Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- bkercso: Tápszűrő-5 SMPS-hez
- Gurulunk, WAZE?!
- Sapphi: StremHU | Source – Self-hostolható Stremio addon magyar trackerekhez
- Luck Dragon: MárkaLánc
- sziku69: Szólánc.
- Hieronymus: Az igaz barátság kezdete
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Huszonnyolcadik rész - Az újrakezdés
- MasterDeeJay: Intel Optane M10: mire lehet használni?
-
LOGOUT
Opel topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
Mikuland
tag
Valaki foglalkozott már az antenna alatti gumival? Az enyémen megette az uvé, töredezett. Nem sok helyen találtam antennákat.

-
bajaki
őstag
Tudtok segíteni?
Melyik hűtőt vegyem a G-s Astra-ba?
1.6, benzin, X16XEL a motorkódJó lehet ez a legolcsóbb Bárdi Autós is? Mármint minőségre gondolok. Egyik márkát sem ismerem igazából.
-
diablo1984
veterán
ejj, jó ez a benzines autó,ma a kipufogó rendszert festegettem, a kipuff tele van vízgőzzel, rohad szét mindenfelé a házsó dob! az elmúlt időszakban csak dízeleim voltak, ott nem volt ez gond.....
tavasszal lehet majd hátsó dobot szereznem, mert ennek annyi.... -
válasz
ququry
#33288
üzenetére
15 ezer Forintot kértek érte.
Én is bízom benne, hogy megkapott mindent. Közvetetten a gazdájától vettem; 4.5M-ért rendelt bele extrákat anno
Már két éve csak kerülgették a garázsukban, aztán mostanra lökték ki a helyi autónepper telepére. Nálam szép nyugdíjas évei lesznek a kocsinak, nem taposom egyik autómnak sem, nem szeretem gyötörni a technikát! -
McDoug6lak
tag
Urak!
Keresnék 3db elfekvőbe levő "rendőrfelnit".
Ha valakinek tudomása van ilyesmi elfekvő készletről, nyugodtan megoszthatja velem
De ha esetleg valakinek 4 db van, arra is vevő lennék
-
hdman
őstag

H Astra kombi 150lo+chip. Sztem nem rossz
Tud ez jól is fogyasztani. A multkor ugyanezen a szakaszin full padloval 8,3 liter lett 
-
AMD Power
titán
válasz
bajaki
#33277
üzenetére
Ne aggódjál nem csak te fogsz hamarosan hűtőt cserélni. Én eleve úgy vettem ,hogy a hűtő bal felső részén valahol ereszt vagy szivárog a cucc. Jó fagyálló szaga is van a "motortérnek". Viszont most ,hogy a hideg miatt jobban összehúzódik ,majd kitágul a hűtő egyre több víz fogy el belőle.

Télen szerintetek ha 1l többet megeszik a gép az teljesen normális nem?
-
ququry
csendes tag
válasz
KillHates
#33267
üzenetére
Ejnye nagyon amatőrnek tartasz.

Írtam, hogy "Kibeleztem". Ott várja a polcon hogy ha szükség úgy hozza vissza kerüljön.
Ami a csavarhúzót illeti lehet hogy már 2 is van ott valahol.
Annyira zsúfolt a hely és annyi mindent kellene leszeni, hogy nem szívesen kezdek hozzá.
Bízom a hazai kátyúkba.
Bár rettenetesen sajnálom a szerszámokat, már nagyon a szívemhez nőttek.
Komoly mercit vettél. Dízel? -
-
davee_92
csendes tag
válasz
Rotor82
#33278
üzenetére
Sziasztok!
Astra H szivargyújtó nem ad áramot. Gondolom kiment a biztosíték.
A kérdésem az lenne, hogy hol található és melyik lesz az?
Motortér bal oldala akksi mellett feljebb, fekete műanyag doboz, fedél lepattint, kezelési útmutató elővesz, fellapozod és megtalálod melyik biztosíték melyik, de a biztin is meglátszik ha elposszant, kivéve a zárt verzióban.
Valaki OpelMűhely nyakpántot? Opeles jégkaparó és matrica az ajándék...

