Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3751) sziada5925 válasza nosferat9 (#3750) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Szia!
Nekem is volt Vistán ilyen problémám, hogy dugjam be a kábelt, erre azt csináltam hogy letöröltem a már felismert hálókártyát, újraindítás és működött. Ha netezni tudsz vele akkor tényleg valószínű, hogy nem kábelhiba. Vistán kell lenni fájlmegosztásnak, amit valóban be kell kapcsolni, a hálózat beállítás varázsló vagy nem tudom már milyen néven fut Vistán megoldja ezt is. Utána már működött a hálózatom, de sokszor nem látta egymást a két gép Vista és Xp között és ez néha idegesítőnek tűnt. Xp alatt is azt írja, hogy egy hálózati kábel nincs bedugva, vagy csak Vista alatt?

Üdv: Ádám

(#3752) nosferat9 válasza sziada5925 (#3751) üzenetére


nosferat9
csendes tag

Szia! Töröltem laptopon a hálókártyát, újraindítottam, de semmi változás :F , egyébként, igen, a gépen is azt írja, hogy nincs bedugva a kábel.

(#3753) sziada5925 válasza nosferat9 (#3752) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Milyen az utp kábeled? patch vagy crosslink?

Üdv: Ádám

(#3754) rdi válasza sziada5925 (#3753) üzenetére


rdi
veterán

ott a pont :)

Fej! Tor! Potroh!

(#3755) mezis válasza Gabesz27 (#3745) üzenetére


mezis
nagyúr

Gondolom, hogy kábelen érkezik a NET. Ezt valamelyik LAN portba kell dugni és nem a WAN-ba.
Az IP címek kiosztásánál légy tekintettel a szomszédod IP címeire... ;)

Segítséget szeretnék kérni, szeretném megosztani a lakásban lévő adsl net-et (egy gép vezetékes és egy notebook vezeték nélkül kapcsolódna, mindkettőn winXP). Még nem igazán csináltam ilyet, kezdő vagyok nagyon a témában, de jópár oldalt és itt a fórumot átnéztem, nagyjából tiszta is a dolog remélem menni fog :) . A routert megvettem (Linksys wrt54gl). Ami nem teljesen tiszta számomra, hogy a net amit megosztanék az is már egy routerből jön a szomszédtól, ilyenkor mire kell figyelni ha ’tovább’ akarom azt osztani. Úgy értem a router és szg.-ek beállításánál (és esetleg a kábelezésnél) valamit másképpen kell konfigurálni, mintha simán közvetlenül a modemen keresztül kapnám a netet?

mezis

(#3756) Gabesz27 válasza mezis (#3755) üzenetére


Gabesz27
csendes tag

igen, kábelen jön a net, most este sikerült is összhozni az egészet, működik minden szuperül, de én az átjövő kábelt a routerem WAN portjába dugtam, akkor ez így nem jó valamiért? :F (a router topicjában azt az infót kaptam, hogy oda tegyem :) )
Kösz a segítséget!

(#3757) mezis válasza Gabesz27 (#3756) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha így is működik, akkor jó az így is. (Úgy tudom, hogy nem minden ADSL router képes erre.)

igen, kábelen jön a net, most este sikerült is összhozni az egészet, működik minden szuperül, de én az átjövő kábelt a routerem WAN portjába dugtam, akkor ez így nem jó valamiért? :F (a router topicjában azt az infót kaptam, hogy oda tegyem :) )

mezis

(#3758) tom_tol


tom_tol
addikt

Sziasztok
két gépem van hálozatban minkettön XP
egy Sweex SW101 switch-n keresztül
tcommanderel másolás 1400 kbytos sebesség
ez normális vagy nem (sztem kevés)
ennyire nem rossz a config vagy igen?
kösz

(#3759) Gabesz27 válasza mezis (#3757) üzenetére


Gabesz27
csendes tag

OK, akkor megnyugodtam, kösz mindent. :R

(#3760) sziada5925 válasza tom_tol (#3758) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Szia!
Nekem is hasonló sebességgel másol a TCM pedig 2 ata vinyós gép között. Bár ez szerintem nem ettől függ vagy nem csak ettől.

