Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-06 17:04:36

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló! Kérlek olvasd el mielőtt kérdezel, és használd a keresőt!
Az összefoglalóban pár helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek! gyűrű

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) solti válasza Gardaai (#8700) üzenetére


solti
senior tag

nem receg a lejátszás... Leginkább pan mozgásoknál látható (mikor oldalra svenkel a kamera...). Engem eszméletlenül tud zavarni ha akadozik.

(#8702) Gardaai válasza solti (#8701) üzenetére


Gardaai
senior tag

Én ezt csak azokon a TV-ken látom, ahol be van kapcsolva a "képsimítás" (szappanopera feeling) funkció vagy hogyan csúfolják magyarul. Nekem minden ki van kapcsolva, fix 59hz-en megy (vagy mennyi az alap) és soha nem döcög, pedig amúgy 120hz-es panel van a TV-ben.
Ha ezen kívül nincs előnye, akkor nem szórakozok vele.
Fixen 4K-ra állítottam a felbontást, mert számomra nem egyértelmű a beállítás, hogy automatán hagyva skálázódik-e, így pedig ugye alapból disabled az AFR opció.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#8703) gyűrű válasza Gardaai (#8702) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Akkor a tiéd döcög rendesen, csak nem veszed észre.
a film pl 23,97Hz en megy de te kényszeríted hogy 59,94-el adja le, ekkor időnként ugrik a kép.
Tehát a lejátszásod nem követi a film eredeti képkockasebességét.
A döcögés 16-17 másodpercenként történik, ami 1000 vagy 1001 képkockánként jelentkezik.
Vannak akiket ez nem zavar.

[ Szerkesztve ]

(#8704) solti válasza Gardaai (#8702) üzenetére


solti
senior tag

50 vagy 60hz szokott lenni az alap. Sajnos 24-gyel nem oszthatóak ezek, ahogy 23,97-tel sem, de a 60hz-nél még egy sima dvd-s 25 fps is tud furán kinézni.

(#8705) Gardaai válasza gyűrű (#8703) üzenetére


Gardaai
senior tag

Akkor lehet a TV-m kezeli automatán a frame ratet, mert VRR képes, bár elvileg csak gaming módban kéne aktiválódnia! Illetve amit írsz 23,976 Hz megjelenítés erre képes magától a TV, abban az esetben ha a fenti "képsimítás" ki van kapcsolva. Tehát lehet átveszi a Firestick felett az irányítást és hiába 60hz-et ír mint kimeneti forrás, maga a megjelenített anyag kadenciahelyes lesz.

Gamerként, 360 hz-es monitorral, azért nem mondanám, hogy nem vagyok érzékeny az akadásokra.
Viszont semmit nem veszek észre abból amit írtok. Azt mindenképpen látnám, ha egy folyamatos videóanyagnál 16-17 másodpercenként előjön 1-1 képkocka akadás, ha meg másodpercekig akkor meg konkrétan idegesítene (fentebb írt képsimítást ezért vagyok képtelen megszokni, gyorsan mozgó jeleneteknél egyszerűen ugrál a szemem amikor egy magas képkockaszámból eltűnik 20-30 vagy több frame másodpercenként). Még azt is észre szoktam venni, ha a letöltött anyagban van 1-1 kihagyott frame, mert elcseszték a vágást (nem gyárilag, bár olyan is volt, hanem utólag hozzányúlt anyagoknál).

Asszonypajtás 120hz és 60hz kijelzős telefonok közül se mondja meg melyik-melyik, én 60-120-240-360hz monitor vakteszten is átmentem. Ez persze nem zárja ki, hogy filmezésnél, az adott hangulatban lehet nem zavar, de nehéz elképzelni.

