Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9251) Ap3x89


Ap3x89
aktív tag

Sziasztok!
otthon a redőnyök távirányítását szeretném megoldani broadlink rm pro+ al.
a redőnymotorok 433mhz en mennek. és egy MV-TR006D táviránítót használok hozzájuk.
Valamiért nem tudom rátanítani a távirányító gombjait az rm pro ra.
Régióprobléma vagy mi elhet a baj?
Találkozott már valaki hasonló problémával?

Köszönöm előre is a segítséget!

Xbox 360 slim --- Gamertag: apatizs

(#9252) UberMutant válasza Ap3x89 (#9251) üzenetére


UberMutant
őstag

sokunknak van otthon nem használt rmpro+ pont azért, amiért nálad is a fiók aljára kerül hamarosan.

olvass vissza, rflink kulcsszóra (esetleg sonoff rf bridge tasmota + portisch firmware)

(#9253) kenand válasza stickermajom (#9234) üzenetére


kenand
veterán

Igen Kerui official store

Nem tudtok megbízható RF kód küldőt, Braodlink Pro2 katasztrofális. Nagy nehezen csak megtanítottam és megvannak a kódok, de bizonytalanul működik..

A 2-3 USD-s tanítható táv könnyen átveszi az RF 433-aS kódot és 100%-ban működik...miért megy ez ilyen nehezen a Broadlinknek? Kínával is kommunikál?

(#9251) Ap3x89
Sajna nagyon béna a Broadlink pro különösen RF kódok átvételében, kb. 10-re sikerül és dugd közvetlenül elé.
De ha meg van a kód akkor sem biztos, hogy működteti... parancs kiadásban sem erős...

[ Szerkesztve ]

(#9254) Ap3x89 válasza UberMutant (#9252) üzenetére


Ap3x89
aktív tag

köszi a segítséget akkor váltok valami másra, nem igazán néztem még utána másik megoldásnak ez egyszerűnek tűnt azért választottam az rm prot.
ezekről amiket írtál nincs valahol egy összefoglaló, hogy melyik mit tud stb?

köszi

Xbox 360 slim --- Gamertag: apatizs

(#9255) kenand válasza Ap3x89 (#9254) üzenetére


kenand
veterán

Találtam egy ilyet is, nem részletes a leírás de gondolat ébresztő...

(#9256) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Segitsetek megfejteni kerlek titeket hol a hiba? Csutortok hozza adtam a rendszerhez egy xiaomi kerek es bt kijelzos homerot. A kerek orankent leszakadtba domoticz alatt offlinenak mutatta a bt es gond nelkul megy es jelent a domo fele 10 percenkent. A kerek rendre leszakad kiveve szombaton amikor majd 24 oran at birta. Aztan vasarnap elkezdett a kinai holgy random beszelni a gatewaybol, a lerek megint leszakadt de nem is vacakoltam tovabb kivettem az elemet elraktam a holgy elhallgatott. Ma reggel ujra rakezdett a holgy es most a honapok ota hiba nelkul uzemelo mozgas erzekelo szakadt ki a rendszerbol. Raneztem a mihome appra es nem hogy offline de torolve is lett az appbol a kerek homerovel egyutt. Ujra hozzaadas utan az elso kikapcsolasra ujra leszakad.
Mi folyik itt? A mijome ott semmire nem hasznalom csak eszkoz hozzaadasra

(#9257) kenand válasza Kiskopika (#9256) üzenetére


kenand
veterán

Kerekkel másnak is volt már gondja, előfordulnak hibás darabok... de az LCD-s BT LE még problémásabb, lakásban pár métert bír...ráadásul sokkal macerásabb hozzáadni...

(#9252) UberMutant
Piortich fw-vel a Sonodff Bridge parancsot is tud küldeni pl egy 433-as kapunak?

[ Szerkesztve ]

(#9258) Kiskopika válasza kenand (#9257) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Nem is lenne baj ha a kerek hibas lenne legyen, de mert torli random az egyik mozgas erzekelot a mihome appbol? Ee ha vissza rskom ujra torlesre kerul. Kapott egy updatet a gateway mikor felraktam a homeroket lehet ujra rakom este az appot, de nagyon bosszant a dolog es nem tudom a miertet.

(#9259) kenand válasza Kiskopika (#9258) üzenetére


kenand
veterán

Hogy eltűnne egy eszköz, olyat nálam nem csinált, de volt hogy lefagyott és csak áramtalanítás után volt jó ismét.

