Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:39:27

LOGOUT.hu

Path of Exile topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13351) LittleBoss67


LittleBoss67
aktív tag

Ha a build leírásban az van írva, hogy a CVDT legyen olyan magas szintű ami még aktiválhat egy 20-as szintű gemet, akkor a CVDT meddig kell minimálisan legyen?

példa: life leech-molten shell-cvdt most ez szintügyileg 16-17-6. Tudom használni a molten shell-t, de nincs a cvdt ikon (aktív supp.-ként) fenn. Próbáltam egy 15-ös cvdt-vel, így látom az ikont, de nem tudom használni a moltent.

Jobb-e az Immortal és a CVDT úgy alacsony szintűként egyébként, hogy nincs qualityzve, vagy ha megtehetem, hogy 20-as minőségűek legyenek akkor is jó az egyébként 1-4 körüli szint fellálás (ez nem tudom érthető-e)?

demigod féle rf chieftain-t próbálok, de a skill fán nem látom, hogy hol tehet ki olyat, ami nullázza az életet shield-ért cserébe (vagy mi).

(#13352) Har_melin válasza LittleBoss67 (#13351) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

A CWDT nem a gem szintjét nézi, hanem azt, hogy a gem adott szintjéhez milyen character item lvl tartozik. Ha lvl20-as Molten Shell-t akarsz használni vele, akkor ahhoz 70-es character level tartozik, mit csak lvl20-as CWDT gem engedélyez.

A lvl 6-os CWDT gemed azért nem működteti a két másik skillt, mert azok már túl magasra vannak szintezve, molten shellből pl. lvl 13-ast tudsz vele használni.

A CWDT által "elsüthető" és hozzá kapcsolt gemeket manuálisan nem tudod használni, azért lesznek inaktívak a toolbaron.

Olyan passzív nincs, ami az élet helyett ad ES-t. A Chaos Innoculation chaos dmg immunitást ad és leviszi 1-re az életedet, innen kezdve csak az ES véd. Az Energy from Within jewel pedig a hatókörében lévő life módosítókat ES módosítókká alakítja.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13353) LittleBoss67 válasza Har_melin (#13352) üzenetére


LittleBoss67
aktív tag

Akkor most 75-ös szinten kell a 20-as CWDT, viszont akkor nem lesz manual választásom a molten-re?

(#13354) Har_melin válasza LittleBoss67 (#13353) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

javítottam, nem character, hanem item lvl és igen, ha a CWDT működteti, akkor manuálisan nem aktiválhatod.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13355) la_cc válasza Har_melin (#13350) üzenetére


la_cc
addikt

Azta.. :Y Mikor én néztem 3-4 ennél sokkal jobb cucc volt 30 c körül.

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#13356) AtHoS válasza Har_melin (#13350) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Értem. Akkor rare cuccokat nem is nézegetek vele és valószínűleg ezért volt az is néha, hogy semmi infót nem tudott dobni rare cuccra.

Az ajánlatom továbbra is áll, ha kell valakinek, akkor odaadom szívesen és kezd vele amit akar, én csak betörném alapanyagnak

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#13357) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ez a liga meghalt. Infláció van meg a kutya se játszik.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13358) Har_melin


Har_melin
Topikgazda

Egy hónapos Flashback race május 4-től május 28-ig. A Bestiary alap mellett óránként változó +3 korábbi liga mod lesz a pályákon/mapokon.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13359) Plazmacucci válasza Har_melin (#13358) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Poén lesz, addig pihentetem.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13360) TrollBalint válasza Har_melin (#13358) üzenetére


TrollBalint
addikt

Jól sejtem, hogy ehhez egy új karaktert kell kezdeni? (úgy is ki akartam próbálni a duelistet, meg egy új rangert :) ) És így legalább lesz értelme a sok level 5-ös unique itemnek, amit level 60-on találtam :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#13361) Plazmacucci válasza TrollBalint (#13360) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Sajnos új liga - üres láda. Nincs átjárás ligák között.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13362) Har_melin válasza TrollBalint (#13360) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

nem új liga (a bestiary challenge-ei továbbra is teljesíthetők benne és a bestiary monsztái is fixem benne lesznek), de új karaktert kell kezdened.

