Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) ojb válasza vampire17 (#8049) üzenetére


ojb
tag

Lehet félreérthető volt a #8040-es kérdésem. A kinetikus nyomógomb biztosan működik. Van hozzárendelt "csengő" vagy bármi amivel működik. Azért kérdezem, mert amit linkeltél képet az elemes nyomógombról a #8032-ben úgy tűnik mintha 1527 kódolású lenne az RFLink által feldolgozott jel. Nem valószínű, hogy a Kerui más kódolást használ az elemes nyomógomb és a kinetikus esetében. Tehát nem csak RAW jelként kellene megismernie, hanem valamiféle 1527-ként is.

ESP soros port sebességét visszavetted Tools/Advanced tab-on 57600bps-re? ESP log mit mutat???

(#8052) Degeczi válasza vampire17 (#8049) üzenetére


Degeczi
nagyúr

És az nagy baj? A jó vételkészség miatt kb. mindegy hol van a házautomatizáló géped, annak közelében USB-n rácsatlakozva jó helyen lesz az RFLinkes Arduino is. Egyel kevesebb gond, stabliabb - és a wifi bármilyen kiesése esetén is fog működni.

(#8053) ojb válasza Degeczi (#8052) üzenetére


ojb
tag

Nekem WiFis van , de maximálisan egyetértek Veled... :R :R :R

(#8054) fo_di válasza stopperos (#8050) üzenetére


fo_di
őstag

a videó szerint tud dimmelni a tasmota, van rá csúszka, és mindkét irányba viszonylag instantnak tűnik a változás
a méreten még el kell gondolkodnom

(#8055) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Mi most a best buy wifis konnektor? Tudnátok ajánlani? Csak egy tv boxot akarok vele távolról kapcsolgatni.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#8056) vampire17 válasza ojb (#8051) üzenetére


vampire17
addikt

igen, mukodik, vettem hozza belteri egyseget, azzal megy. Erdekes viszont, hogy a kerui elemes nem megy a belteri csengovel.... Annak dacara, hogy lehet ugy rendelni, hogy elemes + belteri...

Nekem (ranezesre) punt ugyanilyen belterim van.

(#8052) Degeczi Nem baj dehogy :) csak kondoltam, ha Wifi-s akkor kiprobalom ugy is :)

ESP soros port sebességét visszavetted Tools/Advanced tab-on 57600bps-re? ESP log mit mutat???

Igen visszavettem, minden ugyanugy van allitva, mint a kepeden. A dip-ek 1-2 on, tobbi off. Masik kapcsolo "RXD3-TXD3" allasban. A Log konkretan nem mutat semmit....:(

[ Szerkesztve ]

(#8057) spider23


spider23
aktív tag

Keresnék CO és füst érzékelőt (ami esetleg tud hőmérsékletet és páratartalmat is) amit lehet Domoticz alá integrálni. Tudtok ajánlani? Sonoff RF Bridge vagy Xiaomi gateway van.

(#8058) vampire17 válasza spider23 (#8057) üzenetére


vampire17
addikt

Xiaominak van smoke detectora es kulon gas detectora: [link]

Ez megy a gatewayel.

CO detectornal ket valasztasod van, vagy veszel valami olcsobb kinait (ezek kozul sztm van 433-as is) Viszont ezeknel nincs semmilyen tanusitvany, hogy tenyleg mukodnek, vagy veszel valami markasat, pl Nest (Wifis), vagy Fibaro (Z-wave, szoval kell valami stick is)

En Fibarot vettem, azert CO nal jobb a tudat, hogy van tanusitvany. Az azert nem jatek...