Van a jelenségnek valami neve? Mint pl. a DSE, blooming stb.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#8706) gyűrű válasza Gardaai (#8705) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Pedig ez tény, nem tudod megcáfolni.
Lehet hogy a tv-d korrrigál valamit hókuszpókuszokkal, de hogy egy 59,94 hz-es adatfolyamot kap 23,976-ból az biztos.
Még ha 600Hz-es lenne a tv-d akkor se tud ezzel mit kezdeni.
A 120Hz tudna mit kezdeni a 24.000 -ról 60Hz-re de itt közel sem arról van szó.
A 25.000 meg nem is beszélve az se osztható a kimenő 59,94-el.
Szóval mindegy milyen gémer vagy, a beállításod rossz a sticken.
Hívják jitternek, stutternek, elég sok neve van.

De azt ajánlom ha eddig nem láttad , ne keresd, mert ha egyszer megvan, soha nem fogsz semmit tökéletesnek látni.

[ Szerkesztve ]

(#8707) Gardaai válasza gyűrű (#8706) üzenetére


Gardaai
senior tag

"Lehet hogy a tv-d korrrigál valamit hókuszpókuszokkal"
Mert az AFR mit csinál?
Át raktam Auto felbontásra és beállítottam az AFR-t, a TV ugyanazt a kimeneti jelet mutatja mind felbontás, mind képkockaszámban és zero különbséget látok. Még szuperlassítással is kamerázgattam (960 FPS) azokban a másodperc tartományokban ahol akadnia kéne.
A TV szerintem csak a maximumot mutatja amire képes az eszköz, konkrét FPS-t és felbontást csak Game módban tudnék mérni vele.

Erről a TV-ről van szó egyébként: [link]
Kicsit utána olvasva ezek a csúcs TV-k probléma nélkül tudják ezt kezelni.
Majd kipróbálom valami olcsó monitorra rádugom a stick-et, kíváncsi vagyok a jelenségre.

Igaz, hogy nem streaming, hanem PLEX-en nézem az anyagokat. Netflix-et a TV-n lévő gyári appal nézem.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#8708) kzkz


kzkz
őstag

Amíg 24 (vagy 23,976) képkocka van másodpercenként, tehát ilyen a forrásanyag, addig szerintem bárhány hz-es legyen a TV oldalirányú mozgásnál mindig szaggatni fog a kép, ha a TV képjavító eljárásai ki vannak kapcsolva. (Ha meg bekapcsolva vannak, akkor olyanokat rajzol oda, ami valójában nincs is a képen).

50, 60fps-es videóknál ez már nem látható (nekem), de már 30-nál is sokkal-sokkal jobb, mint 24 esetén.

(#8709) zichie válasza Gardaai (#8700) üzenetére


zichie
senior tag

AFR nélkül nekem kell a filmnek megfelelő frekvenciát beállítani, ami kényelmetlen. Legyen automatikus, azaz legyen AFR. Kodinál ez jól működik, de ott ki lett nyírva a Netflix plugin, már csak SD-ben megy, így kénytelen vagyok a gyári netflix app-ot használni, ahol nem megy az AFR.

(#8710) Imi1981 válasza Gardaai (#8707) üzenetére


Imi1981
veterán

A fire stick beállításokban is be kell kapcsolni az AFR -t és plex, emby vagy kodiban is be kell kapcsolni az AFR -t csak akkor működik. Valószínű amúgy hogy az a tévé már olyan jól korrigálja ha nincs bekapcsolva az AFR, hogy nem látsz akadást sehogy.

[ Szerkesztve ]

(#8711) gyűrű válasza Gardaai (#8707) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Az hiba. A tvnek 24hz et kéne kiírnia. Mindaddig amíg nem annyit ír ki, hibás valamilyen beállítás, és interpoláció történik. Afrt nem csak a stickben hanem a kodiban is be kell kapcsolni.
Nekem is van ilyen régebbi Samu tvm, picit más típus, de az is 24hzet ír ki.