-
Rotor82
aktív tag
Sziasztok!
Astra H szivargyújtó nem ad áramot. Gondolom kiment a biztosíték.
A kérdésem az lenne, hogy hol található és melyik lesz az?
-
trassher
addikt
Egyetértek azzal amit írtok, én sem biztosnak vettem ezt az okfejtést csak egy viszonyításnak. Majd ha a teletank kiürül akkor kiderül.
Most hívott a szerelőm hogy mindenképpen le akarom e cserélni a vezérlést. Azt mondja olyan új hogy még a felirat sincs megkopva sehol és a fogak is jók. Gates szett van most rajta, azt mondta ha az övé lenne nem nyúlna hozzá csak majd 20.000km után. Abban maradtunk hogy ha jó akkor nem kell cserélni hiába használt autó, megbízok benne na meg miért beszélne saját maga ellen. Neki az lenne a pénz ha lecserélnék. A szett és a pumpa árából + pár ezerből veszek 4 téli gumit a futózott rettenetek helyett és kész is a téli felkészítés.
-
válasz
AMD Power
#33274
üzenetére
Pontosan.
Nekem mondjuk minimum a 100km, de 6-6,5 fogyi mellett, nem sima városban.
De általában 120 szokott lenni.
Az meg 7-8 liter közötti negyedet jelent.
De az a negyed nem negyed, a piros teteje 11-12 liter, a piros alja (mármint amikor leesik nullára) meg 6 liter. -
Declare
őstag
válasz
Gergőke88
#33270
üzenetére
....nyilván én vagyok a hülye, mert azt gondoltam, hogy 2 fok alatt hóláncot kell a kocsira rakni....

Nyilván el sem tudod képzelni, de Mo.-n is kellhet hólánc....
1. Nálunk otthon is hólánc nélkül majdnem minden évben van olyan pár hét, amikor nem megy más autó fel oda ahol szüleim laknak, csak hólánccal.
2. Ausztriába fenéken is billentenek hólánc nélkül.
4. Németországban élek
De azért nagyon köszönöm az észrevételt, átgondolom még egyszer, hogy akarok e hóláncot

-
Declare
őstag
válasz
trassher
#33218
üzenetére
Spritmonitor-on keresd meg a kocsidat, 90% ban jól be lehet lőni mi az átlag, ha normálisan vezetsz (nyilván a 12 liter/100 meg a 4 l/100 értékeket húzd le, ott nem az autóval van a hiba
.Ezek a kis benzinesek ha pörgetve vannak akkor nagyon tudnak enni, de ha normál tartományban vezetsz, az a kocsi 6-8 lieter között kell hogy hozza az átlagot (hidegen városban, dugóban mondjuk nyilván több, meg autópályán 140 el is).
Másik, ahogy mindenki írta is, ez így még viccnek is gyenge fogyasztás mérésére. A megtett km és tankolt üzemanyag mennyiségeket írd fel, vagy mobil app és akkor pár hónap után nézz rá az átlagra. Egy mérés az semmit nem ér....ha nagyon óvatoskodsz mert most számolod épp az nem a kocsid átlagfogyasztását fogja mutatni...bár kétségtelenül önámításnak nagyon jó

Én a teletankos módszerben hiszek. Ha nem szeretnél egyszerre nagy összegnél tankolni, akkor is csak egyszer kell teletankolnod a kocsit és utána ugyan úgy el tudsz járni a kútra tankolni, ha megtettél 100-200-300 km-t és ugyan annyiba fáj, mintha mindig villog a tankolás ikon. Ráadásul tudod, hogy a kocsiban bőven van benzin mindig

-
Declare
őstag
válasz
KillHates
#33180
üzenetére
Köszönöm!
Nem akarok semmit cserélni benne/rajta
ez egy Opel.....hát nem tudod, hogy ez sose kopel????? 
Priviben majd írok, azért kíváncsi vagyok, hogy mi van a KillHates féle bazárban
vagy ha leírod azt megköszönöm!Hóláncod az nincs?
Így hogy 2 fokban indultam tegnap reggel elgondolkoztam ezen a dolgon.....mert ugye az nincs a kocsihoz még 
-
zolikaDB
veterán
A tank formaja nem szabalyos, uh igy merni nem lehet fogyasztast.
Masik dolog: nekem sedan varosban ennyit eszeget most a hideggel, de autouton valamivel kevesebbet. Viszont en csak vegyest tudok szamolni, mert varosban, es fouton is megyek a kocsival, utobbi kb hetente, kethetente. De az 1.4 Z14XE hasonloan fogyaszt nalam, a meresed pontatlansagatol fuggetlenul. -
válasz
ququry
#33265
üzenetére
Huh! Jó eséllyel indulsz a hogyan gyújtsuk fel az autónkat versenyen!
1, Részecskeszűrős kérdés: Ha kivetted a rendszerből a PFM-et akkor fizikailag is ki kell szerelned a kocsidból!!!! Nagyon fontos, különben így jársz majd:

Mivel nem tisztítja majd a computer és csak gyűlik bele a korom, ezért egy idő után el fog tömődni, a kipufogó gáz csak kis helyen fog átjutni rajta és azt majd olvadásig hevíti. Ekkor lesz majd meglepetés ha a dugóban állva a 6-700 fokos (külső hőmérsékletű!!) részecskeszűrő úgy gondolja, hogy nagy a nyomás benne és a burkolata meg már elég lágy, hogy a félig műanyag motortérbe kihányja az izzó tartalmát.2, Csavarhúzós kérdés: Ezt nem is tudom, hogy gondoltad? Bárhová bármi leesik, beesik, becsúszik akkor azt a addig kell keresni amíg meg nem lesz. A műanyagok megolvadhatnak, meg gyulladhatnak (és jó eséllyel meg is teszik) a fém szerszámok meg dobogósak a zárlat csinálásban! Úgyhogy itt a hétvége; szerezz egy erős lámpát, barkácsáruházban 2 ezer körül kapsz már alkatrész/szerszám/csavar kiemelőt és jöhet a játék:

Már a barkácsáruházba sem a kocsival mennék!! -
ququry
csendes tag
válasz
KillHates
#33260
üzenetére
Már nem fogja villogtatni. Azt megoldottam. :-)
Kibeleztem és leprogramoztam az op-commal. Elvileg így elég.
Az okosok azt mondják, hogy le kell szedni a vezérlőt és rendesen törölni kell belőlle.Mennyire vagy benne ebben a típusban?
Beejtettem egy pici (kb. 6cm) csavarhúzót. A szelepdekli műanyag fedeléről legurult és beesett a motor és a kipufogóggáz hűtő ill. turbó fölé. Sajnos nem látom hogy holvan. Félek hogy galibát okoz, vagy akár a műanyag nyél elovad a kipuf. csövön és kigyúlad. -
trassher
addikt
válasz
KillHates
#33256
üzenetére
Köszi!
Hótálcán már gondolkodtam én is meg egy csomagtértálcán is. Ha úgy alakul majd privátban szólok bár nem tudom merrefelé laksz, lehet meg se érné elpostázni.
Holnap lesz cserélve:
-vezérlés (conti)
-vízpumpa (ruville)
-gyerták (gm)
-olaj (aral blue tronic)
-légszűrő, olajszűrő, benzinszűrő (wix amit mint márkát nem ismerem), pollenszűrő már cserélve
-hűtőfolyadékLaciCRM: Kimentél vele tankolni alatt azt érted hogy ukrjanába?
bajaki: Kipróbálnám mint a swift-el hogy mennyit megy még el tartalékról de ahogy olvastam nem szereti az autó ha kiürül a tank. Levegős lesz és le kell légteleníteni, ennyit nem macerálok vele.
-
válasz
diablo1984
#33200
üzenetére
Ezért is választottam a 270CDi-t mert az van haszonvasban is
A haverom faterjának is E270-ese van most van benne 1.230.000 km és nem volt még megbontva az olajkályha benne. Az is megevett már pár szett porlasztócsúcsot de mint írtam az Opelhez képest filléres tétel. -
válasz
glutamin
#33197
üzenetére
Azért bátorkodnék annyit hozzáfűzni, hogy az Astra H Z17DTH-ba egy porlasztócsúcs
újonnan 137 ezer vagy a felújítás 49 ezer de akkor áll egy hétig a vas, vagy 70 ezer a felújítottA 270 CDi-be egy porlasztócsúcs újonnan 47 ezer a felújítás 10 ezer vagy 20 ezer a felújított és otthon egy nyomatékkulcsal ki tudod cserélni.
A tárcsa valóban a duplája a mergára 8 ezer -> 15 ezer

A többi cucc, szerintem kb egy árban van, mert a merci egy 12 éves őstechnika az Astra meg új autó.
-
AMD Power
titán


