Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3851) SoPunk válasza SoPunk (#3848) üzenetére


SoPunk
csendes tag

Az egyik gépen egy Xp reinstall mennyire oldaná meg a problémát? egyáltalán változna vmi?

A processzor füsttel működik,ha kijön belőle tönkremegy...:)

(#3852) Surv válasza greatchaos (#3838) üzenetére


Surv
tag

Szia,
azt nem írtad ide, hogy azonos alhálózatban lévő gépekről van szó? Tehát fizikailag azonos kábelen és azonos IP címtartományban vannak?

Ez esetben a célgépen a Sajátgépen jobb-egérgomb Tulajdonságok, ott Távoli használat fül. Ki kell pipálni a Távoli asztalt (távolról is kapcsolódhatnak a felhasználók ehhez a számítógéphez). A kapcsolódni kívánt felhasználónak kell, hogy legyen fiókja a célgépen. Tehát, ha te akarsz kapcsolódni mondjuk a barátod gépére, akkor az ő gépén neked is ott kell lenned a felhasználók között, jelszóbeállítással együtt. - hacsak nem az ő loginjával jelszavával akarsz kapcsolódni, mert ez esetben nyilván nem kell neked is a felhasználók között szerepelned, de ismerned kell az ő login,jelszó adatait.

A Távoli felhasználók kijelölése gombbal kiválaszthatod magad a listából (tehát, ha ott már fel vagy véve mint felhasználó). (Hozzáadás - ha beírod a nevet névellenőrzés - ha nem jó, akkor Speciális gomb és ott Keresés most - ezután kiválasztod). Ha ez sikerült, akkor leokézol mindent. Elvileg így a célgép "rendben van".

A saját számítógépeden megkeresed a Start menü - Programok/Minden program - Kellékek - Kommunikáció - Távoli asztal kapcsolat programot és elindítod (ha gyakran fogod használni, akkor inkább előbb jobbegérgomb rajta és Küldés - asztalra parancsikon és utána onnan indítod el).

A bejövő ablakba beírod a másik gép IP címét, ha azt ismered. Elvileg a név alapján is működhet. Ha mindent jól csináltál, akkor bejön egy kapcsolódás ablak, aminek a végén logint és jelszót kell beírnod (a másik gépen létrehozottat). Ha ezek után is továbbmegy, akkor elvileg már látod a másik gépet. A távoli asztal alatt a másik gép képernyőjét a Windows lezárja, hogy egyszerre csak egy helyről lehessen babrálni.

Az egész akkor működik, ha a tűzfalon ki-be megy a távoli asztal kapcsolathoz szükséges kommunikáció (tehát nem szűri ki a tűzfal).

Ha ez az egész nem oldja meg a problémádat, akkor telepítsd fel a célgépre a WinVNC-t, állíts be hozzá egy jelszót és a másik gépre is tedd fel a kliensét. a VNC is képes arra, amire a távoli asztal, de közben a másik is látja, hogy mit csinálsz. De ez már egy másik problémakör.

Remélem segít valamit a leírás.

[ Szerkesztve ]

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#3853) Surv válasza SoPunk (#3848) üzenetére


Surv
tag

Szerintem, ha a routerben állítottál át valamit, akkor a modemreset nem fog megoldani semmit és az XP reinstall sem. Nagy kérdés, hogy mit értesz routerreset-en? Mert az, hogy kihúzod a falicsatlakozóból még nem reset. Van a hátulján egy reset gomb, amit NE nyomj meg, ha nem tudod esetleg utána visszaállítani a szükséges beálíltásokat.

A routerbe böngészővel még be tudsz lépni? Ott kellene varázsolni, de gondolom ehhez jó volna tudni, hogy pontosan mit hol állítottál át. De lehet, hogy ebben egy routeres topikban már többet tudnak segíteni.

A port forward nem arra jó, amire használni akartad. Ha érdekel a téma, akár itt is elolvashatod róla, amit tudni kell:
[link]

Én nem ismerem a NetGear router-t, de találtam neked hozzá egy rövid leírást, beállításról. Ott van elvileg egy kép, ami alapján ahogy beállítottad a port forward-ot, ki is tudod törölni, mert ott figyel egy Delete gomb is :K

Leírás
Kép

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#3854) SoPunk válasza Surv (#3853) üzenetére


SoPunk
csendes tag

Köszi...megpróbálok ügyeskedni vmit

A processzor füsttel működik,ha kijön belőle tönkremegy...:)