[ Szerkesztve ]

(#8712) zoltan6 válasza gyűrű (#8690) üzenetére


zoltan6
őstag

Van erre valami javítás a hang promlámára? Samsung tv-n használom Fire tv cubu gen2-vel.Ha lemegy alvóba pauseba rakva,elmegy a hang.Már próbáltam mindenféle beállítást.Ha a kodi hangbeállításainál akármit mókolok,vagy kapcsolgatok,csak akkor jön vissza a hang. :(

(#8713) gyűrű válasza zoltan6 (#8712) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Nem tudom pontosan mire gondolsz..
A kodiban pause,
és közben alvóba megy a cube ?

(#8714) zoltan6 válasza gyűrű (#8713) üzenetére


zoltan6
őstag

Pauseba van rakva a nézett műsor.Majd egy idő után elfeketedik a képernyő,utána gombnyomásra a kép visszajön,de nincs hang.Vagy a kodi vagy a cube alvóba megy.De azt hiszem akkor is azt csinálja ha el van kapcsolva a forrás tv-re,majd vissza a forrás amazonra.

(#8715) gyűrű válasza zoltan6 (#8714) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Állítsd le a filmet, úgyis onnan folytatja, és a kodiban állíts be vmi kepernyőkimélőt, akkor nem engedi alvóba menni a firesticket.

(#8716) blakey válasza zoltan6 (#8714) üzenetére


blakey
titán

Miért nem használod a leállítást? Miért jó a pillanat állj funkciót használni? Ez olyan, mint az autóval való megállás (parkolás), ha csak ki- és beszállás idejére állsz meg, akkor nem állítod le a motort, ha 2 percnél tovább állsz, akkor már érdemes leállítani, ugyanez lejátszóknál is, 1-2 percre jó a pillanat állj, többre már érdemes leállítani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8717) zoltan6 válasza blakey (#8716) üzenetére


zoltan6
őstag

Sajnos nem jöttem még rá miért megy el a hangja.Most is reggel bekapcsolom a tv-t,forrás amazon.Kodi indítás,aztán induláskor egyből a könyvtárstuktúrába lépett ami utóljára volt nézve.Valószínüleg nem lett kilépve a kodiból szabályosan.Ilyenkor vagy kilépés,újboli elindítás után visszajön a hang,vagy a kodi hangbeállításoknál matatva jön vissza.A hangrendszer ébren tartása volt eddig gyanús,de most az is mindigre van állítva.Illetve most találtam egy olyan beállítást hogy hangtovábbítás eszköze "audiotrack (iec) kodi iec packer (recommanded),és van egy másik hogy audiotrack (raw),android iec packer.Lehet meg próbálom az utóbbira állítani.
A régebbi 19-es kodinál nem tapasztaltam ilyen hibát,csak ennél az új 21.0-ás kodinál jött elő,de tuti csak valami beállítás gond van.
Illetve még az lenne a kérdésem az amazonos cuccnál a sorround soundtot mire kell állítani? most best avilable van állítva,de van még olyan lehetőség hogy pcm,dolby digital plus,dolby digital.

[ Szerkesztve ]

(#8718) gyűrű válasza zoltan6 (#8717) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Hang beállítások attól függnek mire használod, ha erősítővel akkor Sound: best available.
Kodiban pedig iecpacker, és minden engedélyezve, amit az avr tud.
Ha tv-vel akkor lehet auto.
Én mindig kilépek a kodiból rendesen, így nincs gond sosem.
Valószínűleg nálad is ez lehet a gond.
A hangrendszer ébren tartása jellemzően erősítőhöz van , hogy ha valami energiatakarékos módban van akkor ne kapcsoljon ki, ha nincs avr akkor nem kell.

(#8719) solti válasza gyűrű (#8718) üzenetére


solti
senior tag

Megerősítem, de nem csak a hang, az AFR miatt is javasolt Kodiból mindig kilépni.

(#8720) Suineg


Suineg
senior tag

Fire TV cube (a korábbi) van tv-re kötve set top box nélkül és van egy gyári angol hangparancs amivel át tudok váltani tv adásra, meg egy másik hangparancs amivel vissza a cube menübe. Véletlenül nem tudja itt valaki mik ezek? Valami switch- re emlékszem de lehet rosszul.