A láda használata nekem még kérdéses, mivel a ligában zajlik, elvben nem kizárt, hogy használható, ugyanakkor a race jellegű eseményeknél nulláról szokott indulni az ember. Majd meglátjuk, gondolom kijön majd hozzá pontosítás.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13363) Mirman válasza Har_melin (#13362) üzenetére


Mirman
őstag

Az ilyen sok modos race-ek mindig voidok tehát nincs se befelé és kifelé cucc .

(#13364) TrollBalint válasza Mirman (#13363) üzenetére


TrollBalint
addikt

Hát sebaj... akkor majd kezdem előröl, úgy is szeretem ha nem hullik az ölembe minden :) (de néha azért jól esne... :) )

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#13365) Har_melin válasza Mirman (#13363) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Tudom, csak itt hangsúlyozták, hogy a liga challengei teljesíthetők benne és megmarad az alap liga mod is, ezért nem volt teljesen egyértelmű a számomra.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13366) Mirman válasza TrollBalint (#13364) üzenetére


Mirman
őstag

Ezt nagyon érdemes lesz elkezdeni mert a sok mod miatt esni fog a cucc . Még akár ssf-ben is negerheti .

Har_melin : Persze tudom csak gondoltam tisztázzuk a többieknek :)

[ Szerkesztve ]

(#13367) TrollBalint válasza Mirman (#13366) üzenetére


TrollBalint
addikt

Plána, hogy én anno 2013 játszottam (kb. 10 szintnyit), meg most az Abyss végén kezdtem el és nekem tetszik ez a liga is (csak azok a rohadt piros beastek..... ). De kíváncsi vagyok, hogy milyenek lehettek a régebbiek, amikre azt írjátok, hogy jobbak voltak.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#13368) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Mi a különbség a X% more damage és az X% increased damage között? Tegnap vettem észre, hogy a 17% more projectile damage az több sebzést ad, mint a 28% increased projectile damage.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#13369) Mirman válasza TrollBalint (#13368) üzenetére


Mirman
őstag

Az increased damage modok össze adódnak , tehát 20 increased spell és 20 increased elemental az összesen 40% plusz damage . Viszont 20 increased spell damage és 20 more spell damage az már 44%. Ebből jól látszik hogy minél több increased módosítót szedsz össze annál értékesebb 1-1 more módosító.

(#13370) TrollBalint válasza Mirman (#13369) üzenetére


TrollBalint
addikt

...
Viszont 20 increased spell damage és 20 more spell damage az már 44%.
...

a két 20-asból, hogy jön ki a 44?

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#13371) Mirman válasza TrollBalint (#13370) üzenetére


Mirman
őstag

1.2 * 1.2 :)

(#13372) Har_melin válasza TrollBalint (#13370) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Három 20%-os increased módosító: 1 + (0,2 + 0,2 + 0,2) = 1,6 -szoros sebzés.

Három 20%-os more módosító: 1,2 x 1,2 x 1,2 = 1,73 - szoros sebzés

A more módosítók lineárisan skálázódnak, minden újabb ilyen módosító a "névértékével" növeli a sebzést. Az increased módosítóknál csökken a növekmény, az első 20%-os mod még tényleg húsz százalékot növel a sebzésen, a második már csak 16,7-et (1,4 / 1,2), és így tovább. 100%-ról 110%-ra növelni már csak 5% tényleges dmg növekedést jelent.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13373) San398 válasza Mirman (#13363) üzenetére


San398
őstag

Látom mindenki csak felületesen olvasta el kiírást: :DDD
"Will the event be voided?
No, at the end of the event your characters and items will be migrated to their parent league. For example, if you're playing the Standard Flashback Event your characters and items will migrate to the Standard League at the end of the event. "

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#13374) Mirman válasza San398 (#13373) üzenetére


Mirman
őstag

Én kikérem magamnak hogy felületesen olvastam volna el, ugyanis az eredetit nem olvastam semennyire sem , csak amit itt irtak a fórumon. :DDD

(#13375) H_András válasza Mirman (#13363) üzenetére


H_András
tag

Uh, ha jól értem, akkor az ilyenek után nem marad meg semmi? Azt hittem ha vége van, akkor a karakter(ek) standard ligában elérhetőek lesznek, és minden amit gyűjtögettünk esetleg felhasználható a már ott meglévőknek.. (kezdő vagyok, és csak standardos karakterem van még, nem világos, sorry, Bestiary-t sem játszottam).