(#9260) Tikakukac


Tikakukac
titán

Sonoff páraérzékelője mennyire pontos? Fürdőben kapcsolgatnék vele ventilátort :B

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#9261) kenand válasza Tikakukac (#9260) üzenetére


kenand
veterán

arra bőven jó

(#9262) Tikakukac válasza kenand (#9261) üzenetére


Tikakukac
titán

2 opció van: vagy úgy veszek ventit, hogy benne van vagy én kötöm majd be. Aztán nem árt, ha tényleg nem csájna szinten megy. 2 sima sonoff van otthon azok kapcsolgatnak, de mérni nem mérnek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#9263) kenand válasza Tikakukac (#9262) üzenetére


kenand
veterán

TH10/16 mér hőmérsékletet és páratartalmat megfelelő érzékelővel és kapcsol. Én most pálma vészfűtést vezérelek vele, de páratartalom alapján is kapcsolhatnék. (de itt nem az a cél)

[ Szerkesztve ]

(#9264) Tikakukac válasza kenand (#9263) üzenetére


Tikakukac
titán

Oké, ezt én is tudom, itt a minőség a kérdés. Mert mondjuk 11 fokkal elmér a nyomtatómon is a szenzor. ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#9265) UberMutant válasza Tikakukac (#9264) üzenetére


UberMutant
őstag

semmit nem számít , hogy csal-e a mérés,mert akkor hozzáadsz vagy levonsz a mért értékből és aszerint kapcsoltatsz.

(#9266) Degeczi válasza UberMutant (#9265) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ideális esetben, ha fixen csal... de gyakran nem nem állandó a hiba mértéke, így korrigálni sem lehet értelmesen

(#9267) Tikakukac válasza UberMutant (#9265) üzenetére


Tikakukac
titán

Fölöttem megírták ez miért lenne fontos. Fix offset dolgokkal még elvagyok, de ha kellően szépen ringatózik ide-oda, akkor kenhetem a hajamra :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#9268) UberMutant


UberMutant
őstag

egy páraelszívó kapcsolásáról van szó, nem a mona lisa tárolására szolgáló raktárról.
tökmindegy mennyire leng, ha meg akkora a hiba, akkor az nem szenzor, hanem valami egészes más, mondjuk randomgenerátor

(#9269) Tikakukac válasza UberMutant (#9268) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem, nem mindegy.

Elhangzott 1 darab kérdés. Egyetlen kérdés. Nem szórakozni akarok, nem tesztelgetni és nem extra generált problémákat megoldani. Remélem így már átmegy, hogy amit szeretnék az egy elszívó kapcsolása. Nem pedig kalibrálgatás, tesztelés és reménykedés. Köszönöm, hogy megérted :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#9270) ojb válasza Tikakukac (#9260) üzenetére


ojb
tag

Ennyire... ;)

[ Szerkesztve ]

(#9271) Tikakukac válasza ojb (#9270) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen ezt talán meg is találtam :B Csak úgy tesztben is érdekelne, gyári spec. alapján minden jó mindig. Tesztet meg amit találok ott virít, hogy ja, szernzort nem rendeltünk, de biztos jó ;] Ezt meg hogy.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#9272) ojb válasza Ap3x89 (#9254) üzenetére


ojb
tag

Néhány kulcs szó a kereséshez:
[RFXCom] Gyári profi USB-s megoldás, de cserébe drága.Nagy eszköz ill. protokoll ismeret. Ad-vesz.
[RFLink] DIY USB-s megoldás, "Gyári" vagy, ha kicsit visszaolvasol az utóbbi időben többen megépítették olcsóbban WiFi-vel. Nagy eszköz és protokoll ismeret. Ad-vesz.
A már említett SonOff RFBridge custom firmware-al. Nem ismerem annyira, de úgy tűnik ígéretes, fejlesztik. Ad-vesz Főként kapcsolásban, vezérlésben erős.
RTL-SDR alapú RTL_433 Erősen felfutó eszköz és protokoll ismeret , de csak vesz!!!

[ Szerkesztve ]

(#9273) ojb válasza Tikakukac (#9271) üzenetére


ojb
tag

[Ezek] olcsó kínai hő és páramérők adatai. Lehet hogy nem pontosak, de legalább egyformán... :)

[ Szerkesztve ]

(#9274) Zsötie válasza Kiskopika (#9233) üzenetére


Zsötie
tag

Abban nem tudok segíteni, csak HA alá.