(#8721) koncsik válasza Suineg (#8720) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Itt van egy lista :)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#8722) Imi1981


Imi1981
veterán

Most már pár napja használom az új 2023-as 4k maxot és azt mondom jó cucc! Így alapból nem érezni gyorsabbnak mint a 2021-et de alkalmazás megnyitás /betöltésnél bizony jóval gyorsabb. A Kodi Artic zephyr skinnel is jóval gyorsabban tölt be. Képminőség ugyan olyan jó mint 2021-es maxon és a tévén. Elégedett vagyok vele. Kadenciahelyes lejátszás is tökéletesnek tűnik. Jó vétel volt és ugye nem méreg drága!

(#8723) Suineg válasza koncsik (#8721) üzenetére


Suineg
senior tag

Köszönöm Szépen :R

(#8724) AiRLAC válasza zoltan6 (#8714) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nekem van erre plugin (ha kell megnézem a nevét) ami pár perc pause után leállítja lejátszást (a Kodi pedig ott folytatja ahol abbahagytam, ez is egy beállítás). Család előszeretettel hagyta szüneteltetve, de úgy fogja a file-t, pörög a HDD stb).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#8725) csibe1 válasza zoltan6 (#8714) üzenetére


csibe1
addikt

"De azt hiszem akkor is azt csinálja ha el van kapcsolva a forrás tv-re,majd vissza a forrás amazonra."

Ott akkor nem is a forrás miatt van a gond.
Amúgy is érdemesebb megállítani, és utána újra elindítani; a Kodi megjegyzi hol tartottál.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#8726) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Rokonnak vettem használtan az alábbi firesticket innen apróról: Amazon Fire TV stick 4K 2021
1hsz alapján telepítem majd az HBO MAX-ot neki, viszont azt nem találtam, hogy melyik verzió ami stabil és működik: Ez jó lehet?

Illetve annyi kérdésem lenne, ha feltelepítem neki, hogy ha OS frissítés van, szokott gond lenni az ilyen jellező 3rd party Appokkal?
Illetve hogy ezeket az appok, amiket APKMirrorrol telepítek , le kell tílteni az auto frissítést?

Ő nagyon nem ért hozzá, csak kattingatni fog, én leszek aki megcsinálja neki.

Válaszokat előre is köszi. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8727) gyűrű válasza stigma (#8726) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Link
Nem fog frissülni, nem kell tiltani.

(#8728) stigma válasza gyűrű (#8727) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi az infót és a linket is, holnap rokonnál megcsinálom. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8729) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!

Erre esetleg valaki? Nem tudom, hogy a stick, a Kodi vagy a kiegészítők okozzák a problémát. Fél évig ment hibamentesen. Annyit még hozzátennék, hogy kb. 1-2 hetet nincs használva a stick a működő és nem működő állapot között.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#8730) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Kodi omega boot képet ki lehet cserélni valahogy fire stick 4k max 2023 - on?

(#8731) gyűrű válasza Imi1981 (#8730) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Igen.
A home mappában a media mappába kell másolni egy 1920*1080-as png -t.
A neve splash.png legyen.

(#8732) Imi1981 válasza gyűrű (#8731) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz! :R

(#8733) pkaresz


pkaresz
senior tag

Sziasztok!

Egy 2021 és stick et használok Pana plazmán,
Eac3 hang nem támogatott üzenetet kaok, nincs hang.
Miként tudnék ezen változtatni??
Köszi!