(#8059) ojb válasza vampire17 (#8056) üzenetére


ojb
tag

Masik kapcsolo "RXD3-TXD3" allasban. Nálam:"RXD0-TXD0"
Én csak a "Devices" beállításról csatoltam képet... :F
Erre a beállításra értettem a kérdést:

[ Szerkesztve ]

(#8060) yogee válasza Degeczi (#8009) üzenetére


yogee
tag

Én is gondolkodtam, hogy a tolókapu állapotát lekérdezem, de a reed relés nyitásérzékelőre eddig nem gondoltam, pedig jó ötletnek tűnik...
Ha a kapu saját végálláskapcsolóit használnám jeladásra, ahhoz mi kellene hozzá, a mivel egyszerűen meg lehetne oldani? Relé?
Asszem 12V-os kört szakít meg a végálláskapcsoló.
Tudnátok javasolni reléket(vagy mást), amivel ez megoldható lenne?
Egy ESP8266-ot tennék ki a kapunyitó motor mellé, ami nyitna/csuka és adná a jelet az állapotról is...

(#8061) vampire17 válasza ojb (#8059) üzenetére


vampire17
addikt

Ohh azt hittem a devices-nel... Itt is atirtam most, illetve rxd0... ra tettem en is.

Es mar jon is :)

koszonom!!

(#8062) ojb válasza vampire17 (#8061) üzenetére


ojb
tag

Nagyon szívesen... :C :C :C

(#8063) vampire17 válasza ojb (#8062) üzenetére


vampire17
addikt

ujabb "erdekesseg" :) Ha rateszem a receiver-re az antennat (hosszabbat) akkor nem latja meg azt sem, amit eddig latott....

Antenna nelkul megy.... Ez most vajon mi lehet?

Esetleg ugy tul sok zajt szed ossze..?

(#8064) ojb válasza yogee (#8060) üzenetére


ojb
tag

Én a helyedben legelőször letesztelném, hogy kiér-e a WiFi stabilan a kapuig... (Az ESP a saját antennájával nem igazán a 'nagy' távolságok eszköze)
A javaslathoz szükség lenne a végálláskapcsolók jelenlegi logikájára. Csak interlock-olnak, vagy külön-külön kezelik a nyitott ill. zárt állapot végállásait.

(#8065) yogee válasza ojb (#8064) üzenetére


yogee
tag

az esp "belat" a routerig, sot van utp kabel is kihuzva, igy bent is lehet az esp. a vegallaskapcsolobol 2 db van, mind a ketto (teljesen nyitott es zart allapot) allapotot kulon jelzi.
rele a megfelelo megoldas ennek az allapot lekerdezesere vagy vmi mas?

(#8066) ojb válasza vampire17 (#8063) üzenetére


ojb
tag

Ellenőrizd le, hogy ne legyen "menetzárlatos" az antenna. Nem szabad összeérni a spirálmeneteknek.Néhány tized mn-nek kell lenni a menetek között. A panelen nem lett zárlat a GND felé forrasztáskor?

(#8067) vampire17 válasza ojb (#8066) üzenetére


vampire17
addikt

Meg nem forrasztottam, csak jumper kabelekkel van usszedugva.

ket vegen picit osszeert, most szetfeszittem picit, de igy sem fog semmit...

Szerk: ha rajta van az antenna es piszok kozel teszem hozza (1-2 cm) akkor 6-7 lenyomasbol fog mondjuk 2-ot...

[ Szerkesztve ]

(#8068) ojb válasza yogee (#8065) üzenetére


ojb
tag

Én inkább valami ilyesmit [link] (4ch 3.6 - 30V) felhasználva leválasztásra UTP kábelen küldeném be a kapcsolók jelét és ilyenen küldeném vissza is a motorvezérlés jelét ill. valami ehhez hasonlóval fogadnám a motornál [link] (12V)
A lényeg: az UTP kábelen lehetőleg izolált (optikailag leválasztott) jelek közlekedjenek mindkét irányba!

[ Szerkesztve ]

(#8069) ojb válasza vampire17 (#8067) üzenetére


ojb
tag

"Meg nem forrasztottam, csak jumper kabelekkel van usszedugva."
Az antenna és a panel bemenete??? :Y

[ Szerkesztve ]

(#8070) vampire17 válasza ojb (#8069) üzenetére


vampire17
addikt

Nem, a receiver es az arduino van csak jumper kabellel osszekotve, maga az antenna a receivernel van csak az, h bele van "illetszve" de nincs leforrasztva.