-
válasz
Findzs
#33195
üzenetére
Ezt pont megnéztem; nagyon jól áll neki a távolság; sajnos elégé bele volt ivódva a kosz a kárpitjába, szerintem ennek is megvolt a 400 eKm és olasz okmányokkal adják. Ami 1.7 körül áll meg a végére. A mostani kocsim lehet, hogy lepukkantabb, de a valahogy jobb benyomást tett rám. (meg itt tirpák volt a nepper)
-
bajaki
őstag
válasz
#81556480
#33250
üzenetére
Reméljük.
EGR szelep tisztítást, illetve fojtószelep tisztítást mondta az eladó, hogy azok kellenének neki.
Szerk.: Hűtő ránézésre nem tűnik annyira vészesnek. Nincsenek elhajolva a lamellák, nincsenek ütésnyomok. Csak nem látok rá rendesen a problémás részre. Ez nem csak könnyezik sajnos, mert 55 km alatt kifolyt belőle a 2 liter indulás előtt beletöltött víz.
-
válasz
Findzs
#33193
üzenetére
Egymillió kettőért bevette a közvetítő az Astrát (nagyon szép volt és atom fullos) ré kellett fizetnem 500-at a gazdájának, és 80 ezret a közvetítő autótelepnek. Úgyhogy 1.78 M-ben megállt.
Első tulajtól vettem, ő a Kárpát utcában 12 éve 16.6 millió Forintért (12.1 volt az alapmodell és szolidan 4.5 millió pluszért felextráztatta) igaz, hogy 400 eKm van benne, de miden működik rajta, a 177 lóbol szerintem még 170 nem döglött meg és nem volt törve (egészen ma estig
)Mercit nyugodtan vehetsz, babszemekért van minden hozzá. 10 éve Mercijeim voltak. Mindenféle roncsok de volt S-em is.
-
#81556480
törölt tag
válasz
bajaki
#33247
üzenetére
x16xel ?? enyém is rángatott amikor szar volt a kipufogó ! Bizakodj hogy megoldódik mert simán lehet. Én amugy még szentül hiszek abban hogy az alapjárati motor is okozhat rángatást. Tisztítás használ neki.
Ha csak ennyi a probléma akkor szerintem ez nem probléma mivel az 500 egy elég nyomott ár !
Hűtő mennyire gáz? enyém könnyezik vagy 1 éve. De nem tulajdonítottam még neki jelentőséget.
-
válasz
glutamin
#33191
üzenetére
Hát ma orbitálisan beszopatott; segg sötét volt a munkahelyemen a parkolóban. Nosza rüki; parktronic bootol, szépen csorgok hátra alapjáratban; egyszer csak reccs, hátulról, majd a parktronic atom visításba kezd. Én csak rezignáltan megszólaltam; jókor b@zdmeg, neked kellett volna erre figyelned! Megvolt a beton virágláda
Úgyhogy lesz egy lökhárító fényezésem
És ezentúl nézem, nem hagyatkozok a technikára 
-
bajaki
őstag
válasz
#81556480
#33244
üzenetére
1 hete vettünk egy 1.6-os Opel G Astra-t. 500-ért hoztuk el 4 darab téli gumival.
Vezetett szervizkönyv, elvileg rendszeresen olajcsere és vezérműszíjcsere volt nem rég.Az eddig feltárt hibák:
- lyukas kipufogódob, ~10000 Ft
- lyukas a vízhűtő, de lehet hogy javítható, holnap kiderül (ha nem ~17500 Ft)
- néha kicsit rángat, mintha rossz lenne az alapjárat....hogy a kipufogónak van-e hozzá köze nem tudom, de lehet hogy EGR szelepet is ki kellene takarítaniEnnyi.
-
#81556480
törölt tag
válasz
trassher
#33240
üzenetére
Én a héten kicsit anyagi zsákutcába futottam: kifogytam a pénzből, benzin nem volt, de dolgozni menni kellett. 4 napig jártam úgy hogy szemmel láthatóan nem mozdult a mutató. minden nap (4 nap) úgy voltam hogy ma valahol megállok becsukom és megyek tovább gyalog mert kitankol. 2km oda 2 vissza. 5. nap is szépen hazajöttem, majd még kimentem vele tankolni. Vezetés függő is. én 7 liter !!!! differenciát is csináltam már két fogyasztás között. 5min és 12 volt a max. tehát ezek a dolgok teljesen relatívak. A Te autód is eléggé vezetés függő milyen fogyasztást fog produkálni. Apáméknak a 8 szelepes 1.4 van ( hengerenkénti injektoros ) de ott nem tudom 8 fölé vinni a fogyasztást akárhogy megbántom a gázpedált. a 16 szelepes érzékenyebb erre. Autópályán (szerencsére ritkán járok) 5 személy fullon csomaggal 150-160 átlag = 12 liter. ( x16xel B vectra )
bajaki lemaradtam. milyen autót vettél? mik a gondok röviden?