(#9275) Kiskopika válasza Zsötie (#9274) üzenetére


Kiskopika
senior tag

igen köszönöm, már rájöttem, de éppen ebben a percben oldottam meg domoticz alá az alexa tts:

1) Install jq from https://stedolan.github.io/jq/download/ by using command sudo apt-get install jq
2) Download script from https://loetzimmer.de/patches/alexa_remote_control.sh (via blog https://blog.loetzimmer.de/2017/10/amaz ... -echo.html) and placed it in /home/pi/domoticz/scripts/
3) Set permissions on the script to 777
4) (sudo chmod 777 /tmp/.alexa.login) ?neccessary? was not needed second time
5) (found the Dot on the german Amazon Site, my devices ) ? don't know if it matters, see note above
6) switch off 2-way authentication on Amazon
7) login to Rpi desktop, using VNC viewer. For me, I had to completely re-install, from RASPBIAN STRETCH LITE to RASPBIAN STRETCH WITH DESKTOP, because I could not get the desktop going from stretch lite
8) add this extension to Chromium https://chrome.google.com/webstore/detail/cookiestxt/njabckikapfpffapmjgojcnbfjonfjfg
Then goto https://alexa.amazon.com/, login to amazon, and run the extension.
Paste the text into /tmp/.alexa.cookie and you've bypassed captcha's and possibly 2fa.
more info: https://github.com/thorsten-gehrig/alex ... /issues/10
9) test the script;
/home/pi/domoticz/scripts/alexa_remote_control.sh -e speak:'hello, this is perfect'

ez alapján, nem hazudok elsőre nem ment, de 3-4 próbálkozásra összejött és most szépen kimondja amit beírok neki. Németül tökéletes, magyarul kis akcentussal de egész érthető, mint egy külföldi :D

Más a szenzorokhoz kapcsolódva, ma délután kihúztam a gatewayt és visszadugás után most megy minden ahogy kell, és remélem így is marad

(#9276) kenand


kenand
veterán

Csak kíváncsiságból megpróbáltam a 433-as garázsajtó és kapu nyitómat (amivel broadlink pro-val már olyan sokat kínlódtam) betaníttatni Sonoff gateway-jel egyelőre gyári SW-val, de nem hajlandó megtanulni a kódot, vagy 10x megpróbáltam. Így van értelme a Sonoff bridge-re custom FW-trakni? A hw ugyan az lesz.

Az a furcsa az egészben, hogy egy olcsó 2.5 USD-s kínai tanulós 433-as táv simán átkopizza egyből és működik is...

(#9277) Degeczi válasza kenand (#9276) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hogyne lenne, itt szinte minden a szoftveren múlik...

(#9278) kenand válasza Degeczi (#9277) üzenetére


kenand
veterán

Köszi, akkor kap még egy esélyt.
De nem világos hogy Portisch fw-vel parancsot is tudok küldeni, vagy csak fogadni? És a küldéshez kell még valami kiegészítés? Egy képen úgy láttam mintha egy 533-as transmitter hozzá lett volna kötve

(#9279) Chal válasza kenand (#9278) üzenetére


Chal
addikt

Keress rá a hsz-eimre, ugyanezzel szívtam (Marantec garázskapu motor, illetve annak a távja, szintén olyan fajta ami fix kódos, és 2 dolláros kínai szarokkal lehet 3 sec alatt klónozni, Sonoff RF bridge-el mégsem ment). Természetesen kell a custom fw az RF chipre is, egyébként mi értelme lenne a létezésének/fejlesztésének? Nálam a gyári RF fw-vel (az ESP részen Tasmotával) konkrétan semmit nem látott, még a led sem villant fel. Portisch féle RF firmware flash után már láttam a kódokat, de továbbra sem működött, bárhogy próbáltam konvertálni. Végül Portisch két múlt heti bugfixe oldotta meg a dolgot, azóta tudom nyitni a kaput (sőt, kapukat, mert ugyanezzel a távval megy a kerítéskapu is).

[ Szerkesztve ]

(#9280) tomigonzo


tomigonzo
aktív tag

Hasznal valaki Domoticz-ot Synology-n? Egy kis segitsegre lenne szuksegem (kulso eleres temakorben).
Ui.: iOS appot hasznalja valaki elereshez? Alternativak? MEgoldasok?

