Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) ojb válasza stickermajom (#8346) üzenetére


ojb
tag

Igen! Feltéve, ha szeretnél érte ~37€+ÁFA sőt +szállítást fizetni.
Amit adnak hozzá a Hollandok Auriol Transceiver-t nagyon rossz érzékenységű. Tapasztalatból tudom, mert itthon van egy félrehajítva. Én lecseréltem "kici óccó" kínaira. Picit olvass vissza. Most rendeltek sokan eszközöket Kínából egy WiFi-s alternatívához jelentősen kedvezőbb áron. Viszont a daughterboard szépen el van készítve...

(#8352) koala69 válasza ojb (#8350) üzenetére


koala69
tag

koszonom a valaszt!
kozben meg egy kerdes - a vevo antennajat tetted ki sma-ra, ugye, vhol irtad, hogy egy 17cm koruli vezetek is megfelel "kulso antennanak" ilyenkor az :eredetit" leforrasztottad a panelrol ugye?

(#8353) MaCS_70 válasza koala69 (#8334) üzenetére


MaCS_70
félisten

A DS18b20 kiváló értékeit NodeRED-del olvasom ki.

Annyi minden elhangzott, hogy kissé összezavarodtam.

Akkor nem helyes a 4k7 ohmos ellenállás használata, a Raspberry / 1W esetén a Data és az 5 V DC között?

Mit tehetek impedanciaillesztés gyanánt?

A 100 nF kondenzátornak vajon lenne értelme?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8354) BullZeye válasza fo_di (#8269) üzenetére


BullZeye
veterán

Zigbee, ezekkel lehet HA-ba Xiaomi switcheket, sensorokat használni, vagy azok túl zártak ahhoz ,hogy ezzel működjenek?

(#8355) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Van itt egy másik kérdés is.

VPN-nel érem el a vidéki házat, benne a RPI-vel és egy NodeMCU-val. Értelemszerűen mindkettő csatlakozik a LAN-hoz, ott helyben mindkettő elérhető.
A gond a NodeMCU-val van.
Helyben ugye elérhető, így akkor is, ha távolról beVNC-zem magam a RPI-be és onnan hívom be a NodeMCU felületét.

Ha viszont távolról közvetlenül a NodeMCU-t akarom megnézni, akkor "IP blocked <IP>" hibát ad. Az <IP> az OpenVPN kapcsolat helyi virtuális IP-címe, tehát az az IP-cím, amiről ő a megkeresést látja érkezni.

Hogyan tudom ezt feloldani, tehát hogy ne kizárólag a helyi hálózatról tudjak bejelentkezni rá?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8356) ojb válasza koala69 (#8352) üzenetére


ojb
tag

Az 'eredeti' Auriol Transceiver amikor ad a vevőt lekapcsolja és az antennát az adóra kapcsolja ill. fordítva. Így elég egy antenna a half-duplex működéshez. A házibarkács megoldásnál nincs antenna átkapcsolás, ezért van szükség külön adó és vevő antennára is. Igen az én megoldásomban az adópanelre van forrasztva közvetlen egy spirálantenna. A vevő panel antenna csatlakozási pontja pedig nagyon rövid vezetékkel az SMA csatlakozóra van forrasztva. A spirál antenna hossza is letekerve ~17cm körüli (ez ~negyed hullámhossz) vagy ~34cm (~fél hullámhossz) körüli

(#8357) fo_di válasza BullZeye (#8354) üzenetére


fo_di
őstag

használható, ha a stickre felraksz egy zigbee2mqtt-t, utána xiaomi gateway nélkül is működik, pl. home assistant alatt

(#8358) Janos250 válasza MaCS_70 (#8355) üzenetére


Janos250
őstag

Port forward?