(#3855) Carlos-D válasza Magnat (#3845) üzenetére


Carlos-D
csendes tag

KÖSZI, sikerült!! Már működik! Igaz, most van egy Rendszergazda nevű mappa is a Documents and Settings-ben. (All USers ill a saját profilom mellett) De lényeg, h megy! :D

Viszont előjött egy újabb hiba. Távoli asztali kapcsolatra a köv hibaüzenetet adja. (eddig működött a dolog, pedig gpedit.msc-ben, ill. csoportházirendben, helyi biztosnági házirendben semmit nem állítottam el ezzel kapcsolatban)

A hibaüzenet a köv:
[link] :F

(#3856) Carlos-D válasza Pulsar (#3850) üzenetére


Carlos-D
csendes tag

Mindegyik gépen XP SP2 van.

(#3857) Surv válasza SoPunk (#3854) üzenetére


Surv
tag

Ok, sok sikert!

[ Szerkesztve ]

Ha azt hallanád tőlem, hogy Mensa tag vagyok, az nem azt jelenti, hogy ebédnél én többet fogok kapni, mint te

(#3858) netboy


netboy
senior tag

Hogy kellene ugy beállítani a routert, hogy több belső ips esztköz is látszódjon a netről?

pl van a 192.168.0.10-15-ig 5 eszköz és mindegyiket a 8080-as porton akarnám elérni a netről?

Ilyenkor hogy állítsam be a routert?
1 portra 1ip-t enged nem?

(#3859) chop


chop
őstag

Haverom gepere most raktak fel egy szuz XP-t es net ugyan van (SMC router), de a Windowsos file megosztas az Istenert se akar mukodni. Munkacsoport ugyanaz, pingelni tudja egymast a ket gep. Masik gepen Vista van, de egy harmadik gep szinten van, amin mukodik a megosztas. Mi a szar baja van? Azt irja, hogy a megadott halozat nem erheto el, nem toltheto le a munkaallomasok listaja.

Koszi.

(#3860) Grizzly87 válasza rdi (#3835) üzenetére


Grizzly87
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :C
Sikerült megoldani :DD

MÉG 1X HÁLÁSAN KÖSZÖNÖM! :R

Az út ott kezdődik, ahol az aszfalt véget ér...

(#3861) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

SZiasztok!

Lenne egy olyan problémám hogy az irodai gépemet nem bírom bekapcsolás után egyből a netre csatlakoztatni. (ADSL + modem az USB-n, integrált Nvidia nForce Networking Controller)
A bejelentkezés után kb. el kell telnie kb. 1 percnek mire megjelenik egy sárga felkiáltójeles ikon a tálcán és csak utánna tudok kapcsolatot létesíteni.

Ez miért lehet? Az otthoni gépemmel nincs ilyen probléma...

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3862) Carlos-D válasza Dr. Romano (#3861) üzenetére


Carlos-D
csendes tag

Hali!

A Globonet csatlakoztatása után nézd meg a kiosztott IP címet, majd ezt állítsd be a helyi kapcsolatoknál. Ez után eltűnik az ikon is (ha úgy van beállítva), de a felkiáltójel biztos!

Üdv

(#3863) Dr. Romano válasza Carlos-D (#3862) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nagyon szépen köszönöm!!!!!!!!!!!! :C :R
Ez bevált! :K

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3864) Dr. Romano válasza Carlos-D (#3862) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Üröm az örömben, hogy az előző problémám megjavult, de sajna előjött egy másik :(

Ha megcsinálom amit az leőb leírtál akkor a net már a gép indításakor is simán indul és a felkiáltójel is eltűnt, azonban az Outlook nem tudja lekérdezni a leveleket.
Ha azonban visszaállítom a regi beállításra akkor ismét műxik az Outlook. :F

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3865) Carlos-D válasza Dr. Romano (#3864) üzenetére


Carlos-D
csendes tag

Hmmm :U Az Outlook sajnos nem az én asztalom, nem használom. Talán próbáld meg újra beállítani a fiókodat, de ez CSAK TIPP! Felelősséget nem vállalok érte! :) Tényleg nem tudom... (viszont örülök, h az előző probléma megoldódott! :B )

(#3866) Dr. Romano válasza Carlos-D (#3865) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Oké kipróbálom.
Végül is annyira nem gáz a dolog (majd használok valami más levelező progit), a lényeg hogy már nincs felkiáltójel a tálcán és bejelentkezés után egyből tudok csatlakozni. :K
Köcce mégegyszer :R

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3867) rdi válasza netboy (#3858) üzenetére


rdi
veterán

hmmm.
Nehéz kérdés.
1) Kerüld ki a router tűzfalát.

