni így-úgy. Elég hasznos cucc, de pont price prediction része kuka.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.