Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) vampire17 válasza ojb (#8100) üzenetére


vampire17
addikt

Raprobaltam, De az en belterim nem is igy kell programozo modba tenni (a kozepso es a felso gombal megy nalam abba) De ugy az elemesre egyaltalan nem reagal... A kinetickre viszont igen. Sztm itt frekvencia gond is lesz...

(#8102) vampire17 válasza ojb (#8100) üzenetére


vampire17
addikt

Itt egy kep a kinetic belseebol:

A chip: cmt2150A

Ezt talaltam rola: [link]

(#8103) ojb válasza vampire17 (#8102) üzenetére


ojb
tag

Légy szíves mérd meg a dobozban körbefutó fekete drót pontos!!! hosszát!

(#8104) Rolly válasza S.Milan (#8079) üzenetére


Rolly
veterán

Végig csináltam - bár már tök máshogy néznek ki a felületek -, de végül a discovernél nem jelenik meg egyetlen eszköz sem :(

(#8105) vampire17 válasza ojb (#8103) üzenetére


vampire17
addikt

Megmertem, pontosan 17 cm.

(#8106) JoHn123 válasza Janos250 (#8097) üzenetére


JoHn123
tag

Nem a fotó rossz, nincs semmi ráírva.

(#8107) vampire17 válasza JoHn123 (#8106) üzenetére


vampire17
addikt

Koss ra egy UART-usb konvertert, az elv megmondja milyen chip (nekem pl a Pyflasher mindig kiirja)

(#8108) IG55


IG55
senior tag

Erről az okosizzóról van tapasztalat? Mi gatewayen keresztül használnám kezdetben, aztán később majd valamilyen HA rendszerben. Külteret vajon hogy bírja? Eső nem érné, csak a hideg meg a pára.
Esetleg kültérre ehelyett van tippetek?

(#8109) Chal


Chal
addikt

Na, ma végre megépítettem a DSC riasztó kontrollert. Mire készre szereltem szép dobozba, meg minden a helyére került, azért több idő eltelt mint ahogy azt előtte gondoltam, de azért bőven megérte :) Elsőre működött, pont olyan mint amire szükségem van, szóval nagy az öröm. Az sw részt és a Hass integrációt egyelőre kóstolgatom.

Wemos D1 mini-vel építettem meg, így néz ki a végleges állapot (balra egy stepdown converter, a központ 12V aux-áról kap tápot):

A Wemost mondjuk betehettem volna SoC-al/antennável felfelé (kifelé) is, így elég bután néz ki, de mire észrevettem, már nem volt kedvem kiforrasztani a tüskesorokat :)

Sebtében összeütött Hass config után késleltetett riasztás indul éppen a hass gui-ról:

Reportolja az össze zónát mqtt-n, és "írni" is tud a DSC keybusra, szóval be lehet vele riasztani, illetve bármilyen DSC kezelőn található gomb lenyomására is tud küldeni eventet, szóval programozni is lehet vele a központot akár.

A kódot is kicsit bővítettem már, kapott a Wifi egy led visszajelzést, ami levillogja a wifi és az ip kapcsolat státuszát is, illetve folyamatosan világít ha minden ok.

Eddig egy hibát(?) találtam:

Ha restartolom a hass-t, akkor a riasztó (partition1 topic) státusza elveszik, illetve unknown lesz, ezért nem lehet beriasztani sem a modulon keresztül. Ha odamegyek a kezelőhöz, és nyomok egy stay vagy away arm-ot, akkor persze jön egy event, és magára talál a Hass is, de azért ez így kicsit kényelmetlen. Utánajárok majd, hogy be lehet e tákolni a kódba, hogy frissítse X időközönként a központ armed/disarmed státuszát mqtt-n (egy fokkal korrektebb lenne, mintha Hass-ban adnék valamilyen default állapotot).

[ Szerkesztve ]

(#8110) sambenez válasza Chal (#8109) üzenetére


sambenez
addikt

Ilyen dobozt honnan lehet szerezni?

(#8111) Chal válasza sambenez (#8110) üzenetére


Chal
addikt

Hestore. Onnét van amúgy az egész motyó, aliexpress-ről tuti olcsóbb lett volna, de úgy, hogy mindenből több darabot rendeltem (kivéve a Wemost és a stepdownt), 5eFt körül volt az egész (postával együtt).