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8359) ojb válasza MaCS_70 (#8353) üzenetére


ojb
tag

Első körben én nem 5V-ra húzatnám a DS data lábát, hanem csak 3.3V-ra és hagynám a 4K7 -es ellenállást.
Amennyiben ez nem segít, akkor megpróbálnék az Ucc (3.3V) és a GND közé a DS-nél 47 vagy 100nF kerámia kondit. ill csökkenteném az ellenállást 3K3-ra. Ennyire rövid kábel és alacsony impulzussebesség esetében sztem az impedancia illesztésnek még nincs nagy jelentősége és különben is a DS ~100Ohm körüli MOSFET-tel ad

(#8360) Pjoe69


Pjoe69
tag

Sziasztok,

Kérdésem lenne.
Van több 2,4GHz-n működő lámpa távirányítóm. Legalábbis ez van ráírva...
Ezeknek a kiváltására milyen RF bridge használható, hogy be lehessen integrálni Domo vagy HA alá?

Köszi. Zsolt

(#8361) BullZeye válasza fo_di (#8357) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha nem hass.io-t használok hanem raspbian-t, akkor is használható ez? Mert amit találok videó ott van Addon HassIO-hoz, és abban párosítja őket.

Meg is van a válasz.

+1 mennyi áramot eszik ez, ha pl Synology egyik USBjébe dugom, 500mA elég neki?

[ Szerkesztve ]

(#8362) MaCS_70 válasza ojb (#8359) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm!

"Első körben én nem 5V-ra húzatnám a DS data lábát, hanem csak 3.3V-ra és hagynám a 4K7 -es ellenállást."

Ez annyit jelent, hogy a Data kábelt kössem rövidre a 3,3 volttal?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8363) fo_di válasza BullZeye (#8361) üzenetére


fo_di
őstag

persze, használható hassio nélkül is, akkor fel kell flashelni a sticket, aztán a dokumentáció "Running Zigbee2mqtt" pontja szerint kell a gépre telepíteni a cuccot (ezt váltja ki a hassio addon), illetve a "Home assistant Integration" szerint kell konfigolni a Home Assistantot
passzolom, mennyit eszik, szerintem nem sokat, USB2 eszköz és Raspberry Pi-on is elmegy külön táp nélkül, szóval bele kéne férnie az 500 mA-be

(#8364) stickermajom válasza ojb (#8351) üzenetére


stickermajom
addikt

:R

Megtaláltam a Te megoldásod, szimpatikusabb árban.

(#8365) tboy72 válasza vampire17 (#8312) üzenetére


tboy72
aktív tag

Kíváncsi leszek rá!
Ma megjött nekem is az elemes csengőgomb, az RFlink látja frankón, a csengőt ráhangolni még nem próbáltam. Majd ha felkel a gyerek a délutáni szunyókálásból.

(#8366) ojb válasza MaCS_70 (#8362) üzenetére


ojb
tag

Nem!!! :Y
A PI-nél, ha jól értelmeztem a leírtakat a 4K7 ellenállás egyik vége az 5V-ra a másik valamely GPIO-ra (ami olvassa az 1W-t) van kötve. A GPIO-t hagyd ott ahol van a másik végét az 5V-ról kösd át a 3.3V-ra!

[ Szerkesztve ]

(#8367) BullZeye válasza fo_di (#8363) üzenetére


BullZeye
veterán

Amivel Sonoffot szoktam Flashelni, az nem jó ennek a flashelésére véletlenül?

(#8368) zezoka


zezoka
őstag

Sziasztok! Tájékozódok, és elkezdek visszaolvasni (csak megjegyeztetem a fórumot)! :)

(#8369) DarkByte válasza zezoka (#8368) üzenetére


DarkByte
addikt

Tudsz kedvencnek menteni fórum topikot a jobb oldali sávban hozzászólás nélkül is.
Na nem mintha engem zavarna, csak hátha tényleg nem ismerted ezt a funkciót :)

(#8370) fo_di válasza BullZeye (#8367) üzenetére


fo_di
őstag

nem, sajnos nem jó
egy CC debugger kell hozzá (kb. 1300 Ft), vagy egy Arduino (van mindkettőhöz leírás)

(#8371) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Ismét segítségre lenne szükségem..
Bekötöttem a fogymérőmet, az S0 kimenetét pedig egy Sonoff Basic (tasmota) GPIO14 pontjára aggattam. És itt megállt a tudomány :DDD Mit kell beállítanom hogy számolja az impulzusokat? A module parameters-ben a GPIO14 sensor menüben kipróbáltam az összes counter-t, de egyik se mozdult meg...

