Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) kano válasza kenand (#9550) üzenetére


kano
nagyúr

Pedig most vennék én is egy BLE-s Xiaomi pára- és hőmérőt.
De nekem sem ártana, ha ki lehetne olvasni belőle az értékét távolról és programba is.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#9552) kenand válasza kano (#9551) üzenetére


kenand
veterán

Meg lehet oldani, de előfordul, hogy nem sikerül neki...
Több módon (HA és Domoticz) is kérdezem, lehet ha csak 1 kérdezi, akkor jobban működik. tesztelés miatt van most így, majd kigyomlálom a felesleges lekérdezéseket...
De Pl a BLE radiátor szelep 1 helyről van faggatva, még is előfordul, hogy nem megy....

(#9553) sambenez válasza kano (#9551) üzenetére


sambenez
addikt

Nekem 4db van jelenleg. A Pi 2 percenként kérdezi le az adatokat. Azt figyeltem meg előfordul hogy egy-egy lekérdezés eredménye nem jelenik meg domoticzban. De nem mondanám általánosnak.

(#9554) kenand válasza sambenez (#9553) üzenetére


kenand
veterán

Sajna Synology alatt nehéz olyan tökéletes BT környezetet előállítani, 2-perces lekérdezés biztosan nem menne..

(#9555) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

sima okoskonnektort keresek, egy darab eszközre, kb. 250W max teljesítményfelvétellel. lehetőleg itthon beszerezhetőt. ez a woox pl. milyen? [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9556) Degeczi válasza Mr.Csizmás (#9555) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ennél jóval olcsóbban kapsz Kínából sokunknak bevált, jól ismert fogyasztásmérős típust
(akkor is csak fogyasztásmérőset célszerű használni, ha a tényleges fogyasztás nem érdekel, ezzel uis visszacsatolást kapsz a rákötött butaeszközről, vajon működik-e rendben)

(#9557) #53667584 válasza Degeczi (#9556) üzenetére


#53667584
törölt tag

Nincs ebből EU-E csatlakozós változat? Megelégednék azzal is ha csak a male része lenne E.

(#9558) Mr.Csizmás válasza Degeczi (#9556) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Shipping:
Processing time:Expected on March 11, 2019

ezzel csak ez a bajom, nekem hamarabb kellene :(

szerk. hardveraprón van SHP6-os 5k-ért. :F

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#9559) Degeczi válasza #53667584 (#9557) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A picit kisebb 10A-es BW-SHP6 típus úgy nézem olyan

[ Szerkesztve ]

(#9560) #53667584 válasza Degeczi (#9559) üzenetére


#53667584
törölt tag

Köszi, közben megtaláltam. Az SHP5 is EU-E csatlakozóval van a képen, de az már kissé drágább. Viszont van rajta 2 USB port is.
Nem tudom melyiket vegyem. Valamelyik blitzwolf vagy sonoff s26? A sonoff mellett szól, hogy van már néhány sonoff switchem ami tökéletesen működik nálam egy echo dot-tal.

(#9561) Degeczi válasza #53667584 (#9560) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Úgy nézem, a Sonoff csak kapcsol, fogyasztásmérés nélkül, így azzal nem tudod távolról ellenőrizni, működik-e a rákötött eszköz. Ha ez nem gond, a már meglévő Sonoffok mindenképpen mellette szólnak, h ne kelljen még egy alkalmazást telepíteni a telefonra.

[ Szerkesztve ]

(#9562) kano válasza Mr.Csizmás (#9558) üzenetére


kano
nagyúr

EGészen pontosan 5,5k. Szép haszonnal rendel a kiscsávó. :Y Akkor a jobb SHP2 mennyi lenne az aprón?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#9563) kbhuinfo válasza kano (#9562) üzenetére


kbhuinfo
tag

Nekem ezzel nincs problemam - miert baj az, ha valaki evtizedekig arul valamit? :)

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#9564) llacee


llacee
őstag

Hello!

Wemos D1-en üzemeltetek egy hőmérséklet sensor-t, amit most nem 5v-os telefon töltővel hajtanék meg, hanem 03962A&18650elem kombóbal 5v/gnd-n pin-en keresztül.
Működni működik, csak ESP Easy alatt nem jövök rá, hogy hogyan lehet kiolvasni az aktuális feszültséget, ami még van az akksiban.
mega_20190216_test_ESP8255_4094_VCC.bin ill. normal_1024_VCC.bin-el sem látom sehol.

