Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28046) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok! Új vagyok ebben a topicban és segítséget szeretnék kérni tőletek egy nagy problémámban.

Arról lenne szó, hogy van itthon egy T-Home-os netem 30/5-ös csomaggal és egy ECP3925-ös HGW-vel. Sokat vagyok külföldön (kint dolgozom) és szeretnék magyar tartalmakat nézni (online tv adás, android-os mindig tv applikáció), de a területi korlátozás miatt ezek a tartalmak le vannak tiltva a külföldi ip cím miatt.

Pár hónapja előfizettem 1 magyar vpn szolgáltatónál, ami tavaly hónapokig szépen működött, de idén év elejétől CSAK esténként vacakolás van (napközben nincs gond, mindkettő adja a kinti 10/1-es ADSL kapcsolatom 80%-át), mert leesik a kapcsolatom 1-3 Mbit/s-ra, ami már nem elég a folyamatos video lejátszáshoz, állandó homokórázás, bufferelés van. Gondoltam, hogy a vpn szolgáltató nincs felkészülve technikailag az esti nagyobb terhelésre, ezért előfizettem egy másik vpn szolgáltatásra is, de sajnos azzal is ugyanaz a helyzet, tehát, ha az egyik vpn szerverrel lassú a kapcsolatom, akkor a másikkal is az. Ilyenkor ha lelépek a vpn-ekről, akkor megvan a teljes sebességem...

Arra jutottam, hogy valószínűleg az országok közti gerinc a szűk keresztmetszet, és amiatt lassul le esténként mindkét szerverrel a kapcsolat, bár még mindig előfordulhat, hogy mindkét vpn szerver lelassul estére, nem tudom...

Egy ismerősömtől hallottam egy ún. "ip changer" programról, ami állítólag meg tudja változtatni a külföldi ip címemet magyarra, de a neten nem találtam semmi ilyesmit...

Arra keresek megoldást, hogy hogyan lehetne legegyszerűbben, legolcsóbban magyar ip címet kapnom külföldön.

Arra is gondoltam, hogy az itthoni gépemből vagy router-emből (esetleg új router-t vásárolva a szolgáltatói cisco ECP 3925 mögé) vpn szervert csinálnék, hátha azzal nem lenne lassulás, de ennek sem tudom a módját.

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.