[ Szerkesztve ]

(#8112) sambenez válasza Chal (#8111) üzenetére


sambenez
addikt

Köszi.

(#8113) ojb válasza vampire17 (#8105) üzenetére


ojb
tag

A dokumentáció és az antenna hossz alapján nagyon valószínű, hogy ez is 433.92MHz és 1527 :F

(#8114) vampire17 válasza ojb (#8113) üzenetére


vampire17
addikt

Akkor nem tudom mi lehet a gond... Sonoff RF Bridge-el B1 modban sem latja egyaltalan... Pedig ott latszani kene mindennek...

Anno Portisch (Aki a Sonoff RF bridge radiojanak a custom FW-jet irja) irta, hogy lehet a sync bucket alacsonyabb, mint az atlag...

(#8115) kenand


kenand
veterán

Létezik egy Kerui CO szenzor, 433Mhz-n kommunikál a saját Kerui központtal (nekem olyan nincs)
Nem lehet valahogyan okosítani Sonoff Brdige-vel (ha át van flashleve)

(valaki a Banggood véleményben ezt írta : "It works very well and send alarm info to mi Domoticz system")

[ Szerkesztve ]

(#8116) Degeczi válasza kenand (#8115) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Akkor jó eséllyel igen, kompatibilis lehet a Sonoff Bridge-el (de nem meglepő, ezek a 433-as kínai riasztók mint a Kerui is, általában ugyanolyan protokollt használó érzékelőkkel dolgoznak, azok kompatibilisek egymással)

(#8117) Rolly


Rolly
veterán

Xiaomi gombbal sikerült kicsit elakadnom. Csináltam egy blocky scriptet ami nem működik.

Cél:
- van két Xiaomi button amit ha megnyomunk 30 percre be kellene kapcsolni két kapcsolót

Ami a gondom, hogy a Xiaomi buttonnál van click és double_click, de nem tudom, hogy lehetne ezt elkapni blockyban...

Amivel próbálkoztam eddig:
- On
- Level (10 - ez az értéke a clicknek)
- és "Click" értékkel de egyikkel se fut le a feltétel

ez lenne a script:

(#8118) tboy72 válasza Degeczi (#8116) üzenetére


tboy72
aktív tag

Nem mindig. Nekem Broadlink S2-höz való nyitás és pir-ek vannak, na azokat az okosított Sonoff Rf nem látta sehogy sem. Most azért várok az RfLink hozzávalókra még, hogy azzal is megpróbáljam.

(#8119) Magga válasza Rolly (#8117) üzenetére


Magga
aktív tag

Az utolsó két SET-et vedd ki, ilyen állása nincs!
Ha ezután sem működik, LUA-ban meg tudom írni...

(#8120) vampire17 válasza tboy72 (#8118) üzenetére


vampire17
addikt

Varom mar, hogy megjojjenek a cuccaid, hatha ketten tobbre megyunk...:)

Regebben kerdeztem mar, de hatha azota valakinek volt mar vele dolga, Xiaomi RGB gateway szinet LUA/dZVents-el hogyan lehet allitani?

[ Szerkesztve ]

(#8121) gacsoi


gacsoi
senior tag

Üdv mindenkinek!!
Nemrég lettem tulaja egy Home Mininek, és kóstolgatom :)
eddíg elég pozitív a kép.
Viszont van valami, amit nem találok.
Van lehetőség hely alapú akciók létrehozására ?
Magyarúl, pl. ha hazaérek, kapcsoljon fel a külső világítás

(#8122) Janos250 válasza Chal (#8109) üzenetére


Janos250
őstag

Hú, ez nagyon jó! :) Ilyesmiről álmodoztam, de most már meg fogom csinálni :)

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8123) Magga válasza vampire17 (#8120) üzenetére


Magga
aktív tag

Sokat kerestem ezután én is a neten, de nem találtam érthető/használható leírást...
Úgy oldottam meg, hogy létrehoztam egy eseményt (csoport), amiben felvettem a gatewayt, amiben a kívánt szín és fényerő is beállítható. Ezután ehhez írtam LUA scriptet, ami kapcsolja ki-be.