Hogyan lehetne elővarázsolni?

(#9565) ojb válasza llacee (#9564) üzenetére


ojb
tag

A D1-ben van feszültségosztó. Be kellene kötni egy 130KOhm-os 1% ellenállást az A0 és az 5V PIN közé. Ez a max 4.5V akku feszt leosztja ~1.0V-ra Ez az ADC PIN bemenő feszültsége. A Devices/Analog input - internal-t engedélyezni kell, majd a Values-ben %value%*4.5 szorzást elvégeztetni.
Viszont így lesz egy állandó fogyasztás ( ~4V/450Kohm=8.8uA ) a feszültségosztó miatt, ami megemeli az ESP DeepSleep fogyasztását bő 10%-al!!!

[ Szerkesztve ]

(#9566) llacee válasza ojb (#9565) üzenetére


llacee
őstag

Köszi, akkor keresgélnem kell majd otthon ellenállást, bolt már nincs nyitva.

Ebből indultam ki, amit még a szolár időjárás állomáshoz töltöttem le, csak itt solar nélkül és dht22-vel menne.

Csak jó lett volna tudni, hogy mennyi az aktuális akksi fesz, esetleg bizonyos százalék alatt riasztást beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#9567) enesbcs válasza llacee (#9564) üzenetére


enesbcs
tag

Ha VCC végű binárist használsz, nem kell semmit kötnöd az A0-ra, mert közvetlenül a VCC bemenetét méri. Pl az ESPEasy Generic - System Info pluginjában tudod lekérni az aktuális értékét, a megfelelő típust kiválasztva. (Input VCC) De ez csak akkor működik, ha sima ESP8266 modult használsz és 3.3V-ról táplálod, a D1 minire integrált feszültségátalakító miatt ez nem fog különösebb változást mutatni.

Itt van példa A0 használatára 100k ellenállással:
https://bitekmindenhol.blog.hu/2018/05/23/wifi-s_homero_projekt

Itt meg VCC-vel próbálkoztam: (Step-up átalakító kiforrasztása után)
https://bitekmindenhol.blog.hu/2018/10/31/esp8266_wifis_nyomogomb_the_button

[ Szerkesztve ]

(#9568) llacee válasza enesbcs (#9567) üzenetére


llacee
őstag

Koszonom mind a kettotoknek a helpet!

(#9569) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Egyre erdekesebb a sztorim a xiaomi sensorokkal. Kezdodott azzal hogy egy uj homero nem ment. Beikattam egy uj gatewayt es arra rakva azota is hiba nelkul megy. Erre tegnao ota egy mozgaserzekelo szakad le egyfolytaba. De torli is magat a mihomebol. Olyan mintha resetelne magat. :W

(#9570) ocso válasza Kiskopika (#9569) üzenetére


ocso
tag

Nézd meg, hogy melyik zigbee csatornán van a gateway:
Gateway - About - Hub info
És a Wifi routered. Lehetséges, hogy interferencia.

[ Szerkesztve ]

(#9571) ocso válasza ocso (#9570) üzenetére


ocso
tag

Zigbee és 2.4 wifi csatorna infó: [link]

(#9572) Kiskopika válasza ocso (#9570) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Koszi a tippet valoban egy csatornan volt atallitottam a routert meglatjuk.