(#9281) kenand válasza tomigonzo (#9280) üzenetére


kenand
veterán

Ha állítsz be DynDNS-t és a Synology beállításoknál is megadod, portot megnyitod a eouteren Domoticz működik kívülről. Home Assistant SSL ami nagyon problémás....

(#9279) Chal

Köszönöm akkor, ha megjön a 3. bridge azt megpróbálom flashelni és kap még egy esélyt....bár tavasszal felfüggesztem a további hackelést/okosothon bizergálást, nem érek rá... rengeteg kinti munkám lesz megont...

[ Szerkesztve ]

(#9282) tomigonzo válasza kenand (#9281) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

quickconnect-s kulso eleressel nem megoldhato?

(#9283) kenand válasza tomigonzo (#9282) üzenetére


kenand
veterán

Home assistant hoz SSL lenne jó több mindenhez, de ezt az én Synologymon (6.1.3) (Xplenology) nem tudtam beállítani.

(#9284) koala69 válasza ojb (#9272) üzenetére


koala69
tag

Koszi az elozoekben adott tanacsokat! Betettem az ujjonan erkezett adot, es mukodik rendesen minden, vszinuleg az elozo vagy rossz volt, vagy nem ott adott, ahol kellett volna.....

(#9285) ojb válasza koala69 (#9284) üzenetére


ojb
tag

Igazán nincs mit köszönnöd. Örülök, hogy minden sikerült. :)

(#9286) tomigonzo válasza kenand (#9283) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

Nalam HA nm jatszik, mert 112 synom va, arra kisse bonyolult lenne felbutykolni (a kovetelmenyek miatt), ezert is maradnek ennel.
Domoticz szepen mukodik, belso halon siman elerem nasip:8084-n, de hiaba van atiranyitva a routerben ez a port, sehogy nem tudom elerni kivulrol, pedig a nas-t elerem mind browsebol, mind pedig a syno appokkal.
Megkoszonom ha van valakinek otelete, hasonlo szituaciora.

(#9287) ojb válasza tomigonzo (#9286) üzenetére


ojb
tag

..."pedig a nas-t elerem mind browsebol, mind pedig a syno appokkal." QuickConnect-en kersztül? RouterWANIP:8084 -en keresztül sem elérhető a Domo?

[ Szerkesztve ]

(#9288) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Adott egy (vagyis ketto :) ) valtokapcsolo, amit Shelly-vel okosítanék. A gond, hogy csak a benti oldalon van Nulla (alatta van egy konnektor), viszont a "vege" a kornek a kinti kapcsolo.

Ahogy nezegettem, ilyen kapcsolaskor a vegere kell tenni a Shelly-t. Meg lehet valamilyen kotessel azt csinalni, hogy ne az utolso kapcsolohoz keruljon a Shelly?

(#9289) UberMutant válasza vampire17 (#9288) üzenetére


UberMutant
őstag

szerintem a kapcsolt szálat kintről behozod, be a shellybe , majd abból az out szálat kiviszed a kapcsolt eszközhöz. vagy kiviszel egy nullát (ez mondjuk egyszerűbbnek hangzik)

(#9290) tomigonzo válasza ojb (#9287) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

Igen quickconnecten keresztul elerem a nast browserbol is es az appokkal is,
a domot kivulrol semmilyen cimen nem erem el :S

(#9291) vampire17 válasza kenand (#9283) üzenetére


vampire17
addikt

Szabad kerdezni, hogy ilyen esetben miert DSM-et hasznalsz? Mivel Xplenology, ezért gondolom custom hardware. Nem lehet alternativa igy pl egy openmediavault?

(#9292) yogee válasza tomigonzo (#9290) üzenetére


yogee
tag

quickconnecten keresztul azt ered el aminek van a synon sajat kezelofelulete. domonak nincs, azt csak bongeszobol ered el. akkor mukodne a dolog, ha synon lenne webbrowser dsm, amivel a lanodon tudnal bongeszni. korabban en is kerestem de azt talaltam h nincs es biztonsagi okok miatt nem is tervezik...

(#9293) tomigonzo válasza yogee (#9292) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

ez meg oke lenne, de a domoticz ios appbol sem birom elerni, semmilyen mondon,
ill noip-ddns cimmel is megprobalok csatlakozni (ismet) a nashoz, azzal mukodnie kellne nem?