(#8071) vampire17 válasza ojb (#8069) üzenetére


vampire17
addikt

Igy :)

(#8072) ojb válasza vampire17 (#8071) üzenetére


ojb
tag

Hááát ez a beillesztés... Nem vagyok biztos a tökéletes érintkezésben. :N
Ennél lehet, hogy jobb antenna egy papa jumper kábel. Azt legalább szorítja luk :DD
Főleg, ha 17 cm-es

(#8073) vampire17 válasza ojb (#8072) üzenetére


vampire17
addikt

Igen tudom necces....:D

Viszont kepzeld el, most osszeraktam itthon is (Delutan a munkahelyen teszteltem, gyar, tele AP-val, meg mindennel...:) ) es itthon siman megy az antennaval is :) Teljesen jol veszi a jelet, kb 10 meterrol is ket falon keresztul!

(#8074) JoHn123


JoHn123
tag

Sziasztok! Vásároltam pár Karlstein wifis infra panelt. Persze az androidos okos telefon appal nem lehet használni, ios appal egyszer sikerült ki be kapcsolni. :) Kap ip címet, ESP_DAB491 névvel látom.
Sajnos ugy látom hogy csak az irc port (6668) van nyitva rajta, túl sok mindent nem tudok kezdeni vele.


Mit gondoltok, lehet erre valami értelmes firmware-t (tasmota) feltenni? Ez a németnek álcázott kínai vacak így használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#8075) vampire17 válasza JoHn123 (#8074) üzenetére


vampire17
addikt

ranezesre van rajta tx-rx-gnd-3.3 szoval sanszos h ramegy valami... tobb info kene rola... pl milyen esp van rajta? (8266?)

ilettve ha ra is megy, pl a tasmota, vajon rendesen le fogja kezelni minden portjat... ?

[ Szerkesztve ]

(#8076) zambozoli


zambozoli
senior tag

Sziasztok!

Biztos le van írva valahol, de láma vagyok, nem találtam meg az alábi kérdésre a választ:

Adott egy viszonylag régi 3.3.5877 verziójú Domoticz (egy Zyxlen NSA310 nason).
A Domotichoz hozzáadva 3db Bliztwolf SHP2 és egy Sonoff Basis (mind tasmotára húzva)
Domoticzon keresztül tudom őket kapcsolni, időzíteni. SHP2-ről látom az fesz, áram, teljesítmény értékeket.

Hogy tudom megoldani, hogy az eszözök állapota visszaolvasásra kerüljön, és ha mégsem kapolt valamelyik, akkor az látható legyen?

[ Szerkesztve ]

Üdv:ZZ

(#8077) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Info, akinel xarakodnak a Sonoffok az uj core verzio miatt, azoknak itt vannak a 2.3.0 core al keszult binary-k !

http://thehackbox.org/tasmota/release/020300/

(#8078) Rolly


Rolly
veterán

Domoticz hangvezerlesre mit ajánlanátok?

Alexa szeretnék de ahhoz csak controliczet találtam s nem biztos hogy ki akarom adni a jelszavát a rendszernek...

Amit próbáltam még az a Google automate... Itt tok jól lehet http jsonnel hívni a domoticzot... De nekem hiányzik hogy előbb el kell indítani a hang parancsot hogy a Google vegye a hangot értelmezze és a szabályai szerint kiertekelje. Itt a biztonságot szerintem egy vpnnel meg tudnám oldani...

Amikre használnám a hangparancsokat:
- redőnyök kezelese
- melegviz ki be
- tolokapu nyitás zárás
- esetleg garázskapu nyitás zárás...

(#8079) S.Milan válasza Rolly (#8078) üzenetére


S.Milan
csendes tag

Alexa-Domo

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8080) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

Shelly Humidity & Temperature -ről van valakinek tapasztalata?
Domoticz alá mennyire nehéz beüzemelni?