(#9573) sparks


sparks
senior tag

Végre sikerült regisztrálnom az óráinkat az eloszto.elmu.hu oldalon. :C
Régebben valahogy nem fogadta el az adatainkkal a regisztrációmat. Írtam az ELMŰnek az online ÜSZ-on keresztül és bő 3 hónap után válaszoltak is. De most már tudtam is végre regisztrálni, lehet valamit be kellett állítsanak, nem tudom. A lényeg: ELSTER digitális villanyóra és ELSTER gázóránk van, és lekérdezhető az összes fogyasztási adat. Eddig naponta fényképeztem a gázóránkat, de így végre látok minden adatot, akár órás bontásban m3 vagy MJ mértékegységekkel, százados pontossággal. Villany óránál meg 15 perces bontásban is lekérhető a fogyasztás. Még azt is látom, hogy az előző tulajnak mennyi volt a gázfogyasztása mondjuk 3 éve :)
Azért is fényképezgettem, mert nemrégiben szigeteltünk és kíváncsi voltam, hogy mennyit változott a fogyasztásunk gáz ügyileg és így sokkal egyszerűbb a dolog.
Csak gondoltam megosztom veletek az örömöm, mert most nagyon feldobódtam ettől (párom mindig mondja, hogy őrült vagyok, mindent megmérek).
Végre nem kell fotózni az órát :DDD

(#9574) Kiskopika válasza ocso (#9570) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Ugy nez ki bevalt. Eddig semmi nem valt le a rendszerrol... Kop kop...
Koszonom a tippet

(#9575) vampire17 válasza sparks (#9573) üzenetére


vampire17
addikt

Nekunk is ELSTER gazorank van, Videken. Gondolom akkor nekem ez a lehetoseg nem lehetseges igaz? :(

(FŐGÁZ-nak, fizetünk, TIGÁZ területen vagyunk)

A villanyt merem en, de a gazra tok jo lenne ha latnam az adatokat..

Asszony engem is hulyenek nez az egesz okosotthonos cuccok miatt, ugy latszik ez ilyen altalanos dolog :D.

[ Szerkesztve ]

(#9576) Kiskopika válasza vampire17 (#9575) üzenetére


Kiskopika
senior tag

+1 asszony semmit nem ért abból mi a jó ebbe. Persze amikor nem kell a sötétbe elmenni a kapcsolóig, hogy fény legyen, nagyon jó. Ha véletlen valami nem működik, akkor meg f...szért kell ez az egész :D. de ez már csak ilyen

(#9577) Degeczi válasza Kiskopika (#9576) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nekem szerencsém van, barátnőm imádja az olyan apróságokat, h változatosan köszön a ház reggel vagy amikor hazaér, meg hogy automatikusan kapcsolódnak a lámpák, figyelmeztetést kap a spájzba zárt macskára vagy nyitvahagyott hűtőre :)

(#9578) vampire17


vampire17
addikt

Velemenyeket kernek a Kerui biztonsagi cuccokbol. (Nekem van par cuccom toluk, azok megbizhatonak latszanak)

Ismerosomnek allitanek ossze Kerui cuccokbol egy alap rendszert. A kozpont egy SIM+Wifi modul lenne, 2 mozgaserzekelovel meg egy kulteri szirenaval. (Persze kesobb lenne bovitve)

Nem akarunk Paradox/dsc szinvonalat, ezert alternativat keresunk.

(#9579) sparks válasza vampire17 (#9575) üzenetére


sparks
senior tag

Nekem pont így néz ki a gázóra, rajta az impulzus jeladóval (vagy valami ilyesmi az a rászerelt cucc). Mellette van a villanyóra és oda löki át a jelet, ahonnan valami mobilnetes kapcsolaton folyamatosan küldi az aktuális állásokat a központba, ahonnan szépen megkapom az összes adatot az utolsó nap éjféléig.

Kiskopika: szerencsére már kezdi megszokni asszonykám, sőt már ő is bevallotta, hogy szereti, amikor este végigmegy a házon és kapcsolódnak a lámpák, éjjel meg szép halványan világítanak, meg szereti, hogy reggel ébresztéskor finoman megy a redőny fel 5 percenként kicsiket... Szóval nem lesz itt gond, de nálunk erősen kijön, hogy ő humános volt mindig is én meg reálos és nálam ez a mérősdi eléggé erőteljes, lassan minden mérésére van műszerem a hőkamerától kezdve a lézeres távolságmérőn keresztül a széndioxid és levegőminőség mérőkig :D

(#9580) vampire17 válasza sparks (#9579) üzenetére


vampire17
addikt

Nekem is ilyen az oram, de nalam nincs semmi merő cucc, sztm itt nem is lehet ilyen (diktalni lehet, vagy atalanyt fizetni)