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#8734) Hyena válasza gyűrű (#8731) üzenetére


Hyena
senior tag

Van egy erdekes problemam a kodi 21 omegaval fire tv stick 4k max 2023on.
Ha a kodi permissiont a telepitett alkalmazasoknal all filesre allitom akkor mutatja a media mappaba bemasolt splash.png kepet bootolaskor, viszont nem mukodik rendesen a pkc hanem minden verzioval (3.9 , 3.9.2) azt a hibat produkalja, hogy habar elvileg minden rendben van de megis csak a sorozatokat mutatja a filmeket nem.
Viszont ha a permission beallitas media, akkor mukodik rendesen a pkc de persze bootolaskor nincsen meg a media mappaba bemasolt splash logo.
Az is erdekes, hogy amint bekapcsolom a permission all filest az osszes kiegeszito visszabutul az online forrasbol elerheto valtozatra azaz a kulon zip filebol telepitett update nem ervenyesul. (pl pkc eseteben 3.8.3 lesz amit persze lehet updatelni zipbol 3.9.2 re de hiaba.)
Van megoldas a fenti problemara?
Vagy ha csinalnek 1 clean installt melynek rogton az elejen all filesre allitanam a permissiont az segitene?
A pkc-t tobbszor eltavolitottam es ujratelepitettem , toroltem cachet is de hiaba.
Igazabol 1 bootlogo miatt annyira nincs kedvem az egeszet ujra csinalni ha nem muszaj es van mas megoldasl ... :)

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#8735) gyűrű válasza Hyena (#8734) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Nem használok semmilyen plexes kiegészítőt. Nálam nincs gond semmivel. Elején beállítottam, azóta megy.

(#8736) kmarci25


kmarci25
veterán

Off, de nem találtam jobb helyet ennek a kérdésnek. Eddig sticket használtam, meg is vagyok vele elégedve, nagyrészt streaming appokat (a nagyok közül szinte mindet), kodit és youtube-ot használok. Most elkerül tőlem a stick, és vennem kell újat. A kérdés, hogy xiaomi stick vagy fire stick legyen? Nézegetem mindkettőt, de nam tudok dönteni? Van valaki aki használja/használta akár párhuzamosan? Ha igen, egy pro-kontra listát nagyon szívesen vennék, ha csak címszavakban is! :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#8737) blakey válasza kmarci25 (#8736) üzenetére


blakey
titán

Fire TV, vagy Chromecast with Google TV, a Xiaomi csak szenvedés lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8738) csibe1 válasza pkaresz (#8733) üzenetére


csibe1
addikt

Ne nézz E-AC3-as hangsávú filmeket. :)

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#8739) pkaresz válasza csibe1 (#8738) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

Köszi! Az a "baj" egy filmből az összes verzió, csak ezzel a hangsávval van.
Várok, csak lesz más is. :) :R

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#8740) gyűrű válasza pkaresz (#8733) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Ha így állítod be a kodit az nem jó?

(#8741) csibe1 válasza pkaresz (#8739) üzenetére


csibe1
addikt

Konvertáld át a hangsávot, ha másképp nem megy.
Mostanában egyre több film jön magyar E-AC3-as hangsávval.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#8742) blakey válasza pkaresz (#8733) üzenetére


blakey
titán

Használsz erősítőt vagy a TV hangszóróit használod? Utóbbi esetében állítsd PCM-re.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8743) pkaresz


pkaresz
senior tag

Sziasztok!

gyűrű: nem használok Kodit. :N
csibe 1: NAS on vannak a filmek, mit ajánlasz?
blakey: TV hangszóró , este kipróbálom, de szerintem ott van a stick,

Köszi mindenkinek! :R

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#8744) gyűrű válasza pkaresz (#8743) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

Akkor próbáld ki, és állítsd be amit írtam. :)

(#8745) csibe1 válasza pkaresz (#8743) üzenetére


csibe1
addikt

A NAS témát passzolom.
Esetleg érdeklődj a NAS-od topikjában.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#8746) blakey válasza pkaresz (#8743) üzenetére


blakey
titán

Mit használsz lejátszásra? NAS-ról elég sok lehetőség van, de az egyik legjobb megoldás a Kodi használata. Az eAC3 nem támogatott és hasonló üzenet csak akkor jön, ha az adott program nem képes a lejátszására vagy a TV nem tudja kezelni, utóbbi esetében a lejátszón kell PCM-re állítani a hangokat és akkor nem lesz ilyen üzenet. Előbbi esetében az adott program beállításait kéne átnézni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8747) pkaresz válasza gyűrű (#8744) üzenetére


pkaresz
senior tag

Este ha hazaértem , meglesem! :-)
Köszi!