(#8124) kenand válasza Degeczi (#8116) üzenetére


kenand
veterán

Következőre jutottam:
Egyelőre a sonoff bridge nincs flashelve (nincs még eszközöm hozzá) eWelink applikációval néztem meg.

Hozzá tudok adni egy Notification eszközt, ha megnyomom a CO érzékelő teszt riasztás gombját és betanítom a bridge-vel akkor veszi a riasztást. Próbaképpen be tudtam állítani, hogy riasztásként kapcsolja fel a világítást a helyiségben. (Sonoff T1 kapcsoló van ott)
Valószínűleg (legalább is reményim szerint) más fw-t rárakva Domoticz alatt is menne az üzenet küldés.

[ Szerkesztve ]

(#8125) vampire17 válasza kenand (#8124) üzenetére


vampire17
addikt

Ha ugy megy, akkor menni fog siman Tasmota,etc... vel is. Meg radiot sem kell flashelni.

(#8123) Magga

Ez nagyon jo otlet? Egy kerdes, alapvetoen mi a kulonbseg a Scene es a Group kozott?

[ Szerkesztve ]

(#8126) Magga válasza vampire17 (#8125) üzenetére


Magga
aktív tag

Ez pontosan nem tudom, csak saját megfigyelés:
Esemény: egy gombot kapsz hozzá, gondolom a beállított utasítások lefutnak és kész
Csoport: van be- és kikapcs gomb is, tehát oda-vissza működik
Nem olvastam utána, lehet más eltérés is van....

(#8127) kenand válasza vampire17 (#8125) üzenetére


kenand
veterán

Köszi ( bridge flashre geondoltam)

Van gáz érzékelő is vs az is így működik

(#8128) vampire17 válasza Magga (#8126) üzenetére


vampire17
addikt

Ertem koszonom!

Elozo hsz-emben a "Ez nagyon jo otlet?" az "Ez nagyon jo otlet!!!" akart lenni :)

Atirtam a scriptet, majd kiderul este, mit tud :)

(sima kapcsoloval potolva az IF agat, mukodik szepen :) )

[ Szerkesztve ]

(#8129) kenand válasza vampire17 (#8125) üzenetére


kenand
veterán

Még egy dolog jutott az eszembe a Broadlink RM2 is tud 433Mhz-t (picit drágább de mást is tud) ráadásul flash sem kell a Domoticzhoz, támogatott gyári szoftverrel is.

[ Szerkesztve ]

(#8130) tboy72 válasza Magga (#8126) üzenetére


tboy72
aktív tag

Ez engem is érdekelne, de akkor mi a különbség az esemény és egy sima nyomógombos kapcsoló között. Mert ott is tudsz akármilyen szkriptet futtatni?

(#8129) kenand Próbáltam a Broadlink RM3-pro-val is olvastatni (Broadlink pluginnal) a Broadlink nyitásérzékelő jelét és nem látja... Hmmm....
Érdekes.
Meg a Broadlink pluginnal csak másolni tudsz kódot, arra nem jó, hogy a domoticz felé a vett jelről infót küldjön.

[ Szerkesztve ]

(#8131) vampire17 válasza tboy72 (#8130) üzenetére


vampire17
addikt

Ugye nalad a Kerui kinetic a Broadlink-et "birizgalta" igaz? Most megprobaltam egy "csendesebb" idoszakban debug modban latni a Kerui-t RFlink-el, de semmi... nem fog egyaltalan semmit... En mar tenyleg nem tudom, milyen cucc ez a kinetic, de durva hogy a vilagon semmi nem latja...:D

Van egy masik kinetic cuccom is, szinten csengo, annak mas a markaja (a tescoban vettem) de azt sem latja semmi... Az elemeseket, legyen az csengo, kapunyito, akarmi... gond nelkul olvassa minden...