Üdv: Ádám

(#3761) daninet


daninet
veterán

szenvedek az itthoni hálózat beállításával..kb 2 éve simán megy nemtom most mi a baja
4 gép van összekötve routerrel és 1 darab amin frissen telepítettem windowst nem akarj az igazságot... minden gépet lát, viszont a többi gép nem látja és saját magát se látja a gép..
pingelés rendben van minden gépről... tűzfalat (windowsosat) kikapcsoltam (más nincs) és van még 1 NOD32 ami nem okozott még soha problémát ugyhogy ezt kizárnám...
ha beírom az IP-t más gépről hogy csatlakozzon nem akar, pingelni viszont hip-hop elkezd...
valami tipp?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3762) Kapor_Ur válasza daninet (#3761) üzenetére


Kapor_Ur
csendes tag

csatlakozom az előttem szólóhoz, hasonló a gondom, csak két géppel, A csak B-t látja, magát nem, B pedig látja magát, és A-t nem. Pingelés megy oda-vissza, gépek ipje is ok, user, jelszó, jogosultságok rendben. xp sp2 mind2 gép, régebbi telepítéssel, kifele megy a net mindkettőről.

(#3763) rdi válasza Kapor_Ur (#3762) üzenetére


rdi
veterán

Errefelé is érdemes keresgélni:
[link]

Fej! Tor! Potroh!

(#3764) shev7 válasza daninet (#3761) üzenetére


shev7
veterán

tuzfal?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3765) shev7 válasza shev7 (#3764) üzenetére


shev7
veterán

hopsz, latom az nincs, akkor a masik trivialis kerdes, vannak megosztott mappak ;)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3766) sekli


sekli
addikt

helo,
a fel oldallal fenntebb levo problemam meg mindig all, de felmerult egy ujabb is...

speedtesttel merve az en gepemen (ami a routerhez kabelen kapcsolodik) 6,1Mbit/s a letoltes, es 400Kbit/s a feltoltes, az egyik laptopon, ami g-s WiFi-n uzemel gyakorlatilag ugyan ezt mertem, viszont a masikon, ami az usb1.1 miatt csak b-s csak 177Kbit/s a letoltes, a ping es a feltoltes ugyan annyi, mint nalam..., ez nem felremeres, tenyleg ennyi kb, erezhetoen nagyon lassu... mi lehet ennek az oka...? nem hiszem, hogy az elmeletben 11Mbit/s-es savszelessegre kepes wifi csak ennyit tudna, plane, hogy a feltoltes sokkal jobb...

(#3767) sekli válasza sekli (#3766) üzenetére


sekli
addikt

csak kivancsisagbol kiprobaltam meg egy itthon levo P1-en is, a sprrdtest flash-es dizajnja egy kicsit megfektette, de a letoltes ugy is volt 3Mbit/s...

(#3768) tata21


tata21
tag

Üdv mindenkinek
Segítséget kérnék:
Dunaweb-es mikroh. internetet szeretnék megosztani 2 gép között hálókártyákon keresztül. Van-e erre reális lehetőségem?
Milyen beállításokkal működik?

Köszönöm a segítséget.

(#3769) kumpl


kumpl
aktív tag

A haverom, és az én gépem össze van kötve UTP kábellel. Az é gépembe USB-n keresztül megy a kábelnet. Ma a hálózati hely hozzáadásánál megjelent még 4-5 más számítógép is. Az egyikhez még be is tudtam lépni. Gondolom neki volt megosztott mappája. Na ha én látom őket őkis látnak engem. Nekem viszont megvan osztva 1-2 dolgom, é nem akarom, hogy esetleg mások hozzáférjenek!!! Mit tegyek???

(#3770) rdi válasza kumpl (#3769) üzenetére


rdi
veterán

Vegyél föl egy-egy felhasználót a te gépeidre egyforma néven és jelszóval amin keresztül beléphetsz a gépedre a másik gépről. Legyenek meg a megfelelő jogosultságai.

Fej! Tor! Potroh!

(#3771) kumpl válasza rdi (#3770) üzenetére


kumpl
aktív tag

Valami olyan megoldás, hogy nekem ne kelljen jelszavakat irogatnom, meg bejelentkezgetnem minden windows indításkor??

[ Szerkesztve ]

(#3772) Gülümaci válasza kumpl (#3771) üzenetére


Gülümaci
tag

elveszed a jogokat az illetéktelenektől. pédául a "mindenki" -t azonnal ki kell venni a megosztás jogosultságból.

(#3773) kumpl válasza Gülümaci (#3772) üzenetére


kumpl
aktív tag

Na ez jól hangzik, d hogy kell megcsinálni??