(#8372) tboy72 válasza tboy72 (#8365) üzenetére


tboy72
aktív tag

Na ez érdekes! Az elemes csengőgombot nem tudom ráhangolni a Kerui. kinetikes csengőre! Lehet, hogy tényleg teljesen más frekin működik a kinetikes, mint az elemes.

(#8373) Rolly


Rolly
veterán

Blitzwolf SHP2 v2.4 board (a v2.3 alapján) sikerült frissítenem :) remélem stabilak lesznek.... De az aki változtatott a lapon inkább egyen pizzát... 4-ből egynél - természetesen az utolsónál - ahogy szedtem le a forrasztásokat összeért 2 láb majd ahogy tisztogattam még 2 :) szóval nehezen, vért izzadva de sikerült a forrasztásokat helyre raknom ...

(#8374) krisztián28 válasza stickermajom (#8346) üzenetére


krisztián28
csendes tag

Szia!
Én az általad linkelt eszközt használom, teljesen jól működik.
Mondjuk én Domoticz alatt használom :)

(#8375) vampire17 válasza tboy72 (#8372) üzenetére


vampire17
addikt

Jaja sajnos ez van.... Fontebb pont errol beszeltunk: [link]

Ezen leiras alapjan 315 vagy 433mhz es a chip, ami benne van. Debugban latni kene sztm, ha jo a freki... Kivancsi leszek a 315-os antennara...

[ Szerkesztve ]

(#8376) fecus válasza Rolly (#8298) üzenetére


fecus
őstag

Nekem a MyDomoticz rugdosta ki a Domoticzot teljesen rendszertelenül. Most sem tudom használni, és nem tudom kideríteni miért.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#8377) Janaboy válasza vampire17 (#8102) üzenetére


Janaboy
veterán

Vampire neked itt a chipen milyen info van még?

Janaboy

(#8378) koala69


koala69
tag

megtenne vki, akinek wl101-es vevoje van, hogy megnezi, hogy az antenna csatlakozasnal a panel mindket oldalan kulon van e a fold es a melegpont? nekem ugy tunik az enyemen, hogy nem en forrasztottam ossze oket,

amiota szetvagtam, tok suket a vevo.....
koszonom!

ojb kollegan kivul van akinek mukodik az arduinos rf-link adasban? egy sima rf kapcsolo ki/be kapcsolo kodjat hallja, de amikor a domoticz-bol kapcsolnam , nem tortenik semmi. az ado foldje rendben, a VCC a kapcsolo ikon lenyomasakor feluhrik 4V korulire, agyebken 0, a bemeneten a ket dioda utan 1.9-2.6V kozotti erteket merek az adas pillanataban.....

[ Szerkesztve ]

(#8379) Chal válasza BullZeye (#8367) üzenetére


Chal
addikt

Arduinós cc2531 flashelést én sem ajánlom, nekem "kinyírt" egy sticket, egy másikat meg egyáltalán nem sikerült vele megcsinálom. Végül egy kedves topictástól kaptam kölcsön egy programozót (mert az enyém 2 hónapja jön kínából, biztos gyalog hozzák), és kb. fél perc alatt sikerült mindkét sticket flashelni vele, a hibásat is felélesztette. NAS-ra nyugodtan rákötheted, biztosan 500mA alatt van a fogyasztása.