[ Szerkesztve ]

(#8132) Rolly válasza Magga (#8119) üzenetére


Rolly
veterán

Azzal se működött illetve simán 'Off'-ot se tudtam állítani... viszont Lua-ban egyből ment ahogy megírtam a scriptet (a blocky logikája alapján)

(#8133) jézusom válasza Chal (#8109) üzenetére


jézusom
addikt

Nagyon baba! :R

Már multkor csodálkoztam eme projekten, nem gondoltam, hogy lehet ilyet. Azt hiszem berendelem a hozzávalókat. Most hülyén hangzik, hogy már most nem jó nekem a DSC, de jelenleg paradoxot használok, ahhoz nincs ilyen projekt? :D
Amúgy van DSC központom is, de azzal még nem nagyon foglalkoztam.

(#8134) tboy72 válasza vampire17 (#8131) üzenetére


tboy72
aktív tag

Nem! Semmit nem érzékel belőle a Broadlink RM3pro a pluginnal.

(#8135) kenand válasza tboy72 (#8130) üzenetére


kenand
veterán

Sonoff gyári FW-vel tudja fogadni, és üzenetet is küld az appnak, sajna emailt pl nem tud küldeni. Megpróbáltam IFTTT-hez linkelni, de Alamrm nitificationhoz -egyelőre?- nem lehet. Írtam nekik javaslatot, majd meglátjuk.

(#8136) Kiskopika


Kiskopika
senior tag

Valakinek sikerult mar yeelight mennyezeti lampanak a modjat nappali/ejszakai domoticzbol valtani? Scriptel vagy barhogyan... Nekem mindig az aktualis modba marad hiaba allitok 2% fenyerot.

(#8137) Magga válasza Rolly (#8132) üzenetére


Magga
aktív tag

:C
Amióta alap dolgokat megtanultam lua-ban, nem is nyúlok a blocklyhoz.
Akkor szakadt el a cérna, mikor blocklyban nem tudtam megírni egy olyan scriptet ami szintén xiaomi switch clickre felkapcsol egy villanyt, újabb clickre lekapcsol.

(#8138) Degeczi válasza Magga (#8137) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Azt elvileg könnyen meg lehet, csak szem előtt kell tartani, h az "if-else" valójában nem "else", hanem egy újabb if, ezért ott ismét le kell tesztelni az első if ellentétét.

De amúgy tényleg idegesítően korlátozott és hibás sajnos, pedig amúgy ideális lenne.

(#8139) vampire17 válasza Kiskopika (#8136) üzenetére


vampire17
addikt

Pont ebben a ket hszben volt hasonlorol szo:

[link] [link]

Esetetben letrehozol pre-definied szin/fenyero sablonokat a scenes/group -al es azokat hivod meg mint "eszkozoket" Domoticz-ban.

(#8140) Chal


Chal
addikt

Sonoff RF bridge-t cipelgettem ma a házban, mert nem volt elég jó a vétel a teszt helyen. E miatt ki be dugdostam néhányszor az usb tápot, majd az egyik ilyen alkalommal nem kapcsolódott a wifire. Szétkaptam, bekötöttem a soros portját, de semmi életjelet nem mutat, flashelés se működik, a led viszont világít, illetve a táp ráadásakor csippan a buzzer.

Kuka, vagy lehet még vele kezdeni valamit? Ha igen, mit?

[ Szerkesztve ]

(#8141) gacsoi válasza gacsoi (#8121) üzenetére


gacsoi
senior tag

Sehol egy google home guru ? :)

(#8142) vampire17 válasza gacsoi (#8141) üzenetére


vampire17
addikt

Sonoff Basic neha produkal egy kikapcs/bekapcsot, amikor elv kikapcsolt allapotban kene lennie:

22:12:12 MQT: stat/sonoff_paratlanito/RESULT = {"POWER":"ON"}
22:12:12 MQT: stat/sonoff_paratlanito/POWER = ON
22:12:12 MQT: stat/sonoff_paratlanito/RESULT = {"POWER":"OFF"}
22:12:12 MQT: stat/sonoff_paratlanito/POWER = OFF
22:14:42 MQT: tele/sonoff_paratlanito/STATE = {"Time":"2019-01-06T22:14:42","Uptime":"0T04:40:14","Vcc":3.471,"SleepMode":"Dynamic","Sleep":50,"LoadAvg":19,"POWER":"OFF","Wifi":{"AP":1,"SSId":"home","BSSId":"CC:2D:E0:A6:C7:89","Channel":7,"RSSI":56}}
22:19:00 MQT: stat/sonoff_paratlanito/RESULT = {"POWER":"ON"}
22:19:00 MQT: stat/sonoff_paratlanito/POWER = ON
22:19:00 MQT: stat/sonoff_paratlanito/RESULT = {"POWER":"OFF"}
22:19:00 MQT: stat/sonoff_paratlanito/POWER = OFF
22:19:42 MQT: tele/sonoff_paratlanito/STATE = {"Time":"2019-01-06T22:19:42","Uptime":"0T04:45:14","Vcc":3.471,"SleepMode":"Dynamic","Sleep":50,"LoadAvg":19,"POWER":"OFF","Wifi":{"AP":1,"SSId":"home","BSSId":"CC:2D:E0:A6:C7:89","Channel":7,"RSSI":56}}
22:24:42 MQT: tele/sonoff_paratlanito/STATE = {"Time":"2019-01-06T22:24:42","Uptime":"0T04:50:14","Vcc":3.471,"SleepMode":"Dynamic","Sleep":50,"LoadAvg":19,"POWER":"OFF","Wifi":{"AP":1,"SSId":"home","BSSId":"CC:2D:E0:A6:C7:89","Channel":7,"RSSI":54}}
22:29:34 MQT: stat/sonoff_paratlanito/RESULT = {"POWER":"ON"}
22:29:34 MQT: stat/sonoff_paratlanito/POWER = ON
22:29:34 MQT: stat/sonoff_paratlanito/RESULT = {"POWER":"OFF"}
22:29:34 MQT: stat/sonoff_paratlanito/POWER = OFF
22:29:42 MQT: tele/sonoff_paratlanito/STATE = {"Time":"2019-01-06T22:29:42","Uptime":"0T04:55:14","Vcc":3.471,"SleepMode":"Dynamic","Sleep":50,"LoadAvg":19,"POWER":"OFF","Wifi":{"AP":1,"SSId":"home","BSSId":"CC:2D:E0:A6:C7:89","Channel":7,"RSSI":54}}
22:31:09 MQT: stat/sonoff_paratlanito/RESULT = {"POWER":"ON"}
22:31:09 MQT: stat/sonoff_paratlanito/POWER = ON
22:31:09 MQT: stat/sonoff_paratlanito/RESULT = {"POWER":"OFF"}
22:31:09 MQT: stat/sonoff_paratlanito/POWER = OFF

Ez a blockly mozgatja:

(#8143) sambenez válasza vampire17 (#8142) üzenetére


sambenez
addikt

Jó lenne látni mindeközben a páratartalom változik-e. Amit beállítottál az 2% mozgásteret ad.

(#8144) vampire17 válasza sambenez (#8143) üzenetére


vampire17
addikt

Nincs valtozas ebben az idoszakban:

2019-01-06 22:10:00 47
2019-01-06 22:15:00 47
2019-01-06 22:20:00 47
2019-01-06 22:25:00 47
2019-01-06 22:30:00 47
2019-01-06 22:35:00 47

(#8145) sambenez válasza vampire17 (#8144) üzenetére


sambenez
addikt

Esetleg a sok vagy és az elseif bekavar. Néha elég érdekes dolgokat produkál ez a blockly és elég hamar korlátokba ütközöl.
Ki kellene próbálnod dzVentsben vagy Luaban megoldani ezeket.

(#8146) vampire17 válasza sambenez (#8145) üzenetére


vampire17
addikt

Igen, tudom lassan ra kene szanni magam, hogy atirjam minden scriptem... :(

(#8147) Degeczi válasza vampire17 (#8142) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hibás az első feltételed: a "time>=10 or time<=22" mindig igaz! Oda "and" kellene...

(#8148) vampire17 válasza Degeczi (#8147) üzenetére


vampire17
addikt

igazad van, viszont nem az OR al volt gond, hanem a relacioval

Igy a helyes (asszem :) )

(#8149) sambenez válasza vampire17 (#8148) üzenetére


sambenez
addikt

Ha este 10-től reggel 10-ig akarod akkor az if-ben lévő biztosan nem jó. A 22:00-nál lévőt meg kellene fordítani ahogy az elseif-ben van.

(#8150) jézusom válasza Chal (#8109) üzenetére


jézusom
addikt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.