2) Vagy ha mindegyik eszközön lenne valami webszerver (mint az ip-és kamerámon) akkor mindegyiknek külön portot nyithatnál, tehát nem szükségszerűen csak a 80 -as port van a világon.

3) LogMeIn :=))))

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#3868) netboy válasza rdi (#3867) üzenetére


netboy
senior tag

igen a portváltásr én isgondoltam csak kivi voltam annélkül megy e...

Hogy kerüljem ki a routert? a szolgáltató 1 npublikus ipt ad így nem tom elérni a 3 eszközt.

a LogMeIn-nél is ugyanez a helyzet. eszközönként más port kell.

(#3869) tom_tol


tom_tol
addikt

Sziasztok

ha valaki segitene azt naon megköszönném
van két gép 1.gép két hálokártya egyikre jön a net a másikba crosslink kábel
2.gép 1 hálokártya crosslink kábel
amit szeretnék: megosztott internet illetve a két gép hálozatban müködése
amit eddig elkövettem: a netes kártya megosztva
a másik kettön a protokoll beállitva
mégse jó!!
elöre is köszönöm

(#3870) rdi válasza netboy (#3868) üzenetére


rdi
veterán

A routered tűzfalát kellene megkerülnöd szerintem. DMZ vagy port forwardolás kell.

tom_tol: 1. sz. hozzászólás

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#3871) tom_tol válasza rdi (#3870) üzenetére


tom_tol
addikt

Köszi
azzal kezdtem de nem szeretnék routert venni

(#3872) dormantamas


dormantamas
csendes tag

A problémám:
A következő probléma megoldásához várok ötleteket. a Fibernetnél van előfizetésem, és
szeretném megosztani a netkapcsolatot a két számítógépem között router segítségével. Ez korábban minden fennakadás nélkül sikerült is úgy,hogy az előfizetéssel érkezett Terayon TJ715x kábelmodemet simán becsatlakoztattam a TP-Link TL402M routerem WAN portjába, a gépeket meg az 1-es, illetve 2-es LAN portokra. A dolog tökéletesen működött automatikusan, mindenféle beállítások nélkül. Aztán a routert az egyik gépemmel együtt albérletbe költöztettem ahol szintén megosztva használtunk egy adsl kapcsolatot PPoE alapon.Otthon ezalatt a netkapcsolatot úgy osztottam meg, hogy a modem usb kapcsolattal volt a géphez kötve és a másik gép ezen a gépen keresztül hálózatba kötve kapta a netet. Jelenleg hazaköltöztettem a rendszert és felállítottam a korábbi hálózatot: modem ethernet kapcsolattal a router Wan portján, gépek a routerhez. Természetesen a router resetelve lett, a modem elvileg fél órán át kikapcsolva hidegindítva az usb driver/virtuális hálókari eltávolítva, mindkét gépen friss oprendszer van. Az alábbi érdekes helyzet: Modem érzékeli a routert, világít a pc led folyamatosan, tehát nem észlel problémát. Router érzékeli a modemet, WAn led világít, igaz néha mintha hunyorogna. A két gép között tökéletesen megy a belső hálózat, fájlmegosztás, nyomtatómegosztás ( sima win varázslóval konfigurálva), net viszont nincs. Ha a gépeket külön, külön etherneten rákapcsolom közvetlen a modemre, megy rajtuk a net. Ha a modemet etherneten csatlakoztatom az egyik géphez ahhoz csatlakoztatom a másik gépet, megy a fájlmegosztás, belső háló, és a net is, (router kilőve) de gyakorlattilag ugye csak abban az esetben ha be van kapcsolva a "szervergép". Ha a ruuter a rendszerben van, gyakorlatilag a net meghal, a cél pedig éppen ennek a megosztása lenne. Utánnaolvasgattam a dolognak amennyire tudtam, de csakj azt a megoldást ajánlják, hogy a modemet hidegindítsam, hogy a routeren keresztül kapja a DHCP infókat és elvileg mennie kell. Nem megy. Ötlet? Most a "szervergépes" megoldás megy... de szeretnék megoldást találni.

Öld meg mind! Isten majd szétválogatja!

(#3873) netboy válasza rdi (#3870) üzenetére


netboy
senior tag

Ezt nem értem :(
a netről hogy pingelem meg a belső hálón lévő 3 eszközt?a szolgáltató nem ad e különbőző emailcímet.