Raspbian vs. Hass.io: A Raspbian mindig is rugalmasabb lesz, szóval perszehogy tudod rá telepíteni (fent már írta is fo_di hogy hogyan kell). A Hass.io korlátozottabb, azoknak jó főleg, akik kész konzerv telepítést szeretnének inkább, mert nem akarnak egy komplett linuxot managelni/telepíteni csupán a Hass miatt. Tulképpen az nem egy előny, hogy van rá zigbee2mqtt plugin, hanem inkább szerencse.

[ Szerkesztve ]

(#8380) S.Milan


S.Milan
csendes tag

Sziasztok,

Valaki állított már be Sonoff SC-t Tasmotával?
Odáig eljutottam hogy rá tetem a tasmotát, de hiába választom ki a modulnál hogy Sonoff SC egyetlen szenzor adatát sem mutatja. Nem értem mi lehet a baj.

(#8381) tboy72 válasza koala69 (#8378) üzenetére


tboy72
aktív tag

Nekem is megy az RfLink adás hiba nélkül a jelzett párossal.

(#8382) stickermajom


stickermajom
addikt

Na úton van egy RXB6 és egy Wemos Mega. Egyelőre csak hőmérők jelét szeretném venni, elhagyni a drága Xiaomi cuccokat, vezérlés talán majd később. Kell még valami nekem RFLinkhez? Illetve mivel fogom tudni flashelni, elég az USB?

[ Szerkesztve ]

(#8383) koala69 válasza stickermajom (#8382) üzenetére


koala69
tag

igen, eleg az usb, a fw csomagban lesz a program is, amivel fel tudod ra tenni, kb 1 perc volt nalam mire felment,

(#8384) szjoci válasza szjoci (#8371) üzenetére


szjoci
őstag

Működik az, csak én arra számítottam hogy impulzusonként (2000imp/kWh) ad jelet az S0 kimenet, holott nem: kWh-ként ad egy impulzust szerintem... Legalábbis este már megmozdult a számláló (2-ig eljutott), reggelre viszont nem volt elérhető a sonoff basic, remélem nem ment tönkre ebben a hidegben (házfalban van a villanyóraszekrény).
Szimpatikusabb lett volna a nagyobb felbontás :( Na mindegy, próbaképpen rendeltem csak, de lehet beruházok egy komolyabbra. Létezik olyan 3 fázisú fogymérő, amiből akár fázisonként is kiolvastatható a fogyasztás?

[ Szerkesztve ]

(#8385) koala69 válasza koala69 (#8378) üzenetére


koala69
tag

nalam az rf-link vevon igy nezett ki a panel egyik oldala - a test es a melegpont ossze volt kotve.
Amiota atvagtam, azota tok suket a vevo,,,,,
Masnal hogy nez ki ez? koszi!

(#8386) ojb válasza koala69 (#8385) üzenetére


ojb
tag

A panel másik oldaláról is küldj légy szíves fotót, amin látszik az antenna csatlakozás környéke

(#8387) stickermajom válasza koala69 (#8383) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi! És akkor ez a két alkatrész is elég lesz, hogy működjön az RPi-re USB-n rádugva?

(#8388) ojb válasza szjoci (#8384) üzenetére


ojb
tag

Ahogy néztem KWh-ként 1000 vagy 2000 impulzust kellene adnia.
Villog a LED az előlapján a terheléstől függő gyorsasággal?

(#8389) ojb válasza stickermajom (#8387) üzenetére


ojb
tag

Igaz nem nekem szól...
Sőt ezzel a két alkatrésszel + antenna az RXB6-hoz akár WiFi-n is elérheted USB helyett :)

[ Szerkesztve ]

(#8390) koala69 válasza ojb (#8386) üzenetére


koala69
tag

sajnos most nincs nalam, de ott ket kulonallo forraszthato resz volt, mindketton atmeno furattal, a kepen lathato oldalon pedig a ket resz tulajdonkeppen egy. muszerrel merve testen volt....de mukodott, elvagva nem hall semmit.