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#13376) Mirman válasza H_András (#13375) üzenetére


Mirman
őstag

Pont egy hozzászólással előbb derült ki hogy ez nem void event lesz , ergo mindent megkapsz az event végén . Mivel ez a beastiary liga része ezért oda fog kerülni , majd pedig mikor vége a ligának akkor standardbe . :)

(#13377) TrollBalint válasza Mirman (#13371) üzenetére


TrollBalint
addikt

Oh... bazz... :W
akkor most kussolok, hogy anno matekból szigorlatoztam :)

Köszi neked is, és Har_melin-nek is, így már világos.
Tegnap másfél óra küzdelem után sikerült Kitava-t legyőznöm (fél óra után kidobott a szerver és kezdhettem előröl, szóval a tiszta harc az 1 óra volt, de az én szenvedésem attól még másfél órás :) )
Le is nyomtam egy mapot, azt hiszem a dungeont, nem volt túl nagy.
A későbbi az összes map kb. ekkora? Illetve, úgy láttam 6x próbálhatom meg a mapot, mi van, ha kicsúszok a 6 lehetőségből? Bukta az egész ennyi volt? Vagy a mapot visszakapom és kezdhetem előröl egy újragenerált mapon?

(#13376) Mirman: igazából a legauge-nak és az eventnek is Május 28-án lesz vége, ha jól sejtem, akkor egyből standardba lesz migrálva a minden-cucc.

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#13378) Mirman válasza TrollBalint (#13377) üzenetére


Mirman
őstag

Hát ha 6szor halsz akkor elment a map . Viszont ha a legkisebb , Tier 1es mapokon is 6szor halsz akkor érdemes lehet tanácsot kérni mert nagyon komoly túlélési gondjaid vannak . Első karakternek valami nagyon tankos kellene hogy megtapasztald melyik ellenfél milyen , hogy lehet túlélni ellenük és utána már lehet papirabb karaktert indítani .

(#13379) TrollBalint válasza Mirman (#13378) üzenetére


TrollBalint
addikt

huh... nem haltam 6x (csak 5x :) ) Egy dungeon volt, ha jól emlékszem.
Rangerrel vagyok, mert az az igazság a közelharciak nem nagyon szoktak bejönni. Viszont Har_melin javaslatára elkezdtem életerőre gyúrni. Most már dupla, mint volt (2k tudom még kevés lesz, de már nem igazán tudom mivel, meg hogy növelni )

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#13380) Plazmacucci válasza TrollBalint (#13379) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Inkább kezd előröl és köves egy cheap buildet.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13381) San398 válasza TrollBalint (#13379) üzenetére


San398
őstag

"2k tudom még kevés lesz, de már nem igazán tudom mivel, meg hogy növelni " pedig 4500-5000 life kelleni fog!!
Linkeld már be ide a POE profilod!
Belépsz a POE web oldalára majd ott jobb oldalt a "Privacy settings" majd a "Set profile as private.." előtt lévő pipát szedd hogy mi is láthassuk a karaktered! :DDD

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#13382) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Profile

Igen, tudom, hogy egyszerűbb lenne, ha néznél valami buildet, de jobb szeretem először én megpróbálni a dolgokat, max kis segítséggel. Írták fentebb, hogy kb. az első 4 karakterem az kuka lesz, én ezt elfogadtam, így nincsen nagyra törő terveim feltétlenül, csak szeretnék fejlődni. (Mármint nem a karakterem, hanem az én poe tudásom fejleszteni)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#13383) Plazmacucci válasza TrollBalint (#13382) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Azt is megfogalmazta egy tapasztalt kollega, hogy ez nem az a játék, ahol magadtól csak úgy össze tudod szedni a dolgokat. Ahhoz túl sok a kontent és azok összefüggése.