Csibe 1 Rendben.
Köszi!

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#8748) pkaresz válasza blakey (#8746) üzenetére


pkaresz
senior tag

DS video t használok, átálítottam PCM re a stick et de nem jó! Még mojolok kicsit, DS t is meglesem.
Nem sok reményt látok. Köszi
Feladó.

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#8749) pkaresz válasza pkaresz (#8748) üzenetére


pkaresz
senior tag

Feladom.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#8750) blakey válasza pkaresz (#8748) üzenetére


blakey
titán

Ezzel kellett volna kezdeni, van patch hozzá, amivel minden hangformátum menni fog, de a videókkal így is lesznek gondok. A Syno-hoz kell csatlakozni és ssh-n kiadni egy parancsot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8751) pkaresz válasza blakey (#8750) üzenetére


pkaresz
senior tag

Köszönöm szépen.
Okosodom. :B

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#8752) pkaresz válasza pkaresz (#8751) üzenetére


pkaresz
senior tag

Nos.
Letöltöttem a Stick re a VLC fire t.
Csatlakoztam a NAS hoz, van hang, eddig jó!
Köszi mindenkinek DSVideo jegelve.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#8753) Gardaai válasza pkaresz (#8752) üzenetére


Gardaai
senior tag

PLEX-re nézz rá. Nekem ez a kedvenc médiaszerverem!
Fire TV stick-el pedig mindent IS letudok játszani végre.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#8754) pkaresz válasza Gardaai (#8753) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!
Ok! Köszi.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#8755) Osynho


Osynho
addikt

Sziasztok!

Azóta is küzdök a 4K Max 2023-al. :/ Akad a lejátszás wifi hálózaton. Először minden ok volt, nem akadt, hálózat gyors volt, aztán 100 mbit/s alatti sebességet mértem, szaggatás mindenhol. Rendeltem usb-s adaptert, azt nem ismerte fel, próbáltam egy másikkal, azzal ment a gigabit, de úgy is akadt. Akkor felidegesítettem magam, csináltam egy factory resetet, érrdekes módon egyből jó lett a wifi sebessége... :((( 200mbit, ami a net sebesége, tehát a helyi hálózat ennél gyorsabb. A gondom az, hogy a nagyobb filmek továbbra is akadnak. Illetve többet el se indít rendesen, színes kép jelenik meg és megy a hang alatta. Más eszközön sima a lejátszás, csak a Stick akad. 2.1.0-BETA3 (20.90.830) Kodi van fent. Mit rontok el, mi lehet a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#8756) gyűrű válasza Osynho (#8755) üzenetére


gyűrű
Topikgazda

A kodiban a cache beállítások milyenek ?
Használj omega stable verziót

(#8757) Gardaai válasza Osynho (#8755) üzenetére


Gardaai
senior tag

Nekem ugyanezt játszotta el, az ugyanúgy 4K Max 2023. Ha nálad is egyben van a 2.4 és 5GHz-es frekvencia, akkor írom is:
Az a probléma, hogy amikor nem használod, átáll 2.4GHz-es hálózatra, viszont vissza nem áll 5GHz-re.
Így három (több is van) opció marad:
- letiltod 2.4GHz-ről a routerben Mac cím alapján
- külön szeded a két frekvenciát
- ha utóbbi körülményes lenne, bekötsz egy plusz routert aminek csak 5GHz-es frekvenciát adsz és arra csatlakozol rá

Ha nem egyben van a két Wi-Fi frekvencia, akkor passz.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#8758) mikrofon válasza Gardaai (#8757) üzenetére


mikrofon
addikt

Nálam egyben van és nem csak a 2,4 és 5 hanem 6 GHz is. Mégpedig azért mert így működik jól hogy bárhol vannak az eszközök a lehető legjobb wifit kapják. Egy Mesh rendszernél ez így a legjobb. Semmilyen probléma nincs, mert mindig a 6 GHz-en van.