(#9581) sparks


sparks
senior tag

Érdekes módon a gázóra állását én szoktam lejelenteni online felületen, a FŐGÁZ oldalán (vagyis NKM) is van okosmérő opció, de oda kattintva azt írja, hogy "Az alábbi felületen az NKM Földgázszolgáltató Zrt. Smart metering teszt projectjének résztvevői léphetnek be a közműcégek közös internetes felületére."
Az ELMŰ viszont megkapja az adatokat, nem kell lejelenteni. Fura ez. Valami kísérleti dolog volt ez pár évvel ezelőtt, akkor szórtak szét ilyen okos mérőket. De fogalmam sincs hogy került ide, mert az előző tulajé volt még akkor az ingatlan. Pedig ebben a házban, amikor megvettük semmi okos nem volt... Lepusztult volt az egész keményen... Azért nem is gondoltam az elején, hogy ez ilyen okos mérő lehet, mert nem úgy nézett ki ez a ház, mint ahova ilyesmit direkt kértek volna.

(#9582) kenand válasza Kiskopika (#9572) üzenetére


kenand
veterán

Linkelt leírás alapján pl a Wifi 11 az nem esik egybe a Zigbee 11-gyel....

(#9583) enesbcs válasza Degeczi (#9577) üzenetére


enesbcs
tag

A spájzba zárt macska detektor érdekesen hangzik.. mozgásérzékelő vagy a nyávogást érzékeli mikrofonnal? :)

(#9584) Kiskopika válasza kenand (#9582) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Akkor lehet placebo, de mióta 11ről átraktam a routert a 7esre, minden hiba nélkül megy. Reggel a mozgásérzékelő 5 perc után feladta a harcot

(#9585) Degeczi válasza enesbcs (#9583) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egy darabig nem nyávogna, mert még élvezi is :)
Egyszerű mozgásérzékelő, amikor csukva a spájzajtó (valós helyzet amúgy, volt már órákra bezárva oda besettenkedett macska)

(#9586) kenand válasza Kiskopika (#9584) üzenetére


kenand
veterán

Egyébként a Zigbee 11-en van nekem is (meg a Wifi is) 12-n volt de a rasberry PI zero W azt nem szerette...

A leírás alapján- ha jóllehet kivenni- Wifi 11 az magasabb Zigbee csatornákkal van fedésben

[ Szerkesztve ]

(#9587) Kiskopika válasza kenand (#9586) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Igen néztem én is, de próba cseresznye alapon átállítottam, mit veszthetek vele?! (Épp annyit, hogy egy asus routert, amivel a media pultott támogatom nettel vezeték nélkül, megszívatott a csatorna váltás miatt :D)
Remélem jó marad és akkor a grafikon hibás, vagy ez a zigbee, nem barátja a 11 es csatornának.

(#9588) sambenez


sambenez
addikt

Van egy Blitzwolf shp2-m tasmotával, szeretném domoticzban követni, hogy a rácsatlakoztatott eszköz ki vagy be van kapcsolva. Viszont valamiért csak 5 percenként frissülnek a fogyasztási adatok. Tudja valaki mi lehet az oka, hogy nem akkor jönnek az MQTT adatok amikor változik a fogyasztás?
Van több sonoff basicem tasmotával, szintén MQTT-n keresztül, ha azokat ki/be kapcsolom az azonnal megjelenik domoticzban is.

(#9589) kenand válasza Kiskopika (#9587) üzenetére


kenand
veterán

Nálam 3 routert kell áthangolni (laktér , garázs és dolgozó az alagsorban, és hátsó épület), megoldható, de macerás, majd próbaként átteszezem a 10-re, bár nekem inkább azzal van gond, hogy a 3 gatewayből időnként 1-2-re nem akar kapcsolódni a Domoticz és ritkábban a Home Assistant (unknown gateway hibaüzenetet dob)

(#9590) kenand válasza kenand (#9589) üzenetére


kenand
veterán

Jól működik a Padavan, végül is fél perc alatt megoldottam mindhárom routeren. De nem tudom az én problémámat befolyásolja-e

[ Szerkesztve ]

(#9591) Kiskopika válasza kenand (#9590) üzenetére


Kiskopika
senior tag

Ma reggel ujra felkialtott a kinai kisasszony, de eddig minden mukodik

(#9592) tboy72 válasza sambenez (#9588) üzenetére


tboy72
aktív tag

Álítsd át az intervallumot! Alapból 5 perc! (300 sec)

(#9593) sambenez válasza tboy72 (#9592) üzenetére


sambenez
addikt

Köszönöm, így már jó.