(#8081) vampire17 válasza llacee (#8080) üzenetére


vampire17
addikt

Konnyen, van hozza plugin :)

[link]

amit hazankfia, enesbcs csinal!,

(#8082) llacee válasza vampire17 (#8081) üzenetére


llacee
őstag

Akkor tesztkent rendelek kettot es utanaolvasok az mqttnek.Most httpn kommunikal minden sonoff es wemos itthon.
Kicsit dragallom, de gyerekszobakban le vannak dugozva a konnektorok igy wemossal nem tudok homersekletet merni, barkacsolni elemest meg nem volt kedvem.Ez lesz az ara a lustasagomnak.
A gyari firmware maradhat vagy felul kell irni?

(#8083) quby


quby
őstag

Sziasztok!

Valaki nem használ véletlenül mysensorsos ethernet gatewayt esp8266 alapon? Kén e egy kis segitség a sketch-hez, mert valamit szerintem nem jól értelmezek, de nem igazán tudom leforditani.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#8084) vampire17 válasza llacee (#8082) üzenetére


vampire17
addikt

Nem, nem kell hozza flashelni, teljesen jo a gyari FW. (tudja alapbol az mqtt-t)

(#8085) MaCS_70 válasza Degeczi (#8003) üzenetére


MaCS_70
félisten

Érdeklődöm, hogy hogyan hoztad össze ezt a lidl-ös időjárás-állomást az RF-modullal.

Nekem is van ilyen készletem, és nagyon jó lenne naplózni és bekötni a telefonra.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8086) krisztián28


krisztián28
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!
Adott egy Domoticz rendszer van rá csatlakoztatva RS485-ön egy fogyasztásmérő.
A rendszerben a "vegyes" fül alatt, többek között meg is jelenik az összes fogyasztási érték, a példa kedvéért mondjuk 2540kW.
Kérdésem annyi lenne, hogy esetleg valamilyen felhasználói szkripttel meg lehet-e mókolni az említett értéket, hogy mondjuk 503-al többet mutasson vagy esetleg kevesebbet.
Nincs erről valami példa progi vagy leírás?

Előre is köszönöm!

(#8087) Degeczi válasza MaCS_70 (#8085) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha a szélsebességmérőre gondolsz, ahhoz semmi különös nem kellett: az Arduino Mega-n futó RFLink minden állítgatás nélkül magától látja (és alapban USB-n továbbítja)

Home Assistant alatt csak ezt az USB portot kellett beállítsam, ahogy itt is írják
Engedélyezve az "automatic_add"-ot, még csak kézzel hozzá sem kellett adnom az eszközöket, azok szépen megjelentek, én már csak az átnevezésükkel foglalkoztam.

Így az említett Lidis szélsebességmérő közöl hőmérsékletet, párát, szélirányt, széllökéseket és szélsebességátlagot, a windchill értékét pedig egy itt talált képlettel adtam hozzá:

Így szépen vissza lehet nézni grafikonon is:

(#8088) MaCS_70 válasza Degeczi (#8087) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Az esőcseppszámlálóra is van esetleg okosság? Esetleg azt is használod?

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8089) MaCS_70 válasza krisztián28 (#8086) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az a mindenit, két és fél megawatt! Ez otthoni vagy munkahelyi áramfelvétel -- mondjuk egy öntödéből...

MaCS

Bocs, nem bírtam kihagyni... :D

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8090) vampire17 válasza krisztián28 (#8086) üzenetére


vampire17
addikt

Gondolom, a villanyorahoz akarod igazitani. En Meter offset-el csinaltam:

[ Szerkesztve ]

(#8091) krisztián28 válasza vampire17 (#8090) üzenetére


krisztián28
csendes tag

Igen ahhoz szeretném. A baj csak az, hogy amint átállítom a "szenzor típust" "egyediről" (ebben sajnos nincs offset rész) "számláló növelésre" (ebben van) utána megbolondul a számláló és kb 2-3 másodpercenként megduplázza az értéket. :F Itt írtam is róla. Ezért szeretnék valami más megoldást eszközölni. :)

(#8092) dieselgti válasza llacee (#8080) üzenetére


dieselgti
csendes tag

Nekem van egy. Mire vagy kiváncsi? Működik frankón, teszi a dolgát (thx Enesbcs!!!).