Egyébként alig van life kirakva :)

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13384) TrollBalint válasza Plazmacucci (#13383) üzenetére


TrollBalint
addikt

Igen, mert ezt a tanácsot olyan level 55-60 környékén kaptam, amikor már eléggé ki volt rakva ez a fa.
Olvastam azt az írást is, de először szeretem magam felfedezni és utána csak elmélyedni az irodalomban. Ha először olvasnám, nem érteném, és nem is tudnék figyelni, mert inkább játszani akarnék :)
De ha lesz már némi tapasztalatom, akkor tudom, hogy melyik skillről beszél, ha használtam tudom, hogy viselkedik, stb. Meg így meg van a felfedés öröme :)

és milyen alig? 2 v. 3 helyen is van kirakva :P :D

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#13385) San398 válasza TrollBalint (#13382) üzenetére


San398
őstag

Amit linkeltés az a skill fa ebből még senki nem tudje milyen skill-t használsz.
Egy ilyet próbáj linkelni: [link]

Szerintem a resistek is kevesek mert a skill fáról próbálod pótolni!!!

[ Szerkesztve ]

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#13386) Har_melin válasza TrollBalint (#13384) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

most csak a fa látszik, kellene ismerni a cuccodat, skilljeidet is. A PoE-ban a skillek (gemek) - cucc - passzív pontok szerves egységet alkotnak, nagyon nem mindegy, hogy milyen összeállítással mégy.

Ami így is látszik, hogy gubanc:
- Az Aspect of the Eagle után a felső szálon ki van rakva két crit chance node, miközben máshol nincs crited, ezek így feleslegesek.
- Alul a Weathered Hunter hármas blokk ad összesen 42% resisted - vegyél egy jobb kesztíűt vagy csizmát, ne szórj el ilyesmire három passzívot.
- Essence Sap trió dettó ugyan ez. Ha annyira nincs mana leeched, akkor alul a mana-life leech csoportban fel lehet venni még egy 0,4-es leech node-ot. De igazából ha Kitava után a sebzésed 0,4%-a nem elég mana leechnek, akkor a sebzéseddel van rohadt nagy baj, nem a leech-csel. Annyid meg már most is van, fölösleges több.

- ezekből lenne kapásból 8 felszabaduló passzívod, abból 2 pont a Heart Of Oak, 6 a Blood Drinker (fölfelé, a jobb szélen), a következő hármat pedig a Golem's Blood-ra kell tenni. Már a 8 respecből lesz 28% plusz life, 1% life regen, 0,4% life leech.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13387) vvega30 válasza Har_melin (#13386) üzenetére


vvega30
senior tag

Kitava után van passzív mana lícs? Vagy most mi van? Ez nekem kimaradt...

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#13388) TrollBalint válasza San398 (#13385) üzenetére


TrollBalint
addikt

hopp, látszik, hogy még kezdő vagyok :)
Profile (jól sejtem, hogy ezen a linken az éppen aktuális aktív karakterem látszik? Mármint amit a honlapon én választok ki / állítok be magamnak?

@Har_melin: Pedig direkt néztem, hogy van-e valami crit nekem kirakva, mert eredetileg arra szerettem volna menni, aztán meggondoltam magamnak, de nem találtam, pedig direkt rákerestem. na mindegy, hiába az szakavatott szem :)

Még egy megjegyzés a body armoromhoz, erre előbb raktam rá az evasion-t mint hogy életet kezdtem volna gyűjteni, ezért nem élet van rajta.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#13389) Har_melin válasza vvega30 (#13387) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

Ha már megcsinálta az A10-et, akkor az alul már kirakott 0,4-es leech node elég kellene legyen, ezt akartam mondani.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13390) TrollBalint válasza Har_melin (#13386) üzenetére


TrollBalint
addikt

Átnéztem amiket írtál, a mana leechet azért raktam ki, mret mindig elfogyott manám és nem tűnt (kb 30-40 szint körül) az a 0,4 olyan soknak, de amúgy igazad van.
Az eagle-nél meg azért raktam ki azt a kettőt, mert plusz attack speedet ad (nem a crit volt a lényeg)
A weathered hunter viszont (belegondolva, hogy mindig max felett voltam ellenállásban) tényleg felesleges

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#13391) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Egy olcsó, minimum 5 socket 5 link cuccot is vegyél, 3 linkes attack gem sosem lesz elég :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13392) vvega30 válasza Har_melin (#13389) üzenetére


vvega30
senior tag

Oh.. oké:)

[ Szerkesztve ]

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#13393) Har_melin válasza TrollBalint (#13390) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

- persze, hogy nincs manád, ha két 50%-os aurát használsz - vagy csak az egyiket használod, de akkor a másik potyára van bent valami hasznos helyett.