Szerintem ez inkább router probléma lehet így annak a beállításaiban kéne szétnézni. Még az is lehet hogy energiaoptimalizálási funkció miatt teszi...

(#8759) Gardaai válasza mikrofon (#8758) üzenetére


Gardaai
senior tag

Elég sok cikk van erről, hogy indokolatlanul levált 2.4-re.
Restart, Wi-Fi ki/be, hálózat le/újracsatlakozás után helyreáll a dolog.

Használat közben sosem kapcsolódik le 2.4-re, viszont ahogy kikapcsolom a TV-t, ezzel együtt elalszik a stick is és indításkor máris 2.4-en van és sajnos nem áll vissza 5GHz-re.
Telefon és egyéb eszközök is ugyanígy lekapcsolódnak, viszont ha elkezdem használni, akkor azonnal visszaállnak 5GHz-re (ahogy te is írod, energiatakarékosság miatt).
Így vagy úgy, sajnos csak a stick-el van ilyen probléma.

Mivel az átlag nem 30.000+ Ft-os routerrel ügyködik otthon, nem igazán tudok jobb megoldást javasolni. Főleg, hogy a Telekom modem/routere 2.5Gbps LAN port és Wi-Fi 6e támogatással elég jó eszköz magában.
Egy adott mac cím letiltást egy alap routert is tud, ez biztosan megoldja a problémát, ha nála is ez a gond és nem szimplán gyenge a jel vagy más egyéb beállítás a probléma.
Így az összes eszköz rugalmas marad a 2-3 akárhány band között, csak az az egy eszköz lesz letiltva a lassú sávról.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#8760) mikrofon válasza Gardaai (#8759) üzenetére


mikrofon
addikt

Nekem sem megy folyton a stick, mégis stabilan megy rajta a 360-380Mbit/s-es adatforgalommal a hálózat bármikor kapcsolom be....
Azért az is fontos információ, hogy ha valaki szétbontja a 2,4 és 5GHz-et, akkor tudja, hogy mit vállal.
T-com router specifikáció szerint valóban kiemelkedő. De az összetett, sok IP-s felhasználói hálózatokkal, hálózati stabilitással, már nehezebben birkózik meg. Az is kérdéses, ha két-három kliens nagyobb adatforgalmú szolgáltatást (4k DV streaming, hálózatról nagy adatforgalmú filmnézés, videokonferencia, stb...) használ párhuzamosan, akkor ezt mennyire tudja kiszolgálni.
Persze ezzel nem azt mondom, hogy rossz....

(#8761) skippper


skippper
senior tag

Ha valaki használja Samsung TV-vel az eszközt, hátha látott már hasonló hibát és tud segíteni ebben: [link]

(#8762) blakey válasza skippper (#8761) üzenetére


blakey
titán

CEC nem lehet az oka? Esetleg úgy van beállítva, hogy ha átváltasz másik bementre, akkor az előző bemeneten aktív eszközt kikapcsolja, vagy inaktívvá teszi. Csak, akkor lesz újra aktív, ha arra a bementre kapcsolsz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#8763) skippper válasza blakey (#8762) üzenetére


skippper
senior tag

Valóban CEC miatt van, de sajnos a problémámat nem oldja meg teljesen - ha a CEC ki van kapcsolva, akkor nem megy az eARC... Fura ez, LG-n mintha nem lett volna ilyen limitáció. Ha van CEC, akkor megy az eARC, megy ki HDMI-n a hang, de nem veszi figyelembe sourceként, ha nincs CEC, akkor nincs ARC, de látja sourceként. dafuq :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.