-
bajaki
őstag
válasz
trassher
#33240
üzenetére
Nekem konkrét tapasztalatom még nincs, de nekem is ilyen adatokat mondott az előző tulaj. Ha kivillan a benzinjelző akkor elvileg 80-100 km-t megy még, de nem próbáltam még.
De az üzemagyanyagszint-jelzőre én sem nagyon alapoznék. Elég érdekesen mér. Ma már a pirosban volt a mutató, de nem villant még ki a lámpa. A múltkor mintha már hamarabb kivillant volna.

Gergőke88: Nem vagyok benne biztos, de nagyon remélem. Most fog menni majd a szervizbe, sajnos vásárlás előtt nem tudtuk elvinni. Meglátjuk mi lesz.
-
trassher
addikt
válasz
#81556480
#33239
üzenetére
Tudom, ez csak következtetés volt.
Hetek kérdése és kiderül a mennyiség. 
Azt viszont nem tudom ennél a típusnál hogy működik a "tartalék", amikor kivillan a tankolást jelző lámpa. Azt sikerült eddig kiguglizni hogy ha elkezd világítani akkor még 100 km-re elegendő az üzemanyag. Ezzel kapcsolatban milyen információitok vannak?bajaki: Annyi hibája bármelyik másik autónak lett volna jó eséllyel. Az enyémnek is vannak kínjai bár főleg esztétikai és pár utastérben lévő dolog amit sok ember nem venne figyelembe.
-
bajaki
őstag
válasz
AMD Power
#33165
üzenetére
Hazaért a fater...most kapom a "jól bevásároltál" osztást. De szerintem adott helyzetben ő is ugyanúgy elhozta volna ezt az autót. És még mindig azt mondom, hogy inkább ilyen "kisebb" hibái legyenek, mintsem a motorral legyen valami gond. Ezeket szépen kijavítjuk és lesz egy pöpec járgányunk.
Csak ő abban a tudatban indult neki a kocsivásárlásnak, hogy elhozzuk aztán minden happy, csak menni kell vele.
-
trassher
addikt
Én azt veszem nullának ahol épp áll. Suzukinál általában mikor mentem tankolni 3-4 liter volt benne. Megadtam a km-t és mennyiséget az app-nak az pedig kiszámolta. Jövő héten ha teletöltöm akkor még kell 2 hét mire újra tankolok szóval leghamarabb 3 hét múlva derül ki mennyi az annyi de erős a gyanúm az eddig tapasztaltak alapján hogy simán meglesz a 8L/100Km.
Egy-egy kútra járok itthon és kint is. A kinti kutat azért tudom hogy jó mert ezek voltak a tapasztalatok + nem véletlenül oda járnak itthonról több milliós dízel és benzines autókkal is. Első pár alkalommal nem értettem mit keresnek itt olyanok akik 1-2 éves 7-sel, a6-a8-al vagy épp s500-al járnak de utána megszoktam. -
válasz
trassher
#33223
üzenetére
A mutató nem egyenletesen esik, a vonalak meg nem egyenlően vannak elosztva.
Ha nem akarsz kattanásig tankolni (megértem ha így van, én sem), használd az én módszeremet - akárhányan mondják hogy nem megbízható, kipróbálás nélkül, sokkal megbízhatóbb, mint a kattanásig tankolás, és ez tapasztalat, nem elmélet. (persze sok tankolásnál kijön a katanásos módszernél is a különbség, de ebbe nem mennék bele)
Én nem a telit veszem "nullának", hanem amikor épphogycsak elhagyja a féltank vonalát.
Mindig ekkor nullázom, nem tankoláskor.
Amennyit tankoltál, annyi fogyott a megtett kilométeren.
Valamint, egyre több kútról derül ki hogy csal az órájuk.
Több mint 10 évig tankoltam egy ilyenen, amiről felvetődött hogy jóval többet mutat az óra, mint amennyit kiad.
Belegondolva, amióta nem ott tankolok (persze másfelé is járok, már nem csak város), le is esett a fogyasztás.
Plusz kaptam megerősítő infókat is sajnos - ott soha többet.
Szóval érdemes megbízható kútnál tankolni - hogy melyik az, azt nehéz eldönteni, ez tény.
Nekem az Auchan bevált nagyon.
Kártyával fizetek a kútfejen, saját magam, nincs ennél jobb.
Emellett olcsó is, a fogyasztás meg hibátlan. -
trassher
addikt
válasz
deicide
#33229
üzenetére
Pedig ha megnézed az arányokat akkor ennyire jön ki. 1/4-ed tank 13 liter, és ránézésre ennek a 4/5-öd része ment el ami 10,4Liter. Persze ez nem pontos csak következtetés. Még nem tolom tele mivel nem jött meg a zöldkártyám (ukrajnában tankolok). Nem kell meglepődni, semmi különbség nincs az ottani és itthoni minőség között. Konkrét kutakat tudok kint ahová MOL kamion viszi a naftát. Fele itthon, másik fele ott kerül ki a tartályból.
Gergőke88: Igen ez alapján. Már pár éve számolok csurig tanktól üresig csak épp telefonos appal. Ez most abszolút szemre belőtt mennyiség de azért úgy gondolom 85%-os pontosság megvan feltételezve az üzemanyagszint jelző pontosságát. De vegyük úgy hogy majd 1/4 tank benzin kellett 120 km-re. Akkor Egy tankkal elgurulok majd 600Km-t úgy hogy még rá is hagytam számolásban? 52 literből azért ez nagyon karcsú.
-
trassher
addikt
válasz
AMD Power
#33219
üzenetére
Épp ez a gondom nekem is. 1.3-as swift 68Le-vel érzetre semmivel sem ment rosszabbul mint ez és cserébe 6 liter felett sosem evett vegyesben még akkor sem ha ütöttem vágtam. 2-esben 105-nél tilt, na ha olyanom volt akkor ezt simán eltoltam bármikor. Ehhez képest ez a 8.3 szerintem irreális de az opel fórumot olvasgatva 10-11 litereket írnak, ott a 8 körüli értékekre már azt írták hogy jó.