(#3774) Gülümaci válasza kumpl (#3773) üzenetére


Gülümaci
tag

jobbklikk a könyvtáron, tulajdonságok, biztonság fül.

(#3775) rdi válasza Gülümaci (#3772) üzenetére


rdi
veterán

De ha nem lesz neki "mindenki" csak jelszavas felhasználók maradnak, akkor csak jelszóval tud belépni nem?

Fej! Tor! Potroh!

(#3776) kumpl válasza Gülümaci (#3774) üzenetére


kumpl
aktív tag

Nincs nekem olyan, hogy Biztonsági fül... Nem tudom miért de most a megosztásnál nincs olyan, hogy csak jelszóval rendelkező felhasználók nyithassák meg. Régebben még volt olyan. Akkor csak az nézhette meg a mappámat, akinek megmondtam a kódot. Most miért nincs??? Mit változtattam meg?

(#3777) sekli válasza sekli (#3766) üzenetére


sekli
addikt

up!? :U

(#3778) Gülümaci válasza kumpl (#3776) üzenetére


Gülümaci
tag

Kezdjük az alapoknál... Milyen oprendszer fut a gépeden?

(#3779) kumpl válasza Gülümaci (#3778) üzenetére


kumpl
aktív tag

XP SP2
Néztem a hálózati helyeknél, hogy a Teljes hálózaton belül van olyan, hogy Microsoft Windows Hálózat, és azon belül van 4 munkacsoport. Egy MSHome, ebban van 4 számítógép, ezekhez nem tudok belépni. Aztán van egy Munkacsoport nevü munkacsoport, ebben vagyok én is a haverral, aztán meg van egy Otthon munkacsoport, ebben 1 számítógép van, amit el is tudok érni.
Nem lehetne, hogy én ne a Microsoft Windows Hálózatban legyek? Nem biztos, de én mintha már lűttam volna ott másfelyta hálózatot is... (De mondom lehet, hogy rosszul emlékszem...)
A Tartomány miben más mint a munkacsoport, ha a haverral 1 tartományt állítok be, akkor is be léphetnek hozzánk mások?

[ Szerkesztve ]

(#3780) nthz489


nthz489
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy ha ftp-ről töltök le akár total commanderben, akár Smart Ftp-vel, akkor a letöltés akadozva megy, azaz felmegy maximumra letöltési sebesség majd lemegy majdnem minimumra és újra fel és újra le és így tovább, sőt néha mintha abszolút megállna, majd megugrana és megint megáll..... Tehát nem egyenletesen tölt, ami eléggé lelassítja az egészet. A kérdésem az lenne, h mi lehet ennek az oka és mi a gyógyír????

Előre is köszi a válaszokat!!!

Sziasztok!

(#3781) mezis válasza kumpl (#3779) üzenetére


mezis
nagyúr

A tartományhoz kell egy Win szerver. Nem hiszem, hogy ilyet üzembe akarsz állítani.

A Tartomány miben más mint a munkacsoport, ha a haverral 1 tartományt állítok be, akkor is be léphetnek hozzánk mások?

mezis

(#3782) metaldog


metaldog
aktív tag

Hi az lenne a kérdésem hogy pl van server egy cégnél és kapcsolódik rá 10 notebook és én mégegyet beakarok rakni a hálózatba hogy működjön akkor ezt hogy lehet technikailag megoldani, mik kellenek hozzá?

(#3783) attis71


attis71
tag

Sziasztok, köszönöm az eddigi segítségeteket. :R
A kapcsolatot sikerült létesítenem a két gép között(fájl megosztás).
Viszont a net megosztás még nem megy. Op. rendszerek XP+SP2 ,Crosslinkes hálózati kapcsolat,
IP cím, maszk,átjáró manuálisan megadva. A net PCI-is D-Linken érkezik.
Hálózati varázsló mind két gépen lefuttatva.
Kell-e még valamilyen beállítást végeznem ? :F

attis.

(#3784) mezis válasza attis71 (#3783) üzenetére


mezis
nagyúr

Engedélyezted a "vezérgépen" a WLAN vezérlőre a netmegosztást ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#3785) DFG_Jani


DFG_Jani
csendes tag

Sziasztok!