(#3874) netboy válasza dormantamas (#3872) üzenetére


netboy
senior tag

sztem nézd meg a router beállításait, hogy milyen net van neki beállítva (mihez csatlakozzon) + írd be nekünk ide mi van a statusz fül alat.

(#3875) rdi válasza netboy (#3873) üzenetére


rdi
veterán

Arról volt szó, hogy mindegyik eszközödön futna egy webszerver. Akkor már csak ki kell engedned a routeren. Persze célszerű lenne adni mindegyiknek egy dyndns -et :) is.
Vagy félreértettem valamit. Ami szokásom. :(

Nálam így megy egy szerver: http://erdeipeter.myip.hu:1024/img/video.asf

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#3876) netboy válasza rdi (#3875) üzenetére


netboy
senior tag

a cél az volt hogy a port átírása nélkül mennyen!
neked is van port beállítva!
1024!

(#3877) Primőr


Primőr
aktív tag

Miért van az, hogy LAN hálózatban, közvetlen kapcsolással a játék közben a kapcsolódó fél laggol?
Tehát mindig csak az laggol, aki csatlakozott a létrehozott szerverhez. És ugyanez volt, mikor a neten játszottunk Hamachival.. Honnan van ez a jelenség?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#3878) rdi válasza netboy (#3876) üzenetére


rdi
veterán

ja tényleg. :(

Fej! Tor! Potroh!

(#3879) rdi válasza netboy (#3876) üzenetére


rdi
veterán

Találtam vala mi érdekeset, persze nem tudom, hogy neked segít -e?

[link]

Fej! Tor! Potroh!

(#3880) netboy válasza rdi (#3879) üzenetére


netboy
senior tag

hm...
valami ilyesmi lesz
köszi

(#3881) tzscske válasza netboy (#3880) üzenetére


tzscske
tag

szerintem ez nem lesz jó arra amire neked kell.
"legegyszerűbb" úgy lenne,ha a router helyére tennél egy gépet valami szerver oprendszerrel, ez ellátná a routolási feladatokat és meg tudná oldani azt amit te akarsz.
Bejönne a kérés,hogy melyik oldalt (gépet,akármit) keresnek és a szerver eldöntené merre küldje tovább a csomagot.(leregelnéd a netboy.myip.hu címet,beállítanád a szerverre ott tovább tudnád osztani 1.netboy.myip.hu,2.netboy.myip.hu,akármi.netboy.myip.hu stb címekre és akkor a megfelelően beállított szerver tudná hova nyúljon.)
Megoldható linuxal, winnel akármivel.Igaz nem kis munka megcsinálni de nagyon rudalmassá tehető a dolog.
Esetleg vannak olyan routerek amik nem gyári szoftverrel meg tudják ugyanezt oldani,de ebben nem vagyok biztos.

(#3882) netboy válasza tzscske (#3881) üzenetére


netboy
senior tag

köszi szépen a segítséget...
ez is 1 megoldá... sztem ez is marad, köszi

(#3883) szigyi


szigyi
csendes tag

Szoasztok, nekem az lenne a problémám, hogy itthon egy smc routerrel van megosztva a chello, a router ből 4 ág jön ki azon 2 pc 1 mac és egy ág amin még nincs semmi, az a problémám hogy az én gépem az egyik pc egyszerűen nem lát senkit még magát sem a hálózat ihelyekben, és mások sem látnak, pedig van megosztási mappa meg minden, mshome munka csoportban vagyok mint a másik pc, pedig a mac ről pl látom a másik pc-t ás a pc ről is a mac et. de az én gépem semmi, internet megy meg minden, de semmi megosztási dolog. Mit lehetne csinálni? tegyem újra az op ot?

(#3884) shev7 válasza szigyi (#3883) üzenetére


shev7
veterán

vagy konfigurald be rendesen a tuzfalat :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3885) Primőr


Primőr
aktív tag

Nem lehet, hogy a hálókártyámmal van baj? Az enyém egy Realtek 8168/8111 Gigabites kártya, a többi gépen meg csak 100Mbites van..

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#3886) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Szerintetek javulhat a vonalam minősége és ezálltal a sebessége a netemnek, ha kicserélem a régi ezer éves kerek fali csatlakozót egy uj fajtára?

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#3887) rdi válasza Jégkokó (#3886) üzenetére


rdi
veterán

Mi köze a telefonod csatlakozójának a neted sebességéhez?

Fej! Tor! Potroh!