-
Mikuland
tag
Ne má!
Az Én 1.6 16 szelepesem is 7 liter körül eszeget vegyesben, ilyen tempónál meg még alatta is. -
ququry
csendes tag
válasz
AMD Power
#33217
üzenetére
Mi a baj a dízellel?
Nagyon erős. Igaz kicsit hangosabb és rövidtávon többet is fogyaszt. (sajnos)
Előtte G Astra volt 1.2 benzines kombi emelkedőkön kicsit szűkölt, de városban kijött 7literből hosszútávon pedig akár 5l is attól függ mennyire figyeltem a fogyasztásra. A legnagyobb hidegben is-15-20° azonnal indult.
Csak hiányzott belőle vagy 30Lóerő.
Ja és klíma is volt benne.
-
trassher
addikt
válasz
INMOTEP
#33208
üzenetére
Köszi a linkeket, az első szerintem simán elég lenne nekem.

G Astra 1.4 16V fogasztás
120Km-t mentünk ma este, ebből kereken 100Km főút 90-100-as tempóval. Bejelöltem a lopott képen hogy hol állt előtte és utána az üzemanyagszint jelző. 52 literes tank esetén ez ha jól mutat akkor 8,3L/100Km. Így számoltam kb vásárlás előtt a fogyasztással bár sokallom most kicsit. 90-100-as tempóval mentem főúton szóval még nem is nyomtam neki, városban nem volt se dugó, se más és még zöldhullámot is fogtam. Egy araszolósabb alkalommal simán lenyelne 10-11 litert ami klíma nélkül egy 90Le-s autótól a vicc kategória.
Csak én látom sötéten a dolgot és jobb ha kezdek vele barátkozni vagy van más ötletetek esetleg? -
ququry
csendes tag
válasz
diablo1984
#33214
üzenetére
Igen felvillan ~1 sec és már el is aludt. Próbáltam tesztelni OP-com-mal a relét, de nincs teszt eredménye.
igaz hibát sem ír ki.
De akkor mennyit vársz ki az indítással?
Ha elaludt rögtön indítasz? -
ququry
csendes tag
Sziasztok!
Van itt valakinek dizel Zafira B?Én nyáron vettem egy használtat. Eddig nem izzított indítás előtt. Azt mondták, hogy addig nem is fog még nem lesz hideg. Mostanában volt -2° is és még mindig nem izzít. Lehet hogy hibás az izzítórelé?
Hogyan lehet megállapítani? -
AMD Power
titán