Az én problémám az lenne, hogy a lakásban az egyik gépből át akartuk vinni a netet a másikra, bedugtuk a kábelt, új kapcsolat varázsló, minden megvan, ki is írja hogy csatlakozva... de amikor használni akarom egyszerűen nem működik. Se a vírusirtó frissítése se a Firefox semmi. Ha tudja valaki a megoldást légyszi válaszoljon:) előre is köszi! :D

(#3786) gardener válasza DFG_Jani (#3785) üzenetére


gardener
senior tag

Te router nélkül akarsz netet megosztani?

(#3787) shev7 válasza DFG_Jani (#3785) üzenetére


shev7
veterán

mit szeretnel csinalni? milyen kabelt dugtal hova? milyen neted van?

ezek aprosagok, de kozelebb vihetnek a problema megoldasahoz :))

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3788) rdi válasza DFG_Jani (#3785) üzenetére


rdi
veterán

1. sz. hozzászólás

Fej! Tor! Potroh!

(#3789) DFG_Jani válasza gardener (#3786) üzenetére


DFG_Jani
csendes tag

nem megosztani akarom, hanem átkötni a másik gépre

[ Szerkesztve ]

(#3790) shev7 válasza DFG_Jani (#3789) üzenetére


shev7
veterán

nagyszeru :) masik ket kerdesre mi a valasz?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3791) DFG_Jani válasza shev7 (#3787) üzenetére


DFG_Jani
csendes tag

Azt szeretném, hogy csak az új gépen legyen net. A kábelek szerintem rendben vannak, (modemből a gépbe 1 van), a net T-online 1MBites. :)

(#3792) metaldog


metaldog
aktív tag

Hi az lenne a kérdésem hogy pl van server egy cégnél és kapcsolódik rá 10 notebook és én mégegyet beakarok rakni a hálózatba hogy működjön akkor ezt hogy lehet technikailag megoldani, mik kellenek hozzá?

(#3793) shev7 válasza DFG_Jani (#3791) üzenetére


shev7
veterán

es az adsl kapcsolatot beallitottad az uj gepben?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3794) DFG_Jani válasza shev7 (#3793) üzenetére


DFG_Jani
csendes tag

hát nem csináltam vele sokmindent.. csak végigcsináltam az új kapcsolat varázslóban és mikor készen voltam és ráböktem hogy csatlakozás, jelezte hogy t-online csatlakoztatva, de mégsincs net... :F

(#3795) B@zs


B@zs
tag

Sziasztok
Az a bajom hogy váltottam adsl-ről chellora és nem tudom hogy mit kell állítsak a laptopomon hogy menjen net eddig ugye telefonos kapcsolat stb. volt ezt viszont nem értem hogy mit is kell beállítani a hálózatoknál a másik gépen beállított valamit csak nem tudom hogy mit.Mit kell beállítani hogy menjen a net?
Köszönöm BB

Üdv

(#3796) shev7 válasza B@zs (#3795) üzenetére


shev7
veterán

chellonal semmit nem kell beallitani. a szerelo beregisztralta a mac cimet, es utana megy...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3797) B@zs


B@zs
tag

mia az a mac cím?
de laptopon nem megy csak a gépen.hogyha én a laptopba dugom a kábelt akkor nincs kapcsolat.

Üdv

(#3798) daveredline


daveredline
tag

Nekem egy olyan gondom van h elromlott a routerem és kaptam egy ujat(tp link tl-r860)de ezzel se megy a net,(pedig ez zsír új és jónak is tűnik) pedig elvileg mindent ugyanúgy állítottam be mint az előzőnél. Upc chello-m van 1mbps os. Mivel ez csak egy gépre való klónoztam a MAC adresst ahogy a boltban is mondták meg beállításnál ppoe(lehet rosszul írom) kapcsolatot hoztam létre és beírom a router setupjába felh nevet meg a jelszót és nem csatlakozik a netre. a két gép látja egymást különben..
Már nagyon felidegesített, uhogy fontos lenne h valaki felvilágosítson!
Ha tudtok valami okosat mondani akk resetelem és máris kezdem előröl..

Üdv Dave

(#3799) shev7 válasza B@zs (#3797) üzenetére


shev7
veterán

akkor mikor a laptoba bedugod a kabelt menj a prov.chello.hu cimre es regisztrald a cimet. (mondanam hogy valtoztasd meg a laptop mac cimet... de csak a galiba lenne belole :) )

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3800) daveredline


daveredline
tag

uhh én a prof.chello.hu ra mentem áá rosszul emlékeztem gyors ki is próbálom

kösziköszi

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.