- három attack skilled van plusz a mirage - minek? Tudom, kitapasztalni, de két linkes skillekkel, nulla supporttal semmit sem tapasztalsz meg, mert a potenciális hatásának a töredékét adja.

- a páncélod úgy ahogy van azonnal kuka, két chaosért már 5L, 100 HP körüli darabot kínálnak.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13394) TrollBalint válasza Har_melin (#13393) üzenetére


TrollBalint
addikt

egy aurát használok természetesen, a Haste-t csak Kitava ellen raktam be, mert jobbnak láttam, ha gyorsabb vagyok, mint erős.
Oh igen, és elfelejtettem írni, hogy a body armoron van egy cold penetration support azt szoktam a volley-al cserélni (sisakban), ha kevés / elemental resistes enemy ellen megyek.
Általánosságban elmondható, hogy arra mentem act 10 végéig, hogy minél nagyobb legyen a sebzésem és majd mapokról (gondolván, hogy ott biztos jobb cuccok esnek) feltápolodom.

Jó is, hogy ezt leírtam, a cold penetration, hogy működik? Ennyi százalékkal csökkenti, vagy ennyi százalékot von le az ellen ellenállásából?

(#13391) Plazmacucci: Igen, erre viszonylag hamar rájöttem, hogy kevés a 3, de sajna nem esett, ami esett 5 socketes, az meg nem 5 linkes és még nem jöttem rá, hogy működik a fusin orb (az randomban cserélgeti a linkeket a socketek között? Vagy van valami szisztémája? )

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#13395) Plazmacucci válasza TrollBalint (#13394) üzenetére


Plazmacucci
félisten

http://poe.trade/ ;)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13396) Har_melin válasza TrollBalint (#13394) üzenetére


Har_melin
Topikgazda

- ele penetration: a célpont max resisitjét "csökkenti". normál monszták ellen általában kevés jelentősége van, mert a hp-jük alacsony, a bossoknál viszont, amelyek szinte mind max resistesek, néha még pluszban is, sokat számít.

Alapból max res esetén a bevitt ele dmg 75%-át "lenyelik, a maradék 25% sebez. 5% penetration-nel a 75-ből 70 lesz és így a 30% sebez, ami a 25%-hoz képest 20%-os effektív plusz sebzés .

- fuse: igen, random módon linkel, előbb-utóbb beadja az 5L-t. Viszont most, a liga utolsó harmadában egyszerűen nem éri meg ezzel szórakozni. 3 fuse-ért (jó, 2,67-ért) már kapsz egy chaost és ahogy írtam is, a mostaninál nagyságrenddel jobb 5L páncél volt éppen fent 2 chaosért. Vorici fixen 70 fuse-ért csinál 5L páncélt, de azt csak liga elején érdemes használni, vagy valami unique cuccra, ami önmagában is értékes.

Védd a fákat - egyél hódot!

(#13397) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Olyan laggok vannak, játszhatatlan. Másnál is?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13398) TrollBalint válasza Plazmacucci (#13397) üzenetére


TrollBalint
addikt

Én tegnap csak 1 mapot mentem le, de nem igazán volt lag. Egyszer jött talán elő, de alapvetően minden rendben volt.

Ha egy mapon teljesítem a bonus-t, az mit ad? Tegnap megcsináltam a dungeon map bonust, de nem igazán vettem észre, hogy jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#13399) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

Szerintem érdemes lenne elindulni az Art of the gladiator, Bravery, Master of the Arena irányába. A proj dmg úton szépen fel is tudsz mászni. El kéne dönteni, hogy critelni akarsz-e. Ha igen kb így raknám össze a tree-det ice shothoz/barrange-hoz. Innen eldöntheted majd, hogy sebzés vagy life irányba haladsz-e tovább. Tree

[ Szerkesztve ]

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#13400) 0karmacoma0


0karmacoma0
senior tag

A vége talán így nézne ki, egy lioneye fallal az acrobatics fölött.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Path of Exile (ARPG)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.