-
trassher
addikt
-
Findzs
addikt
válasz
trassher
#33204
üzenetére
valószínűleg a visszacsévélő rugó szedett össze piszkot vagy elfáradt, szétszedés pucolás wd 40 segíthet rajta 247. hsz -től [link]
iderakom külön ezt a linket egy g astra beltér szétszedéséről hátha valakinek segít valamiben
pl. sebváltó és kézifékkar szoknya cseréhez is jó segítség aki még nem csinált olyat
[link] -
trassher
addikt
G astra övtisztításra van valamilyen speciális módszer? Mindkét övet kihúztam, kitámasztottam. Fél vödör langyos víz + 2 kupak ariel. Szivaccsal átdörzsöltem majd mikroszálas kendővel megint tiszta vízzel. Az anyós oldali már megszáradt de közel sem vagyok elájulva tőle. Az vezető oldali kész katasztrófa, félszárazon semmivel sem ment vissza könnyebben.

-
Mikuland
tag
Szép napot Opelosok!

Lassan egy éve nálam szeretett zafirkám, kapott friss olajat ( kb 7500 km-t tettem bele... ), ránéztünk a vezérlésre és cserésnek láttuk, így jövő héten az is meg lesz.
Néha itt is belibeg az alapjárat, de még nem tartom veszélyesnek.
Akarta venni használt kipuffot az opeles fészen, de nem ért ide két hét alatt.
Azért az öcsém astrájához szereztem két első fényszórót, legalább az meg lett. Cromaxtól új ablaktörlők, mert ezek a hajlékonyak hamar feladták, két távirányító felsőrész is lett, hogy a kulcsok se legyenek leharcolva.
Fagyálló rendben, ablakmosó rendben, aksi ha feladja cserés lesz, télikerék fenn. Jöhet a zimankó!
Új hozzászólás Aktív témák
- Huawei Watch GT 6 és GT 6 Pro duplateszt
- 8000 nit, maradhat? A szaúdiaknál kezd a Honor 600 Pro
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- Kerti grill és bográcsozó házilag (BBQ, tervek, ötletek, receptek)
- Óra vagy karperec? Egészségügyi mindenes!
- Samsung Galaxy S26 Ultra - fontossági sorrend
- További aktív témák...
- SZUPER Akcióban Új Bontatlan Dyson V15 Origin 3 év gyártói garanciával Azonnal Átvehető
- Tomason TN16 Bright Silver 8x18/ET40 - Hankook Ventus Prime4 225/55 R18 DOT 0624 + TPMS+felni kupak
- Sage Barista Touch garanciával/ 2x lefőzés csak!!
- DeLonghi Caffé Venezia I Gőzölőkar I Szervizelve I Garancia I Számla I Beszámítás
- Ajkai ólomkristály
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14400F 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Audi A6 C5 Multimedia - 1/32GB / 12 hó jótállás
- HIBÁTLAN iPhone 15 128GB Pink-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4635
- HP ProDesk 600 G4 USDT,Pentium Gold G5400T,8GB DDR4,256GB M2 SSD,WIN11
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Már két éve csak kerülgették a garázsukban, aztán mostanra lökték ki a helyi autónepper telepére. Nálam szép nyugdíjas évei lesznek a kocsinak, nem taposom egyik autómnak sem, nem szeretem gyötörni a technikát!




Akkor megnyugodtam, egy haveromnak sikerült "kiüttetni" a PFM-et de magát a cuccot nem vették ki. Volt is nagy ijedtség, mikor kipukkadt neki!




Hótálcás!!

És ezentúl nézem, nem hagyatkozok a technikára