(#8391) stickermajom válasza ojb (#8389) üzenetére


stickermajom
addikt

Rendeltem egy 10-es pakk 34 mm-est, amit Nálad láttam azt hiszem. :K Köszi! :R

(#8392) szjoci válasza ojb (#8388) üzenetére


szjoci
őstag

Villog, ahogy a leírásában is van: 0,5Wh-ként. Akkor mégsem gömbölyű valami a sonoffnál. Este kipróbálom majd espeasy fw-rel is.

[ Szerkesztve ]

(#8393) spider23


spider23
aktív tag

Van egy ilyen blockly ami működik ahogy kell.

Viszont azt hogy lehet belerakni hogy ha a megadott időben nyitva van a kapu akkor várjon még mondjuk 3 percet miután elkezd riasztani? Nem tudok rájönni hogy ez hogyan kivitelezhető. :)

(#8394) geri094 válasza enesbcs (#7655) üzenetére


geri094
tag

Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni, hogy az alábbi kapcsolást amit enesbcs forumtárs vetett fel, a Shelly csak Tasmotával, vagy a gyári fw-el is tudja?

Köszönöm a válaszotokat! :R

Amennyiben valakit érdekes Sonoff Basic-es megoldás is, akkor ez a videó nagyon jó alternatíva lehet. Ha volt már a csoprotban ez a videó, akkor bocsánatot kérek :)

[ Szerkesztve ]

(#8395) vampire17 válasza spider23 (#8393) üzenetére


vampire17
addikt

elso ket "set"-et allitsd "set for"-ra. az ido legyen 3 min,

az utolso ket set jo igy, csak az idot ird at 200 sec-re

(#8394) geri094: sztm ez firmware fuggetlen.

[ Szerkesztve ]

(#8396) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!
Megérkezett a PZEM-004T csomagom.
Tudtok ajánlani valami leírást, hogy sonoff basic espeasy-vel hogyan tudom összelőni?
Gondoltam a tekercsen átvezetem a házba bejövő fázis kábelt és akkor tudnám monitorozni a fogyasztásom.
Sonof Basic megkapja a 230-at a kismegszakító táblától és wifin kommunikál a Domoticz-al.
Ez lenne az elgondolás

(#8397) UberMutant válasza geri094 (#8394) üzenetére


UberMutant
őstag

szerintem a gyári is tudja, hisz abban lehet állítani a kapcsoló típusát. alernatív típus pl van.
a shelly pont az a termék, ahol nem fontos cserélni a gyári firmwaret

[ Szerkesztve ]

(#8398) vampire17 válasza UberMutant (#8397) üzenetére


vampire17
addikt

Igy van, ez az elonye. Mivel a gyari is tud MQTT-t.

Ezzel kapcsba.

Legutobbi Shelly-MQTT-s domo plugin frissites utan, talalt a domo egy uj device-ot:

Ez mi lehet? Az ID-je mar egy letezo Shelly, csak van benne ez a "-input" szoveg.

[ Szerkesztve ]

(#8399) spider23 válasza vampire17 (#8395) üzenetére


spider23
aktív tag

Lehet rosszul fogalmaztam, szóval várjon 3 percet de ha ezen belül bezáródik a kapu akkor ne riasszon egyáltalán. Csak akkor ha 3 perc után is még mindig nyitva van a kapu.

(#8400) geri094 válasza vampire17 (#8398) üzenetére


geri094
tag

Ubermutant, Vampire17 köszönöm a válaszotokat. Ennek örülök, mert MQTT+HA+NodeRed rendszert készülök felhúzni a kis TinkerBoardomra, és arról (is, illetve kettő darab kapcsolóról is) szeretném vezérelni azt az egy lámpát. Viszont nem fog függeni az MQTT-től ha jól értem, így ha lehal az MQTT broker, akkor is menni fog az alternatív kapcsolás :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.