(#9294) kenand válasza vampire17 (#9291) üzenetére


kenand
veterán

Lehetne, de megtetszett a Synology mint NAS felület, jól is működik 2 kamera is megy a Surveillance stationon

Láttam majd fut rajta a Domoticz és akár a home asistant is. Később derült ki, amikor a Xiaomi BT szenzorokat próbáltam hozzáadni, hogy Synology+Domoticz alatt nem nagyon megy. (olyan csomagok kellenének amiket a Synology korlátozott Linuxára nem lehet feltenni) Home assistant alatt viszont mennek, oda meg SSL lenne jó a jobb felülethez, pushover szolgáltatáshoz stb...
Na mindegy, egy amlogic TV box is átalakult már ARMBIAN-ra, azzal is próbálkozok, sőt kipróbáltam már egy másik Xplenologyra VM-et tenni és teljes Ubuntut futtatni....
De PIzerow-t is kipróbáltam, most azzal is megjártam mert úgy tűnik nem szereti ha megy a belső BT és Wifi is, egy idő után akkor nem lehet SSH-n rálépni, pedig a BT-MQTT broker megy, nodred fogadja az üzeneteket...

De hamarosan azt hiszem hónapokra félreteszem, mert jön a tavasz és nagyon sok dolgom lesz, nem érek rá számítógépet buherálni...

#9293) tomigonzo

Én androidos appal no-ips-s DynDNS-sel rá tudok menni...

[ Szerkesztve ]

(#9295) tomigonzo válasza kenand (#9294) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

akkor lehet valami a router bealliasaimnal lesz elasva, szolgaltatoi vaak bridgben, Apmlifin emg elmeletileg jo a port atiranyitas,

de ahogy a soraid kozott kiveszem (es mar mas ugyben tapasztaltam) lehet, hogy ez a Synos megoldas felejtos egy ilyen projekthez :S (en is par xiaomi motyot es shelby okositokban gondolkodtam, Alexaval megfejelve),

(#9296) vampire17 válasza kenand (#9294) üzenetére


vampire17
addikt

Dockerben probaltad mar futtatni?

(#9297) Chal válasza kenand (#9294) üzenetére


Chal
addikt

Ha már x86-on van a Xpenology, akkor tehetnél az egészre egy hypervisort, és minden futhatna abban, saját vm-ben. Mondjuk ram az kell hozzá :)

Egyébként melyik az a felület HA-ban, ami csak ssl-el megy?

(#9298) spider23


spider23
aktív tag

Van egy 433-as CO érzékelő és egy füst érzékelő. A füst érzékelő a test gomb nyomásra adja szépen a jelet amit a Sonoff Rf Bridge lát.

Viszont a CO érzékelő jelét nem látja csak Rfraw 177 en látszik a következő ha a test gombot megnyomom:

20:16:47 MQT: tele/sonoff_rf/RESULT = {"RfRaw":{"Data":"AA B1 04 023A 0604 0186 3494 3818181819090909081819090819081908181818181819090A 55"}}
20:16:48 MQT: tele/sonoff_rf/RESULT = {"RfRaw":{"Data":"AA B1 04 0258 05E6 01AE 348A 3818181819090909081819090819081908181818181819090A 55"}}
20:16:49 MQT: tele/sonoff_rf/RESULT = {"RfRaw":{"Data":"AA B1 03 024E 05DC 348A 28181818190909090818190908190819081818181818190908 55"}}
20:16:49 MQT: tele/sonoff_rf/RESULT = {"RfRaw":{"Data":"AA B1 04 0258 05DC 01AE 348A 3818181819090909081819090819081908181818181819090A 55"}}

Jól sejtem hogy akkor ennek a jelét nem fogom sehogy fogni? :(

(#9299) kenand válasza vampire17 (#9296) üzenetére


kenand
veterán

Home Assistant Dockerben fut, Domoticz Jadahl, de a csomag fordításon nem segítene a a Docker (VM-ben megy akkor ott lehet)

[ Szerkesztve ]

(#9300) kenand válasza tomigonzo (#9295) üzenetére


kenand
veterán

Talán azok mennek, akkor van gond ha olyan is kell amihez csomagot kell telepítnei, vagy fordítani source-ból, mint pl BT-hez Bluez, meg plusz python dolgokat, abból nem mind rakható fel Synology alatt)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.