(#9594) Chal válasza sparks (#9573) üzenetére


Chal
addikt

Regisztráltam én is, "mérőállás" menüben látnám az adatokat, ha olyan órám lenne amit le tudnak távolról olvasni? Sajna én itt csak azt látom, amiket eddig "kézzel" bediktáltam.

(#9595) sparks válasza Chal (#9594) üzenetére


sparks
senior tag

'MŰSZAKI ÜGYEK-Okos mérő' pont alatt lenne a belépés. Nálam ott van egy 'Fogyasztásmérő azonosító' és 'POD' szám, arra kattintva nyílik meg a 'Smart metering' oldal.
De gondolom mérő hiányában sok adatot ott nem lehet találni.
Így néz ki:

Aztán így, itt lehet kattintani a mérési adatokhoz:

(#9596) UberMutant válasza sparks (#9595) üzenetére


UberMutant
őstag

te nem sima elmű ügyfél vagy . ugye? mert ebbe a hálózatos nyavajába én nem tudok regisztrálni, mert azzal dobja el, hogy regisztráljak a megfelelő szolgáltatóhoz. nagy szar ez az egész.

(#9597) sparks válasza UberMutant (#9596) üzenetére


sparks
senior tag

Mondhatni sima ügyfél vagyok. Leírtam, hogy az ingatlannal együtt jött ez a 2 okos mérő, de nem tudom az előttünk itt lakók hogyan tettek ezekre szert. Nem volt itt okos otthon, de még buta sem nagyon, lepusztult volt minden.
Regisztrálni oda én sem tudtam korábban, nekem is ezt írta ki. Csak mivel láttam, hogy itt ezek az okos mérők mennek, így írtam az ELMŰ-nek, amire 3 hónap után reagáltak és már tudtam regisztrálni végre. De ezt csak gondolom az okos mérőkkel rendelkezők tudnak.

Mondhatni sima ügyfél vagyok. Leírtam, hogy az ingatlannal együtt jött ez a 2 okos mérő, de nem tudom az előttünk itt lakók hogyan tettek ezekre szert. Nem volt itt okos otthon, de még buta sem nagyon, lepusztult volt minden.
Regisztrálni oda én sem tudtam korábban, nekem is ezt írta ki. Csak mivel láttam, hogy itt ezek az okos mérők mennek, így írtam az ELMŰ-nek, amire 3 hónap után reagáltak és már tudtam regisztrálni végre. De ezt csak gondolom az okos mérőkkel rendelkezők tudnak.
Ezt találtam régebben ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#9598) sparks


sparks
senior tag

Illetve itt egy másik leírás a projektről, de az utóbbi időben nem nagyon láttam, hogy foglalkoznának vele, valahogy elhaltnak látszik a dolog.

(#9599) Chal válasza sparks (#9597) üzenetére


Chal
addikt

Aham, szerintem nem tudja a mérőm és/vagy nem támogatott a terület ahol lakom. Nekem is azt írja, hogy nem megfelelő szolgáltató, ha regisztrálni akarok az eloszto.elmu.hu -n. Egyedül a ker.elmu.hu -n tudtam regelni, ott pedig az okosmérős menü szürke, rákattintva pedig azt mondja, hogy regisztrálja az eloszto.elmu.hu-n, szóval sakk-matt :)

(#9600) sparks válasza Chal (#9599) üzenetére


sparks
senior tag

Igen, az előbb linkelt dokumentumban volt, hogy még 2012 körül szerelték fel ezeket az okosmérőket, ahogy olvastam alig 1000 okos gázmérőt raktak fel, szóval ez vakszerencse, hogy pont olyan házat vettünk, ahol ez üzemelt már alapból (majdnem lecseréltettük a gázórát a felújításnál, hogy máshova átrakják, de mos már látom, hogy jól tettem, hogy megmaradt :) ).
Egyébként 2014 év elejétől tudok adatokat kiszedni (mi 2017-ben vettük az ingatlant).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.