(#3888) Jégkokó válasza rdi (#3887) üzenetére


Jégkokó
veterán

Csak mondjuk arra gondolok, hogy már nagyon régi tipus ,és lehet hogy egy újjal nagyobb sebességet lehetne elérni

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#3889) gardener válasza Jégkokó (#3888) üzenetére


gardener
senior tag

Kisebb méret, kisebb súrlódás ergo nagyobb sebesség :DDD

(#3890) rdi válasza Jégkokó (#3888) üzenetére


rdi
veterán

neked betárcsázós neted van?
Mert adsl esetén ugye a szűrő a telefonaljzatod előtt van...

Fej! Tor! Potroh!

(#3891) Jégkokó válasza rdi (#3890) üzenetére


Jégkokó
veterán

Nem betárcsázós, már adsl em van. De a szűrű nincsen kapcsolatba a modemmel, hanem az egyik telefonra van rákötve és igy gyorsabb sebességet produkál, mintha a modemen lenne közvetlenül a szűrő.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#3892) rdi válasza Jégkokó (#3891) üzenetére


rdi
veterán

Ez nagyon érdekes .
Végül is miért ne. És ha telefonálsz akkor semmi probléma a nettel?
vagyis nálad bejövő vonal >> telefon >> szűrő >> modem?

Fej! Tor! Potroh!

(#3893) Jégkokó válasza rdi (#3892) üzenetére


Jégkokó
veterán

Most jelenleg az egyik telefonon van a szűrő, és ha bekötök még 1 telefont a fali aljzatba, akkor a net egyszerüen elmegy.De igy a szűrűn lévő telefonnal lehet közbe telefonálni, net akkor is van

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#3894) rdi válasza Jégkokó (#3893) üzenetére


rdi
veterán

persze, mert telefont a szűrő után

mondjuk a hálózat tulajdonságát szerintem nem befolyásolja az az egy csatlakozó. Bár én nem vagyok szerelő.

[ Szerkesztve ]

Fej! Tor! Potroh!

(#3895) Magnat válasza Carlos-D (#3855) üzenetére


Magnat
veterán

Kikapcsolt tűzfallal próbáltad?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#3896) NagNo


NagNo
csendes tag

Sziasztok!

Van egy notim, és két hálózati kártyám hozzá(mindkettő realtek 8139/810x alapú PCMCIA kártya).
Szeretném összekötni a notit egy másik géppel, de valamiért sehogy nem akarja látni a másik gépet. Próbáltam már úgy, hogy beállítottam egy fix ip címet mindkét gépnek, próbáltam dhcp-vel is, de sehogy nem sikerült.
Amiket csinált:
1. Fix IP: (természetesen mindkettő 192.168.1.x/255.255.255.0)
ping a másik gép ip-ére: eredménytelen
ping a másik gép felőle: eredménytelen
ping a 127.0.0.1-re tökéletes válaszok

2. DHCP-vel:
nem kap IP-t, és pingeléskor nem lát semmit, csak a 127.0.0.1-et.

Ugyanezt csinálja mindkét kártyával(az egyik ráadásul teljesen új, úgyhogy nem valószínű, hogy hibásak lennének)

A windows eszközkezelőjében semmi felkiáltójeles nincs, a windowst már újra is telepítettem, a másik gépet pedig már össze tudtam kötni egy harmadikkal(amivel ugyanúgy nem ment az első)

Tűzfal, vírusírtó nincs telepítve, csak az alap windows a driverekkel.

Bármi ötletet szívesen fogadok, ami azzal kapcsolatos, hogy mi lehet a gond, és hogy hogyan tudnám megoldani.

Előre is köszönöm a segítségeket.

Norbi

(#3897) Magnat válasza NagNo (#3896) üzenetére


Magnat
veterán

Hi,

közvetlenül kötötted össze őket? Ha nem, mi van közöttük, router/switch? Ha közvetlenül, biztos, h fordított színkódos a kábel?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#3898) shev7 válasza NagNo (#3896) üzenetére


shev7
veterán

a windows tuzfal is megfogja a pinget asszem

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3899) NagNo válasza Magnat (#3897) üzenetére


NagNo
csendes tag

Szia!

Igen, közvetlenül kötöttem őket össze, és igen, crosslink kábel segítségével. Ezt a kábelt használtam a 2-es és 3-as gép összekötésére is, és ott működött. Ezért nem értem a problémát én sem.

(#3900) NagNo válasza shev7 (#3898) üzenetére


NagNo
csendes tag

Szia!

A fő gond a win98as gép, amin nincs windows tűzfal, a másikon pedig nincs bekapcsolva, így az sem okozhatja a problémát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.