(#8093) Degeczi válasza MaCS_70 (#8088) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Azt nem sajnos, mert az enyém rég meghótt... :(
Valszeg beázott (jó vicc: egy esőmennyiségmérő beázik...), zárlatos lett, mert a belerakott elemek hamar fölforrósodnak. A válás utáni költözésnél aztán a külső borítását is elhagytam valahol, így meg már garoztatni is esélytelen lett volna.

(#8094) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Computherm q7rf termosztáthoz lehet valahogy alternatív módon csatlakozni? Valami átjáróval ip-hálózat fele? Van ip elérhető termosztátja a cégnek, az konkrétan az ewelinket használja.

Alapból egy hordozható lcd távirányító van a cucchoz, ami amúgy tök jó, de az még tökjobb lenne, ha rá tudnék csatlakozni ip-hálón. 868,35Mhz-en kommunikál alapból.

(#8095) spider23 válasza vampire17 (#8058) üzenetére


spider23
aktív tag

US $10.99 | Digoo DG-HOSA Smart 433MHz Wireless Household Carbon Monoxide Sensor Alarm for Home Security Guarding Alarm Systems
Ez esetleg jó lehet?

(#8096) UberMutant válasza spider23 (#8095) üzenetére


UberMutant
őstag

az életem nem bíznám rá...

(#8097) Janos250 válasza JoHn123 (#8074) üzenetére


Janos250
őstag

Persze, de úgy fényképezd le, hogy el tudjuk olvasni az IC típusát.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8098) Janos250 válasza vampire17 (#8077) üzenetére


Janos250
őstag

Mint már írtam a Tasmota 6.4.1, és az esp8266 2.4.2 is szépen megy együtt, csak 2.5-tel nem kedvelik egymást. Mindig a párost kell együtt nézni.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#8099) vampire17 válasza Janos250 (#8098) üzenetére


vampire17
addikt

Nekem 2.4.2 vel is szakadozott. Azert osztottam meg ezt a linket, hogy aki nem akar (tud) maganak forditani, itt megtalalja a tuti mukodoket. :)

Mas:

irtam a Kerui-nak (sajnos csak Alliexpress-en talaltam elerhetoseget) es rakerdeztem arra, hogy a kinetikus vevo nem csinal semmit az elemes adora es mi a kulonbseg az elemes es a kinetikus ado kozott (abban biztam, hogy leir valami kodolast, ilyesmi...)

Ezt a linket kaptam: [link]

Tehat azt mar tudom, hogy kell feltanitani a belterit :)

Most megint rakerdeztem, most mar direktben, hogy mit akarok (mas eszkozzel fogni az F56 jelet es konkretan mondjak meg mi a kulonbseg az F56 es az F52 kozott) Most arra a valaszra varok....

meg valami. Szerintetek ha megcsinalom azt, amit a videon mutatnak, azzal csak a vevot allitom, igaz? Tehat a kapcsolot ugyanugy tudom hasznalni sonoffal/rflinkel?

Illetve vajon ha allitas utan megy az elemessel, megy majd a kineticel is?

[ Szerkesztve ]

(#8100) ojb válasza vampire17 (#8099) üzenetére


ojb
tag

Ahogy már írtam valószínű mindkét eszköz 1527 kódolású. Ez fix kódot jelent ~1millió eszközönként ismétlődhet az azonosító! A vevőt tanítod meg az adó kódjára!!! Akár 16 adót (nyomógombot; távirányítót; door sensort vagy PIR-t) is megtud tanulni. Az adó kódja nem változik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.